Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Rostlinám se nedaří

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 28 Přejít na další stránku   1  
Rostlinám se nedaří
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2013 20:03 Muž caarpio [17] Re: grunda
prosim a to mikro je co dekuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2013 20:03 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Attta
protože v akva musí být vždy rovnováha světlo-CO2-živiny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2013 19:58 Muž Attta [208] Re: grunda
Proč bych musel kvuli světlu dávat CO? Nebo bych rád věděl princip toho proč to tak je...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2013 19:55 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Attta
pokud koupíš lepší světlo, tak musíš přidat i CO2 a pak teprve začít hnojit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2013 19:52 Muž Attta [208]
Ahojte,
mám krátký dotaz a docela podobný jako to co se tu ted řeší... potřebuju něčím přihnojit kytky..sice mi rostou ale mám pocit že by mohly ještě líp.. občas udělám domácí CO, ale to se mi nechce dělat... potřeboval bych spíš nějaké živiny ve formě tekutého hnojiva nebo něco na ten způsob..Co by ste mi doporučili popř doporučit eshop kde to mají. Dodám že jde o zajeté akvárko, kde kytky rostou ale nejsem spokojený s tím jak moc.. ted budu kupovat nové světlo, takže tomu chci dát prostě nějakou úroveň.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2013 19:44 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: caarpio
protože draslík je většinou hlavní prvek, který v akva chybí (ve vodovodní vodě většinou není vůbec). Ideální je v tvém případě K2SO4 (nebo easy life kalium), dusíku budeš mít dost - máš lehce přerybněno, fosforu je taky většinou dost a mikro je třeba dávat vždy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2013 19:34 Muž caarpio [17] Re: grunda
prosim a ten draslik se da nekde koupit nebo mam obednat pmmd
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2013 19:27 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: caarpio
štěrk je v pohodě, to že kytky musí bublat je blbost. Dej hnojivo ke kořenům, do vody draslík a miro
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2013 19:16 Muž acik [416] Re: caarpio
a jak odkaluješ? no spíše neodkaluj vůbec,posbírej čurbec co se válí na dně a do štěrku nevrtej... a ten štěrk,není moc hrubý? to ti poradí zkušenější,myslím,že nejlepší by bylo 2-4mm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2013 19:15 Muž caarpio [17] Re: Ciffik
mam ty egerie ty rostou jak utrzeny zbitek vubec ani nebublaj jak tady vsichni tvrdi ze spokojene kytky musi
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2013 19:12 Muž caarpio [17] Re: Designer
dekuji dohnojuji sera florena 1x tydne vodu poctive menim adkaluji dno a co se tyce rychle rosstoucich kytek tak ty rostou viz egerie nestiham strihat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2013 19:03 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Designer
většinou příliš mnoho dusíku a příliš mnoho organického odpadu ve vodě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2013 19:02 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: vaaclav
Mohu se ze zvedavosti zeptat, co rostlinam vadi na prilis mnoha rybach? Prilis vysoka koncentrace ceho? Nebo pohyb vody? Pripadne jejich jine poskozovani? Pokud je ty ryby pochopitelne nezerou, nevyryvaji atp. Jsem jedno ucho. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.12.2013 19:00 Muž grunda [1781] - Cichlidy
přidej mikro a draslík a poctivě udržuj akva, moc ryb nevadí, pokud poctivě měníš vodu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.12.2013 18:46 Muž Robo [45] Re: vaaclav
Ale no táááák. Já mám 34 ryb ve 112 a rostliny rostou jak blbé a akva funguje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   10.12.2013 18:35 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: caarpio
Rostliny a příliš mnoho ryb se nemá rádo. Takže si vyber co chceš protože obojí fungovat nemůže. 35 ryb v asi 80 litrech vody je prostě moc. Ty bláboly o hnojení radši ani nečti. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2013 18:27 Muž Ciffik [761] - RostlinyRe: caarpio
nasaď nějaký rychle rostoucí stonkovky, na těch můžeš růst a projevy nedostatků sledovat ,,rychleji" než na kryptoškách/valisneriích
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2013 18:23 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: caarpio
Neco tem rostlinam chybi. Svetlo to nebude, CO2 rekneme take ne (i bez pridavani by to mohlo rust lepe nez co vidim a ty navic pridavas).

