Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Rostlinám se nedaří

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 41 Přejít na další stránku   1  
Rostlinám se nedaří
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2009 09:05 kreten Re: Silent
S technickou destilkou opatrně - bez úpravy je spíš jed. Lépe to prohnat přes míchací nádrž, v níž je třeba mech a microsorko. Jinak já teda používám vodu z odvlhčováku a funguje to také
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2009 09:00 R Muž Silent [5949] Re: poweron
I když přidáš další rostliny tak s celkovou tvrdostí nehneš. CT snížíš naředěním surové vody vodou destilovanou, měkkou dešťovou nebo vodou z reversní osmozy. Dostatek vitálních rostlin může hýbat s UT a pH.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2009 08:03 poweron
Tak jsem včera přeměřil a CT bylo na 15, jinak UT a PH zatím stejné.
Pomůže pro vyrovnání hodnot osazení více rostlin???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.11.2009 17:02 Skorica Re: poweron
Tak v 25 stupnich v baraku bych chcipnul pri mych 20. Nejlepe mi rostly kytky kdyz mi v akvarku prezivali lini co sem mel na sumce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2009 10:53 poweron Re: Karlo
Topítko nepotřebuji spíš mám opačný problém ale to jsem řešil už zezačátku osazením ventilátoru do krytu na odsavani tepla od zarivek, teplota se mi drzi meszi 24-26 stupni, převážne 25stupnů.

Akva je kuchyni a tam máme stabilní teplotu 25
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2009 10:38 Karlo Re: poweron
Jak je na tom teplota? Nevidím tam nikde topítko...rybky při nižších teplotách než jsou doporučovány rostou velice pomalu nebo vůbec a spíš přežívají. Vhodné teploty pro jednotlivé rybky jsou k dohledání v atlase.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2009 07:53 poweron Re: protein007
toho sterku je tam cca 5cm vrstva na te fotce to nejde moc videt, jinak ta zrnitost je asi okolo 0,8mm, ale ta rašelina by tu vodu měla změkčit ne?
To sem nevedel že ty zářivky mají jen tak krátkou životnost to se tedy radši vyplatí koupit ty osramy 830 ne??? nebo jake osvetleni by jste mi doporučily?
Jinak všem moc díky za reakce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2009 07:25 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: protein007
...Vacsina tropickych rybiciek prezije CT (resp. GH) okolo 5-12. Nejaky cas mozu vydrzat, ale casom ti odidu vsetky...
Kde jste na tomhle byl?!
Časem "odíde" úplně všechno, ale to, co jste napsal, je... ehm...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2009 01:22 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vodRe: poweron
Problem s rybickami bude asi v tom, ze mas vysoku tvrdost vody. Ak teda nemas cichlidy alebo podobne... Vacsina tropickych rybiciek prezije CT (resp. GH) okolo 5-12. Nejaky cas mozu vydrzat, ale casom ti odidu vsetky.

