Axolotl mexický
V tuto chvíli je několik možností, dokud se to bude objevovat na těle, nohou a středu ocasu, je velká pravděpodobnost, že se jedná o metabolickou poruchu, která způsobuje usazování tuku jimi stravitelného a zároveň částečné hubnutí, které zatím nehrozí ve větším měřítku.Podvěsek může na základě chybných informací jednoho člena endokr.soustavy vydávat stejně chybné povely, stejně jako správné po varování imuntních buněk, že je problém se zpracováním složek potravy a hypofýza zablokuje pocit hladu.Je to jen jedna z možností, víc toho nelze vydedukovat. Změna může paradoxně nastat po oteplení vody, pokud je imunitní systém v pořádku.
0 28.11.2016 20:54 Pajoslava Prosim Aladara... uz to ma trochu vetsi a male i na nozkach..
0 25.11.2016 21:03 Pajoslava Zdravim, tak ten bily stale nezere... Dnes jsem si vsimla, ze se mu na brisku udelaly jakesik vystupky. Davam foto, nevite co by to mohlo byt?
Dobrý večer,
dnes jsem si všimla, že je Meraxes trochu nafouklá a nechtěla přijímat potravu, ačkoliv jsem krmila naposledy před týdnem. Plave ovšem rovně, nenaklání se na žádnou stranu (motorika v pořádku). Žábry má rudé jako vždy.
Pro jistotu jsem ji dala do studené vody – cca 12 stupňů a budu nadále pozorovat.
Mohu se vás zeptat, nenapadlo by někoho z vás co by to mohlo být?
Krmení tedy proběhlo před týdnem – losos, totéž výměna vody. Její spolubydlící jsou bez problému, všichni se dnes dravě vrhli po lososovi.
Jinak Merax nikdy obtíže neměla.
Fotku teď bohužel nemám, protože mám foťák v opravně, ale není na ní vůbec nic divného, jen je nafouklejší a břicho má jakoby tvrdé. Trochu občas pootevřenou tlamu, ale většinu času zavřenou.
Děkuji moc za pomoc!
Tan
Ja s nimi obcas krmim, maji trochu tuhe maso, takze je lehce rozmacknu, aby jim sly spolknout, jinak je plivou. Pokud maji stravu pestrou, tak by nemel byt problem. Klidne vyzkousej.
0 23.11.2016 13:58 Pajoslava Jinak než jsem si je pořídila, snažila jsem se přečíst co nejvíce z tohoto fóra a narazila jsem zde, že jim někdo dává i mražené krevetky, co se prodávají v globusu na váhu. Teď už ale nevím, jaké byly ohlasy, tak prosím - i to jim mohu dát?
Kuřecím je krmit nechci - víme všichni, co v tom mase je
A posílám foto
Děkuji moc, snad je v pořádku. Nutit ho určitě nechci, však jak nechtěl, smůla. Důležité je, ať je zdravý, zatím na něm nevidím nic, co by nasvědčovalo, že by nebyl.
Čím vším ještě krmíte? To hovězí srdce se mi moc nelíbí, nechalo to celkem nepořádek v akvárku
Tvůj dotaz vydá na článek, s podrobnostmi, eventualitami a riziky na pořádný.
Krmení je v pořádku, chomáčky se občas u někoho tvoří, většinou jsou neškodné, vyčištění nádrže a omytí axe ovšem není na škodu.
Štěrk je v pořádku, chemii ani cokoliv jiného ne.
Dej mu cas. U meho noveho trvalo asi tyden, nez zacal normalne zrat. Ja jim nic nenutim, kdyz se po zradle nevrhnou, tak maj smulu a nic nedostanou. Jsou to lovci, nechci z nich lina, pomala prasatka
Ted ma stres ze zmeny prostredi, kazdemu trva aklimatizace jinak dlouho. Pokud tedy nema nejaky zdravotni problem, je otazka par dnu, nez se rozkouka. Do te doby bych ho nechal.
0 22.11.2016 21:41 Pajoslava – Opet nezere
Tak dnes jsem koupila mrazene hovezi srdce a ten bily opet nic
Ti dva jsou zivi, porad smejdi po dne. On visi v kvitkach nahore... Necha se v pohode chytit do ruky.. je celej vlacnej
0 21.11.2016 23:09 Pajoslava – Žížala
Dobrý večer, v neděli jsem si pořídila 3 axíky - 2 jsou od jednoho chovatele, jeden od druhého a dnes jsem je prvně krmila. První dva krásně jedli (po částech žížalu) a ten třetí po ní chňapl, vyplivl, chňapl, vyplivl pak už si ji ani nevzal. Nevíte někdo, zda je to běžné, že třeba na žížaly není zvyklý? Děkuji
-Pokud tě zajímá co a jak ,tak by jsi se měla zaregistrovat na stránkách,založit prezentaci,pár fotek a uvidíš,že i komunikace chovatelů bude jednoduší,protože budou vědět k čemu se vyjadřují.
