Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Rostlinám se nedaří

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 39 Přejít na další stránku   1  
Rostlinám se nedaří
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2010 21:32 Muž domik101 [17] - Živorodky – Rostlinky vseho druhu
Zdravim
Mám tu problém s rostlinkami.Koupím rostlinku paradně roste všechno a asi po mesici mi zacne uhnivat , cela zhnedne a az nakoru a pak se začne lámat co s tim?? Už sem koupil tolik rostlinek že bych vysazel aqua kolem 1000l

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2010 22:30 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: DrBolíto
Něco by se snad našlo. :-)
(Leze mi ven z 16 l miniakviška :))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2010 22:20 Muž DrBolíto [254] - Rostliny – Re: Sid
Když už nabízíš nemáš kousek toho flame moss?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2010 21:22 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Pepan
Chcete poslat pár oplégrů? Momentálně mám navíc nějakých 5-6 kousků. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2010 21:12 Muž Pepan [5043] - Rostliny – Re: Sid
Jak Vám roste ta Hygrophila corymbosa minima? Párkrát už jsem se na ni mlsně díval v Hornbachu, ale zatím na ni nemám místo. Tak snad do budoucna, až bude konkrétní plácek, kam by se dala zasadit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.07.2010 10:20 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Imii
...No tady blízko nikde není, to je ten problém...
Opravdu si myslíte, že v době globalizace je takový problém sehnat kousek mechu? :)
Pokud by se vám líbilo něco takového, jako v tomto odkaze, určitě bychom se domluvili. :-)
rybicky.net/fotogalerie.php…

Můžete ale taky zaexperimentovat, jak vám radí Moucha - odstranit zařasené části a zkusit, jestli se mech vzpamatuje.
Já vidím jako nejjednodušší to, co jsem napsal minule - ven s tím.
A aby se mechům u vás zadařilo, zkuste si o nich něco nastudovat; tady (v č. 23), jistě najdete kopu zajímavých a užitečných informací:
klub.akva.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2010 22:29 Muž DavidDizzer [26] – Re: kwen
Jo, přesně. To s tebou souhlasím Kwene! aspoň něco mám společného s nějakým akvaristou. Nejsem sám :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2010 20:16 Muž Roby [17] – Likvidace zelených řas
Někde jsem tady nedávno četl doporučení na tablety Tetra AlgoStop Depot. Prý jsou fakt dobré. Asi bych to na tvém místě vyzkoušel. Cena 140,- kč za 12 tablet na ZOO-HOBY není zase tak moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2010 18:40 Trdej – Re: RadekCX
No já měl třeba akvárko ,,jen tak,, a bylo tam pod 20 stupňú,což si myslím,že je málo.A o tom světle jsem jenom říkal,že ho potřebují . :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2010 18:29 Muž RadekCX [219]
Imii napsala: Doroste ... ale ta řasa tam bude zas ...

ale nebude - rasy jsou vsude kolem vas - pokud vytvorite prihodne podminky tak vam poroste jakakoliv rasa i ta kterou jste v akvariu v zivote nemela
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2010 18:27 Muž RadekCX [219] – Re: Trdej
sviti 11W do 16l vody - svetla je tedy dost a teplota vody staci pro vetsinu kytek pokojova - kvuli kytkam (vetsine) rozhodne topitko netreba
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2010 18:22 Trdej – Re: Stene
Já bych hledal problém v tomto,rostliny potřebují hlavně světlo a teplou vodu . Určitě si pořiď,teploměr stojí 30Kč a topítko do takového akvárka stojí asi 200Kč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2010 18:06 Stene
Bohužel žádné topítko ani teploměr nemám
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2010 17:55 Trdej – TO: Stene
Ahoj,a jakou máš teplotu vody ? Není studena? Nevidím topítko...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2010 17:43 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Stene
tak 2-4cm by mohly stacit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2010 17:06 Stene
Jak vysokou vrstvu mám dát do akvárka toho písku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2010 17:00 Žena Imii [45] – Re: Moucha
Doroste ... ale ta řasa tam bude zas ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2010 16:31 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Imii
tak ho dej do misky preber ten mech, stary casti vyhazej, vytahej co nejvic rasy a pak ho vrat do akvarka.... vsak on doroste, na neco podobneho se chystam taky....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2010 16:24 Žena Imii [45] – Re: Sid
No tady blízko nikde není, to je ten problém hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2010 16:09 Muž kwen [1]
Já jsem na tom stejně už po druhý jsem si založil 54l akvárium a vždy to bylo tak rok v pohodě kytky rostly tak že jsem každý týden musel prostříhávat a půl kýble vyhazovat aby byly rybičky vidět a světlo se ani nedostalo na dno. A pak najednou kytky začali chřadnout zarůstat řasou. Nejhorší je že spodní listy rychle odpadají a i když kytky zastříhnu a znovu zasadím tak se rychle vyšplhají k hladině a u spodku opadají. Příjde mi, že čím víc se o akva starám tím je to horší, dřív jsem vyměnil část vody tak jednou za měsíc, čištění filtru jsem dělal jen když už byl tak zanenesenej že skoro nešel a všemu se kupodivu dařilo dobře ne
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2010 16:01 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Imii
Vyhoďte jávský mech a pořiďte nový. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2010 15:33 Žena Imii [45] – Re: RadekCX
Asi těžko to udělám špejlí když je to všude v jávským mechu a vážně to pryč nejde, je to jakoby prorostlý do něj ... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2010 14:45 Muž DavidDizzer [26] – Re: DavidDizzer
Mimochodem toto téma řeším již nekolik let. Stále se ty řasy u mě nějak drží :-D.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2010 14:44 Muž DavidDizzer [26] – Re: Imii
Já mám ten samý problém. Rostliny mi vcelku rostou, ale prostě mi tam pořád roste hodně zelené řasy. Nejvíce na skle a dále na rostlinách. Rostliny poté celkově shazují listy... Mnoho listů. Nějaký typ na odstranění řas? ;-);-)
Díky: Mnoho úspěchů DavidDizzer
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.07.2010 14:24 Muž RadekCX [219] – Re: Imii
vezmi spejli a namotej tu vlaknitou rasu na jeji konec - jde to docela dobre

