Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Axolotl mexický

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Žáby, Mloci 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Axolotl mexický
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2017 13:52 Muž @ JiKo [0] Re: aladar
V to doufám, ještě jsem zapomněl zmínit že někde přišel o jeden prst na přední končetině. Hádám, že se mu ho podařilo zastrčit přes mřížku u vrtulky čerpadla u filtru. Do teď jsem si to nespojoval, po tvé odpovědi si myslím, že to může mít souvislost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.12.2017 13:17 Muž @ aladar [766] - ObojživelníciRe: JiKo
Ahoj, důvodů je milion. Může jít o reakci na krmení a teplotu vody specielně u albínů.Krmením myslím, když třeba dojde krátkodobě k naprosto čemukoliv, co ovlivní receptory ovládající iontové kanálky do buněčných membrán, mění se z našeho pohledu bezdůvodně dispozice a tím i vzhled.Pokud šlo o nárazovou situaci, je to v pořádku, na axolotlech je vidět i výkřik v televizi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2017 12:30 Muž @ JiKo [0] – bílá žábra
Dobrý den, neví prosím Vás někdo co by mohlo způsobit zbělání žaber a celkové vyblednutí axolotla (albín)? Včera minimálně v rozmezí 18:30- 22:00 se mi takto odbarvil. Druhý v nádrži nejevil známky změny. Včera výměna poloviny vody. Dneska ráno už byl opět zbarvený přirozeně.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.11.2017 14:48 R Muž @ ctibum [1641] - Snažím se to nezahubit...Re: Terka
Zaregistruj se, založ prezentaci nádrže, vyplň co nejvíc informací, přidej aktuální fotku nádrže a detailní fotku postiženého místa ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2017 14:34 Terka - Snažím se to nezahubit... – Axolotl nejí a zčernaly mu žábry
Dobrý den, mám dotaz. Máme 3 axolotly, jednoho máme už skoro rok, druhého jsme koupili nedávno (ale je největší) a třetí byl ještě prcek a pár dní zpátky najednou umřel, nevíme proč. A teď se mi nějak nelíbí ten roční, byl hodně žravý a teď najednou nic nechce. Navíc měl žábry do červena a teď je má černé (takové flíčky uvnitř), jinak je ale v pořádku, plave a je dost aktivní. Nevíte, co může za nechuť a tu černou barvu? Nerada bych přišla i o něj. Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2017 20:05 Muž @ aladar [766] - ObojživelníciRe: Teo
Červené hnojní, dostupné i v mrazech, nech být. Trnul jsem, zda poradcem není někdo blízký ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2017 09:16 Teo - ObojživelníciRe: aladar
Ahoj, díky. Provedu!!! A s radostí :)

Jinak žádnou alternativu nenabídli. Krmení rybím masem je sice fajn, ale po živém krmivu je vidět, že je takový živější a akčnější. Takže huráááá na žížaly! palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 13   05.11.2017 19:43 Muž @ aladar [766] - ObojživelníciRe: Teo
Ahoj, zajímalo by mne, jakou tedy alternativu na žížaly oni poradci poradili, když sami vidí ve všem riziko. Připomínají mi tímto podělance se strachem z pádu letadla, který je nakonec jako předpos..ný chodec zabit ranou hovnem podělaného pasažéra z letadla nad ním.Žížaly i s jejich bakteriemi jsou vynikajícím a naprosto přirozeným krmením a jen úplné hovado polemizuje jako politik nad možnými riziky.Nenech se zblbnout blby a krm je vším přírodním, ať si kromě pochutnání zachovají konzumací žížal, červíků aspol. přirozenou imunitu a tyto stránky budeš navštěvovat jen pro zábavu a obecný přehled.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2017 16:19 Teo - Obojživelníci – Jak je to vlastně s žížalami???
