Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Rostlinám se nedaří

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 27 Přejít na další stránku   1  
Rostlinám se nedaří
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2013 18:16 Muž SpiderRoy [0]
Fotky prosím naleznete na mém profilu v albumu Pochybné rostliny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2013 18:12 Muž SpiderRoy [0] – Dlouhodobé potíže s rostlinami
Zdravím, dlouhodobě mám problém s mými rostlinami v akváriu. Stále víc a víc žloutnou, hnědnou, některé začnou plavat na hladině s celým kořenem a některé jsou okousané od rybiček ať už na obvodu tak skrz. I když to proberu, žluté a hnědé listy vyhodím, tak po pár týdnech to začne nanovo. Zkuste kouknout na fotky a poradit mi co dělám špatně. Jestli mám začít něčím hnojit, nebo méně svítit či častěji krmit?
Svítím LED žárovkami (výkon: 7.2 W) denně od pul9 do pul9 a krmím co 2-3 dny. V akváriu bydlí ancitrus, panceřníček a pár neonek, mečovek a ještě takových rybiček z bílým tělem a oranžovou hlavou. Poraďte prosím, ten pohled na zubožené rostliny je zdrcující :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2013 20:46 Muž Jjapan [207] - Raci, krabi, krevetkyRe: michala
A co ji zkusit netrápit v žádném substrátu. Máš akva založené jen chvilku, potřebuješ akva umravnit. Radši ji nechej růst jen tak, to ona umí. Nedávej ji do kamenů, jen ať si plave a možná, že se sama zavrtá a bude luxusní palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2013 17:37 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: slavko
Našly by se i takové. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2013 17:30 Muž cezarmilan [591] - Rostliny
Niekde tu má foto akvária, pozrel som. Už len substrát musí šumieť, nie ešte tie morské mušle
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2013 17:15 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: KarlosS
KarlosS napsal: protože jako příjem N upřednostňuje amoniak.
A ktorá rastlinka(y) nie?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2013 14:50 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: cezarmilan
naopak, egerii tvrdá voda nevadí. A je právě dobrá k záběhu, protože jako příjem N upřednostňuje amoniak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2013 13:36 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: michala
Tipnem si, tvrdá voda a veľa vápenca obsahuje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.12.2013 21:58 Žena Leja [70] Re: michala
michala napsal: Zdravim, jsem zacatecnik a mam akvarium asi 14 dni, a zacina se mi jako by rozpadat egeria densa, listy jsou uplne pruhledne uz a opadavaji, nevite co s tim, na te velke mi to nejde vyfotit, tak aspon tu malou co jsem odstrihla od te velke.

Míšo, dej egerii čas. Ona se vzpamatuje, je to v podstatě plevel. Na začátku se v mém akváriu chovala stejně - nejdříve "zprůhledněla" a vypadala hnusně, pak pro změnu rostla až moc. Časem jsem jí z akva odstranila právě z tohoto důvodu - zkrátka mě nebavilo pořád jí "usměrňovat":-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2013 21:56 Muž 0 [1718] - Obecné.Re: Designer
Fotka k příspěvku
Až budeš moje příspěvky schopen vnímat bez horlivé zbrklosti a uvolněných emocí, tak jim porozumíš a obejde se to bez toho křiku. ;-)
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2013 20:08 Žena baletka [624] Re: michala
Michalo, zřiď si prezentaci, takhle Ti nikdo pořádně neporadí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2013 18:58 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: marek21
Podle vzhledu rostlinek tam máš málo světla. Táhnou se za světlem - mezi jednotlivými "patry" listů je veliká mezera - nemají důvod se plazit po dnu. Zkus je zastříhmout, rostlinky by měly začít větvit, ale předpokládám, že porostou stejným způsobem jako teď. A jestli jsem dobře pochopila, tak tam máš v ledkách 80w + 30W zářivku. I když nemám zkušenost s ledkami, tak bych řekla, že to je skutečně málo. Kdybys ty ledreflektory nedal do jedné řady, ale na kryt přidělal ve dvou řadách (případně ve dvou řadách cikcak) bylo by to AQ lépe osvětleno. K tomu se ti zřejmě vyjádří ještě někdo jiný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2013 18:55 Muž replikant33 [110] - krevetky, rostliny, ryby u mě nehledejte .Re: 0
hele co tam chovaš za drobotinu ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2013 18:55 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: marek21
Je to klasická stonková rostlina a takhle roste normálně. Pouze při hodně silném světle a nižším sloupci vody ti poroste při dně. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2013 18:53 michala
Fotka k příspěvku Zdravim, jsem zacatecnik a mam akvarium asi 14 dni, a zacina se mi jako by rozpadat egeria densa, listy jsou uplne pruhledne uz a opadavaji, nevite co s tim, na te velke mi to nejde vyfotit, tak aspon tu malou co jsem odstrihla od te velke.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2013 18:35 Muž marek21 [16]
Fotka k příspěvku
Zdravim

