Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Rostlinám se nedaří

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 29 Přejít na další stránku   1  
Rostlinám se nedaří
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2013 15:53 Muž Dzira [38] - RostlinyRe: Designer
Možná ano, ale je třeba brát, že rada je směřována na akvárium s 8 litry vody, kde chemická rovnováha je velice křehká, kde rostliny stagnují a tak by asi přilití hnojiva mohlo snadno odstartovat růst řas a těžko by se daly uhlídat hodnoty, protože tyto na světlo náročné rostliny bez světla nebudou pracovat jak mají. Takže kořenové hnojivo v tomto případě vidím z "mého" pohledu za lepší variantu. Ale víme, že u každýho doma, to funguje jinak. I mně mnoho rad neprospělo a ostatním ano :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   18.11.2013 15:24 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Dzira
Nelit hnojivo do nezabehleho akvaria, to proste povazuju za poveru. Kdyz vstupni voda neobsahuje co obsahovat ma, je potreba to doplnit, jinak budu cucet pul roku jak to vubec neroste, abych az pak zacal hnojit... Pokud je to s citem, neprehani se to, neni duvod s doplnenim co ve vode chybi cekat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2013 14:01 Muž Dzira [38] - RostlinyRe: Davik59
No, mozná že těch osm watů je málo :-) . Jestli se jedná o kytky z tvýho akva, tak jde na světlo náročnějsí rostliny. I hnojení (kořenové) by u nově založených nádrží nejaký mělo být. V novým pískovým (propraným) substrátu, moc živin asi nebude. A co se týká vody, akva není zaběhlý, takže bych do vody hnojivo nelil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2013 11:16 Muž Davik59 [0]
Zdravím. Mám měsíc založené AQ ale rostlinky nějak nerostou. velmi pomalý růst, většina lístků opadala, nové po chvíli černají. Jsou bledé a strašně řídké. Myslíte, že bych měl dodávat nějaké hnojivo, např. v tekutém stavu nebo CO2?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2013 16:37 amrtin Re: aler
"ludvik" to napsal trefně:opravdu nikdo nemá křišťálovou kouli hmm :-|
A rostliny asi "pěstuje" každý akvarista(nebo se mýlím?) :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2013 16:00 Muž ludvik [1082] Re: aler
Nikdo ti na email neodpoví ze dvou důvodů:
a) nic jsi o svém akváriu nenapsal ...
b) jakékoliv řešení problému (pokud už nebyl řešen) se bude dít zde, neboť výsledky mohou zajímat další stovky lidí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2013 15:52 aler – Nechcú mi rásť rastilny :( !
Prosim o radu skuseneho akvaristu ktory pestuje vodne rastliny a vie o nich naozaj vela dakujem . píste na email : mailto:enteraler@gmail.com

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   25.10.2013 16:28 Žena Bella [1047] - RostlinyRe: Kaira
A nevzdavat to - pokud se ti nejaka rostlina libi, a zrovna ted se ji u tebe nedari, zkus ji znova treba za rok. A treba na jinem miste v akvariu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2013 14:35 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Kaira
Beru to stejne, co roste je fajn, co neroste vubec holt mit nebudu.

Oni tohle rikaji i citrusari, ale v trosku jine souvislosti. Vypestovat vice podnozi a roubovat jen to, cemu se dobre dari, jen nejlepsi kusy, zbytek zahodit, protoze nema cenu se matlat s kusem ktery poradne rust nechce.

A kdyz to clovek vezme do dusledku, proste ani kus akvarijni rostliny neni jako kus. Mam 3 stejne Echinodory vedle sebe, podminky bych rekl maji srovnatelne, a jeden z nich roste mnohem lepe nez zbyvajici 2. Samozrejme uz si udelal lepsi podminky, protoze ty 2 zbyvajici prerusta, ale je tim jasne, ktery si do budoucna necham a je jedno jestli jen to ze ma lepsi podminky neni pro mne nijak patrne, nebo se mu jen tak samo o sobe chce.