tim uvolnis prostor mezi rostlinkami a bude tam moci voda proudit a obcas to take musis protrhat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2010 14:11 Žena Imii [45] – Re: RadekCX
Tak já to hodím na maximum ten filtr ... ale stejně to moc nehýbe vodou :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2010 14:07 Muž RadekCX [219] – Re: Imii
zkrat dobu sviceni nebo nainstaluj slabsi svetlo - neni dobre nic prehanet - mas pomerne silne nasviceno a to je 13h docela dost

jestli dobre vidim tak je to takova ta vlaknita zelena rasa - na tu vetsinou pomaha proudeni vody - nemusi byt silne, ale trosku to proudit musi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2010 13:15 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: DrBolíto
normalne nasazuju hadicku misto jehly, a kali to dost dobre, je to nejuzsi misto, obcas se ucpe ale snadno se prostouchne treba rozevrenou kancelarskou sponkou, takze nehrozi ze se mi to ucpe jinde treba u skrtitka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2010 13:12 Žena Imii [45] – Re: Imii
Fotka k příspěvku Ještě jedna fotka
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2010 13:11 Žena Imii [45]
Fotka k příspěvku Mám 16l akvárko a svítím tam 11W zářivkou. Mám tam jávský mech a riccii hlavně. Začlo se to rozrůstat ale najednou je to plný zelený řasy (jako v potoce) a já nevím co s tím. Ryby tam prakticky nejsou - je tam jen potěr živorodek aby mi to ve velkým akva nepožraly ryby.
Filtrace je vnější - Atman HF050 a je stažena na minimum.
Svítím od 7:00 do 20:00, prosím nevíte jak se zbavit aspoň ty řasy abych neublížila rostlinám a ani rybám ?
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2010 12:58 Majda
V takovým hrubým štěrku ti neporostou žádné rostlinky.Chce to něco jemnějšího.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2010 12:26 Muž DrBolíto [254] - Rostliny – Re: Moucha
Předpokládám, že se hadička prostrčí do vyvrtaného otvoru. To je nutno říci neb by se mohlo stát, že někdo nasadí hadičku na trn pro jehlu což je nedostačující.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2010 12:24 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Stene
já používám normální průhlednou trubku co nasunu na hadici, nebo se prodává taková odkalovačka na malý akvárka, ale v podstatě je to to stejný. Jakmile to začne nasávat kamínky tak ucpat, kamínky vypadaj a kal ještě nějakou dobu plave, a tak pořád dokola, s trochou cviku to jde docela rychle. Ale rostlinkám opravdu moc nesvětčí když se do nich pořád ryje a tenhle velkej písek je na ně docela ostrej, hlavně v takovým malým akvárku, při tak malé vrstvě. Chtělo by to vybrat rostlinky co zas tak moc nevyrostou, aby se nemusely moc často stříhat, a opravdu do nich moc nezasahovat, jen pravidelně měnit vodu a odsávat když už tak jen vepředu a volná místa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2010 12:15 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: DrBolíto
misto odkalovaciho zvonu se da pouzit pinzeta+20(pripadne 10 ci 5) ml strikacka + vzduchovaci hadicka se skrtitkem, velikost strikacky zalezi na prevyseni (akvarko/kybl) a na substratu...
pro cernej pisek od flexyobkladu pouzivam 20ml strikacku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2010 12:07 Muž DrBolíto [254] - Rostliny
Ještě že tu máme rozsáhlou databázi do které je těžké se podívat že?
rybicky.net/atlasostatnich/piskorka_vezovita
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.07.2010 12:07 Muž RadekCX [219] – Re: Stene
rybicky.net/atlasostatnich/piskorka_vezovita

