Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Axolotl mexický

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Žáby, Mloci 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Axolotl mexický
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2017 20:21 Lukáš – Axolotl
Zdravím, potřeboval bych poradit. Můj axlik už týden nechce jist, skoro vůbec se nehýbe, celkově se chová nějak divně ten poslední týden. Nevíte někdo, co by mu mohlo být?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2017 08:30 Muž Englor @ [2] Re: ...
Ahoj, ja bych se toho nebál. Mám u dospělých axů dočasně dvě neritiny, které jsou významně menší než ampulárky a i když vidim, že je občas ochutnávají, tak vždycky rychle pochopí, že to k jídlu nebude. Zato maličké levatky jdou dlouhodobě na pokraji vyhubení. U dorůstající ampulárky určité malé riziko je, ale u dospělé si myslím, že prakticky žádné není. A když spolu s ní přidáš axům navíc nějaké levatky nebo třeba okružáky na zpestření jídelníčku, zlobit se určitě nebudou :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2017 18:57 ... – Ampulárie
Zdravím, veľmi rada by som si k svojmu axolotlovi zadovážila ampulárie. Najradšej by som si kúpila väčšie kusy, ktoré by sa mu nezmestili do úst, ale ak poviete, že budú lepšie také, ktoré môže zjesť nechám si poradiť. Ostatne budem vďačná za všetky rady a skúsenosti :).

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2017 03:43 Muž JardaTGB @ [0] Re: aladar
Jsme rádi že to není nakažlivé na další jedince.. Každopádně ti mnohokrat děkuji a ať se ti daří ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.02.2017 18:47 Muž aladar @ [671] - ObojživelníciRe: JardaTGB
Tak tento úkaz náhlého zánětu, trvajícím několik dní naplno, se vyskytuje u dospělých a často výkoných samců, přesné příčiny počátku uvnitř těla, provázené někdy vrtulovými pohyby těla zatím nejsou zcela objasněné, možná nejsou totožné, ale společného jmenovatele mít zřejmě budou. Pro Tebe je důležité, že nejde o nemoc nakažlivou a pokud by jí dostal jiný samec, pak pouze z důvodu stejných dispozic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2017 12:53 Muž JardaTGB @ [0]
Fotka k příspěvku Dobrý den.mel bych dotaz ohledně úmrtí jednoho axolotla. Matka před vánoci dostala od kolegy z práce 3 axolotly..no a předevčírem je šla krmit a jeden tam byl mrtvý s takhle nafouknutym zadečkem... Nevíte prosím nekdo náhodou co se to s ním stalo??
Děkuji za odpověď
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2017 20:55 Muž aladar @ [671] - ObojživelníciRe: Terka
Ještě jedna věc. Má vyrýsovanou hlavu, velmi slabé svaly končetin. Na těle je to vidět později, ale na Tvém už teď. Pokud má problém, už ho měl. Nesnaž se ho zachránit za každou cenu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   07.02.2017 17:43 Muž aladar @ [671] - ObojživelníciRe: Terka
To je zatím těžké určit, možná se neděje nic. Tyto výkyvy prokrvení či postupná změna zbarvení celého zvířete jsou poměrně časté.Důležitá je jeho kondice, příjem potravy bez plivání a přirozený pohyb těla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2017 11:58 Terka - Obojživelníci – Bílé žábry
Fotka k příspěvku Dobrý den, mám takovou prosbu. Minulý týden jsem si domů přivezla 2 axolotly, jednoho albína a jednoho žlutého. Albínovi ale původně růžové žábry zesvětlaly na barvu těla albína, občas lehce růžovou. Dost mě to vyděsilo, když jsem ho přivezla, tak bylo vše v pořádku. Zdá se mi i takový zpomalený, moc se nehýbe, oproti druhému skoro vůbec. Filtraci máme, voda 16-17 stupňů, přirozeně hodně tvrdá voda, krmím granulemi od majitele a masem. Můžete mi prosím poradit, co dělám špatně nebo čím je to způsobeno? Bojím se, aby neměl nějaké zdravotní potíže, nevíte někdo, co to znamená, když mu takhle zesvětlaly?Děkuji předem, pro větší představu přikládám fotografii.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.02.2017 20:04 Muž aladar @ [671] - ObojživelníciRe: Aneta K
Vážená slečno, Vaše snaha o záchranu žebrovníků a založení chovu axolotlů ve mě evokuje pouze toto. Následuje reklama, jak docílit rychlého růstu a dopíditi se všemu za neuvěřitelných několik hodin. Teplá voda, hodně kuřecího z naší rychlené firmy a výsl pane produkční? Ty zvířata rychle vyrostou a brzo chcípnou... Lidi chtějí, aby rychle rostla... Máte pravdu, založíme rychlochov axů a zahltíme trh. Nikdy nespěchejte s chovem, jinak budete unavení ze schánění dalších a zde budete chtít řešit problémy, vzniklé z touhy chlubit se tím, jak je úspěšně vykrmujete. Pravděpodobně půjde o OT, tyto informace se dají podávat mnohem lépe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2017 18:47 R Muž romant @ [23270] Re: Aneta Kozlová
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2017 18:32 Aneta Kozlová – Podminky
Dobrý den,
chci se zeptat kolik litrů je nejlepší a nejpříjemnější pro axíky?