Zdravím, mám dotaz ke krmení axolotla žížalami. Mám axíka asi tři čtvrtě roku a teprve teď dostal několik venku nachytaných žížal k jídlu - může se po nich utlouct :-) A je po nich mnohem akčnější. Zajímalo by mne, zda mohu krmit žížalami nachytanými venku, zda z toho nemůže axík chytit nějakou nemoc. Četla jsem k tomu už několik názorů - někde se říká, že je to pro axolotly ideální krmivo, čemuž bych po reakci axe i věřila. Nedávno, bohužel už po krmení, jsem se však setkala s názorem, že prý je žížaly ucpávají a mohou přenášet nemoci. Tak kdyby měl někdo s krmením žížalami, zejména krmením z venku nachytaných žížal, vlastní zkušenost budu za ni ráda. Nerada bych axíka nakazila, nebo mu ublížila, zas na druhou stranu mu nechci bezdůvodně upírat dlabání co mu tak moc chutná ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.10.2017 20:08 Muž @ aladar [766] - ObojživelníciRe: Blanka
Jemnou síťku z punčochy a hurá do nebližšího jezírka či rybníka na buchanky. Jsou prakticky všude a svými trhavými pohyby provokují larvy k lovu dokonale. Jsou spolehlivé, všestranně výživné a Nezávadné.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2017 07:59 Žena @ Blanka [0] – Axolotl vylíhlá vajíčka
Ahojte, prosím je zde někdo kdo by poradil čím krmit čerstvě vylíhlé axolotly. Vůbec nevím čím by se dala ta pidi stvoření krmit. Progooglila jsem net, ale moc info jsem nenašla a ty co našla, nebyla moc optimictická a většinou končila úhynem :-( Tak kdyby zde byl někdo , kdo má s tím zkušenost písněte, klidně i mail b.prikaska@seznam.cz
Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2017 18:34 Muž @ Jifi [606] Re: Crazynees
Pokud to je bez rostlin, tak to chce měnit vodu často. Až je voda zakalená, je už pozdě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2017 18:00 Crazynees Re: ctibum
Akvárium má 54l. Teplota vody se pohybuje okolo 18-20C. V akvárku je filtrace i vzduchování. Žádné rostlinky tam nemá. Ani kamínky. Vodu se snažím čistit a měnit hned jak mi přijde sebemíň zakalená a nebo je na dnu nějaký nepořádek. Axíka mám zhruba druhý týden. Zatím ho krmím jenom granulkami. Ale chtěla bych začít i žížalami atd. Momentální přesnější dokumentace problému mi nějak nevychází. Axík odmítá spolupracovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2017 12:36 R Muž @ ctibum [1641] - Snažím se to nezahubit...Re: Aneta
To samý. Založ si profil a prezentaci nádrže, vyplň co nejvíc informací, přidej celkovou fotku nádrže... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2017 12:35 R Muž @ ctibum [1641] - Snažím se to nezahubit...Re: Crazynees
Založ si profil a prezentaci nádrže, vyplň co nejvíc informací, přidej celkovou fotku nádrže a aktuální detailní fotku problému. Někdo poradí... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2017 12:25 Aneta - Snažím se to nezahubit... – Axolotl
Dobry den, uz tretim mesicem chovam axolotly a dostala jsem je k narozeninam, takze s nimi nemam mnoho zkusenosti. Mam 2 axolotly - bileho albina a hnedeho. Mam filter, vodu pravidelne menim a krmim je patentkami.
Mam problem s hnedym axolotlem, oproti tomu bilemu je maly a mam s nim porad nejake problemy. Jeho ruka uplne ztratila barvu a vypada to jakoby mu kazdou chvili mela upadnout a celkove trochu zesvetlal a jejo kerickovite zabry vypdaji jako by je nekdo okousal. Je mozne ze ho bily albin napada? Mam je na chvili treba oddelit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2017 22:14 Crazynees - Snažím se to nezahubit...
Nedávno jsem psala o radu, Axík zatím nemá žádné příznaky a chová se stále čile. Nicméně se mi zdá, že pupínek se o něco zvětšil a naskočilo mu to i na nožičkách. Dokonce z toho visí nějaké vlásky.