Mam kupenu tuto rastlinku od rataja - Hemianthus micranthemoides plastovan vanicka ktora sa osadzuje do dna...

Preco mi ta rastlinka rastie len na vysku ? este nevypustila na stranu ani jednu novu vetvu ... len to co som ja z vrskou nasadil vedla ale ani tie sa netahaju na stranu
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   12.12.2013 12:41 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: 0
No zkratka sve ryby zivis tim nejlepsim cim muzes a cpes to do nich rekneme "vyvazene".
A tem co chteji pestovat rostliny, i kdyz jen pro potechu, tady vypravis, ze se o jejich vyzivu nemaji starat?

Takze jak bys Ty byl mezi prvnimi, kdo by kricel, ze nekdo ryby krmi vylozene spatne, tak ja ac obycejny smrtelnik a jen hobbysta bez vedeckych znalosti v oboru kricim, ze na vyzivu rostlin se kaslat taky neda :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2013 11:52 Muž 0 [1718] - Obecné.Re: Marcel G

Ano, to mi je jasné a proto jsem předtím uvedl, že se to lije do nádrží s rybami a jinými živočichy.

Nemám tolik času vše vysvětlovat a před chvílí do příspěvku to i napsal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.12.2013 11:44 Marcel G Re: 0
Různí akvaristé mají různé priority. Většina akvaristů se zaměřuje spíše na chov ryb, ale jsou i tací, pro které jsou ryby vedlejší a hlavní je pro ně pěstování různých okrasných vodních rostlin. Člověku, kterému nezáleží na tom, co má v nádrži (nebo jezírku) za rostliny, může připadat hnojení jako zbytečnost. Uvědom si ale, že rostlinná akvaristika má jiná pravidla než chovná akvaristika. Ty hnojit nemusíš, protože hromadu živin ti v jezírku vzniká z nespotřebovaného krmiva, výkalů, organických zbytků apod. Pokud má ale někdo rostlinné akvárko, které pravidelně pucuje, má v něm málo ryb a velkou spoustu rostlin (z nichž některé mohou být na pěstování velmi náročné), tak může být hnojení nutností. V tomto ohledu tedy prostě není možné "nehnojení" v jezírku a hnojení v rostinném akváriu srovnávat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2013 11:39 Muž 0 [1718] - Obecné.
Fotka k příspěvku Takto mi kytky rostou i bez hnojení, postačí jen detrit ryb.

Je to foceno v době léta. Mohl bych zajít do své rybárny udělat čerstvý snímek, ale bylo by to podobné.
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2013 11:30 Muž 0 [1718] - Obecné.Re: Marcel G
Fotka k příspěvku

Pro názornou ukázku je na tomto snímku ten samý rdest mezi chovnými síťovými sekcemi, když se trochu víc obnovil - srpen 2013.

Na dně je již dost detritu, ale početná rybí obsádka pod přímým sluncem při nepřehnaných krmných dávkách a bez přihnojování, vodu neznehodnotí a výskyt sinic nehrozí.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.12.2013 11:20 Muž 0 [1718] - Obecné.Re: Marcel G
Fotka k příspěvku
Kytky sadím do nádob a přidám jen trochu jílu, jak jsem to psal v tématu nemoc teter.

Je fakt, že do těch jezírek napadá spousta prachu, ale jinak úplně postačí od letněných rybek vyprodukovaný detrit.

V akváriu se krmí někdy i víckrát za den koncentrovanými plnohodnotnými krmivy a organizmus ryb, krevet, šneků,.., z těch živin využije jen část, takže zátěž vody je značná a jak je známo rostlinám vysoké koncentrace nevyhovují.

Mohl bych to víc rozvést - vysvětlit a ujasnit, ale je pro mne pokročilý čas před odchodem do práce.

Ten uvedený vliv světla je opravdu klíčový, ale ne všemocný po dosažení kritické koncentrace ve vodě rozpuštěných živin.

