Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Axolotl mexický

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Žáby, Mloci 

Přejít na předchozí stránku 51 Přejít na další stránku   1  
Axolotl mexický
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2013 18:57 Muž DrChila [243] Re: Jozef
No na axolotla je napsáno že 40l na jednoho.. tak technicky vzato to vychází nemusíš mít vzduchování a filtr ale bude častější výměna vody. Jelikož to jsou masožravci tak je po nich spousta bordelu pravidelně se musí odkalovat a měnit voda. Než se zaběhne tak častěji rychle se kazí. Především potřebujou větší plochu dna než výšku akvaria spoustu úkrytů a na světlo si moc nepotrpí. Můžeš se nechat inspirovat Eva_R má žebrovníky axolotly, aldar pěstuje axolotly. Já sám mám taky 3 axolotly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2013 18:50 Jozef – Okyslicovanie akvarka
Fotka k příspěvku Zdravim , rad by som sa opytal, mam 200 l akvarko a teplotu 18 a max 19 C , ale doposial neviem, ci je potrebne mat stale zapnuty filter a kyslik v akvarku :(.Vopred vdaka za odpoved. ( Pre upresnenie mam 4 - Albinov a jedneho pridodneho,velky koren a kamene ) Som aj na maily mailto:borita374@gmail.com
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2013 17:34 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: aladar
Pěkný video palec Spousta překážek, ale stálo to za to. :-)
Letos se nějak daří, asi před 14 dny jsem byla taky lovit a během chvilky bylo ve sklenici husto. Dají se nějak udržet trochu déle živé?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   29.05.2013 17:23 Muž aladar [902] - Obojživelníci
Fotka k příspěvku Vzhledem k tomu,že artemie nevyšly(asi teplota),pod vlastními výhrůžkami jsem se po práci již zmoklý dokopal k cestě do Ruzyně.Aby mi to vyšší moc nezjednodušila,jel jsem regiočugálou z Bubnů a šlapal v dešti vysokou trávou.Relativně drahé terénní baťovky se rozlepily(zřejmě made in čaina)a wranglerjeans,zřejmě taivan,velmi ztěžkly.Nevzal jsem ani násadu s tím,že něco ulomím tam.Protože tam většinou trávím půl hodiny,vzal jsem i zbytek kávy v termosce.Rezignovaně jsem sebral první větev,zadrátoval k síťce a pokoušel se to zašprajcovat o keř na břehu.Když se mi to nedařilo,vytáhl jsem to z vody a nevěřícně civěl do síťky.Buchanky a perloočky 1:1 v dosud na tuto lokalitu nevídaném množství.Na profilu mám krátké video,stálo to za to.Tato síťka je po 30ti vteřinách,sklenice za 3 minuty.Made in Jiviny.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2013 05:52 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: prasan
Vajíčka jsou skutečně velmi drobná,menší,než jsem dosud viděl.Kdyby tam nebylo psáno Artemia mix,použil bych to na maso jako sůl s trochou pepře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2013 23:28 - Re: aladar
Nedávno tu niekto písal ,vraj tá Sera várka je momentálne taká.Treba ju trocha zamraziť,potom nechat pri izbovej a tak liahnuť.Ja používam tiež sera,liahne sa fajn.Mám ju v chladničke,dávam teplú vodu+soľ+sódu. ;-)
Inak tá moja sa liahne strašne drobná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2013 22:55 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Eva_R
Nevydrží,zítra večer se dokopu k cestě do Ruzyně.Kdybych tam usnul,budu ve zprávách jako bezdom.lovící si večeři.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2013 22:49 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: DrChila
Teplota bude asi ten problém,jinak mražené u nich neklapne,musí lovit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2013 19:42 Muž DrChila [243] Re: aladar
Tak v nouzi se dají koupit jak artemie velký tak malý bouchanky. nítěnky všechno. mražený to maj v každym zveráku. Jinak já kupoval artemii od firmy sera v tom pytlíku i se solí a líhyvost dobrá ale musela být voda 28°C
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2013 18:44 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: aladar
Ten Sera pytlík mám taky doma, ještě jsem ho nezkoušela. Mohla bych ti poslat trochu vyzkoušených (Ocean Nutrition), za den a půl byla výborná líhnivost. Došlo by to pozítří, vydržely by?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2013 18:20 Muž aladar [902] - Obojživelníci
Aladar má problém.Z časové nouze jsem koupil artemie od firmy Sera z Chlístovic pro pár larviček.Garantují dužou ilošč vylegu po 24 hodinách,jenže já mám po 48mi hodinách duže ho...,ačkoliv jsem dodržel postup.Artemky jinak nepoužívám,mám přírodní zdroje.Je to pytlik i se solí asi za 40 kč.Nemám čas jet do Ruzyně na buchanky,ty larvičky už dlouho nevydrží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2013 17:46 Muž aladar [902] - Obojživelníci
Fotka k příspěvku Uwaga uwaga,bardzo dobře si rozmyslete,chcete li chovat axolotly nebo pěstovat zelí.Přílišná osvícenost axů svědčí o nepřílišné osvícenosti chovatele :-) .Anubias je dlouhodobě osvědčený i v pološeru,které axům mimořádně svědčí,takže bych Designera jako designera bral.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2013 16:09 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Iloveo
Mas tam rybicky.net/atlasrostlin/anubias_barteri_var_barteri a jak se zde nekdo vyjadril, tohle snad roste i pri svicce. Ale samozrejme nejake svetlo potrebuje taky.