je to snek, ktereho hodis do akvaria a okamzite se zavrta do dna a zacne v nem luxovat - skvele je ze nezere koreny zdravych kytek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2010 12:03 Stene
pokud si poridis jeste piskorky tak budes mit pisek jak novej
Asi hloupá otázka, co jsou to piskorky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2010 11:58 Muž DrBolíto [254] - Rostliny
Koupíš si obyčejný odkalovací zvon, pokud bude hodně nasávat, tak zmáčknout hadičku nebo prst na konci a tím si reguluješ průtok.
Jinak pěkná akvária jsou o trpělivosti, umu (získaného časem) a téměř každodenní údržbě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2010 11:44 Muž RadekCX [219] – Re: Stene
pokud tam nebudes mit prerybnino tak muzes s klidem na odkalovani zapomenout (naopak) maximalne pri vymene vody jen odsajes takove ten napadanej bordylek, kterej se nacucne jeste driv nez se ti zacne nasavat pisek

pokud si poridis jeste piskorky tak budes mit pisek jak novej
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2010 11:40 Stene
Něčeho takového dosáhnout, dyt to je nádhera... Ještě k tomu říčnímu písku.. Když ho tam dám, jak budu odsávat dno.. to přece nasaju i část písku, ne? Nějak si to nedokážu představit.

Dobře, rostlinky zakoupím nové ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2010 11:28 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Stene
dala bych tam jemnější písek, tak 2-3cm vrstvu, koupila víc rostlinek najednou a některé i takové co rostou skoro všude, jako třeba chomáč jávskýho mechu, ňákou pistii, nebo jiné plovoucí. A měnila bych část vody aspoň tak dvakrát týdně, ale moc nerýt do kořenů rostlin. A pak by to mohlo vypadat třeba takhle rybicky.net/nadrze/7690 nebo i mnohem líp ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2010 11:23 Muž DrBolíto [254] - Rostliny
Vyměnit dno za říční písek frakce cca max. 3mm. Výměna ob den 5l vody, zredukovat sílu průtoku filtru. Já bych místo molitanu volil filtrační vatu, filtrace při pravidelné výměně vody není potřeba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2010 11:23 Muž BarbarOSA [6] – Re: Stene
Tieto rastlinky uz asi nezachranis a bolo by dobre sa s nimi rozlucit a vyhodit ich..
Akvarko cele vycistit, dat tam trochu viac strku aby sa rastlinky mohli zakorenit a menit vodu dost casto, aby mali ziviny, popripade im dat ku korenom tabletky, alebo nejaky vyzivny substrat..
Riasy vznikaju z viacerich problemov, je tazke ho identifikovat..
Vyber si nenarocnejsie druhy..
Poznas aspon niektore parametre svojej vody okrem teploty??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2010 11:06 Stene – Mým rostlinkám se prostě nedaří
Fotka k příspěvku Ahoj, jak už asi víte, mám 12litroé akvárium a v něm bojovnici pestrou..
Jak ale z fotek uvidíte, mé rostliny jsou v hrozném stavu. Jsou porostlé ruduchou a nemájí zrovna zelené listy. Koukněte a fotku, mohl by mi někdo poradit, jak a na co se zaměřit? Jediné co vím, je, že nepřekrmuji (vždy to všechno hezky spoliká)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2010 11:41 JuraS Re: tatrovka
jestli máš zářivku co má UV spektrum tak se nedivím, že ti tam všechno chcípe..taky by se mi nelíbilo kdybych seděl furt pod rentgenem (pro lepší pochopení)..dyď jsi tam vyrobila téměř naprosto sterilní prostředí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2010 11:33 Žena tatrovka [8] Re: Eff
svítí modrým světlem tak nevím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2010 11:32 Žena tatrovka [8] Re: karelpavel
to určitě jo, ale ne když člověk dřepí v práci, a kolik je optimální na takový akviško?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.01.2010 11:31 Muž Eff [417] - RostlinyRe: tatrovka
Pořád je to zoufale málo a ta UV snad není skutečně UV.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2010 11:30 Muž karelpavel [18] Re: tatrovka
Se stačí podívat a přečíst ne ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2010 11:26 Žena tatrovka [8] Re: Eff
mám tam dvě zářivky, jedna je UV a druhá asi ta 360m..fakt nevím, uhnívají mi hlavně kousky nad kořeny :-(
fakt nevím jaký ty zářivky tam jsou

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [39] 41 42

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 47884x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15083-rostlinam-se-nedari?od=1901