Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Axolotl mexický

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Žáby, Mloci 

Přejít na předchozí stránku 16 Přejít na další stránku   1  
Axolotl mexický
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2016 21:06 Davii Re: aladar
Děkuji za rychlou odpověď :-) Pokud je to pro ně dobré, tak jim určitě nějaký seženu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2016 21:03 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Davii
Není to nutné, mohou být v čistém akváriu bez ničeho, ale chovají se jinak.Šterk je na trávení dobrý, ale ne důležitý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2016 20:17 Davii – Dno
Zdravím, v předešlých starých příspěvcích píšete, že kamínky, které axolotl pozře, podporují trávení. Hodně chovatelů chová axolotly bez dna. Tak se chci zeptat, je to nutné, aby měli k dispozici kamínky na pozření?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2016 11:28 Muž aladar [902] - Obojživelníci
Mluvil jsem s panem Jahodou ze Zoo Sendy v Horách Kutných, který má přísun kvalitních odchovů. Jeho dodavatelé nemají nic. Nevím, co se děje, Zřejmě to bude slabý rok ohledně kvalitních jedinců, moje holky se roztahují, ale vrchní samec nemá zájem.Vypadá to jako republiková nákaza impotencí.Pokusím se na to přijít, doufám, že je to náhoda, jinak bych musel spunktovat kolegy, kteří mají teď stejně málo času jako já.Nákupy jedinců na burzách jsou v současné době velmi riskantní, doporučuji počkat, nebo bude forum zahlcené nemocemi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2016 20:55 Žena sonetka [136] - ŽivorodkyRe: aladar
Rozumím, víceméně pro tuto nádrž bude použita, co máme teď v prezentaci, jen v co nejednoduší konfiguraci - bez CO2, méně světla, prostě low-tech malé akva pro potěchu oka stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2016 20:44 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: sonetka
Není třeba čistá okysličená tekoucí voda.Zjistili jsme, že to částečně dělá problémy.Stačí normální akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2016 09:23 Žena sonetka [136] - ŽivorodkyRe: aladar
Ok děkuji za reakci, takže máme počítat s čistou vodou, tekoucí a okysličenou :)
Zatím se nám v Brně nepodařilo najít zdroj těchto tvorečků :(, třeba se časem něco objeví
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.02.2016 17:42 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: sonetka
Tvrdostí vody se nezabývej, nehraje zásadní roli, žíjí v horském jezeře.Teplota vody je ok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2016 17:38 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Blacky
Konec ocasu nech být, to se někdy stává. pokud by to postupovalo, tak dej vědět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2016 15:34 Blacky Re: aladar
Ono tie fotky sú zle otočené, v skutočnosti je celkom normálne... ospravedlňujem sa za planý poplach, neviem čo je s foťákom... ide len o tú priesvitnú škvrnu na konci chvosta
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2016 13:40 Žena sonetka [136] - Živorodky
Dají se Axlotli sehnat i v Brně? Budeme zařizovat novou 250 a přemýšlíme o nějakém další uplatnění pro naši 60, přeci jen je plně vybavena a prodávat to to by byl problém. Akvárkou by jsme mohli umístit do ložnice, kde by byl klid a mír, teplota okolo 18°C, tak snad by se to mohlo podařit.
Otázka, jak snáší tvrdou, extra-tvrdou vodu, máme cca rok na vytvoření plánu kulový blesk a tihle tvorečči nás zaujali. Děkuji :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2016 09:38 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Blacky
Ještě detail.Z druhých fotek je zřejmé, že jde o samici. Poloha na boku, pokud to není na hladině coby relax nevěstí nic dobrého.Pokud se převrátí do standardní polohy, máš štěstí, šlo o nárazovku, s kterou se vypořádala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2016 21:46 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: JessicaJapik
Je to v pořádku,,ničeho se neboj.Patří to k současnému chovu.Tvůj ax je v normálu.Tedy v rámci daných možností.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2016 21:34 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Blacky
Okamžitě ho ochlaď, jinak ti umře. Nekrmit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2016 18:50 Žena JessicaJapik [2] – Flaky
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Čo znamenajú te flaky na hlavičke? Bude ich tam mať stále či?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2016 15:09 Blacky Re: aladar
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ospravedlňujem sa za zlú kvalitu... snáď sú tieto lepšie
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.02.2016 22:25 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Blacky
Nechci si hrát na pedanta, ale na těch fotkách není vidět vůbec nic.Na řešení problému jsou třeba detaily, i ty nejmenší.Kromě toho to vypadá na umírajícího samce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2016 19:16 Blacky – Axolotl
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý deň prajem, môj axolotl má na konci chvosta priesvitnu škvrnu, ktorá sa postupom času zväčšuje... neviem však či ide o pigment alebo niečo vážne, vopred však ďakujem za váš čas.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2016 22:51 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: precan
První, co mne napadlo, je deformace genotypu.Morfologicky je v pořádku.Goldeni nikdy nebyli terno.Jsou hezcí, ale na nic.Vyplatí se vrátit ho zadarmo a pořídit si skutečného axe, tito jsou jen kšeftem pro obchodníky a trápením pro nové majitele.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2016 22:21 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Otoot
Čili takové malé horské jezírko.Není jednoduché domluvit se s těmi několika chovateli, kteří mají to co žádáš.Velmi na tom lpí, stejně jako já.Oni totiž mají oprávněný pocit, že jejich práce přijde vniveč, když to dají amatérům, kteří to následně zkříží s podvraťáky.Chápu je, ovšem na druhou stranu spousta známých chovatelů tuto nezvratnou kravinu dělají a noví nadšenci by mohli spíše pomoci.Uvidíme, co se dá dělat.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2016 00:46 precan – Nohy nahoru
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý večer, dnes jsme si s přítelem koupili v akvaristice už třetího axolotla, v obchodě se zdál zdravý, ale doma jsme si všimli že vůbec nepoužívá přední nohy. Plave jen pomocí ocasu a pomáhá si zadníma nohama. Ani na nich nestojí, má je tak jakoby ´´za zády´´. Prosíme o radu, jestli je má zlomený, vykloubený nebo něco jiného a popřípadě jak to řešit.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2016 12:25 Otoot – Axolotl :)
Dobrý den,
sháním axolotla mexického do svého akvária :-) Založila jsem pro něj třistalitrové akvárium podle rad, které jsem tu našla. Je zaběhlé už skoro půl roku, nechtěla jsem nic uspěchat.
Ale nyní už sháním přímo axíka a chtěla jsem se zeptat, zdali netušíte, (nebo sami nemáte chov) kde sehnat nějakého s dobrými geny.
Moc vám děkuji za přípanou pomoc, opravdu bych si přála nějakého zdravého (co nejméně překříženého) jedince, aby se mu dobře dařilo. :-)
Moc vám děkuji za odpovědi ještě jednou,
Ott

