Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Rostlinám se nedaří

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 36 Přejít na další stránku   1  
Rostlinám se nedaří
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2010 15:37 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: janie
prostě měň vodu a uvidíš že se to zlepší
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2010 15:11 janie – Re: katterinecka
microsorium a anubiase mam , tem se dari , anubias mi jde nejlepe
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2010 15:08 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: janie
ratši se ani nebudu ptát kolik máš rybiček.
Nakup co nejvíc nenáročných rostlin jako jsou kryptokoryny, microsorium, anubias, menší druhy echinodorů, jávský mech, i některé stonkovky jsou docela nenáročné. Pravidelně měň vodu a uvidiš jak se jim bude dařit. (a akvárko bys nikdy neměla čistit celé, jen odkalit když je potřeba, nebo jen měnit část vody)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2010 15:07 janie – Re: katterinecka
mam mensi podezreni ze mam kyselou vodu , nevim jestli to zrovna vadi valisnerii ... ale zkusim si ji vzti do laboratore a udelat rozbory na kyselost ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2010 15:06 janie – Re: katterinecka
bylo mi porazeno dat tam obycejny hrebik kvuli zelezu , tak jsem ho vyvarila a dala ho tam do druheho dne zrezivel , pak jsem pouzila jeste jednou asi po 4 mesicich od prvniho hnojeni, Bivoje , u tech ostatnich nejaka zmena videt jde... aspon nejaky pokrok...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2010 15:05 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: janie
vodu bys měla měnit asi 10-20litrů zhruba jednou týdně, nejen že bude líp rybičkám, taky příjdou do akvárka nové živiny vhodné pro rostliny, to je základ. To osvětlení by pro tuhle kytku asi mělo stačit, ale lepší by bylo třeba 2x15W. Ale pravděpodobně máš set a tam je to těžký.
Měla by sis přečíst nějaký články pro začátečníky nebo si koupit knížku (i když všechny taky nejsou moc dobrý)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2010 15:00 janie – Re: katterinecka
pisek nevim jak tomu nejak odborneji rika ale v prumeru ma tak 0,5 -1 cm , nevim jestli neni hruby nebo tak ,,,, zarivka ma 15W mam jen jednu , je to maly akva 60x30x30..vodu jsem v prubehu toho pul roku jeste nemenila . jinak to vypada na odrudu jak si psala
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2010 14:55 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: janie
jinak jestli se daří ostatním rostlinkám tak je nejjednoduší dát ji pryč a mít jiné, které mají nejspíš vhodné podmínky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2010 14:55 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: janie
jaký tam je písek? Kolik mají ty zářivky dohromady wattů? Jak často měníš vodu? Jaký je to přesně druh vallisnerie? Spiralis?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2010 14:46 janie – Re: katterinecka
nedavno jsem kupovala novou zazivku ale moc ti toho nepovim , je pry s UV.. voda je cista zadny zakal nebo tak ...kdyztak pisni co vic mam napsat a ja se budu snazit informace napsat :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2010 14:38 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: janie
napiš víc informací, osvětlení atd, nejlíp si tu založ prezentaci s nějakou fotkou, bude se líp radit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2010 14:34 janie – rostlinky nerostou
ahojky Mam problem s valisnerkou ,, jsem zacatecnik tak se ptam nekoho zkusenejsiho ...pred vice jak pul rokem jsem zarizovala akvarium, jako prvni jsem sazela valisnerku na doporuceni ze to neni narocna rostlinka ale doposud mi nejak neroste , narozdil od jinych ktere se vzpamatovaji tehle se porad nedari , zkousela jsem hnojeni (Bivoj) a dokonce jsem dala i zelezo ale valisnerka porad neroste.. muzete mi poradit cim to muze byt aby mi rostlinky lepe rostly ??Diky moc

