Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Rostlinám se nedaří

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 15 Přejít na další stránku   1  
Rostlinám se nedaří
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2017 14:20 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: kmara
Teplota je další věc co žene rostliny k růstu a jak začneš krmit srdcem půjdeš k 30 stupňům a na to budeš muset pořídit jiné rostliny, nevím jestli to echináče dají ale rybicky.net/atlasrostlin/rotala_rotundifolia je dost u terčů vidět. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   13.12.2017 14:12 Acinonyx Re: kmara
Mas pravdu, chybat tam toho asi toho bude viac. Na druhej strane, aj 27 °C je na terce malo. Ani ryba ani rak, osobne by som im pritopil a volil podla toho rastliny.

Na druhej strane, akvarko ma len 200l a to je podla mna na terce malo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2017 14:07 Muž kmara [10] - CichlidyRe: vaaclav
Fotka k příspěvku Mám tam na zkoušku terče, proto topim skoro 27.
Začnu asi zkoušet hnojit železo, to by asi nejvíce sedělo na nové žluté listy, ale scházet tan toho bude asi víc.
Bude stačit koupit třeba Easy life profito nebo k tomu ještě např. Carbo nebo Ferrox?
Mám doma ještě z PMMD toto, dá se to použít?
Stále svitim 10 hodin, mezi tím je pauza 2 hodiny.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.12.2017 13:28 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: kmara
Teplota 26 je zbytečně moc vysoká klidně bych šel alespoň o dva stupně níž. Vypínat a zapínat CO2 se nevyplatí maniakva.sweb.cz/… . Při přidávání CO2 se mírnému hnojení nevyhneš a co ti tam schází musíš zjistit testy. Jak dlouho svítíš stále těch 10 hodin. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2017 12:53 Maq Re: kmara
Dívám se na to, a taky na Tvoji hlavní fotku v původním rozlišení. Je tam dost zelené vláknité a rostliny nemají sytou barvu, je tam moc žluté. Na jasnou radu si netroufám, ale chce to zkoušet, ladit.
Zkontroluj dusík. 25 mg/l NO3 je dost, ale to píšeš v úvodní informaci a možná tam teď tolik nemáš.
Pohrej si se světlem. Možná je ho naopak příliš.
Změň rytmus výměny vody.
Pouvažuj o filtraci. Molitanová kostka je často pochvalované řešení, ale když ve Tvém případě nevede k optimálním výsledkům...
A uvaž reverzní osmózu. I když terčovci jsou prý už adaptovaní, měkčí voda je v mnoha ohledech lepší - na rostliny, na řasy, na terčovce a většinu ryb.
Je to tak napůl cesty mezi průšvihem a vymakaným akvárkem. Je na tom dost co vylepšovat, zkoušet, ale netroufám si takhle na dálku říct, čím konkrétně začít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2017 12:15 Muž kmara [10] - CichlidyRe: Maq
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zasílám foto toho echinodoru plus cryptocoryny.
Mám koupit test na Fe nebo nějaký další prvek?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2017 09:04 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: kmara
Ano.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2017 23:11 Muž kmara [10] - CichlidyRe: Maq
Zašlu zítra jak budu doma. Je na něm něco špatně? Ma pár světlých listů, ale jinak docela dobrý. Ale když byl teda nový, tak vypadal líp no. Teď nemá listy tak zelené a má je dost užší a delší.
Mám teda jít do toho silnějšího světla (chihiros a901)?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.12.2017 22:42 Maq Re: kmara
kmara napsal: Proc většině stonkovek opadavaji spodní listy a zůstává dlouhý stonek?
Vysoký vodní sloupec a stonkovky v hustých trsech až k hladině. Spodní listy mají málo světla.
Spíš bych se rád podíval na detailní fotku toho echinodoru co máš úplně vlevo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2017 21:59 Muž kmara [10] - Cichlidy
Tak jsem zredukoval rostliny a všechny zařasené vyhodil, poměřil jsem hodnoty vody (viz. prezentace) vše se mi zdá v normě.
Opět jsem teda pustil do akva CO2.
Proc většině stonkovek opadavaji spodní listy a zůstává dlouhý stonek?
Na co se mám zaměřit dál? Změřit jednotlivé prvky, jestli nějaký nechybí? Mám hnojit např. Profitem?
