Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Axolotl mexický

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Žáby, Mloci 

Přejít na předchozí stránku 73 Přejít na další stránku   1  
Axolotl mexický
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2012 22:44 Klára K. Re: Yirka
Děkuju, asi si koupím to akvárko 50x25x25. Myslíte si, lidi, že to bude stačit? tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2012 14:14 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Klára K.
Naše dcera má axíky dva. Zařídila pro ně hygienickou nádrž, kde je dost plovouček (Limnobium, Hydrocotyle leucocephala, Pistia) a aby to nebylo tak fádní, tak má na dně kameny s přivázanými Anubiasy. Nádrž má dost mělkou s velkou plochou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2012 14:09 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Klára K.
To opakování je pro méně chápavé čtenáře. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2012 11:40 Žena Alkestis [9] Re: Klára K.
Fotka k příspěvku 1600,- je urcite moc peknej zaklad pokud se to bere postupne. Nejni to jenom kybl na vodu. Je to porizovaci cena akvaria, filtr se taky hodi, neco na zem (u axika nejlepe pisek) se taky hodi, nejaka tak dekorace ci aspon kyticky jsou taky prima. Na to osvetleni bych se vys... oni axici nemaji radi prudky prechod svetla, takze osobne si myslim, ze normalni svetlo od okna bohate staci. Muj axik se teda vzdy kdyz rozsvitim v pokoji urazene otoci a zapluje se schovat. Jinak akvarium je lepsi sirsi plocha a nizsi, takze je pomalu nejlepsi si to nechat slepit na miru.

PS: Hrozne zalezi na tom, kde to nakupujes. ;-)

PPS: Doufam, ze dodas fotky az si ho poridis. :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2012 19:04 Muž Yirka [9118] Re: Klára K.
Orientační ceny nádrží: www.sklorex-akvarium.cz/…
Podle nich vidíš, že tvé úspory budou bohatě na pořízení základního vybavení stačit. Jediným otazníkem pak bude osvětlení, ale i to se dá v tomto případě (pokud nekoupíš set) řešit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2012 17:31 Klára K. – cena
Hele, nevíte, kolik přibližně by mohlo stát akvárko pro axíka? Budu chovat jenom jednoho. Mám v pokladničce 1600 korun. Myslíte, že mi to stačí? hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2012 22:10 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Pepan
Aha, ale oboje to plave. Ale kdyby dospěl, tak je to ještěrka ne? No, raději mlčím, nebo ze sebe udělám vola smich Být ta patentka velikosti selete, tak myslím, že bych uspěl :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2012 22:04 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Zoidik
Axík není ještěr, ale obojživelník. Nebuď jako v jednom přírodovědném pořadu, kdy tvrdili že bahenní želva je obojživelník. Jo a mimochodem, nevím, jak bys u takového aligátora uspěl s patentkami. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2012 21:53 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Pepan
On mezi axíkem a krokodýlem zase až tak velký rozdíl není. Plavou oba, ještěři to jsou taky, jenom trochu ta váha, velikost a zoubky no. smich pokud to jeho ženě nevadilo, tak proč ne. Ale barák je zřejmě nutnost. Nějakýho hroznýše bych si rád někdy pořídil. A na krokodýlka se raději zajedu jenom podívat do zoo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2012 21:33 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Pepan
Nejdřív drbání, teď stěhování, ještě chybí v kuchyni u stolu, nebo v posteli místo partnerky kvůli přitulení a obejmutí když je pár dní mimo a je to snad kompletní. To chce mít asi hodně tohle doma chovat co.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   01.03.2012 21:26 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Zoidik
To se musíš umět postavit. To bylo u kamaráda, který je měl ve velkém bazénu z železných plechů. Přišli jsem ke kraji bazénu a ten krokouš se vynořil u stěny. Tak jsem k němu přišel zezadu a začal ho drbat. Doleva se otočit nemohl, protože tam byl plech, no a kdyby se točil doprava, tak to by musel o více než 180 stupňů a to bych tu ruku stáhl. S ohledem na to, že kámoš je měl v prvním patře rodinného domku a nahoru je stěhoval na zádech, tak to moje drbání byla nevinná idylka. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2012 19:58 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Pepan
No, nevím, jestli by se to dalo nazvat průserem. TO by asi bylo ještě něco horšího :-D

