Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Axolotl mexický

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Žáby, Mloci 

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Axolotl mexický
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.04.2022 09:12 Žena Lucie Š. [96] Re: Marketa87
Zdravím, na Facebooku se Vám dostalo několik rad ať navštívíte veterinu. Chápu, že není snadné se obejít všude, že ne každý vet se specializuje na obojživelníky, ale obávám se, že tohle doma, nebo přes net nevyřešíte. Zkušení chovatelé, Vám psali, že je Váš ax ucpaný štěrkem a pomůže mu jen veterinář, bohužel. Jinak mu nepomůžete.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2022 16:34 Silviebaris Re: Marketa87
Zkus napsat nebo zavolat tady Aladarovi,má tam i email ten je odborník na Axolotly.. rybicky.net/profil/24676 ;-)
Hodně štěstí..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2022 12:07 Marketa87 – Nemoc
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, nedokázal by jste někdo poradit, jestli mu můžeme nějak pomoci? "Viz foto" Předem moc dekuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2022 17:31 RadkaG Re: Habbakuck
Tak jsem se dneska ptala vedoucího toho kroužku, odkud ho dcera přinesla, prý fakt chodí dýchat na hladinu :-) ale možná byla příčina jeho neklidu v jednom z těch filtrů. Dělal docela velký proud. Včera večer jsem ho vypla a axik vypadá klidnější a spokojenější. Jinak jako správná ženská jsem jeho velikost neodhadla, takže když dneska chvilku stál u skla, změřila jsem ho - cca 15 cm. Rybu nechtěl ani včera ani dneska, tak asi ještě nemá hlad :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2022 22:05 Muž Habbakuck [34] Re: Mari
Tohle mě docela zaujalo, můžu poprosit o rozepsání myšlenky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2022 20:59 Mari Re: RadkaG
Dobrý den. Nepoliká vzduch, ale nadechuje se. Axolotl nepotřebuje vzduchování jako rybičky, nadechují se nad hladinou :)
S tím krmením přidejte, dokud jsou malý, musí se krmit častěji, postupně se pak ubírá, 2x týdně se krmí až tak cca v 9 měsících, záleží na velikosti axolotla :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2022 16:18 Muž Habbakuck [34] Re: RadkaG
Takhle malý může určitě jíst častěji, pokud o to stojí. Já mám o něco většího a prakticky každý všední den dostává žížalu nebo půlku kostky mražených patentek (tak akorát se mu vejde do tlamy), příležitostně krevetku nebo tak něco na zpestření. Ráno si pro to i nadšeně připlave, jak slyší cvakání kleští, a i pak občas dál šmejdí po nádrži, jestli by se tam nenašlo ještě něco malého. Až na víkend (někdy včetně pátku) mívá čistící půst.
Granule (Axolotl sticks od Tropicalu) jsem zkoušel taky, taky je nechtěl, tak je dostávají krevetky a sem tam kočka (ty jsou z nich nadšené). Ale to bude možná i tím, že na ně nebyl zvyklý jako ten tvůj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2022 15:01 RadkaG – Polykání vzduchu
Zdravím, dcera přinesla před týdnem z kroužku axolotla. Krmili je tam granulema, byl v akváriu bez štěrku apod. My máme říční štěrk 5-8mm, má tam kořen, úkryt z kamenů a pár rostlinek (těm trochu svítíme- jedna zářivka tak na 5 hodin). Akvarko cca 120x50x40 , ale není úplně napuštěno. Teplota cca 16-19. Máme tam tři menší pěnové filtry (velký se bohužel nevleze, protože je vyšší než hladina) U nás granule teda moc nechtěl, včera začal plavat na hladinu a polykat vzduch. To prý znamená, že má hlad. Tak jsem mu včera dala kousek filetu. Ten snědl, další už nechtěl a večer už vypadal spokojeně. Dneska ale zase začal plavat k hladině a polykat vzduch. Je to normální nebo mu něco chybí? Nebo už má zase hlad? Našla jsem, že by se měl krmit tak dvakrát týdně, dokud je malý. Včetně ocasu má tak 10-12cm, stáří nevím. Děkuji za každou radu ????

