Axolotl mexický
Díky vyzkouším
Netýká se to pouze situace po výměně vody? To je filtr zavzdušněný. Může pomoci, když to dáš na plný výkon a vylítají z toho bublinky a pak to stáhneš zpátky na minimum a už je to ok. Ale nevím, jaký máš filtr.. je možné, že tam podtlakem vznikají při snížení průtoku bublinky permanentně (u těch filtrů se neomezuje výkon motorku, ale škrtí se průtok).
0 22.03.2018 11:18 simona22 – filtrace
Ahoj, chci se zeptat, mám vnitří vodní filtr, který lze regulovat, ale když jsem jej dala na minimum, aby proud vody nebyl tak silný zdálo se mi, že je moc hlučný, tak jsem to dala asi tak do středu, hluk se mi zdá, že je menší, ale teď více proudí. Nebude to mé axolotlí slečně vadit? Díky za info.
Starší reakce
Díky moc za radu, počkám a uvidím co to bude dělat. Dnes se mi snad zdá, že to nemá tak naběhlé jak na fotkách. Jinak jak píšete on je myslím opravdu pěkný, zdravý, žravý, krásné syté červené žábry, více než na fotkách. A jestli můžu něco k těm dotazům soukromou poštou, jak říkáte, na jednu stranu to chápu, že se lidi bojí rejpalů, těch je všude víc než dost. Ale veřejně to zas pomůže více lidem. Já taky sjíždím internet, fotky kde co, jestli se s tím někdo nesetkal, popřípadě jak to dopadlo. A jsem vděčná za každou radu, přece jenom to není tak známé a běžně chované zvíře. Ještě jednou díky. Lucie
Ahoj, v tomto případě bych to zatím nechal být. Vyšetření obsahu znamená propíchnutí a výsledky by byly později než následky. V tuto chvíli a myslím že i později nepůjde o nic nebezpečného, jedinou škodu to může nadělat při náhlém samovolném prasknutí, ale i to by asi přežil. Podle fotek je v naprosto špičkové kondici, oči, pokožka i žábry mají dobrou barvu.
Občas se stane, že i vyspělý tvor koupí něco intuitivně. Důležité je požádat o radu lidi, kteří mu, či jí v jejich nadšení nepodrážejí nohy. Už to je, na co se vracet. Je to holka pearlgolden, je vykrmená trochu víc a nemá dobré žábry, což je u této formy typické. Byli vyšlechtěni pro potěšení, evolucí jsou oprávněně odstrčeni níže.Krmení je na každém, méně je více, nárazově občas třeba překrmit, je to jejich přirozenost.Játra jako alkohol u lidí, malé množství prospívá.Samota či ne je dvousečná, ale lepší je malá skupina. Osamocen nemá soc. chování a v hejnech zas někteří podléhají stresu.To je evoluce.
0 16.03.2018 14:31 Lucie Š. – Bulka
Ahoj, dobrý den, nedávno jsem se tu ptala na pochroumanou nohu u svého axe, to už je v pořádku. Ale měla bych dotaz, ten stejný axík má na jedné straně u papule bulku, má to od prvního dne co jsem si je pořídila. Ale nebylo to nijak velké a tak jsem si řikala, že počkám, že to může být jen nějaká malá deformace. Ale jak roste, tak se mu to zvětšuje. Přikládám fotky, na té kde je vyfocený zespodu je vidět ložisko té bulky, ale dříve jsem si nevšimla, že by to měl. Nesetkal jste se s tím někdo? S vetem jsem domluvená, že pošlu fotky, ale není to jejich specializace. Vypadá to jako puchýř, když se otře o sklo, tak se zdá, že to má naplněné tekutinou. Předem díky za každou radu. Lucie
1. Nejsem odborník na Axolotly
2. Je neskutečná hloupost si něco živého koupit a pak teprve zjišťovat o čem to je
3. Základní informace zde:
rybicky.net/atlasostatnich/axolotl_mexicky
4. Určitě se někdo ozve s doplńujícími odpověďmi
0 16.03.2018 12:54 Simona – axolotl
Zdravím, vím, že je tato diskuze staršího data, tak snad mi někdo odpoví
. Včera jsem byla ve zverimexu a viděla jsem tam stvoření, kterého jsem v životě neviděla - Axelotla, hned jsem se do něj zakoukala a musela jsem si jej odnést domů. Mám na vás pár dotazů. Za prvé mě zajímá pohlaví. Jde o samičku nebo samečka? (akvárium je dočasné) Vypadá jako silný jedinec? Druhá má otázka směřuje ke krmení, zde jsem se dočetla, že se nesmí přejídat ( krmit max. 2x týdně) a že se mám vyvarovat nitěnkám a patentkám, ale co mě zajímá je jak velká má být porce
, kolik toho zbaští. A poslední dotaz mohu mu dát třeba krutí játra? Předem děkuji za odpovědi a děkuji za tohle fórum je parádní.
