Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Rostlinám se nedaří

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 22 Přejít na další stránku   1  
Rostlinám se nedaří
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2015 18:18 Zuzana Re: KarlosS
prezentaci jsem založila. No žádná sláva ;-) ale snad tam je to nejdůležitější. Teď sehnat testy a zjistit jakou mám vlastně vodu :-( i když jsem pochopila, že s tím stejnak moc neudělám :-) . Můžu přidávat to CO2, nebo raději ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2015 18:16 Zuzana Re: romant
to byl teda náročný text, musela jsem ho číst 2x a pochopila jsem z toho jen základ coze . Může pomoct vytažení těch kořenů?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2015 17:23 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Zuzana
jojo, souhlas s romantem. Změř obě tvrdosti KH i GH, dobře na to poslouží nejlevnější testy ať třeba od Dajany či od Rataje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.03.2015 16:09 R Muž romant [27987] Re: Zuzana
Spíš než tvrdost, bych se utvrdil v tom, jakou máš alkalitu, protože to lítající Ph by mohlo ukazovat na velmi nízkou alkalitu. maniakva.sweb.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2015 16:08 Zuzana Re: KarlosS
Ještě dneska založím prezentaci . Děkuji za pomoc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2015 16:03 Zuzana Re: KarlosS
Dívala jsem se na internet a voda v oblasti kde bydlím by měla být měkká 0.7 mmol/l , ale část vody se bere z místních studní a část z přehrady . Až se dostanu do města, koupím nějaký tester. Doporučíš mi nějaký?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2015 15:54 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Zuzana
vzduchování vyhání z vody CO2, tolik potřebné pro rostliny.
Každopádně založ prezentaci, ať se máme čeho chytnout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2015 15:40 Zuzana Re: KarlosS
Tvrdost vody nevím :-( na to asi taky existují nějaké testy že? Vzduchovat jen v noci? Určitě vyzkouším.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2015 15:38 Zuzana Re: RBeil
Mám tam 2x 30W , jedna je SUN-GLO a ta druha teď nevím z hlavy značku, ale má podporovat zbarvení ryb. Ty kořeny mám dát pryč všechny?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2015 11:34 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Zuzana
rostliny nejdou třeba taky protože vzduchuješ. Zkus jen v noci a méně. Pak to může být tvrdou vodou. Jak ji máš tvrdou?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2015 09:39 Muž RBeil [174] Re: Zuzana
Založ prezentaci, kolik W svítíš ? Ph ti snižují ty kořeny, tak je vyhoď ven a uvidíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2015 07:14 Zuzana – Neúspěch s rostinama,nízké pH
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den. Z nějakého důvodu se stále nedaří rostlinám v akváriu. Jedná se o 200 l nádrž. Jediná rostlina která jakž takž roste je anubis. Hnojím 1x týdně easy life Profito ( asi 2 měsíce), nádrž je v provozu 9 měsíců. Svítím 12 hodin denně. Zkoušela jsem CO2, ale z nějakého důvodu mi stále klesá pH. Po výměně vody je 7pH ale do 4 dnů klesne na 6 pH a to s i bez CO2 . V současné době ho raději nedávám.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2015 21:37 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: zeldaWR
Naozaj to chce nutne zmeniť osádku. No a ten sliz, ako ho nazývaš je úplne v poriadku. Stačí pri výmene 1/3 vody molitán vo vode z akvária vypláchnúť a znova vložiť do filtra a ideš ďalej.
Pre pochopenie, sterilne čisté akvárium ako i filter je naopak nežiadúce. Takže výmena osádky, to je to, čo potrebuješ zmeniť a to hneď.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2015 08:40 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: zeldaWR
Fotka k příspěvku Zrejme je to reakcia na Milanovu výzvu ukázať ten sliz na fotke. Ja len na upokojenie - ten sa tvorí vo väčšom akváriu a filtri podstatne viac, pripájam ilustračnú fotku z mobilu (nekvalitná)...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.01.2015 08:02 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: zeldaWR
A jakou to má souvislost s tím, že se nedaří rosltinám? stydim Jestli se ti jedná o 13l akvárko, co máš v prezentavci, které je mimochodem zcela nevhodné pro obyvatele, kteří jsou na fotce, tak vyměň filtr za jiný, třeba bublifuk vzhledem k objemu. A ryby daruj někomu, kdo má alespoň 100litrů vody s těmito obyvateli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2015 00:35 zeldaWR Re: cezarmilan
Fotka k příspěvku Vzhledem k tomu, že jsem minulý týden filtr kompetně vyčistil tak chvíli trvalo než to znova narostlo. Zatím je to ,,v pohodě", voda normálně protéká. Minulý týden to ale neteklo už vůbec, bylo to úplně ucpané..
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2015 21:43 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: zeldaWR
Nemôžeš ten sliz na tom bioakvacitu odfotiť a hodiť foto sem? Lepšie je raz vidieť ako 100x o tom písať
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2015 09:54 zeldaWR Re: KarlosS
Mel jsem chvili po zalozeni akvaria, pak zmizel..ted je voda cista, jen lehce zbarvena dohneda (asi od korene co tam je)..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2015 08:47 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: zeldaWR