Co se tyce jinych rostlin, nektere s hodne malo svetlem vydrzi dele, jine ne tak dlouho, ale obecne pri hodne malo svetle nakonec odejde ohledne rostlin vsechno. Nepises jake to je osvetleni, ale kdyz to vezmes obecne, Tvemu akvarku by sluseno aspon (mene bych nedaval, vice ano, podle toho co chces) 60W zarivek, nebo lze i okolo 90W usporek (neber to jako dogma, proste hruby odhad kolik nejmin). Jak se to bude libit Tvym chovancum netusim, jeste jsem se dost nevyblbnul s rybami, abych si porizoval neco dalsiho jineho :-D .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2013 15:57 Žena Iloveo [11] - ObojživelníciRe: Designer
tak aj to budem musiet zmenit :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2013 14:29 R Muž romant [27987] Re: aladar
Jasná zpráva. Ač nezkušen v této problematice právě u axolotlů jsem se lehce pídil a dospěl jsem k závěru, že jsem deformován z rybí sekce(problémy s N), takže jsem za Tvojí reakci velmi rád. Budu sledovat, kam se to posune a jaký bude závěr. palec pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2013 14:25 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: romant
Přinutil jsi mne k zamyšlení,s N jsme u axolotlů neměli problém nikdy jak na fakultě,tak v domácích chovech ve všech možných formách chovu od elementek po nádrže.Tím vzniklo jakési dogma,že se tím zabývat nemusíme.Časy se mění ,citlivost axů taky.Ale kdybych to měl shrnout,nechal bych to,ač neznám podmínky chovu Šárčiných svěřenců,několik dní u ledu.Za několik dní uvidíme a možná i pacient.Pokud ne,už budeme vědět,co řešit ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2013 12:53 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Iloveo
To je moc zjednoduseny pohled, duvodem hnednuti/tleni rostlin muze byt treba i to nejzakladnejsi, chybejici svetlo. Osvetleni 13W na celoplosne osvicene 126l akvarko je malo (ze Tve prezentace).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2013 01:01 Žena Iloveo [11] - ObojživelníciRe: romant
Velmi pekne ti dakujem palec takze budem mu menit vodu ovela castejsie a dufaam ze mu to pomoze . mne rastlink hnednu tak uz viem dovod "DUSIK"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2013 00:55 Žena Iloveo [11] - ObojživelníciRe: DrChila
Ked sa človek rozhodne mať zvieratko tak musi si uvedomit že o to zvieratko sa treba aj STARAŤ ci je zdrave ci chore!!!!