0 21.11.2016 19:47 Fox – Rozmnožování
Chtěla bych se zeptat jak rozmnožit a odchovat axíky. Podmínky při kterých se množí atak...
Vím že na internetu je toho hodně,ale někteří z vás už jich pár odchovalo tak mě zajímají vaše zkušenosti.
0 21.11.2016 17:16 Sasa – Dotaz
Dobrý den, chtěl bych poradit s mým axíkem, v posledních dnech jsme si všímali že mu konečky třásní bělají a tvoří se bílé chomáčky,poté dlouho nekadil, ale teď jsem se šel na mého miláčka podívat a viděl jsem tam velkou stolici. Krmíme ho obden střídavě žížaly a hovězí srdce. Předem moc děkuji za odpověď.
0 19.11.2016 20:34 Lys – Zábudlivec
Ešte mám predsa len jednu otázku, používate pri výmene vody nejaké jej upravovače alebo nejakú chémiu? Viem, že pri rybách je to dôležité, ale neviem či by to axolotlovi skôr neublížilo
Ešte raz ďakujem
Starší reakce
0 15.11.2016 21:03 Lys – Štrk
0 13.11.2016 20:40 Mickey023 – pohlaví
Starší reakce
Pak by muselo jít o nevyváženost X Y , která funguje u všech živočichů včetně člověka. Tvor se všemi atributy samice, které má každé embryo, se stává transsexuálem až na světle božím. Evoluční relikty reprodukce ( pozůstatek řešení přežití v jiných podmínkách) se plném rozsahu dodnes uplatňují u mnoha druhů živočichů. Obojživelníci jsou posledním stadiem nižších obratlovců , mají tedy větší evoluční "právo" na hormonální nejasnost. Tvoje samička je minimálně fenotypově opravdu samička.
Nechtěla jsem to podcenit.
Každopádně, všechno napovídá tomu, že je to holka - jen mě mate ta kloaka, ve skutečnosti je trošičku větší než na fotkách, trochu to zkresluje.
I zde by se hodilo foto, nebo místo ohybu. Axové mají neuvěřitelné relaxační polohy, spojené často s podivně překroucenými končetinami, někdy i trčícími nad hladinou. Pokud jde o nervově mechanickou závadu, bude to pouze estetická záležitost, která se nemusí změnit ani po odstranění a znovunarůstání nové končetiny. Doporučuji počkat.
Takto všeříkající fotodokumentace se často nevidí.Stačila by jedna z prvních tří fotek.Je to holka jako vyšitá.
Povedal by som,že samička.No ja ich nechovám,nechám uhádnuť skúsenejších.
0 04.11.2016 13:12 Nikol – Axolotl - zranění
Zdravím, včera jsme si pořídili axolotla a až doma jsme si všimli, že má pravou přední končetinu ohnutou směrem k tělu, a vůbec s ni nehýbe. V pohybu mu to nijak zvlášť nevadí. Setkali jste se s tím někdy? Jsem z toho trošku nešťastná. Co s tím? Upraví se mi to samo, nebo s ním mám někam zajít? Nechci mu to sama narovnavat. Děkuji za odpovědi.
Starší reakce
Mrtvého ne,stále bojuje...už nevim, co s ním. Teda já s ním moc nedělám,čistím, chladím vodu..on občas vypadá normálně, pak plave u hladiny a nepotápí se,pak pro změnu vertikální "poloha" hlava u dna, ocas navrch, pak pro změnu leh na zádech u dna a špatné přetáčení se...divné.
Starší reakce
Na tohle není odpověď, která něco přinese. Pokud je intoxikovaný, neznáme formu ani objem, nevíme o jeho "osobních" dispozicích vyrovnat se buď s tím, nebo i s něčím, co už měl. V těchto případech je nejlepší ho nechat a ničím nezatěžovat.
