Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Axolotl mexický

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Žáby, Mloci 

Přejít na předchozí stránku 64 Přejít na další stránku   1  
Axolotl mexický
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2013 07:08 Žena Saruse [3] - Obojživelníci
Já jsem měla kdysi 500L se skříňí a vybavením a dala jsem ho taky za pár kaček. (jak jsem byla mladá a blbá :-D ), pán ho má ve sklepě, už ho nepotřebuje,tak se ho chce zbavit, prostě dobrá koupě ;-) My teď do toho malýho máme taky filtr s regulací, jen to lehce víří hladinu, je to spíš slyšet než vidět, takže počítám něco takovýho.Tak uvidíme, když nebude tam, zajedeme v neděli na Pankrác, tam je akvaristická burza.
Jinak ten Wikki stále létá na hladině, řekla bych, že se mu líbí ty kytky, co jsme tam dali, před tím to nedělal smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2013 23:45 Muž DrChila [243] Re: Eva_R
myslíš tim 110l/h sera co žene ještě další 4 akvárka? :-D i když to pustim naplno tak mi to všude bublá takže to výkon opravdu závratnej není:) Ale nebudu se hádat nemaj rády proud:-D Tak jim ho nedělám filtruju přes molitan přiměřeně voda se nešpiní tak to neřešim. Ať si každej určí jakej proud jim tam pustí ale elektrickej bych jim tam opravdu nepouštěl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2013 23:36 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: DrChila
A není to spíš tím, že to pohání moc silný vzduchovací motorek?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2013 23:15 Muž DrChila [243] Re: aladar
Protože má malý médium proto má velký průtok. A jelikož je dokázáno že pokuď voda dobře cirkuluje hůř se kazí:) A kvůli přenášení kyslíku, tepla všeho možnýho. Já bych se 300 rozhodně nezbavil kvůli filtru jen bych tam hodil nějakej s malým průtokem aby to axíky moc neobtěžovalo a mohly si v klidu plavat. Co si budem povídat v řece normálně nežijou axoloti:-D aby tam měli upřostřed vír jak v moři:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2013 22:34 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: DrChila
Který blbec by se chtěl zbavit třístovky kvůli filtru.Pár možností mne napadá,proč ty máš výkonný filtr v malém akváriu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2013 22:31 Muž aladar [902] - Obojživelníci
Už jsem doma.Gratuluji k třístovce za 500.-,filtry nemůžu zaručit,je to spíš tera,ale dnes je tam už všechno.Kromě toho u axů to zas tolik nehoří.Spíš se bojte výběru axolotlů,začínají se tam nějak množit,včetně čistých zlaťasů a dalších forem,ale je to jen někdy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2013 22:00 Muž DrChila [243] Re: Eva_R
No tak to máš regulovatelný některý to nemaj:-/ Tak aby si na to dala bacha:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2013 21:54 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: DrChila
Ale zase větší prostor, víc vody. Já mám filtr do 150l ve stovce, dá se nastavit tak, že je vidět jenom lehký pohyb hladiny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2013 21:51 Muž DrChila [243] Re: Eva_R
Viděla si filtr pro 60 litroví akvarium? 150-300l/h a docela dost to točí s vodou... a čím větší akvarium tím větší průtok prostě to bude točit s vodou stále stejně moc...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2013 21:47 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: DrChila
Tak koupí filtr určený do akvárií 300 litrů, proč by tam měl být vyrvál? Pořád to nechápu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2013 21:44 Muž DrChila [243] Re: Eva_R
No tak že když by to měla puštěný celý den tak jim to bude vadit.... Je rozdíl mezi proudem v akvariu 700L/h nebo 1000 a více za hod a docela rapidní. Jim vadí u mě když tam u mě pustim jenom filtr molitanovej na poloviční výkon
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2013 21:37 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: DrChila
filtr pro 300L to bude kurňa vír to nevim jestli se jim bude líbit

jak to myslíš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2013 21:37 Muž DrChila [243] – Re: Saruse
Tak to se ho někdo zbavil protože ho nechtěl No filtrovat vodu třeba jo:-D ale né filtrem pro 300:-D viděla si někdy průtok těch filtrů? já mám 1000l/h doma ve 130tce a to je vyvrvál:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2013 21:36 Žena Saruse [3] - ObojživelníciRe: DrChila
když tak vyhodíš část nábytku, no :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2013 21:35 Žena Saruse [3] - ObojživelníciRe: DrChila
jdou ti dva, později i ti čtyři. ale filtrovat se to bude muset.
my jsme ho sehnali za 500 potlesk potlesk smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2013 21:31 Muž DrChila [243]
Počkej počkej? neřikala si že do toho 300 jdou ty axoloti? filtr pro 300L to bude kurňa vír:-D to nevim jestli se jim bude líbit

