Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Rostlinám se nedaří

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Rostlinám se nedaří
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2022 22:05 Muž GeXeS [67] Re:
Děkuji za rady. Tak nějak postupně:
Jak už jsem psal, primárním cílem bylo nehnojení a neměnná "bažinová" voda. (Ostatně tady na serveru je k vidění pár zástupců akvárií, kde to takhle funguje.) Počítal jsem s tím, že se ustanoví rovnováha mezi nevelkým počtem rybiček, krevetek a šneků, a rostlinami. Zjevně se ustanovila, ale vychází mi z toho, že osádka není schopna uživit stávající objem rostlin.

Ze začátku se "dařilo" nejspíš prostě díky zásobám živin v zakládací vodě. Ta se pak vyčerpala a živočichové už nestíhají doplňovat. Rychlerostoucí rostliny jsem zkoušel, to je k ničemu, odcházejí jako první (ostatně Myriophyllum to teď potvrzuje), protože logicky konzumují nejvíc živin.
Ze samého začátku jsem taky docela dlouho neměl filtr, ale přišlo mi, že bez něj bují řasy.

Okružáky bych bral, ale bojím se, že to eventuálně prohrají s krevetkami, podobně jako levatky. Ale pokud se mi nějací namanou, rád je zkusím. Kdysi dávno jako dítě jsem je míval.

Mám k dispozici fosforečnan draselný, ale to je až nejzazší cesta. Prozatím zkusím občasnou výměnu vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2022 14:36 Sonic Re: GeXeS
Výmeny vody často- áno, ale musíš prihnojiť draslík a fosfor. Takže kúp si KH2PO4 a K2SO4 a rozmiešaj samostatne v 300 alebo 500ml dest.vody a hnoj podľa testu K /JBL/ a PO4 /sera, JBL, Tetra/ na hodnoty K 15-20mg/l a PO4 cca 0,8-1mg/l vo vode. Výmeny vody 1/2 2 krát do týždňa. Máš veľmi tvrdú vodu a preto treba upraviť pomer Ca-Mg-K, a pridať rastliny do tvrdej vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2022 10:37 Muž vlka [3444] Re: GeXeS
Kromě velkého množství rostlin vícero druhů, které se v podstatě samy ,,vytřídí,, bych neváhal a nasadil Okružáky. Jsou to nesmírní pomocníci. A s těmi rostlinkami z toho klidně udělej neprůhlednou džungli, hodně to pomůže při ,,zaběhnutí,,. A jak píšou kluci, rozhodně začni pravidelně měnit vodu, 1/3 až 1/2 týdně. Klidně s lehkym odkalováním...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.04.2022 08:19 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: GeXeS
Tím že měníš vodu dodáváš hnojivo pro rostliny, pokud ti tedy neteče z kohoutku destilka. Krevetky asi nebudou moc velcí hnojiči. Něco o své vodě se můžeš dozvědět u dodavatele musí ze zákona měřit a zveřejňovat nebo to poslat aspoň na požádání. Základ je pak vybrat si podle vody ty správné rostliny každému poroste něco jiného. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2022 00:23 Muž Rovano [235] - RostlinyRe: GeXeS
Měnil bych pravidelně 1/3 vody. To je 1 kýbl asi v tvém případě. Ménně až někdy daleko později, až to bude bezproblémové akva třeba. Snad to někdo doplní, jestli to nevadí krevetkám.
Zpočátku jsi problémy víceménně neměl, takže se to zkazilo postupně.
Sehnal bych si rychlerostoucí rostliny. Třeba darem. Máš tam strašně málo rostlin. A určitě bych tam toho dal naráz hodně. Nebo to zase postupně vychcípá.

Do budoucna:
Klidně bych koupil nějaké hnojivo Bivoj od Rataje atd.. je to na půl roku kuličky a stojí 65Kč? Pokud budeš pěstovat zase Echinodory nebo tak.
Jako trávníček můžeš použít i ménně náročné rostlinky třeba Cryptocoryne Becketii.

