Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Axolotl mexický

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Žáby, Mloci 

Přejít na předchozí stránku 60 Přejít na další stránku   1  
Axolotl mexický
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2013 09:22 Žena Alkestis [9] – Nemoc nebo je v ocekavani?
Dobry den, mam dva axoltly. Tmaveho samce a podle vseho albinku samicku. A te roztomile dame se nyni zacalo nafukovat brisko a ztmavlo ji. S chovem jako takovym nemam prazadnou zkusenost, tak nevim co od toho mam cekat, konkretne jak by to vypadalo kdyby ona cekala. No jiste se zde nekdo najde kdo bude vedet co tim chci rict.

Hlavni otazka je tedy jasna... mam se strachovat, ze je neco spatne a nebo si muzu delat nadeje...?

Spise se tedy bojim, ale ze by snedla neco spatneho je dost nepravdepodobne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2013 19:39 - Re: aladar
Pre tento pokusný účel ho volajme UniPak smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2013 16:45 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: aladar
Tak ho sleduj jo? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2013 16:23 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Eva_R
Je to opožděnec z předešlé snůšky,možná se teprve zbavuje ochranného zbarvení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2013 14:59 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: aladar
aladar napsal: Co tohle bude za barvu :-)

No teda, to bude asi ten barevnej coze palec To je z té první snůšky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.03.2013 12:29 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Eva_R
Fotka k příspěvku Co tohle bude za barvu :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.03.2013 12:27 Muž aladar [902] - Obojživelníci
Fotka k příspěvku Takhle to vypadá u mě (vzorek)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2013 17:06 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: aladar
To jo, ale jenom chvilku :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2013 16:14 Muž aladar [902] - Obojživelníci
Příští sobotu je veleburza na Výstavišti,tam jsou teď pořád,nebo zoopet sendy KH.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2013 14:29 Muž DrChila [243]
www.mk-zoo.cz/…
tady jdou kdyžtak i sehnat přes poštu. Ale u nás například na vysočině je normálně máme v obchodě bílí i černý
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2013 14:24 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Eva_R
Může :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2013 12:57 Niki.Ch – Eva_R
no dneska za hodinu jedeme pro filtr a jemné kamínky a něco do akvária akvárium už máme...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2013 12:37 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Niki.Ch
V některých akvaristikách, na burzách, od chovatelů. Než ho seženeš, můžeš zatím chystat akvárko a něco si o něm ještě zjistit. Např. že nemůže žít v akvárku s rybama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2013 12:17 Niki.Ch – Eva_R
jojo díky a kde se dá koupit nevíš? my jsme ho nikde nemohli sehnat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   08.03.2013 00:10 Žena darka [520] Re: DrChila
Všechny tvoje rady hmm , nebylo by lepší se zdržet nekvalitních komentářů a rad začátečníkům? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2013 20:43 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Verča8
Verča8 napsala: Za jak dlouho jí mám dát najíst?Jak poznám že už má hlad?

Myslím, že tady Aladar psal týden nekrmit. A pak zkusit nabídnout...
Jak to s ní teď vypadá?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   07.03.2013 19:33 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: DrChila
DrChila napsal: Já to vim že by to správě jíst neměli... Ale jak vidíš tak jsem tam nenapsal mají jíst... já sem napsal no sní.. a to je rozdíl teda aspoň pro mě. Neřekl sem že by jim to měli dávat přednostně nebo tak(né že to je plná výživa chutná je jasná že já bych taky nejedl sušený nudle nebo tak něco). A pak jsem napsal spíš by měli jíst .....


