Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Axolotl mexický

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Žáby, Mloci 

Přejít na předchozí stránku 19 Přejít na další stránku   1  
Axolotl mexický
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2015 18:57 JohnyH Re: puffie
Píšu se zpožděním a ano, jsou to tyhle. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.11.2015 18:26 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Jitka
Jednostranná strava je špatně, i kdyby to byla ta nejlepší. Ani v žížalách není všechno, co potřebují k životu, natož v těchto červech. A ještě jich dostával hrozně málo, mládě se krmí denně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2015 18:23 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: aladar
aladar napsal: Patnáct cm stačí na určení pohlaví.
U běžných axolotlů, u aladárků ovšem ne :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2015 17:44 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Eva
Patnáct cm stačí na určení pohlaví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2015 17:13 Žena tyna181190 [27] - Axolotlové a žebrovníciRe: puffie
sice asi pozdě ale přeci... Ano to jsou ony kupuju je axíkům taky a baští jhe bez problému
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2015 14:01 Žena puffie [6]
Fotka k příspěvku Ahoj,
Četla jsem tu že někdo kupuje axovi krevetky v globusu na váhu. Jsem teď v krámu - jsou to ony? Abych nevzala třeba ochucené. Nic tu nepíšou...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2015 13:17 Jitka Re: Eva_R
Tak už fakt nevím, pokud krmím přirozeným krmením a ne náhražkou, tak by mu to přeci nemělo nijak ublížit i když by se jednalo o stravu jednostrannou :-(. Pokud bych ho cpala masem hovězím,kuřecím...tak bych to chápala ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2015 09:12 Eva Re: aladar
Děkuji moc ;-) ,zkusím se podívat po samci,brala jsem ji ze zverimexu u nás.I u malých a mladých se dá rozpoznat pohlaví,když jsou zhruba 15-20 cm malý?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.11.2015 05:00 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Eva
Nestačil by mladý?I ti starší byli mladí.Hledání staršího samce je doménou lidských samiček kvůli zajištění.Tahle Mexičanka chce jen posbírat spermatofory.Starší samci kromě toho občas bez skrupulí pojídají produkty, na kterých se podíleli.Když tak nad tím přemýšlím, je pravda, že v chovech je mnohem víc samic, což je dobře i špatně.Silní a kvalitní samci sice jsou, ale mají své mouchy.Myslím, že by o tom mohla vyprávět i Eva R, když jsem jí poslal (ahoj Evo) ala dárek.Nicméně zpět.Tvá samička vypadá velmi dobře, neřeš bouli a černé tečky,nejsme v reklamě na pleť.Má dobrou konstituci, bude průrazná a samce potřebuje co nejdřív.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2015 09:53 Eva Re: aladar
Moc pěkné,kde já seženu staršího samce
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2015 21:39 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Eva
Máš pěknou samičku, která žádá o oplození.Možná to nebude znít jak má, ale podívej se na můj profil, čeho jsou holky schopny ve snaze rozdat geny a jak umí provokovat samce.Není li, prostě jen roztáhnou nohy a doufají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2015 18:17 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Jitka
Ta změna krmení měla přijít dřív, teď už axík s něčím bojuje a krmením se to může zhoršit. Udělala bych to, co tady vždycky radí aladar - dát do co nejchladnější vody a pár dní nekrmit a uvidí se, co bude dál.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2015 15:48 Eva – Axinka
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Jdu si pro radu,předem děkuji za jakékoliv odpovědi a pomoc.
1,Moje Axinka má na bříšku nějakou vybouleninu a pořád ji cestuje,od hlavy po ocas a zpět,myslela jsem,že třeba spolkla kamínek,ale ta boule se zase přesune dopředu.
