Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Axolotl mexický

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Žáby, Mloci 

Přejít na předchozí stránku 72 Přejít na další stránku   1  
Axolotl mexický
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2012 08:53 KLára K. Re: Aladar
Tak jo. Dnes se to dozvím. Dnes jsou moje narozeniny. Dnes uvidím. Buď to bude nejlepší den mého života, nebo nejhorší den mého života. uvidíme. Doufám, že to první. :-O hmm tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2012 23:40 Muž aladar [902] - Obojživelníci – Aladar
velmi nekvalitní fotky z výborného fotáku souseda.Dík za slušnost ohledně hodnocení,ale raději si udělám své.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2012 23:27 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: aladar
Fotka k příspěvku Pěkný! potlesk
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2012 12:22 Muž aladar [902] - Obojživelníci
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2012 12:18 Muž aladar [902] - Obojživelníci
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2012 23:36 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Aladar
Fotka k příspěvku Ahoj, "žížalka" dorostl do nesežratelné velikosti (nějak rychle..), takže už je u žebrovníků, a pohoda palec
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2012 11:32 Aladar
Zdravim po pauze Evu a Kláru a spol.Nejdřív Grofka 18.Patrně máš xantorickou fomu,ktera v různých fázích růstu tmavne na hlavě včetně středů žaber.Jednoduše je to bílorůž s tmavýma očima.Stejnou věc jsem nedavno psal na facebooku ax.vodní dráček pod hlavičkou Petra Chmelařová.Klára K.Vše nej k narozeninám,myslím že to dobře dopadne,nemusíš mít hned obr akvárko,četl jsem článek v bulváru,kde počátek chovu vyčíslili na pět tisíc kvůli zařízení.Realita je desetkrát levnější,nebo max do litru a pak se uvidí.Eva R.Jak se daří žížalce?Viděl jsem Tvé žebráky,jsou to moc pěkní vykulenci.Kdysi jsem je měl,ale na výstavě mi tam nějaký starostlivý akvarista dal topné tělísko a ráno byli uvaření.Coby garant teraristiky jsem si mohl dovolit poslat dotyčného do všech análních otvorů.Mnoho uspěchů a radosti z chovu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.05.2012 21:40 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Grofka18
Fotka k příspěvku Taky máme axolotla s tečkama na hlavě, asi nějaké kresba. Albín to nebude, nemá červené oči.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2012 14:14 Grofka18 – skvrny na hlave
zdravim nedavno sme si kupili axolotla (albina) ma do 5cm ale vsimla som si ze na jeho hlave a na vrchu chrbta ma male hnede skvrny.je to normalne alebo z neho bude hnedy axolotl???ziabre ma do cervena
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2012 11:41 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Klára K.
Tak přeji hodně štěstí ať Vám ten axík vyjde. Doufám že dáte vědět, jak to dopadlo. palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2012 10:06 Klára K. – Tak už jenom čekám...
Ahoj lidi, za týden budu mít narozky! (Mám 26.5.) Přála jsme si k nim povolenku na axíka, s tím, že si vše zaplatím. Pořád se o tom s mamkou bavíme atd, já jí na internetu ukazuju obrázky, no nevim, ale myslím, že mamce se taky děsně líbí. Tuším, že nakonec taky něco koupí, třeba nějaké rostliny, nebo kamínky na dno. Možná, že sama koupí to akvárko, ale asi jsem naivka, ikdyž by to bylo príma :-)
A tak teď už jenom úmorně čekám, občas si přečtu nějaký web o rybách a axících, přepočítávám si úspory na akvárko, a snažím se neočekávat moc. Jenže vono to nejde!!! smich

