Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Rostlinám se nedaří

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 10 Přejít na další stránku   1  
Rostlinám se nedaří
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2019 13:13 Muž Smetany [1226] Re: Kikolcz
JBL test klidně lhát může. :-) navíc to není moc rozdíl takže i kdyby nelhal na tvrdou vodu bych to nesváděl. A co se týče těch substrátů tak ani Ada ani platinum soil neobsahují žádné významné množství živin. Co obsahují je organická hmota (humus) a toho Amazonie obsahuje asi o něco víc než platinum soil. Každopádně ono nejde vždy jen o množství živin ale hlavně o jejich poměr respektive nepoměr. A ten nepoměr se vždy více projeví při celkovém větším množství živin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2019 12:06 Muž Kikolcz [79] Re: vlka
Nemam ADA Amazonii ani power sand. Mam tam Platinum soil, ten je na ziviny chudsi a vyzivny substrat jako je ADA power sand nemam vubec. Co se tyce hnojeni tak si myslim ze prehnojeno nemam, u metody Estimativ index se dodava do vody daleko vice zivin a k zadnemu prehnojeni nedochazi. Vodu menim 50% tydne stejne jako u EI. Jedina vec co me uz napada je tvrdsi voda ktera ma v akvariu 10dGH a 2dKH. Vonarny sice udavaji 7dGH ale JLB test nelze.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2019 20:29 Muž vlka [3453] Re: Kikolcz
Čauky, máš ADA Amazonia, ADA Power sand, ADA Colorado sand a ještě tam valíš tolik chemie. Podle mě je to přehnojené a začíná se to projevovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2019 20:15 Jarden Sk Re: Kikolcz
Podľa mňa to máš prehnojené ako spomenul zervajs, Ak si pozrieš zloženie jednotlivých častí hnojív, tak v Profito je K, aj v Nitro je K/KNO3/ a aj vo fosfo je K /iba trochu/.Pridávanie Kálium do vody je predávkovanie a rovnaku treba ubrať aj horčíku.Fero je tiež zbytočné,železo je aj v Profito a rovnako držať NO3 na 20mg/l je moc-10mg/l ti stačí bohato a PO4 tiež dolu, máš tam ílový substrát tak niečo má natiahnuté aj v sebe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.11.2019 08:18 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: Smetany
však nejde o dramata smich
Podle "zkušenosti" bych tomu nechal volný průběh...a nechal růst jen to co roste....v tom jsme každý jiný, a máme jiné preference.
pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.11.2019 21:05 Muž Smetany [1226] Re: Kikolcz
Já bych to moc nedramatizoval. Pokud má někdo poměr 10:1 tak je určitě fajn že ho snižuje na nějaký přijatelnější, ale řešit 3:1 nebo 2:1 nemá smysl. Rostliny většinou nemají problém ani s výrazně horším poměrem. Kamarád se snažil udržet přesný poměr 2:1 podle údajů z vodárny. A když se jednou rozhodl změřit, zjistil že má poměr 1:2 a rostliny dál spokojeně rostly. Takže přesto že se jako ideální poměr udává 2:1 myslím že rozptyl mezi 5:1 až 1:1 valná většina rostlin bez problémů zvládá. Zvlášť když jim poskytneme "doping" v podobě CO2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2019 20:06 Muž Kikolcz [79] Re: Magic
Kolik je tedy idealni hodnota Vápníku a Hořčíku v akvariu? Podle vodarny ma pitna voda co poustim do akva Vápník 34,07 mg/l a Hořčík 6,32 mg/l. coz je poměr cca 5:1. Ja dodávám 12g MgSO4x7H2O. Dle návodu na rostlinná akvária je běžné dávkování 24g pri vymene vody u 200l akvaria. Jestli pocitam spravne tak dve lzicky zvednou koncentraci o cca 5mg/l coz uz by byl celkovy pomer priblizne 3:1
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.11.2019 16:17 Muž kofejn [963] Re: Magic
Tak já jsem v akvárku měl problém s nadbytkem draslíku (projevuje se jako nedostatek vápníku). Dokonce jsem si kvůli tomu koupil test od JBL.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2019 12:25 Muž Kikolcz [79] Re: zervajs
V akva mam jen tetry, parmicky a pancernicky + sneky (neritina zebra a okruzaky) a cca 20ks Neocaridin, a krmim pouze susenyma granulema a tabletama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2019 12:11 Muž Kikolcz [79] Re: zervajs
Všude jsem četl, že poměr vápníku k Mg má byt 2:1. To že ostatními hnojivy pridávám taky draslík vím a počítám s tím. Ten jsem zvedl protože u Hygrophila guyanensis a cryptocoryn mě děraví staší listy. Po výměně vody a přihnojení mam pocit jako by rostliny vypustily nové lístky a během týdne se růst zastavil...Dále jsem 3 tydny zpet nasadil ludwigii a ta stagnuje.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2019 07:50 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: Magic
ano mám to obráceně, díky palec
jasně , že nepřehnojíš dodáním jen fosforu, ono je to myšlené komplexně...