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2010 13:16 PetrPetr – Re: Sid
Side, myslím, že jsem to již zmiňoval. Aplikuji KNO3 a KH2PO4 podle potřeby abych udržoval výše zmíněné hodnoty NO3 a PO4. Aplikuji denně či obden. Podle občasných testů si myslím, že min tyto dvě věci nepřehnojuji.
Tak, a jsme u stopových prvků. Obvykle jsem dával PMDD a to okolo 1-3 ml denně. Občas zkusím kontrolu na Fe. Ta poslední ukázala 0,1.
Jinak vše hnojím podle stupně zarostlosti akva. Pokud je plné rostlin, dávám více, pokud je čerstvě po ostříhání, dávám méně. Sytím co2 tak, že pH z vodovodních cca 7,7 tam mám asi 6,8. Tvrdost 2,3 mmol/l.
Do dna nehnojím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2010 12:52 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: PetrPetr
A co záležitosti, na které jsem se vás ptal? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2010 12:48 PetrPetr – Re: Ivoš
Ono to zarostlé jen tak vypadá. Problém totiž je, že třeba ten Pogostemon byla ohromná koule a toto jsou jen zbytky. Nerostoucí. Ta Hygrophila měla krásné listy, nestačil jsem ji zkracovat a likvidovat boční výhonky. To samé ta Altrernathera. Z křoví zbyl jeden stonek se zakrslou špičkou ...

Prakticky se to stane tak, že krásné vzrostlé Hygrophile odspoda začaly žloutnout listy, pak se na nich objevily dírky a pak, když byly jak cedník, vyplavaly nahoru. Toto postihlo všechny rostliny. A k tomu se přidaly zakrslé špičky a malé, zkrabacené listy.

To, co tam teď roste, je mech a monosolenium. A jakési ubohé zbytky Limnophyl. Tu aquatiku jsem míval jemnou, přes 15cm v průměru :-(

Občas někde byla řasa, vlasová i na dřevě zelená, takže bylo jak sametové. Ale mně tam nerostou ani ty řasy. To je to, co mne zaráží nejvíce. Proč tam nejsou žádné řasy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2010 11:39 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Johan
Právě stolístek jsem měl na mysli, když jsem psal, co jsem psal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2010 11:30 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Sid
Alelopatie u rostlin byla prokázána. Nebyla. Bylo prokázáno, že výluhy z jejich těl obsahují látky omezující růst některých baktérií a řas (stolístek, řezan...), ale nikoliv, že je vylučují!