Jinak 300 závidim:-/ budoucnu bych chtěl 450L ta 960L na aukru je už moc velká:-D asi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2013 21:30 Muž DrChila [243] Re: Saruse
Počkej počkej? neřikala si že do toho 300 jdou ty axoloti? :-D filtr pro 300L to bude kurňa vír:-D to nevim jestli se jim bude líbit:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2013 20:48 Žena Saruse [3] - ObojživelníciRe: DrChila
tak jsem ho znova zkoukla - pro jistotu - a má 4 :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2013 20:45 Žena Saruse [3] - ObojživelníciRe: aladar
Aladare, mají v těch Holešovicích taky filtry? nějaký pořádný - pro těch 300L? Já jen, jestli máme čekat nebo objednat někde na eshopu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2013 20:43 Muž DrChila [243] Re: aladar
Co prohodili ste si fotky nebo ne? Jestli bude romantika jako v pohádce:-D
Mimochodem mi plaval i břichem nahoru. Ty 3 starý první co sem měl docela to ale nebylo dobrý znamení..... Oni se po sobě asi opičeli.
A na tý fotce to fakt vypadalo jako kdyby mu pár prstů chybělo normálně má ve předu 4 na tý fotce sou 3:-D i když jim všechno teda doroste no jak sem se přesvědčil
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2013 20:42 Žena Saruse [3] - ObojživelníciRe: aladar
tak pokud to bude mít vliv jen na barevnost, ne na nějaké "vývojové věci"... nebo nemám fakt představu, jeslti v tom může být problém
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2013 20:41 Muž aladar [902] - Obojživelníci
To je bordel,poprvé mi to zmizelo na další stránku :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2013 20:38 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Saruse
To je určitě holka.U všech čtyřech to zavání prokřížením goldenů s bílými.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2013 20:36 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Saruse
U všech čtyřech to zavání prokřížením goldenů s bílými.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2013 20:17 Žena Saruse [3] - Obojživelníci
Fotka k příspěvku a tady je, myslím, samička
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2013 20:15 Žena Saruse [3] - ObojživelníciRe: aladar
on je má světlé, je takový zlatý. dva jsou nažlouzlí a dva jsou bílí. měli by to být dva samci a dvě samičky, ty tu nejsou vidět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2013 20:11 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Pepan
Už bych se možná přestal ptát,co mohou potkat v přírodě,touto diskuzí už proběhla stáda prasat,hejna ryb a chuchvalce žížal.Nikdo dnes nedodržuje tradicionalistickou doktrínu,ani zoo.Ptejme se,co potřebují a spotřebují.Mimoto larvy chráněné mnohem lépe než moučňáci lezou po dnech všech živých jezer.Axolotli s nimi nemají problém,pokud nejsou od mala rozmazlováni měkkými a sušenými náhražkami.Howgh :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2013 19:59 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Saruse
Bílému nevidím na oči.Nevím,jestli je to fotookoklam,ale vypadají na dva samce,což ale v téhle velikosti nebývá tak výrazné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2013 19:51 Žena Saruse [3] - ObojživelníciRe: DrChila
:-D