( i s tím , že Jeho substrát do sebe živiny "váže", a ve vodním sloupci je nenaměříš, pro rostliny tam ovšem ( kořenící) je )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.11.2019 07:34 Muž Magic [879] - RostlinyRe: zervajs
Ten poměr Ca:Mg máš obráceně, vápníku je vždy víc.

Přehnojení draslíkem jsem ještě nezažil a běžně když jedu na týden pryč, nahnojím i přes 20mg/l.
Draslíkem v KH2PO4 nepřehnojíš, při běžné dávce PO4 přidáváš jenom desetiny mg/l K+.

Za mě - hygrophila v hluboké vodě, když se rozloží pod hladinou a zastíní spodní listy, začne ty spodní shazovat. Ufikni vršek (na něm mimochodem nevidím vůbec problém) a zasaď zpátky do substrátu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2019 22:39 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: Kikolcz
děkuji za info.
máš tam ryby, šneky, krevety ( raky) ?
Krmivem se dodá ( pokud se krmí dost a např. masem,) víc než polovina dávky hnojiva...
Poměr Ca k Mg se udává 1:4-6 ( lze dohledat na netu)
Hnojíme-li KNO3, ( chceme dodat dusík) tak dodáme i "polovinu" draslíku ( a může se přehnojit draslíkem), a pokud se dodává fosfor z KH2PO4 je přehnojení ( draslíkem) na světě ( ano i hnojivo na fosfor "hnojí" draslíkem)...
To přehnojení se pozná nedostatkem prvků, které blokují prvky v nadbytku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2019 13:56 Muž Kikolcz [79] Re: zervajs
Svetlo mam stale na stejne intenzite od zacatku zalozeni, akorat jsem postupne pridaval na dobe az na aktualnich 8 hodin. Hnojit jsem zacal pomalu od zacatku draslikem a profitem. Po mesici az No3 a Po4. Do druheho mesice rosrliny rostly a nebyly zde zadne naznaky o nedostatku nejakeho z prvku.po dvou mesicich zacli najednou listy opadavat, jakoby se s narustem rostlin v akvariu neco vycerpalo... prvni mesic jsem taky menil vodu casteji, i 2-3 tydne takze nebyl zadny problem. Hnojim abych se dostal na koncentraci No3 26mg/l (vstupni ma 16mg/l a dodavam 10mg/l), PO4 - 0,5mg/l , Draslík - cca 20PPM , železo - 0.8mg/l. Horcik jsem zacal dodavat dva tydny zpet abych vyloucil jeho nedostatek nebo spatny pomer vuci vapniku. Vstupni voda ma dle vodarny vapnik - 34,07 mg/l a horcik - 6,32 mg/l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2019 08:17 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: Kikolcz
další důležitá informace kterou jsi (mimochodem) napsal je substrát potlesk
Kdy jsi začal hnojit do vody?
Se světlem se "dál nehnem", já mám 24w na 60 litrovém ( 70-80%)...