Např. vrby, ty jsou prolezlé všemi možnými houbami a tak se rostliny můžou bránit tím, že mají jedovatá těla, ale nemusí nic vylučovat, a ani docházek k omezování rostlin v okolí. Třeba něco jako alelopatie u vodních rostlin je, nebráním se tomu. U výše zmíněných rostlin to je i pravděpodobné (určitá specifická charakteristika biotopotů). Ale u většiny ostatních ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2010 11:25 Muž Sid [6629] - Rostliny
...Můj selský rozum nabízí jedno vysvětlení: Všechny živé organizmy, čili i rostliny, spolu neustále vedou biologickou válku... Můj názor je takový, že rostliny dominující v tvém akváriu si vytvořili pro ně optimální prostředí, které některým druhům nemusí zrovna vyhovovat...
Alelopatie u rostlin byla prokázána. Co se týče těch běžně využívaných v akvaristice, získané poznatky jsou velmi sporé... Jako další (a pravděpodobnější) důvod, proč se ve společenství mnoha druhů některým rostlinám daří a jiným ne, je rozdílná náročnost a požadavky na podmínky v nádrži.
Vaše hypotéza navíc naráží na jeden vážný argument - jak PetrPetr napsal: "Rostlo to rok zpět. Posledních půl roku nic. A nevybavuji si žádnou zásadní změnu..."
Svou hypotézu jsem vyjádřil v otázkách, které jsem položil včera. (A Vóťa87 je dnes zopakoval... :)).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2010 10:39 Muž Ivoš [1061] - Cichlidy – Re: PetrPetr
Chlape, když jsem viděl titulek tvého příspěvku, tak jsem na fotkách čekal výjev z Kamencového jezera a ejhle - akvárium máš celé zarostlé a dokonce píšeš, že to či ono vyhazuješ po kýblech... :-D A navíc, ta zákruticha uprosřed vypadá docela spokojeně.
Takže není pravdou, že ti tam neroste vůbec nic ale jenom některým druhm se nedaří. Můj selský rozum nabízí jedno vysvětlení: Všechny živé organizmy, čili i rostliny, spolu neustále vedou biologickou válku a jednou z forem této války je i válka biochemická, která se projevuje tím, že rostliny kolem sebe šíří určité látky chemického charakteru, které mají v maximální možné míře potlačit růst a množení konkurentů. Na některé konkurenty to zabírá, na jiné méně, některým to ale naopak prospívá protože bojují podobnými zbraněmi.
Můj názor je takový, že rostliny dominující v tvém akváriu si vytvořili pro ně optimální prostředí, které některým druhům nemusí zrovna vyhovovat a ty máš na výběr 2 možnosti:
1. radikálně omezit dominantní rostliny anebo 2. (což by se mně osobně líbilo více), hledat k dominantní rostlině takové rostliny, kterým dané prostředí vyhovuje.
Takže nepropadej panice - pokud ti v akvárku alespoň něco prosperuje, hledej tomu rostliny s podobnými nároky, nejlépe takové, které pocházejí z biotopu dominátora.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2010 20:30 Muž vóťa87 [207] - Rostliny
Když uvádíte, že rostliny dříve rostly bez problémů, hledal bych příčny současné stagnace někde v poměru živin. Dno, okřehek na hladině, ani starší zářivky na rostliny zas takový vliv mít nebudou-v tomto případě :-)

Jak již psal Sid, kolik pouštíte CO2? Pokud Co2 získáváte kvašením a svítíte těmi 75-100 watty, myslím si, že to nebude stačit a rostliny budou hladové a i to naměřené pH bude mnohem vyšší, což by mohl být první důvod stagnace růstu rostlin...A druhý možný problém je tedy v samotném hnojení-kolik jakých komponent mícháte a v jakém množství a jak často je pak dávkujete do akvária?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2010 20:07 Muž cezarmilan [591] - Rostliny – Re: PetrPetr
No ja by som v prvom rade pozbieral lemnu minor vyčistiť hladinu, cabomba, myriophylum a alternathera potrebujú veľa svetla, sám vieš ako rýchlo ti vyšli k hladine ;-) , Odkalil by som dno tak raz za dva dni po dobu jedného týždňa, to je plné dusičnanov. Skús paličkou sa v ňom prehrabať, ak pôjdú z neho bublinky, tak máš odpoved. Dno máš dosť hrubé, pridal by som k nemu jemnejší piesok. Treba si všímať rastlinky pri valisnérii, ona je na živiny lakomá a v dosahu jej koreňov sa nedarí žiadnej inej rastlinke. Ber toto ako radu, ktorú nemusíš aplikovať, je to na tebe
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2010 20:02 Žena stetinka [270] – Re: Sid
jj, na těch rychle rostoucích je to vidět extremně. Dnes jsem zase sklidila hafo přebytků. A hlavvně, rostlinky maj lepší barvu, nejsou tak průsvitné
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2010 19:06 Muž Sid [6629] - Rostliny
...Přečti si tuhle debatu rybicky.net/forum/15851… a prohlédni si prezentaci pana Borka, jeho případ mi připomíná ten Tvůj...
Mně ty dvě kauzy zrovna dvakrát podobné nepřipadají... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.11.2010 18:47 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: stetinka
...Mně se taky stalo takové podivné pozastavení růstu... S výměnou trubic to přešlo...
To šlo dost rychle.
...opravdu se (trubice) často vysvítí velmi rychle...
Jak které! ;-) Řada speciálek a technologicky zastaralé typy ano, ale moderní trubice vám vydrží svítit při malém poklesu svítivosti ke konci životnosti i mnoho roků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2010 18:43 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: PetrPetr
Třípásmové zářivky mají jinou "výdrž", než širokopásmové (třeba GLOGLO)...
Jak aplikujete hnojivo - kolik, čeho, jak často? (Ta obecná čísla v úvodu jsou nic neříkající.)
Jak aplikujete CO2? Kolik ho do akva přidáváte?
(Při tak intenzivním osvětlení musíte kytkám dopřát i živiny.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2010 18:34 Muž janmacu [18]
na stopro to bude tou plovoucí rostlinou,měl sem to samý a sem tam ,když zanedbám udržbu,tak to mam znova,jak mi to zaroste,tak je málo světla,ale hlavně ty plovoučky sou moc nenažraný a berou všechny živiny,takže nechat jen par lístečku a ven s tím vším co plave ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2010 18:07 Žena stetinka [270]
Mně se taky stalo takové podivné pozastavení růstu... S výměnou trubic to přešlo, opravdu se často vysvítí velmi rychle. Navíc, ty máš celou hladinu plnou okřehku, vzala bych síťku a hodně ho omezila, klidně, co se dá, brzo ti z těch zbytků zase vyjede. Bere ti taky hodně dusičnanů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2010 18:01 PetrPetr
JuraS napsal: jak jsou staré ? pokud víc jak rok tak se není čemu divit..to čemu ty pak říkáš světlo kytky říkají "hlad a tma"..prostě vybitá baterka...trubice vydrží tak rok při svícení jako v akva...