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2012 23:56 Aladar
Jeden odchov jsou pouze tmaví,druhý ještě nevím,jsou moc malí.Dvě ze tří samic jsou bílé,samci obojí,muže z toho být cokoli.Nebál bych se koupit je v obchodě,pokud chceš větší.Přírodní forma je k dispozici.Dobrou :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2012 17:33 Klára K. Re: Aladar
Jo, díky, zrovna teď jsem byla venku a ve zveráku jsem viděla albíny za 89 korun. Ale asi si spíš vezmu nějakého od chovatele, protože zvířata ze zveráku jsou hrozně vystresovaná a navíc o nich nikdy nic nevím, třeba kdo je matka a kdo je taťka atd...
Jo, ty růžovky bych klidně brala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2012 20:02 Aladar
Pravé albíny ne,mám bílou formu s tmavýma očima,často se zbarvují do ružova.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2012 17:58 Klára K. Re: Aladar
A máš albíny?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2012 00:01 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Aladar
Jo, zatím je v malém, to až doroste. Žebrovníky mám tady rybicky.net/nadrze/10263 , teď mají cca 18cm. Tak to pak asi zkusím, a kdyby to nešlo, vytáhnu další akvárko. Díky za odpovědi ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2012 23:22 Aladar – Re:Eva
Nejen,že se snesou,často se chovají společně,samozřejmě v podobné velikosti.Akvarium mam 120 l,nízké se širokým dnem pro 5 dospělých,mládata mam v plastových nádržích na kolečkách,odchov je takhle praktičtější.Pokud máš žebráky dospělé,tak neriskuj,jsou sice klidnější než ax,ale prostě nevíš.Navíc podle fotky máš prcka,který zatím nepotřebuje objemnou nádrž.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2012 21:23 Žena TatianaP [77] - ŽivorodkyRe: Eva_R
,,ahoj..my mame axika a zebrovnikmi uz rok v spolocnom akvariu a vobec si nevadia,ani sa nenapadaju..skor sa tak pekne toleruju...:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2012 20:43 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Aladar
Aladare, a v jak velkým akvárku máš axolotly? Myslíš, že se snese s žebrovníkama? Pořád přesně nevím, kam s ním :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2012 23:06 Aladar – prostě pro Evu
Z toho si nic nedělej,byl jsem terarista,želvy a jedovatí hadi.Související obory jako biologie,paleo a geologie mne pronásledují dodnes.Taky jsem nechtěl být axolotářem,ale mám k nim těžko vysvětlitelný vztah od mala.Asi dobrou,nebo bodrou noc. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2012 20:37 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe:
Díky :) Ale nechtěla jsem být axolotářem, toho prcka měli ve zverimexu v holém akvárku s hejnem dost velkých karasů, ty do něj klovali, jsem to nevydržela a teď přemýšlím, kam postavit další akvárko hmm ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2012 23:47 Aladar
žížalka žere žížalku.Za roztomilé foto dávám 10 bodu v soutěži chcete být axolotářem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2012 07:48 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Eva_R
Pěknej kluk. Taky o něm uvažuju do nějaké šedesátky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.04.2012 07:42 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Aladar
Fotka k příspěvku Jasně :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2012 01:47 Aladar – for ev(a)r
gud lak :-) moc se nesnaž,nemají to rádi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2012 22:43 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Aladar
Díky, mám čerstvě mládě, budu se snažit, aby se mu dařilo ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   17.04.2012 21:15 Aladar – Re:Eva
Ahoj,25 let je pravda a nedej na to,že v přírodě.Nemají letokruhy,zjistilo se to v zajetí.Teplota samozřejmě ovlivnuje metabolismus,takže i věk,ovšem ovlivnujících faktoru je mnoho.Obecně platí"studený odchov,dlouhý život"Podívej se na velemloky nebo haterie.V zajetí jde většině lidí o rychlý rust a množení,kdo se chce chlubit ve sklepě dvacetiletými mloky.Na přírodovědě ve Viničné je velemlok coby dar komunistického pohlavára,je ve tmě,ve sklepě v nádrži,kam se sotva vejde,spokojen a jeho věk je závratný.Záleží na každém,co od axolotlu čeká.Jejich chov není náročný,náročné je pochopit je a vydržet s nimi.Pak to jde palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2012 11:56 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Aladar
Ahoj, chováš dlouho, jakého věku se ti axíci tak dožívají? Četla jsem až 25 let, ale jinde zase že v akváriích tak do deseti, hlavně kvůli teplotě vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2012 11:28 Aladar – Re:Klára
Kláro,bylo by dobré udat velikost ax.od toho se odvíjí krmení i třeba substrát.Souhlasím s Evou,moučné červy plivou,leda je nasekat.Pokud máš ax cca do 10cm,potřebují co nejpestřejší stravu,nejlépe přírodní formou.Druhá verze je koupit bud roboran pro ptaky,nebo obyč.plastin a jednou za čas v něm krmení "vymáchat".Je tam vše,co potřebují,osvědčilo se mi to za 25 let chovu,stejně jako kuřecí srdíčka,která hltají ve velkém i s plastinem.Jinak nápadum v krmení se meze nekladou,pozor na starší jatra,i z mrazáku,kvuli některým bakteriím.Substrát by měl být uměrný velikosti ax,protože ho žerou kvuli zažívání.Na světlo moc nejsou,čim víc je akvarium výstavní,tím huř pro ně.Je to praxe z domova,ze zoo i z fakulty a platí to obecně u všech zvířat.Z letošních odchovu mi zbylo ještě asi 100 prcku,jsou k dispozici zdarma či za "pivo"723309194 Praha
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2012 10:21 Aladar – Re:mato
Tyto krevetky jsou vynikajícím zdrojem stavebních látek,ale bude lepší jimi krmit postupně,pokud je ax.odloví,výsledný efekt bude nejen překrmení a ztráta kvalitního krmení,ale i vyhození duležitých prvku do luftu(vody),nebot je ax.nestačí zpracovat.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2012 13:31 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Klára K.
Moučné červy ne, nejlepší jsou žížaly, patentky, rybí maso. Nevidím tam osvětlení, pro rostliny nutné. Týdně měnit asi třetinu vody za odstátou. Brožury nejsou potřeba, vše potřebné najdeš na netu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2012 13:15 MaPa Re: kadiška
Ahoj, viděl jsem jich pár v JK ZOO v Ústí nad Orlicí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2012 13:12 Klára K. Re: Zoidik
No protože ryby mají takový ten "vzduchovač" který jim tam dělá bublinky aby ty rybky mohly dýchat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2012 13:10 Klára K. – Seznam...
Fajn, takže sem dám seznam věcí, které koupím pro axíka (kdyby něco chybělo tak napište) :
/Akvárium /\ voda /\ axík (překvapivě) /\ kamínky na dno akvárka /\ rostliny do akvárka /\ podložka pod akvárko /\ jídlo pro axíka (to jsou mouční červi?) /\ místo kam dám akvárko (aby tam nebyly velké otřesy, velký hluk a přímé světlo) /\ asi nějaké brožurky o axících\

