Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Rostlinám se nedaří

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 24 Přejít na další stránku   1  
Rostlinám se nedaří
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2014 18:29 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Horác
A muzes dokonce koukat na dokonale vypadajici rozbor vody a jak se pres ten papir vynoris k pohledu do akvaria, muzes videt rostlinnou spoust. Zadny rozumne dostupny rozbor nerekne vsechno. Nekterych prvku prece staci uplne minimum, skoro nic, ale jak nejsou, stejne je zle, coz zrovna cloveku se Tvym vzdelanim... aspon nanosim trosku drivi do lesa :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   31.10.2014 13:32 Muž Horác [3942] Re: marie
Takhle nějak se projevuje nedostatek draslíku ...

Mimochodem ... "Hnojení je v pořádku" - to je celkem odvážné tvrzení ... pokud teda člověk zrovna nedrží v ruce detailní rozbor vody (včetně mikroprvků) - pak si může dovolit něco takového říct, páč to má "černé na bílém" :o) ... Když vyloučíme choroby ... tak se nabízí jediný závěr: hnojení není v pořádku :o) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2014 13:10 marie
Fotka k příspěvku Prosím nevíte co se to děje s touhle rostlinou?Hnojení je v pořádku jen je díravá jak od šneků ale žádného jsem nenašla...a padají i listy takže je jen stonek a pár listů :-(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2014 23:25 Muž Yirka [9126] Re: marie
Pokud máš v nádrži ancistruse, hledej příčinu u nich.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2014 22:28 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: romca
ideální postup - vytvoř prezentaci, dej fotky. Pak ti budeme moct poradit, takhle je to hádání z koule ;-)
nicméně ten prodavač je pěkný .....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2014 22:22 romca Re: Horác
Díky. Říkal, že pokud nemám světlo s uv, že tam potom nedochází k fotosyntéze a pak ty rostliny nerostou. Mi vždycky zhnědnou listy, jsou samé díry a jakoby se rozpadnou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.10.2014 21:00 JoKa Re: cezarmilan
Mušle daj preč, čím skôr tým lepšie ;-)
Myslím, že zrovna ty nevaděj, neb jsou na tapetě za akvem... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2014 20:37 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: marie
Je to echinodorus. Ak si ho pridala nedávno, tak môže zhadzovať emerzné listy a vyženie nové submerzné. Mušle daj preč, čím skôr tým lepšie ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2014 17:37 marie – Prosím poradíte...
Fotka k příspěvku Prosím nevíte čím to je,že nám tato rostlina tak odchází?Ph je vpořádku a hnojení je taky ok...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2014 08:17 Muž Horác [3942] Re: romca
Ještě doplním Yirku ... Ten prodavač, to bude opravdu extra znalec (a nebo pěknej vyčůránek) ... vyhýbal bych se mu obloukem ...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.10.2014 07:34 Muž Yirka [9126] Re: romca
Určitě to nebude tím speciálním světlem s UV. Jeho hlavní "speciální" vlastností je totiž cena. (Věřím, že pro prodavače je tím hlavním ;-) )
Co se týče osvětlení, nelze cíleně moc poradit, neb o tvé nádrži zhola nic nevíme. Obecně: Jestli LED nebo zářivky nebo žárovky je vcelku jedno. Podstatný je dostatek a přiměřenost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2014 01:29 romca Re: Turbínka
Díky, rostliny mám od června. Prodavač ve zverimexu říkal, že je to tím, že nemám speciální světlo s uv. Rostliny jsem měla mix, ale teď už mi přežily jen ty tuholisté. Jinak hnojím, měním vodu, přidávám CO2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2014 23:12 Žena Turbínka [2558] Re: romca
Hnědnutí listů a následný rozpad může znamenat přechod z emerní formy v submerzí, dosti by napomohla prezentace, druhy rostlin, doba pořízení rostlin, parametry vody, dno, atd. Jinak je to věštění z křišťálové koule
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2014 22:18 romca – výběr zářivky
Prosím můžete mi někdo poradit s osvětlením?
