Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Rostlinám se nedaří

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 30 Přejít na další stránku   1  
Rostlinám se nedaří
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2013 17:47 Muž Vstrom [82] - Malawi
vyndan a připevněn ke kamenu. Já dávám ancistrusum tabletky jednou týdně. Asi budu krmit častěji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2013 17:09 R Muž romant [27987] Re: Losky
On kořeny zahrabaný mít může, ale důležitý je aby nebyl utopenej ten oddenek, z něhož vyrůstají listy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2013 17:05 Muž Vstrom [82] - Malawi
OK, vyhrabu ho a budu večer před vypnutím světel krmit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2013 17:00 jamajcan
Ano,vypadá to na torzo Anubiasu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2013 16:59 Muž Vstrom [82] - Malawi
bohužel si už nepamatuju, co to je,ale prý tomu roste bílý květ
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2013 16:27 Muž WARENKOREN [51] Re: Losky
Jestli to je anubias (nebo spíš byl) tak to podle fotky vypadá, že jsi ho celej zahrabal do písku a přikryl kamenem.... výsledek je že uhnil no (tato rostlina se sází stonkem s kořeny nad substrát, případně chytá na dekoraci)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2013 16:15 Muž WARENKOREN [51] Re: bulawaio
zkusil bych nehnojit a každopádně přidat topení, píšeš že chceš chladnější nádrž ale u rostlin co tam máš je teplota 20 stupňů hraniční minimální, zkusil bych tedy přitopit ;-), jinak topení neuvádím proto, aby jsi zvedl teplotu a čekal že to začne zázračně růst, ale proto, že se tím zejména udržuje "stálá" teplota (v tvém případě třeba i nižší), stabilizuje to nádrž, každopadně i když si myslíš že máš v pokoji pořád dvacet stupňů tak to tak není....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2013 15:57 Losky
kamarád má taky tuhle kytku a nežerou je. Na netu jsem tenkrát našel, že jim nechutná
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.03.2013 14:49 R Muž romant [27987] Re: Losky
Tohle budou držkolezci brusiči noční. Zkus je krmit právě v době kdy se zhasínají světla, aby se orientovali na podávanou stravu a netáhlo je to tolik k rostlinám. Úspěch nezaručuji, ale ta vhodná doba krmení může sehrát svojí roli. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2013 14:43 Muž Vstrom [82] - Malawi
Fotka k příspěvku taky se mi nedaří:( Ani nevím, jestli to dělají ancistrusy a nebo světlo atd...
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2013 14:34 Muž bulawaio [92]
taky poprosím o radu tak nějak bych rád znal obecný pohled na mojí nádrž, kdyby mi k tomu chtěl něco říct, proč mi kytky nejedou. Problém je, že už mi umírá i Egeria densa... na fotky moc nekoukejte, jsou již pár měsíců staré. případně co mam udělat pro zlepšení kondice rostlin, aniž bych musel přidávat Co2. díky za jakýkoliv názor