2,na ocásku má nějaký černý flíček
3,už druhý den se mi jako vznáší zadečkem nahoru
Moc děkuji
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2015 19:37 Jitka Re: JohnyH
Tak včera si dal malý kousek lososa (asi tak 1/2 červíka viz miska níže, ale dneska pohrdl jak lososem, tak i žížalou :-( . Nejeví žádné známky nemoci, pohybuje se po nádržce,při výměně vody je vidět, že i vylučuje. Jeno mi chudinka trochu zhubnul a víc jak týden nežral (kromě toho opravdu kousíčku včera).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.11.2015 20:08 JohnyH Re: Jitka
Zkuste přímo žížaly nebo rybí maso. Výborně fungují třeba mražené krevety z globusu, jak se nabírají z mrazáku na váhu, ne nijak balené.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2015 11:20 Jitka Re: Eva_R
Fotka k příspěvku Chemii nepoužívám.Jako malinkej dostával každý den několik drobných červíků pro rybičky. Červy mi doporučili chovatelé stejně jako žížalu. Nejprve dostával půlku a v poslední době už si bral celého.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2015 10:00 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Jitka
Nějakou chemii nepoužíváte? Pak bych to viděla v tom krmení, dávat mláděti kousek červa dvakrát týdně je zoufale málo a taky dost jednostranná strava, červy spíš jako doplněk.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2015 22:29 Jitka Re: Eva_R
Ano, odkaluji. používám takovou tu "odsávačku" dole se zvonem. To na fotce je spíš jako na skle v písku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2015 19:36 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Jitka
Mládě dostávalo žrát dvakrát týdně kousek červíka a nic jiného? Na dně vidím dost bordelu, odkalujete?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2015 17:54 Jitka – Axík přestal žrát
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku tak nevím, co je špatně. Ferda je u nás cca 1/2 roku a brala jsem si ho jako poměrně malého (8-9cm). Dostával 2x v týdnu nejprve kousek a nyní už celého červíka. Vodu chladím a je ve 120 litr.akvárku sám. Nyní mi přestal žrát a tak jsem ho dala raději do menší (10 l nádrže), kde mu chladím vodu na těch cca 18 stupňů,každý den měním vodu za předem odstátou (toto dělám tři dny) a dneska se začal častěji držet u hladiny. není tam stále, ale dříve to nedělal. Chuť k jídlu stále není. Vím,že týden bez žrádla není dlouho, ale není to u něho zvykem . :-( . Bohužel jsem již o Axíka takto přišla. Začalo to stejně a bez žádných dalších příznaků a asi tak 10 den se objevila jakási "plísňová" bulka na růžku a do dalších dvou dnů byl konec. Snažila jsem se i o slaboulinkou hypermanganovou očistu, ale marně. sad
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   19.11.2015 21:52 Žena Tanita [10] Re: aladar
Fotka k příspěvku Díky moc! :)) Ašaj i Merax (ti dospívající už poměrně velcí puberťáci) je spolkli bez sebemenšího problému. Vmžiku v nich zmizeli. Ale tomu malému prckovi to nešlo, tak jsem mu ho nakonec nakrájela na tři a to už byla jiná. :-D


Nebojte, axíxi jsou stále v kuse, žádné porcování neproběhlo. :-D
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2015 19:59 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Tanita
Zřejmě budou problémy se zpracováním v tlamě, mají co dělat s obyč.moučňáky.Leda nakrájet, pokud se blíží dospělé velikosti.Myslím Zophobase, axe nekrájet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2015 18:20 Žena Tanita [10] Re: Shimamoto