Hnojiva dle návodů mají nevypovídající hodnotu pro "nalezení" příčiny nedostatku,nebo nadbytku prvků.
Proč dáváš tolik hořčíku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2019 08:09 Muž Kikolcz [79] Re: Apollo
Mozna zkusim zvednout ten Fosfor. Ja pridam 20ml easy life fosfo tydne, coz by melo zvednout koncentraci na cca 0,5mg/l. Bezpecna hranice je prej az 3mg/l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2019 07:57 Muž Apollo [3] Re: Kikolcz
Nevím jestli to není obecně problém této rostliny, mam jí taktéž a zatímco ostatní rostliny prosperují tak listy Corymbosy vypadají jak kdyby je pěstovali u Stalingradu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2019 07:56 Muž Kikolcz [79] Re: zervajs
Osvetleni je ledkove 55W na cca 60-70% vykonu 8 hodin denne. Co se tyce hnojeni, tak davkuju doporucene davkovani dle vyrobce a menim kazdy tyden 50% vody. Merim jen NO3 a PO4. NO3 se pohybuje okolo 20mg/l a PO4 mi ukazuje 0, coz si ale myslim ze je pouzitym substratem z palenych jilů který ho do sebe nasava.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2019 06:51 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: Kikolcz
napadají mě :
- přehnojeno ( nějaké měření před a po )
- nedosvětleno ( neudáváš hodnoty )
- prvky v nadbytku blokují příjem prvků
- nedostatek Mn,Mo ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2019 00:17 Muž Kikolcz [79] – Opadavani starsich listů
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobry den, mam 3 mesice zalozene akvarium 200L. Na akva mam osvetleni chichiros asi na 60% vykonu a svitim 8 hodin denne. Dale dodavam do akva CO2 kdy se zapina 3hod. Pred svetly. Ze zacatku rostly rostliny krasne ale uz asi mesic jakoby stagnovaly. U Hygrophila corymbosa mi dokonce upadavaji starsí listy, takze na listy jsou pouze na vrcholku. Ostatni rostliny bud stagnuji nebo maji derave listy. Do akva pridavam hnojiva easy life a to tydne profito 30ml,nitro 20ml,fosfo 20ml,ferro 20ml,kalium 30ml. Dale dodavam kazdy tyden po vymene 50% vody 2 cajove lzicky horciku. Tvrdost vody by mela byt dle vodarny okolo 7GdH. Mel nekdo podobny problem? Pripadne co pomohlo?
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.10.2019 01:12 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: Jitka66
Jestli se jiným rostlinám nic nestalo, tak to může být kryptokorynová nemoc. Jestli je způsobená změnou hnojení s odstupem dvou měsíců, asi nelze zcela s jistotou říct. Ale když nastane rychlá změna některých parametrů vody, kterou jiné rostliny bez problémů ustojí, kryptokoryny často reagují tak, že shodí všechny listy.

Mně se to někdy stalo třeba po vyčištění filtru, ve kterém bylo hodně usazeného železa. Nebo když jsem výrazně prostříhal a přesázel ostatní rostliny.

Jestli je opravdu problém tady, měly by se listy znovu objevit, jestli nenastane další změna. Já jsem to poznal podle toho, jestli vypadaly zdravě kořeny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2019 19:44 Žena Jitka66 [8] Re: vaclav
Díky za odkaz..... Ale moc mi to nepomohlo, rostlinu mám dlouho a rostla vždy bez problémů.. Ale ted´ mě napadá, že jsem ca. před 2 měsíci přestala hnojit. Vše rostlo až moc bujně. To by mohl být důvod - ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.10.2019 19:18 R Muž vaclav [14604] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Jitka66
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2019 19:11 Žena Jitka66 [8] – Cryptocoryne wendtii
Zdravím :-) V akváriu mám Cryptocoryne wendtii. Déle než 1 rok. Rozrůstala se, až moc... Nyní jsme zjistila, že se ji rozpadávají listy. Proč? Ostatní rostliny jsou v pořádku. Musím často prostřihávat. Prvně jsem myslela, že ji něco okusuje... Ale to asi nepřipadá v úvahu. Do akva jsem jž dlouho nepřidávala žádné nové ryby nebo šneky, ani krevetky. Vše se mi množí samo... prosím o radu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2019 13:18 Muž Socrates [298] - Raci, krabi, krevetkyRe: zervajs
Troufám si tvrdit, že ani v jednom akvu přerybněno určitě nemám, neléčím.