Mohla bych tedy prosím lidičky poprosit o radu co dál? Jak mám toho axíka zbavit? Popřípadně co to je? Omlouvám se za příliš mnoho otázek, ale navzdory tomu co všechno jsem načetla ohledně axíků jsem stále nováček. A chci svému axíko i přes to všechno pomoct. Děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   17.09.2017 20:57 Muž @ aladar [766] - ObojživelníciRe: Hanča
Ahoj. Omlouvám se, ale jen v rychlosti, jde o odchov. Pokud jsou vajíčka nenásilně přemístitelná, tak co nejrychleji pryč do stejné vody a teploty. Jsou li příliš prolepená v nádrži se vším, odebrat rodiče a po vykulení tam prcky ještě dva týdny nechat, než se projeví velikostní rozdíly kvůli jejich inhibitorům. To je teď daleko. Jestli toužíš po úspěšném odchovu co nejvíce axů, připrav se na práci s krmením a výměnou vody plus nějaké vlnky plísní, ježto celé bude do ledna trvati. Možnost B - nechat vajíčka s rodiči, kteří je až na pár kuliček sezobou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2017 16:36 Muž @ Yirka [7217] Re: Hanča
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2017 14:22 Hanča – Axolotl
Dobrý den, prosila bych vás o radu. Mám párek axolotlů a včera mi samička nakladla nečekaně poprvé spoustu vajíček. Mám velkou radost ale nikde jsem nevyčetla co s nimi. Mohu je nechat v nádrži s rodiči? Nesežerou je? A co teplota vody, nechat zhruba na 18 nebo zvýšit ? Děkuji
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2017 19:13 Muž @ kakadu [0] - korytnačky
Dobrý deň, chcel by som sa opýtať, bol by možný chov axolotla spoločne s vodnými korytnačkami? Kdesi som videl prezentáciu kde chovali s korytnačkami iný druh mloka, názov si nepamätám
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2017 17:15 Crazynees - korytnačky – Možná zbytečný strach
Fotka k příspěvku Zdravím lidičky. Mám svého prvního Axíka. Proto možná tenhle příspěvek bude naprosto zbytečný a mám pouze přemrštěný strach. Ale nedá mi to a raději se zeptám. Mému Axíkovi se objevil na spodní části čelisti maličký pupínek. Aspoň bych to k tomu tak přirovnala. Zpozorovala jsem to tak před dvěma dny. Sleduji Axíka denně. A zatím se to nijak nezhoršuje a Axík se také nechová nijak neobvykle. Dlabe normálně a aktivní je taky celkem dost. Takže jsem na něm zatím, žádné změny nevypozorovala.
Ale i tak sem píšu s tím, jestli by mi mohl někdo pomoct a říct mi, zda je to v pořádku a nebo je to přece jenom nějaká ta hrozba. A popřípadně jak mám Axíkovi pomoc.
Předem Děkuji!
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2017 08:56 R Muž @ ctibum [1641] - Snažím se to nezahubit...Re: Tina
O pár příspěvků níž se léčba plísně řeší. Případně počkej, až se někdo ozve s odpovědí, jestli se ti nechce hledat...
Mezitím bych ti doporučil založit tu prezentaci, protože asi nemáš v akvárku všechno úplně v pořádku, údržbou počínaje, když ti zahnívá potrava ve dně. Třeba se ti bude hodit rada nejen k léčbě... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2017 08:24 Tina - Snažím se to nezahubit...Re: ctibum
Na pricinu som prisla,zle dno a v nom hnijuca potrava. Ale vycistenim akva im neppmozem.chce to aj liecbu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2017 23:11 R Muž @ ctibum [1641] - Snažím se to nezahubit...Re: Tina
Asi by nebylo od věci zaregistrovat se a založit prezentaci nádrže s uvedením co nejvíce informací a aktuální fotky. Aby se třeba mohla zjistit příčina... ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2017 22:47 Tina - Snažím se to nezahubit... – Plesen u axolotla
Ahojte potrebujem poradit. Mam 3och Axikov a objavila sa u nich plesen :( nechapem ako sa to stalo ale potrebujem radu ako to liecit. Prosiiim poradte. Dakujem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2017 16:54 Muž @ aladar [766] - Obojživelníci
axové jsou vnímaví i na zbytky složek, které tam po čištění zůstaly, otázka je, jaký to bude mít výsledný rozdílný efekt. Asi bych to v první fázi moc neřešil, použij, co bude k dispozici.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2017 16:30 Muž @ aladar [766] - ObojživelníciRe: Axibara
Může být mořská kuchyňská, ovšem kdo to má poznat, když na tom názvu chtějí vydělat i prodejci kamenné. Ostatně nedávno jsem viděl himalajskou sůl v malém mlýnku, která vycházela v přepočtu na 700.- za kilo. Takže mořská kuchyňská, nějaká důvěryhodná, abychom se za chvíli nepouštěli do výroby ředěné mořské vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2017 16:12 Axibara - Obojživelníci – Mořska sůl VS kuchyňska
Tak shánění morske soli v Kolíně je zážitek. Jedu nakrknuta z Profizoo, kde mi pani po sdělení, že ji nemaji ještě dále chytře poradila, ze by mi stacila kuchynska..ze axolotl je stejny jako rybicka a že oni leci ryby soli kuchynskou. Poucila jsem paní o tom, ze axolotl rozhodne neni rybicka a jejich léčba se nedá s lecbou rybicek vubec srovnavat. To mi jsou teda profíci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2017 14:30 Axibara - ObojživelníciRe: Axibara
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Pridavam par dnesnich fotek pred osetrenim, kde je videt chomac pod trasnickou a na prstikach..dnes mi prislo, ze ma i povlak na hlave..ale vzala jsem ji pod tekouci vodu a rukou ji opatrne otrela a z tech prstiku i trasnicky sundala. Ale jeden chomac dolu nesel, bala jsem se, ze ji s nim uthnu trasnicku. Drzi to tam festove. Tu sul porad shanim, zatim neuspesne..ale ja to nevzdam
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2017 09:05 Axibara - ObojživelníciRe: aladar
Děkuji moc.
