Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Axolotl mexický

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Žáby, Mloci 

Přejít na předchozí stránku 33 Přejít na další stránku   1  
Axolotl mexický
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2014 22:43 VojtaMohel Re: Eva_R
Díky Evo že si se mě zastala :) pravdu si o tom s nikým nepopovídám, je to tak jak říkáš skoro všechy zajímá jen počítač, né že by mě nezajímal ale axíci mě baví trošku víc :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2014 22:36 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: aladar
Mám podobně mladého syna, beru Vojtu jako kluka, který začíná, baví ho to a s kamarádama si o tom moc nepopovídá, protože ty většinou nezajímá nic jiného než počítač. A tady ho akorát dospělí sejmou, co si o nás pomyslí smich
Body nesleduju ani u sebe, nepodezírám z toho ani ostatní :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2014 22:29 VojtaMohel Re: aladar
řekni mi jak se mám angažovat a o jakých bodech tu vůbec mluvíš ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2014 22:09 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Eva_R
Seriozní výzkum s výsledky,které se dají obhájit,netrvá týden ani měsíc.Než to s kolegy v terénu (Mexiku) dáme do kupy,můžeš se věnovat klukovi,který se ptá buď z hlouposti,nebo účelově kvůli bodům.Rozhodně nejde o pomoc začátečníkovi,to bys poznala,protože bych se rád angažoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2014 21:32 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: aladar
Sliboval jsi nějakou zajímavou přednášku na pokračování, a zatím byla jenom předmluva. To by tady určitě pozvedlo úroveň :-)
Stejně pořád nechápu co je špatnýho na tom, když si chce 14-letý kluk povídat o tom, co ho začalo bavit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2014 21:24 Muž aladar [902] - Obojživelníci
Pokud je forum či vlákno axolotlů určeno na to,co tu poslední dobou čtu od Vojty,držím palce a ozvu se,až půjde o něco. AHOJ.Nebo spíš sbohem,už mě z těch účelových přízemních pseudootázek třeští hlava,hlavně že to tady žije.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   05.05.2014 07:23 VojtaMohel Re: Legioix
Tak sorry že se vůbec na něco ptám ale myslím si že tohle forum je na to určeno :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   04.05.2014 22:59 Muž Legioix [574] Re: VojtaMohel
Člověče. To záleží jen na tobě kolik jim poskytneš prostoru. Já pokud čtu ty tvoje věčný otázky, tak se divím, že se neptáš na to, jak si vytř*t prd*l. Já bych to kilo připlatil za to větší. A ano Axíci bez krytu dokáží zdrhnout...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2014 16:27 VojtaMohel Re: Eva_R
Aha takže víko nepotřebuji žádné, doufám že nevylezou :-D a na rostlinky si koupím asi nějakou Led lampičku :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2014 16:25 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: VojtaMohel
Krycí sklo snad ani nepotřebuješ, jestli teda nemáš doma třeba kočku :) Je lepší nenaplnit vodou úplně nahoru, aby axolotl neodešel.
A jestli myslíš jako víko kryt s osvětlením, tak axíci svítit nepotřebují, rostlinky jo.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2014 15:55 VojtaMohel Re: Eva_R
Ok :) a asi vadí že je to akvárko bez víka že ? :-D kdyžtak bych z něčeho udělal :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2014 15:37 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: VojtaMohel
Čím větší plocha dna, tím líp. Jestli je ten poslední údaj výška, tak to axolotl stejně moc nevyužije, stačilo by teda to první.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.05.2014 14:57 jamajcan Re: VojtaMohel
Tu stovku platíš,za 14litrů hrubého objemu navíc,což je slušná cena.Záleží na tom,jestli to pro toho Axe potřebuješ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2014 14:40 VojtaMohel – Akvárium
Ahoj, nevím jestli mám koupit akvárko 80 × 35 × 35 cm za 714 kč a nebo 80 × 35 × 40 cm za 821 kč Podle mě je zbytečné platit o 100 kč víc jenom za 5cm do výšky, co vy myslíte ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2014 20:29 Jarka Re: aladar, Eva
To rozhodně :-D raci budou k odběru tak za dva, tři týdny, napíšu pak, jak to jde a zda se stali potravou, nebo členem akvarijní rodiny :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2014 20:09 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Jarka
V případě, že to nepůjde, už nebude co přemísťovat :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2014 18:13 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Jarka
Ty úkryty jsem myslel spíš pro raky :-) .Každopádně polemiky nikdy nikam nevedly,je důležité nebát se něco vyzkoušet,pokud neúspěch neznamená víc než tykadla trčící z tlamy axolotla :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2014 15:20 Jarka Re: aladar
Nádrž je velká dost, má přes metr na délku, kolem 120 litrů a jsou v tom jen dva axové... takže úkryt by si tam asi každý z nich našel. Taky u svých axíků pozoruji už delší dobu právě jakousi sníženou útočnost - vždycky, když jsem jim tam nasypala pět neonek na zkrmení, polovili je do pár dnů. A teď tu poslední dávku tam nechali několik měsíců bezprizorně plavat, musela jsem rybky polovit sama a dát jim je v pinzetě... takže je to fakt asi nepředvídatelné, zda by se pokoušeli ty malé raky sežrat, nebo ne... mohla bych to zkusit a v případě, že by to nešlo, raky přemístit do samostatné nádrže, co myslíte?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2014 14:43 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Eva_R
To je jedna z věcí,nad kterou jsem přemýšlel.Slepá útočnost axů by je minimálně otravovala,muselo by se jednat o větší nádrž s mnoha úkryty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2014 14:17 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe:
Axolotla s žebrovníkama občas někdo chová, měla jsem je spolu rok a pohoda. Musí být samozřejmě ve stejné velikosti, jak píše Týna. Ale Vojto, fakt už nic nevymejšlej, za chvilku budeš mít to akvárko přeplácaný...