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.03.2013 22:19 Muž kofejn [963] Re: SPSSTSTCcr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.03.2013 18:05 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: SPSSTSTCcr
Příliš dlouhá doba osvitu a to ještě nepravidelná má za následek že při dobrém světle rostliny vyčerpají živiny a pak se ti s nimi dějí věci co popisuješ. Ryby jak je vidět na to nestačí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2013 14:35 R Muž romant [27987] Re: SPSSTSTCcr
Chtělo by to prezentaci, takhle je to takový odhadování. Určitě bude zajímavý vědět co jsou ty zářivky zač, jaká je ta "dobrá" intenzita a další a další věci. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2013 14:30 SPSSTSTCcr
CO2 mi dávají rybky, všechny rostlinky jsou podle Rataje nenáročné a nevyžadují extra CO2. Používám hnojivo Dajana PROFLOR. Zkusím tedy stáhnout to svícení :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2013 12:59 Žena LinaDee [167] - AquascapingRe: SPSSTSTCcr
svítíš hodně, a kde je co2, ze kterého mají při tom množství světla růst?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2013 12:44 Muž bulawaio [92] Re: michalvasss
Nesnášenlivost rostlin je v 99% spíše mýtusem, kterým se ubezpečujeme, že se prostě nemůže dařit všem rostlinám. Nicméně základním problémem budou jiné nároky rostlin, které pěstujeme (nejčastěji na parametry vody). Proto seněkterým daří nebo ne. Chce se to zamyslet nad skladbou rostlin, jako prvotní řešení problému ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2013 12:41 Muž bulawaio [92] Re: SPSSTSTCcr
Prvotně bych snížil (postupně) fotoperiodu na 10 hodin a zapamatovat si, že vyšší intenzita a doba světla sama o sobě lepší růst prakticky nezajistí. Pak bych se zamyslel co rostlinkám chybí. Jestli mají dostatek základních živin (C, N, P,K, Fe...)pokud jim něco chybí,tak nemůžou využít kvalitní osvit, co jim dle tebe dáváš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2013 09:37 SPSSTSTCcr – ÚHYN ROSTLIN
Dobrý den, chtěl bych poprosit o radu ohledně rostlin. Mé rostliny, respektive jejich listy se začínají děravět, jiné zase žloutnou a dalším zase ty listy jakoby uhnijí. A například hnědovka začíná mít na sobě hnědě fleky. Svítím 14-16h denně s dobrou intenzitou, filtruji a vodu měním 1 týdne cca 1/4. Také občas přiliji hnojivo podle dávkování kde je F a Mg. Ryb mám ve 200l akva cca 20. topím na 25-27°C. Předem děkuji za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.03.2013 22:00 Muž Toník [396] Re: michalvasss
Problém není v soužití, ale v nedostatku světla. (To na prvním místě, ale bude toho víc.)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2013 21:10 Muž Jířa [24]
Nespěchej!!Duben je nakopne-myslím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2013 21:06 michalvasss – Snášenlivost rostlin
Fotka k příspěvku Dobrý den, Chtěl bych se zeptat... Mám v akvárku Cryptocorynu červenou, vodní mor, šípatkovec Horemanův a teď nově Pogostemon helfari. Šípatce a Pogostemon helfari se moc nedaří, nebo listy neopadávají, vypadají dobře, ale spíš neroustou. Zajímalo by mě, jestli není nějaký problém v soužití těhhle rostlin..

Jinak akvárko 70l světlo jedna úsporka 13w, teplota 24°C. Rybky, paví očka, blackmoly, neonky, pancéřníčci, ancistrusy.. :-) Rybkám se vede dobře.

Předem děkuju za každnou radu.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2012 09:27 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: Vašek
Klince nemajú ako uškodiť, železo v tejto forme rastlinky prijímajú, len ak iné nemajú. Treba ich však dať čo najbližšie ku koreňom, pretože sa to v dne veľmi nepohybuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.10.2012 22:11 R Muž romant [27987] Re: Paul
Jedna drobná a snad i dobrá rada zní, měnit velmi často vodu, zvláštěpak teď v začátku akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2012 20:56 Muž Paul [2] - Asie
Moc díky za všechny odpovědi. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2012 20:55 Muž Paul [2] - AsieRe: Vašek
Betám nevzduchuju, tomu se říká vnější filtr smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2012 18:32 Muž souky [592] - RostlinyRe: Paul
dej jim chvilku čas na rozjezd...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2012 18:30 Muž funtcz [22] Re: Paul
Presně jak napsal Vašek,muže to byt přerod emerzních listů na submerzní ...mam tež akvarko něco pres měsic a ty dve rostliny co jsem zasadil hned na začatku vypadaji jako tvoje.Nove co jsem koupil po třech tydnech provozu akvarka jsou oka..ale ty dvě se pořad nemužou vspamatovat sad nechavam je zatim tak..při nejhoršim dam misto ně nove..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2012 18:22 Muž Vašek [56] Re: Paul
Já o tom vím prd, ale ve 14dní staré nádrži se nemůžeš divit, že se rostliny hned nechytí. Může za to změna podmínek, nebo přerod emerzních listů na submerzní a mnoho jiné.