Aladare, pročítala jsem si tu včera spoustu příspěvků a pochopila jsem, jak jsou Vaše znalosti a rady obdivuhodné, i to, že tu pomáháte a radíte lidem, kteří se ptají takřka na jedno a to samé dokola. Máte obrovskou trpělivost a dobré srdce a já si takových lidí, jako jste VY, velice vážím. A smekám před Vámi.
A Vaší radu s mořskou solí určitě vyzkouším, našla jsem od TETRY Marine Sea Salt, tak jí dneska koupím a snad se mi povede to nepřehnat a neudělat jí tak smrtelnou lázeň. Naštěstí se mi v tom karanténním akva daří udržovat teplotu kolem 15° C a každý den měním za čistou o stejné teplotě. Už 3 týdny nekrmím, což jsem pochopila, že je jedině dobře.
Ještě jsem se chtěla zmínit o tom, že při pročítání příspěvků a Vašich reakcí na krmení patentkami, mě překvapila informace, že krmit axíky patentkami je jejich postupná poprava. Což ve zverimexu a v dalších těchto specializovaných obchodech vám nikdo z odborníků takovouto zásadní informaci neřekne. Naopak tam to doporučují a pochybuji, že by to zákazníkům nutili kvůli kšeftu, když to stojí pár korun.. takže tahle neznalost nebo lenost prodávajících "odborníků" mě zaráží.
Tak ještě jednou děkuji, Aladare ;) a určitě se ještě ozvu..

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2017 20:57 Muž @ aladar [766] - ObojživelníciRe: Axibara
Když vstoupil velký Xolotl do jezera, aby unikl smrti, rozlila se voda do širokých pánví pod ním . Tůně vzniknuvší plné byly vody tak slané, že připomínala vodu moře. A ono to bylo moře, jen trochu dřív, než se napájením okolních říček změnila salinita. Smazal jsem pojednání o účincích zinku,mědi aspol.Pokud má něco zlikvidovat to, o čem píšeš,je to mořská sůl, ale použití čehokoliv dalšího v kombinaci s ní bude zřejmě konec.Poměr neznám, to asi nikdo, ale agresivní hořká mořská sůl se všemi svými hnusnými složkami prostě axolotlům vyhovuje a všemu okolo,myšleno posléze introduktivní druhy, ne. Nutno dodat, že se jedná o velmi nekompromisní přírodní formu léčby a unavení jedinci to nevstřebají. Navrhuji koncentraci selský rozum a slova předem prohrané nech u ledu. Jsem v Praze, tak piš, hezký večer. Pouze mořská...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2017 09:54 Axibara - ObojživelníciRe: aladar
Aladare, ještě prosím o jednu radu.. teď už mám v karanténě další (pořízenou spolu s bílým mrtvým axíkem).. včera jsem jí zase sundávala z prstů chomáčky plísně nebo čehosi slizkého, co se tam další den udělá znovu, ale všimla jsem si, že měla na tlamičce takovou nepatrnou asi 2mm dlouhou "nitku".. tak jsem to chytla a z tlamičky vytáhla velký kus toho slizkého chomáče, který má na prstech. Vyděsilo mě to, protože toho může být plná a já nevím, jak jí pomoct. Už je to předem prohrané, že??? děkuji za odpověď
Reklama

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2017 11:10 Axibara - ObojživelníciRe: aladar
Musela jsem je právě kvůli teplotám v bytě přestěhovat k našim do sklepa do rodinného domu, tam je příjemně, ale i tak se to nedá udržet. Chodím tam každý den, strávím tam po práci i několik hodin, mám syna, od kterého jsem tolikrát odcházela, když spal, abych jim ještě nadloubala žížaly a zkrátka se o ně postarala. A všechno tohle k prdu. V současné době jim dávám každý den do vody 4 namražené 2l flašky a vodu jim z větší části měním každý den. Přes léto jsem k externímu filtru přidala i malý vnitřní, který jim pouštím jen jako vzduchování. Už přemýšlím i nad ochlazováním vody modulem s 6ti větráky, ale moc tomu nevěřím. Jak to konkrétně řešíte Vy, prosím? Takže chápu dobře, že při pokusu