Foto: v květináči zasazený a po ožrání pulci blatnice, opět vyrůstající rdest kadeřavý.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2013 10:59 Muž 0 [1718] - Obecné.Re: Marcel G
Fotka k příspěvku
To vyčerpání je na konci chovné - letní sezóny. Tady je dno očištěné a fóliová nádrž je připravena k novému napuštění.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2013 10:56 Muž 0 [1718] - Obecné.Re: Marcel G
Fotka k příspěvku
Dno po vyčerpání vody.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2013 10:54 Muž 0 [1718] - Obecné.Re: Marcel G
Fotka k příspěvku

Ano mám holé dno.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2013 21:32 Kamion Re: Designer
ano přesně tak je to sice tera flora ale je to přesně to co jsi psal nebylo tam konkrétně oč jde tak mám z odpuštěním hubu tak se zeptám :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2013 21:25 Kamion Re: ludvik
děkuji ty jsi mně pochopil dobře na tom nikde není psáno zda to vadí či nikoliv rybám tak se raději optám :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.12.2013 20:21 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: ludvik
Co jsi napsal je pochopitelne, alespon kdyz nekdo chapat chce. Schvalne jsem si nasel co by to mohlo byt. Pokud by slo o hnojivo: www.petco.com/…
pak jde o zelezo a draslik. V popisu/navodu, pokud jsem jej preletnul dobre, neni ani zminka, zda se muze aplikovat v akvariu s rybami, jen ze nezatezuje prirodni podminky v nem, coz nemusi kazdy pochopit. A na to se autor dotazu ptal, jiste z opatrnosti.

Takze ja odpovidam.

Ano, pokud jde opravdu o toto hnojivo, takoveto latky do akvaria pridavame i kdyz jsou v nem ryby.

Dale bylo uvedeno, ze neni zacatecnik, ale drive nehnojil, jen jinymi slovy, takze doplnuji.

Pri jakemkoli hnojeni se rozhodne neda doporucit zanedbavat vymeny vody a prekracovat doporucovane mnozstvi hnojiva, pokud nevim presne, ceho tim chci dosahnout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2013 20:15 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: ludvik
Je to debata o ničem. V každém návodu by mělo být napsáno jestli je to škodlivé pro živé organizmy ve vodním prostředí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.12.2013 20:06 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: romant
Dalsi zazity omyl. Akvarium limitovane svetlem muze obsahovat zivin kolik chce az do urcite koncentrace, pokud je vsech zivin pro rostliny a ono osvetleni dostatek. Maximalne pod urcitou mez osvetleni neporostou nektere a nebo uz vsechny rostliny. A pri vymene vody odpovidajici nehromadeni zivin nad bezpecnou mez, se takove metode rika EI - vsechno limituje jen svetlo. O potrebe "vetrani" ale prave Tebe poucovat nemusim ;-) .

Mnohem vetsi problem predstavuje akvarium s takovym osvetlenim, pri kterem by rostliny mohly spotrebovat vice zivin, kdyby ovsem neco nechybelo.

V drevnich dobach akvaristiky se bezne svitilo malo, rostliny tedy i malo spotrebovavaly, takze mohlo stacit i jen to, co ve vodovodni vode je, bez hnojeni, bez CO2 atp., akvaria byla limitovana svetlem.

Je na kazdem si spocitat, jak je ochoten menit vodu, aby se mu nic nenahromadilo pres kriticke meze a jak podle toho musi uzpusobit sviceni. Pokud tak cini, muze hodit babske povery za hlavu a hnojit tak, aby to odpovidalo nevycerpatelne zasobe pro rostliny pri konkretnim svetle, pricemz dale jen praci se svetlem dojde kam chce.

Pri nebrani v potaz toho co pisu mohou vznikat obavy z toho, ze si hnojenim zpusobim problemy. Ty ale zpusobi jen neznalost matematiky zakladni skoly, ze kdyz nekam neco liju, a neni nic co to z vody odebere, pripadne nevim kolik, musim to pravidelne rozredit vymenou vody minimalne tak, aby co zbyde bylo nepodstatne pro dalsi zivot akvaria.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2013 20:06 Muž ludvik [1082] Re: vaaclav
On se ptal jenom na to, jestli ho může použít tam, kde jsou ryby. Neptal se na intenzitu použití, ani způsob použití, ani na nic jiného. Jen jestli vadí rybám.
A to závisí jen na druhu (složení) hnojiva a jeho koncentraci. Nezáleží ani na vodě (která je vhodná pro život, aby mě někdo nevzal zase do absurdna za slovo a nevymýšlel návod na výbušninu), ani osvětlení, ani na filtraci a ani na rostlinách.