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2016 22:04 Muž aladar [902] - Obojživelníci
Je krásný, má obrovskou prehistorickou hlavu, tělo je ve strašném stavu. Malá perla.. jeden dělník do jeho ocasu kopnul uprostřed autobazaru na dlaždicích. Neunesl jsem to a dal jsem mu několik ran. Ostatní se zastavili, ale vrátili se ke své práci.A já ke své.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2016 23:07 Muž Shimamoto [492] Re: aladar
Velemlok je turisticky atraktivní zviřátko, takže když výpravy bílých ďáblů budou proudit do rezervací a zanechávat tučný peníz za vyblejsknutí si mločího obra, tak proč své investice, ehm, chtěl jsem říct svá zvířata neochránit:) Prachy nesmrdí ani marxistům a nenápadnější živočichové, co moc nevydělávají, holt skončí na pánvi v kung pau - i kdyby měli být poslední na světě:-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2016 07:21 Žena JessicaJapik [2] Re: aladar
Hm pandy..najkrajšie zvieratá na svete a už ich skoro niet.Aspoň že mám 80 plyšových doma ☺
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.01.2016 07:07 Muž aladar [902] - Obojživelníci
Tak vyrážim, je o maličko delší než já, je to forma z území, kde už kvůli lovu téměř nejsou.Toho samého nám poslali do Viničné na fakultu.Je zvláštní,jak se Čína najednou chová ke zvířatům jinak, kromě pand, které mají snad i na kravatě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2016 21:20 Žena Tanita [10] Re: JessicaJapik
Inu, raději se řiď radou aladara. Ten se vyzná, já jsem také svým způsobem začátečník. Jen jsem měla za to, že by se axolotlové, stejně jako rybky měli dávat až do zaběhlého akvária, ale pokud to funguje i bez toho, žádný problém. :-)

