Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Axolotl mexický

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Žáby, Mloci 

Přejít na předchozí stránku 34 Přejít na další stránku   1  
Axolotl mexický
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2014 21:27 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Vlaďka
Šlo,moc teplo nebude,riziko je případné slunce.Za kolik týdnů záleží na firmě a jejím odhadu inkubace potomků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2014 21:14 Žena Vlaďka [6] - ObojživelníciRe: aladar
OK....takže odčerpám vodu a přesunu axíky do větších kýblů. Dám je na zem na balkon. Je zasklený ,ale na zemi,na dlažbě a za zakrytým spodkem snad tam teplo nebude....případně během odpoledne dodám studenou vodu, a nechám roztažená skla.Dám tam i akva, kde zůstane minimum vody aby to vůbec šlo přnášet.
Druhý den bohužel do práce musím,tudíž tam budou muset vydržet do odpoledne....snad tam nebude o tolik tepleji než v bytě...na zemi a s větráním.
A druhý den...tudíž cca 28h po vystříkání je vrátím do akvárka i s vodou, ve které budou v kýblu....
Šlo by to tak???
Nejhorší je,že se to bude ještě jednou za 4 - 6 týdnů opakovat :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2014 21:07 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Vlaďka
Ve vodě to samozřejmě zůstane :-) ,nevím,jak zabránit aerosolu nedostat se někam,protože jeho úkol je dostat se všude.Zkus axe na den přemístit a vodu vylít před tím.Nevím,jak je velké akva,ale kdyby šlo taky(bez vody se vším) někam schovat,bylo by to ideální,jinak budeš čistit všechno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2014 20:59 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: lulu
Nevím,zda není jiná možnost než lednice,přece jen to není macarát.Stačí prostředí chladnější než cca 18 st.Pokud by se takové našlo,mohl by tam být třeba měsíc či dva,ale to není třeba.Týden na základní dietu stačí,ovšem je třeba začít krmit s rozumem buď ryby nebo žížaly,žádné maso a patentky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2014 20:56 Žena Vlaďka [6] - ObojživelníciRe: aladar
Bude to probíhat v celém bytě. Na jak dlouho by musely tedy pryč? A zůstane to pak i v té vodě a bude třeba jí vyměnit, než je tam vrátím?
Chápu tedy dobře, že má vzít kýble a sehnat někoho, kdo mi je uskladní?
A za 4 - 6 týdnů to chtějí opakovat
Kruci, bojím se o ně.
Hroznýše už jsem udala. Psa si nechat musím, jinde není zvyklá.