Milá Terko. Pokud jsou Tvoji miláčci na tyto složky potravy dlouhodobě zvyklí, myšleno organismus, nikoli chutě, v samotné podstatě se nic neděje. Použijeme li tabulku úspěšnosti chovu, vyjde nám úspěšná reprodukce, méně úspěšný boj se zdravotními problémy a třetí dáme v číslech optimálního chovu, tzn. souhra faktorů kladných..: jedinci včas přeměnění na suchozemské 20 let, neotenická stadia, čili do rakvičně vodní (pěší ryby podle Evy R, chcete li
) 10 let, a konečně ti krmení často tím, co jsi psala, u nichž se úhyn pohybuje kolem pátého roku. Paradoxně pro ně nestravitelné tuky z vepřového znamenají mnohem menší nebezpečí, než stravitelné kuře či játra, ačkoliv to není ani tak paradox, jako logika. Červy plivou, neb jsou zvyklí na měkkou a bezproblémově zpracovatelnou potravu. Vracet se k tomu, co obsahují kuřata a játra už nemá cenu. Vše tu proběhlo.Chladit je dobré, ale nikoli nutné, stejně jako filtrace. Frekvence krmení je na každém, spíše je třeba zachovat přirozenou nepravidelnost a nepřekrmovat, jinak skončí na dně statisticky i reálně.
0 24.10.2016 12:41 Morticia Hmmm, takjsem to asi fakt zakřikla...Dneska jsem ho zase našla na zádech...
0 24.10.2016 12:23 Tereza V. – Dotaz
Zdravím, mám dva axíky, teď to byl rok, co je mám. Mají asi rok a půl. Krmím je celou dobu většinu času kuřecím masem, občbas to prokládám játry, nebo vepřovým, to jim ale moc nejelo. Zkoušela jsem jim koupit i červy, ale plivali je ven. Chci se jen zeptat, čím krmíte vy, co mají tak nejvíce rádi a jestli nevadí, že jim to zase tak moc nestřídám.
Dále se chci zeptat, jestli moc vadí, že nemám v akvárku nic na ochlazení vody, pouze filtračku?
A jak často krmíte?
Díky, Terka.
PS: přikládám foto mých krasavečků
0 21.10.2016 16:46 Morticia Jinak mám pozitivní zprávy! Teda doufám, že je nezakřiknu... Ale při důkladném čištění jsem vyndala všechny kameny a jeskyňku, abych je očistila...az jeskyňky jde barva! Vodu to nijak nezbarví, ale jak jsem to myla, prostě to jde dolů, mění to barvu. Mám silné podezření, že byl chudák otravován tím! Bylo to kupovaný v Avka-terra prodejně, že je to vhodné do vody, ale už mu to tam nedám! Má to pár dní venku,kameny jsou zpět a pár dní neleží u dna na zádech, ale pochoduje si,plave..dneska sice celý den u hladiny, ale na zádech neležel několik dní. Opatrně začínám krmit a už je to na něm vidět-jako že už není tak vychrlý, dneska jsem dokonce našla bobek.
..jen ta teplota mi pod 14°C nejde...
Žebrovníky neznám, ale axlíkům se prý nedoporučuje svalovina, jen žížaly, ryby, max. to srdce.. A jako vegetarián opravdu kupuju jen krmivo.
Díky.Zkusím koupit ty krevetky.
Žebráci sice nejsou axové, nicméně se v mnohém kopírují. Zajímavý přístup se špenátem, nemám námitky. Čisté maso střídavě ano, hovězí srdce je tedy ok, ovšem poněkud tvrdší a vzhledem k velikosti dojde u mne i na pořádný hrnec guláše za levný peníz a mnoho tepelné energie. Jen s tím kuřecím pozor, cpou do nich do nich "urychlovače částic", hrozná, často antibiosvinstva. Je třeba si obecně při výběru krmení neustále uvědomovat citlivost obojživelníků na cokoliv, často se snaží být tvrďáci, nic nepoznáte a následné problémy končící úhynem se projeví za mnoho měsíců.
Proti mořským plodům a rybám nic nemám, axové a jejich trávení také ne.
Mám žebrovníky a krmím nejvíc hovězím srdcem, žížaly, mražený prakticky jakykoli čistý maso. Po letech odchovů jsem si teď nechal dva, ale nikdy jsem žádné krmivo nekupoval. Chovám se k nim i k rybám jako k sobě. Krmění podle kladné reakce. Když je chci pozlobit smíchám srdce se špenátem. Dá jim zabrat žraní, plivání , žraní
O ubíjející stratostlivost určitě nejde, ani na ňu nemám čas. Užila jsem si jí dost v dětství s různými chlupatými miláčky, kteří navíc o starostlivost stáli. To na okraj...
Každopádně co bys mi teď doporučoval? Teplotu teď mám možnost lépe hlídat. Díky.
