Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Axolotl mexický

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Žáby, Mloci 

Přejít na předchozí stránku 27 Přejít na další stránku   1  
Axolotl mexický
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2014 09:55 Saza – Axolotl vs rybky
Mam dve zavojnatky a otíka a dostala jsem od kamarada Axolotla. Rybky mam rads a nechci se jich zbavit. Mohu se zeptat, je nejaka moznost, jak casto axika krmit, aby mel dost a nesel po nich? Nebo vyresi se to, kdyz mu tam dam par neonek? Oni jeho neokusuji, takze to je v poradku. Diky za odpoved
Saza

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2014 20:35 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Lyna
Nijak.Axové nejsou glaciální relikty.Stačí je nemít nad topením.Debaty o horkoletním ochlazování jsou přínosné, nicméně podobné jako odhození peřiny.V tomto ročním období bych si to dovolil označit jako mimosezoní dotaz,pokud nebydlíte ve Fata Morganě v Troji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2014 08:11 Lyna – axík
Dobrý den :)
Chtěla jsem se zeptat, jak ochlazujete akvárko pro axolotly? Vím, že existují automatickéochlazovače, ale deset, dvacet tisíc je pro mě opravdu moc...:/
Děkuji :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.12.2014 22:25 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: mattea
Nezbývá, než ti doporučit, abys s tímto,na což příjdeš sám,nekonečným výzkumem začal osobně.Pokud tě to tedy tak moc zajímá.Píšeš to jako malé dítě, které mlátí hračkou o zem.My jsme kdysi na všechno museli přijít sami.Takže hodně zdaru, nikdo jiný než ty sám ti po letech praxe s vlastní nádrží nedá lepší odpověď.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2014 21:33 mattea – vzduchování
Jaký vliv má vlastně vzduchování na akvárko? Estetický pomíjím, ten mě teď nezajímá. Jak na to budou reagovat rostlinky? Jak na mírné vzduchování budou reagovat axíci? Vím, že může způsobit mírné proudění vody, což by axíkům nemuselo sednout. Co řasy? Zajímá mě vztah vzduchování/rostliny/axíci/světlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2014 20:33 Žena tyna181190 [27] - Axolotlové a žebrovníciRe: mattea
jsem na tom podobně jediný co se úspěšně drží je Microsorum
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2014 20:22 mattea – axíci - likvidátoři rostlinek
Tak jsem v září vysázel rostlinky... to jsem ještě netušil, jak hraví axíci jsou. Na JAKOUKOLIV rostlinku se pokoušejí položit, opřít se břichem, po nádechu u hladiny brzdí pád ke dnu rostlinkami... Všechny ty, jjichž listy byli na stonku připojeny křehce, byli velmi rychle odlistněny. Jediné, čemu se daří, jsou kryptonky. zatím se po nich totiž axíci nepokoušejí válet. Když mi ze stonku Egeria densa vyrašil nový stonek, měl jsem radost. Do týdne (!) se nějaký axík svezl z hladiny břichem po téhle takřka stonkové rostlině a nový výhonek odlomil. Nevěřil jsem, že by i tuhle mohli jakkoliov ohrozit. Naštěstí je to druhá ze dvou rostlin, které se daří. tone Budu muset dokoupit alespoň 10 rostlin, abych časem neměl v akva jenom šutry :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2014 02:00 Žena tyna181190 [27] - Axolotlové a žebrovníciRe: Katty
za 1) co se týče chlazení vody ano petka je fajn ale u mě v létě moc dlouho nevydržela a teplota opět po pár hodinách stoupala na teplotu předchozí.... 2) co se týče velikosti nádrže čím větší tím lepší nehlede na to nevěřím tomu že zůstaneš jen u jednoho kousku...3)já bych určitě axíka dala zvlášť od závojnatem. vím co dokážou udělat plotice s axíkem... 4) co se týče rostlin tak tam ani tak nepůjde o to že je axík poničí ale o to že ne všem rostlinám se daří ve studené vodě a defakto v pološeru protože axíci nemají rádi moc světla chce to vybírat rostliny kterým nevadí studená voda a nepotřebují moc světla a u mě to bylo spíš naopak když byli axíci malý kytky neničili a teď když už jsou dospělý mi všechno lámou a ničemu se u nich nedaří...5) já mám u nich přirozenou barvu a te tento www.robimaus.cz/… ve dvouch velikostech 6)náchylný jsou tehdy když se o ně nestaráš - neměníš vodu a krmíš nevhodnými věcmi.... velkou příčinou nemocí je kuř. maso o čemž si se asi zde dočetla... 7) já mám dva z prahy a to ze ZOO BRANÍK zoobranik.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2014 01:09 Žena tyna181190 [27] - Axolotlové a žebrovníciRe: axolotl 3
mě samice po vyskočení z nádrže nežrala asi měsíc a přežila to... první co udělej dát axíka zvlášť od ostatních jestli nějaký máš a začni léčit vodoléčbou a nenutit ho jít... a bylo by fajn prozradit co se mu stalo a jak... fotka by taky neuškodila
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2014 22:12 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Katty
Dobrý den, něco k tomu soužití axolotla a závojnatek - nedávala bych je dohromady, jednak je to akvárko už dost malé jen pro ty ryby, zasloužily by větší a pak, skoro se stoprocentní jistotou by axíka okusovaly.
Štěrk mám tento, našim vyhovuje www.juwelakvarium.cz/…
Když má axík dobré podmínky tak náchylný k nemocem není.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2014 22:06 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: axolotl 3
Chtělo by to víc popsat, jak moc je zraněný, co se mu stalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2014 21:52 Katty – Axolotl
Dobrý den,
přečetla jsem si všechny strany této dizkuse a zároveň snad i každý článek na internetu, který jsem našla :)
I přesto bych se ještě chtěla zeptat na pár otázek, pro jistotu...
Předem moc děkuji :)
1) Na jedněch stránkách jsem četla, že se dá voda ochladit za pomoci ledu z lednice. Na jiných zas, že jim to moc nevyhovuje, jelikož teplota není stálà. Jak přesně to s tím je a jaká je nejlepší forma ochlazení vody? Našla jsem si i pár ochlazovačů, ale ty, co zrovna nestojí 10 000 ochladí vodu pouze o 4 stupně celsia. Neznáte ještě nějaký způsob jak vodu ochladit, aby to Axíkovi vyhovovalo? :)

