Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Axolotl mexický

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Žáby, Mloci 

Přejít na předchozí stránku 52 Přejít na další stránku   1  
Axolotl mexický
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2013 12:22 Muž DrChila [243]
Fotka k příspěvku Technická otázka vypadá to jako axolotl ale jako kdyby ho přejel parní válec. Co to proboha je?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2013 10:18 Muž DrChila [243]
Tak sem přišel dneska ráno akvariu a tam je opět nastříkáno.. Od axolotlů je asi docela dost možný že mám asi všechny samce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2013 09:17 Muž aladar [902] - Obojživelníci
larvičky jsou venku,nemám čas je udat ani jet na buchanky,takže včera pěkně do Palladia a už mi na stole bublají artemie.Takové patálie kvůli 12ti holobrádkům :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.05.2013 19:32 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Iloveo
Zapomeň na to,že budeš všetko robit ako vždy a život s axolotly bude balada.Možná se soustruhem.Všechno se neustále mění.Jestli chceš s nimi žít,pak i s jejich vadami a problémy.Jako ve vztahu.A jestli si myslíš,že už se to nikdy nestane,říkám STANE,a občas bude možná i hůř,to není bubu,ale realita.I u dětí se vyrovnává zlobivost s radostí.Zvykej si na váhy života,ráj není (protože bychom zblbli)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2013 21:28 Žena Iloveo [11] - ObojživelníciRe: aladar
Dobre! ano Dakujem ti moc krat tak ja to skusim a dufam ze sa mu to uz nikdy nestane :-)
SPRAVILA SOM SI PREZENTACIU!!! KONEČNE X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2013 19:44 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Iloveo
Šárko,je moc hubený,vysaď patentky a krm iba dážďovkami.Dej mu dva dny půst.K patentkám se nevracej,dokud nebude mít širší výběr potravy,pak být občas můžou.Samotné dělají neplechu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2013 18:30 Žena Iloveo [11] - ObojživelníciRe: DrChila
ved ho pocuvam dala som fotku!!! a teraz im nic ine nedavam iba dazdovky a patentky. a do akvarka som tiez nic nedala tak co mam povedat? ze mi rastlinky hnednu ale ved to nie je poctatne
vsetko robim tak ako vzdy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2013 17:33 Muž DrChila [243] Re: Iloveo
No tak pokud to je čistou náhodou po těch patentkách tak bych se asi zamyslel nad tím abych mu dával něco jinýho než zrovna jsou patentky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2013 17:06 - Re:
aladar napsal: Chápu asi Tvé rozrušení,ale nikdo z nás Ti neřekne diagnozu na základě toho,co jsi napsala.Pomůžeme rádi,když pomůžeš nám.Zkus si vzpomenout,co se v poslední době změnilo v čemkoliv.Ale bez fotek nečekej zázraky.
Tu je človek čo ti vie asi najlepšie poradiť,no ty ho nepočúvaš. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2013 16:55 Žena Iloveo [11] - ObojživelníciRe: DrChila
ne ne ne uz je v poriatku ale potrebujem vediet z coho to mal. aby som vedela co spravit nabuduce
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2013 16:43 Muž DrChila [243] Re: Iloveo
technická otázka neni už tuhej? :-D docela dost zbělaj když jsou mrtví stejně jako lidi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2013 13:15 Žena Iloveo [11] - Obojživelníci
Fotka k příspěvku a normalne mu to vizera takto
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2013 13:13 Žena Iloveo [11] - ObojživelníciRe: aladar
Fotka k příspěvku Uz nie je bledy. Vies mi povedat z coho to mohlo byt? vecer som mu dala patentky a nadruhy den bol bledy . tu je foto
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.05.2013 23:28 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Iloveo
Chápu asi Tvé rozrušení,ale nikdo z nás Ti neřekne diagnozu na základě toho,co jsi napsala.Pomůžeme rádi,když pomůžeš nám.Zkus si vzpomenout,co se v poslední době změnilo v čemkoliv.Ale bez fotek nečekej zázraky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2013 16:55 Žena Iloveo [11] - Obojživelníci
PROSIM POMOZTE!!! Axik albin s bielymi ockami mi zbledol ma slabulinko ruzove ziabre take som u neho nikdy nevidela on mal furt najkrajsie ziabre zo vsetkych krasne silno ruzove az cervene ziabre.
