Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Rostlinám se nedaří

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 9 Přejít na další stránku   1  
Rostlinám se nedaří
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2020 18:07 Muž Camelak [5]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj přátelé, mohl by mi někdo poradit co se to vytváří na listech rostlin?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2020 21:59 Žena Barča [2] - betty a živorodky
Fotka k příspěvku ahoj lidi,mám problém,začínají mi zřejmě strádat rostliny jsou to takové hnědé flíčky na listech plus nějaké malé fakt malé zelené vlákna přikládám sem fotku,byla bych moc ráda za odpověď jelikož se to jen zhoršuje
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2020 11:34 PeNa Re: HonzaChvojka
Pokud nebereš vodu ze své studny, mělo by být možné tyhle věci zjistit od vodárny. To je začátek, od kterého se pak dá řešit další.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2020 17:41 Muž HonzaChvojka [10] Re: PeNa
Ahoj nemám už testovací proužky, tak teď nemám aktuálně, ale má to být opačně.dohledal jsem starší fotku a spíš GH 8-10 a KH do 10
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2020 13:46 PeNa Re: HonzaChvojka
kohoutkovka PH 7,4/ GH 8/ KH 15
Určitě máš vyšší KH než GH? Nespletl jsi se? V takové vodě poroste jen málokterá rostlina, to je spíš na Malawi...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2020 18:56 Muž HonzaChvojka [10] – doplnění rostlin
Tak chlapi, koupil jsem po cestě v Jaroměři růžkatec a morovinku tak uvidíme.
Každopádně děkuju za rady. Čeká mě vytvořit menší akvárko pro vrčivky a zakrslý čichavce, tak snad bude vše v pohodě. Potřebuju tam taky nějaký větve ať mám kde uplatnit mechy, tak doufám že vrba a buk nebudou dělat problémy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2020 08:20 Jarden Sk Re: HonzaChvojka
Ešte som zabudol, to vzduchovanie by som úplne zrušil, CO2 čo vytvoria ryby a baktérie potrebuješ, takže ak to nebude rybám prekážať...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.02.2020 08:12 R Muž Anthrax [4786] Re: HonzaChvojka
HonzaChvojka napsal: musíš mít pořádně zarostlý akvárko kde rostliny vyplní 50% objemu a tím pádem prostě musíš musíš! COčko, hnojit makro mikro, musíš přestavět akvárko protože si tam ty vole dal jen obyč říční písek a ne supersubstrát,
Takhle to ale vůbec nestojí. Zarostlou nádrž můžeš mít v pohodě bez umělého sycení CO2 a nějakých substrátů. Akorát tomu musíš jít trochu naproti výběrem a množství kytek v začátku. To je to, co jsi trochu podcenil. Teď tam těch nenáročných, rychlerostoucích rostlin moc nemáš a čekáš, že to během 2 měsíců zaroste. To je trochu hra vabank. Dělá se to obráceně. Když nasadíš ze začátku těch rychlerostoucích rostlin velké množství (nemusí to být hodně druhů ale jde o masu), tak máš daleko větší předpoklad zdárného růstu. Pak teprv po čase je dobré je postupně začít nahrazovat tím náročnějším. Navíc rostliny které máš, tam jsou po několika málo kusech. To jim taky nepřidá.
Já bych řekl, že tam máš těch rychlerostoucích kytek na dva měsíce starou nádrž prostě málo. Zkus sehnat růžkatec rybicky.net/atlasrostlin/ceratophyllum_demersum . Je to plevel někdo z tvého okolí ti ho určitě daruje. A uvidíš, že po čase se bude dařit i těm středně náročným kytkám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.02.2020 07:49 Jarden Sk Re: HonzaChvojka
Ja s tvojím názorom úplne súhlasím, mal som v akva dlhé roky iba štrk a nie je to žiadny problém a pre toho čo sa chce naučiť hnojiť je to najlepšia škola. Ta voda čo máš nie je na veľa rýb, ale ak doplníš napr. ceratophylum demersum, pistia, Cerathopteris thalictroides, niektoré kryptocoryny a ďalšie, tak budeš ma´t plné akvarko a nemusíš pridávať CO2, ide len o to aby rýchlejšie odčerpávali NO3 z vody a aby sa ti nehromadilo ako teraz a to s pomaly rastúcimi a náročnejšími rastlinymi tak rýchlo a bez CO2 nedosiahneš.Egeria a valisneria čo tam máš sú dobré.To tabletové hnojivo je v pohode a ak si ho nedal málo tak to chce čas. Ak je možné tak skús dať do toho prepadového filtra trochu rašeliny a akt. uhlie, zníži ti to trochu tvrdosť a stiahne živiny z vody-po mesiaci uvidíš/vymeníš alebo vyhodíš.Je to lacné riešenie.A doplň ešte tie rastliny. Drž sa...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.02.2020 07:28 Muž HonzaChvojka [10] Re: Jarden Sk
No není to o tom, že bych byl línej- to bych neměnit tak často vodu- přidávám dešťovou. Spíš je to o penězích a o tom, že úplně nechci podléhat tlaku typu- musíš mít pořádně zarostlý akvárko kde rostliny vyplní 50% objemu a tím pádem prostě musíš musíš! COčko, hnojit makro mikro, musíš přestavět akvárko protože si tam ty vole dal jen obyč říční písek a ne supersubstrát, ryby ti pochcípou protože nemáš externí supersilnej filtr atd...