Aladare : Pozdravuj ode mě velemloka a užij si "výlet". :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2016 21:10 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: JessicaJapik
Já je tam dávám hned, a velmi často do neodražené vody.Výsledek jsou velké odchovy.Jak říkám, problémy jsou jinde, než je hledáte.Teď mne musíte na pár dní omluvit, nějaký velemlok si žádá mou přítomnost trochu daleko, neznám it v cine, heslo mám ,tak uvidíme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2016 20:59 Žena JessicaJapik [2] Re: Tanita
Vieš no v obchode mi ženská poradila že stačí keď nalejem vodu do akvárka a po hodine že ho tam možem dať tak som to tak urobila..veď naštudovala som si toho dosť ale až potom som objavila tento článok o axolotloch☺
Človek sa učí na vlastných chybách tak pri ďalšej výmene vody budem vedieť že ho tam nemám dávať hneď
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2016 20:53 Muž aladar [902] - Obojživelníci
Holky brzda. Tohle není formule jedna.Nepřehánějte to s těmi podmínkami chovu, jen odrazujete další.Není to těžké a nehledejte tam problémy, které nejsou.Tohle není pojišťovna v růžové ulici, bavte se pragmaticky.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2016 19:11 Žena Tanita [10] Re: JessicaJapik
Dobrá, tak to opravdu nebyl zrovna dobrý nápad... Ale když píšeš, že jsi ho tam měla, kde ho máš teď? :-)
Ono je lepší si nejdřív něco načíst, než si zvířátko pořídíš... Tak pro příště. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2016 18:59 Žena JessicaJapik [2] Re: Tanita
Nezdá mala som ho..nevedela som že do novo založeného ho nenožem dať
Ešte asi vela vecí o ňom neviem tak čítam všetky možné články ☺
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2016 18:30 Žena Tanita [10] Re: JessicaJapik
Takového prcka můžeš klidně krmit každý den. :-) Vypadá, že je v pořádku. To že je průhledný je normální, časem - až vyroste, tak už nebude.
Ale...zdá se mi to, nebo ho máš v čerstvě založeném akváriu? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2016 18:28 Žena Tanita [10]
Dobře, moc vám děkuji :-)
Jen, co máte na mysli tím : nenuceně lovit?" Jak to poznám?