Horší mi to připadá s těma rakama. Třeba v době svleku potřebuje rak klid a pochybuju, že to budou axíci respektovat. A čistou vodu. A jestli budou malí a vejdou se jim do huby, tak je axové sežerou.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2014 12:30 Jarka Re: aladar
Děkuji za odpověď, jedná se o raka mramorového. Dorůstá prý podle akvárka, majitelka těch, které bych si potenciálně vzala, říká, že její dospělci mají kolem 15 cm. Axíky mám teď taky přibližně kolem těch 15. Ráčci by ale byli teď mladí, takže ne plné velikosti. Tak myslíte, že to mám zkusit? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2014 00:26 VojtaMohel Re: tyna181190
Ok :) Díky jen jsem se potřeboval zaptat abych neudělal úplnou blbost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2014 00:24 Žena tyna181190 [27] - Axolotlové a žebrovníciRe: VojtaMohel
když ti prozradím z vlastní zkušenosti že 7 cm axík ukousl 6 cm žebrovníkovi špičku ocasu kteří byli spolu 2 měsíce v jedné nádrži a nic si neudělali a ejhle bum a žebrovník nemá špičku ocasu...
co myslíš že se může stát když je dáš dohromady... k axíkům se doporučuje dávat další živočichové ve stejné velikosti... můj názor na tohle : NE k axíkům jedině další axíky a to ještě ve velikosti v takové aby se nesežrali...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2014 00:20 Žena tyna181190 [27] - Axolotlové a žebrovníciRe: VojtaMohel
Ty už nevíš co bys k těm axikům přidal viď... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2014 00:10 VojtaMohel – Zebrovník
Ahoj lidičky, chci se zeptat jestli můžu dát do akvárka s 2 axíky 1 žebrovníka ? Dozvěděl jsem se že mají téměř stejné podmínky a že žerou to stejné :) Všimnul jsem si že ho mají ve zverimexu za 90 kč :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2014 15:06 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Jarka
Nemá smysl komplikovat debatu stylem "myslím že".Napiš druh,velikost a uvidíme.Ať mi ostatní prominou,já v tom problém nevidím a budou li velikostně ok,proč to nezkusit.Spousta dogmat takto padlo.Nemusí to vyjít ale může a znovu podotýkám,že dolu rostou jenom brambory.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2014 12:56 VojtaMohel Re: Eva_R
Já si to taky myslím ale radči jsem nic neříkal
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2014 12:27 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Jarka
Já hlasuju za nedávat, podle mně by se zkoušeli navzájem lovit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2014 11:29 Jarka – axolotl a raci??
Dobrý den,
ráda bych se optala, vás zkušených, co si myslíte o tom umístit do akvárka k axolotlům mladé raky? Akvárko je velké dost, metr na délku, asi 120 litrů, jsou v něm jen dva axíčci... Mají docela podobný styl života, ale jde mi o to, jestli by ze sebe nebyli navzájem nějak vystresovaní, nebo se nezkoušeli navzájem lovit??