Takze neco z hnojeni. Hnojis komercnim hnojivem, predpokladam doporucene davky, rostlin moc neni, takze by to mohlo stacit. Ale je otazkou, co vsechno obsahuje a navic je beznou praxi, ze komercni hnojiva neobsahuji dusik a fosfor, protoze se predpoklada, ze jich bude dost z toho co vyrobi ryby z krmeni. Pokud se o akvarium dobre staras (casto menis vodu), a ve vstupni vode NO3 neni (jsou lokality, kde je temer nulove), nemusi to stacit ani kdyz mas ryb dost. U fosforu nutnost pridavat az tak casta neni.

Ze Tvych fotek co rostlinam chybi nepoznam, ale doporucim Ti podivat se sem a dukladne rostliny prohlednout, treba aspon neco napovi:
maniakva.sweb.cz/…

Hnojivo bych zatim zkusil PMDD, tam aspon vis co pridavas, a kdyz se to nezlepsi, aspon vis, ze stale jsi nepridal co chybelo (volitelne doplnky k PMDD). U PMDD se nepouzivaji nijak drasticke davky, takze pokazit moc nemuzes a prestat s nim muzes vzdycky. A jeste Te to mozna vyjde levneji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2013 16:59 Muž caarpio [17] – rostlinky nerostou
Fotka k příspěvku prosim o radu s rostlinkama nejak se jim nechce rust jen egeria densa ta roste jak prdla zbytek kytky zijou ale nerostou co2dodavam primo do rostrikavaci rampy svetlo 12 hod 60w na 100l vody hnojeni tetra plant 1xtydne ph 6,8 kh 6 gh 18 prosim o radu dekuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2013 16:44 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: pitris65
Začala bych přidávat železo a počkala, co to udělá.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2013 13:58 Muž pitris65 [9] Re: Jája
Je to opravdu tak světlé.A to u všech Anubiasů(mám jich asi 6-7 rostlinek)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2013 20:09 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: pitris65
Na první fotce je ludwigie, tam by to mělo být v pořádku. Až povyroste a bude blíž ke světlu, tak i zrůžoví nebo zčervená. U toho anubiasu mi přijde, že i ty staré listy jsou moc světlé a nové také. Sice nově narostlé listy bývají světlejší, ale ne tolik. Tam si myslím, že to není OK, pokud ovšem ta fotka není přesvětlená a tím je zkreslené vybarvení rostliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2013 16:37 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: pitris65
Já bych řekl, že sezelenají. I u anubiasů jsou listy světlé a postupně se ztmavují :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2013 16:36 Muž pitris65 [9] Re: pitris65
Fotka k příspěvku pitris65 napsal: Ahoj!Rostlinky mi v akvárku rostou,jen nové lístky jsou hodně světlé.Je prosím někde chyba?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2013 16:35 Muž pitris65 [9] – Hodně světlé nové lístky u rostlinek
Fotka k příspěvku Ahoj!Rostlinky mi v akvárku rostou,jen nové lístky jsou hodně světlé.Je prosím někde chyba?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2013 07:48 Muž Tacudek [16] - Rostliny
mě se teda daří od začátku v 60tce je pravda že rostlinkám chvilku trvalo než se zakořenily (dno mám pouze černý písek flexo) ale pak se rozrostly, dávám IE 5ml/2,5ml na 50l vody bublám z burčáku bez počítadla a na konci hadičky mám kousek cigaretovího filtru a hadičku zastrčenou z vrchu do molitanu pod čerpací hlavou a vše funguje nádherně :-) výměna vody jednou za týden 1 - 2 kyble hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2013 07:37 R Muž romant [27987] Re: Davik59
Zkus ten lesík proklestit a nesázej je tak nahusto k sobě, ono do těch spodních partií potom nemůže tolik světla a už se jim to nemusí líbit, to je boj u všech stonkovek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2013 23:59 Muž Davik59 [0]
Fotka k příspěvku Mohl by být třeba problém i v tom, že jsem dával rostlinky jako odstřižené konce z mateřských rostlin, tzn. bez kořínků? Že musí dávat veškerou sílu do kořenů a na listy už nezbývá tolik? Ono totiž nové "výrustky", které nově vyrůstají jsou už vcelku pěkné a silné. A že jich na rostlinkách je. Na jedné vyrůstá dalších až 6 nových.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.11.2013 23:39 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: slavko
Ja ted zkousim neco, co se asi obecne doporucit neda, ale zatim to funguje (az na mirny narust ras, ale s tim jsem pocital a nedela mi to ani vrasky). Namichal jsem si chemikalie pro metodu EI a bez pridavani CO2 davam tretinu davky jako pro EI. Prakticky i co jsem odepisoval znovu naskocilo, nove vyhonky, vetsi listy, vice se vsechno vetvi. Ale prave proto, ze vim ze se mi latky hromadi, delal jsem treba ted pres vikend v akvarku poradny pruvan. Kdyz se rozhodnu, 2 dny po sobe vymenit pulku vody nemam problem. Proto muzu, nekaslu na to.