Víc mě teď v noci nenapadá.
Snad se Ti ozve někdo skrze ten rozpuštěný měděný kabel nebo hlinikový kryt nastříkaný lakem na disky a zhodnotí to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2022 23:36 Muž GeXeS [67] – Málo živin, nebo moc?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tak se taky jdu pozeptat zkušenějších. Předesílám, že aktuálně nemám čím testovat vodu a nechávám si to jako poslední možnost; chemie si užívám dost v zaměstnání a akvárium bych měl rád co možná nejvíc bezúdržbové. To prosím neberte jako nějaký výraz arogance, spíš je za tím zvědavost a experimentátorství.
Prezentace je zde: rybicky.net/nadrze/32230
Většina údajů včetně vstupní vody je v prezentaci vyplněna vyčerpávajícím způsobem. Dodám, že tam mám aktuálně asi 20 pavích oček, 25 Neocaridin a několik levatek (které pozvolna vymírají v konkurenčním boji). Filtr běží na velmi pomalý chod. Vodu téměř neměním (ale pokud by to mělo zásadně pomoci, asi holt začnu). Nepřekrmuji, jednou za čtvrt roku hodím dubový list nebo olšovou šišku.
Problém: Rostliny mi takřka nerostou, s výjimkou Anubiasu, Taxiphylla a Ludwigie (ale i ta jen velmi pomalu). Nově přidané rostliny rostou sice dál, ale často jen v oblasti růstových vrcholů a po čase buď zakrsají, nebo odumřou úplně. Myriophyllum se mi rozpadlo skoro celé během prvních pár dní, listy zežloutly a opadaly.
Je to nedostatek nějakých stopových prvků, nebo naopak přebytek něčeho? Může to způsobovat ponořené železo? Dusitany? Málo světla?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2022 14:00 Muž Lojza007 [1204] Re: jab63
Podle množství světla, CO2, rostlin bych viděl cíl hightech rostlinný, tam je potřeba NO3 mnohem vyšší, minimálně teď ze začátku bych se tam ten komplet nebál dávat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2022 11:19 Muž jab63 [1462] - BorneoRe: JimBexleyUprk
Zhruba akvárium potřebuje 10-15 mg/l NO3 týdně. Při výměně poloviny vody za týden by jsi dusičnanů už mnoho nepotřeboval jestli vůbec nějaké.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2022 10:52 Muž JimBexleyUprk [1] Re: jab63
Podle záznamů ze stránek vodárenské se pohybuje no3 mezi 10-30mg. Myslíte že bude teda lepší hnojit jen P a K a dusík vynechat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2022 10:46 Muž jab63 [1462] - BorneoRe: JimBexleyUprk
Toho hnojení jsem se nevšiml. Používám Light a nenapadlo mě, že máš koncentrovanou verzi. Souhlasím s Lojza007. Ta dávka z vodárny je teda nálož. Pokud je to setrvalý stav tak budeš muset přejít na hnojení jednotlivými prvky.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2022 10:42 Muž JimBexleyUprk [1] Re: Lojza007
Díky. Právě jsem zjistil že je podle vodárny ve zdejší vodě kolem 20mg NO3, domácí JBL test mi ukazoval kolem 1mg. Snížím denní dávku. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.02.2022 10:38 Muž Lojza007 [1204] Re: JimBexleyUprk
Na těch pár rostlin strašně přehnojuješ. Bude stačit denně 2-4ml, pokud to není Light verze. Jakmile celý akvárko zaroste, tak to půjde zvýšit. Taky bych zatím ubral světlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2022 10:35 Muž jab63 [1462] - BorneoRe: JimBexleyUprk
Napadl mě nedostatek CO2 ale podle prezentace máš vše v pořádku. Takže si netroufám spekulovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2022 08:31 Muž JimBexleyUprk [1] – Řasa?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím, prosím o radu. Je tohle řasa, nebo projev nějakého nedostatku u rostlin? Diky :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2022 19:06 Muž Mikuku [1] Re: Pavel50
Diky. Mate pravdu. Ono to je asi 0. Podle testovaciho papirku to vypada na nulu. Podle kapaciho testu mi vyslo jen <3 mg/l coz byla nejnizi hodnota testu. Takze je to asi 0.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2022 17:35 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Mikuku
Každému radím založ si prezentaci akvária s co nejvíce informacemi. RO bych řešil tady rybicky.net/forum/14515
GH tě až tak nemusí zajímat hlavní je alkalita nebo se také říká uhličitanová tvrdost KH. Kup si kapkové testy i ty jsou sice nepřesné a papírky jsou opravdu o ničem. Pokud se ti podaří zprovoznit RO a dostat se na rozumné KH menší než 10 tak můžeš začít s CO2 jinak atomizér = mlha bublin v akváriu a kecající drop, když se ti tohle nelíbí musíš mít reaktor. Pokud se rozhodneš pro kohoutkovou vodu chce to rostliny do tvrdé vody, pak bych sem byl s hnojivem opatrný u vodáren si můžeš zjistit co dodávají za vodu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2022 17:34 Muž Pavel50 [30]
To NO2 je vysoké, měla by to být 0.
Pokud jde o testy vody, tak něco lepšího než papírky jistě je, používám například toto: www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.02.2022 16:21 Muž Mikuku [1] – Taky se mi nedari.
Fotka k příspěvku Ahoj kolegove akvaristi,