EDIT- Pardon ještě jeden dotaz nevadí mu samota? Může být osamocen?
Starší reakce
-dle předpokladu se jedná pouze zhmoždění ,proto jsem vám uvedl "vždy ale záleží na typu a rozsahu poškození"
-hubenost/ symetrie tam je ,tak akorát
0 25.02.2018 15:58 Lucie Š. – Noha
Ještě přikládám fotky, které jsem teď cvakla. Ten otok je už skoro neznatelný, tak těžko říct jestli je to zlomené, nebo to má třeba jen nějak pohmožděné. Jinak můžu se ještě zeptat, jestli se Vám nezdá hubený? Krmím zatím skoro každý den, převážně žížaly, párkrát file, ale to jim moc nejede, patentky taky moc ne. A loví si rybky. Tak se dá říct, že jsou na rybkách a žížalách, mám něco přidat? Díky
Dobrá, děkuji. Dám tomu pár dní a uvidím jak se bude hojit. Někde na zahraničním fóru jsem četla, že ty zlomeniny jsou horší, že se tělo brání ( infekce, deformace) a je lepší nohu odstranit a nechat narůst zdravou, i kvůli delšímu stresu z bolesti. Ale on to nemá otevřené, otok dnes lepší. Ale příjde mi to moc radikální a také bych se bála zanesení infekce a tak. No uvidíme, je mi ho líto. Ty informace jsou ve všem tak různé. Ještě jednou díky.
-ano ,tyto případy úspěšnosti jsou
-regenerační schopnosti jsou u "axíků" vysoké ,po celou dobu života ,na rozdíl od jiných živočichů
-vždy ale záleží na typu a rozsahu poškození
0 25.02.2018 13:10 Lucie Š. – Noha
Pěknou neděli všem, chtěla bych požádat o radu. Můj axík si nejspíš zlomil zadní nožku. Všimla jsem si toho dnes v noci, musel to mít chvilku. Nohu má volně, ale nechodí na ni, má nateklé kolínko, dnes ráno už méně oproti noci. Normálně dnes jedl. Můžu mu nějak pomoc? Četla jsem, že je snad lepší rovnou amputace, kvůli možným plísním? Do toho se mi popravdě nechce, mám strach abych mu ještě neublížila, ale pokud je to pro něj lepší, tak bych musela, ale děsim se toho. Můžete poradit co dělat? Setkal jste se někdo s tím, že se zlomená noha v pořádku zhojila? Jinak je to mlaďas, mám dva krátce, tak měsíc. Předem moc děkuju za každou radu, názor. Díky
-nejde o žádnou abnormalitu
- gen. pigmentace
0 25.02.2018 10:07 Lucie Lucie – Kožní nemoc axolotla?
Dobrý den,
Chtěla bych se zeptat, co se děje u mého axika/co je špatně (přikládám fotky),má něco málo přes rok a tohle se mu rozšiřuje tak od března/dubna 2017 a nevím, co s tim dělat. Bříško má čisté, postižené má hlavně končetiny a hlavičku.