To se pak zeptáš v pěstírně ryb, v pěstírně kytek a najednou si řekneš, tak proč teda- protože prachy no.

Dělám to celé hlavně pro rybky- kytky tam jsou kvůli nim a pro ně. Tím pádem ano chci aby rostli, ale tak nějak přirozeně, ne technicky :)

Nechci se ale nikoho dotknout, je to můj, třeba špatnej názor...
Nicméně rady ocením. Děkuji

www.vodnirostlinky.cz/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2020 06:57 Jarden Sk Re: HonzaChvojka
Osvetlenie je slabé, ale na nenáročné rastliny stačí tzn. tie eleocharis môžeš darovať či vymeniť. Kedže si lenivý aj hnojiť osmózu ti ani nebudem núkať, ale dusičnany budeš musieť znížiť a podobne aj to Kh, miešaj teda vodu s dažďovou alebo pridaj rašelinu do filtra/ak je to vôbec možné/.Nenáročné a rýchlo rastúce rastliny pridať je nutné. Aké sú tie tablety v dne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2020 22:23 R Muž ctibum [6921] Re: HonzaChvojka
No směřoval jsem to spíš k tomu, že ne všechny rostliny čerpají živiny kořeny ze dna a skoro bych řekl, že takových tam máš většinu... Ale počkej si na názor nějakého kovanějšího rostlináře ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2020 21:39 Muž HonzaChvojka [10] Re: ctibum
ne nehnojím do vody, hnojí do ní jiní:) Rybky
Mě to přešlo už na základce:)
No možná že ty tablety fakt nevyšly na všechny ale přikoupím v vodnirostlinky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2020 20:48 R Muž ctibum [6921] Re: HonzaChvojka
Tablety u kořenů mají všechny rostliny? Do vodního sloupce tedy nehnojíš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.02.2020 16:28 Muž HonzaChvojka [10] – zářivky osram lumilux T5 HO
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím všechny vodníky, nějak mi přijde, že se v mým akvárku moc těm kytkám nevede. Kupoval jsem "nenáročné" a svítím 2 x zářivka osram T5 HO 39w 3100L- jedna je 3000k a druhá 6500k. Kytky mají u kořenů hnoj. tablety ale furt jsou takový divný. zářivky teda svítí až nad makrolamem, ale zas nechci aby byly ryby slepý. Svítím cca 9-10h
COčko nechci...
Dotaz zní... Čím by to mohlo být? A je to osvětlení dostačující?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2020 18:24 Žena I.Š. [55] Re: JirkaŠčobák
Ano,44 cm na výšku.
Díky, pinku nechám, ona celkem bojuje, vyrazily malé lístečky, ale ty hnědé povlaky na ní z kořenu určitě nejsou. Vypadají jinak. Mám obavu, aby to nebyla řasa a nerozlezla se i jinam. Proto jsem uvažovala, jestli ji nevyndat. Mám speci štěteček jen do akva, tím se snažím lehce setřít ten hnědý sajrajt. Ale za chvíli je ho tam zase víc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.01.2020 18:24 R Muž afc1886 [14685] Re: JirkaŠčobák
No a co? Já taky ne. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2020 18:18 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: afc1886
Nesytí CO2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.01.2020 18:09 R Muž afc1886 [14685] Re: I.Š.
Neřekl bych, že je pinka nějak extra náročná. Určitě ji nechej v akváriu, chvíli potrvá než se přizpůsobí životu pod vodou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2020 18:06 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: I.Š.
Evidentně roste pod hladinou lépe, zatím nestříhej. 44 je výška?