Mám 400 l aqua a mám tam jen led osvětlení a dozvěděla jsem se, že pokud chci pěstovat rostliny musím mít nějakou zářivku. Ale vůbec nevím jak silnou ani jak velkou a kolik to vůbec stojí. V aqua mám rostliny, ale pomalu mi všechny hnědnou a listy se rozpadávají.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2014 22:16 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: pepa 11
Zaregistruj se a udělej si prezentaci akvárka s popipsem a fotkama. Vytáhni část dna a otestuj ho v octu jestli nešumí. Pokud by šumělo, tak obsahuje vápenec a z něj je tvrdá voda, která nesvědčí rostlinám. Z toho co jsi napsal může člověk akorát kouknout do křišťálové koule.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2014 21:43 Muž Zab01 [62] - Raci, krabi, krevetkyRe: pepa 11
Mně se ta kamenitá podlož moc nezdá, rozhodně by bylo lepší napsat toho víc, jestli to máš zamíchané do sebe, jestli to neni štěrk atd. U toho světla by toho chtělo také trochu více, bud typ zářivky a výkone nebo aspon svítivost. jinak ty kytky muzes zkusit co psal Aforte a nebo klidně i vallisnerie nebo nejake stonkovky, treba rotala, ludwigia atd.. To Ph si myslim, ze nebude tak spatne, kdyz ryby jsou ok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2014 20:34 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: pepa 11
Anubiasy, microsoria, bolbitisy, bucephalandry, echinodory, kryptokoryny
pH a tvrdost si můžeš zjistit jednoduše. Zajdi na váš VaK(vodovody a kanalizace) a chtěl po nich rozbor vody. Některé to mají i na netu. Voda v akva bude podobná, pokud né stejná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2014 20:31 pepa 11 – nedari se rostlinkam v akvarku
Dobry den chtěl jsem se zeptat proč se mi nedaří mít žádné rostlinky v akvu ? podlož mám jak pískovou tak kamenitou osvětlení střední ale ph neměřim nevim jak ani tvrdost rybyčkám se daří nadpruměrně dobře ale rostlinky vubec . Neví někdo čím to muže být jestli rybami protože například javskej mech mi rozjezdily krunýřovci a čichavci takže varianta je jen rostliny stojateikdyž bych chtel mit v akvu třeba hemianthus callitrichoides ale nejspiš by mi to krunýřovci rozryli doporučte mi prosim nejake pěkné rychle rostoucí rostliny nejlepší aby se dali požít i jako skryš pro male rybky jelikož mam v akvu drave skalary :) předem díky za názory a komeny

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.05.2014 20:43 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: ludvik
Já neodpovídám, já se ptám. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2014 20:00 Muž ludvik [1082] Re: Sid
Nebylo by lepší neodpovídat otázkou?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2014 16:20 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: KarlosS
...chloróza - jestliže máš dost dusíku, tak to bude pravděpodobně nedostatkem Fe...
A kdyby dost dusíku neměl, tak to bude pravděpodobně čím? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2014 12:34 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Jardzino
Uvadis u akvaria pH 6.5, takze je to prakticky fuk, ktere mikroprvky pouzijes. No a kdybys mel strach ze skladovani PMDD, ze se Ti mikroprvky znehodnoti, muzes upravit pH toho namichaneho PMDD kyselinou. Nicmene ja na to kaslu, funguje to taky, a pouzivam TENSO.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2014 12:10 Muž Jardzino [6]
ještě se zeptám tím lepším PMDD myslíš místo TENSO dát MicroMix plus, nebo Plantex CSM ? Nebo jsem úplně vedle ? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2014 12:01 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Jardzino
super, to je to nejlepší, cos zatím mohl udělat. Pokud to pomůže, k douhodobému užívání zvaž to lepší PMDD.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.05.2014 11:45 Muž Jardzino [6]
ok dodal jsem jediné železo které mám doma - SERA flore 2 ferro. Uvidíme jestli to nějak zabere. Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2014 11:26 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Jardzino