Děkuji za odpovědi,
Lucka
Dno vypadá čisté, ale co píše Anthrax je pravda, bez dna se ti bude V TVÉM PŘÍPADĚ lépe udržovat kvalita vody. Štěrk určitě nepropírej, to jsem myslel, kdyby byl nový.
Buďto dělat častější výměny vody, nebo doplnit akvárko do plna. Popravdě tu moc odborníků přes axotly není. Nevím, kterou kytku by žral a kterou ne. Kytky by ti totiž také přispěly ke kvalitě vody.. možná by připadaly v úvahu nějaké kryptokoryny. Asi nejlepší by bylo najít axotla v atlase a dole můžeš dát zobrazit nádrže, kde ho lidé chovají a třeba tě něco inspiruje, najdeš nějakou rostlinku, kterou nežere a která by ti fungovala i bez světla. Případně, pokud najdeš nějakou pěknou nádrž s axotlme, zkus napsat majiteli, jestli nemá pro tebe nějaké postřehy. Pokud není finanční důvod nemít světlo, určitě bych ho pořídil, třeba
www.profiplants.cz/… dělají i delší.
EDIT: Jsem to zamotal docela. Buďto rostlinky a dno (myslím, že lepší varianta). Nebo bez dna a jen nějaký ten anubias na kořenu (ale to by pak asi chtělo filtr s větším objemem filtračních hmot, protože by pak kvalita vody stála na filtru a na pravidelných výměnách části vody.
To chce častější výměny vody a ne tak razantní. Kdyby jsi měnila týdně 1/3 - 1/2. Bylo by to lepší. Ta slepá hladina je pouze následek a filtr tedy příčinu nevyřeší ale čeření hladiny není na škodu. Přidal bych mu tam nějaké tuholisté rostliny třeba to pomůže. Nehnije ti něco v tom dnu? Je to celkem hrubé, to asi nejde odkalit co? Já bych odhadoval, že tam zapadává bordel a pak se ti kazí voda. Chtělo by to nádrž s holým dnem (ten anubias se dá připevnit třeba na kámen nebo kořen), nebo něco trochu jemnějšího, ale zase ne moc jemného.
Edit: Ty tam nemáš žádné osvětlení? To ti tam kytky moc neporostou.
Edit: 2 Vodu doplň normálně až nahoru.
Jinak tohle je jeho bezna pozice, jen tak se udrzi celym telem u dna.
Mam jen jednu malou rostlinku - ve zverimexu jsem rekla ze bych potrebovala nejakou tuholistou, aby ji axolotlik neoziral, tak mi fali tuhle.
Vezmu to teda od zacatku. Minuly rok v kvetnu jsem dostala 2 malicke axolotly, a krmila jsem je patentkami, nitenkami a ruznymi mrazenymi smesky (kostky), co mi doporucili ve zverimexu. Potom se jeden axik zacal chovat divne- porad ho to tahlo k hladine a asi za mesic mi umrel. Myslela jsem si, ze byl nemocny nebo ze snedl kamen, protoze mel takove krive bricho.
Asi 2 mesice zpatky jsem zacala pozorovat, ze i druhy axolotl zacina mit tyto priznaky - nejdriv mu stoupal ocas k hladine a potom uz vubec nemohl doplavat ke dnu a prevaloval se na hladine i brichem nahoru, coz me dost desilo. Napsala jsem na skupinu a aldar mi rekl, ze je to tim, ze ho krmim temi patentkami a ze mi pravdepodobne umre. Nicmene mi poradil, abych mu 2 tydny nedavala nazrat a pak abych mu dala zizalu, tak jsem to tak udelala. Od te doby se to tak strida, ze nekdy vypada uplne na umreni a nekdy zase vypada dobre a plave u dna. Avsak uz se tam neudrzi celym telem, vzdy mu ocas stoupa nahoru.