Edit: H. pinnatifida to pravděpodobně nedá, ale nic lepší, než čekat, nemůžeš.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2020 18:04 Žena I.Š. [55] Re: afc1886
Děkuju:-) Tak to mi zase doporučili v obchodě něco náročného, i když jsem už od dveří křičela, že jsem začátečník :-D Ty, co jsem měla vybrané podle atlasu a doporučení všechny neměli a já už chtěla sázet.... No,co dodat tone
Takže ji mám nechat i v tomto stavu a čekat, co bude?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2020 17:59 Žena I.Š. [55] Re: vaclav
Děkuju, nevypadá to špatně, pokud jí to nevadí, mně tedy rozhodně ne. Ale dost se nahoře vytahuje. Ustříhnout u hladiny a zasadit, nebo nechat? Co myslíte?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.01.2020 17:54 R Muž afc1886 [14685] Re: I.Š.
I v prezentaci si stěžuješ, že ti pinka neroste rybicky.net/atlasrostlin/hygrophila_pinnatifida ,tady bych ti jenom řekl, že máš emerzní rostlinu a chvíli jí potrvá, než se přemění na submerzní. Až se tak ale stane, udělá moc pěknou parádu. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.01.2020 17:44 R Muž vaclav [14599] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: I.Š.
To že rostlina u hladiny červená je normální na vině je silnější světlo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2020 17:38 Žena I.Š. [55] – Červená a vytahuje se
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj a dobrý večer, prosím o info, zda je v pořádku, že na koncích červená a takto se vytahuje. Něco chybí nebo přebývá? Už jsem psala ve vláknu o řasách, že na rostlinách sedá hnědý poprašek,který lze zvířit. Nevím, jestli je to jiný problém, nebo důvod.....
Druhá rostlina trpí řasou?
Moc děkuji za radu, co s tím?-)
Hezký večer
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2020 22:19 R Muž vaclav [14599] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Jarden Sk
To červenání při nízkém dusíku neplatí pro klasické červené rostliny jako je ta na obrázku tam je to právě naopak. Takže za mě je málo NO3. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2020 21:19 Muž PetrKarvina [0] – Prosím o radu čím to je že mi tak hnědnou kraje rostlin
Fotka k příspěvku Může to být třeba tvrdou vodou? Mám jen orientační test od eshy z toho se asi ani moc vyčíst nedá hmm
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.11.2019 12:57 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: Skrblík
Například Ludvigia Repens původně červená,má po zasazení krátkého řízku zelené listy. Jak roste a dostává se blíž ke světlu červená a pod hladinou je až do fialova.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.11.2019 09:46 Jarden Sk Re: Skrblík
Dobrý deň, myslím že rastline nechýba nič, červenanie listov pri intenzívnom svetle a nízkej hladine dusíku je normálne maniakva.sweb.cz/… a u mnohých rastlinkárov dokonca žiadané.Tie zelené časti mohli byť pritienené inou rastlinou /neosvetlené/ takže zostávajú zelenšie. Nemyslím si, že ide nejaký problém s výživou.Železo by som ale trochu dvihol.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2019 09:15 Muž Skrblík [9]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, poraďte mi prosím co chybí rostlinám viz obrázky. Výsledky:

11.11.2019
NO3 5
Fe 0,025
UT 8
PO4 1
DGh 10
Ca 40
K

 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.11.2019 17:56 Jarden Sk Re: Kikolcz
Máš to pekne rozbehnuté a tá Riccardia je nádherná, tak nech sa darí.Ale časom pozor na odpad pod koreňmi, tam sa to lúbi nazhromaždiť a sú problémy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2019 17:39 Muž Kikolcz [79]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Snad se zacne darit. Pridavam par fotek...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2019 14:55 R Muž vaclav [14599] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Kikolcz
Ty poměry Ca - Mg 3:1 asi není žádné dogma, četl jsem že je možný i obrácený poměr. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.11.2019 14:17 Jarden Sk Re: Kikolcz
Samozrejme si prispôsob hnojenie tak, aby ťa to neobmedzovalo, ja som písal ako by som to robil ja. Ca by som ešte zmeral na konci týždňa pred výmenou vody a ak to nebude velmi málo, tak ti stačí pravidelná výmena vody s rovnakým množstvom vody ako robíš.Mg máš aj vo vstupnej vode a s pomerom by som si velmi hlavu nelámal, pretože existuje metoda hnojenia MCI, v ktorej je doporučený pomer Ca a Mg opačný a teda 1:4. Dôležité je , aby si mal zastúpené všetky dôležité živiny v akva a nechýbala žiadna, ale nie extrém.Radšej by som sa sústredil na pomer NO3 a PO4, ktorý je podľa mňa dôležitejší. Preferujem 10:1, ale pri substrátoch ako máš, je to trochu problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2019 12:50 Muž Kikolcz [79] Re: Jarden Sk
Do ted jsem hnojil 2x tydne, tak zkusim denne ale ne vzdy kvuli praci to lze...automaticke davkovani zatim neplanuju, uz tak me to stoji dost :) kazdopadne se mi zda ze vapniku tam mam celkem dost. Myslis ze hnojeni profitem pridam dostatek Mg aby pomere Ca - Mg byl aspon 3:1?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.11.2019 07:48 Jarden Sk Re: Kikolcz
Ahoj, až teraz som si všimol tvoj príspevok.Easy Life Profito obsahuje všetky prvky co potrebuješ K,Mg aj Fe, takže neni nutné tam pridávať Mg navyše a ani K, ale neobsahuje NO3 a PO4 a keďže Ca je dost stačí Profitom podľa návodu a prihnojovať N a P podĺa testu. 5-10mg/l NO3 vo vode stačí, ale ten fosfor by som pridal POSTUPNE/Platinum ho rýchlo stiahne do seba/tak aby si meral 0,1-0,2 vo vode a bude substrat nasýtený.Viem, že ten JBLtest na draslík je drahý, ale dá sa podľa neho riadiť pridávanie Profita, aby si nepresiahol 20mg/l, stačí aj 10-15mg/l a možno aj menej, ale keď mi draslík vystúpal nad 20mg/l tak som mal problémy.Hnojil by som denne /rozrátal dávky/ aby si hnojiva užili aj rastliny mimo substratu, je dosť možné, že substrat sťahuje živiny do seba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2019 14:38 Muž Kikolcz [79] Re: Jarden Sk
Ahoj, tak dnes po vymene vody mereny hodnoty v akvariu, zatim bez pridani hnojiv. Mereno:

KH-3
GH-9
NO3-10mg/l
PO4-0mg/l
Ca-50mg/l

Ostatni hodnoty bohuzel nemam jak zmerit, test na draslik je celkem drahy...Ten fosfor jsem zkousel zmerit primo odebranim vody ze substratu a prefiltrovanim, coz mi vysel nekde kolem 0.1-0.2mg/l. Kolik mam tedy davkovat toho Horciku?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2019 21:35 Jarden Sk Re: Kikolcz
Seriu stones síce mierne zvyšujú tvrdosť, ale Platinum Gh znižuje rovnako aj Ph na 6,5, takže by som to ako zdroj Ca nevidel.Neviem kolko stojí test na Ca, ale ak máš mäkkú vodu tak by som si ho kúpil-horčík a draslík pridávaš, tak musíš vedieť aj Ca, inak sú to len dohady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2019 19:20 Muž Kikolcz [79] Re: Jarden Sk
V akva mam seiryu stone, ktery je vlastne vapenec. Mirne mi zveda celkovou tvrdost vody, takze vapniku bude zrejme dostatek?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.11.2019 17:56 Jarden Sk Re: Kikolcz
Zameraj sa aj na ten vápnik, ja si myslím, že aj to bude problém.Do akva ho dávaš iba vo forme vstupnej vody a meníš určite nie viac ako polovicu,tzn. že pri každej výmene ho tam máš len cca17mg/l ak meníš menej vody tak je to ešte menej.Zmeraj si ho testom na Ca a budeš vedieť presne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2019 17:54 Muž vlka [3453] Re: Kikolcz
Tak to se omlouvám. Údaje o těch substrátech máš u 180ky. Ale té se asi tvůj problém s rostlinama netýká. Chybí prezentace tvojí nové ,,dvoustovky,,.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2019 17:41 Muž Kikolcz [79] Re: Jarden Sk
Diky za prispevek. Zkusim omezit Draslik a uvidime co to s rostlinami udela. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.11.2019 15:36 Jarden Sk Re: Kikolcz
Pozri, pridávaj si ako chceš, ale prečo ti teda nerastú rastliny, keď tam máš dosť živín všetkých-ako má byť?
Edit: Podĺa vodáren máš tvrdú alebo makkú vstupnú vodu? já mám 14,6 Gh a horčík nehnojím vôbec, ale musím regulovať draslík inak je problém.
Pokial bol do 20mg/l tak všetko ok, ale jak to vybehlo dlhodobo vyššie tak bolo zle.Tak som pozrel to tvoje lajstro z vodáren a je to makká voda a Ph 7,5 čo je trochu prekvapivé.Takže ak si udržíš tvrdosť 5-7 Gh by malo byť dosť. Ďalšia vec ešte, v Profito je aj Mg ale nenašiel som Ca, tak je možné, že limitný prvok v tvojom akva je vápnik!34mg/l vo vstupnej vode nemusí stačiť.K tomu JBL testu : celkovú tvrdosť tvoria
hlavne Ca,Mg a K a je otázne ako to vyhodnotí test ak KaMg sú v prebytku a Ca chýba.Ja by som na tvojom mieste volil inú formu mikroprvkov miesto Profito napr. tensococtail, pretože ten obsahuje aj Ca a neobsahuje K ako Profito.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2019 15:31 Muž Kikolcz [79] Re: Jarden Sk
Haldy Mg? Davam do 200l akva 2 cajove lzicky ( celkem 12g) MgSO4-7H2O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2019 15:27 Jarden Sk Re: Kikolcz
Rastliny môžu mať problém aj s príjmom K ak tam sypeš haldy Mg, tak preto je to dobré mať pod kontrolou. Blokácia jednotlivých prvkov pri pridávaní hnojív je dosť komplikovaná a je dobré to odsledovať na rastlinách. maniakva.sweb.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2019 15:23 Muž Kikolcz [79] Re: Smetany
Fotka k příspěvku U nekterych rostlin mam derave starsi listy, coz je projev spise nedostatku drasliku... Ale zkusim teda dodavat draslik pouze ten co je obsazen ve hnojivu Nitro a nedavkovat ho zvlast, zdali se to zlepsi. Ty sirany ve vode mit nejaky vliv na rust nemuzou?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2019 15:23 Jarden Sk Re: Kikolcz
Toho draslíku tam máš moc určite a ak máš aj tvrdú vodu, tak o to viac.Ja v akva bojujem tiež s veĺa draslíkom a považujem to za chorobu akvárií najmä High tech, kde je velká spotreba dusíku, je totiž problém pridávať dusík a nie aj draslík.Je totiž súčasťou KNO3 a pri tomto hnojení iba s KNO3 /u mňa jediný zdroj N a K+vo vst. vode/mám v akva K nad 25mg/l a je to na rastlinách vidieť /nedostatok Mg/aj pri tvrdej vode-blokuje jeho príjem.0,2mg/l PO4 vo vode by ti malo stačiť ak nemáš nekoreniace rastliny v substráte/zbytok je v substráte/.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2019 15:08 Muž Smetany [1226] Re: Kikolcz
No ten draslík je určitě v nadbytku poměr NO3 a draslíku by měl být 4:1 (určité odchylky rostliny bez problémů tolerují), ale podle toho co píšeš máš víc draslíku než NO3 a to už tolerovat nemusí a může to mít za následek i stagnaci rostlin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2019 15:08 Muž Kikolcz [79] Re: Smetany
Fotka k příspěvku Chemie mi nikdy moc nešla ale ted jsem si vsiml ze vstupní pitna voda obsahuje Sírany 46mg/l. Viz foto
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2019 14:50 Muž Kikolcz [79] Re: Smetany
Dobra tak jakou latkou prehnojuji kdyz mi stagnujou rostliny? No3 mam zmerene a pohybuje se na hodnote 10-15 mg/l, Po4 jsem meril ze substratu a to je 0,2 mg/l. ( mereno JLB testem) Profitem hnojim 20ml tydne jak udava vyrobce pro 200l akva, zelezo davkuju taky dle vyrobce 20ml. Jedinne co nezmerim je draslik. Na profiplants.cz uvadeji max horni hranici draskiku 30mg/l, ja dodavam hnojivem EL Kalium 20ml tydne = 4mg/l + 6,5mg/l drasliku pridam zaroven s EL Nitro. Tzn. Nejakych 10,5mg/l. V dalsich hnojivech bude taky nejake mnozstvi drasliku ale urcite ne tolik abych jim akva predavkoval.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [9] ...... 41 42

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 47879x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15083-rostlinam-se-nedari?od=401