Díky
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2017 20:38 Muž kmara [10] - CichlidyRe: Tudy
No ryby dýchají dost rychle nevím čím to může být.
Chci koupit silnější světlo, tak potřebuji nějak vyřešit ty řasy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2017 20:28 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: kmara
NO2 neměř, máš zaběhlé akva. Škoda peněz za test, to bude na nule, jinak by ryby byly břichem vzhůru nebo nemocné, NO3 bych změřil určitě.
Edit: k mléčné hladině si projdi toto rybicky.net/forum/6671
Zkus to sebrat papírovými ubrousky, ten bordel na hladině,a potom 5 dní vůbec nekrm, ověříš si zda není problém právě v krmení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2017 20:22 Muž kmara [10] - CichlidyRe: Tudy
Ono možná takhle na té fotce to vypadá fajn, ale naživo je to hrůza. Tak si to nepredstavuji já :)
Všude řasa a mléčná hladina.
Každopádně musím koupit nějaké testy a pomerit NO2 a NO3 a tak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2017 20:17 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: kmara
Strádající rostliny si představuji jinak, vždyť to vypadá celkem fajn, až na vláknitou řasu. Už jsem tu někde psal, že ukončením dodávky CO2 se skokově změnily podmínky v akváriu a toho mohly řasy využít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2017 20:02 Muž kmara [10] - Cichlidy
Přidal jsem nějaké info a aktuální fotku.
Mám napřed zakoupit nějaké testy vody a od toho se odpichnout?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2017 11:29 Muž kmara [10] - CichlidyRe: Anthrax
Asi něco takového PH 7,5 ,UT 6°KH ,CT 13°GH, jestli to ještě pořád platí. Prezentaci doplním během dne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.12.2017 09:20 R Muž Anthrax [4739] Re: kmara
Chtělo by to napřed zjistit a vypsat, co ti teče doma z kohoutku (pak až nějaké testy). Je to úplný základ. Chtělo by to taky uvést, čím a jak často krmíš, to je podle mě víc vypovídající, než že tam máš 55 ryb (mimochodem všechno čistotné ryby až na ancistruse). Napiš tam jak často měníš vodu (a kolik), jestli odkaluješ. Jak a jak často čistíš ten filtr. Přidej aktuální foto celé nádrže. Dej si trochu práci s rozepsáním podrobných údajů do té prezentace, takhle to nejde z tebe postupně tahat. To tu budeme měsíc a nikam se nedostaneme ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2017 07:57 Žena Morticia [118] Re: Tudy
Ještě k Pistiím - mám je nad filtrem, tam by měla být voda nejklidnější. A CO2 teda nepřidávám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2017 03:54 Muž Dzumigar [20] Re: kmara
Nechem byť múdri. Ale mam podobný problém. No môj názor je že obidvaja mame nie ideálny filtráciu. Mne sa zdá ze ten molitan na čerpadlo nedrží dobre a voda nejde cez celý objem molitanu. Teda aspoň u mňa. Preto ti doporučujem vymeniť filter. Ja idem dat externý s objemom aspoň 6l, trojnásobok súčasného objemu vnútorného filtra. Som strašne zvedavý...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2017 00:01 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: kmara
Dej fotku celého akva.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2017 23:50 Muž LeRi [315] Re: kmara
Jednak tam máš hodně ryb 55 kusů + hnojíš PMDD tudíž hodně živin a jak často se vrtáš v tom akváriu potažmo odkaluješ dno?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2017 23:04 ragus Re: kmara
Já bych se zaměřil na parametry vody a tam hledal řešení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2017 21:48 Žena Morticia [118] Re: Tudy
No, právě přemýšlím,zda z toho ještě něco može byt. Ale třeba jsem měla Cabombu hned zazačátku akva,která to zdala.Teď jsem naní dostala krevetky a zkusila jsem ju podruhé a zatím musím zaťukat a roste před očima! Tak zda je zkusit vyptat někde znovu nebo faktprostě neřešit a dát jiný druh.. ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2017 21:20 Muž Jifi [675] Re: kmara
