Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Axolotl mexický

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Žáby, Mloci 

Přejít na předchozí stránku 45 Přejít na další stránku   1  
Axolotl mexický
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2013 05:21 jara4 Re: aladar
Děkuji za tip, zkusím si tam zavolat a pak tam případně kamaráda vyšlu. Ještě můžeš mi prosím napsat, jak se pozná perleťák od albína? stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2013 23:58 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: jara4
Myslím,že bude lepší použít internet,Prahu okupují Pet centra,která o axe nestojí,a těch několik soukr.akvaristik jsou na tom podobně.Zoo Braník je bere pravidelně,je třeba jim brnknout.Nevím,kde je hranice mezi doporučením a reklamou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2013 14:08 jara4 – Koupím axolotla
Ahojky nevíte náhodou, kde se dá na 100% v Praze koupit samička axolotla v barvě zlaté? Nebo někdo ze zdejších chovatelů, nemáte náhodou k prodeji? Na víkend k nám jede kamarád z Prahy, tak by tam pro něj zaskočil, nechci, aby tam obíhal všechny zverimexi. Pokud by byla samička v jiné barvě než je šedočerná nebo albín (ty už máme,alespoň myslím, že jsou to tyhle) tak klidně také, např. hnědá, perleťová.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2013 14:55 Žena Vlaďka [6] - ObojživelníciRe: jara4
Když už mám dávat axíky pryč,tak se mi zdá jednodušší to akvárko prostě umýt a založit znovu,než doufat,že to paví očka sežerou :)
S dospělou axící bydlí paví očka a byly tam i tetry neonové.
S pubošema nemůže být nic,co není přivázané,to sežerou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2013 14:05 jara4 Re: Vlaďka
Jen tak pro zajímavost, co kupuješ za rybičky, že bych taky axíkům zpestřila stravu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2013 14:04 jara4 Re: Vlaďka
Tak mě napadá, proč nekoupíš rybičky, nenecháš je pár dní vyhladovět,pak nevyndáš axíky a nevrazíš tam rybičky, až budou rybičky napapaný, tak necháš napapat axíky???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2013 13:06 Žena Vlaďka [6] - Obojživelníci
OK,tak paví očka nedostala šanci.Už tam mám zase jen axíky (nažrané rybkama) a žoužel sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2013 12:36 Žena Vlaďka [6] - Obojživelníci – Vejce
Takže vejce,vaky s vejcema,bílé nítě.....no prostě to,co mi tam žije,to si tam žije vesele dál.Zase se to poněkud pomnožilo.Axíci se tvářej,že jim to nevadí.Doufám,že to tak zůstane.Zatím jsem nedělala žádná zvláštní opatření nebo změny.Ale asi mě to opravdu nemine.Zatím risknu další paví očka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2013 12:05 HiraHira Re: aladar
tak ako to vyzera? :) axica ze uz leniva, nevidela som ju ani nejako krivo chodit, ale plava stale tak
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2013 23:59 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: HiraHira
ještě se na to mrknu ráno,dobrou.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2013 23:54 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: HiraHira
Opýtaj sa,iděm do hajan bo jutro bendě bardzo šibko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2013 23:47 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: jara4
Tyto znaky okem viditelné bohužel neexistují.Rád bych k tomu řekl víc,ale občas se běžné anomalie určují jako degenerující.Nakonec bych tu napsal pseudovědecké pojednání,kterým bych si sám nebyl jistý,protože už je mám moc dlouho :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2013 23:47 HiraHira Re: aladar
A inak, ako by som sa zbavila tych parazitov? Sama to asi nezvladne,aj ked ktovie... Mozem jej nejako pomoct?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2013 23:37 HiraHira Re: aladar
Opytam sa Axolotky, mozno napovie :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2013 21:39 jara4 Re: aladar
Tak jinak, jsou nějaké znaky jak poznám přešlechtěného axolotla? Párek tmavých, kteří vypadají na samičku a samečka jsou jistě z jednoho vrhu, tudíž, jestli budu někdy zkoušek vychovat mláďata z vajíček, budu muset dávat pozor, aby nebyli od těchto dvou? Sháníme ještě tak 2-3 kusy, ale již raději po jednom, aby jsme měli jistotu, že nebudou z jednoho vrhu, a nejlépe každého od jiného chovatele. Tak bych chtěla poradit, jak vypadá axík, kterého bych raději neměla kupovat. Protože je možné, že i axíci, které nabízí jiní chovatelé jsou též od rodičů z jednoho vrhu. J