Jestli má smysl používat hnojivo v jeho akváriu je naprosto jiná otázka.

Pokud nevím, jestli můžu do auta nalejt Natural95, tak mě popis garáže, střechy rodinného domu a četnost návštěvy myčky rozhodně nepomůže k lepší odpovědi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2013 19:47 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: ludvik
Pokud pominu fakt že ke každému takovému výrobku existuje něco jako návod a i přesto si jeho majitel není jistý jak ho použít a ještě k tomu nevíš jak vypadá akvárium počet ryb a rostlin jak můžeš nějak smysluplně poradit já to neumím a pokud ty ano tak to zkus. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.12.2013 19:31 R Muž romant [27987] Re: ludvik
Mýlíš se, to jak akvo vypadá, co v něm roste a žije je při hnojení docela podstatná záležitost, vono by se taky mohlo ukázt, že to je akvo s hrstičkou krčících se rostlin, hafo rybama a nicotným světlem, no a tam když budeš hnojit, tak to pohnojíš. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.12.2013 19:28 Muž ludvik [1082] Re: vaaclav
Začíná mi to tu připomínat automatické odpovídače u společností typu GSM nebo banky. Ať se člověk zeptá, na co chce, vždy dostane standardní a stále stejnou odpověď. Jakžtakž něco zjistí až po dalším dopisování.

On se ptal poměrně hodně konkrétně (ať už si o smyslu myslíme cokoliv). A dáš mu radu ... založ si prezentaci, neumíme věštit. Jak ti to pomůže k odpovědi? Buď hnojivo znáš a víš, nebo neznáš ... a vzhled a obsazení akvária ti tedy moc nepomůže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2013 19:11 Muž acik [416] Re: optimas
ty jsi vlastně vše věděl hned co? coze coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   11.12.2013 19:07 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Kamion
Založ si prezentaci s aspoň nějakými informacemi a fotkou pak se ti dá nějakým způsobem poradit. Takhle je to věštění z křišťálové koule a ještě si z tebe někteří chytráci budou dělat s prominutím víš co. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2013 19:07 Kamion Re: Kamion
děkuji ti nezlob se zabívám se tím již déle ale nikdy jsem nehnojil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2013 18:54 Muž Robo [45] Re: grunda
Tak já doufám ,že když jsme na akva foru tak si snad nekoupil hnojivo pro pokojové rostliny :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2013 18:50 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: optimas
otázkou je co je to za hnojivo, zda je určeno do akva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2013 18:42 Muž Robo [45] Re: Kamion
Hádej. Většina akvaristů přidává hnojivo každý den, myslíš, že k vůli tomu vytahují všechny ryby ven z akva a dávají je někam jinam? Nemyslíš, že by to bylo krapet ujetý? Nic ve zlým, ale prostě mě to nedalo takhle odpovědět stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2013 18:10 Kamion
ahoj jsem tu noví a chtěl bych se představit jmenuji se jarda a tímto vás prosím o radu koupil jsem hnojivo tekuté tera flora a nemám z tím zkušenost můžu hnojit když mám rybky v akváriu děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2013 13:06 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Tak jo.
To nemuze fungovat... pritom jde o nesmyl, staci slusne "vetrat". Vykrik platny asi jako "Ja jsem Superman, kdo je vic!" Abych nezapomel, mozna jeste: "Delam to 30 let, tak to musim umet nejlepe, nikdo mi nema co rict!" Ale ze jste to Vy, tak Vam svou jednu vetu poslu, bez vysvetleni co a jak. Uctive dekujeme ;-) .

Dalsi pise neco o liti sracek, opet, nech to byt, vlastne to neres, dyk je to v obyvaku jedno jak to roste a porovnava neporovnatelne. Ze rostliny potrebuji k rustu vsechno najednou, a kdyz to nemaji, funguji spatne, asi unika. A pritom se staci podivat, jak ruzna voda po CZ muze byt, kde v ni co je a kde neni, a co se s tim da delat.

Oba by potrebovali casteji menit bydliste, aby pochopili, ze nic neni tak snadne, jako si jednou zvyknout na nejaky postup a pak ho dlouhodobe stale opakovat.