No já nevím, při 110 wattech na 100 litrů by mělo stačit i kdyby ztratily 1/2 světla. V každém případě nevím, zda by to takto odnesla i třeba ta Alternanthera, která je pár centimetrů pod hladinou. To kroucení listů a zakrnělé vrcholky nebude nedostatkem světla světla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2010 17:16 PetrPetr
Johan napsal: Takže předčasem vám to rostlo, ale teď už ne? A čím svítíte?

Rostlo to rok zpět. Posledních půl roku nic. A nevybavuji si žádnou zásadní změnu :-( Svítím dvě T5 trubice po 28w a nějaké další 2*18 a 1*15. Ty dvě 2*18 jsem teď vypnul. Jsou to 840 od Osramu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2010 17:14 PetrPetr
Tudy napsal: Může být přehnojeno, odstranil bych ty plovoucí rostliny (nechal tak 10%-20%)a úplně přestal hnojit. ;-)

Edit: ještě mě napadlo - obnovuješ ty rostliny ?


Přehnojeno čím? Mohu přehnojit KNO3 když tím udržuji hodnotu NO3 na 10 -15? Nebo KH2PO4 když tím udržuji PO4 okolo 1?

Samozřejmě mne napadá PMDD či Sera (prostě stopové prvky a železo). Tím to být samozřejmě může. jenže když jsem týden nehnojil, šlo to do háje ještě rychleji. Ten pogostemon byl větší, ostatní rostliny hezčí. Po týdnu bez hnojení se toho 3/4 prostě rozpustily ...

Proto se ptám. Literatury jsem přečetl mnoho, obrázků shlédl ještě více. Ale není nad osobní zkušenost.

Rostliny obnovuji. Při údržbě (spočívající prakticky jen ve stříhání kytek), vždy jen ustříhnu horních 5-10 cm rostlin a zbytek vyhodím. Ty ustříhlé pak píchnu do dna a je to.

Ta diskuze, jak jsi psal odkaz, je poměrně přesná, jen jsem v ní nenašel řešení.