Akvarium ma cca 40 l a ja davam vzdy vodu do pulky - cca tech 20 l. Filter mam na 35 l. Alvarium cistim cca 1x za 2 tydny, nekdy za 1x za 3. Filter mam nastaveny na minimum, takze se mi hladina vody nehybala, ale ted jsem ho dala na maximum, jelikoz jsem se docetla ze se povlak tvori kvuli malemu proudeni vody. Sterk teda nepromyvam, je to chyba? Je lepsi ten sterk teeba uplne odstranit a nechat jen prazdne dno?
Jinak jak uz jsem rikala, povlak se tvori jak kdy, nekdy treba par hodin po vymene vody, nekdy az par dnu po tom. Vzdy kdyz menim vodu, tak 1/3 necham a zbytek vymenim. Filter vzdy kdyz menim vodu vycistim.
Axolotla krmim 1-2x tydne ted kdyz je nemocny a davam mu zizaly (fakt fuska najit je ted v zime
)
Jinak by se mi hodily jeste dalsi rady jakou potravu bych mu jeste mohla davat. Ty patentky uz se mu bojim davat.
Diky za rady
Ahoj, jak píše RE5PEKT. A navíc doplň informace o krmení (čím krmíš a jak často), jaké je staří nádrže, popiš podrobně jak probíhá údržba (jak často a kolik meníš vody, údržba filtru, atd.). Chce to tu prezentaci a pár fotek.
Dobrý večer i tobě!
Proprala jsi pořádně ten štěrk? Narušuje ti filtr svým prouděním hladinu? Kolik máš v nádrži axotlů a kolik litrů vody?
Hodilo by se vytvořit si prezentaci nádrže, pak by se radilo mnohem lépe. Takhle není známo velké množství detailů o tvé nádrži.
Tady jeste prikladam fotky. Povlak se vytvori treba behem par hodin
0 21.02.2018 18:47 Aneta – Bily povlak na hladine
Dobry vecer,
Neustale se mi dela bily nepruhledny povlak na hladine, ktery kdYz chci oddelat se potrha. Vytvari se vzdy jinak...nekdy po vymene vody, nekdy az po tYdnu co vymenim vodu. Filtr mam a mam jednu malou rostlinku.
Muzete mi prosim nekdo poradit jak se toho zbavit?
Starší reakce
Ahoj, v obchodě byli jistě milí a poradili ti upéct kuře v mrazáku a mobil dobít v mikrovlnce. Jemný písek bývá skutečně příčinou úhynu axolotlů, ovšem jen těch, kteří ho sami neustále vcucávají a aspirují tím na Darwinovy ceny. Krmení je špatně úplně celé, ač zvyklí z ranného mládí, stejně je bakteriální invaze doženou. Kombinace nitěnek, patentek a sušeného a skladovaného čehosi odkudsi je vpravdě poprava. Změna barvy a chování je u axů kvůli každé banalitě, nelze z toho vyvodit nic než dohady a sto variant na padesát odstínů axolotla. Při každém problému je třeba zastavit krmení a tím získat čas na řešení.
Starší reakce
0 09.02.2018 21:42 Lampyridae – Prosím prosím o radu :(
Zdravím! Asi před třemi měsíci jsem si pořídila dva Axíky. Jediné co mi bylo řečeno ve zverimexu bylo nedávat mu mín jak 20ti stupnovou vodu a krmit patentkama nebo nitenkama. Přišla jsem domů, vše jsem splnila a přes internet jsem přišla na to, že se ve zverimexu mýlí a hned jsem jim to schladila, ale ted o co vlastně jde.. měli v akvarku akva písek a protože jsem netušila, že by se toho jeden z nich mohl najíst, tak mi jeden umřel. Poté jsem celé akvárko vyčistila a koupila o dost větší kamínky, aby se to nestalo znovu, ale o týden později mi druhý axík zbělal, odmíta jíst a chodí se daleko častěji nadechovat a nebo se jen tak vznáší na hladině, a tak jsem se chtěla zeptat čím by to mohlo být??
Axík byl po celou dobu v pořádku, měl pravidelnou stolici a papal.