chloróza - jestliže máš dost dusíku, tak to bude pravděpodobně nedostatkem Fe. Dnes už se prodává PMDD s lepšímy cheláty, pokud máš pH nad 7.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2014 11:13 Muž Jardzino [6]
Fotka k příspěvku mohl by mi někdo poradit co je špatně ? Hydrocotyle leucocephala má krásně zelené listy, vytáhl se až k hladině ale tam nastal problém, nevím zda mu chybí nějáký prvek jelikož hnojím PMDD a ostatní rostliny v nádrži rostou krásně, nebo je na něj moc světla, Je totiž přímo u zářivek. Používám pmdd s KNO3 + TENSO COCKTAIL.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.05.2014 17:22 Muž Horác [3942] Re: Dimi
Používáš reverzní osmózu, hnojíš PMDD, bubláš CO2 ... znáš základní parametry vody před a po úpravě ... a přitom nevíš, že rostliny potřebují dusík a nevíš jak ho změřit? Tak to mi hlava nebere ... To jsou přece základní informace ... dostupné v každé (i v té nejpitomnější) akvaristcké brožurce ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2014 11:29 R Muž romant [27987] Re: Dimi
Test na NO3.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2014 11:27 Muž Svoboda777 [4] - RostlinyRe: romant
Děkuji za info. Je to možné. Hnojivo je bez dusíku a zatím v akváriu ani není moc rybek. Je nějaký test na dusík?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2014 20:00 R Muž romant [27987] Re: Dimi
Mrknul bych se na dusíky, to PMDD je-li bez dusičnanů a v akváriu jich moc není, tak by mohl být problém zde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2014 19:30 Muž Svoboda777 [4] - RostlinyRe: MichoCZ
Ano hnojím PMMD, dodávám CO2, asi zkusím vyměnit zářivky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2014 11:51 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Dimi
Asi ti tam chybí nějaké prvky. Hnojíš? A jinak čistě osmóza je taky špatně. To je voda o ničem. Něčím ji musíš obohatit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2014 11:25 Muž Svoboda777 [4] - Rostliny – Voda ze studny - Dobřichovice
Ahoj, moc by mě zajímalo, zda je tu někdo z Dobřichovic a okolí? Po přestěhování z Prahy mám problém s růstem vodních rostlin. V Pražské vodě se rostlinkám krásně dařilo, nyní v Dobřichovicích používám vodu se studny, kterou filtruji přes reverzní osmózu, neboť voda ze studny je hodně tvrdá a obsahuje hodně vápence. I když jí takto změkčuji, rostlinky stejně moc nerostou. Vodu měním každý týden 1/3. Přemýšlím, že bych možná zkusil pár měsíců vodu neměnit vůbec? Upravujete nějak vodu ze studny? Rostlinkám nějak se nedaří ani ve vodě přímo ze studny, ani po odfiltrování. Poraďte prosím kde je problém. Aktuální hodnoty vody v akváriu: pH 6.8, KH 3-6, GH 8-14. Voda před úpravou ze studny: pH 7.2, KH víc než 20, GH víc než 28.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2014 20:50 amrtin Re: zervan
Jo,přesně tohle znám,když fotim miníčko-na hladině riccia a ta je fakt přesvětlená,ale expozicí to jde částečně srovnat i u automatu. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.03.2014 20:29 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: miguela
Musí to ísť vyfotiť, všetko ide vyfotiť so správnym nastavením. S mobilom som ešte asi ani nefotil, ale nejaká EV kompenzácia do mínusu tam nie je? Na cca -1 EV. Prežiarené rastliny nie sú preto, že by boli tak silno osvetlené, až by to nevedel fotoaparát odfotiť, ale preto, že oproti priemernému jasu fotky sú príliš svetlé - svetlo nie je rovnomerne po scéne (to je tým tmavým pozadím a dnom) a automatika to nesprávne kompenzuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2014 20:23 Žena miguela [21] Re: zervan
nemám ani jednu fotku s těma novejma LED páskama, nedá se to ani vyfotit, ty kytky potom strašně na fotce svítí.. tolik na svojí obhajobu.. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2014 20:17 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: miguela