Jak poznám pohlaví?

Po kolika kusech se doporučuje je chovat?
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.01.2017 14:47 Muž aladar @ [671] - ObojživelníciRe: longinart
V tomto případě buď rád, že to tak dopadlo. Příliš mnoho jedinců už je natolik prokřížených a oslabených, že by šlo jako vždy o průběžný dorakviční boj a nedej pámbu, že by předal své geny dále, což se bohužel děje díky brzké pohl. dospělosti velmi často, mladí se prodají a rodič uhyne až potom. Díky tomu jsou dnes s axolotly takové problémy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2017 08:09 Muž longinart @ [2]
tak rad uz netreba :( axík neprezil noc. Jeste detaily, utocil si sám na zadní nohy, kdyz sem sel spat tak plaval trochu na boku. Rano ohlodana noha az na kost, brichem nahoru. Vymenil sem 50% vody, odkalil, bude druhej v pohode? myslim tim aby ta voda nebyla spatna kdyz v ni byla pres noc mrtvolka... :/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2017 15:14 Muž longinart @ [2] – update
ahoj, tak jsem pred par dny zacal znovu krmit axolotla po hladovce, sezral jeden kousek zizaly (nevidel sem ze by ho vyplivl) a ted uz pres tyden nechce zrat, nabizim na pinzete zizalu, tilapii, krevetu a totalni ignorace, odplave pryc, prijde mi hubenej a ten velikostni rozdil mezi tím druhým krmeným uz je docela znát, nastesti na sebe neutoci.. otazka je, menit typ jidla? pockat? nebo pokracuje problem s tim jak zvracel jidlo (resilo se zde par tydnu zpet..), co radite?¨
diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.01.2017 14:00 Muž aladar @ [671] - ObojživelníciRe: Faire42
To je na individuálním posouzení každého. Záleží na poloze a rozloze, v praxi bych šel od půl metru dolů u stojatého. Pokud lze zajistit průtok, jsou dispozice rozlohy a hloubky mnohem tolerantnější. V podstatě je jen třeba hlídat zastínění a dostatečně chladnou vodu, která by neměla ani v nejparnějším létě přesáhnout 20 stupňů, spíše méně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2017 06:45 Muž Faire42 @ [25] - Hlavně mini akváriaRe: aladar
Jeden doplňující dotaz. Jaká je cca dostatečná hloubka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.01.2017 15:57 Muž aladar @ [671] - ObojživelníciRe: Wendy2
Nebudou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2017 15:42 Žena Wendy2 @ [379] - AfrikaRe: aladar
díky za vyčerpávající odpověď ahoj
počítám, že axíci nebudou dobrovolně jezírko opouštět a páchat sebevraždu usušením?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   22.01.2017 15:37 Muž aladar @ [671] - ObojživelníciRe: Wendy2
Podle mého názoru je to jedna z nejlepších variant chovu. Pomineme li zápornou hodnotu chovu, kdy je kýžený pohledový efekt na krasavce prakticky zatracen, z čímž je spojena mimo jiné i ztížená kontrola příjmu potravy a zdravotního stavu, je toto prostředí pro axe ideální, pokud dodržíme následující: Půjde o jednodruhový chov, max. s žebrovníky. Jezírko musí být ve stinné části zahrady s dostatečnou hloubkou, aby nedošlo k ohřevu vody, nejlépe zčásti zarostlé s nebahnitým dnem.Celoroční chov je možný při přiměřených mrazech a odstraňováním příp. ledové pokrývky. Žijí sice v horském jezeře, ovšem hlubším s pohybem hladiny. Někdo to řeší propojením jezírka se zimovacími nádržemi ve sklepě, přesun se mimo velkých mrazů nechává na nich. Podstatnou výhodou tohoto chovu je biorytmus, podporovaný rostlinami. V případě chtěné reprodukce je třeba od půlky zimy přesunout pohlavně aktivní jedince do kontrolovaných prostor, k čemuž slouží právě zimovací nádrže ve sklepích, nejjednodušeji odlovením z jezírka. Jejich přesun do teplejších nádrží z mrazivé vody do bytu je pro kladení riziko, ale ne zas takové, jak to vypadá. To už je jiné téma.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2017 17:07 Žena Wendy2 @ [379] - Afrika
Ahoj,
dá se axolotl chovat ve venkovním jezírku? Příp. celoročně? Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2017 18:55 Muž aladar @ [671] - ObojživelníciRe: Monišška
Moc toho vidět není, tak počkej.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.01.2017 18:53 Muž aladar @ [671] - ObojživelníciRe: jaurysovam
Půjde zřejmě o ploštěnce obecně, rod či druh se dá určit na dálku třeba jeho rozplácnutím mezi dvě sklíčka a foto. Hlístovci aspol. mají mezihostitele, kam patří třeba akvašneci. jejich likvidace jinou, než mechanickou cestou je velmi riziková. Vzhledem k odolnosti by bylo při potvrzení invaze vše vyvařit, příp vyhodit a z milého axe je prostě vytahat. Pokud existuje jiná varianta, která neuškodí axům, pak o ní nevím, kromě vyzobávání rybkami, ale nerad bych to zkoušel první.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2017 18:03 Muž Monišška @ [2] – Flek na hlavě
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den,

