Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Rostlinám se nedaří

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 42 Žádná další stránka   1  
Rostlinám se nedaří
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2009 20:35 Žena zelvik58 [22] - Sumci
Ten anubias mi připadá zasazený až moc důkladně,já kytičky vždycky povytáhnu,aby byl krček nad substrátem ,taky mi připadá,že je ten štěrk trochu hrubý.Kytičky jako má Amano se mi ale taky nedaří,mám málo světla a ryby hraboše. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2009 20:07 Hydra – Re: DavidDizzer
Fotka k příspěvku přiznávám že na pravidelnou péči nemám čas, teplotu udržuji na cca 23stupních, Můj sen je vytvořit akvárium tak jako je dělá Takashi Amano. Kvalita vody,.. dle možností ve městě, což znamená z kohoutku a upravená přípravkem zneškodňujícím chlór, štěrk, tradiční který se prodává, spíš hrubý
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2009 19:43 Muž DavidDizzer [26]
Není to jen o přípravcích, to jde skoro i bez nich. Důležité také je světlo, teplota a ostatní kvalita vody, štěrk, filtrace, atd... Nejdříve by se zde mělo napsat, jakou kvalitu vody máš, jak často hnojíš nebo co děláš, jak měníš vodu, prostě všechno popsat co a jak... Neboj, nejsi sama, taky mi to moc nejde ;-). Ale pokusím se poradit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2009 19:36 Hydra – Prospívá jen Anubias barteri
Dobrý den, už vážně nevím, co mám dělat, mám akvárium 120L asi devět let a bohužel za celou dobu jsem se pokusila do něj nasadit spoustu druhů rostlin ale prospívá mi pouze Anubias, který naopak roste rychlostí blesku a jsem nucena ho poněkud nešetrným způsobem usměrňovat. Dno akvária je štěrk, používám přípravky firmy Sera (dříve Tetra), hlídám Ph, Kh vody ale prostě cokoliv jiného uhnije... prosím poraďte sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.06.2007 09:13 pavco – Osvetleni
mam tam dve zarivky ale kolik maj W to ti ted nereknu jak to zjistim tak ti raknu X-) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.06.2007 14:23 Muž matlala [798] - Rostliny
a co světlo?? jaké zářivky kolik, a nakolik litrů to je též klíčové.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.06.2007 13:32 Sidonius
"...a jake hnojivo vybrat??..."

Raději žádné. Těm pár rostlinám by mělo stačit, co vyprodukují rybky. Přihnojování dříve nebo později vyvolá bujení řas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.06.2007 13:15 Muž Horác [3942]
"jake hnojivo vybrat?"

Takové, které co nejlépe odpovídá množství živin v Tvém akvárku. Jinak se Ti může stát, že budeš do akvária přidávat látky, kterých je tam už beztak dost - a tím budeš (paradoxně) ještě zvyšovat deficit látek, kterých je nedostatek. (Určující je totiž látka, která je v nejmenším množství. I kdyby všeho ostatního bylo dost, pro rostlinu je to nevyužitelné).

Jinými slovy, pokud člověk nezná detailně chemické složení vody v akvárku (což asi nezná nikdo), je tu vždy riziko, že to pěkně pohnojí ... :o) Takže OPATRNĚ, OPATRNĚ, OPATRNĚ ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.06.2007 12:39 pavco – Hnojeni rostlinek
Ahoya potrebuju poradit rostlinky mi v mem akvarku nechcou rust nektere trochu a jine zas porad zloutnou chtal bych vyskouset nejake hnojivo skousel jsem ty kulicky ktere se davaji ke korinkum nejak to nezabira tak se ptam jestli ty hnojiva ktere se lejou do vody neskodi rybkam??a jake hnojivo vybrat??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2006 12:59 Usine – CO2
Polovina vody je celkem hodně raději bych měnil 1/3 , 1/4 vody týdně já to taky tak dělám není to potom taková velká změna :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2006 12:37 Tomáš – Dusy
Je to opravdu jen skoro půlka. To číslo jsem zaokrouhlil nahoru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2006 11:41 Dusy – vymena vody
Ty meníš jedenkrát za 2 tydne 60litru vody dyt to je skoro pulka? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2006 19:18 Usine – CO2
Speciální zářivky vetšinou za nic nestojí. Kup si nějakou jinou osram lumilux 830, 840 atd. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2006 19:18 Muž matlala [798] - Rostliny – jo
jo je tío možné(prej by se měla měnit 1x za rok :) ale ja ju měnim aš dosvítí (PS:zkus tam dat obyč zarivku 830-840 luminů a mělo by to byt estě lepší neš z akva ta ma napsane sice víc lumonů ale svítí o 1/3-1/2 míň tak není lepší ta obyčejná :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2006 19:04 Tomáš – CO2
Už jsem si to přečet. Děkuju! Ryb mám akorát - kunzultováno.S výměnou vody taky není problém - jednou za 14 dní 60 litrů. Svítím zářivkou Sera tropic sun royal, je možné, že už je stará? Mám ji přesně rok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.12.2006 18:45 Usine – Téma: CO2
Jestliže ti přestávají růst rostliny a nebo rostou špatně , co2 ti nepomůže. Nejdřív se snaž to zlepšit. Lepší osvětlení , častější výměna vody , nepřekrmovat a nemít přerybněno, dobrý filtr a rychle rostoucí rostliny . :-) Ten článek si přečti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2006 09:15 Muž matlala [798] - Rostliny – hrebik
dej do dna hrebik ten kdyš začne rezivět tak uvolňuje netoxické Fe3 a rostliny si ho přetvoří na Fe2 které je jedovaté pro vše živé a okamřitě spotřebují a tu sera florenu vynech je zbytečná. Taky sem používal hnojivo a rostliny no hrůza a tet mam jenom ve dne hrebik (100) a je to v pohodě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2006 22:07 Dussy – ..
jj je v mem pripade pravda protoze kdyz sem ceockoval tak napr limopila rostla hrozne rychle a mela mezery tak 3cm a ted je ma tak 0.5cm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2006 21:52 Tomáš – Václav
Moc Ti děkuju, že reaguješ! Mám 4 anubiase, 4 valisnerky, 2 anubiase var. nana, 2 microsora, a spoooustu cryptokoryn. Uvažuju o tom, protože rostliny nejsou úplně ideální - v poslední době anubiasum strašně žloutnou listy, valisnerky se taky dlouho rozhodovaly jestli spiš chcípnout nebo růst. Pravidelně hnojim Sera florenou, tak jsem myslel, že CO2 by to mohlo zlepšit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2006 21:42 Usine Re: Tomáš
Kolik máš rostlin a proč chceš začít s co2 :- )http://klub.akva.sk/akvarium.php
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2006 21:26 Usine Re: Dussy
Příteli breptáš nesmysly no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2006 21:07 Dussy Re: Tomáš
klidne si to kup ale po case stejne jako ja zjistis ze je to uplne zbytecny a rostliny nejsou tak pekny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.12.2006 20:50 Tomáš – Podle čeho vybrat
Chtěl bych v mém akvárku začít přihnojovat CO2, tak jsem se podíval na net po nějakých sadách a našel jsem výrobky od několika stovek po několik tisíc korun. A nevím v čem je rozdíl a podle čeho bych měl vybírat. Můžete mi někdo prosím poradit? Moje akvárium má cca 150 litrů.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... 41 ...... [42]

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 47888x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15083-rostlinam-se-nedari?od=2051