Co mam spravit? Jak mu mam pomoct?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2013 18:45 Muž DrChila [243]
Fotka k příspěvku Nově umístěno dál od okna než se nadějem budou tu vedra. A nově i s filtrací která až po leak testu bude vhozena do skříně a až hlavně koupím delší hadice.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.05.2013 18:44 Muž DrChila [243]
Fotka k příspěvku Takhle spolu vycházej
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2013 18:38 Muž DrChila [243] Re: Iloveo
Hlavně ne přísavníky!! přísavníky mají trny kterými se brání. Já mám Gibicepse ty nemajů trny jsou mírumilovní neútočí na nič. A jinak tam mám tetry fantomové (tetra fantomova) z 25ks mám 22 od tý doby co je mám což je 2 měsíce cca
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2013 18:32 Žena Iloveo [11] - Obojživelníci
dobre ryby? zadny ubytek nehrozi? a to ake ryby myslis? :-) lebo to by som brala :) okrem prisavnikov.
Držím ti palce nech ti to víde X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2013 18:19 Muž DrChila [243] Re: Iloveo
Axikov spapá rybičku pokud má hlad pokud se zvolí dobré ryby žádný úbytek nehrozí:) A samozřejmě pokal jsou dobře krměni.
Já jsem dneska dostal konečně filtr do ruky a už nejedu přes molitan sláva nazdar výletu dorazil a už je tu. Momentálně se testuje jestli nebude téct či tak něco:)
Žádnej extra proud to není tak jak jsem to chtěl přesně to vypadá. A konečně nebudu mít breberky ve vodě respektive žijící plankton měl jsem ho tam i když sem měnil tejdně 50L vody asi molitanová houba je málo. Hodil jsem tam jemnou vatu tak snad to vychytá. Pokud nenastane zlepšejí tak asi budu muset používat UV nebo nevim
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2013 13:44 Žena Iloveo [11] - ObojživelníciRe: Eva_R
Ona to vie, že axíkovia jej spapajú rybičky. povedala som jej to :-) mamina ma iba neonky, mecune cervene ktore aj tak bude im kupovať ako potravu pre ne :-) a dvoch prisavníkov ktorymi by mali vychádzať keďže sú tak velký ako sú axikovia. Ak ich neprerastú.
Nikdy by som axíkov nedala kým nevysvetlim ako sa o ne starať!!!!!!!!!!! no
A aby sme sa rozumeli tak aj o tom vie že nema ocka ale nevadilo jej to aj tak sa jej lúbil :) a potom že nemajú pravo žiť !
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2013 13:18 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Iloveo
Iloveo napsala: A dala ich do zariadeneho akvaria s rybičkami smich

To mi moc legrační nepřipadá. Časem bude mít mamka akvárko bez rybiček nebo Torpéda bez žaber.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2013 10:29 Žena Iloveo [11] - Obojživelníci
Včera videla moja mamina prvý krát mojich axikov.
Prvá reakcia u nej bola "No, fuj" :-D nikdy by som sa ich nedotkla. Potom som jedneho z velkych vytiahla aby pohladila jaky sú na dotyk. Jej reakcia na to "fuj, to je slizké" smich a po priblizne 15min povedala "sú taky škaredý až je to pekné" smich A dopadlo to tak že keď odchadzala zobrala si domov z dvoch krpcov. A dala ich do zariadeneho akvaria s rybičkami smich
Zobrala mi "TORPÉDA" čierneho axika bez očí!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2013 23:34 Muž DrChila [243] Re: aladar
Tak to se máš že se ti to množí.. Já tady mám maximálně spermatafor nebo jak se tomu nadává jejich sperma po akvariu toť vše bůh ví jestli tam mám vůbec samici jednu:-D
A musim přestěhovat akvarium do okna jelikož se blíží tepla a asi by jim to neprospělo být na sluníčku. To už by těch 19°C co tam maj neměli vůbec nikdy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2013 23:10 Muž aladar [902] - Obojživelníci
Mám asi deset larviček těsně před vykulením,tak kdyby někdo chtěl,jsou volné.Dvě ze samic,tmavá a bílá,mají plná bříška,takže budou další prckové,už to nestíhám udávat.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2013 13:24 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Iloveo
Můžeš, podle velikosti akvárka. Zatěžují vodu, protože mají výkalů hodně, takže pak musíš častěji odkalovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2013 17:32 Žena Iloveo [11] - Obojživelníci – Za rady Dakujem
Otazka! Mozem dat Ampullarie k axikom koly riasam?
