Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Axolotl mexický

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Žáby, Mloci 

Přejít na předchozí stránku 14 Přejít na další stránku   1  
Axolotl mexický
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2016 20:39 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: SonaBambi
Pokud papa normalně, není to štrkem, předpokládám, že i kadí. To by jinak nemohl. Jejich organismus jim při zácpě příjem potravy nedovolí.To je ostatně nastavené u všech zvířat. Tvá samička může být lehce zaplynovaná, někdy stačí jeden šprajclý kamínek, který povolí pokračování trávicího procesu, záleží na frakci - velikosti štěrku a také na dispozicích axe.Mě se zdá, pokud je aktivní, v pořádku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2016 00:16 SonaBambi
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Vie mi niekto poradit?
Mam noveho maleho axa a strasne sa mi nafukol..v akvarku mal akvarijny strk a myslim ze mi ho mohol zjest. Dnes som mu ho vybrala prec..papa normalne aj plava a reaguje akurat ma velmi velke brusko. Je to normalne? Popripade co spravit ako mu pomoct? Mam aj jedneho velkeho ale ten ako maly nikdy strk nemal tak som takyto problem nemala. Fotky su take ake sa mi podarili odfotit keby bolo treba skusim pofotit dalsie. Dakujem
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2016 20:34 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: JessicaJapik
Pravdépodobně je v pořádku. Relaxační polohy axů neznají mezí. Moji někdy spí na hladině na boku a vystrčí nohy nad hladinu. Někdy usnou tak, že vypadají jako mrtvola. Jednoho goldena jsem vyndal a na zemi fotil. Pořád spal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2016 20:26 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Alandra
Je to zdravá samička, zbytek napsala tyna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2016 13:16 Žena JessicaJapik [2]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Prišla som domov a myslela som si že zomrel.Keď som do neho ťukla tak plával dole ale zrazu ho stále vyplavovalo hore a stále je iba hore :(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2016 07:02 Žena tyna181190 [27] - Axolotlové a žebrovníciRe: Alandra
Ahoj podle mého se nemáš čeho bát. Jde o pigment. Moji axíci to mají taky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2016 20:00 Alandra – Axolotl - zeleno-bílé skvrny
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahojte, prosím o radu. Mému hnědému Axíkovi se na těle objevily zeleno-bílé skvrny. Nemám s tím zkušenosti. Chovám ho v 64l akváriu ještě s menším bílým axolotlem. Do vody jsem přikápla malachitovou zeleň, ale jen kapku. Nechci jim ublížit a experimentovat. Žere normálně a aktivní je taky. U druhého axíka nepozoruji žádné příznaky. Četla jsem na fóru o plísni, ovšem ty tečky mu nejdou setřít. Má s tím prosím někdo zkušenost? Poradí mi někdo? Přikládám fotky sad
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2016 12:46 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: puffie
Je to holka, pozice na foto není úplně dobrá, naštěstí je vidět menší hlava a krátký ocas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2016 12:41 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: ludvik
Mne technika nemá moc ráda, ale díky, s Horami kutnými jsem velmi spjatý, zrovna tam jedu.Kutnohorští chovatelé jsou se mnou 15 let v kontaktu a přispívají svými odchovy k udržení kvality jedinců

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2016 19:40 Žena puffie [6]
Fotka k příspěvku Tak děvče či chlapec? :)
Už bych ráda pojmenovala po, skoro, roce.
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2016 08:21 Muž aladar [902] - Obojživelníci – Dodatek
Jardu znám,Viničnou jsem prošel.To, co jsi psal o end. disruptorech, může mít reálný základ právě kvúli tomu, a teď to napíšu nevědecky,ˇženský jsou víc ženský a chlapi míň chlapy. Ovšem souvislostí je tam mnohem víc, nejen hormony. Tím že všechny faktory se propojují, mohou na tom pracovat (bez masírky) pouze lidé, kteří znají přírodní vědy v souvislostech.Nakonec na to přijdeme, záleží na času určenému jim a penězích.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2016 22:50 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: DaveLister
Děkuji za přednášku, dělám je sám.Prioritou při výzkumu problémů s axy je jejich nekontrolovaná prokříženost, kdy se jejich genetické základny bezmyšlenkovitě mění, což má za důsledek neustálé problémy se zdravím a samotným vývinem.Zajisté se axové na podobné testy používají, my jsme se špičkovými vědci na univerzitě nenašli ani stopové prvky z okolního prostředí, které by ovlivňovaly jejich genom.Zřejmě si s nimi umí poradit, ovšem mají jiné slabosti v metabolismu.Je to daň za jejich odloučený evoluční vývoj bez akcí a reakcí z okolního prostředí.I ty nejpodrobnější testy nedokázaly nic.Ale najít se to musí, protože problém je, a každým rokem je jich víc.Škoda, že se nedováží nová krev z přírody, leccos by nám to objasnilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2016 16:13 Muž DaveLister [478] Re: aladar
Samozřejmě, že se nepoužívají, ale jsou všude kolem, mimo jiné i v pitné vodě. V tom je ten problém. Mají s tím problém už i ryby v řekách a nedivil bych se, kdyby s tím měl problém třeba i ten axolotl v chovu. Axolotl je na ně značně citlivý, používá se i jako modelový organismus při jejich výzkumu.