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.11.2013 21:26 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: HiraHira
Při vší úctě nedokážu definovat problém Tvého axe,tyhle příznaky mohou znamenat několik zcela odlišných věcí.Mimochodem nitěnky jsou dobré pro ryby,citlivým obojživům dlouhodobě nic dobrého nepřinesou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2013 21:09 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: jara4
Tak znovu.Vzduchování nehraje žádnou podstatnou roli v utváření žaber,snad malinko dlouhodobou.O něco větší hrají geny, a prostředí s hormony stojí na vrcholu bedny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2013 17:57 HiraHira Re: aladar
Trva to cca mesiac, davam im nitenky, ale druhej slecne nic nie je, tato moja starsia zvykla kvoli nej aj trucovat, ale pochybujem ze by bola nejako nakazena :/ kedze to papaju obe...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2013 17:10 jara4 Re: aladar
Takže pokud má axolotl malinkaté žábry, skoro bez těch třásniček je to možná tím, že mu vzduchovali vodu? Koupili jsme totiž ještě jednoho v Tachově ve zverimexu, je celý bílý a nemá skoro žádné žábry. Někde jsem četla, že to také může být přešlechtěním nebo spíš zdegenerování, má i vzadu na nožkách jen 4 prstíky, když jsme si ho pak prohlédli pořádně, tak jsme zjistili, že má 3 a 4 prstík srostlí dohromady v jeden prst, je to vidět pod kuželem světla, když se na něj posvítí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2013 16:59 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: HiraHira
Podobné úkazy jsem sledoval u překřížených jedinců,kteří trpěli poruchami spíše nervového původu,ale zadané indicie jsou pro mě nedostatečné,může jít i o něco jiného.Jak dlouho to trvá,atd.,předpokládám,že žere.Stejně tak to mohou způsobovat paraziti z krmení,kteří axe nutí točit se dokola.Chce to napsat co nejvíc,jinak se taky budem točit dokola :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2013 16:54 Žena Vlaďka [6] - ObojživelníciRe: aladar
Díky,v pohodě.Snad to žádné drama nebude.I když je jich tam nakonec trochu víc,jak jsem nyní zjistila při odkalování.Není to jen na stěnách,ale i na dně,na kamínkách a tak.Tak snad to puboši ještě pár dní bez újmy vydrží.Pokud se nic nezjistí,tak holt prcky vyndám a akva vyčistím a založím znovu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2013 16:48 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: jara4
Tohle je častý a přirozený dotaz,žádného ztrapnění se bát nemusíš.Axolotli dokáží zpracovat,na rozdíl od ryb právě díky vnějším prokrveným žábrám prakticky veškerý kyslík obsažený ve vodě,k čemuž je přinutilo časté kolísání hladiny nepříliš hlubokých jezer.Vzduchování může zajistit estetickou stabilitu žaber,ale také je časem lehce zmenšit.Jinak to nepotřebují.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2013 16:37 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Vlaďka
Ten pytel blech jsem odeslal,až dostanu odpověď,dám to sem,ale je pátek a ráno jedu lovit fosilochcíploše,uvidíme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2013 14:43 HiraHira – Plavanie
Fotka k příspěvku Ludia, potrebovala by som pomoc, mam cca 10 mesacnu Axolotku, mam 42L akvarko, dost dlhe, aj normalne zariadene. Axolotka vsak prava "krivo" , tot. na jednu stranu, pri plavani robi piruety, plava hore bruskom, zvykne narazit do svojej spolubyvajucej, avsak aj v pokoji je naklonena, ma niekto s tymto skusenost? Zranenia povrchove nema, ani kratsie nozicky na jednej strane.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2013 09:52 jara4
Ahojky, tak jsem tady s možná dalším, možná přihlouplým dotazem, ale Aladar říkal psát sem, né soukromně, tak se holt asi ztrapním. Axolotly jsou obojživleníci a mají žábry, pokud dýchají žábrami, proč tedy nevzduchovat? A nebo se vyplavávají nadechovat nad hladinu? Opravdu jsem se to nikde nedočetla. A to už jsem toho přečetla?!?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2013 08:43 Žena Vlaďka [6] - ObojživelníciRe: aladar
Děkuji.Několik lidí mi řeklo,co to není,ale co to je zatím nikdo.Takže pokud to odhalíš,budu ráda.Nyní jsem přece jen o dost klidnější.Ten dramatický nárůst jako po mém příjezdu se již neopakoval.Takže je toho v akváriu tak nějak stejně nebo spíš po každém setření ze skla toho doroste méně.Asi byl problém opravdu v tom,že když jsem 14 chyběla,čistilo se méně často.Rybičky to vyžrat nestíhaj.Axíci sežerou dřív je.Axinka od tebe žije s rybkama v poklidu,jen občas asi omylem vdechne nově narozené.Ty puberťáci jsou zatím úplně jiní,sežerou vše,co se hne.