Co to krmino typu mražené krevety, slávky a jiné, případně mořské ryby..? Na to nějak nikdo neodpověděl..
Díky za reakci. Koupila jsem tedy teploměr, abych věděla přesně, kolik má voda,jestli to kolísá a tak.. Má tam 14°C, už se tedy chystám k čištění, pak přidám led. Akvárko přesunout jinam nelze, je obří a jinde v mikro-bytě na něj není místo. Každopádně budu hlídat tu teplotu pořádně.
K tomu ne-krmení. Příjde mi prostě vysílený, vychrtlý...na to,že má 20 cm, tělíčko jak můj prst. Takhle umře hlady...ale jistý posun vidím v tom, že se drží u dna, "chodí" a plave u dna jak dřív, ale prostě se občas přetočí hore břuchem a nemože se otočit zpět.
Fórum teď pročítám i zpětně, ještě jsem nenarazila a stejné téma, ale je to tu hrozně nepřehledné. Nemám tu žádná vlákna s odpověďmi na jeden dotaz, ale vše seřazené dle data.
Tady mám podezření spíše na oslabené dispozice. Pokud nepomáhají běžná opatření, i v případě "vyléčení" se budou potíže vracet a stupňovat, často už jen jednou. Krmení nekrmení, chlazení, tzn. kvůli oteplování jsou mnohosměrné výkyvy v jeho boji, kdy potřebuje klid a stabilní prostředí.Jedná se o dobře míněné zabíjení "léčbou" a ubíjející starostlivostí, která končí vyčerpáním jedince. Takovýchto případů tu bylo více.
Ano, pokrok nastal. Zjistil jsem, že mám poslední dobou podobné tendence.
Jestli se ti daří držet teplotu stabilně na 10°C občasnym přihozením kostky ledu, tak takový kostky bych chtěl vidět. Chladná voda je důležitá pro jejich regenerační schopnosti. Co zkusit točit zmrzlé petky s vodou nebo axe přesunout do chladné místnosti? Pokud ho zabíjejí invazivní střevní bakterie, tak krmením jenom přikrmuješ ty bakterie. Chlaď ho pořádně nebo ti brzo umře. Můžeš si taky projít starší příspěvky pro inspiraci, nějací axové hlavou dolů tu už byli.
0 16.10.2016 21:49 Morticia Zdravím, axlík ještě žije, ale má se hůř a hůř. Řídila jsem se tedy zdejší radou a zvýšila hladinu vody, častěji čistím, občas hodím kostku ledu, kor teď, když se přitápí, zakryla jsem boční stěnu od okna proti světlu a nekrmila jsem. Jenže zhubl ještě víc a dneska jsem ho našla u dna břuchem navrch. Myslela jsem, že nežije, ale žije. Myslím, že je vysílený. Dostal dva mikro kousky ryby, aj by si možná dal ještě..ale nevím, prostě ho teď sleduju a občas je hore břuchem.
Co mám dělat? Co mu dát?
Mám ho vzít na veterinu nebo je to zbytečnej stes navíc? Jestli to je k něčemu (podotýkám, že mám v dosahu vet.fakultu v Brně)
Jinak vím, že može žít celej život v larválním stádiui se tak rozmnožovat, ale na některých webech popisovali ztrátu žaber a ocasního lemu jako znak přeměny, tak se ptám.
A nechápu,jak fotíte akvárka-axlíky? Já mám na fotce spíš odraz foťáku, ani zvrchu nicmoc není vidět...
EDIT-...ještě dotaz, může se krmit např.zmraženýma krevetama, slávkama apod.,jsem nad nimi uvažovala v obchodě... A co mořské ryby, třeba losos? Všude píší,že ne svalovinu teplokrevných zvířat,ale co mořské ryby/plody?
pokud nejsou uzený, nasolený nebo tak něco, tak si myslím že v pohodě.
Dobrý den, po delší době...
kupuji axovi vážené krevety z Globusu. Dnes jsem koukala, že přibyly i ančovičky, mohu mu je dát?
Jsem si říkal, že jsi tu nějak dlouho nebyl. Jak jde vlastně výzkum? Nějaký pokrok v hledání příčiny letošní nechuti samců?
0 14.10.2016 20:27 snakes Dobrý den,
Rád bych jsi pořídil axíka domů. Akorát ho nemůžu někde sehnat. Nenašel by se prodejce?? Plzeň a okolí
Starší reakce
Přidat reakci
1 ...... [10] ...... 74
Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 73768x