Jinak to, co plave na hladině, je Okřehek. Ten se také množí celkem hezky. A už jsem si vzpomněl - ten koberec tam dělá Monosolenium.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2010 17:07 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: PetrPetr
Zkoušel jsem na akva nesahat, nechal jsem ho zarostlé a bez hnojení (nebylo vidět na druhou stranu, zeleně skoro víc, než vody), ale stejně nic ...Takže předčasem vám to rostlo, ale teď už ne? A čím svítíte?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2010 16:50 Muž Tudy [330] - Krevetky
Přečti si tuhle debatu rybicky.net/forum/15851… a prohlédni si prezentaci pana Borka, jeho případ mi připomíná ten Tvůj.
Může být přehnojeno, odstranil bych ty plovoucí rostliny (nechal tak 10%-20%)a úplně přestal hnojit. A také si počkej, až se objeví někdo zkušenější. ;-)

Edit: ještě mě napadlo - obnovuješ ty rostliny ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2010 16:49 PetrPetr
Johan napsal: Nebude jen přehnojeno?

Ano, i to je možné. Ale přehnojeno čím? Včera jsem před hnojením letmo zkouknul testy a KNO3 bylo cca 10, PO4 skoro nic, železo také nic.

Asi to nějakým nadbytkem bude, ale čeho? Zkoušel jsem na akva nesahat, nechal jsem ho zarostlé a bez hnojení (nebylo vidět na druhou stranu, zeleně skoro víc, než vody), ale stejně nic ...

Třeba ta Limnophila sessiliflora má tenké stonky s děsně dlouhými rozestupy. Dříve jsem míval problémy, že byla hustá a spouštěla všude kořeny. Teď mám takové řídké koště :-( A neroste tam ani ta Alternanthera.

Co se týká přehnojení - čeho by tam bylo moc, aby ty listy byla tak dírkované jako při nedostatku draslíku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2010 16:42 PetrPetr – Re: Tudy
Dno jsou hrubé akvarijní kamínky. Nic jiného tam není. Rostlinky mají kořeny dost rozsáhlé, raději to stříhám u země než bych to třeba vytahoval. Když potřebuji umravnit valisnérii, bývá vytažení problém. U ostatních rostlinek je to tak, že vyhodí třeba kořeny ze stonku, ty tam visí, ale pak uhnijí. Ty v zemi drží. Koukni na ten pogostemon. Vyhodil kořeny, třeba 3-5 cm, krásně bílé, ale najednou zežloutnou a rozpadnou se.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2010 16:16 Muž Tudy [330] - Krevetky – Re: PetrPetr
Jak píše JuraS - dno - je dost hrubé. Zkus nějakou strádající rostlinku vytáhnout abys viděl, jak jsou na tom kořeny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2010 16:12 Muž Tudy [330] - Krevetky
Ta stonkovka za Pogostemonem vypadá jako porostlá hnědou řasou. Taxiphyllum barbieri Ti roste jak říkáš pěkně, tomuto mechu stačí jen velmi málo světla...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2010 16:12 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: PetrPetr
Nebude jen přehnojeno?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2010 16:08 JuraS – Re: PetrPetr
a co dno ? z jakého je matroše ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2010 16:00 PetrPetr
Tudy napsal: Nepovažuji se za zkušeného, ale na té poslední fotce vidím zarostlou hladinu - pro rostliny na dně tak může zbývat málo světla. Na některých rostlinách je vidět i hnědá řasa...

Kde vidíš tu hnědou času? Ta fotka není moc kvalitní, řasa tam není. Jen u některých rostlin se rozpadají listy :-( Jinak se po dně ještě volně povalují chuchvalce té rostliny, jak je na tom pařezu vlevo uprostřed. Nemohu si teď vzpomenout na jméno, množí se to dělením, dělá to koberce. Minulý týden jsem toho vyhodil asi 10cm koberec, bylo toho půl kýble.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2010 15:31 Muž Tudy [330] - Krevetky
Nepovažuji se za zkušeného, ale na té poslední fotce vidím zarostlou hladinu - pro rostliny na dně tak může zbývat málo světla. Na některých rostlinách je vidět i hnědá řasa...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2010 15:23 PetrPetr – Re: PetrPetr
Fotka k příspěvku A větší pohled na akva. No, neprosperuje.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2010 15:17 PetrPetr – Re: PetrPetr
Fotka k příspěvku A takto dopadl / dopadá Pogostemon Helferi. Živoří takto snad už půl roku. Občas mu něco doroste, ale - kdysi jsem z něj míval krásné porosty.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2010 15:07 PetrPetr – Re: PetrPetr
Fotka k příspěvku A tato také neroste :-(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2010 15:04 PetrPetr – Proč nic neroste? Ale vůbec nic ...
Fotka k příspěvku Ahoj všem,
dovoluji si požádat zdejší zkušené rostlináře o radu. V akva mi nic neroste. Tím nic myslím i řasy. Rostlinám se moc nedaří, jsou celé zkrabacené a zakrslé, viz obrázky. Starší listy opadávají, nové jsou velmi nevzhledné.