přikládám fotku toho, co se Axíkovi objevilo na hlavě. Všimla jsem si toho tak poslední týden. Nedokážu říct jak rychle a jestli vůbec to roste. Nevíte?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.01.2017 00:48 Muž longinart @ [2] Re: jaurysovam
Fotka k příspěvku obrazek se ti nejak nenahral... dovolim si ho nahrat z Fb skupiny..
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2017 19:10 Žena jaurysovam @ [0]
Ahoj vsem, cistim akvarko a jeste vcera co jsem prinesla domu novyho, malinkyho axika jsem si vsimla neceho spatnyho. Mel na "dolni celisti" takovou nitku a bala jsem se aby to nebyl nejakej parazit.. No ted jsem si ho prohlizela a vzala pinzetu a vytahla tu nechutnou "nit", na povrchu byl tak pul centimetru velkej, co jsem ho vytahla tak jeste delsi a pak jsem si ho vsimla jeste jednoho pod zabrou a ten byl teda o poznani vetsi. Zde prikladam foto ale bohuzel tam je vyfocena jen ta cast co byla pod povrchem telicka. Jinak to melo takovou tmave zelenou barvu a slo to spatne ven, ale axika to nebolelo nebo byl alespon hodne statecny a ani se necukl. Prosim, nema nekdo nejaky tip co by to mohlo byt? A dnes jsem si vsimla dalsich ale ty jsou mnohem mensi a spise pruhledne a ma je skoro po celem tele. Mam zacit delat solne lazne a dat do lednice? Upozornuji ze na konci ty nitky nejsou rozdvojene, dekuju moc za odpoved hmm :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2017 12:12 Muž aladar @ [671] - ObojživelníciRe: longinart
Druhého krm jak chceš, maroda prostě odstrč. Pokud by se stupňovaly bezhlavé útoky maroda na nožky krmeného i v čase nekrmení, bude muset na čas jinam.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2017 20:38 Muž longinart @ [2] Re: aladar
ok diky moc, jen doplnujici dotaz, toho druheho asi mam krmit normalne ze? nebo hladovku pro oba? prijde mi ze na sebe docela utoci, teda jako zatim si vubec nic neudelali a ze to sleduju kdyz sem zjistil ze se "perou", ale ten zlaty je uz o neco vetsi nez ten tmavej a trochu se bojim aby mu neublizil zvlast kdyz je "nemocnej"...
diky za rady Aladare, jsi skvelej ze vsem zacatecnikum porad radis uz kolik let i kdyz mame "debilni" dotazy..
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2017 14:58 Muž aladar @ [671] - ObojživelníciRe: longinart
tady bude problém v trávicím systému, možná způsobený nitěnkami. Nezbývá než přestat s krmením úplně, klidně na několik týdnů. Pokud jde o bakteriální invazi díky nitěnkám, což je poměrně častý problém, každým dalším krmením se jen přiživuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2017 23:44 Žena EffyMerillis @ [0]
Axovi vadit nebudou, ryby budou mít krátkou chvíli jiný názor. Pak už nebudou ryby. :-D Ale třeba se některé udrží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2017 23:20 ... – ...
Takže s gupkami by nebol problém? Pretože tie sa mi celkom zapáčili a asi mi ich ani nebude ľúto :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2017 22:24 Žena EffyMerillis @ [0]
Myslím že všechny, které sežere... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2017 20:36 ... – ...
Dobrý deň rada by som vedela aké ryby sú vhodné k axolotlovi do akvária :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2017 19:00 Muž longinart @ [2] Re: aladar
Fotka k příspěvku dekuji za odpoved, samo to odpadlo po 1 dni... zkousel sem to sundat ale vubec se mu to nelibilo a utocil na tu pinzetu ... tenhle je tedy uz v pohode, ale ted mam zase problem s tim druhym. krmim je zizalama (jedna za dva dny cca) ta zlata to sezere bez problemu, ale ten druhej to treba po pul hodce nebo i po 3 hodinach jakoby vyzvraci ven (castecne natraveny), pak se chvily "nasucho" davi a pak je zase cilej, v pohode plave atd... na zacatku nez sem sehnal zizaly sem je krmil nitenkama a nemel problem, krevetu taky zblajznul, otazka je jestli to nevyzvracel kdyz sem to nevidel a ten druhej to sezral.. on vzdycky to co "vyzvraci" ten druhej sezere... predpokladam ze to neni normalni, zmenit stravu nebo je problem jinde?? diky