Ted jsem zacal s CO2. Zatim delam pokusy s tim jak stabilne a jednoduse davkovat z obycejneho burcaku. Obycejna fyzika, zadna skrtitka a pocitani bublin, to umi priroda sama. Zatim moc malo vysledku, ale vypada to i tak slibne, treba brzy vyhodite ty ucpavajici se nesmysly s potrebou zbytecne velkeho tlaku :-D.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2013 22:42 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: marek21
marek21 napsal: citam ze je potrebne dodat 5 mg/l draslika tyzdenne do akva...
Svojho času som nevedeckú metódu výpočtu zhrnul tu slavino.sk/… , možno to pomôže.

Ako bolo spomenuté, s draslíkom to netreba preháňať. Autor metódy MCI napr. odporúča K2SO4 vôbec nepridávať. Ako tvrdí, dostatok K pridá KNO3 a KH2PO4, ale najmä aby sa zbytočne nepridávala síra, ktorej i tak dosť pridáte v MgSO4 a vo vode je jej tiež čoraz viac...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2013 21:48 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: marek21
Pořiď si nějaké řasožrouty jako třeba Crossocheilus siamensis tak 5 kousků. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2013 21:39 Muž marek21 [16]
Fotka k příspěvku hneda riasa
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.11.2013 21:37 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: marek21
Nepočítej s tím že ti hned od začátky všechny rostliny porostou. Soustřeď se na ty které rostou dobře a k těm co nejdou se časem můžeš vrátit. NO3 trochu zvedni :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2013 21:37 Muž marek21 [16]
Fotka k příspěvku tato cervena tiez pekne rastie
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2013 21:36 Muž marek21 [16]
Fotka k příspěvku tuto rastlinku som zostrihol a skusil rosadit ... vyrastala do vysky tak som to ostrihal
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2013 21:35 Muž marek21 [16]
Fotka k příspěvku hydrocotyle nerastie vobec
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2013 21:34 Muž marek21 [16]
Fotka k příspěvku blyxa ktora kape
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2013 21:24 Muž marek21 [16]
jj uz som si to vycital v jednom clanku o drasliku ... no3 meram takmer kazdy den aby som ho vyladil ... ph je teoreticky konstatne lebo bezi cez ph controller,

hmm ale coho potom je v akva nedostatok ked nie vsetke rastliny rastu ... a je tam hneda vlaknita riasa ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2013 21:13 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: marek21
Počítáš to samozřejmě špatně. KNO3 dusičnan "draselný" obsahuje ohromné množství draslíku Kdyby jsi používal KH2PO4 Dihydrogen fosforečnan "draselný" opět je tam něco. Tohle by jsi měl odečíst od toho tvého výpočtu. Akvárium máš zatím skoro bez vzrostlých rostlin taková koncentrace ti ho zabije. Hlavně co by tě teď mělo zatím zajímat je pH, KH a NO3. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2013 19:55 Muž WARENKOREN [51] Re: Davik59
jo tak to jsem myslel, že se jedná o to mini, pač předpokládám že te´d jak jsi napsal že tam máš deset moly tak to asi nebu dou v tom mini ;-)pač ty dokážou nadělat:-D

to Desinger: svatá pravda, jinak já jsem třeba nikdy hodnoty v akva neměřil stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2013 19:04 Muž marek21 [16]
citam ze je potrebne dodat 5 mg/l draslika tyzdenne do akva... aspon ... podla toho ako je zarastene akva..

tak podla mojho vypoctu by som mal postupovat takto:
20g K2SO4 rozmiesam v 200ml, na tyzden to vychadza 42 ml draslika ked chcem dodat 5 mg/l
takze denne by som mal dodavat +-6 mg draslika .... davkujem aj klasicke pmdd... pre spotrebu dennej davky rastlin

moze mi to niekto potvrdit ze to pocitam spravne ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2013 18:53 Muž marek21 [16]
prudenie vody a premiesavanie bude dostatocne ...