budeš mít zřejmě ještě sekundární problém, třeba ten nálevník. Nemáš mléčný zákal ve vodě?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2015 08:46 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Heimdall
není to světlem? Všude jsem četl, že i bakterie ocení světlo, ale v uzavřených kanystrech ho moc nemají ...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2015 00:34 zeldaWR Re: Heimdall
Mám tam hrubý bioakvacit. Vzdy jsem to delal jen ze jsem to ,,promacknul" ve vycerpane vode z akvarka, cimz jsem se zbavil hrubych necistot a sup zpatky do filtru..Dneska to neslo, bylo to uplne zalepene tim slizem..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2015 23:31 R Muž Silent [5949] Re: zeldaWR
Je to přirozená součást biologické filtrace takže bych se toho nijak extrémně nezbavoval. Spíše bych se soustředil na jiný typ filtračních hmot, pokud je to možné, a použil bych takové, které svou strukturou umožní proudit vodě i po masivním osídlení bakteriemi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   04.01.2015 23:29 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: zeldaWR
Filtrační media netřeba čistit dočista do čista. Lehké propláknutí je vhodnější, než totální výplach. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2015 23:26 zeldaWR Re: Heimdall
Cimz se nabizi otazka, jak se toho slizu ve filtru zbavovat? Dneska jsem musel vyhodit celou vlozku a dat uplne novou protoze to vubec nepropoustelo..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   04.01.2015 23:10 R Muž Silent [5949] Re: Sid
Kdysi jsem četl studii kde se osídlením filtrů zabývali. U kanystrů nebyla rozmanitost mikroorganismů taková jako u otevřených vnějších, ale výrazně tam převažovali druhy vytvářející právě ony slizové kolonie. Možná to souvisí s otevřeností hladiny, přístupu světla a co já vím jaké faktory v tom ještě hrají roli. Asi se budu muset ponořit do vod internetu a něco zkusit najít. Nějak mně to začalo zajímat :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2015 22:59 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Heimdall
To o těch otevřených filtrech je pro mne novinka. Jinak vycházím z toho, že bakterie se shlukují do kolonií právě díky slizu, který si za tímto účelem vyrábějí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   04.01.2015 22:55 R Muž Silent [5949]
Nechci vám pánové nějak zasahovat do debaty, ale přispěji se svou skromnou zkušeností. U naprosté většiny, lépe řečeno téměř u všech, hrncových (uzavřených) filtrů a vnitřních filtrů se nitrifikační bakterie shlukují do slizovitých povlaků až přímo slizovitých mas, zatímco u spousty vnějších otevřených lepených filtrů tomu tak není. Nevím čím to je, ale tam prostě ta "slizová složka" chybí a účinnost je přitom prakticky stejná. Takže s ohledem na moje vlastní pozorování máte pravdu oba :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2015 22:42 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Sid
Denně se do filtru koukám protože je otevřený a celoskleněný a něčeho podobného bych si všiml. Leccos už mě v něm rostlo ale sliz to určitě nebyl. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2015 22:32 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: vaaclav
Tak to já mám asi pech na nálevníka nebo mizerné filtry. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2015 22:24 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Sid
Asi ve filtru žádné bakterie nemám, protože jsem v něm žádný sliz nikdy neměl. Většinou se sliz tvoří pokud akvárium projde nálevníkem. V nádrži s mizerným filtrem to nebude nic nenormálního. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2015 21:55 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: vaaclav
...Ten sliz nejsou nitrifikační bakterie...
A co to ten sliz tedy je? :-)
A ještě bych potřeboval zjistit, čím se ty nitrifikační bakterie přidržují podkladu a sebe navzájem? Ručičkama to asi nebude. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2015 17:27 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: vaaclav
:-), jasný. Ale většinou se tam vyskytují, ne? stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2015 16:30 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: KarlosS
Ten sliz nejsou nitrifikační bakterie. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2015 15:53 zeldaWR Re: Designer
Novou jsem nemeril, vodu do akvarka filtruju pres filtracni konvici a nechavam odstat..predtim ten filtr byl zarostly, vzdycky jsem ho jen ve vode kterou jsem vypustil z akvarka vymackal a hned dal zpatky, zbavil toho nejvetsiho bordelu. Tentokrat to neslo, byl uplne zalepeny..Dneska jsem na burze koupil novou rostlinu (Ludwigu) kterou jsem zasadil, zitra zajdu koupit neco plovouciho, stejne pojedu do akvaristiky pro vybaveni vetsiho akvarka..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.01.2015 15:45 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: zeldaWR
No nejaky ten svincik ve filtu je spravne, tohle neni vec k drzeni v absolutni cistote, ony tam musi zit nitrifikacni bakterie. Nova filtracni hmota, to je pochopitelne na novy zabeh... Na druhou stranu to nesmi vyhnivat.