Ich vykali nebudu pre axikov jedovate? Lebo som čítala že "jejich výkaly dost zatěžují vodu."
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2013 01:43 Žena Iloveo [11] - ObojživelníciRe: Eva_R
Odchov urcite nie! no
Uprimne, dari sa mu a papá viac nez ostatny je to taky pažroš a koly jeho slepote je aj najkrotkejsi zo vsetkych :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2013 01:35 Žena Iloveo [11] - ObojživelníciRe: DrChila
No, mne sa zda ze netrpi ale skor naopak je spokojny a s tym umieranim, uvidime.
A aby sme sa rozumeli nebol kupovany ale darovany :-) a uz ma 6 ci 7cm :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2013 22:28 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: aladar
Nejsem proti, nelíbilo se mi jenom to splachování. Spousta lidí to pořád dělá.
Jinak já zase přitakám lloveo, taky bych tvora neusmrtila kvůli tomu, že je hendikepovaný, pokud bych teda viděla, že vede docela spokojený život. Bez dalších odchovů.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2013 22:23 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Vlaďka
Díky za fotku palec
Pěkně roste, z těch čtyřčat je teda druhý největší. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2013 19:21 Muž DrChila [243]
Fotka k příspěvku Pomocník při úklidu zbytků potravy
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2013 19:19 Muž DrChila [243]
Fotka k příspěvku Už se to začlo konečně rozrůstat:) tady vidíte co mi pomáhá udržovat vodu v rámci možností čistou.
A ještě jednou si nemůžu vynachválil Gibicepse v akvairum pojí všechny zbytky co axoloti nechají či vyplivnou.
A jak tak koukám tak tam taky jsou v pozadí 2 axolotlové:-D
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2013 19:05 Muž DrChila [243] Re: aladar
A to nebudem mluvit o tom jak v raném věku jsou malé plůdky výživné pro ryby například:) Je to jedno co kdo pěstuje. Udám příklad já pěstuju artemii na krmení rybiček malejch. Je to taky živí a pěstuje se to jen pro jídlo. Tvor jako tvor.
Špatné rybičky axoloti a jiná zvěř deformovaná by se neměla prodávat. V přírodě přežije jen silnější jedinec. Stejně většinou pokud ty zvířata jsou deformovány 1)trpí oni sami, 2)předčasně umírají, 3) není na to hezký pohled
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.05.2013 18:55 Muž aladar [902] - Obojživelníci
V tomhle případě musím přitakat DrChilovi,chtěl jsem napsat něco podobného.Spláchnout doslova samozřejmě ne,ale zkrmit co nejdřív,třeba věnovat do akvaristiky pro akary...Pokud je někdo příliš jednostranně zahleděný do axolotlů a příčí se mu je podat jiným dravcům,nechť si uvědomí,že podobné věci se svými,nejen rybami,dělají akvaristé to samé bez ohledu na to,jak moc je mají rádi.V opačném případě nezbývá,než se mnoho let starat o neperspektivní handicapované jedince,což časem každého omrzí,ale už jsou velcí,tak si chovatel hledá ospravedlnění k tomu,aby se jich mohl zbavit.V přírodě zaplaťpámbu k takovýmto situacím nedochází,neb jim moudře předchází již v jejich ranném věku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2013 17:35 Muž DrChila [243] Re: Iloveo
všechno má právo na život podle ježíše:-D jenom řikám že když jsou pro chov nechápu jak je někdo bez očí může prodat. Spousta lidí si pěstuje rybičky na nakrmení jiných chodí to tak i v přírodě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2013 17:29 Žena Iloveo [11] - ObojživelníciRe: DrChila
Ja mam jedneho ktory nema ocka ale koly tomu nema pravo na zivot?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2013 16:57 Žena Vlaďka [6] - ObojživelníciRe: Vlaďka