pridavam aj KNO3 ktore mam namiesane samostatne kvoli nizkemu KNO3

ale zajtra planujem nahodit prve neonky, nejakych aspon 20 kuskov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2013 18:49 Muž acik [416] Re: marek21
tak blyxa by asi potřebovala spíše víc světla než míň,no3 10mg/l je málo,sice ještě to jde,ale je to minimalní hodnota pro kytky,nejlépe když budeš udržovat kolem 20-25mg/l dodával bych do akva i draslik,protože toho je málo ve vstupní vodě a je potřeba nějakým zpusobem ho tam dostat,takto to mam ja a blyxa japonica uplně v pohodě,také je dobré mít dostatečnou cirkulaci vody v akva,aby všechny kytky měly dostatek živin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2013 18:43 Muž marek21 [16]
zdravim

v com moze byt problem ked mi nechce rast Hydrocotyle dissecta (pupečník zdřípatělý)

ako som ju zasadil tak tam stoji...

blyxa japonica len uhniva a egeria najas takisto nic

na akej hodnote je potrebne udrziavat fosforecnany ?

momentalne aj bojujem s hnedous vlaknitou riasou ... menim vodu cca kazde 3-4 dni znizil som svetlo o 4 reflektory, NO3 uz udrziavam na hodnote nieco okolo 10 mg/l, CO2 stale zelene cez kontroler ph nastavene na nejakych 6,75 ostatne rastliny by aj rastli aj bublaju

Utricularia aurea - rastie ako zbesila
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2013 18:03 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: WARENKOREN
Voda by mela obsahovat vsechno co rostliny potrebuji ve vsech fazich zivota akvaria. Je jasne, ze par rostlinek v zacatku, jak je to videt u mnoha cerstve zalozenych akvarii, toho az tolik nespotrebuje a tak liti vetsich davek hnojiva, si rika o jeho hromadeni pres vsechny meze a problemy s tim spojene. Kdyz se to ale dela s citem, a meni se voda umerne tomu, stale obsahuje alespon tolik zivin, aby rostliny mohly rust, ne ze budou kvuli nedostatku cehokoli zivorit.

No a jestli chemii myslis umela hnojiva, udelej si chemicky rozbor kusu hovinka ci moci a rychle pochopis, ze ta chemiie je totez, jen bez zbytecneho balastu a jeste k tomu pro ryby v setrnejsich slouceninach :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2013 17:50 Muž Davik59 [0] Re: WARENKOREN
Ono to neni ciste zalozene AQ. Je tam dáno asi 15kg noveho sterku + asi 10kg uz zabehnuteho, filtracni hmota byla proprana taky v jiným zabehlym filtru. Ryby uz nasazene mám a kdyz je tam 10 mollyn + dalsi ryby, tak ty hnojej az az :-D

EDIT: jeste doplnim. CO2 je ve vode porad 25mg. Tak v CO2 snad dostatek pro rostliny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2013 17:49 Muž Davik59 [0] Re: Dzira
Myslim ze reagujes na jine AQ. MYslim to velkem, kde je osvetleni 100W ne 8 :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2013 17:25 Muž WARENKOREN [51] Re: Davik59
pokud se jedná o akvárium z prezentace tak se domnívám, že kořenový systém rostlin prostě nemá z čeho čerpat, jsou posazeny do čistého štěrku, doporučuju nasadit tam aspon paví oko at to trochu zabordelí palec , rozhodně bych nedoporučoval lít chemii tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2013 16:20 Muž acik [416] Re: Designer
já v dubnu řešil no3 ve vstupní vodě 70mg/l a teď je 10mg/l :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2013 16:16 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Dzira
Dam priklad. Nekdo ma NO3 25mg/l primo ve vodovodni vode, a nekdo bydli prikladem nekde v Liberci a ma treba jen 4mg/l. A tak kdyz to doplni na 20mg/l, neni to vlastne hnojeni ve smyslu neceho navic, ale jen doplneni toho co ve vode v dane lokalite chybi. A s dalsimi latkami je to podobne, myslim ze treba dostatek drasliku bude primo z vodovodu vzacnosti.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [28] ...... 41 42

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 47888x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15083-rostlinam-se-nedari?od=1351