Nedari se mi dlouhodobe kytkam. Prosim o jakekoliv rady.

Akvarium: 140l

voda z kohoutku tvrda: GH >16 °d. Vetsina testu mi to ani nebere. Jen se z nich dozvim ze je to urcite >16°d. Tusim, ze to je muj hlavni problem.

Drahy japonsky substrat

high-end externi filtr Eheim

Svetlo: 2x zarivky 30W cool white, obe maji reflektory Eheim (mobilni apkou jsem zmeril, ze s reflektorama to zvysi svetelny tok asi o 80%) Svetlo si myslim, ze by mohlo byt lepsi, ale na druhou stranu to asi neni muj hlavni problem.

Koupil jsem reversni osmozu Dennerle Profesional 190. Moje zkusenosti jsou spatne. Dlouhodobe jde videt v kytkach rozdil kdyz je mekci voda, ale uz to odmitam z ekologickych a casovych duvodu pouzivat. Prodejci Vam to vychvali, ale nikdo Vam uz nerekne ze tech 60l co musite idealne tydne vymenit, trva prefiltrovat 10 hodin a navic k 60 litru prefiltrovane mekke vody mate dalsich 180 litru odpadni vody, ktera jde rovnou do WC. Toto neni ekologicke. Nevadi mi tydne menit vodu, ale nebudu napoustet akva 10 hodin pokazde, kdyz menim vodu. Dovedu si to predstavit mozna tak u nano akvarka. Mozna pujdu touto cestou. Za me RO nepouzitelna. Vodu vem cert, ale doba potrebna k prefiltrovani je pro me neakceptovatelna.

Problemy s rasama moc nemam, obcas stiram trochu hnede rasy ze skla a obcas se mi udela trochu sinice BGA (blue green algae) u substratu na prednim skle. Jinak trochu zelene flekovite GSA rasy na korenech. Ale jinak fakt s rasou temer nemam problemy.

Hnojim to cca jednou tydne. Zkousel jsem ruzne zakladni komplexni pripravky Dennerle a dalsi top drahe znacky. Pouzivam doporucene davkovani. Koupil jsem si i navic ciste Fe. Vubec nevidim rozdil, jestli hnojim nebo ne. Uplne zbytecne vyhozene penize.

CO2 mam napojene hned za externim filtrem takze ma jeste asi 1 – 1.5 metru cesty v hadici cas se promichat nez se dostane do akva. Pres docela drahy atomizer. Stejne se to nerozpousti a ja vidim pres den miliony malych bublinek. Je tohle OK? Nemel by to ten atomizer uplne rozputit? Kdyz bublam doporucenych 1 bublinka / sekundu, tak to vubec nema vyznam, drop checker je porad modry. Kdyz to zvysim treba na 4 bublinky za sekundu, tak treba od rana do vecera drop checker svetle zezelena/lehce zezloutne. Ale i tak nevidim dlouhodobe zadny prinos. Ty kytky rostou stejne porad spatne s i bez CO2.