V akvárku (80ti litrové) má ted ještě jednoho kamaráda axíka a sumečka, který je pořád schovaný v keramickém kmenu, ty větší kamínky a filtraci se vzduchem. Teplotu mají vždy maximálně 18 stupňů.
Jinak je krmený sušenými krevetkami, rozmraženými patentkami a nítěnkami.
Zdravím! Můžu se zeptat co to máte v akváriu za Květinu? Poslední květiny, co jsem měla u svého axíka v akváriu, mi zničil
Tyhle vypadají celkem vytrvale.
Starší reakce
Už mi jdou zvětšit fotky. Je to holka.
Obličej samce, tělo skoro samice.Na drápky se vyprdni.Prázdné dno bez štěrku je stejná pseudojistota jako klec pro šelmu, aby se chovateli dobře spalo. Kamínky oblé do cca třičvrtě cm určitě nechat.Výměně vody se meze nekladou, pokud je kvalitní, třeba i průtokáč.Ale je to zbytečné.Močový měchýř bývá zasažen s celou EK soustavou takovou spoustou látek, že bychom tu byli do rána. Patentky se používají nárazově u malých jedinců, stejně jako sekané nitěnky při přechodu z planktonu na větší stravu. Stačí krmit víc než dva týdny v kuse a dostavují se zažívací potíže kvůli přílišnému rozšíření kultur mnoha druhů bakterií, na které axové bohužel nemají páky a velmi často podléhají.Popravdě vše, co mu teď dáš, nakrmí to, co mu uvnitř škodí. V tomhle případě se vyhni i rybím filetům atd, nech ho dva týdny bez krmení, žádné šoky, výměny vody, jen klid na lůžku, a využij oteplení za pár dní a vyhrab pár žížal.Jejich bakterie ho mohou zachránit.Ale upřímně, máte šanci 1:10 . Občas ten boj vyšel.
Aldare, mohl bys mi tedy prosim poradit co mu mam davat za krmeni?
Mimochodem mela jsem jeste jednoho, ktery mel stejne symptomy a umrel mi, ale mam podezreni ze sezral kamen, tim bych se vhtela dostat k dalsi otazce, jestli ten hruby sterk vo mam v akvarku, tam muzu nechat. Docetla jsem se ze je lepsi prazdne dno.
A k tomu pohlavi...docetla jsem se, ze samicky maji konce prstu zbarvene do cerna, coz muj axik ma, takze by to mohla byt samicka. Je to pro jeho preziti dulezite?
Jeste jsem se vhtela zeptat, jestli mam ted menit vodu casteji, nebo by mu to jeste vic uskodilo?
Taky jsem se docetla ze by mohl mit i neco s mocovym mechyrem, je to mozne?
Ale co si tak vzpominam, tak se posledne symptomy drzeni u hladiny objevily po tom, co jsem mu dala ty zpropadeny patentky.
Dekuji za tve reakce!
Aneto, Tvůj axolotl, kromě toho, že je velmi těžké u něj určit pohlaví, neb má atributy obé, ale přikláním se k samci, má stejný problém jako stovky jiných.Plavání na hladině s přilepenými nožkami, někdy trčící nad hladinu, jednou nahoře, jednou dole, ale žere.Díky vysoké citlivosti na jakékoliv vyráběné krmení, které coby tzv kombinované vymýšlí kvůli marketingu lidé, nikoli axové, se díky oslabenosti drtivé většiny současně chovaných jedinců kvůli bohužel již zcela nezvratnému prokřížení ocitají ve velmi špatné situaci.Popisované symptomy jsme se snažili řešit hladovkou a následný přechod na čistě přírodní stravu, ovšem zvládli to jen ti nejsilněší. Pravděpodobnost úhynu Tvého axe je velká.Oslabí ho hladovka i změna krmení, ale obojím začni. A to, čím ho krmíš, pošli manažerům těch firem, ať si to dají k večeři sami.
