Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Axolotl mexický

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Žáby, Mloci 

Přejít na předchozí stránku 11 Přejít na další stránku   1  
Axolotl mexický
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2016 08:21 Muž aladar [896] - Obojživelníci – Dodatek
Jardu znám,Viničnou jsem prošel.To, co jsi psal o end. disruptorech, může mít reálný základ právě kvúli tomu, a teď to napíšu nevědecky,ˇženský jsou víc ženský a chlapi míň chlapy. Ovšem souvislostí je tam mnohem víc, nejen hormony. Tím že všechny faktory se propojují, mohou na tom pracovat (bez masírky) pouze lidé, kteří znají přírodní vědy v souvislostech.Nakonec na to přijdeme, záleží na času určenému jim a penězích.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2016 22:50 Muž aladar [896] - ObojživelníciRe: DaveLister
Děkuji za přednášku, dělám je sám.Prioritou při výzkumu problémů s axy je jejich nekontrolovaná prokříženost, kdy se jejich genetické základny bezmyšlenkovitě mění, což má za důsledek neustálé problémy se zdravím a samotným vývinem.Zajisté se axové na podobné testy používají, my jsme se špičkovými vědci na univerzitě nenašli ani stopové prvky z okolního prostředí, které by ovlivňovaly jejich genom.Zřejmě si s nimi umí poradit, ovšem mají jiné slabosti v metabolismu.Je to daň za jejich odloučený evoluční vývoj bez akcí a reakcí z okolního prostředí.I ty nejpodrobnější testy nedokázaly nic.Ale najít se to musí, protože problém je, a každým rokem je jich víc.Škoda, že se nedováží nová krev z přírody, leccos by nám to objasnilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2016 16:13 Muž DaveLister [478] Re: aladar
Samozřejmě, že se nepoužívají, ale jsou všude kolem, mimo jiné i v pitné vodě. V tom je ten problém. Mají s tím problém už i ryby v řekách a nedivil bych se, kdyby s tím měl problém třeba i ten axolotl v chovu. Axolotl je na ně značně citlivý, používá se i jako modelový organismus při jejich výzkumu.

Doporučuji přednášku o endokrinních disruptorech... www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2016 16:09 Muž aladar [896] - ObojživelníciRe: DaveLister
Tyto látky se v chovu obojživelníků nepoužívají.Startují hormonální systém, probouzejí estrogeny nepřirozeným způsobem.Možná jinde se hodí, ale v případě axů aspol. jsou kontraproduktivní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2016 12:58 Muž DaveLister [478] Re: aladar
Tak mě tak napadlo, zda by za tím nemohly být nyní populární endokrinní disruptory ve vodě. Možná by stálo za to zkusit je z vody odstranit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   17.03.2016 18:50 Muž aladar [896] - Obojživelníci
Vracím se z Hor Kutných a po hovoru s Jahodou vyšlo najevo, že jeho dodavatel kvalitních axů má stejné problémy jako já. Líné samce.Holky se roztahují a samci na to prdí.Další termín odchovů je říjen. Něco prý má, mají dva cm. Podle výpočtů, budou li stát za to, mi to vychází na červen, až budou mít mezi sedmi osmi cm.Rozmnožovat se můžou od jara.Důležité je udržet chov nekřížených jedinců.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2016 22:03 Žena JessicaJapik [2] – Kúpim malého Axolotla
Zdravím viete o niekom kto predáva mladých axolotlov,ktorý nembudú mať zdravotné problémy ako má teraz môj? :) Poprosím len slovenských predajcov alebo v podstate chovatelov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2016 01:07 Muž aladar [896] - ObojživelníciRe: precan
Vidím samé holky.Pokud seženeš dobrého samce, nevyměňuj vodu,roztáhnou nohy samy.Až dojde k převzetí spermatoforů, vyměn polovinu vody, pak už nebude čas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2016 18:18 precan - ObojživelníciRe: aladar