 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2013 19:50 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: DrChila
Oni možná neplivou ty moučné červy proto, že jsou hořcí, ale proto, že jsou tvrdí. Kdybyste vybral některého bílého, což je ten, který se čerstvě svléknul, toho by si možná dali. I když, jak často se axík v přírodě potká s moučným červem? Spíše to asi budou nějací červíci jako žížalky a podobně.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2013 19:46 Žena Saruse [3] - ObojživelníciRe: aladar
Fotka k příspěvku je to dobrý, zatím vidím jen záda smich a tady jsou mimina, jsou dobře živý :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2013 19:43 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: DrChila
Málo prstů,teď jsi na to káp smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2013 19:41 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Saruse
To byla jen stánková hříčka slov.Vznášejí se zdraví i nemocní,jak se jim chce.Nemoc se pozná podle celkové schlíplosti,téměř vždy podle očí,poloze na hladině atd.Zdraví dělají různé polohy,hlavou nahoru i dolu,jen ne břichem nahoru :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2013 19:35 Muž DrChila [243] Re: Saruse
Mu pošli fotku ne? :-D ve vzkazu a on tobě... dohazovače dělat nebudu ale nezamilujte se mi tu:-D
Hlavní důvod může bejt že má málo prstů. Někdy je baví bejt nahoře někdy dole. Nebo má zaražený prdy a proto lítá ve zdravotnictví se tomu řiká meteorismus:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2013 19:26 Žena Saruse [3] - Obojživelníci
Fotka k příspěvku Tak u stánku s pivem bude asi víc lidí :-)
Ten jeden velkej se pořád vznáší, ten druhej se spíš válí po dně. Má to nějaký důvod nebo to je jen tak, jak se jim chce? Co jsem viděla, byli většinou u dna..
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2013 19:09 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: DrChila
Červů i velkých Zophobasů jsem zdlábnul za život mnoho,hlavně v zoo :) ,nejsou špatní,hořce mi tedy nechutnají,narozdíl od jídla u nás v bufetu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2013 19:03 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Saruse
Poznáte,budu u stánku s pivem :) .Chodím tam na pokec s přáteli teraristy,jedohadaři,želvaři aspol.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2013 18:34 Muž DrChila [243]
Fotka k příspěvku Výměna se povedla:-D plavou všude a líbí se jim tam akorád to pořád přehrabávaj.
Mimochodem už ste jedli moučnýho červa? víte jak je hořkej? se nedivim že to plivou:-D
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2013 18:31 Žena Saruse [3] - ObojživelníciRe: aladar
budete na stánku? jak vás poznáme? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2013 16:45 Muž aladar [902] - Obojživelníci
O moučňácích už něco proběhlo.Buď je prostě plivou,nebo ne.Když je neuměj rozkousnout,moc jim nejedou.Může se začít půlenými jako zpestření při krmení něčím jiným.Had si to fakt asi nevezme :-) .Jestli jedete na exotiku,myslím že teď je vlevo v Éčku,možná se tam uvidíme. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2013 09:00 Muž DrChila [243] Re: Saruse
Jo je to rarita to mít doma... Ale moučný červy by se jim dávat neměli ačkoliv nevim proč někdesem to četl a tady to možná že i radili aldar a eva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2013 07:48 Žena Saruse [3] - ObojživelníciRe: DrChila
jo jo, to jsem poznala, když běží, jsou zalezlí, jakmile se vypne a zhasne začnou se vznášet :-) , ve čtvrtek přivezeme to 300L akvárko, takže tam dáme vnější filtraci, takže by neměla obtěžovat minimálně vrčením. v sobotu bychom chtěli na Výstaviště do Holešovic pro nějaký kytky, štěrk atd. Ceny ve zverimexech jsou v takovým množství, co potřebujeme dost šílený ne
včera jsem jim dala rybičku (grundli nebo co je to), tak jsem měla pochybnosti, jestli jsem to nepřehnala, že se tím zadusí, ale nakonec jí slupnul. odhadnou velikost, je zatím hádanka :-) a manžel přinesl moučný červy, jenže jsem tu někde četla, že to pro ně není dobrý, had je taky nevezme, tak je asi budeme muset vyhodit. a miminám jsem nasypala komáří larvy, tak zmizely taky hned. musím říct, že je to docela legrace, pozorovat je potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2013 21:48 Muž DrChila [243] Re: aladar
jo tak to já to vypral jenže na dně sem nechal na dně písek z minula a hold se to nějak zakalilo:-D na to jebe pes hlavní je že se to napouští chvilku v rendlíku vydržej:-D akorád jednou už na ně omylem skočila činčila...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   29.01.2013 21:44 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: DrChila
Nerozumím napouštění přes hadičku kvůli kalení,substrát má být vypraný a u hrubšího to není problém už vůbec.Vyperu ho v kýblu do čista,nasypu do akvária,hodim tam deset kýblů vody,rozhrabu,upravim,osázim a jdu X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2013 21:43 Muž DrChila [243] Re: Saruse
No já mám akvárko u okna na zadní straně sem měl tapetu a moc nevylejzali byli zalezlý v rohu u kytek.. a když sem dal tapetu i z boku tak začli lozit po celym akvárku nemaj rádi přímí světlo. Ale tak každej si to může dělat jak chce... Světlo sou zbytečný náklady u nich:) si myslim. Nebo u toho vzduchování jenoduše když tam máš filtraci tak nemaj rádi silnej proud.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2013 21:40 Žena Saruse [3] - ObojživelníciRe: DrChila
k tomu světlu jsem četla, že ho moc nemusí, ale jak vidím, tak je to asi "jedno" :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2013 21:34 Muž DrChila [243] Re: Saruse
Jo jo přesně tak:-D bylo tam vidět všechno... Já mám vzduchování puštěný na spínačovejch hodinách filtrace světlo se mi pouští najednou. V noci mám klid na spánek. Jinak to jede pořád:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2013 21:11 Žena Saruse [3] - ObojživelníciRe: DrChila
ten jemnej světlej, krásně byly vidět bobky..to je fakt ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2013 21:09 Žena Saruse [3] - ObojživelníciRe: aladar
díkec, vzuchování jsme zapnuli kvůli vodě, takže používat výjimečně. malé mám raději mimo, takže jak jsme uvažovali, tak je tam dáme, až budou dostatečně velký.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2013 20:53 Muž DrChila [243] Re: Eva_R
Fotka k příspěvku No tak si myslim že se otáčej docela dobře:-D Diť nepodali ani jednu stížnost písemnou...
Dnešní výměna písku za kamínky
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [64] ...... 73 74

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 73001x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1056-axolotl-mexicky?od=3151