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2013 17:20 R Muž romant [27987] Re: Iloveo
Tady si o těch "N" látkách něco přečti, ať víš co je to nitrifikace. S antibiotikama bych moc nelaškoval, to je cesta, no vždyť víme kam. ;-) maniakva.cz/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2013 17:13 Žena Iloveo [11] - Obojživelníci
a neexistuju nejake antibiotika pre axikov? aj dnes som sa mu to snazila dat dole !!!
pekne drzi ale aj tak to nejde dole ale nebudem sa prestat snazit. nemam ho oddeliť od ostatnych? keby nahodou mal tie vnutorne parazity? a co su to tie N latky? co mam spravit aby tie latky tam neboli?
vcera som robila vymenu vody a dnes som im to uplne vycistila. a zajtra tiez spravim vymenu vody dufam ze mu to pomoze!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2013 16:13 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Iloveo
Nech ho a zkus to samé zítra.Při mnutí se nesmíš bát trochu přitlačit a zkusit to vícekrát.Tohle je problém diagnoz a řešení na netu.Zákal nevznikne ze dne na den.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   27.05.2013 16:08 R Muž romant [27987] Re: Iloveo
Iloveo napsala: a ryby to zakaleni maju z coho??? Třeba vyšší N látky, nebo vnitřní paraziti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2013 15:55 Žena Iloveo [11] - ObojživelníciRe: Designer
a ryby to zakaleni maju z coho???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2013 15:28 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Iloveo
Tyhle zivocichy neznam, vlastne Ti neumim ani poradit, takze napisu jen co vim o rybach. U ryb je zakaleni oka sakra problem, nedeje se bez priciny, vzdycky je to priznak onemocneni/napadeni. A divil bych se, kdyby to tady bylo normalni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2013 12:55 Žena Iloveo [11] - ObojživelníciRe: aladar
to ma napadlo uz vcera. ale ten pokus bol neuspesny :-( najprv som mu prešla prstom cez to ocko vo vode a potom som ho aj vytiahla z vody a nic :-(
takze nic vazne? iba oslepol z neviem akeho zdovodu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2013 12:36 Muž DrChila [243] Re: aladar
partie axolotlů sem ihned nepochopil:-D to je jedno
Každopádně se zítra kouknu jestli nejsou někde v okolí ke koupení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2013 10:08 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: DrChila
A nevím,co jsi nepochopil,zeptal ses mě jaké máš pohlaví,tak odpovídám,že nevím,ale u axů ano :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2013 10:05 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: DrChila
Podívej se do mého profilu,je tam rozlišení kloak.Jinak samička má velmi malou,samec zduřelou.Fenotypově jsou samci od pohledu i bez porovnání hubení a dlouzí,samičky jsou stavěné robustně,mají kratší tělo i ocas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2013 09:35 Muž DrChila [243] Re: aladar
tak teda technická otázka jak poznám samičku? Když někde zase najdu axolotli jak je prodávaj :-D
Jinak děkuji za určení pohlaví já to tak trošku z toho nepochopil. Hlavě mám jen učení a zbytek života zaostává:-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2013 09:24 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Iloveo
Na tebe se ta slepota lepí :) .Vem ho do ruky,ve vodě,a palcem mu přes oko přejeď.Jestli se to objevilo rychle,bude to zbytek kůže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2013 23:53 Žena Iloveo [11] - Obojživelníci – POMOC
Fotka k příspěvku dnes pri krmeni som si vsimla na zelenom axikovi nieco divneho
na jednom oku ma zakal!!!! je to vazne? alebo aj on oslepol na jedno oko coze
mozem mu nejak pomoct?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2013 23:52 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: DrChila
Vidím ty samé fotky co v tvé prezentaci.Co máš ty za pohlaví nevím,ale u axolotlů by to mohlo být,jak jsem psal.Nicméně jsou li to sourozenci,moc bych je k tomu nepouštěl,zatim dobrou :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2013 23:01 Muž DrChila [243] Re: aladar
No se teda velice omluvuji. Myslíš že by ses podíval ke mě na rybicky.net/fotogalerie.php…
A řekl co mám za pohlaví? :-D U mých axolotlů mám tam tři. Jeden má nateklou kolaku další ne.