2) Pokud si pořídím jen jednoho axolotla, bude mu opravdu stačit 50 litrů vody? :)

3) Tahle otázka je pro mě asi jedna z nejdůležitějších. V akvárku už mám dvě rybky (závojnatky), jsou už dospělé, čili ne nejmenší, ale nejsem si jista, jak je to s tím, když jim axíka dám... Někde jsem četla že se snesou (a zároveň jsou oba druhy chladnomilní), jinde zas že je možné že je axolot sežere a nebo ony budou jeho okusovat. :/ Jaká je tedy pravděpodobnost že by spolu mohli dobře vycházet? také jsem četla, že když je Axík dostatečně najedený, nebude o ně jevit takový zájem jako kdyby byl hladový. A pak jsem ještě dostala radu, ať mu tam pak dám pár neonek nebo pavích oček, že těch si bude všímat kdyžtak spíš a ty dvě nechá na pokoji. A ony jeho snad také... Ale netuším jak moc věrohodné to je, tak moc děkuji za váš názor :)

4) V akvaristice mi radili, ať mu dám do akvárka nejprve umělé kytky, že živé by poničil, je to pravda?

5) Nemáte někdo odkaz na stránky, kde prodávají ideální povrch do akvárka na jejich chov? Vím že to nemá být ani ostrý štěrk a ani jemný písek...

6) Jsou opravdu tak moc náchylní k nemocem, jak se mi z těch všech příspěvků zdá?

7) A nakonec jsem se chtěla zeptat, jestli netušíte, kde se dá v Praze Axík sehnat. Ve většině zverimexů a akvaristik kde jsem byla ho sice znali, ale neměli...
Ješte jednou moc děkuji za vaše odpovědi :) Vím, že už takovéhle otázky musí být otravné, ale chci si být stoprocentně jista, abych neudělala něco špatně. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2014 17:07 axolotl 3 – potrava
Dobry prosím vas potrebujem pomoc mam jedneho axíka ktorý je ťažko zranený a už týžden a pol nejedol a je velmi chudý,pred 3 dnami zjedol jednu daždovku ale po dni ju vyvrátil čo s tým mám robiť ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2014 20:37 R Muž romant [27987] Re: Vlnovka
Je tady 48 stránek informací, ta směle do toho. Neříkám, že všechno budeš vědět hned, ale když se začteš, jistě si ten správný obrázek uděláš a pak příjdeš s konkrétním dotazem. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2014 20:34 Vlnovka – Ahojky
Ahojky chystám se na chov axyku a sbírám nějaké informace. Nerada bych jim ublížila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2014 20:30 Martin – agresivita
Dobry večer chcel by som sa opytať či je normalne aby jeden axík odhryzol druhemu za jednu noc chvost a dve nožičky sad . A vlastne dnes rano som ich oddelil aby ho uplne nedorazil takze ho mam v karantene.Tymto by som sa chcel opýtať že či po uzdravení ho môžem vrátiť ? Vopred dakujem za odpoved:

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2014 00:44 Žena tyna181190 [27] - Axolotlové a žebrovníciRe: Levr63
Já osobně také na první pohled vidím dvě samice i když na první fotce je kloaka trochu víc zduřelá než na druhé kde není nic vidět ale podle tvaru břicha bych to typovala na samice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2014 00:00 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Levr63
Ahoj, dokázal by,kdybys vyfotil, o co Ti jde.Morfologicky vidím dvě holky, každou od přírody jinak vybavenou.Ohnutý ocas na první fotce mne nechává v nejistotě,zda by to nemohl být samec.Řešení je prosté.V tomto věku by to mělo být jasné,takže buď je něco s foťákem nebo s axema.Čtyři ruce k odpovědi stačí.Dvě je podrží břichem nahoru,druhé vyfotí partie,které jsou potřeba, abys sis nemusel lámat hlavu ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2014 22:27 Levr63 – Samec/Samice
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím,

mám dva Axíky staré 1,5 roku. Alexe (ten bílý) a Edieho (ten tmavší). Už nějakou dobu si lámu hlavu nad tím, jaké mají pohlaví. Vše nasvědčuje tomu, že Alex je samec a Edie samice.

Alex - je větší, má zduřelou kloaku.

Dokáže to nějaký zkušený chovatel určit takhle z fotky? Aladare? :-)