V menším se mi udělal nepatrný zákal po vysazení ráčků a pár nových rostlin, cca před dvěma týdny. Budu teď častěji měnit vodu (až se vrátím z dovolené).
A chemii se snažím vyhýbat, zatím jsem nikde nepoužil. ;-)
OK, dáme tomu čas, vybrané filtrnáplně odstraním a uvidíme.
Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2019 12:37 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: Socrates
Nevím. Jde o to, že jsem tyto filtrační média nezkusil a to ani u akar (které jsem krmil srdcem), nemám osobní zkušenost.
Vždyť Ti ani neradím, jen se ptám jak to máš promyšlené. :) Pokud nemáš přerybněno, neléčíš, nemáš např. zákal, tak by měla stačit kostka bioakvacitu.
Pokud jdeš přírodní cestou, tak nespěchej, chce to mezi jednotlivými kroky čas. A někdy hodně trpělivosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2019 12:05 Muž Socrates [298] - Raci, krabi, krevetkyRe: zervajs
Takže doporučuješ kompletně obyčejné houby nebo nějakou speciálnější náplň můžu nechat (např. Cirax)?
V menším akvu jsem filtr úplně odstranil. Je tam i jiné složení dna, ale taky to moc nevzkvétá, na můj vkus. tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2019 11:46 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: Socrates
Zkus. ;-) A v tom druhém ten filtr necháváš, nebo jen občas pouštíš? (vodoléčba= vlastně takové sterilní hnojení) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2019 11:41 Muž Socrates [298] - Raci, krabi, krevetkyRe: zervajs
Ha, vidíš ... mám je tam protože je Juwel doporučoval na letáčku přiloženým k filtru, co tam mám stydim
Zkusím nahradit obyčejnými molitanovými houbami ...?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2019 11:23 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: Socrates
Ty náplně do filtru, hlavně ta co odbourává rostlinám dusík, používáš proč? Nemáš ve vstupní vodě tolik dusíku, abys ho ještě odstraňoval, né?
PS: zkus vodoléčbu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2019 10:13 Muž Socrates [298] - Raci, krabi, krevetkyRe: Maq
Pokusím se to doplnit zítra, až budu doma. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2019 09:58 Maq Re: Socrates
Pomohlo by, kdybys doplnil prezentace o fotky těch rostlin, které rostou neuspokojivě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2019 09:51 Muž Socrates [298] - Raci, krabi, krevetkyRe: Smetany
Plovoučky jsem od posledního fota musel hodně omezit, ty se jako jediné dost rozrůstaly a čím víc jich bylo, v tím horším stavu byly. Takže teď už to taková džungle není a světla je dost.
Kořeny, pokud nějakou rostlinku vydloubli Pandíci nebo jsem přesazoval, byly vždy bílé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2019 09:19 Muž Smetany [1226] Re: Socrates
Můžeš zkusit vytáhnout nějakou rostlinku které se nedaří a kouknout na kořeny pokud budou bílé asi bych dno jako hlavní problém vyloučil. Máš tam krásnou džungli z plovoucích rostlin. To je fajn ale zároveň to může být trochu problém-> málo světla a navíc plovoucí rostliny odčerpávají z vody hodně živin. Nemusí to být pravda dávám jen jako námět k přemýšlení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2019 09:08 Muž Socrates [298] - Raci, krabi, krevetky – Rostliny neprosperují
Ahoj.
Píšu, protože jsem moc moc smutný a stále přemýšlím, co s tím...