Ptáš se, jestli nesvítíš moc a ni nenapíšeš jak dlouho a nechápu proč Betám vzduchuješ ;-) smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2012 18:09 Muž Paul [2] - Asie
může mi prosím někdo odpovědět ? ne
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2012 18:00 Muž Vašek [56]
Pročítal jsem dnes spoustu článků a témat o rostlinách.
Můj dotaz se asi nejvíce hodí sem.
Po roce mi začaly stagnovat Echynodory, trochu jim pomohli Ancistrusi. Zaznamenal jsem, že listy měly průhlednější a křehčí než dříve.

Ve staré nádrži jsem měl mateční Echynodory Bleheare. 2 roky rosty až zběsile a s každou výměnou vody jsem otrhal spoustu listů. Najednou začaly zpomalovat a ze 40cm vysokých listů bylo po čase max 15cm listy a nové naszovaly pomaleji. Tu starou nádrž jsem zrušil a časem nově obnovil. V době kdy mi šly v nové nádrži echynodory, jsem do ní jeden mateční přesunul a s ním 2 namnožené odnožemi. Zatímco v té druhé nádrži jsou i z nových namnožených doslova obři, tak v nové nádrži všechny živoří.

Podle nějakých článků mi to trochu přišlo jako nedostatek železa. Dle ratajova testu železa jsem na nule, nebo jen nepatrně nad ní. Vím, že ratajův test ferrin je dost kritizovaný. Napadlo mě dát do dna hřebíky. Na kolik můžou uškodit hřebíky ve dně, pokud by rostliny měly dostatek železa a já je tam dal? Pamatuji si ze starých akvaristických knížek, že do akva nic železného nepatří. Jaké škody teoreticky může to železo napáchat? A případně kolik je "bezpečné" hřebíků a jak velkých do dna dát?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2012 11:38 Muž Paul [2] - Asie
Fotka k příspěvku ...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2012 11:37 Muž Paul [2] - Asie
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2012 11:37 Muž Paul [2] - Asie
Fotka k příspěvku ahoj, můžete mi poradit co mám s rostlinami ? já si myslím že moc svítím akva mam cca 14 dní.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.09.2012 13:19 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: kalfos
...Muže být příčina hodně rostlinek málo ryb...
To akvárium vypadá nějak podobně, jako v prezentaci?
To by nebylo o "hodně rostlinek a málo ryb", ale o hnojení akvária, kde se prohánějí "rozmetadla hnoje", bez potřebného ošetření vody četnou výměnou její valné části... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2012 12:17 Muž kalfos [5] – co je rostlinkám
ahoj potřeboval bych poradit z rostlinkami vždycky mě krásně rostli ale ted praví opak.Muže být příčina hodně rostlinek málo ryb svítím 2x18w14 hodin denně dávám 2 mil. pmmd a co2 mám puštěno 6 hodin denně.dík za odpověd.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2012 07:28 yenya Re: LiborSprysl
Bakterie tam budou stále, ale počet se snižuje, alespoň se to tak někde prezentuje a prý nezáleží ani na ploše osídlení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.06.2012 06:11 Muž LiborSprysl [9015] Re: yenya
yenya napsal: Problém by nastal, kdyby jsi tou "rašelinou" srážel Ph v nádrži pod 6,5, protože to by se bakteriím líbilo méně. Trochu rašeliny mám v podkladním substrátu a kytkám se zatím daří ano
On nám to asi Sid, nebo nějaký jiný střelec vysvětlí, ale já si myslím, že ty nitrifikační bakterie dobře zvládají i mnohem kyselejší prostředí než jen 6,5. Pokud se podíváme na rozklad biologických látek při pH 4,5 v černých vodách nebo v Indonesii, tak tam něco fungovat musí... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2012 05:48 yenya Re: xXx
Problém by nastal, kdyby jsi tou "rašelinou" srážel Ph v nádrži pod 6,5, protože to by se bakteriím líbilo méně. Trochu rašeliny mám v podkladním substrátu a kytkám se zatím daří ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2012 05:40 Muž LiborSprysl [9015] Re: xXx
xXx napsal: Chtěl bych se zeptat, jak hodně vadí nitrifikačním bakteriím přidávání rašelinového výluhu (vlastní výroba)do akvaria. Dočetl jsem se, že je to dobré kvůli rostlinám, že lépe přijímají živiny a tak podobně, ale zase jsem četl, že to působí protibakteriálně. Případně by mě zajímalo, jaké množství výluhu ničí ty bakterie. Mockrát děkuji za každou odpověď
Myslím že nitrifikační bakterie jsou na rašelinu inertní. Protibakteriálně výluh funguje vůči choroboplodným.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2012 04:07 xXx – RAŠELINA vs NITRIFIKAČNÍ BAKTERIE
Chtěl bych se zeptat, jak hodně vadí nitrifikačním bakteriím přidávání rašelinového výluhu (vlastní výroba)do akvaria. Dočetl jsem se, že je to dobré kvůli rostlinám, že lépe přijímají živiny a tak podobně, ale zase jsem četl, že to působí protibakteriálně. Případně by mě zajímalo, jaké množství výluhu ničí ty bakterie. Mockrát děkuji za každou odpověď