Doporučuji přednášku o endokrinních disruptorech... www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2016 16:09 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: DaveLister
Tyto látky se v chovu obojživelníků nepoužívají.Startují hormonální systém, probouzejí estrogeny nepřirozeným způsobem.Možná jinde se hodí, ale v případě axů aspol. jsou kontraproduktivní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2016 12:58 Muž DaveLister [478] Re: aladar
Tak mě tak napadlo, zda by za tím nemohly být nyní populární endokrinní disruptory ve vodě. Možná by stálo za to zkusit je z vody odstranit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   17.03.2016 18:50 Muž aladar [902] - Obojživelníci
Vracím se z Hor Kutných a po hovoru s Jahodou vyšlo najevo, že jeho dodavatel kvalitních axů má stejné problémy jako já. Líné samce.Holky se roztahují a samci na to prdí.Další termín odchovů je říjen. Něco prý má, mají dva cm. Podle výpočtů, budou li stát za to, mi to vychází na červen, až budou mít mezi sedmi osmi cm.Rozmnožovat se můžou od jara.Důležité je udržet chov nekřížených jedinců.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2016 22:03 Žena JessicaJapik [2] – Kúpim malého Axolotla
Zdravím viete o niekom kto predáva mladých axolotlov,ktorý nembudú mať zdravotné problémy ako má teraz môj? :) Poprosím len slovenských predajcov alebo v podstate chovatelov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2016 01:07 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: precan
Vidím samé holky.Pokud seženeš dobrého samce, nevyměňuj vodu,roztáhnou nohy samy.Až dojde k převzetí spermatoforů, vyměn polovinu vody, pak už nebude čas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2016 18:18 precan Re: aladar
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku I já jsem z ní nadšená :) padla mi do oka na včerejší burze v Brně, pán byl z Ostravy a měl tam moc hezké kousky. Po hodině jsem se vrátila a vzala ještě albína, kterého jsem dosud nemohla sehnat. Vzhledem k tomu že tvarově je stejnej jak tmavá, tak mám další holku do sbírky. potlesk a ráda budu vědět o více chovatelích s kvalitními chovy. Zatím vím teda o panu Krčmářovi z Ostravy, dále pan Livonec z Litoměřic (měla jsem možnost se kouknout do garáže která je plná akvárek s Axolotli, a věřte že některé dospělé kousky byly naprosto úchvatné! ) a pan Miklanek od Nymburka, nechová je, ale dováží mu někdo z Ostravy moc pěkné. Je možné že stejný pán co mám od něj tyhle dvě holky. Časem zjistím. Budu ráda za nové info :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2016 10:22 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: precan
Tohle je holka jak ze žurnálu.Bude to chtít chlapa.Lesby schow k potomkům nevedou.Vzhledem k tomu, jak vypadá, mohla by mít slušné dispozice.Vyplatí se najít samce, který stojí za to.Zítra jedu do Hor Kutných, zeptám se Jahody na dodavatele.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2016 16:52 precan – Nový přírustek
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tak jestli je i tohle holka, tak mám doma samý baby :-D coze
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2016 10:38 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: precan
Je to Františka.Potírat hypermanganem je velmi rizikové, mají citlivou kůži a reagují na každou chemickou složku.Tento postup by byl kontraproduktivní.Manganistan je v případě potřeby dokonale rozmíchat v nádobě, krystaly se uvolňují min. deset minut i při míchání.Raději déle, i zbytkové množství na dně dokáže změnit koncentraci.Pokud jde o lehké zaplísnění a akvárium má větší objem, může být roztok silnější, tzn. může být fialový.Ovšem počítej druhý den s výměnou poloviny vody.Hypermangan je velmi účiný a zároveň nebezpečný.Voda v akváriu by neměla přesáhnout růžovou barvu.Při vyšší koncentraci dochází k nekrotizaci ocasního lemu a žaber.Mě zachránil osmisethlavý odchov, jen jsem se v práci trochu klepal, jestli jsem dal správnou koncentraci.Dopadlo to dobře.Pokud to budeš dělat poprvé, bude lepší být doma.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2016 00:07 precan Re: aladar
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý večer, prosím o radu jestli máme doma Františku nebo Františka potlesk a ještě bych se zeptala na tu plíseň co má, někde jsem četla udělat roztok hypermanganu (nevím jak silný) a každý den mu zaplísněnou část potírat, je postup správný, nebo máte osvědčený nějaký jiný? děkuji hmm
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2016 22:12 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: JessicaJapik
Máš tam velké kameny.Většinou to zvládnou ale neriskuj to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2016 21:46 Žena JessicaJapik [2]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zas vyvádza
Načapala som ho pri tom ako dal do huby velky kameň a keďže sa mu nezmestil tak ho vyplul
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.03.2016 17:18 precan Re: tralalali
Pan Livonec? nebo je tam ještě nějaký jiný, kterého jsem zatím nevypátrala hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2016 16:22 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: tralalali