Idealni je mit rostliny, ktere bez vetsi pece rostou a i pokud je to jen samy "plevel", stale je to lepsi, nez mit "lepsi" rostliny, ktere jsou rady ze se vubec drzi na zivu a akvarium je ohledne rostlin prazdne. Tim ale nerikam, ze by se clovek nemel vubec snazit, prihnojit kde je potreba nepovazuji za nic zavrzenihodneho, dobre hnojit je fajn ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2013 13:25 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: Designer
Jednoduše řečeno, tohle není rostlina pro mne. S tím dokážu žít smich
Ale je zvláštní, kolik nás s touto zkušeností je.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2013 13:12 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Kaira
Neni rostlina, jako rostlina. Kdyz si vezmes v cem v prirode rostou (v jak rozdilnych podminkach) a jak rychle ktera roste, je celkem jasne, ze mohou mit dosti rozdilne pozadavky na obsah latek ve vode a co nekterym rostlinam uz staci, jinym nemusi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2013 13:05 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: seic
Kupa rostlin je tam teď, v době, kdy jsem měla ten růžkatec, jich tam byla možná půlka a byly ještě mrňavé. V prezentaci je jedna archivní fotka z května nebo června, tou dobou tam ještě živořil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2013 12:59 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: Kaira
- tvoje AQ 180litru, desitky druhu rostlin, neni prerybneno, ve vstupni vode neni skoro NO3
- jak se spravne pta Designer, na ruzkatec asi uz nezbyva zadny dusik ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2013 12:55 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: Designer
Vstupní voda má podle vodáren 2,89 mg/l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2013 12:51 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Kaira
Kolik mas ve vode NO3?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2013 12:47 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: seic
Krásný, o takovém si můžu nechat leda tak zdát. Co je v tom posledním akvárku jiné, než v těch ostatních? Fakt by mě zajímalo, kde je zakopaný pes. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2013 12:33 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: Kaira
Fotka k příspěvku - ja Ceratophyllum protahl vsemi AQ, uz jsem ho chtel taky vyhodit (opadaval, vybledly..)
- nakonec az v poslednim AQ zazrak, viz photo ;-)
- a na "žraní dusiku" jsem ted sehnal Pistii...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2013 11:51 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: davidek75
To jsou právě ty věci mezi nebem a zemí... Já jsem se na celej růžkatec vybodla a hodila tam egerii. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2013 07:12 Muž davidek75 [163] - ŽivorodkyRe: kmara
ano CO2 taky přidávám , a pozor Fe edta se při pH nad 6,5 rozpadá , proto do roztoku přidávám i E300-kyselinu askorbovou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2013 21:34 Muž RBeil [174] Re: kmara
používám 20g Fe EDTA rozmíchané v 500ml vody aávkuju 6ml na 120l. PMDD taky přidávám ale bez KNO3
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2013 21:21 Muž kmara [10] - CichlidyRe: davidek75
A CO2 pouštíš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2013 21:12 Muž davidek75 [163] - ŽivorodkyRe: kmara
denně velmi pravidelně dávám PMDD s KNO3 se zvýšeným obsahem železa , to dodávám pomocí Fe EDTA
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2013 20:59 Muž kmara [10] - CichlidyRe: davidek75
A jak to přidáváte? To se dá koupit zvlášt? Nebo pomocí PMMD?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2013 20:44 Muž davidek75 [163] - ŽivorodkyRe: Kaira
přidávám NO3 i Fe , vše mi roste velmi rychle , kytky kají dvojnásobnou velikost než je v katalogu ale ten růžkatec mi po určitém čase zprůhlední úplně se rozpadne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2013 19:52 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetky – Dusik v akvariu
maniakva.cz/…