foto toho druheho...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2017 12:07 Muž aladar @ [671] - ObojživelníciRe: aladar
Jedná se o neinvazivní plíseň vznikající na miniaturním drobku čehokoliv, kde má možnost vybujet. Axovy žábry ji mohou zajímat jen jako nosný prvek. Buď odpadne, zanikne, nebo se v rámci estetického cítění a dobrého pocitu chovatele může suše odstranit špejlí, pinzetou nebo ho něžně podebrat a stáhnout prstem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2017 11:58 Muž aladar @ [671] - ObojživelníciRe: Jana
Horní dolní, je to celkem jedno, axové se nadnáší ve všech možných i nemožných relaxačních či zcela spících polohách, hlava nahoru, dolu s půlkou ocasu opřeným o hladinu, na hladině na boku a téměř břichem nahoru s nohama vystrčenýma nad vodu atd atd.Někdy usnou v naprosto neuvěřitelných polohách a nereagují ani na ťukání prstem.To ovšem nedoporučuji, neb následné probuzení způsobí velmi splašenou reakci. Pokud by mu něco bylo, dá se to poznat spíše na nepřirozeném pohybu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2016 00:09 Muž longinart @ [2] – axolotl v nesnázích - chomáček..
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj všichni, pročítám to tu už docela dlouho (ono tech 65 stran neni zadna sranda) a vim ze sem na to uz narazil a Aladar na to odpovídal, ale teď to nejak nemuzu zpetne najit.