Ani v jednom z akvárií se nedaří rostlinkám, přesto že jsem většinou vybíral ty, které by neměly být náročné. Nedaří se jim v tom smyslu, že se nerozrůstají, jakoby stagnují a některé po čase nevypadají tak hezky, jako když jsem je sázel. Že by uhnívaly, to zase ne.
Když se ale kouknu ke kolegům, kteří třeba kašlou na údržbu, výměny vod apod., jak jim to prosperuje a během pár týdnů mají v akva úplnou džungli, tak bych brečel.
U mě v tom větším akvárku je po dvou měsících sotva znatelný pokrok, prostě až na pár výjimek nerostou.
Tak nevím, jestli mám blbě namíchané dno (u většího akva místy i dost vysoké) nebo jestli je špatná voda ...
Hodnoty jsem měřil jen ze začátku a to asi ne příliš přesnými testy.
CO2 jsem používal, ale neviděl jsem rozdíl.
Vím, radí se těžko, když u toho člověk není, ale třeba špatně zvolený substrát nebo výšku dna by ze svých zkušeností mohl někdo kritizovat.
Díky za případné reakce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2019 21:01 Maq Re: Acomys
Kup si reverzní osmózu! Není to drahá věc a investice se Ti za daných okolností rychle vrátí. Teprve potom Ti tuhle radu vyfakturuji... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2019 20:42 Žena Acomys [97] Re: Maq
Fotka k příspěvku Ona ta voda není zas moc tmavá, jednak je částečně zkreslená osvětlením, ty předchozí žárovky dávají hodně teplé světlo - s novým světlem a bez zadní stěny vypadá ta voda skoro čirá. A taky tam mám jednu větev, dřív byly dvě, a přidávám i mandlovníkový list, takže tu barvu jsem vždy přičítala právě těmto věcem. Pro představu foto vody z kostky (tmavá) a z akvária (světlejší). Není to blbě, dávat tam mandlovník, když filtruji přes aktivní uhlí?

Voda z vodovodu ve většině Mexika není pitná. Pitná se kupuje v 20l kanystrech. Všichni výrobci tvrdí, že je z RO, jsou levné a drahé. Ta drahá, co používáme na pití opravdu nenaměřila nic, levnější je to co používám do akvária (a na vaření a jako pitnou pro psy). Asi nemění tak často filtry?

 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2019 20:11 Žena Acomys [97] Re: zervajs
tak já jsem taky stále "pokorným žáčkem". I když jsem mezi akvárky vyrůstala, tak až po návratu k akvaristice poslední dva roky zjišťuji, že když akvárium bez vlastního přičinění prosperuje, člověk se houby naučí. To jen mění vodu, krmí ryby, neustále protrhává kytky, a nepřemýšlí o tom, proč se to či ono v akváriu děje.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2019 11:50 Maq Re: Acomys
Acomys napsala: v jednu chvíli mi po prvním přidání aktivního uhlí voda celá zežloutla. V druhém akva se stejným substrátem se nic takového nestalo. Možná jsem v téhle várce nahrabala nějaké nečistoty?
To je opravdu zvláštní. Všiml jsem si, že voda má hnědý nádech, přičítal jsem to huminovým látkám.
I když tedy octový test byl negativní, i tak mám podezření, že v akváriu je přemíra vápníku. Ten potlačuje příjem hořčíku a draslíku, a tomu by mohly odpovídat ty projevy na rostlinách.
Ale těžko říct. Tyhle silně mineralizované vody jsou tak nepřehledné, že já se vůbec nepokouším s nimi něco podnikat.
Ještě mě zarazil údaj ve Tvé prezentaci - že snad z reverzní osmózy teče voda s obsahem kdečeho???? Z RO by měla v zásadě téct voda, ve které nic není.
V (severním) Mexiku asi teče z kohoutku něco jiného, než evropské standardy, nemám pravdu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2019 07:40 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: Acomys
Děkuji za vysvětlení(akva uhlí), když čtu Tvou přírodní cestu akvaristikou,tak jsem „pokorným žáčkem“.
Sleduji jen např. Jirku Ščobáka, ten by určo věděl poradit.