Máš zvláštní myšlenkové pochody...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2013 19:27 Muž DrChila [243] Re: Eva_R
Já to vim že by to správě jíst neměli... Ale jak vidíš tak jsem tam nenapsal mají jíst... já sem napsal no sní.. a to je rozdíl teda aspoň pro mě. Neřekl sem že by jim to měli dávat přednostně nebo tak(né že to je plná výživa chutná je jasná že já bych taky nejedl sušený nudle nebo tak něco). A pak jsem napsal spíš by měli jíst .....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   07.03.2013 18:12 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Niki.Ch
Ahoj, mládě můžeš krmit klidně denně, postupně třeba obden, dospělého jednou, dvakrát týdně. Krmení - mládě patentky, až zvládne tak žížaly, RYBÍ maso (ne libové maso, jak psal DrChila, jen rybí), hmyz, hovězí srdce. Žádné sušené krevety... Čistit - já odkaluju a dolévám vodu jednou týdně, tím se nic nezkazí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2013 18:07 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: DrChila
Sakra, já myslela, že už víš, že sušené cokoliv není nic pro axíky!!! A ještě k tomu granule no
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2013 17:55 Muž DrChila [243] Re: Niki.Ch
No pod větou jak často se čistí akvarium je docela individuální záleží podle velikosti podle kůsů v akvariu podle filtrace jestli tam je nebo není jestli tam je něco dalšího atd:)
Jídlo, no sní krmení pro želvičky sušená krevetka a nebo takoví granulky taky pro želvičky. Ale spíš by měli jíst syrové maso(libové) né kuřecí, nítěnky, žížaly, mouchy, rybičky.
O 100% víc infromací ví zde ve spodnějších debatách "aldar" či "Eva_R"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2013 17:06 Niki.Ch – axolotl mexický
ahoj všichni mám dvě otázky kdo má axolotla...já budu mít axolotla...jak často jí?jak často se mu čistí akvárium?děkuji :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2013 17:01 Verča8
Za jak dlouho jí mám dát najíst?Jak poznám že už má hlad?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2013 23:35 mckyta Re: aladar
tak importy, to je vždycky o kejhák a málokdy se stane, že by zvíře přijelo zdravé a zdravé taky zůstalo :/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2013 18:52 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: aladar
Fotka k příspěvku Aha. Tak budu doufat, že to byla jen ta ryba :) Kdyžtak hypermangan doma mám. Žábry vypadají pořád dobře, možná jsem plašila zbytečně.
Tys měl i jedáky, těm bych se bála léčit tlamu :-D
Larvičky už mají pěkně kulatý bříška :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2013 17:52 Verča8
Jééžiši tak děkuju mockrát :) doufám že se jí přilepší :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.03.2013 14:12 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Eva_R
Většina protiplísňových přípavků se prodává v akvaristikách,problém je v tom,že u axů to moc neúčinkuje.Účinné přípravky mají všichni veterináři.Mě se na vlny plísní u velkých odchovů velmi osvědčil hypermangan,je velmi účinný,stokrát víc než drahé přípravky,ale kdo s ním neumí zacházet,zlikviduje si chov.Kdysi jsem dostal tři chřestýšovce z přírody (vietnam),měli něco na způsob stomatitidy tlamy,vypadaly jim zuby a nezachránily je ani drahé přípravky.Kolega měl u nich to samé,ovšem nezdeformován veterinou jim tlamu čistil solí.Uzdravili se :-) .A votom to je X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2013 13:40 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: aladar
Takže nějaký léky? Dají se normálně sehnat v lékárně?
Budu jí teda sledovat, jestli se zase něco objeví...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2013 13:31 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Eva_R
Na plíseň je mnoho způsobů léčby,musí se zachytit co nejdřív,protože axům moc vadí a často na ně hynou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2013 13:23 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: aladar
Žábry vypadají pořád krásně zdravě, měla to přímo na tom jejím parohu.
Kdyby to byla plíseň, dá se to léčit?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2013 12:34 Muž aladar [902] - Obojživelníci
Asi to bude ryba,ale pro sichr to prozkoumej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2013 12:32 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: aladar
Čuchala jsem :) není nic cítit. Tak to nechám, co bude, díky za odpověď. Mám hroznej strach, aby to nebyla nějaká plíseň...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2013 12:30 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Eva_R
Ať koukám jak koukám,nedokážu to identifikovat.Kdybych to měl po ruce bez mikroskopu,vzal bych to mezi prsty,očichnul :) a kdyby pořád nic,dal bych to sklenice s vodou z akvária a čekal,co se bude dít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2013 11:33 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: aladar
Fotka k příspěvku Vyfotila jsem to ještě zvlášť. Je to velký asi půl cm. Na těch žábrech vůbec nic nezbylo, jinak vypadají pěkně.