a ještě dodávám,že má už skoro 12 cm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.05.2013 16:56 Žena Vlaďka [6] - ObojživelníciRe: Eva_R
Fotka k příspěvku posílám další foto... :)
Zdá se mi zcela v pohodě a spokojený.Má chuť k jídlu.Občas sedí na kytce,občas odpočívá v květináči,který tam má.Leze i plave.Prostě tak nějak dělá vše,jak snad axíci dělají :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2013 22:11 Muž DrChila [243] Re: Eva_R
dát jako potrava pro axoloty by to šlo nebo psovi určitě maj nějaký omegamastný kyseliny:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.05.2013 21:39 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: aladar
Proč spláchnou, není lepší způsob? Nebo to bylo myšlený jako obrazně?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.05.2013 20:14 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Iloveo
Oči mají už ve vajíčku.Pokud jich je ve snůšce slepých víc,je to pravděpodobně dědičná vada.Útlocitní chovatelé nechť jim pořídí slepeckou ploutvičku a mají li rozum,dále je nemnoží,ti pragmatičtí je spláchnou a oddělí rodiče,nebo jim nedovolí reprodukci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2013 20:11 Muž DrChila [243] Re: Iloveo
tak tomu řikám smůla:-D Nám taky jednou řekla pani doktorka pani leží v posteli a je mrtvá. Přišli jsme k ní a normálně spala. Nemůžem poradit když tam u toho nejsme nebo to nevidíme:)
To je jak slepímu říct za ti modrym barákem do prava a tam je to co hledáte.
Nebo to je jako kdybys slepému radila cestu autem:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2013 20:08 Žena Iloveo [11] - ObojživelníciRe: DrChila
nie!!! nie, kazdy mobil ma fotak tie 10eurove nemaju a ja mam prave ten!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2013 20:00 Muž DrChila [243] Re: Iloveo
bez fotek toho moc neuvidíme ani moc neporadíme a v dnešní době mobilu má foťák každý
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2013 19:23 Žena Iloveo [11] - Obojživelníci
Mala by som otazku. Je to normalne, ked sa vam axikovia narodia tak ze nemaju vyvinute ocka? vlastne nemaju ziadne! Da sa im nejak pomoct alebo co s takymi axikmy robit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2013 21:49 Žena Iloveo [11] - ObojživelníciRe: Eva_R
Tak toto som o nitenkach nevedela! No, uz nikdy ich takto neohrozim!!!
Ano uz sa to stalo nie raz! Mam jedneho axika ktory je problemovy koly tomu ze je slepy :-( a ostatny co ho len videli tak odneho odplavali z dovodu ze uz obhryzal im ziabre a jednemu aj nohu, uz som ho chcela dat prec ale som rada ze som si vsimla ze ked je napapany tak neutoci :) A teraz uz aj plavaju spolu :)
Ked budem môc tak spravym aj prezentaciu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2013 20:44 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Iloveo
Nítěnky můžou být nakaženy parazity mikrofilériemi, pro tyhle obojživelníky to bývá smrtelné. Neriskovala bych.
A že by byly tak úplně nevýživné, to snad ne.
Píšeš zas - to už se ti někdy ohryzávali?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2013 19:50 Žena Iloveo [11] - ObojživelníciRe: DrChila
Asi nie :-( nemam fotoaparat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2013 15:24 Muž DrChila [243] Re: Iloveo
a prezentaci dělat nebudeš že by sme viděli v jakym je máš akvarium hezkym? :)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [52] ...... 73 74

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 73001x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1056-axolotl-mexicky?od=2551