Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Axolotl mexický

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Žáby, Mloci 

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Axolotl mexický
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2019 15:20 Veruseberuse – Axolotl kloaka
Ahoj.Vcera pres noc našemu axikovi vyhrezla kloaka.Dnes mu splaskla.plave porad na hladine a nakřivo.Pry toto nepřežije a stejne zajde.Je nejaka sance nebo je to bohuzel konečná stanice? Diky za info.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2019 14:19 R Muž Anthrax [4762] Re: Mewinblue
Pořizovat nějaké živočichy jen kvůli řase je hloupost. Ryby (včetně sumečků) na řasu budou kašlat a krevety žerou jen některou a axíci je beztak budou v potravním řetězci nad krevetkama.
Spíš bych se zaměřil na důvody proč ta řasa vzniká. Taky by to chtělo vědět o jako řasu jde a na čem zhruba jsme. Takže ti doporučím zaregistrovat se zde a vytvořit prezentaci akvária. rybicky.net/nadrze/ :-)
Dále bych ti to doporučil řešit ve vláknech o řase:
rybicky.net/forum/3020-jaka-je-to-rasa
rybicky.net/forum/484-jak-na-rasy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2019 14:10 Mewinblue – Můžu dát k Axolotlům sumce?
Máme akvárium a v něm tři axolotly a máme problém s řasami. Proto bysme rádi věděli, zda by k nim bylo možno dát nějakého sumečka/krevety nebo prostě cokoliv co žere řasy.

Děkujeme za rady :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2019 08:33 Muž Sims [3] Re: Sims
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahojte, dnes sa situacia zhorsila. Co by mu mohlo byt?

Osvetlenie nemame ziadne, iba denne svetlo ktoreho je teraz i tak velmi malo. Ma vela jaskyn kde sa moze schovat.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2019 20:51 Jarda Re: Sims
21 c je hodně. Pokud ho chcete léčit tak studená voda cca 15c,tma a nekrmit, čistá voda a přidat esha2000.axolotl má mít vodu 15-18c. A hlavně min světla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2019 20:47 Jarda – Axik
Kureci srdíčka můžou, to samé granule, patentky,a rybky. Dal bych spíš pozor na to hovězí, moučné červy, a vše co má obranu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2019 20:39 R Muž ctibum [6908] Re: Kuba
Přidej ještě fotku nádrže a pár informací o údržbě, krmení, teplotě vody a tak...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2019 18:40 Kuba – Axik na boku
Fotka k příspěvku Mohl by mi to prosím někdo vysvětlit co se děje ? :;( už to trvá tak 2 měsíce :( a horší a horší
děkuji
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2019 16:33 Muž Sims [3] – Výrazné žilky na Axíkovi
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Prosíme o pomoc. Náš axolotl má od včera po celom tele viditeľné žily, neje asi 2t., často sa ´ovieva žiabrami.´ Vyzerá, že má väčšie brucho, príde nám to tak, ako by mal problémy s trávením. Predtým nebola viditeľná ani kloaka, teraz je výrazná. O čo sa môže jednať? Trávacie ťažkosti, metamorfóza..? Axolotl má asi rok a pol, teplota vody cca 21 stupňov, kŕmený tetrou neónovou. 160l nádrž, bez umelého osvetlenia, štrk, veľké kamene, rastlina Anubias. Ďakujeme za postrehy.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2019 08:20 Viteda – pohlaví?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, dokážete prosím někdo odhadnout pohlaví u mých 3 Axíků? Děkuji
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2018 21:39 KubaPucher – Křivý axolotl
Dobrý den , mohu se prosím zeptat , určitě by ste mi někdo poradil , jaký jsou příznaky ,že můj axolotl je na křivo ? Občas je rovnej ale více je na křivo , papá , plave vše v pohodě,ale je jakoby furt na boku , tak nevím co se děje :( moc děkuji za odpovědi