Este k tym rastlinam - ten strk sa mi nezda, vyzera na prilis vysoku zrnitost (odhadom okolo 1cm). A tiez jeho vrstva vyzera byt nizka...kolko tam toho vlastne mas (v centimetroch)?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2009 23:57 Žena ustavprochore [567] Re: poweron
Ty zářivky jsou taky 9 měsíců staré? Pokud ano, viděla bych to jako jednu z příčin, proč se rostlinkám nedaří. Informace o jejich životnosti jsou k dohledání ve starších diskuzích, vč. toho, čím je nahradit. :-)
Rostlinky - nenáročné, rychlerostoucí stonkovky (hygrophily, Rotala rotundifolia, Egeria densa,...).
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2009 22:38 poweron Re: Tommys
fakt je stary 9mesicu, ale mas pravdu kytky jsou tedka novi jelikoz mi co jsem mel vsechny odumrely.dnes jsem pridal do filtru jeste od sery rašelinu.a jake kytky by jste mi doporučily?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   23.11.2009 22:01 Tommys Re: poweron
No kytky na fotce jsou dle mě nový, nemaj subemerzní listy, dno je jak vymydlený, nalepený pozadí nevyvadlý, jak je na tom filtr není novej?Podle mě tohle akva rozhodně nevypadá na 9 mesíců starý, ale jako čerstvotina, která nemá šanci ještě na plno fungovat, kde není rozjetá nitrifikace, kytky nepolikaj živiny, navíc je jich tam málo, určitě tě by to chtělo osázet tak 70 procent dna. K vybavení, světlo máš dobrý, filtr co máš ty jsem dlouhou dobu provozoval kdysi v 60L a vše fungovalo. Tak teda nevím...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2009 21:48 poweron Re: Dusyk
Fotka k příspěvku osvetleni je 2x 15W zářivka a to sunglo + aquaglo. akva mám cca 9měsíců
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2009 21:33 Dusyk Re: poweron
Tieto hodnoty nepovedia takmer nič. urob si prezentáciu akvária, alebo ho podrobnejšie popíš. Osvetlenie, počet rýb, doba od založenia, aké máš rastliny, fotka pomôže a pod...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2009 21:29 poweron – Stav vody v Akva
Ahoj, chtěl jsem se zeptat jaké jsou tyto hodnoty vody? naměřil jsem PH 8, UT-8,CT-17 - jde o to že se mi vůbec nedaří rostlinám a i pár rybek mi uhynulo.Jde mi také o to že mi ryby moc nerostou oproti třeba otcoým rybám které má v jiném akváriu a to ještě v menším ryby jsou dvakrát takové například ancitrus a to ho ma ještě kratší dobu něž já, jinak krmení máme totožné. já mám akva 60x40x30 a otec 60x30x30

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2009 09:36 Muž grizly [145] – Re: kortezhugo
Ano, mam je v akva. Ale dlouho tam uy nebudou. V pondeli jdu koupit 3 nove Philipsky. Vybral jsem si na netu Philips Master TL D 18W-840. Jednu pridam, at se rostlinkam dari lepe. Jen aby z toho nemělz světelný šok. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2009 08:27 Muž kortezhugo [983] – Re: grizly
...to mas tie GLO???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2009 00:42 Muž grizly [145] – Re: Sid
Jak je mozne, ze prestanou svitit skoro ze dne na den? Fakt si nevymyslim, mam moznost srovnani s druhym akva. Jeste v pondeli vecer jsem je pozoroval a svitila stejne. Dneska sem se na ne dival a jedno hezky sviti a ve druhem je "tma". To stejne se mi stalo pred cca. 2-ma mesici u druheho. V obou pripadech vydrzely svitit 8 mesicu. To jest okolo 40% udavane zivotnosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2009 00:40 Muž kortezhugo [983] – Re: Hydra
Elektrochemik - to je zaujimavy vyraz :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2009 00:34 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: grizly
:-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2009 00:31 Hydra
ach jo, pak má člověk věřit prodavačům "odborníkům" a navíc mi přijde že akvarista = chemik + elektrikář :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2009 00:23 Muž grizly [145]
Sid® Rostliny – Re: hydra
Cca rok je pro zářivky GLO příliš dlouhá doba... Jejich životnost je zhruba 8 měsíců, ale výrobce je doporučuje vyměnit již po (cca :)) půl roce. Ví proč... ;-) (Pokles svítivosti je u těchto zářivek velmi výrazný.)
xxx
xxx
Tomuhle tvrzeni uz taky verim. Pred mesicem jsem menil zarivky ve velkem akfarku a ted musim menit i v krevetkariu. Zajimave je, ze ty zarivky odesly najednou, behem nekolika dnu. Mam moznost srovnani s druhym akva. Pred mesicem svitili stejne, ted mi ty zatracene drahe specialky sviti "tmu". No, ale chybama se clovek uci a overil jsem si v praxi, ze specialky stoji opravdu za h...o. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2009 23:08 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: hydra
Cca rok je pro zářivky GLO příliš dlouhá doba... Jejich životnost je zhruba 8 měsíců, ale výrobce je doporučuje vyměnit již po (cca :)) půl roce. Ví proč... ;-) (Pokles svítivosti je u těchto zářivek velmi výrazný.)
Zrádné je, že lidské oko vnímá světlo jinak, než rostlinné pigmenty. Takže zatím co vy můžete při "starých GLO" v pohodě číst, pro rostliny už tyto zářivky vlastně ani nesvítí... :-O