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2012 10:30 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: dimmur
to je videt podle toho, jakou blbost jsi napisal.... prosimte nejdriv si to rozeber, zkontroluj, odzkousej, zjisti pri cem presne dojde k poklesu cerpaciho vykonu a pak teprve mudruj proc a jak
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2012 08:43 Muž dimmur [283] Re: romant
ta hlava se urcite jeste steluje nekde zezadu a v tom bude nejspis zakopanej pes.....nejsem moc casto doma, tak pouze uvazuju a nemam moznost to hned odzkouset....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2012 07:45 R Muž romant [27987] Re: dimmur
Já jsem Ti včera psal, aby jsi zvětšil 1-2 dírky uvidíš, jak to bude běhat, protože jsem pochopil, že bez rampy to dává proud slušnej, ale třeba jsem to blbě pochopil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2012 07:13 Muž dimmur [283] Re: romant
napadlo me, jestli by nemohla snizovat prutok trubka strcena v molitanu, jsou v ni sice diry...?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2012 04:40 xXx Re: larix
Díky za odpovědi, máš moc hezký akvarium, a taky jsem si všiml že se ti přemnožili ancistrusy jako mě. Na ty díry v listech už jsem si na netu koupil mangan od rataje. Někdy pak ještě skusím koupit test na fosfor, ale myslím že nedostatek fosforu mít asi nebudu, prý se do vody dostává pomocí nečistot z ryb a rostlin a já ani neodkaluju dno, protože všude jsou rostliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2012 23:29 Muž larix [1420] Re: xXx
Ako som už spomenul, nedostatok fosforu je jedna z možných príčin. Tá druhá je nesprávny pomer medzi obsahom fosforu a dusíka, ktorý by mal byť veľmi hrubo orientačne 1:10 Napriek tomu si myslím, že v tvojom prípade ide o ten nedostatok. V množstve riasy, ktoré vidím na fotkách, by som problém nevidel. Aj v zdravom, dobre fungujúcom akváriu sa nejaká tá riasa, obzvlášť GSA, nájde a v prípade výskytu napríklad na dreve alebo kameňoch pôsobí dokonca veľmi dekoratívne.

OT: K tým Ancistrusom - z 25 druhov rastlín, ktoré mám v nádrži poškodzujú iba staré listy Echinodorus 'Red Special', sú vyberavé ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2012 22:58 Muž Ad@m [1051] Re: Nympheas
Nie, nie. Ja som písal, že ich prikrmujem s SWCH, ale aj vtedy, keď som ich neprikrmoval ničím bolo to OK :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2012 22:53 Žena Nympheas [111] - LabyrintkyRe: Sera
VždyŤ jsi psal,že dokrmuješ zeleninou,tak třeba proto.Ala já jich tam mám na nádrž moc,možná proto.Co možná,asi určitě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2012 22:51 R Muž romant [27987] Re: Nympheas
Ano, nedovtípil jsem se, máš pravdu byl jsem nedůsledný. ano

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [30] ...... 41 42

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 47879x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15083-rostlinam-se-nedari?od=1451