A jedno je zajímaví jednomu chybí kousek té žábry a tak mu zbylí kousek vyrostl o něco víc a teď to ukousnutý dorůstá:-D To sou stejně zajímaví tvorové.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2013 20:02 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Eva_R
Tak to ti nesežeru :) :) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2013 19:34 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: aladar
:)
Ale sliboval jsi krásného tmavého samce :) Tak ještě je 20% naděje, že to bude kluk :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2013 19:25 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Eva_R
Domluvil jsem se,aby mi nahlásili pohlaví ještě před odjezdem,aby nedošlo nedopatřením k vzájemné kopulaci,znáš tu dnešní mládež :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2013 19:21 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Iloveo
To je podivné stvoření.Hlava napovídá samce,tělo spíš holka.Možná bude čtyřprocentní :) .Ale vážně,není moc vidět na kloaku,vypadá malá,i tělo je kratší.Příště foto rozkroku :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2013 19:07 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: aladar
Díky. To by znamenalo, že mám asi samý holky.... budeme reklamovat smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2013 18:18 Žena Iloveo [11] - ObojživelníciRe: aladar
Fotka k příspěvku super holka hop
na macaraty som este predtym zabudla. docitala som sa o tom uz predtym. a co sa tyka slepoty mas pravdu! pre mna su tak ci tak PREKRASNY palec
dalsia fotecka o dalsom axikovi tento sa vola DROBEC tiez ma 15cm a ja tipujem ze je to samec :) spravne?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2013 17:34 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: DrChila
Před focením veledůležitých partií si vem slabikář(myslím partie axolotlů),neboť pokud mi neustále ubíráš písmeno mého jména ve smyslu aldar,mohl bych ti začít protiúčtem já jedno přidávat,a to víš,že by se to "ú"někam vešlo :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2013 17:24 Muž aladar [902] - Obojživelníci
Na macaráty zapomeňte,potřebují tmu a velmi studenou vodu.Ani krmení není dodnes jednoznačné,aby vydrželi dlouho.Na světle a relat.teple zblednou,nežerou atd.Ale Šárce by se líbili,jsou slepí :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2013 17:18 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Iloveo
Jméno jí můžeš nechat,je to holka ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2013 17:16 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Eva_R
Těžko říct,od kolika cm se rozpozná pohlaví,jednou to prostě začne být vidět třeba i podle stavby těla ještě před tím,než to poznáš podle zadku :) .Jestli je tahle fotka aladárek,na prozatím 80% to bude aladarka :-D .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2013 16:46 Muž DrChila [243] Re: Iloveo
no to si koupíš při narození a přežije tě to:-D
A teď moje přidám ale do svý prezentace axoloty na podívání pro aldara
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2013 16:23 Žena Iloveo [11] - ObojživelníciRe: DrChila
Ja som sa tiez iba teraz dozvedela o jeho existencie!!! Ale je to podla mna krasny zivocich!!! a docitala som sa o nom to že
"se dožívá průměrně 70let, nejvyšší odhadovaný věk je cca 100let." coze coze coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2013 14:37 Žena Iloveo [11] - Obojživelníci
Fotka k příspěvku to by som aj ja velmi rada vedela :) tento axik ma uz 15cm
akeho je pohlavia moja MAVIS? Dufam ze je to holka lebo ma holcicie meno X-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2013 13:12 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: aladar
Fotka k příspěvku Od kolika cm se to dá poznat? Ti tři mi připadají tam vzadu úplně stejní. Rozdíl je jenom v celkové velikosti.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2013 12:59 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: DrChila
Tak se jim podivej na řiť,velcí jsou dost,abys to poznal.Na fotce z 22.5.v nádobě jsou vidět z nejhoršího možného úhlu zvrchu,přesto to vypadá na samce a dvě holky.Stačí foto z boku a budeš to vědět hned. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2013 12:33 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: DrChila
Děláš si srandu?To je macarát z jugoslávie,nadává se mu Proteus anguinus,latiňák říká vše.Najdeš ho v jeskyních na severu chorvatska a na několika dalších lokalitách.Zbytek si najdi na netu,nemam čas,VAŘIM

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [51] ...... 73 74

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 73001x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1056-axolotl-mexicky?od=2501