Co myslíte tím: to znamená, že normální světlo tam nebudu mít nikdy?!
Ty třípásmové zářivky vydávají "normálnější" světlo než drtivá většina "GLOGLO" zářivek! :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2009 22:59 hydra – Re: Sid
cca rok, to znamená že normální světlo tam nebudu mít nikdy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2009 22:57 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Hydra
To je hezké, že jste to opsala z té zářivky, ale až teď jste upřesnila, že jsou v krytu dvě! :-D
V prodejně elektro kupte třípásmové zářivky, (značka není důležitá - je jedno, jestli Philips, Osram, Sylvania, Narva, GE...), s číselným označením např. 840, (830, 860, 865, 827, 835).
Na 110 lt akva bude takové osvětlení na dolní hranici únosnosti, takže i po výměně zářivek je třeba volit kytky na světlo méně náročné.
Jak dlouho jste měla ty "GLO" zářivky v krytu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2009 22:47 Hydra – Re: Sid
To jsem opsala z té zářivky ale pšt! :-D takže jaké tedy zářivky? A kde je pořídit? A pro upřesnění 110 litrů akvárko..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2009 22:43 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Hydra
...v technice se nevyznám takže zářivka je Glo-Aqua 24/61cm 20 W T8...
Z tohoto vašeho konstatování se to zjistit nedalo. :)
On je to docela rozdíl, jestli je ta zářivka jedna nebo dvě... hmm
Jak vám kolegové poradili - v první řadě vyměňte ty "zázraky" za "pořádné" zářivky, viz Matlalovo doporučení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2009 22:38 Hydra – Re: Sid
A ty zářivky jsou dvě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2009 22:37 Hydra – Re: Sid
Juwel, kdysi jsem to dostala jako dárek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2009 22:32 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Hydra
Co to máte za set, že je v krytu jen jedna 60cm zářivka?! coze
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2009 22:29 Hydra – Re: kortezhugo
Co se s tím bude provádět? Mám normální kryt ze setu akva+poklop+stojan. A volat elektrikáře kvůli zářivce... ve mě nevbouzí důvěru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2009 22:26 Muž kortezhugo [983] – Re: Hydra
:-) - preco? - elektrikar nekope... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2009 22:17 Hydra – Re: matlala
Děsí mě už jen to, že k tomu potřebuju elektrikáře!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2009 22:15 Muž matlala [798] - Rostliny – Re: Hydra
doporučuju, pokud máš, nějakého známého elektrikáře, aby ti s tím pak pomohl to zapojit, vyjde to přeci jen lépe, než osvětlení z akvaristiky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2009 22:12 Hydra
Jak řikám, v technice jsem se nikdy nevyznala a nikdy nevyznám, nemám ji ráda. Takže se tady porozhlédnu po doporučených alternativách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2009 22:06 Muž matlala [798] - Rostliny – Re: Horác
přesně tak, to jsem chtěl napsat krátce, ale nepovedlo se :-D