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2022 21:04 Mari Re: Bobika
Živé nitěnky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2022 06:56 Žena Mrija [27] Re: Bobika
Živá artemia ale až keď budú mať min 24h
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2022 12:35 Martinb Re: Bobika
Mrazený Cyklop alebo Arthemia
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2022 21:22 Žena Bobika [1] – Přikrmování potěru
Dobrý den,
čím prosím přikrmovat 7mm potěr axiku? Začali se líhnout před dvěma dny

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2022 10:30 MataPla Re: Jonaš
Dobry deň ako ste nakoniec dopadli s kamienkami.Nas rano mal strasne opuchnuty konecnik a zacal silno tlacit.V strasne velkej podobe bol vykal skoro ako kamen,tlacil dalej a vysli aj kamienky.Nasledne opuch akoby trochu povolil ale nie uplne.Musela som ist do prace,tak som kvapla eSHu.Dufam ze bude v poriadku a nenajdem ho plavat mrtveho,je to milacik.Ako ste dopadli Vy?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2022 17:21 Missi9669 Re: PuffAxolotl
Dobrý den,
určitě ne :( zkuste stáhnout stupně na 15 max 16 stupňů .. jakmile máte vice, tak jsou axici velmi nachylni na nemoce:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2022 22:03 PuffAxolotl – Je to v pořádku??
Dobrý den jsem začátečník a chovám axolotla chci se zeptat je v pohodě když teplota vody v akvárku je 21℃?? potlesk

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2021 07:05 Muž MARTIN HORÁK [907] - Na prvním místě anubiasy. Jinak miluji americké cichlidy.Re: Jonaš
Neporadím vám jak mu nyní pomocí. Ale můžete mi říci, proč tam máte tuto velikost štěrku? To mi hlava nebere.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2021 00:34 Jonaš
Ahoj prosím o radu
Axik nám snědl asi tak 2…3kaminky Cca 5 až 8mm
Má už par dni nafouklé bříško je čilá vypadá v pořádku ale přišla mi taková těžká když plave k hladině dnes už mi to nedalo zlehka jsem ji prohmatal a ty kamínky jsem cítil
Co mám dělat
Veterina?
Nebo půjde to samo ? Dá se tomu nějak pomoci ?
Je to nás miláček

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2021 21:08 Mari Re: emmusa
Spolkl bublinu, je třeba mu jemně promasírovat bříško.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2021 13:25 Martin Re: emmusa
Skus si pozriet videjka a diskusiu o axikoch na youtube: jasma zvierata
youtube.com/…

tam chovatelka radila v podobnom pripade, ked sa znasal axik dokonca hore bruchom pripadne jej treba napisat ak to tam nenajses :)) moc si to nepamatam co uz bolo dovodom.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2021 02:00 emmusa – axolotl plávanie na hladine
ahojte dnes som si všimla že môj sikulka sa začal vznášať hore..jedna polovička tela sa mu trochu nakláňa ale snaží sa ísť na dno no tam sa mu zdvihne zadná časť tela a zase ho nadnáša hore prosim neviete mi niekto poradiť je mi to luto a bojim sa o neho…PROSIM
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2021 13:50 Muž Habbakuck [34] Re: Míša
Co jsem tak koukal na anglických fórech, divočáci prý celkem často rostou rychleji než leucistická forma (zejména od fáze, kdy mají zadní nohy). Dokonce i mezi stejně barevnými "sourozenci" pak můžou někteří růst o dost rychleji než jiní, podle toho, jaké geny vyhráli, ale teda z osobní zkušenosti to nemám, sám mám jenom jednoho a pouze tlumočím.
Každopádně jestli ti oba žerou (a stejně), ten menší nejeví známky nějakého jiného problému a neobjeví se tu někdo fundovanější s jiným názorem, asi bych to svedl na geny :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2021 16:44 Míša – Axolotl
Dobrý den,
mám v akváriu dva axolotly, šedého a albína. Šedý krásně roste, ale albínek je stále maličký a neroste. Nevíte čím by to mohlo být? Předem děkuji za odpověď.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2021 10:39 Euka
Fotka k příspěvku Ahojte , mám skoro rok vodního dráčka. Nevím zda ho mám jen tlustého nebo je zavodněný. Můžete mi napsat váš názor? Díky palec
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2021 23:21 Martin – Axolotl
Zdravim, vela o Axolotlovi sa dozviete z nasledujucich videi. Je tam popisany chov a choroby a problemy :) odporucam