Díky moc!! :) :) Nechni s nima krmit často, jen jednou za čas, protože jsem se snažila najít ještě nějaké zpestření. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.11.2015 17:52 Muž Shimamoto [492] Re: Tanita
Zophobas morio je druh jihoamerického potemníka, je to tedy krmení srovnatelné s moučnými červy, což je larva evropského potemníka moučného. Jsou ale o něco tučnější, než moučňáci, takže krmit s nimi opatrně, spíš jako doplněk...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2015 17:26 Žena Tanita [10] – Zophobas červ
Dobrý den,
dnes jsem byla ve zverimexu a koupila tam tyto červy. Myslíte, že je mohu bez obav dát axíkům? Moučné neměli, ale tvrdili mi, že je to velice podobné. :)
Moc děkuji za odpověď,
Tan
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2015 14:00 Žena Tanita [10] – Re: aladar
Ale néé, takže on je opravdu holka :-D A já měla radost z takového velkého pěkného samce. no nic, jdu se s tím smiřovat, teď ještě doufám, že alespoň Heimdal (ten prcek tmavý) bude kluk. Jinak budu muset v únoru spoléhat na toho od vás, protože budu mít jinak přeholkováno v akvárku :-D


Moc vám děkuji :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2015 00:53 Muž Shimamoto [492] Re: aladar
Čolci horští prý neotenie jsou schopni, má se jednat o populace z chladných vysokohorských jezer (hlavně Bosna, Černá Hora). Na vlastní oči - a ani na fotce - jsem však žádného neotenického čolka nikdy neviděl, i když by mě to pekelně zajímalo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2015 23:05 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Tanita
Jméno bych neměnil.Když se holky mohou jmenovat Robinson či Mercedes, tak proč ne Ašaj.Pokud jsem viděl správné foto, je to budoucí mamča.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2015 22:43 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Tanita
V případě obdobné regenerace u lidí bychom si zřejmě psali z Marzu.Nicméně nezavrhujte naše čolky. Všechny druhy mají podobné schopnosti jako axové, kromě neotenie.Larvální dospělosti chcete li.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2015 21:41 Žena Tanita [10] Re: aladar
Páni, když to tak říkáte, trochu se děsím, jestli náhodou můj Ašaj není holka xD Myslíte, že bych vás mohla poprosit o znalecké oko? V prezentaci ho mám ze spousty úhlů (je to ten co je na většině fotek s dlouhými žábrami), ale pokud by to nestačilo, zkusím ho zítra vylovit a vyfotit přímo kloaku. Mě se zdá zduřelá, ale otázka je, jestli dostatečně na to aby to byl kluk :-D
Tu jejich regeneraci vážně obdivuji, kéž by to dokázali lidé. :-D
Moc vám děkuji za tak obsáhlou odpověď! :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   17.11.2015 20:48 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Tanita
Holky jsou vypasené od přírody, i když na ně měsíc prdíme.Regenerace se v zajetí protahuje z prostého důvodu genetického i tzv. pocitu bezpečí, kdy pan generál endokrinní soustavy zvaný podvěsek m. podřimuje.V přírodě to není o moc jiné, nicméně platí, co píšeš, ano,soustředí se na výrobu orgánů, neb si to mohou dovolit.V opačném případě startuje celý systém, který aktivuje receptory, jež otvírají vrátka do iontových kanálků buněčných membrán, no aktivuje, spíš je ovládá,aktivní už byli a celý proces se urychluje s tím, že je třeba lovit,aby měly hnané univerzální buňky z čeho tvořit adenosintrifosfát,který jim umožní splnit úkol.Zjednodušeně řečeno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2015 17:47 Žena Tanita [10] Re: aladar