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.12.2018 22:43 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Baffi
Milá přemožitelko upírů. Objem Tvé nádrže je dostačující pro 3 až 4 dospělce. Pokud tedy dopřeješ tento prostorový luxus dvěma, mohla by ses stát i přemnožitelkou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2018 22:31 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Tycinek
V tomto případě léčiva zabíjí, velmi doporučuji dotyčné parazity, které nelze z fota určit, opatrně přes hadr mechanicky odstranit pinzetou a několik dní ho více sledovat. Měl by se vyléčit sám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   19.12.2018 22:27 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Petr
Takto vypadá zklidněná oplozená samička s minimálním prokrvením žaber. Druhá možnost je napadení trávicí soustavy, při kterém axové pokračují v lovu a tím si pečetí osud. V tyto dny je buď uhynulá, vykladená nebo si poradila s plyny. Nic víc takto podle fota říci nelze.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   19.12.2018 22:18 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Kacik
Pohlaví v tomto stadiu v podstatě nelze určit, příroda má také důvod. Dokud to není třeba,není to vidět. Kuřecí maso je rychlené a často bohužel od severních sousedů. Doporučuji s ním nekrmit.Je mnoho variant jako žížaly, ryby, srdce , občas rybku či hmyz. Kuřecí má plíživý efekt, umírá se na něj pomaleji než na nítěnky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2018 22:11 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: ondon
Vypadá to na hezké holky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2018 16:27 Baffi
Ahoj chtěla bych se zeptat chci si pořídit 2 axíky do 110l akva rozměry jsou š=35, d=80, v=50 je dostačující nebo ještě věčí? jestli máte nějaké rady a zkušenosti pište :-) , děkuji za odpověď :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2018 18:03 Tycinek – Nevím si rady..
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den. Mám dotaz ohledně bílých výrůstků na axovi. Mám je cca 2 týdny a jsem poněkud neklidný. Nejdříve jsem si myslel že to je asi přirozené, protože jsem to sledoval X minut a nepřišlo mi to nějak živé. Ovšem to měl pouze jeden za nožičkou, ale teď jsem si všiml že už to má i druhý za žábry. Je to nějaký parazit? Plíseň? Pokud ano, tak prosím jak je mohu vyléčit nebo jakým léčivem. Předem děkuji za odpověď.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2018 12:02 Petr
Fotka k příspěvku Zdravím lidi prosím o malou pomoc mám 3 skoro dospělé a 7ks 10 cm axiku ti 3 nemají ještě rok a samici se docela dost zvětšuje bříško normálně žere i plave. Mohlo by to být třeba tim že by byla plná vajíček? Děkuji za rady
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2018 20:16 Kacik – Pohlaví
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, neuměl by někdo poznat pohlaví mích axolotlů?
A taky bych se chtela zeptat zda je správné je krmit každý den malým kouskem kuřecího masa.
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2018 21:52 ondon – máme nové přírůstky do axícké rodiny
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2018 20:02 Muž aladar [902] - Obojživelníci
Prosim všechny, neposílejte dotazy do vzkazú ani maily, Vláďa je na Aljašce. Děkuji. An. Asi to ot.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.09.2018 07:05 Muž aladar [902] - Obojživelníci
K bramboře dodávám, že je to skutečně v mexiku někdy používané zejména v cirkulačních nádržích, nikoliv v akváriích. Tam bych doporučil buď sehnat nečištěnou mořskou sůl a nakládat s ní opatrně, nebo koupit třeba potravinový doplněk typu naturline s vápníkohořčíkovým základem a podle objemu jednu dvě tablety rozpustit a s trochou soli aplikovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.09.2018 22:11 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Englor
Tohle není bábovka. Už kdysi jsem se zařekl, že nebudu používat řešení na buněčné úrovni.Velmi by to pomohlo, ale jen kdybych měl to zvíře doma. Jediné, co existuje, je poměr a vyváženost v danou chvíli. Vem si třeba mořskou vodu. Třetinová koncentrace je pro většinu zvířat izotonická.Proč. To samé mají v krvi.Jednotlivé hodnoty jsou samozřejmě velmi pohyblivé právě díky reakci s prostředím. Z tohoto důvodu nepíšu recepty, neboť neexistují. Chce-li bezradný chovatel (teď nemyslím tebe) pomoci a očekává konkrétní odpověď na nechutenství svého axe, mohl by kromě líného dotazu z gauče prostudovat biorytmy z knih. Možná by časem přišel na to, jak obrovskou roli v životě a trávení axů hraje obyčejný vápník. A až se budeš ohlížet po univerzálním přípravku na doplnění minerálů v ideální kombinaci, dám ti svůj mexický recept. Rozsekaná brambora do nádrže.Dobrou noc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2018 22:42 Englor Re: aladar
Ahoj po delší době :-)