Jedine co mi aspon pomalu nebo trochu roste je: Microsorum pteropus, Anubis Barteri nana a Vallisneria spiralis. Cryptocoryne Usteriana. Proste uplne jednoduche kytky, co snasi tvrdou vodu.

Nasledujici mi vubec nerostou, ale ani nechcipaji, proste totalne stagnuji: Lilaeopsis Mauritana, Marsilea hirsuta.

Dokud jsem nezanevrel na RO, tak mi aspon pomalu jely tyto, ale jakmile jsem zacal pouzivat kohoutkovou vodu, tak do mesice bylo totalne po nich: ALTERNANTHERA REINECKII 'MINI', CRYPTOCORYNE WENDTII 'BROAD LEAf

Cokoliv ostatniho, co jsem zkousel koupit i v opravdu pekne kvalite nebo z drahych kelimku, je do jednoho mesice po presazeni uplne mrtve: napr. Pogostemon deccanensis, Cabomba aquatica, Micranthemum Monte Carlo...

Mam tam cca 20 mensich ryb. Tetry krvave. Neonky (ty moc dlouho v tvrde vode nevydrzi) atd. Jednu vetsi 15 cm skalaru. To uvadim jen proto, ze toho ryby asi moc nenahnoji. O ryby mi jde az v posledni rade. Chci hlavne zahradnicit.

Akva je zajete asi pul roku. je to moje prvni high end akva s co2,substratem atd.

NO3: 10-15 mg/l
NO2: <3 mg/l
GH: >16 °d
pH = 8.0 po ranu (nevim co to je za stupidni kapaci test, ale meri jen po nejmensich stupnich 0.5, je to normalni nebo proste blby test?)

Ostatni nevim nebo nemerim. Treba KH ten papirkovy test vubec nemeri presne. Uprostred policka je jina barva nez na okrajich. Tak tezko pak rict, jestli je to 8 nebo 15. Obe barvy tam jsou.

To me privadi na otazku, je neco lepsiho, nez ty stupidni papirkove testy vyhodnocene mobilni apkou? Ty mi prijdou dost nepresne.

Omlouvam se za dlouhy elaborat, ale myslim, ze ty informace jsou potrebne, aby mi nekdo mohl trochu poradit. Mym cilem je mit krasne akvarko s prebujelyma kytkama, jak nam to prezentuji prodejci. Aby mou jedinou starosti bylo, boze to roste tak rychle, ze to musim jit zase zastrihat. Jinak na zaver, koupil jsem si zastrihavaci nuzky do akva, ale v zivote jsem je nepouzil. Neni totiz co zastrihovat. :-D

Diky za rady. A klidne se ptejte na dopnujici otazky, pokud Vas neco napadne. Michal
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2022 20:46 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Cudlx
Asi bych přestal přidávat draslík budeš ho mít v akva asi moc. V KNO3 je při tvém dávkování 0.39 mg/l draslíku, a to neuvažuješ kolik ho může být ve zdrojové vodě vodárny ho neměří. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2022 19:33 Muž Cudlx [4] – Co jim chybí?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím, co chybí rostlinám na obrázku? Je to pistie ( žluté fleky) a Hygrophila polysperma ( díry v listech)
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2021 22:09 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Silvie
Oddenek odřízni může z něj být několik dalších rostlin, když ho pod rostlinou necháš bude mu konec s největší pravděpodobností odehnívat. Kořeny vypadají zdravě na šířku dlaně je zkrať a můžeš sázet. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2021 21:55 Žena Silvie [18] Re: Silvie
Fotka k příspěvku Takhle vypada echinodorus
Spousta kořenů, delsi 'oddenek' a světle az pruhledne listy.
A to nebyl zasazeny hluboko.
Chci ho presadit, nebot je obkliceny odnozemi kryptosky
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2021 20:47 Žena Silvie [18] Re: vaclav
No
Hořčík přidávám :-)
To uz mi tu někdo poradil love
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2021 20:10 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Silvie
Podle toho rozboru tam máš málo hořčíku a po ředění to bude, jak říkáš ještě horší, to je prvek potřebný k dobrému růstu rostlin a i živočichů. Takže budeš muset hořčík dodat. :-)
Tak se omlouvám musel jsem si obrázek výpisu přiblížit 111 Ca a 15,2 Mg To bude ten hlavní problém. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2021 19:59 Žena Silvie [18] Re: vaclav
Míchám 1:1

