Rostlinám se nedaří
Ok, díky za radu. Uvidíme jak to pujde dál.

změna prostředí. Sbírej uhnilé listy a nech zasazený zbytek. Sama časem obrazí novými listy ...
No pak tu mam ještě Dihydrogenfosforečnan draselný KH2PO4 ale s tím všichni tvrdí že opatrně.

6e umí udělat i víc škody než úžitku.

Ale co je na tom pravdy nevím.
Aloha, v AQ je mam od jeho založení což je už přez půl roku a v pohodě rostly. tohle jsem začal pozorovat koncem minulého týdne kdy sem viděl první rozpadlý list a za víkend mi zkropenatěli další a některé už se také rozpadají. Mam AQ v práci takže sem to viděl až teď. Nevím jestli na to nemůže mít vliv hnojení PMDD pač s tím sem před 14ti dny začal. A do minulého týdne byly v pohodě.
vypadá to i na kryptokorynovou nemoc, nemáš ji náhodou krátce v aq?
Ano, dusičnan draselný je asi nejčastější řešení :o) ...
pokud by ale bylo dusičnanů ve vodě přespříliš, jsou i jiné možnosti (např. chlorid nebo síran draselný) ...
A jakým způsobem se dá přidat?
Mam tu jednu složku k PMDD je to NO3 což bude asi zrovna ono že?
Zkusím namíchat dle návodu a uvidím
Díky

Aloha přátelé,
Neví někdo z vás proč se těmto kytičkám takhle rozpadají listy?? Případně co jím chybí nebo přebývá.
Děkuji za jakoukoliv odpověď
Podľa tej prvej fotky mi to pripadá skôr ako nedostatok draslíka - tie dierky... Ale nemám skúsenosti s touto rastlinou. Horčík by mal vyzerať takto:
deficiencyfinder.com/…

Neustále bojuji s plovoučkami. Pořád je s nimi nějaký problém. Původně jsem měl málo asi železa, tak jsem začal dávkovat PMDD v celkem náhodných dávkách, jelikož v akváriu kromě plovouček prakticky nejsou rostliny. Momentálně mám problém s listy viz foto, podle odkazů tady v tématu, by to mohlo být magnésium.
Otázky zní:
Je to skutečně magnesiem?
Jak ho rostlinám přidat?
A nebude problém v Ph vody, které jsem zatím nezměřil? (jelikož jsem byl líný koupit test

)
Skvělý,díky,myslím,že všem,kdo máme akva nedlouho,tohle hodně pomůže. Paráda.

Hýbat trochu z hladinou je dobré a ničemu to nevadí.

CO2 nedávám,měl jsem měsíc z kvasničáku a žádný efekt. Asi jsem něco dělal blbě. Nene,není to pěna,jsou to jen jiskřivé bublinky. Je to nejen hezký,ale myslím si,že i ůčelný. Doufám,že si to myslím správně. V tom článku píše,že se nemá hýbat-hladina. To se mi nezdá,za prvé-slepá-hladina a kyslík. Kde by se bral,když žádné vzduchování nemám a nechci,kdyby hladina stála. Nevím,ale nezdá se mi to.

Pokud přidáváš co2, hladina by se neměla příliš hýbat, protože tím vyháníš co2 z vody. Pokud nepřidáváš co2, velký pohyb hladiny ničemu kromě plovoucích rostlin a některých druhů ryb nevadí.
Pokud se hladina nehýbe vůbec, hrozí v noci udušení ryb.
Ty bubinky, není to pěna? Ta dobrá není...
0 31.07.2015 14:45 Jindráš – Pohyb vodní hladiny
Zdravím,chci se zeptat,jak je to s pohybem hladiny. Mě se točí,docela fest,mám z filtru větší úhel,takže to strhává vzduch,mám plnou hladinu krásných bublinek. Rostliny se jen pohupují,mírně,na konci akva. To jsem četl,že je dobře,takovýto pohyb hladiny. A teď,tady,jsem narazil na to,že se hladina nemá hýbat. Co tedy je správně?
akvarium.napady.net/… Prosím zkušené,co je správně?? Díky.

Starší reakce
Díky za rady, teď mám dokonce září prázdniny, tak bude dost času na pozorování ;)
To už jsem se tu taky dočetl že je tam toho míň, no přidávám pmdd a tam už K2SO4 je, asi teda budu muset sehnat další a vyzkoušet trochu větší koncentraci ale asi vyzkouším i KH2PO4 co udělá ten fosfor

Změřil bych si NO3 protože ať máš vodu 30 mgl NO3 tak časem se můžeš dostat do dost nízkých hodnot.