- velice poucne a hlavne inspirativni cteni ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2013 18:59 Muž RBeil [174] Re: kmara
Zkuz přihnojením Fe (železem)a zasaď ho do substrátu, sice kořeny nepouští ale vypaá jak normalní kytka, když mi jen tak plaval na hladiě taky se mu moc nedařilo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2013 16:49 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: kmara
Přeměř NO3, možná je ho málo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2013 16:42 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: davidek75
Těžko říct, čím to je. My máme sice dost měkkou vodu, což by mohlo být příčinou, ale v zahradním jezírku, kam jsem experimentálně nasadila jeden stonek, tak tam roste, zmetek. Ale v akvárku nee.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2013 16:29 Muž davidek75 [163] - ŽivorodkyRe: Kaira
tak to mám ten samý problém , roste mi všechno jak blázen jen růžkatec ne a ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2013 16:28 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: kmara
Někdy jsou věci mezi nebem a zemí... Mně roste v akvárku kdeco a růžkatec mi přesto pošel. Možná tomu trochu napomohly ryby, ale skomíral a skomíral, až zmizel úplně.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2013 16:18 Muž kmara [10] - CichlidyRe: Designer
Fotka k příspěvku Takhle vypadá ten růžkatec.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2013 18:19 Muž kmara [10] - CichlidyRe: Designer
Růžkatec, akorát má opadané lístky a je v hrozném stavu. Tak já nechápu proč se ani tomuhle nedaří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2013 17:21 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: kmara
Zkus si projit tohle:
maniakva.sweb.cz/…

BTW na hledine polozeny, myslel jsi Ruzkatec: rybicky.net/atlasrostlin/ceratophyllum_demersum
a nebo Rohatec: rybicky.net/atlasrostlin/ceratopteris_pteridoides
rybicky.net/atlasrostlin/ceratopteris_cornuta
?

Rohatec umi vytvorit list nad hladinu az do zarivky a spalit se o ni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2013 16:54 Muž kmara [10] - Cichlidy
Zdravím, potřeboval bych radu.
Akva 180l, pouze pár perletovek, rostliny žádné.
Momentálně svítím jen jednou 30W T8 zářivkou.
Na hladině mám jen položený růžkatec (snad je to on), ale vůbec neroste, naopak je v hrozném stavu, lístky opadané. A to jen asi 3 cm od zářivky.
Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   03.10.2013 18:03 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: Dave27
Jestli Ti nějak výrazně esteticky nevadí, tak je tam nech. Odstraňuju je jen výjimečně (když mi z hladiny dorostly až ke dnu a zakořenily například) a bez problémů. Jo a když se podíváš na naše akva, tak tam teda vidět jsou, skoro všude ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.10.2013 17:30 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Dave27
Korinky jsem posledne urval, pac mi zarostly do biomolitanu ve filtru a nic se nestalo. Ale jinak bych je nerval, my Ti taky netrhame casti tela jen proto, ze bys byl hezci bez nich :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2013 17:16 Muž Dave27 [0] – Kořínky u rostlinek
Zdravíčko všem, chtěl bych se zeptat. Když mi např. u egerii v 1/3 třetině rostlinky vypustí kořínky, můžu je normálně utrhnout/ustříhnout a nebo je mám nechat. Když se podívám na některé další akvária tak jsem si toho nikde nevšiml. Neobjevuje se mi to jenom u egerii. Někdo mi řekl, že rostlinku mám u kořínku zkrátit. Jenomže to by mi rostlinka nevyrostla ani do poloviny vodního sloupce. Mockrát děkuju za rady a tipy

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2013 18:29 Muž Pasr [8] – šípatka
Fotka k příspěvku myslíte, že tyto šípatky byly zasázeny moc hluboko?? něco v diskuzi sem tu přečetl, tak sem je trošku povytáhl, mohlo to působit na jejich slabý růst a odumírání listů ze stran a že nové listy byly světlé až průhledné? povytáhl jsem je ted, tak zatím nevím jestli se to byla tato příčina...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   24.05.2013 16:44 Muž Ganjamir [87] - CichlidyRe: Designer
když je tam toho tolik že by si cherokee měl první pročíst základy :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.05.2013 16:41 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Ganjamir
A ja se s tim tak smolim, a ono to jde napsat jednou vetou potlesk . No jo, tak ja radeji pujdu do nejakeho politickeho fora :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2013 16:41 Muž Ganjamir [87] - CichlidyRe: Designer
Jo a to co2 je taky blbost na těch pár zvadlejch rostlinek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   24.05.2013 16:39 Muž Ganjamir [87] - CichlidyRe: Cherokee
Já tam vidím hned několik chyb proč to neroste ... osvětlení lampička? Nepíšeš kolik W a jakou zářivku má ,ale podle mě na tak velké akvárium nemůže rostlinám stačit žádná "lampička" ... dál se mi zdá že tam máš málo štěrku a možná i nevhodného (zkus jestli nebublá v octu) ... a taky máš na nic filtr a málo rostlin ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.05.2013 16:38 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Cherokee
Ted osvetleni. Lampicka, ale jaka? Kolik to sviti? To muze byt zavazny problem.