A tak prosim o radu, do včera byl axolotl v pohode, a dneska rano se mu na "zabrach" udelal takovy chomáček, vypadá to zhruba jako kousek vaty, jinak včera večer měli žížalu, predevčirem kousek krevety, je akční, žádné jiné známky nemoci nevidim (okem začátečníka) a druhý axelotl v nádrži je uplne v pohode... přikládám foto před a po..
díky moc za rady co s tím.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2016 20:02 Jana
Dobry den,mam na vas dotaz, je nas axolotl nekak nemocny kdyz se mu porad jakoby "nadnasi horni cast tela"? Jsme v chovani axolotlu novy a zatim toho o nich moc nevime. Proto prosim o radu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2016 15:11 Muž aladar @ [671] - Obojživelníci
Fotka k příspěvku Vánoční nádrž je sice jezerní dno, ovšem spíše než horské jezero to vidím na tanganiku bez ohledu na původ rostlin.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2016 15:03 Muž aladar @ [671] - ObojživelníciRe: Davii
Zřejmě nic fatálního,buď to nech, nebo to dej odstranit. Tohle jistě nebude drahý zákrok.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2016 12:08 Pajoslava - Obojživelníci – Skupina na FB
Zdravim, zalozila jsem skupinu na FB a budu moc rada, kdyz se pridate, snad by to tam slo trosku rozjet ;-) www.facebook.com/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2016 13:59 Muž Davii @ [2]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím, mohl by mi někdo poradit co by to mohlo být za "bouličku"? Je to 7 let starý samec. Když jsem ho dostal, tak měl jenom takový malý výstupek, který ale začal růst. Teplota vody je 16,5°C..
Předem děkuji :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2016 22:47 Pajoslava Re: aladar
Aktualni teplota je 19°C. Dnesni nabizene jidlo opet odmitl..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2016 15:04 Muž aladar @ [671] - ObojživelníciRe: Pajoslava
Neznám aktuální teplotu vody. Pokud by byl přemístěn do teplejší vody, tak alespoň na několik týdnů,když nedojde k negativním reakcím.Zároveň se musí zajistit stejná či vyšší oxidace v těle hustým vzduchováním. Axové nepotřebují jako my nejvíc energie na výrobu tepla a miliardy synapsí v mozku. Pokud se dostane do zátěže o něco vyšší teploty a zvýšenému příjmu kyslíku, začne spalovat tuk a dostane hlad, ovšem jen v případě, který jsem popsal. Je-li to něco jiného, méně častého, nelze to v této fázi identifikovat podle fotek. Navíc se bavíme pouze o řešení důsledků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2016 13:45 Pajoslava - ObojživelníciRe: aladar
Dekuji moc za odpoved! O ty zbyle dva mit strach nemusim? Mohu mu ted nejak pomoci tedy? Mám ho dát do teplejsi vody?

Vypada jinak dobre, zatim se mi nezda, ze hubne, jen nema tak hezke zabry jako ti dalsi dva a plus tedy to, ze vubec nezere.. Dnes rano jsem se divala a trosku se mu to opet zvetsilo + to ma na tech nozkach. Jinak je celkem aktivni.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2016 12:28 Muž aladar @ [671] - ObojživelníciRe: Pajoslava
V tuto chvíli je několik možností, dokud se to bude objevovat na těle, nohou a středu ocasu, je velká pravděpodobnost, že se jedná o metabolickou poruchu, která způsobuje usazování tuku jimi stravitelného a zároveň částečné hubnutí, které zatím nehrozí ve větším měřítku.Podvěsek může na základě chybných informací jednoho člena endokr.soustavy vydávat stejně chybné povely, stejně jako správné po varování imuntních buněk, že je problém se zpracováním složek potravy a hypofýza zablokuje pocit hladu.Je to jen jedna z možností, víc toho nelze vydedukovat. Změna může paradoxně nastat po oteplení vody, pokud je imunitní systém v pořádku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2016 20:54 Pajoslava - Obojživelníci
Prosim Aladara... uz to ma trochu vetsi a male i na nozkach..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2016 21:03 Pajoslava - Obojživelníci
Fotka k příspěvku Zdravim, tak ten bily stale nezere... Dnes jsem si vsimla, ze se mu na brisku udelaly jakesik vystupky. Davam foto, nevite co by to mohlo byt?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2016 21:48 Žena Tanita @ [10] – Meraxes
Dobrý večer,

dnes jsem si všimla, že je Meraxes trochu nafouklá a nechtěla přijímat potravu, ačkoliv jsem krmila naposledy před týdnem. Plave ovšem rovně, nenaklání se na žádnou stranu (motorika v pořádku). Žábry má rudé jako vždy.
Pro jistotu jsem ji dala do studené vody – cca 12 stupňů a budu nadále pozorovat.
Mohu se vás zeptat, nenapadlo by někoho z vás co by to mohlo být?
Krmení tedy proběhlo před týdnem – losos, totéž výměna vody. Její spolubydlící jsou bez problému, všichni se dnes dravě vrhli po lososovi.
Jinak Merax nikdy obtíže neměla.
Fotku teď bohužel nemám, protože mám foťák v opravně, ale není na ní vůbec nic divného, jen je nafouklejší a břicho má jakoby tvrdé. Trochu občas pootevřenou tlamu, ale většinu času zavřenou.

Děkuji moc za pomoc!

Tan
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2016 15:29 Muž Englor @ [2] Re: Pajoslava
Ja s nimi obcas krmim, maji trochu tuhe maso, takze je lehce rozmacknu, aby jim sly spolknout, jinak je plivou. Pokud maji stravu pestrou, tak by nemel byt problem. Klidne vyzkousej.
Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ... 66

Zpět na obsah sekce Další živočichové Přidat příspěvek • Zobrazeno 57549x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/1056-axolotl-mexicky