Podle toho dna to vypadalo na nově založené.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2017 21:19 Muž kmara [10] - CichlidyRe: Jifi
Někdy 02/17 bylo založeno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2017 21:15 Muž Jifi [675] Re: kmara
To je nově založené akvárko?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2017 21:14 Muž kmara [10] - CichlidyRe: afc1886
No ono není ani co aktualizovat, všechno je při starém kromě toho, že teď nedávám CO2.
Trápí mě to už dost dlouho i v předchozím akva to bylo stejné. Chtěl bych už s tím konečně hnout a zbavit se řas rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2017 21:07 R Muž afc1886 [14654] Re: kmara
Máš tam toho víc, je tam vidět i sinice. Začni tím, že si provedeš aktualizaci nádrže s co nejvíce informace. Potom bude lehčí poradit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2017 20:58 Muž kmara [10] - CichlidyRe: vaaclav
A co jim tedy chybí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.12.2017 20:43 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: kmara
Tohle slabým světlem nebude. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2017 20:08 Muž kmara [10] - Cichlidy
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Nejsem si jistej, jestli mi pomůže jen nový světlo. Vypadá to dost hruzostrasne.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2017 18:59 Muž Jifi [675] Re: Tudy
Taky plánuji Chirios a k němu i programovatelný regulátor.
Silné světlo můžeš zeslabit. A to u Chiriosu není problém :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2017 14:03 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: kmara
Chihiros plánuji také, nebál bych se toho. Možná se silnějším světlem budeš muset trochu hnojit, aby světlo a živiny byly v rovnováze. Aktuálně mám cca 5O W kombinace LED pásků a zářivek, rostlinám se daří. Výměnu chci provést, páč pásek je po 3 letech na konci životnosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2017 13:54 Muž kmara [10] - CichlidyRe: Tudy
Ano je to tak. Napřed se rostlinám dařilo, ale teď hodně stagnuji. Mám právě v plánu kupovat chihiros a901, tak jestli to k něčemu bude.
Zářivky jsem měnil asi před rokem a reflektory mám samodomo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.12.2017 13:50 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: kmara
Je to 60 W na 200 l akva s hloubkou 50 cm ? Pokud ano, silnější světlo by mohlo pomoci. Kdy naposledy jsi měnil zářivky a máš reflektory? Chtělo by to aktualizovat prezentaci, včetně fotek...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2017 13:45 Muž kmara [10] - Cichlidy
Zdravím, řeším dilema, jestli pořídit silnější osvětlení nebo příčinu hledat jinde.
Většině stonkovek opadaly spodní listy, spíše stagnuji než že by rostly a tvoří se vlaknita řasa.
Vyřeší tohle silnější světlo? Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2017 07:21 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: Morticia
Než složitě laborovat, tak bych upřednostnil právě ty rostliny, kterým se daří a ostatních bych se zbavil. ;-)
Edit: Pistie potřebuje ke svému růstu vyšší hladinu NO3 a klidnou hladinu, jinak krní
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2017 22:53 Žena Morticia [118]
Mám takový dotaz k rostlinám. Ty špatně rostoucí: Vallisneria nana (od 04.02.2017) stagnující, od sinice krní, V. Americana odešla úplně. Anubias striped - opadal, pak vyrašily mikro lísty a pak se rozpadly, sinici to nebylo, odcházel už před ní. Egeria (od 14.03.2017) část se rozpadla, vzrůstný vrchol znovu zasazen+nové rostlinky, asi to dá, ale nic moc. Hydrocoryle trip. (od 19.03.2017) - mikro lístky, ale roste, sinice. Pistie vždy příjdou o kořeny a pak se rozpadají a krní až odejdou.
Je nějaká šance, že začnou růst nebo už se nevzpamatují a měla bych je vyměnit(hlavně ty Vall.)? U Vallisnerií jsem předpokládala, jak mi za chvilu přerostou a budu je probírat a místo toho se změnšují a ubývají. A to byla první výsadba!
Teď jsem vedle nich zasadila Crinum a jako - takhle nějak to mělo vypadat!
Hnojím Profitem a Sanytrem, více viz prez. Moje první...