youtu.be/…
youtu.be/…
www.youtube.com/…
www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2021 20:28 Žena Teo [0] Re: afc1886
Aktualizováno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2021 11:01 R Muž afc1886 [14704] Re: Teo
Podle mě to je řasa a ten zásah do akvária by mohla být příčina. Pro přesnější pomoc by chtělo více informací o akváriu. Ideální by bylo aktualizovat prezentaci akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.11.2021 10:58 Muž Lojza007 [1206] Re: Teo
Celá ta akce se fakticky rovná založení nového akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2021 10:16 Mari Re: Teo
Vypadá to, že se množí :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2021 09:11 Žena Teo [0] Re: afc1886
Tak tohle ani nebyla pravidelná údržba. A ano, je mi jasné, že tam rovnováha po takovém zásahu být nemůže. Proto se ptám, zda se ten povlak mohl vytvořit v důsledku nerovnováhy a jde třeba o něco neškodného co časem zmizí nebo mám začít běhat dokola a dělat paniku.
Edit: Chápu to tedy tak, že je to spíš dáno tou nerovnováhou, než nějakou plísní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2021 08:42 R Muž afc1886 [14704] Re: Teo
Vzhledem k tomu jak popisuješ průběh údržby, tak o rovnováze v akváriu nemůže být ani řeč.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2021 08:30 Žena Teo [0] – Co to je?
Fotka k příspěvku Měla bych ještě jeden dotaz. V akváriu se mi udělala bílá vlákna. Vypadá to trochu jako blílé vlasy. Je to všude-na kytkách, kamenech i na sklech. Myslím, že to není plíseň, ale můžu se mýlit.
Je to cca týden co jsem komplet vyndala akvárium, proprala písek, vyvařila kameny, omyla kytky. Před pár dny jsem musela měnit filtr, protože ten starý dosloužil. Teď ještě obden krmím axika živým krmivem-patentkami.
Vím, že podobný dotaz tady už padl a pročetla jsem vše co se tam psalo. Ale přece jenom bych ráda názor zkušenějšího akvaristy než jsme já, zda v mém případě jde taky o důsledek nerovnováhy v akva nebo se mi povedlo si něco do akva zanést a případně nakolik to ohrožuje obyvatele akva.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2021 14:24 Žena Teo [0] – Malý axik a písek
Zdravím, můžu mít u 8 cm velikého axíka písek? Hrubost 0,8 mm. U prvního axíka jsme písek měli,ale axík měl 10 cm když jsme ho přivezli. Trochu mě rozhodila paní na facebooku-prý by se takhle malý mohl ucpat... Takže přestože mne nic takového dosud nenapadlo, teď váhám :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2021 19:54 Frkot – nechtějí jíst
Dobrý den,
mám dotaz mám půlroční axoloty dva, před týdnem jsem je dal do většího akvaria s čističkou, po 5 dnech přestali jíst, už dva dny :-( nejedí, jinak teplota vody 18 stupňů, vypadají dobře, drží se u dna, žádné jiné změny nejsou. :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2021 21:18 Mari Re: Mirka
Spolkl bublinu. V takovém případě je třeba jemňě promasírovat bříško, jinak uhynou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2021 16:14 Mirka – Parazité???
Dobrý den, během několika dnů mi odešel axolotl. Nejdřív ho voda nadnášela k hladině, pak na bok a téměř vzhůru břichem. Trochu shodil a nakonec zemřel. Teplota vody 17-19°C, poslední tři dny nejedl, jinak na těle jsem nepozorovala žádné změny. Nedalo mi to a podívala jsem se dovnitř, jenže nemám s čím srovnat, nikde na internetu jsem nenašla informace. Podél tlustého střeva až ke konečníku byl nejspíš parazit (tenký jak špageta) a u konečníku zamotaný do chuchvalce. Chtěla bych se ujistit, zda to tam třeba nepatří, ale logicky myslím, že nic takového v těle nemá co dělat. Škoda, že jsem nepořídila fotku.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2021 23:02 Helaben Re: rak
Aha, no mně právě jeden prodejce axíků na burze řekl, že naopak čím víc kyslíku, tím líp... Taky mi to přišlo nelogický, ale dokoupila jsem vzduchování a stejně to moc nepomáhá. Tak jsem si řekla, že se zkusím zeptat ještě tady. Každopádně děkuju za odpověď :).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2021 19:18 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: Helaben
Laicky řečeno čím více kyslíku ve vodě tím menší žaberní listy . Alespoň tak bych to viděl, Ale nemusí to být pravda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2021 18:35 Helaben – Dotaz na žábry axíků