Co se tyce malych filtriku, casto trpi prilisnym prutokem pri malem objemu filtracni hmoty. Voda by biomolitanem mela proudit tak 5 az 10cm/min, kdyz to pocitas, jako by to byl volny prostor. Rekneme ze do 15cm/min to je jeste dobre, do 30cm/min to nejak funguje, dal uz to jen honi vodu a protoze to casto saje vsechno co tomu prijde do cesty, silene se to ucpava, uz jen proto, ze je te hmoty malo a jeste je plocha pres kterou to jde mala, takze je to asi jako kdyz chces ucpat tenkou hadici, nebo ucpat velky hrnec bez dna, tu hadici ucpes mnohem snadneji :-) .

Merils vodu kterou jsi dal novou? Ono z kohoutku muze tect NO3 klidne i tech 40mg/l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2015 15:43 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: zeldaWR
každopádně ti nefunguje nitrifikace. Ten sliz jsi měl vymačkat do nových médií. To jsou ty nitrifikační bakterie. A s dusičnany ti pomůžou rychle rostoucí rostliny. Třeba plovoucí a stonkovky - douška, růžkatec, rohatec, pupečník, atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2015 15:36 zeldaWR – Re: Designer
Designer napsal: Mrkni na filtr, jestli to v nem nehnije spis nez nitrifikuje (male filtriky se rychle zanasi, pricpavaji) a jak pises: "Malý externí filtr FM-60, přidaná větší vata a uhlíková kapsle", tak pokud je uhlikovou kapsli mineno aktivni uhli, tak ho vyhod a dej misto nej dalsi biomolitan, dlouhodobe je uhli ve filtru k nicemu.
Z filtru jsem vyhodil Uhlikove kapsle a filtracni hmotu, dal jsem tam novou. Ta puvodni byla uplne ucpana nejakym slizem a skoro vubec neprotekala. Po vymene vody jsem premeril hodnoty, PH je 6,2, dusitany 0,1 (spis trochu min, roztok byl opravdu jen velmi slabe zabarveny, skoro vubec) ale co me spis zarazilo, tak dusicnany vubec neklesly, porad se drzi na 40..a ted prichazi otazka, co dal? Predem diky !
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.01.2015 15:32 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: mirekslaby22266
Mas dva zakladni problemy se svetlem. Jednak je ho malo - 90W zarivek, to je pro rostliny tak nad 200l akvarium, a druhak mas akvarium vysoke a potrebujes svitit s uzsim vyzarovacim uhlem. V kazdem pripade bys mel mit nad zarivkami reflektory, v tomto pripade s uzkym vyzarovacim uhlem, jinak dostanes na dno malo svetla. Takove se pouzivaji v mistech, kde jsou vysoke stropy. Radeji dodam, ze reflektor se mysli vhodne ohnuta odrazova plocha za zarivkou, ne co se v prenesenem slova smyslu pouziva pro cele svetlo.