Záleží na velikosti a zdravotním stavu.Logicky čím starší, tím déle.U dospělých,pokud dojde k úplnému utržení min. dva měsíce, ale spíš tři.Pokud prijde o oko ještě o měsíc déle, než se mu vyvine nové.U mladších dobře krmených jedinců s podporou např. plastinu se dá původní velikost končetiny vyřešit zhruba do měsíce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2016 16:04 tralalali Re: aladar
Proto jsem se zeptala...velkochovatel z Litoměřic od kterého je máme mi to o tom zapouzdření říkal, tak se mi to nezdálo,proto se ptám tady za asi jak dlouho trvá než mu doroste celá nožička?dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2016 08:52 Muž Kublik [8] Re: aladar
Proto jsem napsal ze neznam odpoved, nikdy jsem to neslysel ani necetl, doufal jsem ze napises, protoze o nich vis snad vsechno co se da vedet a vzdy rad poradis palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2016 08:20 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: tralalali
Přestaňte se bavit o blbostech.Podívejte se na kost, která zůstala mému axovi po útoku druhého.Jejich regenerace je perfektní, pokud nejsou nemocní.Nějaké zapouzdření a řezání do kříže, to mohl napsat jen úplný Vůl.Nesmíte věřit všem kravinám, které se na Netu píšou.Z podobných hovadin bývám velmi rozčilen.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2016 10:09 Muž Kublik [8] Re: tralalali
Tak na tohle neznam odpoved, musi napsat nekdo skusenejsi :)
Mujmu zustala mala cast nohy, asi 3mm, neukousli mi ji uplne celou a ta mu pak zacala postupne rust ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2016 09:39 tralalali Re: Kublik
supr snad mu doroste, něco jsem přečetla o zapouzdření a pak se to musí prý křížem prozříznout ,jinak mu prý neprorazí a neporoste????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2016 20:14 Muž Kublik [8] Re: tralalali
Ahoj, muj taky o jednu prisel, trva to zatim asi mesic a uz ji ma skoro celou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2016 17:02 Žena JessicaJapik [2] – Veterinár
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tak veterinár mi dal pre môjho Trotla probiotikum vo forme striekačky,ktoré sa nakvape na jedlo.Zatial mu ešte jesť dávať nebudem ale potom to vyskúšam :) pridávam dnešné fotky
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2016 15:16 tralalali – ahoj
Zdravim,mám dotaz, za jak dlouho doroste nožička axolotlu když mu ji celou druhý ukousl? díky za odpověd. Mám společně 3.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2016 19:12 Muž Kublik [8] Re: Shimamoto
Jasne, ja to chapu, cetl jsem si o tom. Vyskousim jak se jim povede spolu v tom velkym akvarku kdys povyroste a uvidim... pokud to nepojede, vymyslim jine reseni... ale diki za rady pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2016 17:15 Muž Shimamoto [492] Re: Kublik
Požírání menších rybek není jediné úskalí společného chovu drápatek s rybami - větší útočnější rybky zase můžou obtěžovat žábu. Drápatka do plné velikosti vyroste za necelý rok, její produkce odpadu je více než značná. Poláme ti rostliny. A vibrace a pohyb vody z akvarijních filtrů drápatky hodně stresují. To už i ten společný chov s axolotly je menší zlo, když to jinak "nejde":-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2016 15:59 Žena JessicaJapik [2] – Momentálne stav
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Momentalne vyzera takto
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2016 15:19 Muž Kublik [8] Re: JessicaJapik
Muj taky ne, alespon jsem si to nevsimnut. Pamatuji si, ze jak byl mensi, mnel podobnou skvrnu na brisku, ale to jsem pochopil jako zaludek, myslim ze se to i kdysi nekde na zacatku i psalo, ze jak jsou starsi, tak jim je vnitrnosti min videt... :-O
Vypada zdrave, prave mu hezky dorusta i noha, co mu kdysi ukousla rybicka, chudakovi sad
Jo a jeste jsem si vsimnul, ze ma dve bily skvrnky na hlave, ale to ma od zacatku, co ho mam doma a nijak se nemeni. To taky nevim co je...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2016 11:46 Žena JessicaJapik [2] Re: Kublik
Aj môj pláva a lezie po rastlinkách ale je nejaký moc bledunký a chorý.Predtým ten červyný flak nemal
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2016 09:24 Muž Kublik [8] – Cerveny flek
Vcera vecer, jak jsem kmil, vsiml jsem si na mensim axikovi, ma ten samej cerveny flek, jak tady niz nafotila JessicaJapik.
Axik se ma ale k svetu, plave, zral(vsiml jsem si to az pak), neni vubec nejak videt, ze by byl nemocny. Jenom ten flek :-(
Doufam, ze se z toho dostane :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2016 09:15 Muž Kublik [8] Re: Shimamoto
Jsem si jistej, ze je to drapatka vodni.
Mne prave v akvaristice rekli ze vyroste zaroven s rybama a nemnela by delat problemy. Ryby budou mit vsechny kolem 13-15cm v dospelosti. Akvarko dalsi urcite ne, uz ted mam tri smich
Jedina moznost byla krmit ji z ruky nebo tou pinzetou, jenze v 450tce se mi ji opravdu blbe hleda, proto jsem se zeptal...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.03.2016 23:05 Muž Shimamoto [492] Re: Kublik
Kublik napsal:se ve spolecnosti rybek asi moc nenazere