Jeden z mých dvou axů taky celé léto trucoval a na kroutící se žrádlo neměl žádnou reakci. Já krmím cca po týdnu, jak si vzpomenu a pokaždý jsem mu říkal - když nechceš, tak nic nebude, však jednou tě hlad přemůže :-) Trochu mě potrápil, ale kromě toho, že zhubl, tak se mu nic nestalo - oči jasné, žábry prokrvené, plísně žádné. Dneska se po 9 týdnech umoudřil a candát mu přišel k chuti. Ta vedra mu vyloženě nesedla. Přestože chladím, tak voda se v největších vedrech bohužel dostávala až k 25°C, ale bez drahé techniky to už líp v horním patře paneláku nejde. Ale naprosto mu rozumim, taky jsem trpěl.

Druhý lovil celou dobu, jako by se nic nedělo, filuta jeden.

To rozpouštění chloridů - můžeš prosím doporučit nějkaký konkrétní produkt nebo měl bys recept, v jakém poměru co míchat a kolik toho do vody dávat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.09.2018 22:28 Muž aladar [902] - Obojživelníci
Jsem zpátky v čechách. Mail: můžu se vás zeptat, které pohlaví axolotlů m. má černé drápky? Prý pouze samice a doložili to i fotkami samců bez drápků. Mail: Milý pane, jsem chovatelka axolotlů mnoho let a nechápu, jak jste přišel na to, že dotyční axolotli jsou samice. Černé zakončení prstů je doménou samců, již jsem na to upozorňovala na jiných stránkách. Takže milí mailovci. Příspěvky jste si přečetli zde a nerozumím Vaší soukromé poště. Toto forum je určeno k výměně informací, řešení praktických problémů a pomoc v rozjezdu. Jistě i v jiném. Abychom se tedy dobrali konce, pište veřejně a jako bonus Vám přidám informaci pro různá axofora na netu. Černé zakončení prstů je častější u samiček, samci jsou mnohdy vytrženi z pohody a trvá jim déle, než nastartují. Ovšem zase někdy dlouho brzdí, když už je to samičkám jedno. Černé konečky prstů mají obě pohlaví v závislosti na hormonech, proto to jednou vypadá tak a jindy naopak.Dobrou a už prosím žádný mail.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   03.09.2018 21:49 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: ondon
Samci se dají sehnat nárazově na burzách, zpravidla se nepůjčují a navíc jsou (či jsme :-) )na výrobu dětí poněkud línější a holky je mnohdy musí provokovat. Pokud stojíš o asistovanou sebevraždu, mohu se poptat, ale odchov cca dvou tisíc larev od tří samic po dobu čtyř měsíců do prodejní velikosti může dostat na veselý kopec i otrlého chovatele.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2018 21:27 ondon Re: aladar
dekuju za radu akorát je problém že nevím kde jde sehnat nějaký samec nevíte kdy by šel sehnat ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   03.09.2018 21:17 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: ondon
Tady není třeba vidět kloaku. I z vrchu je vidět, že jde o krásné samičky v dobré kondici a mimochodem poněkud nadržené.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   03.09.2018 21:13 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Aneta
Ahoj. Najít blok u axe, který viditelně není nemocný a přesto nežere, je obtížné i u veterináře před akváriem s jedincem v ruce. Nemá napadený trávicí systém, to už by nežil. Má čisté oči a vypadá dobře, pominu-li špejloidní podobu s macarátem. Pokud by se mi něco podobného stalo doma, začal bych zkoušet rozpouštět ve vodě lehké koncentrace chloridů, které jsou obsaženy i v jezeře. V podstatě se jedná o sůl obyč., hořčík a vápník. Je toho samozřejmě víc.Tyto reaktivní kovy (Mg méně) spolu se solí mění vlastnosti vody, zvýší tolik mnou nenáviděný termín tvrdost a není vyloučené, že právě to mu v těle chybí. Vápenozinkohořčíkové přípravky jsou běžně dostupné.Tímto směrem bych se ubíral už po měsíci, abych snížil riziko zátěže oslabeného jedince. V podstatě za pár dní bude jasné, jestli je to krok správným směrem.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2018 08:09 Muž Sims [3] Re: ondon
Ja by som to odhadoval na 3 samicky, mozno aj sestry ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2018 14:11 ondon – pohlaví
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku zde přidávám fotky z boku kde jde vidět kloaka
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2018 13:40 Silviebaris Re: ondon
Pockej na Aladara to je odbornik na axolotly..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2018 13:38 Aslan Re: ondon
ondon napsal: dobrý den, mám přez rok 3 axíky a potřebuju poradit s rozpoznáním pohlaví děkuji za pomoc