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku I já jsem z ní nadšená :) padla mi do oka na včerejší burze v Brně, pán byl z Ostravy a měl tam moc hezké kousky. Po hodině jsem se vrátila a vzala ještě albína, kterého jsem dosud nemohla sehnat. Vzhledem k tomu že tvarově je stejnej jak tmavá, tak mám další holku do sbírky. potlesk a ráda budu vědět o více chovatelích s kvalitními chovy. Zatím vím teda o panu Krčmářovi z Ostravy, dále pan Livonec z Litoměřic (měla jsem možnost se kouknout do garáže která je plná akvárek s Axolotli, a věřte že některé dospělé kousky byly naprosto úchvatné! ) a pan Miklanek od Nymburka, nechová je, ale dováží mu někdo z Ostravy moc pěkné. Je možné že stejný pán co mám od něj tyhle dvě holky. Časem zjistím. Budu ráda za nové info :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2016 10:22 Muž aladar [896] - ObojživelníciRe: precan
Tohle je holka jak ze žurnálu.Bude to chtít chlapa.Lesby schow k potomkům nevedou.Vzhledem k tomu, jak vypadá, mohla by mít slušné dispozice.Vyplatí se najít samce, který stojí za to.Zítra jedu do Hor Kutných, zeptám se Jahody na dodavatele.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2016 16:52 precan - Obojživelníci – Nový přírustek
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tak jestli je i tohle holka, tak mám doma samý baby :-D coze
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2016 10:38 Muž aladar [896] - ObojživelníciRe: precan
Je to Františka.Potírat hypermanganem je velmi rizikové, mají citlivou kůži a reagují na každou chemickou složku.Tento postup by byl kontraproduktivní.Manganistan je v případě potřeby dokonale rozmíchat v nádobě, krystaly se uvolňují min. deset minut i při míchání.Raději déle, i zbytkové množství na dně dokáže změnit koncentraci.Pokud jde o lehké zaplísnění a akvárium má větší objem, může být roztok silnější, tzn. může být fialový.Ovšem počítej druhý den s výměnou poloviny vody.Hypermangan je velmi účiný a zároveň nebezpečný.Voda v akváriu by neměla přesáhnout růžovou barvu.Při vyšší koncentraci dochází k nekrotizaci ocasního lemu a žaber.Mě zachránil osmisethlavý odchov, jen jsem se v práci trochu klepal, jestli jsem dal správnou koncentraci.Dopadlo to dobře.Pokud to budeš dělat poprvé, bude lepší být doma.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2016 00:07 precan - ObojživelníciRe: aladar
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý večer, prosím o radu jestli máme doma Františku nebo Františka potlesk a ještě bych se zeptala na tu plíseň co má, někde jsem četla udělat roztok hypermanganu (nevím jak silný) a každý den mu zaplísněnou část potírat, je postup správný, nebo máte osvědčený nějaký jiný? děkuji hmm
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2016 22:12 Muž aladar [896] - ObojživelníciRe: JessicaJapik
Máš tam velké kameny.Většinou to zvládnou ale neriskuj to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2016 21:46 Žena JessicaJapik [2]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zas vyvádza
Načapala som ho pri tom ako dal do huby velky kameň a keďže sa mu nezmestil tak ho vyplul
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.03.2016 17:18 precan Re: tralalali
Pan Livonec? nebo je tam ještě nějaký jiný, kterého jsem zatím nevypátrala hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2016 16:22 Muž aladar [896] - ObojživelníciRe: tralalali
Záleží na velikosti a zdravotním stavu.Logicky čím starší, tím déle.U dospělých,pokud dojde k úplnému utržení min. dva měsíce, ale spíš tři.Pokud prijde o oko ještě o měsíc déle, než se mu vyvine nové.U mladších dobře krmených jedinců s podporou např. plastinu se dá původní velikost končetiny vyřešit zhruba do měsíce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2016 16:04 tralalali - ObojživelníciRe: aladar