o záchranu těch zbylých axin, mám jen udržovat chladnou vodu, měnit co nejčastěji za čerstvou, vzduchovat a nekrmit? Žádný hypermangan, nic. A nechat přírodu ať rozhodne o jejich osudu? Než jsem si axíky pořídila, četla jsem o nich články a hledala další informace, prý jsou vhodní i pro nezkušené akvaristy, protože jsou nenároční. Před axíkama jsem měla raky, spoustu raků a ryby, takže úplně nezkušená jsem v této oblasti nebyla, ale vědět, kolik starostí a trápení obnáší jim poskytnout alespoň zčásti příjemný domov, že je to bolestivý a urputný boj, tak bych do toho nešla. Možná jsem už tenkrát měla zavítat na tyhle stránky a pročíst si problémy, které se tu řeší, to by mi oči rozhodně otevřelo. Aladare, moc děkuji za Vaše informace, byla jsem zoufalá už jen z toho, že jsem si nevěděla rady, taková bezmoc, ale díky Vám to už zvládnu lépe a snad i axíci..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   25.07.2017 23:14 Muž @ aladar [766] - ObojživelníciRe: Axibara
Jednoduše řečeno, vše nad dvacet stupňů zavání průšvihem, pokud je to dlouhodobě, dejme tomu měsíc plus.Nejdříve to není poznat, ovšem pak se chovatel nestačí divit. Obecně platí, že příroda pomůže sama sobě pomalu a lépe než my, a to za cenu úhynu mnoha jedinců, kteří by jen produkovali další hromady axů, jejichž bídné osudy bychom se tu snažili řešit humánně, nikoli reálně.Ve vodě plus dvacet je už málo kyslíku a v kombinaci s uvolňováním mnoha dalších látek, to snad spíš jindy, neb usínám, jde o likvidační proces axů různě rychle , ale jde.Jedna z možností, jak s tím bojovat, či lépe tomu zabránit,pokud nelze dostat vodu do nižší teploty, je naprosto nekompromisní prokysličování vody v co největší míře objemové i časové. V rámci časových možností výměna části vody při jakékoliv příležitosti, dokud se nezmění počasí či dispozice k lepšímu umístění nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2017 21:28 Axibara - ObojživelníciRe: aladar
Dekuji za odpoved..ale bohuzel dnes odpoledne svuj boj prohral..mela jsem ho 3 roky, od uplnyho prcka, patentky jsem mu davala jen, kdyz byl prcek, pak zizaly a rybky. Na zacatku července jsem odjela na 14 dni na dovolenou a axici zustali u nasich, žrádlo i krmeni meli zajistene, ale bohuzel mi nedoslo, ze bych mela dat instrukce, jak chladit vodu. V lete to stahnu na 20 stupnu, pod 20 je nemozne..bez toho maji tak 26stupnu. Nechci si ani predstavovat, jak se tech 14 dni meli..jenze nejhorsi je, ze ty zbyle hnede zacinaji byt take spatne..maji ty chomacky na prstech a kazde chybi nekolik clanku prstu. Trasnicky maji oskubane a jedna zacina plavat na hladine. A vsimla jsem si, ze se casto vynoruji nad hladinu a nadechuji se vzduchu..to nikdy driv nedelali..hlavne bily to delal..ale to je zrejme tim, ze nemohou uplne dychat pres ty nemocny trasnicky nebo to je příčina neceho jineho???strasne moc dekuji za odpoved..uz nechci dalsi ztraty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.07.2017 20:42 Muž @ aladar [766] - ObojživelníciRe: Axibara
Milá Báro. Každý jedinec všech živočichů vzniká s jinými dispozicemi. Osm se vyvíjí, dva chřadnou. U vážných nemocí je to zas opačně. Tak je to dáno v populaci s genetickou rozmanitostí, která u axů velmi upadá, ale funguje. Tvůj sameček nezvládá zátěž, která jiným nevadí. Nevím, jak dlouho je v lehké hyperm. lázni, nicméně skvrny na jeho břiše atd. jsou velmi pravděpodobně důsledkem byť slabé koncentrace tohoto. Pokud jsou dlouhodobě zvyklí požívat patentky, vždy se najde jedinec s problémy. Achilova pata axů je celý trávicí systém s