Zkusil bych si koupit test JBL PO4, ten je přesný a fosfor pomalu přidal. Ideální je ho podávat pomocí automatického hnojítka. A taky mám vyzkoušeno, že rostlinkám lépe chutná např. Easy fosfo, než KH2PO4. Ale kdo nechce utrácet, tak ať použije aspoň tu druhou variantu.
Pozor, hoci má KH2PO4 vo vzorci aj draslík (K), je ho tam relatívne zanedbateľne málo oproti fosforečnanom (ktorých stačí rádovo menej ako draslíka). Lepšie by bolo kúpiť síran draselný (K2SO4) a pridávať ten.
Rostliny právě rostou dobře a často a hlavně corymbosy "minima" se hodně zahušťují a tak je stříhám, jenže bych je rád stříhal o něco níž, protože je mám v popředí a jsou docela vysoké, ale odspodu ty starší listy opadávají a když to fiknu pod posledníma listama, už mi novej nevyraší :(
No s fosforu mám strach, protože nemám test na měření a nechci mít problém se sinicí(ikdyž mám docela vysoké NO3, tak by to zas takový problém být nemusel).
Asi ale vyzkouším KH2PO4 v malém množství a budu pozorovat co to bude dělat.
Já bych to tipl na nedostatek draslíku. Řešil jsem nedávno podobný problém, kdy odpadávaly spodní listy Hydrophily. Rostliny stagnují, nebo rostou? A proč se bát fosforečnanů? Rozumná hladina rostlinkám prospívá!


Začaly mi zlobit rostlinky, na starších listech se začaly dělat dírky a zachvíly upadnou v místě napojení řapíku na stonek. Dělá to u všech stonkovek, hlavně u spodu (ty starší listy). Čím by to mohlo být? Není do nedostatek draslíku? Přidávám pmdd bez KNO3 a KH2P04.
Mohl bych přidávat KH2PO4, ale mám strach z toho fosforu. KNO3 dávat nebudu, protože toho mám ve vstupní vodě kolem 30 mg/l a víc.
občas maj krámech Rataj Bivoj, nebo zahraniční předražené.
to by mělo stačit, ale jak píší zde v atlase:
Substrát: Písek, rostlině velmi svědčí např. jílové kuličky pod kořeny (v přírodě koření v jemném bahně).
dal si ke kořenům hnojivo do dna?
mně v měkké vodě taky jede, ale je slabá a jemná. Myslím, že taky potřebuje hodně světla a dusík.
To bude moc fajn

Mám teď doma pěknou "testovací kolonu" => 5 malých akvárek, kde můžu poměrně snadno vytvořit stejné podmínky. Až mi to čas dovolí, mohl bych zkusit udělat pár testů, při kterých bych měnil vždy jen jeden parametr. Tím by se možná dalo zjistit, co přesně té rostlině vadí (jestli třeba vysoká koncentrace CO2, nízký obsah hydrogenuhličitanů nebo něco úplně jiného).
No to je zajímavé - uvidíme kam se to dále vyvine no

Každopádně to směřuje zatím ke stejnému výsledku

V měkké vodě jsem problém neměl

dkoudela napsal: Nevíte co může chybět tomuto druhu? listy jsou hrozně světlé a odpadávají po stovkách.Také se mi kdysi stávalo to samé. Přinesl jsem si domů Ceratophyllum, dal ho do akvárka, kam přidávám CO2 a používám měkkou vodu (s nízkou alkalitou a relativně nízkou tvrdostí), a nepřežil to ani kousíček této rostlinky. To akvárko bylo plné různých rostlin, kterým se tam perfektně dařilo (živin tam byl určitě přebytek). Řekl jsem si, že to možná bylo špatnou rostlinou, tak jsem si koupil v Hornbachu novou. Část jsem dal do toho samého akvária a část do jednoho plivátka, kde jsem měl tou dobou hodně tvrdou vodu bez přidaného CO2. V prvním akváriu se scénář opakoval a nepřežil mi tam ani kousek. Ve druhém se jí kupodivu bez problémů dařilo po velmi dlouhou dobu.
Stalo se mi něco podobného ... na akvarista.cz mi bylo řečeno, že je to normální - (zejména starší) rostliny při větší změně podmínek zcela opadají ... pokud přežijí nejmladší růstové vrcholy, máš vyhráno ...
Akvo čerstváček, tedy asi ty živiny. Jak jsi na tom s tvrdostí vody? V měkčích vodách se jim nemusí tolik dařit, ale moje ruce nejsou moc zelený, tak s mým názorem opatrněji.

To jo ale ona vyložene chcípá

Řekl bych, ať pár dnů počkáš. Jestli je čerstvě koupená, tak může chvíli trvat, než začne růst.
No ostatní rostliny docela právě rostou

Proto mi to trochu hlava nebere

Ceratophyllum demersum -pokud neroste ona,spíše bych se orientoval naopak na nedostatek živin.Proto výskyt řas.Nepoměr osvětlení vs. živiny.Resp. málo živin.
0 10.06.2015 14:22
dkoudela [13] - Cichlidy 
Nevíte co může chybět tomuto druhu? listy jsou hrozně světlé a odpadávají po stovkách. Mám ji novou...koupil jsem jí že je rychlerostoucí aby ubrala živiny řasám.
Děkuji
měň 1/4 každý týden. A zjisti si parametry zdrojové vody, především NO3. Voda musí být přibližně stejně teplá a nejlépe odstátá. S tím proudem bych to nebral jako dogma

, nemusí to vždy být dobré ...
Je to pro ně trochu stresu při té výměně. Ale lepší kvalita vody po výměně jim bezpochyby prospívá a barva se jim hned vrátí. Jenom si musíš pohlídat teplotu dolívané vody.
Přidat reakci
1 ...... [21] ...... 42 43
Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 49125x