Jinak GLO a další akvaspeciálky svítí málo a nevydrží tak dlouho a rychle klesá jejich svítivost, oproti obyčejným trubicím 8** (jakýkoliv výrobce, 8je podání barev a čísla míto ** vynásob 100 a máš barvu světla, viz teplota chromatičnosti ), nebo pro tebe stačí info z e-shopu: www.e-light.cz/… viz obrázek Volba zářivky dle druhu osvětlovaných prostor - www.e-light.cz/… .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2009 22:02 Muž Horác [3942]
Hydra napsal: "když jsem se ptala v Pet Centru tak mi doporučili právě tyhle zářivky, je mi tedy záhadou kde to vzali."
Kde by to brali ... prostě si spočítali, že na "speciálních" akvazářivkách, na (pod vodou chcípajících) terarijních rostlinách a na nevhodných kombinacích ryb akvaristika vydělá víc :o) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.10.2009 21:59 Muž matlala [798] - Rostliny – Re: Hydra
prodavačům nevěřit. Nebo důvěřuj,l ale prověřuj, hlavně v takových supermarketech to platí 2*. V malé akvaristice jsou často nějací znalý prodavači, ale taky se tam najde dost těch rádoby znalců. Takže závěrem bych jen řekl, že nechat si radit=zbytečně utracené peníze, já sám takto za 2 roky profrkal cca 12000,- za drahé a hlavně zbytečné přípravky sera, CO2 techniku (nakonec jsme zůstal klasicky u burčáku-voda, cukr, kvasnice dávka za cca 2,5,- a láhev, hadičky, filtr s cigarety cca 20-40,-) atd (dávná minulost, než jsem přišel v roce 2006 sem). No a k tomu ještě musím dodat, že do vody není třeba cpát akvaregulátory, stačí nechat odstát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2009 21:50 Hydra
nicméně je to záhada, suchozemské rostliny mi rostou jako blázni, banánovník mě systematicky vytlačuje z bytu, orchideje kvetou snad furt a jasmín mi obrůstá knihovnu takovým tempem že za chvíli tím ani neprostrčím ruku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2009 21:45 Hydra – for all
Díky všem, jsem ráda že jsem našla lidi, kteří opravdu něco ví a poví!
Tááákže světlo rozhodně pořeším ale když jsem se ptala v Pet Centru tak mi doporučili právě tyhle zářivky, je mi tedy záhadou kde to vzali. No nic, tak jsem o moc chytřejší a začnu shánět zářivky. :-)
Zelvik58: určitě se ozvu, momentálně jsem zaneprázdněna, mezi kašláním a smrkáním mi zbývá čas tak akorát na míchání lektvarů na chřipku.
Rostliny jsem opět konzultovala s odborníky a ti mi vždy něco vylovili s tím, že je to naprosto spolehlivá a nenáročná rostlina. Nuže plna očekávání jsem je umístila do akva a... nic! respektive každý den jsem na hladině našla plovoucí části rostlin, v případě že to byl stvol jsem ho cpala zpátky na dno v plané naději že si to rozmyslí a začne růst... nikoliv.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2009 21:39 Muž kortezhugo [983] – Re: kortezhugo
...teraz pozeram - ta trubica GLO -dĺžka 60 cm - 20 W, 400 Lumenov, 55 Luxov, svietivosť 9000 h.
ne - vymenit-
...este treba dodat ze 18W Philips TL-D 840 ma 1350 Lumenov co je 3x viac svetla X-) a zivotnost 20000h
a stoji cca 2 eura...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2009 21:38 Muž grizly [145]
Neco rust musi. Mi rostou rostliny ve valci bez osvetleni, zijou jen ze svetla co do nej dopadne.
Mam v nem tyto rostlinky: Ludwigia repens, Hottonia inflata, Egeria denza, ruzkatec a javsky mech.
Hnoji mi to tam nekolik krevetek. Dno je z kremiciteho pisku 0,8mm, vrstva cca. 5cm. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2009 21:31 Muž matlala [798] - Rostliny – Re: Hydra
aha takže světlo je 100% špatný 20W na 120l je 0,16W na lit to nepůjde. Projdi fórum je tu toho hafo, vyměnit za obyčejné z elektra označené 8**, jsou levnější a mnohonásobně lepší. A taky posílit osvětlení, nějaký známý elektrikář ti jistě pomůže. Chtělo by to tak přes 50W trubic, lépe i více (třeba 60W). Pak kytky určitě půjdou i v tom čediči, poř ukáží (díry, viditelný pletivo, žloutnutí...) jaký prvek jim chybí, pak se to jednoduše může dodat-PMDD třeba to namícháš jak chceš a jak je třeba, je to v podstatě směs prvků, dle aktuální potřeby.