endokrinní soustavou. NEUMĚJÍ BOJOVAT S BAKTERIEMI.Jejich výhoda je chladnomilnost, která brzdí chod událostí, jež stejně nastanou. V praxi to znamená, pokud má ještě energii, podle fotek ano, zrušit hyperm.lázeň - hned.Ta pomáhá v této malé dlouhodobé koncentraci rybám, které jsou mnohem tvrdší. U axů se všechny, i krátkodobě pomocné látky, dostávají do iontových kanálků buněčných membrán, které z nich tvoří adenosintrifosfáty na jejich bázi. Proto jdou obojživelníci jako první do kopru. Pokud má ještě dostatek sil, nezbývá než vzhlédnout k evoluci a nabídnot mu jen čistou vodu s dostatkem kyslíku prozatím bez krmení, neb žádný přípravek jim nepomáhá, jen je stále a znovu zabíjí. Jeho kroucení je samo o sobě znakem průšvihu, zpravidla nevydrží. Ovšem jsou výjimky, které tvoří vývoj.Jakýkoliv další zásah - solení vody,další hypermangan či přípravky budou pro něj jen rána z milosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2017 08:15 Axibara - Obojživelníci – Je tu ALADAR??????
Potrebovala bych nutně jeho odborne rady..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2017 17:36 Axibara - Obojživelníci
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Akutni prosba!!!! Uz tyden bojuji s 3 letym sameckem..vubec nezral, lezel na hladine, obcas se vrtel na dno a pak zase nahoru..trasnicky mu ubyvaly, ale vcera vypadal, ze se zlepsuje..jenze dnes uz nema trasnicky, ale jen krvave zbytky a na nich nejake bile cosi..dted je ve studene hypermanganove lazni..ale nevim, jestli lze jeste zachranit..nerada bych mu prodluzovala trapeni. Poradte..ostatni axiny v akvariu take nejedly, ale jen chvili, trasnicky maji v poradku a uz basti zizalky..bily je manzel jedne hnede a otec tech dvou..je mi ho lito

EDIT- A prosim o informace ohledne toho hypermanganu..jak dlouho ho mam v te hypermanganove lazni nechat?jak casto to opakovat..? A jestli mu mam z tech trasnicek ten bily hnus utrhat..dekuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2017 21:14 Muž @ aladar [766] - ObojživelníciRe: ACSlater
Pokud je to pro axe, hliněné kuličky různých velikostí jsou poněkud rizikové, ovšem jen pro vášnivé polykače. A taky jsou pohledově méně únosné, alespoň mne tento old substrát nenadchl. Přikláním se k říčnímu štěrku do frakce cca 1 cm.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2017 12:16 Muž @ ACSlater [0] Re: aladar
zdravim presiel som si toto forum je tu naozaj toho vela pisane o axoch ale aj tak by som sa ta radsej opytal ci je vhodny Rataj Aquaclay Ground ako dno akva alebo radsej nejaky obycajny jemny strk prirodny pripadne najaky kremicity piesok?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2017 14:30 Muž @ aladar [766] - Obojživelníci
Fotka k příspěvku Kdysi jsem nežeroucí suchozemské želvy rozkrmoval na potravě v době nedělního oběda zcela nepublikovatelné. Zdá se, že tvrdohlaví axové mají opačné sklony zavánějící ultimativním prospěchářským vykrucováním s cílem nasazení nejvyšší laťky, nejlépe Michelinské hvězdy, ihned po přesunu k novému majiteli, vědomi si své důležitosti coby držitelé kvalitní genové základny pro oživení chovu. Tento mladý a sebevědomý floutek z Plzně odmítal zcela vše. Nepřemnlouvám, jeho věc. Schválně, kdo vydrží dýl.Po pár týdnech jsem vytáhl divokého aljašského lososa, všechny nakrmil a jemu nic.Zbytek dne nervozně plaval, dusil jsem ho do rána a nabídl mu makrelu. Bafnul po ní, ale tvářil se kysele. Tak tedy dobrá. Dostal lososa a sežral toho jako pro všechny. Otázkou je, co plzeňákovi chybělo, zda ona ryba či moje otevřená plzeň vedle nádrže.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2017 23:09 Muž @ aladar [766] - ObojživelníciRe: Jana