Některým se u mě daří (Anubias, Ludwigia, Hygrophila dif., Riccia, mech, Cryptocoryne nev. a aff., Najas, Ceratophyllum, Microsorum, Cladophora). Dlouho nic moc byla Rotala, ale teď začla krásně a rychle růst).
S problémy Cryptocoryne pond. - dostala jsem s chlorózou, ale roste, nové lísty, až teď se chloróza postupně ztrácí..Stagnující, ale hezká je Hygrophila cor., sinice - ale měla to být solitera ve středu a to rozhodně není (od 19.03.2017). Vyměnit/poroste?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2017 19:21 Muž stryke83 [16] - Jižní AmerikaRe: Kete
1. vodu měníš příliš často a příliš mnoho
2. žluté jsou nové listy ==> téměř vždy nedostatek draslíku nebo hořčíku
3. vzhledem k tomu, jak moc vody měníš a jak málo máš ryb přichází v úvahu i nedostatek dusíku

Co s tím? Neměnit tak často vodu (max 10% za 14 dnů) a přidat osvětlení. Pokud to nepomůže, pak můžeš začít řešit hnojiva, koupit si test na kvalitu vody atp. Také doporučuji podívat se na web, jakou kvalitu má voda, co u Vás teče z kohoutku - problém bývá hodně měkká nebo naopak hodně vápenatá voda, nebo voda, kde není žádné železo.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2017 23:41 Maq Re: Kete
Máš tam sestavu rostlin, která běžně na začátku moc neroste. Ale vypadají v pořádku, takže bych nic neměnil. Kromě toho co píše vaaclav: Pomoz těm stávajícím přidáním nějakých vhodných rostlin na rozběh. Egeria, Ceratophyllum, Hygrophila difformis, Hygrophila polysperma, aj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.10.2017 22:54 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Kete
Já bych to neviděl zas tak černě jen bych přidal nenáročné stonkové rostliny a něco se snaž zjistit o vodě co ti teče z kohoutku. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2017 22:39 Žena Kete [0]
Ahoj, mám akvárium zatím měsíc, ale kytky moc nerostou. :-( Od té doby co dávám tekuté CO2 od Rataje mi přijde, že je to snad i horší. Už jsem objednala světlo z ebay
www.ebay.com/…

Přidám ho k tomu co už mám. Další měsíc plánuju koupit externí filtr. Máte prosím nějaké rady? Díky moc palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2017 09:55 GP Re: Kalf8
podle typu listu bych tipnul cerstve zasazeno a puvodne emerzne pestovano.
pokud ano, tak co se kytek tyce, pockat, ustrihnout a zasadit vrchol - submerzni formu
z ruzice se prelistej samy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.10.2017 05:18 R Muž afc1886 [14654] Re: Kalf8
Pár článků na čtení, možná ti něco pomůže.
maniakva.sweb.cz/…
akvarijni-hnojivo.cz/…
www.akvazahrada.sk/…
surpanblog.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2017 21:18 Kalf8 Re: LeRi
Fotka k příspěvku Jakou prezentaci?neznam nazev, jsem zacatecnik...snad dalsi foto pomuze
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.10.2017 20:54 Muž LeRi [315] Re: Kalf8
A co to je za rostlinu? Založ si presentaci ať vidíme víc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2017 20:45 Kalf8
Fotka k příspěvku Ahojte poradi nekdo kde je problem u rostliny?vypadaji jeji listy skoro vsechny tak jako ty na fotografii.V akvarii mam jak nekolik zivorodek,cichavcu,teter a pancernicku.nemuze to byt i z hygienickych duvodu?moc ryb, moc vykalu a horsi kvalita? Nebo chybi nejaky chem.prvek? za kazdou radu budu velmi vděčný.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2017 14:49 Muž LeRi [315] Re: tomasice
Tu Riccii nech plavat k tomu kameni stejně sama nepřiroste a kup si třeba ještě 1-2 košíky do toho rohu za ten kořen tohle Limnophila sessiliflora , až budeš mít hodně jiných rostlin tak to můžeš odstranit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.10.2017 12:46 R Muž afc1886 [14654] Re: tomasice
rybicky.net/atlasrostlin/hledat/
Tady si zadej co potřebuješ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2017 10:20 Žena tomasice [0] Re: Maq
Nepanikařím, jen bych nerada aby mi to všechno ,,pomřelo" že něco dělám uplně špatně hmm Nějaký tip na další nenaročné rostliny? Snažila jsem se vybírat jen takové..

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [15] ...... 41 42

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 47877x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15083-rostlinam-se-nedari?od=701