Budu moc ráda za nějakou odpověď, díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2014 22:55 VojtaMohel Re: aladar
:-D to bych rád
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   01.05.2014 22:12 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: VojtaMohel
Myslel jsem,že příště budou kachny,a ono pulci.Budeš li takto pokračovat,zanedlouho z tebe bude VIP uživatel vzniklý z přiblblých dotazů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2014 21:29 VojtaMohel Re: Eva_R
Už zítra :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2014 21:14 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: VojtaMohel
Takže je budeš mít doma než zase pojedete na chatu? Bude to brzo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2014 21:12 VojtaMohel Re: Eva_R
Dobře :) Já bych se vás dřív než bych je chytl zeptal ale na chatě nemáme PC :) o tom že jsou chránění jsem nevěděl :) a drápatka stojí kolik ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2014 21:08 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: VojtaMohel
Ale tu drápatečku pak nedávej k axolotlům :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2014 20:58 Žena Turbínka [2558] Re: VojtaMohel
Vrať je ihned všechny a nevymejšlej blbosti ;-) Když chceš chovat žabku sežeň si drápatečku, ale tyhle ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2014 20:55 VojtaMohel Re: Turbínka
Dobrá :) a co když si 2 nechám ?? Můžu nějak chovat žábu ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2014 20:49 Žena Turbínka [2558] Re: VojtaMohel
ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2014 20:45 VojtaMohel Re: Yirka
ok takže vrátit zpět jo ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   01.05.2014 18:50 Muž Yirka [9126] Re: VojtaMohel
Potok je možná váš, ale ti pulci na 100% ne. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2014 18:12 VojtaMohel Re: Eva_R
Mám z našeho potoka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2014 17:33 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: VojtaMohel
Jakými pulci? Jestli myslíš z rybníka, tak ne. Všichni naši obojživelníci jsou chráněni zákonem, takže pustit zpátky ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2014 17:25 VojtaMohel – Pulci
Ahoj lidi myslíte že bych mohl krmit i pulci ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.04.2014 05:50 Muž aladar [902] - Obojživelníci
Fotka k příspěvku Před ranním focením vzniklo cirkulací toto hnízdo,zřejmě "nidus ambystomas" :-) (doufám,že to není pohřební věnec)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2014 22:14 Žena Vlaďka [6] - ObojživelníciRe: aladar
Ráda to pro ně udělám, nechci riskovat. Proto jsem dotaz na axíky dala sem a na hada mezi hady. Nebyla jsem si jistá,že deratizér bude vědět o každém zvířeti co a jak...a hlavně,zda je to vůbec moc zajímá. Nechci dělat zbytečně hurá akce,ale přijít o ně nebo jim nějak ublížit,když to opatření zase takové drama není...bych fakt nerada.
Zítra tam stejně volat budu,protože není z vývěsky úplně jisté,co vše musím doma vyskladnit.
Ale odmítat to nehodlám...pokud by to vůbec bylo možné...nerada bych tu nějakou tu breberu pak měla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2014 22:05 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Vlaďka
Není to žádný tyátr,obojživové jsou velmi citliví, a to jsem lehce odcitlivělý čtyřiatřiceti lety se zvířaty všeho druhu včetně hadů :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2014 21:49 Muž MarekP [812] - MalawiRe: Vlaďka
Jo, tak když napsali, že se mají zvířata dát pryč, tak vědí proč. Jinak já o Axolotlech nic nevím, psal jsem všeobecně, jak to bývá. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2014 21:43 Žena Vlaďka [6] - ObojživelníciRe: MarekP
Jo, zítra mám v úmyslu tam volat. Dnes jsem přišla z práce tak pozdě,že už tam nikdo nebyl. Ale píšou,že si máš zvířata na danou dobu odklidit pryč. A hroznýše jsem dávala mimo místnost postřiku i u mravenců. Co se týká axíků, tak netuším,zda budou přesně vědět o vlivu na obojživelníky a podobně.
No....a je fakt,že mě tolik netrápí stěhování hada a axa...jako to,jak zabráním fence, která váží kilo a půl a má nemocná játra...aby něco v bytě olízla.
Ano,info od firmy zítra chci,ale zde jsem se chtěla preventivně poptat lidí,co mají axíky a věřím,že poradí lépe než deratizér...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.04.2014 21:36 Muž MarekP [812] - MalawiRe: Vlaďka
Jako první bych si ale zjistil, jestli je takový tyjátr zapotřebí. Zavolat do té firmy, než přijdou a zeptat se na to. Oni musí vědět, jestli je potřeba nějaké opatření pro živočichy chované v bytech a pokud ano, tak slušná firma na to i dopředu upozorní. Aspoň takové mám já zkušenosti. Nevím, co je na štěnice, ale my voláme každoročně firmu kvůli mravencům a jejich postřik nám taky dají skoro všude a upozorňovali nás, že pokud máme akvária, tak ať je zakryjeme na nějakou dobu, než si ten postřik tzv. sedne. ;-) Pak samozřejmě, pokud má někdo volně puštěná zvířata po bytě, tak je důležité zajistit, aby místa postřiku neolizovala atd. Přecejen postřik je na určitou dobu a musí tam zůstat. Místa postřiku se nesmí umývat, jinak to nemá smysl. Poptal bych se v té firmě, oni budou vědět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2014 21:36 Žena Vlaďka [6] - ObojživelníciRe: aladar
Dobře. Díky moc. Tak já tu začnu v pondělí ráno manévry. Mají přijít kolem poledne, tak zvířata přesunu jako poslední. Když budou na zemi na balkoně, tak jim slunce nehrozí. Dám tam asi i toho hroznýše v bedýnce. Bude to jednodušší než ho někam tedy stěhovat.
A v úterý odpoledne zase vše zpět...
Fakt díky za rady...je to děs, i když to dělají jen kvůli prevenci aby se to k nám nepřestěhovalo...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [33] ...... 73 74

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 73001x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1056-axolotl-mexicky?od=1601