Jen mě trochu překvapilo,že když mi tu myli skla pod vodou od řas stejnou houbičkou,tak to nezanesli do druhého akvárka.
Tak uvidíme,zda se ti povede zjistit,co za mršky to je.Zda je to jen bordel nebo vážnější komplikace.
Zatím díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2013 23:28 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Vlaďka
Žádné nové informace o pohybujícím se vaku s možnávejci nemám,ovšem co mám, je zítra volno, tak to snad dořešíme,pokud mne někdo nepředběhl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2013 16:29 Špáťa Re: mattea
Díky, určitě to zkusím :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2013 21:40 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Vlaďka
Pokud je to obal s vejci,tak asi běhaj.Dnes jsem to chtěl poslat bývalým kolegům,ale nebylo kdy.Nevypadá to jako hrozba z vesmíru,prakticky všeho se zbavíš varem,denaturace je 98,záleží na odolnosti slupky,ta je v tomto případě na úrovni prvohorní pánské ochrany.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2013 21:05 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: aladar
smich Uvidíme.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2013 20:57 Žena Vlaďka [6] - ObojživelníciRe: aladar
No,že bych chtěla se říct nedá.A čí jako pouzdro s vejcema to je??Proboha,vždyť mi to běhá po skle.Copak vejce běhaj?Děsíš mě.Jak to začalo na tom sklíčku vysychat,umírat..nebo co,tak jako by se ten obal trhal a ty kuličky se dostaly ven a hýbaly se pod tím mikroskopem.Uf.Dnes bych neřekla,že je toho rapidně víc.Stav spíše nezměněn.Takže co dál?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2013 20:51 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Eva_R
A ještě bílý,takže to nebude Fero digital?Tohle mi u redaktorů neprojde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2013 20:41 Žena Eva_R [365] - Obojživelníci
aladar napsal: Zajímavě podaný příspěvek,už jsem se lekl,že máme mimino :) ,navíc chceš tentokrát světlé :-) Stejně jako při určování pohlaví,i u zbarvení nemá smysl dělat ukvapená rezime.Vše je totiž stejně jako u draze placených analytiků nakonec naopak.



Ty jo, když to čtu zpětně, máš pravdu, že to tak vypadá smich Ale v podstatě je to vlastně naše společný mimino, ne? Už má ručičky tatínku smich :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2013 20:31 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Vlaďka
Když tak na to koukám,spíše než živočich se to jeví jako jeho ootéka,či pouzdro s vejci,chceš li.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2013 20:27 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Eva_R
Zajímavě podaný příspěvek,už jsem se lekl,že máme mimino :) ,navíc chceš tentokrát světlé :-) Stejně jako při určování pohlaví,i u zbarvení nemá smysl dělat ukvapená rezime.Vše je totiž stejně jako u draze placených analytiků nakonec naopak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2013 20:17 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Irena P.
Ahoj,dnes jsem byl u Danily v Braníku,včera byli doprodáni poslední a další jsou v intervalech několika týdnů,je třeba tam zavolat,nebo spěchá li to,opět zoopet sendy v KH.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2013 20:12 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: jara4
Dobrý večer,dneska mám chvilku čas,tož začněmež tím,co vím.Od konce.Že se axolotli dokázali přizpůsobit prostředí,to vidíme v Mexiku.Hodnotu KH pro ně nikdo neví,nebo ví a neřekne.Ale znám jejich hodnotu z Kutných Hor :-).Tak zpět.Pokud voda nevykazuje výraznější vychýlení od tzv.normálu,nemají axové problém,ovšem za předpokladu,že zůstane nejlépe po celý život stejná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2013 08:05 jara4
Ahojky, tak jsme dodělali akvárko, den jsme nechali vodu odstát a nakonec jsem změřila hodnoty dGH a KH. GH je 5 a KH mi vyšlo mezi 2-3. Ale hodnotu KH pro axolotly jsem nikde nenašla. Není moc nízká? Nebo není důležitá? Chci to vědět pro jistotu, jestli tu hodnotu raději nezvýšit. A ještě by mě zajímalo, za jak dlouho vyprchá chlor z vody. Tady na foru co se týče chloru na to má každý jiný názor. Tak by mě zajímalo, co na to Aladar.