Štěpáne, axolotli jsou chováni samostatně, stejně tak, jak žijí v přírodě. I když jsou to "jen" podle taxonomů nižší obratlovci, mají vysoký potenciál vnímání okolí a na každou negaci reagují jako malé dítě.Tak prosím o soužití pouze s axolotly.
0 21.01.2018 00:36 Aneta – Pomoc
Ahoj,
Potrebuju poradit. Muj axolotl se zacina chovat divne. Asi pred 2 tydny se porad zdržoval pod kytkou a pod kamenem, kdyz jsem nakonec zjistila, ze se tam zdrzuje proto, protoze ho to tahne na hladinu. (Posledni fotka- taky se mi zda ze ma jednu stranu bricha nejak nafouklou, coz muzete videt na fotce). Za par dni se to spravilo a normalne mohl pobyvat i u dna. Ale ted ho to tahne opet k hladine a lezi tam tak neprirozene, ze se kolikrat vydesim ze je mrtvy.
Pohybuje se normalne jako vzdy, jen ho to porad tahne nahoru. Krmim ho 2x tydne patentkami nebo kostkami quartet, kde jsou koretry, dafnie a artemie. Filter pravidelne cistim a vodu menim asi 1x za 2 tydny.
Nevim jestli to souvisi, ale obcas se na hladine tvori takovy matny povlak (treba i den po tom co vymenim vodu)....napadlo me ze by to mohlo byt vodou.
Mohli byste mi prosim poradit? Dekuji
Starší reakce
0 13.01.2018 13:48 Štěpán – S čím se snese axokotl?
Dobrý den chci si do 150 l akvária koupit 2 axolotli a něco k nim poraďte s jakými živočichy se snese. Děkuji
Starší reakce
Ďakujem veľmi pekne za odpoveď
Tak teda som myslela správne
Prikladám ešte fotku tmavého pozdĺžne. Ešte raz veľmi ďakujem za odpoveď. cením si to
(fotka možno nie v dobrej kvalite ale podarilo sa mi zastihnúť ho aspoň takto)
Světlá je holka hlavou i všemi tvary, tmavý má popravdě hlavu samce, ale chybí foto podélné.
0 08.01.2018 19:59 Enkii – Pohlavie axíkov
Starší reakce
Děkuju za odpověd
. Já ho zatím krmila jenom žížalama, mám ho právě jenom od vánoc ale mají mi za nedlouho přijít i ty patentky a nějaké granulky pro axolotly tak zkusím to když ty žížaly nejí.
10 l je strašne málo pokiaľ možno čo najskôr ho daj do 84 l. Ďalej čím ho kŕmiš ? Ak patentkami a nechce ich jesť daj mu živý hmyz. Tý moji išli po dážďovkách ako po údenom.
Ps. Ak chceš presnejšie rady založ si čo najskôr prezentáciu. Pretože takto radiť je ako veštiť z krištáľovej gule.
0 01.01.2018 22:21 patricie – axolotl nechce jist
Ahoj, mám prvního axolotla a celkem chvilku takže se třeba nervuju zbytečně ale raději se zeptám. Axík už pátý den nechce jíst tak bych se chtěla zeptat co s ním může být, před těmi pěti dny nám chudák spadl z asi metrové výšky když jsme ho brali z akvária protože jsme měnili vodu tak jestli není třeba ještě v šoku z toho pádu.
Taky je v asi 10l akváriu tak za jak dlouho bych ho měla dát asi do většího (84l)?
Předem děkuji za odpovědi
Starší reakce
V to doufám, ještě jsem zapomněl zmínit že někde přišel o jeden prst na přední končetině. Hádám, že se mu ho podařilo zastrčit přes mřížku u vrtulky čerpadla u filtru. Do teď jsem si to nespojoval, po tvé odpovědi si myslím, že to může mít souvislost.
Ahoj, důvodů je milion. Může jít o reakci na krmení a teplotu vody specielně u albínů.Krmením myslím, když třeba dojde krátkodobě k naprosto čemukoliv, co ovlivní receptory ovládající iontové kanálky do buněčných membrán, mění se z našeho pohledu bezdůvodně dispozice a tím i vzhled.Pokud šlo o nárazovou situaci, je to v pořádku, na axolotlech je vidět i výkřik v televizi.