Co nedava smysl je ze se to vsechno se snizenim tvrdosti vody spis zhorsilo :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2021 19:11 Muž vlka [3444] Re: Doudini
Čauky, máš výživný substrát, dáváš chemii, hnojíš, přidáváš céóčko, máš extrémně výkonné světlo. Podle mě je to všechno kombinace pro zkušeného akvaristu. To AQ má něco přes měsíc, takže si všechno teprve ,,sedá,,. A co poloha AQ v místnosti ?...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2021 12:05 Muž Doudini [0] Re: vaclav
Opět dekuji
:)

Ta zelená tropica má moc dusíku a brněnská voda co jsem se díval má skoro 40mg/l proto ji používám hlavně skrz fosfor a draslík, který zlata nemá a zlatá má zase méně dusíku. Tak to zkouším takto kombinovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2021 11:51 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Doudini
ps: hnojím tropica zelená 4ml/den a zlatá 4ml/den Asi bych ty hnojiva moc nekombinoval, protože jedno je pro rostlinné akvárium s malým počtem ryb, a to druhé s velkým. Budeš tam pak mít moc draslíku, a to není moc dobře. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2021 11:40 Muž Doudini [0]
Fotka k příspěvku Dobrý den,

tak nějak jsem v akvaristice nový, přečetl a nakoukal jsem toho už hodně, snažil jsem se akvarium osázet rychlerostoucíma rostlinama atp, zezačátku jsem svítil 4h a nyni svítím 8h za den, prvních 14 dní paráda, rostlinky byly světle zelené, užívaly si život :-D 3 až 4 týden to vypadalo hodně bledě, hnědá řasa, dnes koukám, že vrcholky rostlin mají celkem dobrou barvu ale dle přiložené fotky spodky některých rostlin jsou takové hnědě, dělám něco špatně ? Bydlím v Brně tvrdost dle kapkových testů 15GH (mám osmozu, ale zatím jsem nepoužil, nevím jak to míchat s vodou z řádu abych to držel na nějaké stabilní hodnbotě skrz CO2) je pravda, že jsem zezačátku záběhu akvaria dávám příliš malo CO2 a ještě jsem používal noční vypínání, takže v noci hladina co2 brutálně spadla a ráno ani ty 2h nestačily aby se voda nasytila dostatečně, nyní jedu nonstop a je to lepší.

ps: hnojím tropica zelená 4ml/den a zlatá 4ml/den

Děkuji a pokorně se klaním :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2021 11:21 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Silvie
Karbonátová tvrdost KNK
1 mmol/l = 2,8 (2,7) dKH (KH)
2,8 x 5 = 14 KH nevím, jak to mícháš s osmotickou vodou i tak bych si ten test koupil ale stejně bych se zaměřil na rostliny do tvrdší vody. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2021 22:49 Žena Silvie [18] Re: vaclav
Fotka k příspěvku Ahoj a diky za Tvuj cas

píšu si do sveho sesitu nadepsaneho "co s kytkama?" :)

Vodárny ji nemeri? Jestli je to polozka alkalita tak tvrdi 5,0 mmol/l
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2021 22:33 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Silvie
Celková tvrdost není až tak důležitá zjisti si KH karbonátová nebo se jí také říká uhličitanová tvrdost vodárny jí neměří. Test je to poměrně jednoduchý, já používám firmu Sera :-)
www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2021 21:58 Žena Silvie [18] Re: Silvie
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahojte panove.