Edit: tady odkazy
vše o světle tady na fóru rybicky.net/forum/p30
proč nejsou rostlinky rybicky.net/forum/9512…
tady třeba trubice rybicky.net/forum/9199…

chce to pohledat je tu toho opravdu mraky a pravidelně se tu řeší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2009 21:30 Žena zelvik58 [22] - Sumci – Re: Hydra
Ono to vypadá na moc silný filtr,kluci to popsali přesně.Trochu mi to tu přerůstá,tak mi zavolej na 776658184.Číslo si napiš,já to zas smažu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2009 21:29 Muž kortezhugo [983] – Re: Hydra
...svetla je dost malo 20W-120L...to je pravda...ale aj tak - su aj rastliny nenarocne na svetlo...
...napr. Cryptocoryne affinis - tu mam uz 33rokov ta "musi" rast vsade...Taxiphyllum barbieri tiez...a kopec dalsich...
...treba si pozret "co" kupujes - narocnost atd. -podla mna je toto problem....
...mas dve moznosti-
1.pridat svetlo
2.alebo zohnat rastliny nenarocne na svetlo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2009 21:10 Hydra – Re: zelvik58
No to by bylo skvělé...
jinak:
štěrk jsem nedávno měnila... dřív byl jemnější, tím to neni, nešlo to ani před tím. drží mi jen jedna vysoká, teda "vysoká" když jsem jí přinesla domů byla vysoká byla, poté opadala a když vyrašily nové listy tak to sice udělalo hezký trs, ale asi pět centimetrů vysoký
v technice se nevyznám takže zářivka je Glo-Aqua 24/61cm 20 W T8 a štěrk je v pořádku, už jsem to zkoušela s octem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2009 21:07 Žena zelvik58 [22] - Sumci – Re: Hydra
Pokud jsi z Prahy a můžeš si přijet,můžu ti nějaké rostlinky nechat,písni mi na moji adresu tady.Možná ti rybičky málo hnojí,na to že by ničily rostlinky to nevypadá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2009 21:02 Muž matlala [798] - Rostliny – Re: Hydra
rostlinami to nebude, při mé dřívější nevědomosti jsem si to též myslel, nadával jsem na rataje atd.
No napiš jaký máš světlo-watty a typ trubice, a taky jaký čistý objem má akva. Dno tak velký problém není, ale světlo. Při nedostatku světla nemůže probíhat fotosyntéza (ona probíhá, ale nedostatečně) a tudíž nepřijme živiny (taky jen omezené malé množství). Po dostatečném světle (viz fórum-obyč trubice 8** a cca 0,5W/1l vody).

Po té se můžou řešit živiny, poř filtr (průtok-akva přečerpat 1x za hodinu a mít větší objem filtrační hmoty, stačí biomolitan). Poř bych pak zkusil jestli dno neobsahuje vápník (kápnout na to HCl nebo ocet-slabší reakce-pokud šumí vyměnit, obsahuje vápník a ten dost negativně ovlivňuje vodu, zase odkážu na fórum, řeší se to tu furt dokola).

Edit: Mrak to napsal ve zkratce a byl rychlejší. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2009 21:00 R Muž Mrakoplash [1776]
Takhle od oka bych se zaměřil na štěrk (moc hrubé a ostré). Filtr s minimálním objemem filtrační plochy a velkým průtokem. No a velmi pravděpodobně i světlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2009 20:46 Hydra – Re: zelvik58
Toužím toužím a zatím nejsem schopná vypěstovat ani jednu vysokou rostlinu, možná moc vzduchuju. Moc rybek nemám, jen 12 let starou adresivní skaláru jménem Calibos a dva čichavce neurotiky... a někde se krčí tři krvavé tetry a ancistrus kterého nenávidím pokaždé když se pokouším vylovit.. né že by se snažil třeba žrát řasy, on dostává granulky. :-)
taky mě napadlo, že problém bude ve zdroji rostlin, jediná akvaristika (upozorňuji že v Praze!) na jakou jsem zatím narazila je Pet Center a upřímně,... moc se mi to tam nezdá,,,,

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [41] 42

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 47879x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15083-rostlinam-se-nedari?od=2001