Ahoj, jaká je současná situace ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2017 05:53 Anet - ObojživelníciRe: aladar
Ahoj, diky ale už je v pohode :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2017 22:07 Jana - Obojživelníci – Axík u hladiny
Zdravím,
v pátek jsem si všimla, že jeden z mých axolotlů (sameček) se vznáší u hladiny, nemůže se ponořit a vypadalo to, jak kdyby se se nemohl vyprázdnit (měl u kloaky plesnivé zbytky). Zbytky jsem odstranila, od té doby je v jiné nádobě, každý den vyměňuji vodu za čerstvou a studenou a potravu mu nedávám. a ještě má takomé změnšené žábky oproti samičce, co byla v akvárku s ním. Co jiného bych mohla ještě dělat? Axolotly krmím kuřecím, občas rybou (vím, že bych kuřecím neměla, ale nitěnky a žížaly mi plivou), druhý axolotl je v pořádku.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2017 20:19 Muž @ aladar [766] - ObojživelníciRe: Anet
Ahoj. Vláďa je v terénu a přijede za týden. Třeba zkus napsat je tady dost zkušených jak to vypadá teď.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2017 07:30 Anet - Obojživelníci – pleseň?
Fotka k příspěvku Zdravím, medzi chovateľmi axov som nováčik a mám problém ktorý mi robí starosti.
Včera keď som prišla z práce som si všimla že môj/a cca 10 cm Iggy má na jednej žiabre biely chumáčik z ktorého akoby ešte trčala nitka alebo ako to nazvať.. proste to nieje len taká gulička.(A pripadá mi to akoby tá celá žiabra bola tak neprirodzene nahnutá dopredu ako by sa chcela zlomiť ale možno sa mi to len zdá) Tak som hneď začala chladiť vodu a skúšala som ho nakrmiť či bude žrať a papal úplne normálne. Dala som mu pár nakrájaných červíkov a dvoch bielych svlečených múčnych červov ktorých som mu tiež nakrájala. Všimla som si ale že ma pravdepodobne riedke výkaly - nepristihla som ho, ale tie flaky sa tam nemali ako inak objaviť a normálne bobky som žiadne nenašla a to ma vydesilo ešte viac. Mám ho v malom cca 25l akva so sníženou hladinou položenom na studenej podlahe. Pôvodný majiťeľ krmil iba larvami komárov a spočiatku som tak krmila aj ja ale cca pred týždňom som začala krmiť červíkmi a múčnymi červami. každé 2-3 dni mením časť vody za odstátu v chladničke a z dna odsávam všetky zbytky. Za každú radu ale aj pripomienku k tomu čo robím zle budem vďačná.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2017 18:18 Muž @ Englor [18] Re: aladar
No, hezky tě pozlobili, jsou to miláčkové :-)

A co to je za pořad, kdy to poběží?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   05.05.2017 12:10 R Muž @ ctibum [1641] - Snažím se to nezahubit...Re: karol
A co si nejdřív něco přečíst ve zdejším atlasu? Dole na kartě pak máš všechna související vlákna ve fóru. Pak je tu ještě chytrý strýček Google, kdyby tu toho bylo málo. A potom, v případě KONKRÉTNÍCH nejasností, bych se obrátil s KONKRÉTNÍM dotazem sem... ;-) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2017 11:16 karol - Snažím se to nezahubit... – jak chovat AXOLOTLA??
dobry den. potrebolval bych poradit JAK CHOVAT AXOLOTL MEXICKY.jak vybavit akvarko,jaka je idealni velikost akvaria (mam 288L),jake rastliny,jakou potravu,ph vody,tvrdost a teplota vody,pproste všechno co by kdo mohl poradit.. prosim na email: karolonderka@centrum.cz
Reklama
Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 67

Zpět na obsah sekce Další živočichové Přidat příspěvek • Zobrazeno 60266x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/1056-axolotl-mexicky