miguela napsala: světlo mám naddimenzovaný podle všech, na fotkách to není v plný palbě, ptorože se to nedá mobilem vyfotit, to úplně září (jinak mám 2x T8 a dva LED pásky..) Orientačný prepočet z EXIFu viacerých fotiek vraví, že svetlo je skôr slabšie ako silné. Ale zase nie sú tam nejaké vysoké tieniace a ani príliš náročné rastliny (snáď až na Micranthemum). Len toľko, že by som ho nenazýval naddimenzovaným ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2014 20:05 Muž grunda [1781] - Cichlidy
mě se točí v akva cca. 4000 litrů/hod. a není to žádná divočina
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2014 20:02 R Muž romant [27987] Re: miguela
A aby to nebylo na ty padáky, jak se obává kolega, zpočátku přiškrtíš výkon a jak se bude špinit, budeš přidávat a uvidíš že max. výkon zašpiněného filtru nebude žádná velká proudnice. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2014 20:00 R Muž Silent [5949] Re: amrtin
Rozhodně to moc není. Já sám používám v normálně zarostlé nádrži s akarami o velikosti cca 200 litrů čerpadlo Atmat AT-203 s bioakvacitem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2014 19:59 Žena miguela [21] Re: romant
ok, zkusím ho co nejdřív sehnat.. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2014 19:58 amrtin Re: romant
Dobře,tohle bylo opravdu stručný... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2014 19:56 R Muž romant [27987] Re: amrtin
Budu stručný, pleteš. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2014 19:53 amrtin Re: romant
Romane,já sice taky zastávám názor čím větší/lepší filtrace tím líp,ale mě na 230l příde AT-202 až zbytečně moc,naopak 201 tak akorát(samo že záleží i na osazenstvu a rostlinách),vždyť by pak rybkám musela dát padáky a kytky přilepit na místo :-D.Já teda s 202 nemám žádnou zkušenost,ale s 201 ano...tak doufám,že se moc nepletu pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2014 19:50 R Muž romant [27987] Re: miguela
Součet obou max. výkonů mě dává 1100 l/h, ten vydělíme dvěma a jsme na 550 l/h a když počítáme, že by bylo dobré, aby se nám akvo za hodinu otočilo 2-3x, bude to tak tak. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.03.2014 19:46 Muž MarekP [812] - MalawiRe: miguela
Ty údaje od výrobce musíš brát s rezervou. Jsou psaný pro nezanešený filtr/čerpací hlavu bez médií. Obvykle se vhodný filtr podle velikosti akva vybírá Údaj od výrobce/2 ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2014 19:46 R Muž Silent [5949] Re: miguela
Tohle zas tak neplatí v případě použití čerpadla jako pohonné jednotky filtru. Udané hodnoty platí pokud čerpadlo použiješ jen k "pohonu" vody kdy není kladený žádný odpor na sací straně. Pokud použiješ akvacit tak se průtok sníží a dále se snižuje během zabíhání a po nějaké době může být výsledný maximální průtok i třetinový. Takže se doporučuje čerpadlo minimálně o číslo větší :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2014 19:43 Muž Shanep [3] - AmerikaRe: michalt
Ano, děkuji za vyjasnění. Přesně to mám v plánu, rozhodně nehodlám být otrokem svého akvária, ale potřebuji to dostat do té rovnováhy a co se mi už dlouho nedaří a já pořád nemohu přijít na to proč. Pokud bude potřeba nějakou dobu čistit filtr častěji, tak s tím budu počítat a udělám to, ale pořád mi to neřeší důvod proč se tím rostlinám nedaří. Je možné, že když to teď budu čistit častěji, tak se to zlepší? Už mám seznam rostlinek, které chci dokoupit (nenáročné na světlo) a rozšířit tu zelenou složku v akváriu. Jen si pořád nejsem jist jak zjistit jestli rostlinám nechybí nějaký prvek a jak ho doplnit. Přijde mi to až moc velká chemie. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2014 19:40 Žena miguela [21] Re: romant
AT 202 vhodné pro akvárium 400 - 600 l.. stydim tak já už nevim.. AT 201 vhodné pro akvárium 200 - 400 l

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [24] ...... 41 42

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 47879x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15083-rostlinam-se-nedari?od=1151