Pro vysoke akvarium bych osvetleni resil LED s optikou. Nebude to uplne levne, ale ani k neprekousnuti (neznam obsah Tvych kapes). Jinak muzes udelat i kompromis. Nemusis mit cele akvarium osvetlene stejne, a nekomu muze stacit i jen cast akvaria porostleho rostlinami, neco jako oaza v pousti, muze to dokonce vypadat velice zajimave. Pak by Ti stacilo pridat na vhodne misto v osvetleni par vhodnych LEDek :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2015 15:20 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: mirekslaby22266
PI * 8.7dm * 8.7dm / 4 * 6.4dm = 380l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2015 15:08 Muž dvorak [94] - RostlinyRe: mirekslaby22266
Škoda, že nemáš prezentaci, dalo by se odpovědět přesněji. Ale čeho jsem si všiml na tvé fotce jako prvního; 17 kusů ryb od 4 druhů ... Tuším, že těch ryb tam bude mnohem více ... Za to rostlin tam vidím jen pomálu. Dva trsy Anubiasu, v zadu nějaká mokřanka, dvě řasokoule a v levo .. echinodor? Na téměř 400 litrové akvárium je to dost málo. K rostlinám dáváš pravděpodobně JBL kuličky, či tomuto podobné hnojivo, mnoho ryb, málo rostlin, osvětlení cca 0,23 W/l ... Není moc divu, že se ti tam tvoří řasa ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2015 13:55 mirekslaby22266 – mirek
Fotka k příspěvku Dobry den. Potrebuji radu. Mam rohove akvarium o rozmerech 2x 87 cm, + oval 134 cm a na vysku 64 cm. Osvetleni silvana 2x 15 w a 2x 30 w. Rybam se velice dari. Nemaji zadny problem, ale rostliny mi nejdou.Sterk je na vysku okolo 10 cm . Ve sterku je prstem zatlacene hnojivo v podobe kulicek. Mely by fungovat asi 1 rok. Co se tyce rostlin, tak zhruba 1 kulicka na 1 rostlinu. Rostliny asi po mesici zacnou hnednout a na rostlinach se tvorit hnede rasy. Poradte mi co tem rostlinam chybi. Dale chci spravne vysvetlit, jak spravne vypocitat obem akvaria, tedy velikost meho
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2015 12:55 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: zeldaWR
Mrkni na filtr, jestli to v nem nehnije spis nez nitrifikuje (male filtriky se rychle zanasi, pricpavaji) a jak pises: "Malý externí filtr FM-60, přidaná větší vata a uhlíková kapsle", tak pokud je uhlikovou kapsli mineno aktivni uhli, tak ho vyhod a dej misto nej dalsi biomolitan, dlouhodobe je uhli ve filtru k nicemu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2015 12:23 zeldaWR Re: romant
Odpoledne vyměním část vody a pošlu nové výsledky..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2015 12:19 R Muž romant [27987] Re: zeldaWR
Ty dusitany musí být ve funkčním akváriu neměřitelný, takže to co bych podle kolegy doporučil, opravdu doporučuji. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2015 12:17 zeldaWR – Re: zervan
zervan napsal: Myslím, že preventívna výmena polovice vody by uškodiť nemala (len pozor, aby mala rovnakú teplotu). Bez merania môžeme len tipovať, či je tam veľa dusičnanov alebo dusitanov alebo úplne iný problém. Ale kým hynú krevetky, nehnojil by som ničím. To telíčko - typicky najskôr uhynie a až potom sa do nej niečo pustí.

Po mesiaci by už mala byť filtrácia zabehnutá, takže ja by som odporúčal premerať spomínané dve hodnoty, aby sa zistilo, či nefunguje dobre filtrácia alebo nestíhajú rastliny. A RomanT asi ešte odporučí meniť každý druhý deň vodu ;-)

Tak jsem konečně sehnal testy vody, dneska před výměnou vody vyšlo PH 6,8, Dusitany 0,2 a dusičnany 40. Odpoledne budu měnit vodu tak pak přidám výsledky po výměně..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2015 20:17 Deepinpeat Re: romant
Aha tak to bude ono. Asi jsou zvyklé na denní pohyb a neustálou dietu co se týče světla a živin :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2015 20:08 R Muž romant [27987] Re: Deepinpeat
Nefixovaný si toho dají líbit o mnoho více, asi jsou zvyklejší na neustálý pohyb. Tedy, tak jsem to odsledoval já a mám to fixnutý, jako že když je přirostlá k podkladu a změní se místo, problém můžu očekávat, když je na volno, je to jedno. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2015 20:05 Deepinpeat Re: romant
v mých nádržích je jen sklo, ryby, voda a hnědovky, případně mech :) ještě ke všemu tam kde potřebuju úkryt pro samičky, ale jikry potřebuju v mechu, tak těm nebohým hnědovkám vždycky orvu všechny ty "kořeny" aby náhodou neprobíhalo tření kde nemá. stydim Tím jsem chtěl říct, že přivázaný nejsou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2015 19:55 R Muž romant [27987] Re: Deepinpeat
Jsou přivázaný, nebo jen tak pohozený?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2015 19:53 Deepinpeat Re: romant
coze to je pro mě naprosto nová informace. Mydlím s hnědovkami z místa na místo, běžně např. měním vodu tak, že vezmu akvárium a jeho obsah vyleju do kýblu přičemž všechny hnědovky stečou na stranu a po naplnění je rozhodím zase po nádrži. Běžně je taky přehazuji z nádrže do nádrže a nikdy jsem si nevšiml že bych jim nějak ubližoval.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [22] ...... 41 42

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 47879x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15083-rostlinam-se-nedari?od=1051