Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Axolotl mexický

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Žáby, Mloci 

Přejít na předchozí stránku 61 Přejít na další stránku   1  
Axolotl mexický
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2013 11:57 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Eva_R
Mě už asi taky,dneska jedu na další buchanky,pak nebude čas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2013 11:25 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: aladar
Žerou!!! hop potlesk palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2013 17:32 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Eva_R
Vylíhly se celkem rychle,tak jim asi zásoby zůstaly.U mě je venku asi třetina,zatím jsou v klidu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2013 17:20 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: aladar
Fotopamátku na mrtvé larvičky nechci :-D
Právě že to naleju a nic se neděje. A to teď u nich trávím docela dost času. Artemie dávám dvakrát denně. Ale zase mi připadá, že jsou o kousíček větší, tak třeba žerou, když na ně nekoukám, nebo nenápadně. :-D Třeba ze začátku nejsou tak dravý? :-)
Už ses koukal, jak to vypadá u tebe?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2013 16:44 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Eva_R
Dělají Pohyby,rukama nohama,jako Kodym.Přesněji výpady,nejvíc po nalití potravy.Jestli ne,fotopamátku na ně máš :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2013 11:47 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: aladar
Fotka k příspěvku Larvičky vypadají pěkně, akorát nevím, jestli žerou. Snad jo :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2013 11:46 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: aladar
aladar napsal: Když se tak dívám zpět,už mnohokrát jsme řešili rychle zhublé axe.Rada je přitom stále jednoduchá a účinnná.Onemocněních axolotlů je však mnoho a jen otázkou času,kdy přes fotku nerozpoznáme,o co jde a milého mexičana pošleme potrubní poštou za jeho předky

:)


Doufám, že to i tentokrát dobře dopadne palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2013 07:28 Muž aladar [902] - Obojživelníci – jednou to přijde
Když se tak dívám zpět,už mnohokrát jsme řešili rychle zhublé axe.Rada je přitom stále jednoduchá a účinnná.Onemocněních axolotlů je však mnoho a jen otázkou času,kdy přes fotku nerozpoznáme,o co jde a milého mexičana pošleme potrubní poštou za jeho předky

:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2013 07:13 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Verča8
Jestli je po pár dnech hubená,není v podstatě co řešit,pravděpodobně se jedná o napadení trávicího ústrojí.Nemá smysl nic rozebírat,co napsala Eva,platí.Studená voda,několik dní půstu a pak nejlépe žížalu,nebo i něco jiného,ale ne patenky.Do vody se může přidávat led.Kýbl stačí.Tyhle bakteroinvaze jsou poměrně časté,za pár dní to bude ok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2013 00:33 Muž DrChila [243] Re: aladar
radši 3 abych usnul a babky mě chrápánim nerušili:-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2013 00:07 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: DrChila
Vem si prášek.Ventilačka není otevřené okno,a i kdyby,buď to bude v místnosti zavřené,nebo ochlazované oknem,čili záměr byl dobrý.Vem si dva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2013 23:50 Muž DrChila [243] Re: aladar
no tak schválně dej kýbl k oknu k otevřené ventylačce a na obě strany dej teploměry u okna bude víc jak na druhé straně. Jelikož z jedný strany se to bude u okna ochlazovat a z druhý se to bude oteplovat a to zevnitř a řekni že ne a asi si jdu pro nějakej prášek a že jich tu máme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2013 23:43 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Eva_R
Nemáš se čeho bát,na rozdíl od jiných máš zodpovědnost a mozek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2013 23:41 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: DrChila
Gratuluji za nový fyzikální objev aktivity vodíkových iontů,při kterém se v nádrži rozdělí na teplé a studené podle směru k ventilačce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2013 23:28 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: mckyta
Nejdřív ty.Mnoho samiček by ocenilo zduření orgánu,obzvláště ve studené vodě,kdy to funguje (jim) nejlépe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2013 23:17 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: aladar
No moc ne, mám strach, že radím blbě, tak tě netrpělivě vyhlížím :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2013 23:09 Muž aladar [902] - Obojživelníci
Jsem doma,vidím,že se dobře bavíte.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2013 22:54 Muž DrChila [243] Re: Eva_R
diť už se na tom pracuje... zejtra jdu pro akvarium navrtaný na přepad pak až se uvolní místo z tý filtrace vedle axolotů tak budou mít větší:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2013 22:53 Žena Verimmi [173] Re: Verča8
nevím jak tam musí být chladno, jelikož toto zvířátko nechovám, ale chladnou místností v paneláku je buď ložnice, my tam máme 16-18st. a nebo u nás ještě spíž tam je v zimě i kolem 10st.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2013 22:47 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: DrChila
DrChila napsal: myslíš aldara tyrana? :-D co má rád polívku z mločích ocásků? :-D