Limitním faktorem může být i moc světla na málo živin, tak jako nedostatek světla na přemíru živin. Nebo netrpělivost při jednotlivých krocích, (kde rostliny potřebují čas na novou změnu).
Tak ať se daří, a dej vědět, kde byl zakopaný pes. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2019 22:50 Žena Acomys [97] Re: Maq
Fotka k příspěvku octový test jsem dělala ještě než jsem to nasypala do akva, proprala jsem to jak se dalo - pokud se kouknete na fotky z dřívějška, v jednu chvíli mi po prvním přidání aktivního uhlí voda celá zežloutla. V druhém akva se stejným substrátem se nic takového nestalo. Možná jsem v téhle várce nahrabala nějaké nečistoty?
Ještě pro porovnání - vedle akvária mám plastový box a v něm ve stejném substrátu kytky na prodej - moc nerostou, ale ani neopadávají. Stejné výměny vody, méně šneků a jen denní světlo. To bude další zkušební krok, sundat uplně světlo a odstranit tapetu. Je to jediné akva kde převládá umělé osvětlení a jediné, kde jsou problémy.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2019 22:47 Muž vlka [3453] Re: Planorbella
V dnešní době je někdy v potocích to, co by tam být nemělo. Mě by nenapadlo dát do AQ štěrk z potoka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.05.2019 22:40 Muž Planorbella [643] Re: vlka
vlka napsal: ...čauky...štěrk z potoka jsi řádně proprala...???
Proč? Vadí to nějak? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2019 22:33 Muž vlka [3453] Re: Acomys
Čauky. Štěrk z potoka jsi řádně proprala? A nevím, jestli LED žárovky jsou pro tvoje rostlinky to pravé. Přijde mi i vysoké PH. Nemůžu poradit, protože jsem nikdy nic v AQ neměřil. Ale prezentaci máš, snad se ozvou a poradí zdejší zkušení akvaristé. Držím palce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2019 22:30 Muž Smetany [1226] Re: Maq
Měl jsem stejnou myšlenku ale moc mi to nesedí s tím že se v akváriu snižuje pH.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2019 22:28 Maq Re: Acomys
Substrát - udělej octový test.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2019 22:20 Žena Acomys [97] Re: Smetany, Planorbella
pH vstupní vody 7,8 (papírkové testy, takže plus mínus), v akváriu vždy o něco méně, 7,4-7,2.
Dusíku by mělo být ve vstupní vodě 50-80mg/l, proto jsem si myslela že vodoléčba pomohla tomu limnobiu přežít, ale teď už to nefunguje. Bohužel už papírky došly, a momentálně nejsou finance na kupování "blbostí" pro akva, abych vodu znovu otestovala. V případě, že je to nedostatkem dusíku by používání RO vody mělo situaci zhoršit, ne? Uvidíme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2019 22:11 Žena Acomys [97] Re: zervajs
Přiznám se, že uhlí protože všichni ho používají (tady v Mexiku). :-) Já jsem spíš na ty low-tech akvária co si na okně žijí s minimem zásahů vlastním životem. Mělo by to vychytávat organické znečištění, těžké kovy, chlor. Nevím jestli to vychytá i arsen, toho je ve vodovodní vodě hodně, též hliníku a olova, víc si nepamatuji.
Víc o tom uhlí tady: issuu.com/… já bych to stejně jen méně srozumitelně papouškovala.

Světlo tam bylo silný, dřív jsem ho měla v 70l a rostlo všechno až moc. Naopak jsem ho měnila za slabší a trochu posun k lepšímu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2019 22:09 Muž Planorbella [643] Re: Acomys
Taky si myslím, že je problém s dusíkem ve vodě, je ho málo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2019 22:05 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: Smetany
Uhlí jsem nepoužíval, proto jsem se zeptal. A nádavkem se zamyslel. ;-) Ono to bude o celkové rovnováze. Ať jsem taky za „vzdělance“ smich

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [10] ...... 41 42

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 47879x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15083-rostlinam-se-nedari?od=451