Vážně moc díky, mám takovou radost, že se mi snad uzdraví ! potlesk :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2016 14:32 Žena JessicaJapik [2] – Môj malý Trotlík
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Vyzerá zdravo? Môj maličký krpček keď som ho kúpila mal asi 4cm ♡
Ako často mám takéhoto malého kŕmiť?
Ďakujem za rady
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2016 14:00 Muž aladar [902] - Obojživelníci
A mimochodem, písek je pro mrňata velmi přínosný, do cca sedmi cm, pak se přechází na menší štěrk. Tak pozdravuj kritické poradce a dej jim na mne číslo.Myslím, že pak bude klid.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.01.2016 13:53 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: puffie
Nevím, co je instagram a cizince neznám.Vlna jejich kritiky spočívá podle mne pouze v jejich neznalosti, možná i anonymní hlouposti.Chovám axe s pauzami cca třicet let doma na fakultě i v zoo a to co zde čtu, jsou amatěrské bláboly pseudoporadců.Štěrk kolem 0,5 je vynikající a pomáhá jim i psychicky.Na barvu bych nehleděl, jde o úkryt a celkové prostředí.To, že roste pomalu, je příběh, který tu poslední dobou píši často.Většina axů je nekvalitní a nekontrolovaně prokřížená a boj s jejich neduhy je stejný jako s větrnými mlýny.Mým úkolem je udržet několik větších zdravých chovů od komerce, jinak se na tomto vláknu za chvíli všichni zblázníme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2016 13:25 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Tanita
Pokud vše probíhá, jak píšeš, tak zatím nekrmit, ještě uvnitř bojuje.Až bude stabilní a začne nenuceně lovit, můžeš ho dát zpátky k ostatním do jiné teploty bez přechodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2016 12:31 Žena puffie [6]
Fotka k příspěvku Můžu se ještě vyjádřit k štěrku? Mám bílý průměrná velikost kamínku je tak 0,5 cm. ax mi je polyká opravdu denně. Kolikrát má plné břicho. Zatím žádné problémy neměl a tuto velikost jsem zvolila na rady Aladara a Evy - tedy já jsem s tím spokojená. Na jaře plánuju štěrk černý, po přečtení několika článků, že se ax bude cítit bezpečněji, protože si bude myslet, že je méně vidět, jako v přírodě.
Ale po zveřejnění mého axe na instagramu se tam strhla obrovská vlna kritiky (od cizinců) ať okamžitě vyměním štěrk za písek, že je nebezpečný. Tak jsem váhala zda nekoupit černý písek. Ale po této diskuzi se zase přikláním k štěrku. Snažili se mi vysvětlit, že písek je nebezpečný jen pro malé axe. no byli neodbytní.

A přikládám fotku, na jaře mu bude rok a oproti vašem mackům je to stále prďola a vůbec nevím proč. :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2016 10:56 Žena Tanita [10] Re: aladar
Dobrý den :)
Učinila jsem tak jak jste mi napsal, hlídala jsem si Ašaje a jak se zdá, je na tom opravdu o mnoho lépe. Žábry má rudé a zdá se mi, že se začíná mnohem více pohybovat. Také co se týče toho "balancu". Jen mohu se zeptat, to že se dá ještě překlopit na záda, aniž by se pak vrátil nazpět, je to tou chladnou vodou? Já jsem totiž včera zas vyměnovala část vody a omylem jsem ji tam nalila v trochu větším proudu, tak se překlopil. Jinak se už i pohybuje, břicho se zdá už poměrně splasklé. Také když jsem včera čistila malou nádržku, kde ho mám, našla jsem další axolotlí výměšky. Zkrátka při pohledu na něj je mu evidentně mnohem lépe než minulou sobotu. :)
Jen netuším, jak dlouho ho mám v té chladné vodě ještě nechat? Nyní tam má 15 stupňů, jelikož jak začalo mrznout, musela jsem zavřít okno v místnosti, kde jsem ho měla. A jakým způsobem mám pak oteplovat vodu? :)
Moc vám za všechno děkuji, díky vám je mu lépe. :) Teď už jen jak ho vrátit pak nazpět k Heimdalovi a Merax :)
Tan
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2016 18:47 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Lucie
Doufejme, že šlo o lokální problém.Prohnutých axů, kteří druhý den ve vrtuli uhynuli jsem několik zažil.Pokud je vizuálně aktivní, nědělejte nic zásadního,jen bych prosil zbavit se nitěnek, které mu na zdraví v této fázi nepřidají.Nechte ho být a průběžně zkoušejte maso nebo rybu, pokud nebude reagovat do dvou vteřin, k ničemu ho nenuťte, jeho organismus rozhodne sám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2016 17:00 Lucie – Axolotl nežere
Hezký den,
náš axolotl byl zdravý, již to bude rok, co jej máme. Avšak před týdnem se mu objevila taková boulička na straně trupu. Ta pak nejspíše praskla, protože je tam nyní jen něco jako odřenina - máme s ní něco dělat?
Také už pár týdnů nežere, nejspíše vůbec nic - ani rybky, ani nítěnky - ty žerou ony rybky. A je takový lehce prohnutý, nicméně je čilý a stále plave, proplétá se rostlinami, kouká na nás a tak podobně...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.01.2016 17:33 Muž aladar [902] - Obojživelníci – Laura
Když jsme nevěděli, jak zaměstnat opice, vysypali jsme jim na zem hoblovačky smíchané se zrním.A byl klid.To samé je u axů.Budou li mít přístup ke kamínkům,budou je zobat,či spíše vcucávat.To je slovo...Nicméně jim to pomůže,bezhlavý lov patří k jejich identitě,pomoc při trávení možná není tak důležitá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2016 17:16 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Tanita
Nemám teď čas. Ašaje si hlídej, vypadá to, že by mohl patřit do skupiny nepřekřížených jedinců.Pokud má reakce, o kterých píšeš,mohl by patřit k několika posledním stovkám axů, kteří mají původní dispozice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2016 16:01 Žena Tanita [10] Re: Laura
Co jsem já četla, štěrk samozdřejmě nutně potřebný není. Lépe se tak asi čistí akvárium - odsáváním se ti podaří vybrat většinu zbytků a nečistot.
Taky jsem našla, že když mají správnou velikost, pomáhá jim to při trávení. (Na druhou stranu když se sekne, může jim to naopak uškodit). Myslím, že tohle je na tobě a podle mě ne, kamínky nejsou nutností. :) Jen mi příjde, že mu tak více napodobíš neumělé prostředí...:)