Zkopírováno na stránkách Plzeňských vodáren: ""Maximální obsah chlóru je určen
vyhláškou č. 252/2004 Sb., kterou se stanoví hygienické požadavky na pitnou a teplou vodu a četnost a rozsah kontroly pitné vody. Tato vyhláška je harmonizována s požadavky evropské směrnice č. 98/83 EC o kvalitě vody pro lidskou spotřebu. Podle této vyhlášky
je mezní hodnota obsahu volného chlóru až 0,3 mg/l"". Je mi jasné, že když mám 430l akvárium, tak se asi musí brát v potaz vodní sloupec, co? Díky za každou odpověď. Myslím, že pro dnešek by to mohlo stačit, ale pak mám ještě plno dotazů, které budou postupně následovat. Doufám, že již zkušení chovatelé poradí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2013 21:10 Muž DrChila [243] Re: Vlaďka
tak to člunka opravdu není. to je nějakej jinej ošklivák
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2013 19:39 Žena Vlaďka [6] - ObojživelníciRe: Vlaďka
Ten jakoby vak pomalu na sklíčku asi odumírá nebo co.Ale kolem něj se rojí ty kuličky,co byly původně v něm.Doufám,že se mi to nemnoží pod mikroskopem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2013 19:30 Žena Vlaďka [6] - Obojživelníci – brebery
Fotka k příspěvku No fuj.Tak jsem to dala pod mikroskop.Tam to tedy vůbec není jako čárka.Je to spíš jako pohybující se váček bo co.Nemá to ani hlavu ani nic.Jen se to jaksi přelévá ze strany na stranu.
Přikládám foto z mikroskopu,focené mobilem.
To snad už půjde lépe identifikovat oč jde.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2013 19:02 Žena Vlaďka [6] - ObojživelníciRe: Eva_R
Ok,očka tam dát mohu,ale už nemám na rozhazování :)
Puboši jsou fakt dravci.No,uvidíme,zda budou žrát rychleji očka než axíci :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2013 19:00 Žena Vlaďka [6] - ObojživelníciRe: DrChila
Bohužel tam mám pouze dva pubertální axíky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2013 18:48 Muž DrChila [243] Re: Vlaďka
vsadil bych na to že ty zviřátka nezvaný hosté jsou člunky páč se mi tam taky dostali. Ale gibiceps si snima docela poradil:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.11.2013 18:47 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Vlaďka
Dej dam očka, třeba se jim povede vyžrat ty potvory dřív, než budou sežrány :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2013 18:47 Žena Vlaďka [6] - ObojživelníciRe: Dejva
Jen na tom odkazu píší,že ty hlístice mají 0,5 cm i více.Já to tu mám o dost menší.Nejvýš do 3 mm.A na ty ploštěnky to asi nevypadá,zdá se mi to prostě rovná čárka,kdežto ploštěnka je na obrázku jiná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2013 18:43 Žena Vlaďka [6] - ObojživelníciRe: Eva_R
No,já odkaluju častěji,než jim bylo odkalováno když jsem tu nebyla.Takže pokud by to bylo ono,bylo by to mooooc fajn.
Doufám,že jim to neškodí,ale prostě to je divné a já se bojím aby to nebylo něco,co bude napadat i je.
Uvidím,třeba se pak ještě ozve aladar.
Zatím vyčkávám.Holt bych jim to vyměnila vše,ale to bych dost nerada.
Havěť jedna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2013 18:38 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Vlaďka
Hlístice se mi jednou objevily u drápatek, taky nevím odkud, a pak zase zmizely, ani nevím kdy :-) Objeví se když se snad překrmuje, trochu zanedbá údržba, jestli si to dobře pamatuju, když jsem to tenkrát řešila. Důležité je, že axíkům neškodí :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2013 18:37 Muž Dejva [15] - LabyrintkyRe: Vlaďka
Možná hlístice...

rybicky.net/forum/9517-hlistice

Nebo ploštěnky, to by asi bylo horší...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2013 18:31 Žena Vlaďka [6] - ObojživelníciRe: Eva_R
Tak podle toho tam by to mohlo být nanejvýš něco jako ty hlístice nebo roupice.
Je to prostě takovej bílý chlup,který leze po skle.
U velké axice nic takového není :(
Vůbec nevím,jak se to tam mohlo dostat.Krmím defakto stejnou potravou obě akvária.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [45] ...... 73 74

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 72871x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1056-axolotl-mexicky?od=2201