Zkusím zjistit,čím to stříkají....ale má to zabít štěnice ( tedy ty,co nemám,ale nějakej píp je do baráku zanesl), takže to v každém případě pro axíky toxické bude :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.04.2014 20:46 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Vlaďka
Markův návrh není od věci,záleží,jestli se bude postřik aplikovat přímo v místnosti s chovem zvířat.Obecně reziduální insekticidy vydrží velmi dlouho a nelze je používat v takovýchto prostorách.Všechny biocidní prostředky jsou navíc díky svým schopnostem vazby na vodu mnohem nebezpečnější pro všechny organismy tam žijící.V případě,že to bude probíhat i v oné místnosti,raději bych zvěř sbalil kamkoliv,kromě slunného balkonu a mikrovlnné trouby :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2014 20:35 Žena Vlaďka [6] - ObojživelníciRe: MarekP
To má logiku :) Tak ju , případně ten hadr ještě navlhčím aby to byla tutovka :)
Ať už je to za náma....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2014 20:23 Muž MarekP [812] - MalawiRe: Vlaďka
Společně s krycími skly bych akvárium ještě pojistil přehozeným ručníkem, dekou, hadrou atp., aby se zakryla i ta místa, která krycí skla nezakryjí. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2014 20:03 Žena Vlaďka [6] - ObojživelníciRe: MarekP
Díky. Jaká látka to bude netuším, i když tam zítra budu volat a možná mi jí prozradí,tak mi to stejně asi nic neřekne.
Mám skla,která stačí na zakrytí celého akva,tak snad v tom pár hodin vydrží.
Kdybych je přendavala do kýble a na balkon, tak tam několik hodin asi neudržím tak nízkou teplotu jako v bytě.
Tak snad to bude v poho......a za měsíc prý znovu :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2014 17:11 Muž MarekP [812] - MalawiRe: Vlaďka
Nevím, jakou účinnou látku budou používat, ale mělo by stačit všechna akvária na pár hodin od postřiku zakrýt, takový je všeobecný postup při stříkání chemie v domech proti různým zlořádům.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2014 16:35 Žena Vlaďka [6] - Obojživelníci – postřik
Aladare, pomoc. Bohužel se k nám do paneláku přistěhoval někdo, kdo je pro nás za trest. Tudíž se ve vchodech vyskytly vývěsky s oznámením postřiku proti štěnicím.
Netuším jaký přípravek budou používat, ale celkem se bojím. Budou stříkat úplně všude. Myslíš,že mám axíky raději odlovit do kýble a hodit třeba na balkon? Kruci, snad se mi tam neuvařej.
Za radu samozřejmě budu vděčná všem, kdo by s tím už nějakou zkušenost měl.
A to ještě netuším, kam si narvu 3m hroznýše a koho pošlu ven se psem :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2014 10:58 lulu Re: aladar
Díky moc. Jen mám dotaz...když ji nekrmím, jak poznám ten čas, kdy je OK a mohu ji zkusit nakrmit a dát zpět do akvária? Nerada bych ji přitížila tím, že to budu zkoušet. Mám ji mimo už osm dní a je mi jí v té lednici líto - díky moc za odpověď
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2014 07:22 VojtaMohel Re: romant
Díky moc :) Ale vážně nevím co z toho to může být
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2014 20:31 VojtaMohel Re: romant
Jedna ta čárka je dlouhá asi 3mm :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2014 20:16 R Muž romant [27987] Re: VojtaMohel
Pohledej pojem hlístice, třeba. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2014 20:15 VojtaMohel
Ahoj, po akvárku mi lezou malé bílé čárky :-D nevíte někdo co to je ? A potom jsem ještě v mechové kouli viděl něco se hýbat jakoby pulce nebo co to je
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2014 12:27 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: břidlice
Potřebovala jsem ostrou tenkou část odstranit a ostré hrany obrousit. Všem díky za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2014 06:20 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Legioix
Pak nerozumím,chce li ostrou část odstranit,či jen zabrousit,kromě toho kladívkem to není nikdy ostré,když se to z boku doťuká a vůbec,to jsou malichernosti,které dělám denně v práci a pitvat se v tom teoreticky nechci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2014 22:50 Muž Legioix [574] Re: aladar
Kladivem to bude vždy ostré a diamantem bude stejný výsledek jako lamelovým za 5ti až 10ti násobnou cenu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2014 22:49 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Eva_R
i obyčejná rašple bohatě stačí ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2014 22:45 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: aladar
Tak kladívko máme určitě :) Díky!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2014 22:44 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Eva_R
Možná příliš sofistikované.Dá se odštípat,pokud tu část o něco opřeš,ale po kouskách,nebo malý diamant.kotouč na flexu,zabrušovat to nemá smysl,naopak řez oťukat kladívkem,ať to nevypadá jak z továrny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2014 22:35 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Legioix
Tak to se musím zeptat, jestli to máme :-) Díky palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2014 22:33 Muž Legioix [574] Re: Eva_R
Flexou a lamelovým kotoučem:

www.google.cz/…

Zrnitost radši menší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2014 22:32 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: VojtaMohel
Já nemám oblíbence, každý má něco do sebe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.04.2014 22:31 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: aladar
Aladare, dala by se nějak "obrousit" břidlice? :-) Tady v akvaristice mají takovou pěknou velkou, placatou, ale z jedné strany je uštíplá na tenko a dost ostrá. Šlo by to nějak ztupit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2014 21:53 VojtaMohel – Druh
Ahoj chci se vás zeptat jaký druh axíků se vám nejvíc líbí ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.04.2014 21:00 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Eva_R
Termín "produkty" ve mě vyvolává velké podezření.Buď jsou to vymetené vagony,nebo paluby.Poměr složek je vskutku zvláštní,ale jistě to konzultovali,ovšem otázka je s kým a za jakou cenu.Info o minerálech zcela chybí.Zkuste to někdo a za rok dejte vědět :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2014 19:53 VojtaMohel Re: Eva_R
:-D To vypadá zajímavě, tečky má i na druhé straně takže asi v pohodě že ? :) Má tu někdo zkušenosti s cenami axíků na burze ?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2014 18:27 Žena Eva_R [365] - Obojživelníci
Teď jsem narazila na tohle www.jbl.de/…
Není tam nějak moc rostlinných produktů? Když jednou Aladárek omylem sežral pistii, tak jí vyloučil v neporušeným stavu, akorát byla hnědá :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2014 18:24 Muž MarekP [812] - MalawiRe: VojtaMohel
Nejsem věštec, co ti kdo dá, ale rostliny se normálně přepravují bez vody, protože by se poškodily...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2014 18:19 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: VojtaMohel
Tak to jo. Ty bílé tečky by měly být normální, koukni, jestli je má i na druhé straně :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2014 18:12 VojtaMohel Re: Eva_R
Dobře :) nevím jak to dopadne s tím mím menším axíkem. Zatím to vypadá fakt dobře ale ted jsem si všimnul že má na boku takové bílé tečky nevím co to je ale je to v jedné rovině od přední k zadní noze, Strašně se mi líbí ti zlatí axíci :) a rostlinky mi dá taky v pytlíku s vodou nebo jenom v pytlíku a bez vody ? A zanedlouho budu mít 112 litrové akvárium možná i víc litrů tak tam bych chtěl alespon ty 3 :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.04.2014 17:51 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: VojtaMohel
Do tvého akvárka fakt stačí dva, třetího bych nekupovala, proč ti vlastně dva nestačí? Třetí se stejně brzo taky okouká.
Jinak na burze by ti ho dali nejspíš do pytlíku, jako rybičky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2014 17:42 VojtaMohel – Burza
Ahoj chci se zeptat kdo má zkušenosti s burzami ... Když si tam budu chtít koupit axíka tak jestli má chovatel nějakou bedýnku nebo nějakou přepravku kterou mi na axíka dá a nebo si mám vzít z domu kbelík s vodou ? Všimnul jsem si že 3.5.2014 je v Olomouci AkvaTera burza tak si tam nejspíš koupím rostlinky, šnečky nebo možná i 3. axíka ale vážně nevím :-D když už bych bral axíka tak jaký druh je podle vás nejlepší ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2014 23:06 Žena tyna181190 [27] - Axolotlové a žebrovníciRe: Eva_R
Evíku zajdi na burzu stojí pár korun jsou plný šnečků(nebo ty mí byly) a věřím že i tam u vás nějaká ta burza bude... já mám řasokoule u čolků (v kobercovým stavu) kde sice svítím ale je to jak když nesvítím málo světla a jdou krásně...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2014 17:34 VojtaMohel Re: Eva_R
U nás v mohelnici jich má ve zverimexu ještě 6 :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2014 17:19 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: VojtaMohel
Řasokoule taky sháním, snáší i studenou vodu a neměly by být náročné na světlo palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2014 15:05 VojtaMohel Re: Eva_R
Dobře díky. Tak flek na malém axíkovi už skoro úplně zmizel nožka pomalinku začala dorůstat, takže ted už jen počkat až trošku vyroste :) Včera jsem se zmínil jen o 2 rostlinkách a zapoměl jsem na to že jsem si koupil i mechovou kouli tak doufejme že se i nějací ti šnečci objeví :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.04.2014 14:07 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe:
Ale teď net je, tak proč se nezeptat, než udělat nějakou kravinu. Aspoň to tady trochu žije, než se objevil Vojta, bylo tady docela mrtvo.
Asi by bylo Vojto lepší, kdyby ses vždycky ptal ve vláknu, které už je k tomu založené. Všechno úplně nesouvisí s axolotlama. Třeba na mech tady rybicky.net/forum/9252-listy-vetve-a-dalsi-dekorace-z-prirody-do-akvaria…
na rostlinky tady rybicky.net/forum/1599-sazeni-rostlin
A nebo číst v těch vláknech, ony tam odpovědi dost často budou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2014 10:26 VojtaMohel Re: Eva_R
Uvidím, jak říká aladar net jste neměli a museli jste to zkusit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2014 00:19 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: VojtaMohel
Už jsem viděla v pár akvárkách rostlinky v tom umělém košíčku a bylo překvapení, že se to má vyndat.. Akorát Vojto nevím, jestli nebude dělat problém to tvoje černobílé dno, možná obsahuje vápenec, rostlinkám se nedaří. Aby to nakonec fakt nebyly vyhozené peníze..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2014 23:42 VojtaMohel Re: aladar
Aladare promin mi že se na to ptám ale jsem přece jenom začátečník a nechci zbytečně přicházet o peníze :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 13   25.04.2014 22:52 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: VojtaMohel
Možná ano,možná ne.Nejlepší je to vyzkoušet.Za nás net nebyl a poradili jsme si,protože jsme museli myslet,ne se pořád blbě ptát na každou ptákovinu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2014 22:40 VojtaMohel Re: Eva_R
Ok :) a nevyrve mi je nějak axík ? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2014 22:35 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: VojtaMohel
Vyndat z košíčku, vymotat z molitanu a samotné rostlinky zasadit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2014 22:32 VojtaMohel – Rostlinky
Ahoj koupil jsem si už 2 rostliny ale nevím jestli je mám zasadit rovnou do štěrku a nebo je nechat v tom košíčku ve kterém jsem je koupil :) Jmenují se Limnophila Sessiloflora a Egeria Najas :) Poradte prosím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2014 21:08 Niky.ch Re: aladar
škoda axíka :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2014 22:59 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: lulu
Teď děláš dobře.Nekrm.I velmi studená voda je při léčbě k ničemu,když do nich něco cpeš.Ještě počkej.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [34] ...... 73 74

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 73001x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1056-axolotl-mexicky?od=1651