Předem díky za odpověď.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2014 10:40 Muž aladar [902] - Obojživelníci
Fotka k příspěvku Vzhledem k tomu, že mám velké progresivní axe, dochází i k takovýmto situacím, asi tři dny zpátky.Není to běžné, ale nic se neděje.Jsou jí tři roky, tak do dvou měsíců bude jako nová.
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.11.2014 10:31 Muž aladar [902] - Obojživelníci
Abych odlehčil téma,je samozřejmě chvályhodná snaha každého začátečníka zjistit co nejvíce informací.Chtít vědět všechno znamená, že chovatel místo hlavy používá předlohy od jiných.V pracích, které jednou za čas píšu, upozorňuju na tento efekt,kdy člověk s kvalitními dispozicemi je ovlivněn nesourodou většinou, určitě to znáte sami.Na svou kolej se dostane později.Tím vším chci říct, že člověk, který se začne něčím zabývat, by měl používat svou hlavu a neběžet při každém problému k počítači,protože chovatele z něj neudělají byť sebelépe smýšlející lidé ve foru.Nenadálé situace se stávají neustále,jednu Vám ukážu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2014 22:54 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Lukáš
Lukáši, připadáš mi jako chlap, který nedosáhne na ovladač.Nabuzen chválou od žen, že máš počáteční přístup ok, řešíš s prominutím věci podružné.Pokud chceš chovat více axů pohromadě, pořiď si na to nádrž, dej tam štěrk,který mohou polykat a ostatní nech na přírodě.Překombinování myšlenek v chovu vede zpravidla k problémům,které se tady řeší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2014 00:52 Žena tyna181190 [27] - Axolotlové a žebrovníciRe: Lukáš
Klidně si tak 2 axíky dej ale za 2-3 měsíce počítej s tím že budeš kupovat nový větší akvárko... axolotl dorůstá až 30 cm a potřebuje pohybovat... já se držím akvarijního hesla :1 cm ryby = 1 litr vody u axů to moc neplatí ale po pravdě akvárko 60x30x30 je pro dva axolotly na celý život malý!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.11.2014 17:43 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Lukáš
Zjišťovat dopředu informace a rady je správné, ale pak se taky tím řídit :-) Zeptáš se, jestli stačí to akvárko pro dva, chovatelka ti poradí, že je to pro jednoho (s tím souhlasím) a ty tam dáš stejně dva. Proč se tedy ptáš? Ono zařízené akvárko 60x30x30 nebude mít zdaleka čistých 54 litrů...
Osvětlení 15W stačí, axové moc světla rádi nemají. A ano, mohou mít víka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2014 14:57 Žena Turbínka [2558] Re: Lukáš
Ohledně teploměrů: rtuťové teploměry je na území EU zakázáno prodávat, navíc si je dost dobře nedokážu představit jako akvarijní vzhledem k fyzikálním vlastnostem rtuti, ale to je jiná básnička.
Ohledně akvárka: Je to velice zdravý přístup, ale není tak často vidět! Jen tak dál palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2014 14:47 Lukáš Re: Turbínka
Aktualizace neaktualizace, jestli je to pro Axíka nevhodný teploměr, tak to byl i v roce 2009 ;-) Tak to je smaozřejmost, přeci ho nekoupím do prázdného akvárko a za týden zjistím, že axík plave bříškem nahoru...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2014 14:39 Žena Turbínka [2558] Re: Lukáš
Cituji ze stránek: "Založeno dne 11. 1. 2007, poslední aktualizace provedena 21. 9. 2009." To poměrně dosti vysvětluje, doporučuji načíst poněkud aktuálnější zdroje o chovu axíka a pořídit klasický lihový teploměr ;-) Ale chválím za prvotní načítání spousty různých zdrojů a konzultaci s ostatními před nákupem tvorečka než potom řešit již vzniklé požáry. A na ty další otázky snad odpoví nějaký axíkář, já se jen pozastavila nad tím teploměrem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2014 14:28 Lukáš Re: Turbínka
Aaaa mám to, sekce teplota. web.spinet.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2014 14:23 Lukáš Re: Turbínka
Ježiš, pokusím se to ještě najít ale moc si nefandím, snad v historii, tak moment.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2014 14:19 Žena Turbínka [2558] Re: Lukáš
Mám v polovině nádrží nalepovací a v druhé klasické liháče, nemám nejmenší problém s oběma druhy. Docela ráda bych si přečetla text, ve kterém píšou o rtuťovém teploměru jako vhodnému do akvária, bylo by možné poslat odkaz či ofocený text?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2014 14:13 Lukáš Re: Turbínka
Co máte na mysli "trochu mimo axíky"? Oukej, nechám si poradit, někde jsem četl, že nalepovací je na prd, že je lepší rtuťový...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.11.2014 13:59 Žena Turbínka [2558] Re: Lukáš
Trochu mimo axíky, ale rtuťový teploměr? coze To snad nééé, co třeba lihový, digitální nebo i nalepovací? Rtuťové teploměry v EU neseženeš, jelikož jsou už pár let zakázané a navíc se ani moc nehodí na měření teploty tekutin ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2014 13:50 Lukáš Re: tyna181190
Děkuji za reakci, mám v plánu max. 2 axolotli, vím, že 54l není mnoho, dočetl jsem si o 40l na jednoho s rezervou, takže si myslím, že se tam ty dva snesou ;)Takže v podstatě toto akvárium by vyhovovalo? Pouze tedy dokoupit rostliny (již vím jaké), podloží, skrýž, magnetickou stěrku akvária, teploměr (rtuťový), síťku na nečistoty a osvětlení? Postačí to osvětlení které je v zaslaném výrobku (15W) nebo musí být jiné například regulovatelné?? Bude vadit toto víko co je na akváriu nebo akvária pro axolotly mohou mít víka?
Pokud Vás cokoliv napadne co by mě k chovu axolotla ještě mohlo zajímat, klidně napište, rád se přiučím.

Děkuji velice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2014 22:22 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: tyna181190
:-) :-) jen tak dál ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2014 18:08 Žena tyna181190 [27] - Axolotlové a žebrovníciRe: Lukáš
Ahoj Lukáši... co se týče vybavení techniky akvária tak tam nemusíš mít nic... axolotl nepotřebuje filtrovat vodu ani probublávat... topítko tam určitě nedavej axolotl je studenomilný živočich což už asi víš postačí jen obyčejný teploměr abys viděl kolik máš v akváriu °C... mohla bych se zeptat kolik máš v plánu si pořídit axolotlů? tohle akvárko je max na jednoho axolotla a nebo krátkodobě pro více kousků...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2014 12:43 Lukáš – Axolotl mexický - Akvárium
Dobrý den,

chtěl bych začít chovat mloka axolotla mexického, přečetl jsem si několik článku, hodně dozvěděl ale nikde není přesně napsáno co všechno by mělo akvárium pro tohoto živočicha obsahovat. O rostlinách materiálu dna, skříších už vím ale co přesně za "technologie" to nevím. Našel jsem si toto akvárium, které by svým objemem a rozměry mělo splňovat podmínky pro chov axolotla.

www.vyprodeje24.cz/…

Nevím však co k tomu ještě dokoupit? Filtrace, teploměr, chlazení, osvětlení...? Mohl by mi k tomuto někdo něco napsat??