Panove, pripojuji potrebny kontakt: 284 016 111, mozna se s tim da jeste neco delat, ale uplne snadne to nejspis nebude :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2013 12:16 Marcel G Re: 0
A ty máš v tom zahradním jezírku dole holé dno? Nebo tam máš nějaký substrát, kal, bahno apod.? A máš tam nějaké ryby? Určitě tam ale budeš mít nějaké řasy a spoustu drobných živočichů (larvy, buchanky atd.). To všechno tam žije a umírá, a tvoří to organický odpad nebo se to samo tímto odpadem stává. Takže o tom, že by v zahradním jezírku nebyly žádné "sračky" se rozhodně nedá mluvit. Kromě toho existuje řada akvarijních rostlin, které potřebují více živin (nebo alespoň více železa). Rostliny v jezírkách a akváriích se dají stěží srovnávat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2013 12:13 0 Re: Celiny
Fotka k příspěvku
Proč by to nešlo?

Dohadovat se nebudu, stejně už musím do práce.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2013 12:00 Muž Celiny [293] - RostlinyRe: 0
Jasne, vzechno je na kseft, potrebuju byt milionar a zrovna akvarijni rostliny mi k tomu pomuzou:-D Nekteri z nas proste chcou zarostle rostlinne akvarium a to bez hnojiva jaksi nejde, ze?! Divne je, ze ty tve ,,sracky,, jsou i v prirode (bohuzel ne v me vode, tedy v pozadovanych koncentracich)..Musis si uvedomit, ze je rozdil v prirodnim jezirku a ve sklenenem kvadru v obyvaku..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2013 11:45 Muž 0 [1718] - Obecné.Re: Attta
Fotka k příspěvku Attta napsal: Ahojte,
mám krátký dotaz a docela podobný jako to co se tu ted řeší... potřebuju něčím přihnojit kytky..sice mi rostou ale mám pocit že by mohly ještě líp.. občas udělám domácí CO, ale to se mi nechce dělat... potřeboval bych spíš nějaké živiny ve formě tekutého hnojiva nebo něco na ten způsob..Co by ste mi doporučili popř doporučit eshop kde to mají. Dodám že jde o zajeté akvárko, kde kytky rostou ale nejsem spokojený s tím jak moc.. ted budu kupovat nové světlo, takže tomu chci dát prostě nějakou úroveň.


Jeden z těch stále nespokojených, jako v té rozpravě o zlaté rybce.

Asi zamýšlí v těch svých šedesáti litrech s krevetkami mít produkční pěstírnu rostlin - na co ?, na kšeft?

Žasnu, jak se tady stále propaguje lití všech těch "sraček" do akvárií s rybami a jinými živočichy.

Domácí pokojová akvária se zaměňují za velkovýrobní rybníky, jenomže ve venkovních rybochovných nádržích se prosazují odlišné procesy.

Ani v zahradních jezírkách - viz. foto, rostlinám nepřidávám živiny, a přesto dobře rostou.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2013 08:32 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: caarpio
Kup to PMDD a zkus to, je to nejjednodussi reseni. To co do vody s timhle dostanes pri doporucenem davkovani a pravidelne vymene vody, rozhodne nezpusobi nadbytek cehokoli. Pak uvidis, zda to roste ci nikoli, a podle toho muzes vec resit dal. Muzes dodat samotny draslik, jak Ti bylo doporuceno, ale proc to mas zkouset postupne, kdyz muzes dodat vsechno co nejspis chybi a neresit to na nekolikrat, pricemz pri kombinaci toho co chybi budes hledat dlouho.

Muzes taky dat na radu, ze s tolika rybami to nepujde a dal to neresit, pripadne se zbavit nejakych ryb a pak zacit resit, proc se nic ohledne rostlin nezmenilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   10.12.2013 21:11 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: optimas
Uvidíme za pár let jak ti to půjde 1/2 roku je hodně málo, to jsi ani nedosáhl kritického bodu kdy se začnou projevovat problémy. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2013 20:19 Muž acik [416] Re: caarpio
a dno prohnoj tímto "TABLETY NPK + MIKROPRVKY" tady je třeba mají www.rostlinna-akvaria.cz/…


pár informací o hnojení je i zde: prirodni-akvarium.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2013 20:07 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: caarpio
plantex csm+b, nebo TENSO Cocktail, popřípadě Easy - Life profito

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [27] ...... 41 42

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 47879x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15083-rostlinam-se-nedari?od=1301