Klárko a co teda máš když ne žákajdu? Najký systém evidence tvého prospěchu být musí. Z toho jak to píšeš, tak nejspíš nějaký elektronický? Tam by rodiče mít prřístup měli mít. Tak zkus navrhnout. Hele mami, já si tuhle dvojku z matiky zlepším a za to axíka? Nebo budeš třeba měsíc omývat nadobí, utírat prach.... To by nešlo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2012 17:09 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Zoidik
Ještě lepší způsob - chci kolo, požaduji letadlo. V našem případě - chci axolotla, škemrám o krokodýla. Nějakou dobu opruzuji a když jsou rodiče neoblomní, tak "slevím" a chci aspoň teda toho axíka. Průser by ovšem byl, kdyby rodiče souhlasili a aktivně koupili krokouše sami. coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2012 16:16 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Klára K.
tak to udělej jak napsal hr 22.02.2012 12:13
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2012 15:43 Klára K. Re: Yirka
No... Vlastně ani jedno. Já nechodím totiž na klasiku, já chodím do Waldorfské školy! Tam nemáme žákajdy! :-( ne

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2012 20:04 Muž Yirka [9118] Re: Klára K.
Ještě nebo už? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2012 17:55 Klára K. Re: Yirka
No jo, to je sice hezký, jenže já nemám žákajdu!!! :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.02.2012 22:54 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Pepan
Ta si zaslouží modré z nebe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -2   22.02.2012 14:43 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Pepan
Tak jediná další možnost jak dostat po čuni je dovést domů milenku, ale ot by už zavánělo rozvodem, tak asi budeš muset o ni pouze požádat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.02.2012 14:39 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Zoidik
Štíra ne, ale hady, želvy i trnorepy jsme už doma měli. Ledacos z toho se i množilo, takže moji paní hned tak něco nepřekvapí. Mimochodem, ti trnorepi byli její a měla jich hezkou skupinu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2012 14:02 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Pepan
Tak co hada, štíra?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   22.02.2012 13:59 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: hr
Samozřejmě že se pochlubím, ale vzhledem k tomu, že do loňska měla sklípkana naše dcera, tak bych do toho moc velké naděje nevkládal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2012 13:45 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: hr
Když otisk, tak hlavně fotku, ono se bude potom líp smát
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2012 13:14 Muž Yirka [9118] Re: Klára K.
Nejlépe se rodiče přesvědčují s žákovskou v ruce. Když je tedy se čím pochlubit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   22.02.2012 13:11 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: hr
Tohle je bóží. Díky za návod, příští měsíc si takhle pořídím na terraburze sklípkana. Dám pak vědět, co na to řekla manželka. potlesk :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2012 11:53 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Klára K.
A co třeba si rozbít prasátko a jít si ho koupit sama? Jelikož tě nikdo nezná a neznáme ani tovji maminu, tak jediné co osobně můžu slíbit, že se zeptám křišťálové koule až mi přijde z reklamace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2012 11:02 Klára K. – Ti rodiče...
Ahoj lidi, jak mám přemluvit rodiče aby mi koupili axíka?:-O Mamka ví, že bych se o něj starala, protože se důkladně starám o štěně, čtyři ptáčky a 35 křečků... Ale nechce mi ho koupit... :-(
Jakpak ji mám přemluvit??? hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2012 22:07 Žena Alkestis [9] – Papani
Ahoj lidi mate nejake zkusenosti co tam s nim mit za rybky,
aby si drobecek pochutnal, ale aby ho ty ryby nenapadaly?

Rada mu tam nechavam zive rybky pro pripadnej hladik a nacvik lovu... ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2011 23:28 Muž Michaldvd [45] - AsieRe: kadiška
U nás v Poprade ich majú bežne na predaj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2011 23:24 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidyRe: bzuk
Jjo zde jsem je taky párkrat viděl, ale nemají je zde vždy, je si to třeba pohlídat na stránkách burzy případně se dotázat pořadatelů, zda tam bude někdo s těmi bubáky. ;-) X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   14.12.2011 23:04 Muž bzuk [4] Re: kadiška
zkus nejakou aqua nebo terra burzu.tam byvaji obvykle k mání.napr. Ostrava vysoka skola banska.tam byvaji super burzy a pravidelně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2011 20:37 Muž honzaprouza77 [18]
jeden můj spolužák má páreček, je to dost strašidelný, jako mimozemšťan a jak to vypadá, že se směje:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2011 20:34 kadiška – axolotl
Fotka k příspěvku Ahoj, nevíte kde by se dal sehnat alespon dva? Nejlépe albíni? Nikde jsem nic nenašla.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2011 21:45 dadka – axolotl
Fotka k příspěvku chcela by som sa opytat, ze kde by sa dali kupit aj ine farby axolotlov, my mame uz albina a takeho sedo-zlateho:)
ako prilohu posielam nasich milacikov:!
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2011 13:54 pyramidehead – axolotl a metamorfóza
výjimečně jsou v chovu v zajetí popsané spontánní přeměny, ale pokud si chcete koupit výhradně akvatického živočicha, abyste z něj mohli udělat suchozemského živočicha, tak jste padlí na hlavu.. potlesk (!!!!)