Vyfoťte je z boku, aby byla vidět kloaka. Někdo zkušenější určitě poradí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2018 12:58 ondon – pohlaví
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku dobrý den, mám přez rok 3 axíky a potřebuju poradit s rozpoznáním pohlaví děkuji za pomoc
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2018 12:25 Aneta
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobry den,
Mam vazny problem s axolotlem. Uz pres mesic, mozna 2 mesice neprijima zadnou potravu. Snazim se mu to davat pinzetou az do tlamicky, ale proste zadna reakce. Radili jste mi tu, ze ho mam nechat vyhladovet 2 tydny a pak mu neco dat, ale on o jidlo nejevi vubec zadny zajem. Neexistuje treba nejaka rozpustna potrava? Nebo neco co by ho donutilo neco snist? Jeho pohyby jsou uz uplne minimalni. Vubec nevhapu proc mi prestal zrat :(
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2018 14:21 Andulik – Axik a kamarád
Zdravím :) Mám doma axolotla a ráda bych mu pořídila kamaráda v podobě žebrovníka waltova, bude rád ? Snesou se nebo bude lepší jiný kámoš ? Díky za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2018 14:37 Axolotlane – Nemoci
Zdravím
Mám axolotla a pár dni plaval na hladině, a normálně se hýbal . Vrátila jsem se po dni domu a už ležel na straně a sotva se hýbe . Na žánrech mohu vidět že ještě dýchá ale je to s ním špatné. Dala jsem ho do studené vody a nevím co s nim dělat .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2018 13:13 Muž Sims [3] Re: Stanislav
Ja som riesil tiez tento problem. Avsak chladic najlacnejsi vychadzal na 290 Eur co mi pride velmi vela. Vyriesil som to akva ventilatormi. konkretne som kupil www.juwelakvarium.sk/… . O tie 4 stupne uplne vpohode ochladi hoci je to trosku hlucne ale kedze sa jedna mozno o jeden dva mesiace v roku tak sme si povedali ze to vydrzime. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.08.2018 00:57 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Stanislav
Naši axolotli v tomto počasí velmi rádi polehávají a přístroj na ukazování aktivity byl zavařen nedočkavými samičkami, které spokojeně odpočívají na jednom místě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2018 00:00 Stanislav – Axolotl
Ahoj,jen menší dotaz.Jak udržujete tak nízkou teplotu vody,když je pokojová teplota určitě vyšší cca 25 stupňů? Pod 20 stupňů stálé teploty to doma není možné udržet.A kolik aktivity Vám Váš Axík ukazuje? Náš spíše většinu dne polehává na jednom místě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   09.08.2018 22:07 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: lenka.axolotl
Lenko, tento typ plísně je mimořádně agresivní, axové jsou velmi rychle obalováni a stejně rychle hynou. Třeba i druhý den. Žádné protiplísňové přípravky nefungují a stejně by nestíhaly. V tomhle případě je potřeba ihned dát oba do lehce průtokové co nejstudenější vody, třeba kýbl do vany a ráno mazat do lékárny a poprosit o manganistan draselný. Pak dej poměrově gramovou špetku do litru, deset min. průběžně rozmíchávej a podle zbarvení od sytější po růžovou tam dej axe od pěti min. do půl hodiny. Následně zpět do kýble. Lepší varianta je delší růžová, protože slábnou každou hodinou. Pokud je překročena hranice jejich kondice a množství plísně, vyšší koncentrace hypermanganu zabije plíseň i axe, nižší zas nemá takový účinek, ale dává trochu času. Každopádně pravděpodobnost úhynu je bez obalu už teď nadpoloviční.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2018 20:23 R Muž ctibum [6908] Re: Aneeee