Proto jsem se zeptala...velkochovatel z Litoměřic od kterého je máme mi to o tom zapouzdření říkal, tak se mi to nezdálo,proto se ptám tady za asi jak dlouho trvá než mu doroste celá nožička?dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2016 08:52 Muž Kublik [8] Re: aladar
Proto jsem napsal ze neznam odpoved, nikdy jsem to neslysel ani necetl, doufal jsem ze napises, protoze o nich vis snad vsechno co se da vedet a vzdy rad poradis palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2016 08:20 Muž aladar [896] - ObojživelníciRe: tralalali
Přestaňte se bavit o blbostech.Podívejte se na kost, která zůstala mému axovi po útoku druhého.Jejich regenerace je perfektní, pokud nejsou nemocní.Nějaké zapouzdření a řezání do kříže, to mohl napsat jen úplný Vůl.Nesmíte věřit všem kravinám, které se na Netu píšou.Z podobných hovadin bývám velmi rozčilen.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2016 10:09 Muž Kublik [8] Re: tralalali
Tak na tohle neznam odpoved, musi napsat nekdo skusenejsi :)
Mujmu zustala mala cast nohy, asi 3mm, neukousli mi ji uplne celou a ta mu pak zacala postupne rust ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2016 09:39 tralalali Re: Kublik
supr snad mu doroste, něco jsem přečetla o zapouzdření a pak se to musí prý křížem prozříznout ,jinak mu prý neprorazí a neporoste????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2016 20:14 Muž Kublik [8] Re: tralalali
Ahoj, muj taky o jednu prisel, trva to zatim asi mesic a uz ji ma skoro celou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2016 17:02 Žena JessicaJapik [2] – Veterinár
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tak veterinár mi dal pre môjho Trotla probiotikum vo forme striekačky,ktoré sa nakvape na jedlo.Zatial mu ešte jesť dávať nebudem ale potom to vyskúšam :) pridávam dnešné fotky
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2016 15:16 tralalali – ahoj
Zdravim,mám dotaz, za jak dlouho doroste nožička axolotlu když mu ji celou druhý ukousl? díky za odpověd. Mám společně 3.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2016 19:12 Muž Kublik [8] Re: Shimamoto
Jasne, ja to chapu, cetl jsem si o tom. Vyskousim jak se jim povede spolu v tom velkym akvarku kdys povyroste a uvidim... pokud to nepojede, vymyslim jine reseni... ale diki za rady pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2016 17:15 Muž Shimamoto [486] Re: Kublik
Požírání menších rybek není jediné úskalí společného chovu drápatek s rybami - větší útočnější rybky zase můžou obtěžovat žábu. Drápatka do plné velikosti vyroste za necelý rok, její produkce odpadu je více než značná. Poláme ti rostliny. A vibrace a pohyb vody z akvarijních filtrů drápatky hodně stresují. To už i ten společný chov s axolotly je menší zlo, když to jinak "nejde":-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2016 15:59 Žena JessicaJapik [2] – Momentálne stav
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Momentalne vyzera takto
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2016 15:19 Muž Kublik [8] Re: JessicaJapik
Muj taky ne, alespon jsem si to nevsimnut. Pamatuji si, ze jak byl mensi, mnel podobnou skvrnu na brisku, ale to jsem pochopil jako zaludek, myslim ze se to i kdysi nekde na zacatku i psalo, ze jak jsou starsi, tak jim je vnitrnosti min videt... :-O
Vypada zdrave, prave mu hezky dorusta i noha, co mu kdysi ukousla rybicka, chudakovi sad
Jo a jeste jsem si vsimnul, ze ma dve bily skvrnky na hlave, ale to ma od zacatku, co ho mam doma a nijak se nemeni. To taky nevim co je...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2016 11:46 Žena JessicaJapik [2] Re: Kublik
Aj môj pláva a lezie po rastlinkách ale je nejaký moc bledunký a chorý.Predtým ten červyný flak nemal
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2016 09:24 Muž Kublik [8] – Cerveny flek
Vcera vecer, jak jsem kmil, vsiml jsem si na mensim axikovi, ma ten samej cerveny flek, jak tady niz nafotila JessicaJapik.