Hodnoty akva jsou průběžně (podle kapkových testů SERA):
KNO3 - mezi 10 a 20 (aktuálně 18)
PO4 - mezi 0,5 - 2 (aktuálně 1)
Fe - okolo 0,1 - 0,25 (aktuálně 0,1)
Ostatní neznám, ale hnojím hodně KNO3, KH2PO4 a buď PMDD nebo Sera Florena. Hnojím relativně pravidelně, ale množství měním dle pocitu. Ryby v akva nejsou, na 110 litrů je tam cca 15x neonka a 3x Parmička kambodžská. Akva je plné rostlin.

Světla je tam 75 nebo 100 wattů, podle toho, co vše zapnu. CO2 hnojím bubláním, tvrdost vody je 6/12 stupňů, pH podle testů cca 6,8.

Vodu měním cca 1 týdně 1/4.

Prosím, mohl by mi někdo poradit, co je špatně? Hezky tam roste Jávský mech a taková ta podobná ricii, co dělá jakoby koberce, to vyhazuji na kýble. Jinak mi tam nerostou ani řasy ani na dřevě či na skle.

Děkuji moc.

Petr
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2010 15:57 Žena Melisa [2] – Re: stetinka
To je pravda, už to vidím, pročítala jsem to tu a chytla jsem se toho osvětlení. Asi to bude tím, že nebyly zvyklé, pořídili jsme světlo čerstvě, dám jim čas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2010 15:46 Žena stetinka [270] – Re: Melisa
To chtělo dát ale do jiného tématu. Je potřeba ovšem uvést, o jaké ryby se jedná a v jakých podmínkách u vás jsou. Takto se mohou chovat ryby ve stresu, nejen kvůli světlu. Kolik máte watů a litrů vody? S tím blikáním, mně se běžně hýbe hladiny (kvůli provzdušnění a proti povlakům na hladine), ale nic mi nebliká, nebude to spíš špatnou zářivkou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2010 14:58 Žena Melisa [2] – potíže se světlem
Ahoj,
přihodím začátečnický dotaz -
1. svítíme, ale rybičky se schovávají ve stínu. Myslím, že světlo není přespříliš intenzivní, nemáme víko, tak to zatím řešíme provizorně lampičkou, která nemusí být nasměrovaná přímo na hladinu
2. filtrace hýbá hladinou (víc zmírnit průtok proudu už nejde) - a svícení pak jakoby bliká. Nezblázní se rybičky z toho? Vám se hladina nehýbá?

coze

Melisa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2010 12:08 Žena stetinka [270] – Re: Benny
krindapána, nejsem furt přišpendlená k netu!
Vymyslela jsem to tak, jako spousta jiných tady. Najít prostor na krytu a zářivky mi tam přidělal elektrikář. Jen jsem mu koupila voděodolné patice, startéry a on to už nějak domyslel. Elektriky se sama bojím. Postě jde jen o to najít, kde je volný prostor na krytu. Nevím, jaký máš ty. Ne všude to jde..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2010 09:37 Benny – Re: stetinka
A ako si to prosím Ťa vymyslela? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2010 07:22 Žena stetinka [270] – Re: Benny
taky mám originál, ale musela jsem vymyslet, jak to tam přidat ano

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [36] ...... 41 42

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 47877x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15083-rostlinam-se-nedari?od=1751