Moc vám děkuji za odezvu! :)
Krmím teď střídavě lososem, moučnými červy (protože už se mi dlouho nepodařila najít žádná žížala :-D) a sem tam patentkami, ale to spíš jen pro malého prcka, kterého jsem si přinesla totálně okousaného z akvaristyky. (A teď je z něj docela pěkný tmavý fešák, ačkoliv stále neměří více jak 12 cm :-D Odhaduji že to bude kluk....zase kluk...:-D)
Bylo mi to jeho doporučení trochu zvláštní, ale chtěla jsem to vyzkoušet, jelikož mám (měla jsem, teď už mám ještě jeden malinký tmavý přírustek :-D) dva axíky, jeden kluk - Ašaj a ten je teď neuvěřitelně velikánský, vyrostl skoro až překvapivě rychle a nemusím ho teď už dva - tři dny krmit a stále vypadá jak kdyby deně spořádal celého lososa :-D No a pak tu poněkud geneticky zmutovanou gold formu s černýma očima - holku a ta je stále taková pohublá, ať krmím čímkoliv a jak koliv často...:/ Přitom jsem tu mnohokrát četla, že hubenější bývají spíše kluci a holky opak. Takže myslíte, že je to opravdu jen tou překřížeností, a že s tím nic nenadělám? :/
Jinak zdraví jsou všichni, jen tahle "gold" (a doufám, že se to netýká i tmavého, protože mu sice všechno dorostlo, ale ne tak rychle jako tehdy Ašajovi) mne tímhle trápí, protože když se podívám k vám všem do prezentací, máte takové hezké "vypasené" holky. :-D

A ještle jsem se chtěla zeptat, je pravda, že když : Dám příklad : Přinesla jsem si toho tmavého z akvaristiky bez poloviny ocasu, bez končetin a na všem měl jakoby plíseň. Léčila jsem ho ve studené vodě a ačkoliv to trvalo dlouho, plíseň zmizela a axíkovi všechno dorostlo. Jenže za tu dobu (cca 2 měsíce?) nevyrostl ani o píď. Jakmile mu však dorostli končetiny, začal se zvětšovat :-D Je to ovlivněno tím, že když "regeneruje", soustředí růst jen na poškozené části a svůj vlastní růst si nechává napozději? :-D
Moc děkuji, fakt stále musím obdivovat vaše znalosti! :)
Tan
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2015 16:54 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Tanita
Krmení lososem je v pořádku, sám mám přísun za poloviční ceny.Co se stane s axy nikdo neví, jen to, že je to tučné maso z norských faremně chovaných lososů, jejichž krmení v ohrazeném moři jsou přibarvované granule kvůli červenému masu (a prodeji), čehož lze v kuchyni docílit nálevem z červené řepy.Všechna rychlená krmná zvířata mají velký dopad na organismus.A nezapomeňte, že obojživelníci padají první.Mnoho menších ještěrů se přestalo množit, či vyráběli zmetky, kvůli krmení laboratorními myšátky.Znovu upozorňuji, zejména ženy, aby se nesnažily vykrmit své miláčky co nejdříve, aby se měly čím chlubit.Je to obrovská antievoluční chyba.Velikost tvoří geny, nikoli překrmení.Dejte jim prostor, střídejte potravu, jinak za nedlouho nebude kam sáhnout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2015 12:50 Žena Tanita [10] – Losos
Dobrý den,
dostala jsem od jednoho chovatele typ, že mám zkusit na nějaký čas krmit lososem. Krmím teď už jednou za dva tři dny a axíci krásně vyrostli. Žádné problémi nemají, vodu měním dvakrát do týdne 1/3, protože vím, že losos hodně špiní.
Jen jsem se chtěla zeptat, jestli je to v pořádku a jestli teď zase mohu do potravy zamíchat i žížali, sem tam patentky a nějaké červíky? :) - Samozdřejmě pomalu, aby z toho neměli šok.

Ps: Opravdu po té měsíční lososové kůře krásně vyrostli a jsou více akčnější, než kdy dřív, což mne opravdu překvapilo.