Jako vtip dobrý :)
Ale tyran axolotlů je tady někdo jinej (ty).
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2013 22:27 Verča8 Re: DrChila
Noo jenže my bydlíme v bytě a žádnou chladnou místnost nemáme :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2013 22:05 Muž DrChila [243] Re: Verča8
nejlepší by byla studená místnost.. ventilačka nebo tak je blbé.. protože by jsi měla jednu stranu teplou druhou studenou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2013 22:00 Verča8 Re: Eva_R
Dobře dám jí tedy do toho kýblu snad to tam nějak vydrží a rozhodně už nebudu krmit jenom patentkama :)a jak mám du vodu udržovat studenou?mám ten kýbl dát třeba k otevřenému oknu?K ventilačce? ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2013 21:51 Žena Eva_R [365] - Obojživelníci – Barvy
Zajímavé, ani nevím, jestli se mi tohle líbí :-)
www.youtube.com/…
www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2013 21:50 Muž DrChila [243] Re: Eva_R
myslíš aldara tyrana? :-D co má rád polívku z mločích ocásků? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2013 21:48 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Verča8
Ano, to si myslím, ale nemusí to být pravda. A ten tmavý je třeba odolnější, ale dlouhodobě mu to určitě taky neprospěje.
Kýbl podle mě stačí, ale raději počkejte na radu Aladara, snad sem brzy přijde.. Já s léčením zkušenosti žádné nemám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2013 21:37 Verča8 Re: Verča8
Aha,myslíte že tim že sem ji krmila jen patentkou tak že ji to nedělalo dobře?Myslela jsem že když to tomu černýmu nevadí tak že to nebude vadit ani ji.. :/ no asi mi to nedošlo :/ tak děkuju :-) zkusím ji dát tedy do té studené vody :) snad to pomůže..ale problém je že nemám žádnou nádobku do které bych ji dala..větší kýbl určitě nestačí co?A co to přesně znamená mít napadený trávicí trakt?Může na to i zemřít? sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2013 20:58 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Verča8
Třeba jednostrannou, nedostatečnou výživou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2013 20:55 Verča8 Re: Eva_R
Aha..a jak se jí to mohlo stát..?Starám se o ně dobře...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2013 20:37 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Verča8
Může mít napadený trávicí trakt, jak tady radil Aladar, zkusila bych léčbu studenou vodou, nekrmit, cca po týdnu nabídnout třeba tu žížalu, jestli se vám povede aspoň jedna najít.
Možná radím blbost, radši počkejte na ještě na jiné rady...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2013 20:19 Verča8
nemá ani žádné problémy s kůží je prostě jen hubená ale odmítá jíst..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2013 20:17 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Verča8
Já asi ne, vidím jen hubeného axolotla. Není tak malinká, aby nemohla dostávat nic jiného než patentky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2013 20:16 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Verča8
Ani ne, ležely na zemi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2013 19:48 Verča8
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2013 19:45 Verča8
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2013 19:44 Verča8 Re: Eva_R
A byly hluboko? :) tak teda dávám pár fotek jestli z toho něco vykoumáte :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.03.2013 16:16 Muž DrChila [243] Re: Eva_R
Elektriku do mokré země a oni polezou:) že? Nebo hnůj tam je teplo pořád
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2013 16:14 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Verča8
Určitě, fotka bude dobrá. Je to divný, že po několika měsících je pořád malinká....
Zrovna včera jsem si nachytala žížaly, když se chce, všechno jde :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2013 15:54 Verča8
ale můžu přihodit fotku jestli to k něčemu bude.. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2013 14:05 Verča8 Re: Eva_R
No ona je právě ještě malinká :( ale děkuju moc rozhodně jí přendám..myslíte že najdu v zimě žížalu? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2013 12:10 mckyta – zduření varlat