Ahoj. Pomohlo by víc informací o akváriu, ideálně prezentace s informacemi o velikosti, údržbě, teplotě vody, krmení apod. a celkové foto.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2018 20:23 R Muž ctibum [6908] Re: lenka.axolotl
Ahoj. Pomohlo by víc informací o akváriu, ideálně prezentace s informacemi o údržbě, teplotě vody, krmení apod. a celkové foto.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2018 17:21 Aneeee – Plave na hladině
Dobrý den mám už přes rod Axolotla mexického a teď se mi často plave na hladině . Mohl by jste mi někdo pomoci jestli s nim něco je nebo je to normální ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2018 08:58 lenka.axolotl – axolotl
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, mám doma dva axolotly ve 240 l akváriu. Na žábrách a těle se jim začala dělat plíseň a rychle jim začaly žábry mizet. Jsou hodně aktivní. Snažila jsem se hledat na internetu, ale rada žádná. Prosím o pomoc :-(
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.08.2018 22:25 Muž aladar [902] - Obojživelníci
V tomto kontextu roztomilé slovo výběh ve mne lehce evokuje vzpomínku na praxi v zoo, kde toto doznalo čtyřech významů za zřejmě stejný počet vteřin. Prvním byl výběh bizonů, následoval výběh metrákového telete mezi mřížemi v polední pauze a s hlavou ve výšce rozkroku mezi lidi, třetí byl výběh můj a čvrtý vážených návštěvníků do všech výběhů kolem. Takový výběh pro hady by měl u lidí úspěch, výplav u axů asi ne. Nuže tedy termín Evy_R " pěší ryby" nám jen potvrzuje význam výběhů. Dobrou a raději to smažte. (toto není recept an reklama na olivový olej)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.08.2018 22:39 Muž Shimamoto [492] Re: Sebastian
Ta samá teplota, jako pro kteréhokoliv jiného. 14 - 18°C je ideální, 19 - 23°C - neboli pokojová teplota - je zdravými kusy víceméně tolerována, 24°C a více (trvající delší dobu) mnohonásobně zvyšuje šanci, že axolotl onemocní a odejde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2018 14:10 Sebastian Re: Shimamoto
mám ještě dotaz kolik stupnu muze mit voda pro meho axika když měří cca 20cm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2018 11:55 Sebastian Re: Shimamoto
Děkuji za odpověd a zajímalo z čeho se mu to udělalo.Jinak má axik vypujčene akvarko než se vylečí a na fotografování byl přemístěn na okno pro lepší světlo a ta kalná barevná voda je odraz ve skle ale to nevadi má menší výběh než se uzdraví a já jdu operovat s pinzetou sad foto pošlu dodatečně ano

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [5] ...... 73 74

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 73001x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1056-axolotl-mexicky?od=201