Děkuji velice Lukáš

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2014 21:24 Žena tyna181190 [27] - Axolotlové a žebrovníciRe: Eva_R
prosím ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2014 20:42 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: tyna181190
Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2014 18:52 Žena tyna181190 [27] - Axolotlové a žebrovníciRe: Eva_R
Ahoj Eviku.
Těmy to červíky krmím, nijak jim je nepředkusuju ani nemačkám a ti mí se po nich můžou utlouct, mají je radši než žížaly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2014 17:29 Žena Eva_R [365] - Obojživelníci – Červ
Fotka k příspěvku Ahoj, v akvaristice jsem zvířatům koupila tyhle červy, chtěla bych se jenom ujistit, jestli je axové můžou žrát? Měří asi 2,5cm a jsou docela tvrdí, a maj kusadla :-) Krmíte tímhle?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.11.2014 12:38 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Tyna
Čistit fakt častěji, to akvárko nejspíš nebude moc velké a bez rostlin... Se nedivím, že začínají problémy. Zkus jim každý týden odsát odkalovačkou bordel ze dna a vyměnit část vody za odstátou, bude líp palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.11.2014 08:25 Žena tyna181190 [27] - Axolotlové a žebrovníciRe: Tyna
zpestři jim stravu např. žížalou, moučným červikem, rybím filem, já jim ještě dávám gammaruse což je korýš, krevety, škelbí maso a jednou do měsíce hovězí srdce
A častěji jim čisti vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2014 06:24 Tyna Re: Eva_R
Tak krmim je jednou za tři dny, rybickami, Filtraci mají nevím teď z hlavy jakou. V akváriu mají domeček, dvě umělý kytky a dřevo (které je na dně) a cistim je jednou za měsíc a půl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2014 20:30 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Tyna351
Na té fotce všechno vypadá hodně uměle. Můžeš trochu popsat, jak o ně pečuješ? Krmení, čištění a tak?
Někteří axíci mají čtyři prstíky, to se nic neděje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2014 19:07 Tyna351 – axik
Fotka k příspěvku Prosím Vás nevíte co je mému chudáčkovi ? Ma napukle koleno a jako díru v něm a moc s ní nehejbe :( dřív to neměl a na druhé nožce má jen čtyři prstíky ale ty měl ikdyž jsem ho kupovala. Může to být genetickou ty prstíky ? Zítra zkusím pořídit lepší foto. A druhému zniceho nic upadly dve horní zabry ale už mu dorustaji nevíte z čeho to vše může být ? Děkuji všem za rady
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2014 17:58 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Tyna351
Vzduchování nepotřebují a že by se axíci navzájem neměli rádi, to snad ne. Spíš se chňapnou v případě, že si spletou kolegu se žrádlem :-D Jak už tady psal Aladar, nejvíc se okusují mlaďoši, jak vyrostou, jsou klidnější. Většinou :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2014 14:16 Tyna351 – axik
Děkuji a mám ještě dvě otázky. Musí mít vzduchovadlo a můžou se axici nemít rádi ? Někdy po sobě tak vyjedou, ale nejvíc když je krmim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2014 08:40 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Tyna351
Okolo Chomutova nevím, Ústí n.L. je asi daleko, co? :-)
Žábry většinou vyblednou, když se axík necítí dobře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2014 14:46 Tyna351 – axolotl
Dobrý den, chtěla bych se zeptat kde v okolí chomutova seženu přírodne zbarveneho axika a jaká je příčina že se axům mění barva zaber ?
Děkuji za odpověď

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2014 14:42 Žena tyna181190 [27] - Axolotlové a žebrovníciRe: aladar
Tak to jsou opravdu dokonale kvalitní mláďata. palec To i ta má samice co spáchala harakiry vypadá lépe než tenhle malý chudák

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [27] ...... 73 74

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 73001x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1056-axolotl-mexicky?od=1301