Ahoj vespolek, od minulého problému se axolotlovi daří a je v pohodě, ale teďka mu nějak narostli "koule", jakože...fakt docela dost, je to známka pohlavní dospělosti (nebo aspoň puberty) nebo může být nějaký problém? Teďka byl asi 14 dní v jiný, chladný nádrži, protože se mi nějak nezdál, ale už je zase v pohodě, díky moc :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2013 10:35 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Verča
Patentky se dávají snad jenom mláďatům, dokud nedokážou sežrat nic většího, pak už jenom patentky nestačí. Možná to je důvod, proč ta bílá nežere. Každý je odolný jinak, někdo hodně vydrží, jiného špatná péče sejme dřív. Krmení pro dospělé axolotly - žížaly, rybí maso (syrové!!), hovězí srdce, hmyz. Vůbec nechápu, jak někoho může napadnou dávat vodnímu živočichovi šunku ne Už jsem to četla víckrát...
Nevím, co teď dělat, když už nežere, snad poradí zkušenější.
Já bych jí dala do nádoby s nižší hladinou, aby jí nevyčerpávalo plavání k hladině, někam do chladna, a nabídla bych jí menší žížalu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2013 01:10 Verča – Poraďte prosím :( axolotl mi nechce jíst :(
Zdravím :( asi před rokem jsem si koupila černého chlapečka..a před pár měsíci jsem si pořídila i bílou (nejspíš holčičku) no ale na tom nezálěží..dala jsem ji hned do akvárka s chlapečkem a všechno bylo uplně bez problému..a asi před 5ti dny jsem dávala oběma najíst (dávám každému jednu kostičku patentky za den nebo za dva)a předevčírem sem jim chtěla dát zase najíst..a...bílá odmítala jíst...černej uplně v pohodě sežral co mohl..ale bílá prostě odmítala..myslela jsem si že to třeba může být tou nevyčištěnou vodou..tak sem vyčistila komplet akvo..ale..ani to nepomohlo..už mi příde vážně hubená..zkouším jí dávat najíst každý den..ale pokaždý odmítá..už je vážně hubená..zkoušela sem ji dát i syrové maso nebo šunku..ale prostě ne...předem děkuji za vaše odpovědi a rady!Moc si toho vážím! :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2013 18:51 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: aladar
No právě, mám trochu obavu, jestli se z toho šoku larvy nenarodily předčasně :) Už jsou venku tři, zbývá jedno, to už taky brzo bude. Zítra by měly být artemie, tak doufám, že se rozežerou.
U hladiny jsem je ještě neviděla, jsou na dně a moc se nehýbou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2013 18:23 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Eva_R
Teď jsem přijel.Nevím,jestli se líhnou moji,je tam biotopový chaos a hlavně to hlídat nemusím :-) .Ty máš jedny z nejstarších vajec,mě se budou líhnout průběžně.Trochu mě překvapilo,že jsem ti posílal klobásky a ty mě fotky larev.Myslím,že z toho šoku vyrostly,mrknu,kolik tam je vykulenců,ale nechci rozsvěcet,teď mají všichni klid.Na bok si lehají,hlavně u hladiny,občas dělají subjektivně nepřirozené věci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2013 17:21 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: aladar
Fotka k příspěvku Souká se ven :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2013 13:40 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: aladar
Fotka k příspěvku Tak už neleží na boku, přestěhovala jsem ho jinam. Je tak malinkej :-)
A vypadá to, že bude venku další :-) Co u tebe?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2013 07:33 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: aladar
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2013 07:04 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: aladar
Jedna larvička je venku. Leží na boku, odmrská se kousek dál a zase leží na boku. Je to normální? Hned jsem dala líhnout artemie..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2013 19:07 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: aladar
Koukám na ně vždycky se strachem, ale pořád to tam naštěstí žije palec

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [61] ...... 73 74

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 72871x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1056-axolotl-mexicky?od=3001