navíc po metamorfóze axolotl poměrně záhy odchází za svými mayskými bohy.. :-|

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2010 14:16 Lucka – Axolotl
Tak sem zjistila, že to 20l akvecko co mám je stejně v rožku prasklí a teče :-) ,takže axlíčka asi nakonec stejně mít nebudu.Tak aspoň vím,až si ho časem budu chtít koupit ,tak mu rovnou koupím větší akvecko :) ,ale dík za odpověď
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2010 22:39 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Lucka
ratši si toho o něm hodně prostuduj než si ho pořídíš, abys pak neměla ještě víc starostí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2010 22:38 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Lucka
to asi ne, tihle obojživelníci hodně kazí vodu, a podle atlasu má mít 25-35cm, takže by mu to bylo dost malý rybicky.net/atlasostatnich/axolotl_mexicky taky tam píšou že by měl mít alespoň 50ti litrové akvárko ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2010 21:34 Lucka – Axolotl
Chci si pořídit axolotla, myslíte že by mustačilo 20l akvárium? děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2009 15:25 karolína – mlok
Ahoj chci si koupit mloka a vůbec nic o něm nevim poradíte mi někdo čim ho krmit,jak se o něj starat atd. Díky moc s pozdravem ;-) :-( hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2008 21:23 Žena datura [104]
dospělý žije na souši. jinak je ale důležité říct, že v přírodě metamorfóza vůbec neprobíhá, protože není funkční štítná žláza, která by mu dodávala hormon tyroxin, takže veškeré poznatky o jeho "dospělém" životě jsou umělé a laboratorní, tudíž ti asi nikdo nepodá úplnou informaci. já bych se do toho nepouštěla, nevíš, jak moc se mu po proměně změní životní nároky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2008 16:20 Patrik – axolotl mexicky
Jak je známo ax. mexický je většinou prodáván a nabýzen jako "pulec" a né jako dospělec, metamorfoza může být pomocí vstříknutí jodu či podáváni jater, ale když se metamorfozuje jak se k němu chovat a jak ho chovat??? děkuji za odpověd

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2008 18:15 Terčovec
Nevíte kde by se dal sehnat v Královékradeckém kraji?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2008 12:33 Muž Lukys1 [4] - Jezírkové ryby
tak ho nedávaj blízko k oknu spíš někam do stínu nebo jen na léto ho dej jinam :-D

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2007 00:16 Anuk
Já bydlím, taky v cihlovém a v létě mám v pokoji i 30. Asi bydlíš ve sklepě, ale to mi moc nepomůže smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2007 22:15 Sidonius
maco: teplota nad 24 stupnu? ja to neznam, ja bydlim v cihlovem baraku.
Pochopila jste, Anuk? Máte jedinou možnost - přestěhovat se do cihlového domu. Pokud možno i s axolotlem. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2007 18:39 djgnůyjdgn
tobe se v lete zvedne teplota nad 24 stupnu? ja to neznam, ja bydlim v cihlovem baraku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2007 16:06 Anuk – axolotl
Nevíte, jak docílit, aby v létě měl axolotl v akvárku max 24 stupňů? Zatím mám do léta dost času to řešit, ale raději dřív než pozdě ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2006 17:57 olik – axelotl
nevíte jak se pozná samička od samečka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2006 12:28 solem – závojnatky
ty černé jsou docela dobré,rybařím takže mě ryby co žerou celé žížali těší. :-D Jinak jestli se mi to povede, tak určitě dám na forum fotku, protože to bude zajímavý jedinec

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [73] 74

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 72871x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1056-axolotl-mexicky?od=3601