Napadlo mě, jestli by to nemohl být kousek rybího masa, v neděli ho měla. Ale že by se jí tam kousek takhle zachytil?
Včera bych řekla, že tam nic neměla, dneska jsem si toho všimla hned po rozsvícení.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2013 08:41 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: aladar
Fotka k příspěvku Mám problém :-(
Tohle jsem dneska ráno objevila na žábrech axice, šlo to sundat pinzetou, teď tam nic nemá, ale co to je? Může to být plíseň?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2013 23:34 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: MichoCZ
Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2013 23:29 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Eva_R
Jj, popisoval jsem to v topicu artémie, jak mi to funguje. Dóza s plochu asi 15x20cm, 3cm vody, tak dvě až čtyři polévkové lžíce vody, trošku - čtvrt až půl čajovky sody a vajíčka. Při teplotě asi 22°C se líhnou za 24 hodin první a ještě za tři dny jsem odebíral živé malinkaté potvůrky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2013 23:25 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: MichoCZ
Díky.
Takže stačí jenom slaná voda, nasypat vajíčka a čekat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2013 22:41 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Eva_R
Dostávali Mikrozel od Hobby a potom z ebay spirulinu. Udělal jsem zelenou vodu a tím jsem krmil. Ale je to taková pakárna, že chovat si velkou aretemku je blbost. Lepší by bylo najít něco lepšího ke krmení. Když budeš líhnout bez vzduchování tak máš po dva až tři dny živou artemku k dispozici taky. Líhne se postupně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2013 20:47 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: aladar
Už aby to bylo :-)
Co buchanky, máš naloveno? To máš stejně dobrý, nasypeš je tam a víc se nemusíš moc starat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2013 20:46 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: MichoCZ
Fotka k příspěvku A čím jsi je krmil? Taky se musí čistit, to si moc nedovedu představit :-) Aspoň kdyby se daly udržet pár dní, ne hladové, abych nemusela líhnout pořád novou dávku. I když, dá se to vydržet, larvy asi porostou docela rychle, už se dokonce začínají podobat axolotlům :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2013 20:01 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: aladar
Artemka tak dva týdny spíš neroste a potom to je rychlejší. Za čtyři týdny mají asi centimetr a půl, ale za dva týdny sotva tři milimetry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2013 18:59 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Eva_R
Koukám že píšu a tys mě předběhla :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2013 18:58 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: MichoCZ
Možná by nebylo nutné je hnát do dospělosti,stačilo by vždy o něco...,než axové přejdou plynule na patentky a žížalky (?)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2013 18:50 Žena Eva_R [365] - Obojživelníci
Tak já to tady pročtu a uvidím, jestli bych to mohla zkusit. Kdyžtak budu pořád dokola líhnout a už aby larvičky zvládly sežrat patentky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2013 18:27 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: aladar
To určitě mohlo, ale ta práce za to nestojí. Rostou tak měsíc do dospělé formy a moc jich nezbyde. V domácích podmínkách jsem na dospělé artemky úplně zanevřel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2013 18:26 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Eva_R
Zatím nijak,artemie se pak odchovávají až do dospělé formy,krmí se kvasnicemi a kdoví čím vším,to už mi vypadlo,ale dá se to najít.Teoreticky vzato by s nima mohlo být krmeno od larev po dospělce.


 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2013 17:44 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: aladar
Nechat narůst, to je tak jednoduchý? Čím je krmit? Krmím s artemiema dva dny, mezitím se líhnou další, ale jak to udělat, aby povyrostly?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2013 15:44 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Eva_R
Můžeš to zkusit,ale i ty nejmenší nítěnky jsou moc dlouhé,musely by se nasekat a po dni vysát pryč.A jestli žerou artemie,které můžeš nechat narůst,kolik chceš,a navíc jsou to výživní korýši,zůstal bych co nejdéle u nich a do nítěnek bych se ze známých důvodů vůbec nepouštěl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2013 12:33 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: aladar
Já jsem předevčírem lovila v rybníčku co máme u baráku a nic živýho jsem tam nenašla, tak musím líhnout artemie... Taky jsem dneska koupila žívé nitěnky, myslíš že bych mohla vybrat ty malinké :) a zkusit jim to už dát?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [60] ...... 73 74

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 72871x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1056-axolotl-mexicky?od=2951