Tak, doufám, že jsem nic nezapomněla. Pokud ano, tak napište :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2012 12:49 mato – axolotl a krevetky
ahojte neviete mi poradit ja by som sa chcel opytat ci mozem axolotla chovat spolu aj z krevetkami red cherry viem ze ich bude jest ale bojim sa ze ich bude jest zaradom a tym ho prekrmim dakujem za odpoved.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2012 14:35 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Klára K.
Sice tu ten odkaz už někde je, ale dávám ho sem raději znova:
www.akvarista.cz/…
Tam všechno potřebné najdeš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2012 09:12 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Klára K.
Ventilátor určitě ne. Jestli myslíš vzduchování, tak taky ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2012 09:01 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Klára K.
K čemu si myslíš, že by ho tam měli?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2012 08:57 Klára K. Re: Eva_R
Skvěle!!! A do akvárka? Jakože ho nemusí mít ani v akvárku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2012 22:49 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Klára K.
Ventilátor nepotřebujou :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2012 18:03 Klára K. Re: Eva_R
Jo, takže ventilátor nepotřebují?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2012 20:44 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Klára K.
Neboj, jestli se rozmnoží, tak samice naklade vajíčka a když je nedáš někam jinam, sežerou je. Přemnožení nehrozí :-)
A v té krabici se jim nic nestane.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2012 15:21 Klára K. – rozmnožování
Hele, lidi, jak často se rozmnožují axíci? Asi budu mít dva, holku a kluka, ale mláďátka moc nechci, abychom potom neměli těch axíků milion, mezi sebou navzájem rozmnožený...

Jo, a taky jsem se chtěla zeptat, jestli axíci vydrží v plastové krabici s vodou, asi tak dvě hodiny a půl. Nebude v ní filtr. Vydrží to bez filtru? :-O tone hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2012 13:40 Klára K. Re: Zoidik
Dík hop ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2012 13:28 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Klára K.
Slušná strategie :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2012 13:26 Klára K. Re: Zoidik
No, napsala jsem si to hned na první místo v seznamu přání (protože brzo budu mít narozky) a napsala jsem tam, že si to všechno zaplatím. A dneska ráno mamka řekla, že zjistila, že axíci stojí někde 100,- a to znamená jenom to, že se na něj koukala na internet :-)
Prý doufala, že bude stát třeba 1000,- abych si ho nemohla koupit :-|
No, a tak se s tím už prostě smířila ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2012 13:19 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Klára K.
Tak se pochlub, jak jsi mamču přesvědčila
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2012 13:16 Klára K. – Juch!
Jo, tak budu mít toho axíka! potlesk

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2012 17:21 Klára K. Re: Eva_R
Dobře, stačí teda 60x30x35? Píšou tam, že to má 63 l ano

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2012 23:02 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Klára K.
Ne, to je malé, víš jak je axolotl velký? Potřebuje min. 60 l.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [72] 73 74

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 72871x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1056-axolotl-mexicky?od=3551