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím a prosím o radu. Co má vliv na bohatost "rozvětvení" žaber u axíků? Mám dva (holku 3. rok a kluka asi 3 týdny), oba vypadají v pohodě, aktivní, žraví, bez viditelných problémů, jen se jim postupně během pár týdnů po přinesení "zmenšily" žábry, resp. místo bohatých "keříčků" mají spíš takové jednoduché "ostny" s kratkými řasinkami (samička je má už dlouho, samečkovi se právě zmenšují). Je něco, čím bych mohla bohatost žaber ovlivnit? Díky za případné rady. P.S. Akva s filtrem, vzduchování, teplota 20 °C (míň v pokoji nedocílím), krmení patentky, občas granule.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2021 18:23 Dorka Re: Silviebaris
Vcera jsem hned psala mail, jeste neodpovedel, tak cekam a kdyz tak mu zkusim tedy zitra cinknout. Moc diky. Ses zlatej. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2021 23:13 Silviebaris Re: Dorka
Pán je i zde ve skupině,ale moc aktivní není,tak to zkus přes ten email,v profilu má i mobil uvedenej.. rybicky.net/profil/24676
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2021 22:59 Dorka Re: Silviebaris
Jeee dekuji moc. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2021 22:23 Silviebaris Re: Dorka
Zkus napsat vladimir.galcik@seznam.cz ..určitě ti poradí.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2021 21:47 Dorka – Diry v ocase
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj lidicky. Nasim drackum se udelali diry v ocase. Nejdriv jsem myslela, ze je malo krmim a ze jeden druheho koisnul anze to bude ok a doroste to. Jenze uz maji diry oba a mam pocit ze sw jim ocas rozpada. sad Diky za kazdou radu. stydim
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2021 13:11 Anežk123 – Axolotl má nádor/je nafouklý
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím, prosila bych o pomoc, jestli někdo víte. Můj axolotl na sobě již pár dní má takové ,,nádory” je nafouklý, ale neplave u hladiny. Spíš to vypadá, jako by byl ,,tlustý.” Také se mu objevily takové krevní sraženiny. Přes noc se opět zhoršil. Jestli někdo víte, budu moc ráda za radu.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2021 20:35 O-O – Mnoho prstů na jedné ruce!
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Prosil bych o vysvětlení. Neví do co jde, má to jen jeden z mích tří axotlů. Nevypadá to na plíseň jen jako další prsty.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2021 13:42 Veselka Jan – Rudý ocas!
Fotka k příspěvku Prosím o radu/pomoc.
Můj zlatý Axolotl má rudý ocas . Nevím zda to je přirozené, či nějaký úraz nebo nemoc.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2021 13:05 Žena Mrija [27] – Zvracanie
Ahojte , kúpili sme si jedného krásavca a nechce žrať granule iba patentky a kostné červy. Dnes som mu dala trochu patentiek a on chudák všetko čo zožral ešte aj včera vyvracal. Je možné že je to tým že bol odchovany na granuliach inej značky ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2021 16:28 Petr bartoš – Axolotl
Mám axolotli a jednomu se nezbarvuje kůže na ocasu nevíte co by to mohlo být? Jestli někdo víte prosím poraďte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2021 22:17 Tomas2509 – Naši krasavci...
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tak jsme si s přítelkyní také pořídily mazlíky. Dva albíny máme asi měsíc, byli to dva prckové, možná 10cm dlouhý, dnes mají 16cm a 17 a půl cm. Krmíme pinzetou rybičkama a nitěnkama. Dnes jsme jim pořídily kámoše, ze stejného obchodu, ze stejného akvárka a prý jsou stejně staří. No, sice náš nový přírůstek ma jen 11cm,ale už jsou všichni kamarádi a snad poroste stejně rychle... Asi jen v obchodě málo papal, vždy, když jsme tam byli, tak tam měli prcky a ti naši rostou jako z vody...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2021 23:05 Jana Re: ctibum
Ne, je to "mrtvé". Ale jakoby to byl dutý trn. Je to tvrdé a pružné. Ryby ještě neměl, že by to byla kost. Možná nepořádek z mražených patentek, ty jen proplachnujeme vodou.
Axík se už začíná hýbat, vždy je jinde, když se přijdu podívat. To přes den nebylo.
A děkuji za podporu a chválu!

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] ...... 73 74

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 73001x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1056-axolotl-mexicky?od=101