Axik se ma ale k svetu, plave, zral(vsiml jsem si to az pak), neni vubec nejak videt, ze by byl nemocny. Jenom ten flek :-(
Doufam, ze se z toho dostane :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2016 09:15 Muž Kublik [8] Re: Shimamoto
Jsem si jistej, ze je to drapatka vodni.
Mne prave v akvaristice rekli ze vyroste zaroven s rybama a nemnela by delat problemy. Ryby budou mit vsechny kolem 13-15cm v dospelosti. Akvarko dalsi urcite ne, uz ted mam tri smich
Jedina moznost byla krmit ji z ruky nebo tou pinzetou, jenze v 450tce se mi ji opravdu blbe hleda, proto jsem se zeptal...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.03.2016 23:05 Muž Shimamoto [486] Re: Kublik
Kublik napsal:se ve spolecnosti rybek asi moc nenazere

To mi na drápatku vodní moc nesedí, na cokoliv poživatelného - a aspoň trochu masitého - se tyto žáby divoce vrhají, není nic, co by je zastavilo před pořádnou baštou. A dají se snadno "ochočit" na krmení z ruky nebo pinzety. Jsi si jistý, že tvoje žába není menší (a mnohem bázlivější) příbuzný druh drápatečka malá?

Jinak s axolotly bych žádné drápatky nechoval. Měl jsem je kdysi nějaký čas (z nouze) s žebrovníky a dobrotu to nedělalo, žáby pomalým mlokům často ukradly žrádlo, i když jsem krmil z ruky. U axolotlů zase může být problém příležitostná agresivita, některé kusy v akváriu rády napadají své spoluobyvatele. Když si axové ukousnou nohu mezi sebou, nic se nestane, končetina jim rychle doroste, žábám ale dorůstají pouze prsty a ještě blbě, takže jedno nevrlé rafnutí a z žabky je invalida. Drápatky (a axolotli zvlášť) se zkrátka nedají dost dobře chovat s ničím jiným, radši si pořiď ještě jedno akvárium, nebo žábu vrať do obchodu.

EDIT: A k rybičkám drápatka už vůbec nepatří, rychle vyroste a pro dospělou žábu je běžné akvárium něco jako chutná bonboniéra:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2016 21:47 Orion – František nebo Františka?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku A ještě prosím o radu jestli je to Frantík nebo Františka :-P
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2016 21:07 Muž aladar [896] - ObojživelníciRe: Kublik
Axové by měli být sami, drápatka by ale neměla vadit.Rybkami jako zpestření krmit můžeš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2016 19:13 Muž Kublik [8]
Ahojte, mam otazecku. Muzou byt v akvariu chovany spolu axelotlove a drapatka vodni? Mam jednu malou(4-5cm) a v 450l akva se ve spolecnosti rybek asi moc nenazere :-( Akvarko s axelotlama ma objem 60l a jsou tam dva, asi samec(cca 15cm) a samicka(cca 10cm). Netopim, ale voda si udrzuje okolo 22°C. Jde mi jenom o to, aby si navzajem neublizovali, nebo nevadili...
Az vyroste, pojede spatky do velkyho akvaria.