Snazila jsem se zaridit podle vasich pripominek. Stav limnophil se po pridani osvetleni trochu zlepsil, ale furt je to celý velky spatny.
A odkalovanim to nijak freneticky neprehanim, vodu menim jednpu tydne, vyjimecne kdyz se k tomu nedostanu tak jednpu za 10 dni.

Udrzuju ted pomocí RO celkovou tvrdost vody na 12, je to děsnej vopruz protoze si vodu musim kupovat a vozit, ale ze by z toho cokoliv v akvariu profitovalo se rict neda. Premyslim ze to nechám byt a budu menit jenom z radu, tam je tvrdost asi 20.

Kryptokoryna se usadila a tak nejak existuje, dokonce vyhnala kolem par odnozi, ale ze by to byla kdovijaka hitparáda.

Echinodorus se pomalu porouci, zloutne, slábne, neroste, limnophila hrozna (a ta mi tak pekne sla!), bacopy sem musela dat pryc, sagitaria vepredu vypada uz pul roku stejne (=spatne) a cerna rasa se stejne nehodlá rozloučit. Ani neustalym nakupem novych rostlin se mi nedari jejich mnozstvi udrzovat dost vysoko, proto to akva vypada poloprazdne.

Rostlinam evidentne neco chybi a já už nevim, co by to mohlo byt. Vsechny zmeny se snazim delat postupně a obecně nejsem na chovani a pestovani kopyto ale tady nevidim zadnou souvislost niceho s nicim.

Premyslim ze poslu do laborky vodu protoze pokus omyl evidentne nikam nevede. Ale nevim jestli před vymenou, po výměně, mezi vymenama.

Nez to prodam a pořídím si kaktusy.

prikladam foto pred a nyni a jeden echinac
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2021 07:55 Muž jakaf [92] - Xify a paví očkaRe: vaclav
Čau,já to dělám taky tak se stolístkem,jak naroste u hladiny,ustřihnu vršek a zasadím do dna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2021 20:14 Muž Roger [1873] Re: vaclav
Díky za radu, žil jsem v duchu, že i stonkovkám to vadí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.08.2021 23:47 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Roger
Stonkovým rostlinám je to dost jedno jak často se stříhají. Já třeba je vytrhnu, srovnám zkrátím a sázím dělám to co 14 dní v menším akváriu i dřív. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2021 23:18 Muž Roger [1873] Re: vaclav
A nebude se pak stříhat moc často? Mám v jednom akváriu obdobný problém, u hladiny chytá řasu, ale mám obavu jí stříhat ve 3/4, to bych ji musel stříhat skoro u dna aby měla čas trochu vyrůst, leda vždy odstřižený kus ještě zkrátit a zasadit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2021 22:25 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Silvie
Nenechávej je vyrůst až k hladině udržuj je tak max do 3/4 výšky akvária. Hladina je často příliš přesvětlená a řasy se ti budou dělat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2021 21:12 Žena Silvie [18] Re: BBchory
Zatím pomohlo pridat světlo, rostlinky zacinaji obrustat ode dna. Ale hned se na listech u hladiny začaly tvořit jemné zelene vlasky (oedogonium?)

S cernou rasou zjevně nezahybe nic. Ta je tam pořád, sice žádná tragedie zatím, ale je rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2021 01:09 Žena BBchory [854] Re: Silvie
Je teď špatný čas na limnophily... Taky mi přestala jít, a jaká houština to byla! Kryptoška shodila listy kvůli změně vstupní vody; jsou to krásné, ale nedůtklivé kytky. Nakonec si zvykne a zase obrazí. Opadané listí na limnophile bych tipovala na málo světla. Hnojení dusíkem je dobrý nápad, ale ze všeho nejdřív bych si ověřila, kolik dusíku v akváriu máš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2021 20:16 Žena Silvie [18] Re: Passenger77
Fotka k příspěvku No... Presleny tam jakoze jsou, ale opadane az na hornich par.