0 02.12.2017 12:30 JiKo – bílá žábra
Dobrý den, neví prosím Vás někdo co by mohlo způsobit zbělání žaber a celkové vyblednutí axolotla (albín)? Včera minimálně v rozmezí 18:30- 22:00 se mi takto odbarvil. Druhý v nádrži nejevil známky změny. Včera výměna poloviny vody. Dneska ráno už byl opět zbarvený přirozeně.
Starší reakce
Zaregistruj se, založ prezentaci nádrže, vyplň co nejvíc informací, přidej aktuální fotku nádrže a detailní fotku postiženého místa
0 27.11.2017 14:34 Terka – Axolotl nejí a zčernaly mu žábry
Dobrý den, mám dotaz. Máme 3 axolotly, jednoho máme už skoro rok, druhého jsme koupili nedávno (ale je největší) a třetí byl ještě prcek a pár dní zpátky najednou umřel, nevíme proč. A teď se mi nějak nelíbí ten roční, byl hodně žravý a teď najednou nic nechce. Navíc měl žábry do červena a teď je má černé (takové flíčky uvnitř), jinak je ale v pořádku, plave a je dost aktivní. Nevíte, co může za nechuť a tu černou barvu? Nerada bych přišla i o něj. Děkuji
Starší reakce
Červené hnojní, dostupné i v mrazech, nech být. Trnul jsem, zda poradcem není někdo blízký ...
Ahoj, díky. Provedu!!! A s radostí
Jinak žádnou alternativu nenabídli. Krmení rybím masem je sice fajn, ale po živém krmivu je vidět, že je takový živější a akčnější. Takže huráááá na žížaly!
Ahoj, zajímalo by mne, jakou tedy alternativu na žížaly oni poradci poradili, když sami vidí ve všem riziko. Připomínají mi tímto podělance se strachem z pádu letadla, který je nakonec jako předpos..ný chodec zabit ranou hovnem podělaného pasažéra z letadla nad ním.Žížaly i s jejich bakteriemi jsou vynikajícím a naprosto přirozeným krmením a jen úplné hovado polemizuje jako politik nad možnými riziky.Nenech se zblbnout blby a krm je vším přírodním, ať si kromě pochutnání zachovají konzumací žížal, červíků aspol. přirozenou imunitu a tyto stránky budeš navštěvovat jen pro zábavu a obecný přehled.
Starší reakce
0 30.10.2017 16:19 Teo – Jak je to vlastně s žížalami???
Zdravím, mám dotaz ke krmení axolotla žížalami. Mám axíka asi tři čtvrtě roku a teprve teď dostal několik venku nachytaných žížal k jídlu - může se po nich utlouct
A je po nich mnohem akčnější. Zajímalo by mne, zda mohu krmit žížalami nachytanými venku, zda z toho nemůže axík chytit nějakou nemoc. Četla jsem k tomu už několik názorů - někde se říká, že je to pro axolotly ideální krmivo, čemuž bych po reakci axe i věřila. Nedávno, bohužel už po krmení, jsem se však setkala s názorem, že prý je žížaly ucpávají a mohou přenášet nemoci. Tak kdyby měl někdo s krmením žížalami, zejména krmením z venku nachytaných žížal, vlastní zkušenost budu za ni ráda. Nerada bych axíka nakazila, nebo mu ublížila, zas na druhou stranu mu nechci bezdůvodně upírat dlabání co mu tak moc chutná
Starší reakce
Jemnou síťku z punčochy a hurá do nebližšího jezírka či rybníka na buchanky. Jsou prakticky všude a svými trhavými pohyby provokují larvy k lovu dokonale. Jsou spolehlivé, všestranně výživné a Nezávadné.
Přidat reakci
1 ...... [7] ...... 74
Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 73768x