Moc děkuji a hezký den :)
Tan
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2015 09:36 Eva Re: Eva_R
;-) vzala si žížalu,mám takovou radost :) moc děkuji za rady,začnu pomalu,žádné nutění. Tyhle stránky jsou super,moc děkuji za doporučení.Určitě budu mít spoustu dotazů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2015 12:00 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Eva
Rostlinky snad ne. Ale možná to krmení, žížaly jsou pro axolotly výborné, ale chtělo by to i něco jiného. Střídám třeba s celýma rybičkama. Ale jak psal aladar, teď krmit opatrně, s jiným krmením začít pomalu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2015 09:23 Eva Re: Eva_R
Vůbec nic,jen čistá voda,krmila jsem jen žížaly.Asi před dvěma měsíci jsem tam dávala nové rostlinky-nemůže to mít vliv?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2015 07:38 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Eva
Nepřidáváte nějakou chemii do vody?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2015 22:50 Eva Re: Eva_R
Ano má,ale úplně mě vylekala,za tu dobu co ji mám tak se takhle nechovala
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2015 22:31 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Eva
Ještě se zeptám - má tam i menší kameny, které by mohla sežrat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2015 21:50 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Eva
Hlady neumře.Pokud nereaguje do dvou vteřin, nepřemlouvat.Teď si musí ustálit trávení a za pár dní to můžete začít zkoušet.Nemají problém nejíst mnoho týdnů, dospělí i měsíce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2015 12:02 Eva Re: aladar
Fotka k příspěvku Zraněná není,mám ji dva roky a koupila jsem ji ve zverimexu,žrala úplně normálně až teď potravu odmítá,jakoby ji očichá,otočí se a plave pryč,aspoň že se už netočí dokola.Nevím co dál,aby mi neumřela hlady :-(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2015 19:57 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Eva
Toto chování má několik důvodů.Předpokládám, že nejde o zranění.Zpravidla se jedná o napadení trávicího ústrojí, které axové díky prokříženosti a oslabené imunitě špatně snášejí.Bohužel to velmi často končí úhynem.V podstatě jde o to, čím byl krmen původním majitelem a Vámi.Na to je dobré se chovatele zeptat.Počítejte s tím, že většina axolotlů je ve špatném stavu, proto doporučuji nákup u skutečně poctivých chovatelů.Každopádně nekrmit.Žížaly jsou naprosto OK, ovšem při odchovech se často krmí patentkami a nitěnkami kvůli úspoře času a přechod na kvalitní krmení je poté paradoxně likvidační proces.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2015 09:58 Eva – Axinka
Dobrý den,dostala jsem se na vaši stránku s doporučením,že mi poradíte.Mám Axolotla-Axinku a v neděli se točila dokolečka a převracela se na bok,nevíte čím by to mohlo být?A ještě bych se chtěla zeptat,jestli je pravda,že žížaly jsou pro ně škodlivé?Moc mi poslední dobou nechce žrát :-( Děkuji za odpovědi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2015 08:48 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Eva_R
Šlo o snímek, kdy má opřenou nohu o tlamičku růženky v prakticky dokonalé bilaterální souměrnosti.Na jedné ji objímá, na druhé umlčuje, čili v podstatě i naše realita.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2015 22:21 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: aladar
Fotka k příspěvku smich
No, k Aladárkovi by spíš sedělo - Miláčku já bych tě láskou sněd! Občas to u nich zavání domácím násilím :-D
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.11.2015 21:06 Muž aladar [902] - Obojživelníci
Ještě krátce, možná to bude zavánět OT, nové fotografie Evy jsou zdařilé a byla by škoda je nedat do fora.Tuším že čtvrtou bych nazval několika M. Miláčku miluji Tě, ale Mlč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2015 20:48 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: puffie
Také si odhrabu brambory, abych se dostal k masu.Vybral si lokaci, která mu vyhovuje, ovšem chybí mu tam podstatný prvek.Plochý rohový kámen od pěti do deseti cm nade dnem.Pak mu nebude štěrk vadit, a za vaší nepřítomnosti ho bude zobat s pocitem nalezení dobrého úkrytu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2015 11:35 Žena puffie [6]
To se mi ulevilo a ještě jeden dotaz mám. To už mi Ax dělá déle. Vždycky si v rohu (jen v jednom a tom samém) odhrabe štěrk. Proč? Vadí mu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2015 20:36 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: bibuschka
Možná mám drakonické, ale účinné metody.Jakmile bych podobnou věc viděl, šel by ax do lavoru a prsty bych to odstranil.Druhá fáze je po výměně vody ve stejné nádobě použití velmi zředěného a skutečně dokonale rozmíchaného hypermanganu do POUZE SVěTLE RůžOVé barvy, po třeba hodině, to je celkem jedno, vrátit do čisté vody a druhý den roztok použít znovu.Manganistan draselný je k dostání v lékárně za pár korun, je velmi účinný a je třeba s ním zacházet opatrně, nicméně na trhu nemá konkurenci.Protiplísňové přípravky z akvaristik na axe nefungují.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [19] ...... 73 74

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 73001x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1056-axolotl-mexicky?od=901