Každopádně já jsem také začátečník, takže si raději vyčkej na názor aladara, ten se vyzná. :)
Tan
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.01.2016 15:56 Žena Tanita [10] Re: aladar
Dnes jsem k němu zas nahlédla a našla jsem dokonce axolotlý bobky :) Po čtyřech dnech :) Také se mi zdá, že je mnohem akčnější a už zas začíná znovu chytat rovnováhu. Takže mám ohromnou radost, zdá se, že to zabralo...:)
Mohu se vás jen zeptat, jak dlouho ho v těch 11 stupních mám ještě nechat a jakým způsobem mu pak teplotu zvýšit, aby mohl zpět do akvária? (tam mám teď 19-20). A také po jaké době ho budu moc zase zkusit nakrmit? :)
Opravdu vám moc děkuji! :)

Jinak s tou regenerací máte naprostou pravdu, Ašaj je ze všech tří ten největší, nejrychleji vyrostl a ačkoliv jsem si ho přinesla z akvaristiky bez končetin, za týden a kus je měl komplet nazpět. (to u těch zbylích dvou trvalo více jak měsíc).
A je take jediný, který začal mít problémy, přesto, že žije ve stejném prostředí a jí totéž co ti dva. Ti jsou naopak den ode dne víc aktivní a oba mají nádherně rudé žábry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2016 15:43 Laura – Moje akvárium
Štrk je teda potrebný? Mne totiž celkom vyhovuje, že ho tam nemám, ale ak je treba zabezpečim ho :).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.01.2016 23:31 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Shimamoto
Jsou stejně vývojově vzdálení jako my a migranti.Nemají nic zásadního společného.Stejně tak bychom tam mohli strčit naše čtyři čolky, také mají schopnosti regenerace, ovšem pomalejší a z jiných důvodů.Je to vlastně regenerační konvergence, ovšem u axů je zdokonalená kolísavými podmínkami biotopu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2016 23:07 Muž Shimamoto [492] Re: aladar
Hm, dobrá tedy. Ale i tak mi z té axolotlí polykací úchylky běhá trochu mráz po zádech, nemůžu si pomoct:-) Jestli si dobře pamatuji, tak žebrovníci nikdy nic nepoživatelného nepolykali, ale to jsou přece jen trochu více vzdálení příbuzní...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2016 22:53 Muž aladar [902] - Obojživelníci
Mimochodem prakticky denně rukou sundavám štěrk stejné frakce z břidlicových polic v akvárku.Spíš kvůli návštěvám.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [16] ...... 73 74

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 73001x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1056-axolotl-mexicky?od=751