Vzduchovat a zaroven poustet do vody CO2, to jde jaksi proti sobe. Ty se snazis te vode vnutit vice CO2, nez by normalne pojala difuzi ze vzduchu. Jenze zaroven vzduchujes, a umoznujes co mozna nejlepe difuzi vzduchu do vody. Takze ono se to srovna. Vyber si co z toho chces. Vzduchovani muze byt fajn, treba pri lecbe ryb, takze neni od veci jej mit, ale nech to vypnute a pouzij az kdyz bude treba. A CO2, kdyz tam temer nic neroste, to je zatim podle mne take zbytecne. Ted bys mel mit rostliny, ktere rostou temer vzdy a pekne rychle, i bez pridavani CO2. Na dalsi bude cas, az Ti porostou aspon ty nejmene narocne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2013 16:24 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Cherokee
Prvni co vidim, je filtr "At F302". Podival jsem se na web, a co vidim, to je presne to, co je dnes tak bezne a co nemuze uz z principu fungovat. Je to honitko vody. Nitrifikacni bakterie se pry pri prutocich nad 30cm/min neudrzi na podkladu, a jak rychle si kdo mysli, ze bude proudit voda mediem v tehle krabicce, kdyz to udela 450l/h? Pokud v tomto akvariu naskoci nitrifikace, nebude to zasluhou filtru, ten muze tak maximalne vodu vyfiltrovat mechanicky.

Dle meho nazoru, ale fakt je to jen muj nazor, je tenhle filtr vhodny predevsim k tomu, aby voda v akvarku nestala a neplavaly v ni viditelne necistoty. Vhodne velka kostka bioakvacitu a male cerpadlo odvedou mnohem lepsi praci.

To by ale neznamenalo problem s rostlinami, ty by bez nitrifikace spis rostly jeste lepe. Takze prvni postreh a jdu se jeste podivat, co je spatne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2013 16:00 Muž Cherokee [0] - Sumci – odumírání rostlin
Ahoj všem, mám problém s akvárkem že mi nerostou vůbec rostliny a odumírají. Fotky a informace k tomu jsou napsány v prezentaci. Koukněte prosím na hodnoty a následky a poraďte sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2013 21:13 Muž Vstrom [82] - Malawi
tak uvidim, jestli kytkam dají ještě šanci. Snad ano:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2013 18:47 Muž WARENKOREN [51] Re: Losky
ať krmíš jak moc chceš na kytku ti stejně vleze:), má zkušenost je že zdravých si nevšímají vůbec, spíš je to otázka poměru množství rostlin vs počet sumců, aby rostliny přirozeně stíhaly obrůstat
já třeba krmín jen 3 až 4 dny v týdnu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2013 17:56 R Muž romant [27987] Re: Losky
Losky napsal:... Já dávám ancistrusum tabletky jednou týdně. Asi budu krmit častějiAno to bych zkusil, to zdůrazňuji a když to bude pokračovat, tak je to o rozhodnutí, co upřednostníš, jestli ancáky, nebo rostliny. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2013 17:52 Muž Vstrom [82] - Malawi
mám je už aspoň dva roky. To jsi mě nepotěšil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   19.03.2013 17:49 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Losky
to většinou nepomůže, jak ancík jednou ochutná kytky, tak už nepřestane

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [29] ...... 41 42

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 47879x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15083-rostlinam-se-nedari?od=1401