Jeste ohledne krmeni, muzu krmit malymi rybkami? Myslim neonky a zivorodky? Jenom jako spestreni stravy :-O diki
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2016 13:52 Muž aladar [896] - ObojživelníciRe: Orion
Dvě holky jako víno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2016 13:50 Muž aladar [896] - ObojživelníciRe: JessicaJapik
Není to nekroza, nedokáži to určit.Platí, co jsem napsal předtím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2016 10:31 Orion - Obojživelníci – Kraken a Péťa
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Přeju hezký den :) tmavá si myslím že je slečna a co mi poradíte u zlatýho? hmm
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2016 21:12 Žena JessicaJapik [2] Re: aladar
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zopár fotiek.Keby mi aspoň ten foťák poriadne zaostroval
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   01.03.2016 19:47 Muž aladar [896] - ObojživelníciRe: JessicaJapik
Nemůžu to diagnostikovat, není toho moc vidět.Axové vydrží bez potravy měsíce v závislosti na teplotě..Musel bych ho mít v ruce.Je to velmi rizikové, ale nech ho být a dodávej informace i fotky co nejčastěji.Je to jediný způsob, jak se můžeme něčemu dobrat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2016 19:08 Žena JessicaJapik [2] Re: aladar
A nezdochne mi od hladu? A Veterinár mi asi moc nepomôže :/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2016 09:52 Muž aladar [896] - ObojživelníciRe: JessicaJapik
Tohle není dobré.Je vidět slabé tělo a ochablý ocas. vypadá to na podkožní nekrózu, ale nejde to z fotky určit.Máš dvě možnosti. Veterinář nebo ho nechat, jestli se s tím vypořádá sám.Někdy to funguje, ale nesmí probíhat vnější vjemy.Neměnit vodu a nekrmit.Pokud je to slabý jedinec, uhyne, stejně by nemělo smysl ho chovat, měl by problémy stále.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2016 09:34 Muž aladar [896] - ObojživelníciRe: JessicaJapik
To není nutné, některé rostliny jsou odolné a nevyžadují moc světla.Rod Anubias je vhodný a splňuje i biologický účel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.02.2016 16:22 Žena JessicaJapik [2] – Ach
Fotka k příspěvku Choručký sme :(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.02.2016 15:50 Jitka Re: aladar
Děkuji :-) nechám mu tam jenom umělou a přidám břidlici jako úkryt. Rozhodně je to prostředí pro Ferdíka a ne pro kytičky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.02.2016 15:28 Muž aladar [896] - ObojživelníciRe: Jitka
Musíš se rozhodnout, zda budeš pěstovat vodní rostliny,nebo chovat axe.Žádnou chemii nepoužívej, jsou na ni mimořádně citliví.Pro začátek bude stačit malý úkryt.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2016 18:07 Jitka - Obojživelníci – Ferda
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tak Ferda se zmátořil v přechodné menší plastové nádobě, kde se dobře udržuje chladná voda, začal hezky papat a roste jako z vody. Do svého 120l akvárka už zpět nepůjde a chystám mu nový bejváček v 60l akvárku. Pro dobrou údržbu jsem zatím dala jen větší oblázky, kořen a anubias. Jen nevím, zda je možné přidávat třeba hnojivo PMDD nebo ten tekutý CO2 nebo něco, aby se rostlince dařilo a rozrostla se. Zatím tam ještě dostane umělou hustou kytičku pod kterou se schovává :-). Akvárko je vybaveno vnitřním filtrem bez vzduchování(ale dá se napojit hadička pro nasávání vzduchu).Pod kořenem má také skrrýš. Prosím o radu. Může v takto "chudém" akvárku být spokojený?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   27.02.2016 14:02 Muž aladar [896] - ObojživelníciRe: Orion
Máš lehký problém.Je třeba ho dát do jiné nádoby.Protiplísňové přípravky z akvaristik na ně nefungují.Je třeba zajít do lékárny a požádat o manganistan draselný.Hypermangan.Stojí několik korun.Rozmícháš ho deset minut,chvíli mu to trvá, a rozředěnou růžovou vodu mu tam vleješ.Není na škodu mu před tím ručně odstranit plíseň.Je na tyto problémy velmi spolehlivý, ale opatrně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.02.2016 13:37 Muž aladar [896] - ObojživelníciRe: tralalali
Nejdřív ty. Leucismatik je bílá forma s černýma očima.Není to albín.
Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [11] ...... 70 71

Zpět na obsah sekce Další živočichové Přidat příspěvek • Zobrazeno 66564x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/1056-axolotl-mexicky?od=501