 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2021 19:24 Muž kus [200] - RostlinyRe: Silvie
To akvárko je moc čistý včetně písku. Bych řekl že chybí dusík. Zkusil bych hnojit dusikatým hnojivem. Aspoň to střídat s tím profitem obden.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2021 19:23 Muž Passenger77 [523] - RostlinyRe: Silvie
Počkej, to jako že máš vzdálenost mezi jedním a druhým přeslenem 30cm? Já jen, jestli správně chápem problém... Pokud ano, tak s tímto tedy zkušenosti nemám... :-(
Já jsem si myslel, že jsou abnormálně prodlouženy, než třeba ty z akvaristiky, ale toto bude jiný problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2021 18:45 Žena Silvie [18] Re: Passenger77
No.. Ted maji internodia dlouha asi 30 cm... Ode dna k prvnim listum :-O

Jednou me z toho stopro trefí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2021 12:48 Muž Passenger77 [523] - RostlinyRe: Silvie
Dlouhá internodia značí jednoznačně nedostatek světla, teplota 27°C je OK, nic extrémního. Vyšší teploty okolo 30°C bych ale řešil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2021 11:59 Žena Silvie [18] – Opadavani spodnich listu rostlun, chradnuti
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, po delší dobe si jdu pro radu. Po neuspokojivem růstu rostlin jsem zacala michat vodu 1:1 s vodou z RO + pridavat hořčík a hnojim easylife profito. Nijak to neprehanim a ryby myslim neprekrmuju. Jeste jsem kvuli rozlozeni proudu pridala k filtru rozstrikvaci listu a vysadila dalsi rostliny na radu mistnich.

Zadna zazracna zmena se nicmene nekonala ani v radu dvou mesicu, jenom se mi zacala vic tvorit cerna rasa a na hornich listech zelena (jemne chloupky, asi oedogonium)

Zkusila jsem teda ztlumit svetlo - mam neregulovatelne led, takze jsem pomernou cast opatlala cernym akvaristickym silikonem.

Vysledek = zelena rasa zmizela, cerna se minimalne nerozsiruje a kryptokoryna zhodila vsechny listy.

Co me ale trapi je to, ze vsechny stonkovky vypadaji ted uplne zalostne. Dlouha internodia, hole stonky, lamou se nebo uhnivaji koreny a pak plavou po akvarku. Fakt je to smutnej pohled. Pritom limnophila mi tak krasne sla.

Napada nekoho ktery z mych kroku by mohl mít tohle za nasledek?

Muze to byt něčím tak prostým jako moc teplou vodou? Ted v lete ji nesrazim pod 27.

Dekuju moc vsem za napady a rady. Prikladam foto predtim a ted

 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2021 20:07 MPE-65mm Re: skypi
Ahoj, pouzivam vodu z osmozy, to je v podstate destilka. Namerim 5uS, vodu z kouhoutku mam extremne tvrdou 650uS po pridani dle doporuceni na obale se dadaji prvky jako Ca, draslik horcik. Menim cca jednou za 14dni 50l vody. Nekdy i driv, podle casu.
Edit: Cilove parametry ted z hlavy nevim, ale vim ze se pohybu ve stupnici velmi mekka voda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2021 14:34 skypi Re: MPE-65mm
Seachem Equilibrium tam dáváš proč - resp. jaké jsou cílové parametry vody ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2021 12:54 MPE-65mm Re: vaclav
Jj, urcite JBL testy, ty vychazeli v testech nejlip. Dobro, udelam to jak rikas, dekuji ti za Tvuj cas. Prezentaci udelam. Mejs se
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2021 12:40 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: MPE-65mm
Tak světlo bych už nepřidával ale svítil tak nejméně 8 hodin vodu máš osmotickou, takže žádný dusík ani fosfor neobsahuje ty jen vyrovnáváš tvrdost z toho bude nějaký draslík a stopové prvky. Bez testu se ale nepohneš a nekupuj si papírky, ale značku sera nebo jbl. :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] ...... 41 42

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 47879x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15083-rostlinam-se-nedari?od=151