To mi na drápatku vodní moc nesedí, na cokoliv poživatelného - a aspoň trochu masitého - se tyto žáby divoce vrhají, není nic, co by je zastavilo před pořádnou baštou. A dají se snadno "ochočit" na krmení z ruky nebo pinzety. Jsi si jistý, že tvoje žába není menší (a mnohem bázlivější) příbuzný druh drápatečka malá?

Jinak s axolotly bych žádné drápatky nechoval. Měl jsem je kdysi nějaký čas (z nouze) s žebrovníky a dobrotu to nedělalo, žáby pomalým mlokům často ukradly žrádlo, i když jsem krmil z ruky. U axolotlů zase může být problém příležitostná agresivita, některé kusy v akváriu rády napadají své spoluobyvatele. Když si axové ukousnou nohu mezi sebou, nic se nestane, končetina jim rychle doroste, žábám ale dorůstají pouze prsty a ještě blbě, takže jedno nevrlé rafnutí a z žabky je invalida. Drápatky (a axolotli zvlášť) se zkrátka nedají dost dobře chovat s ničím jiným, radši si pořiď ještě jedno akvárium, nebo žábu vrať do obchodu.

EDIT: A k rybičkám drápatka už vůbec nepatří, rychle vyroste a pro dospělou žábu je běžné akvárium něco jako chutná bonboniéra:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2016 21:47 Orion – František nebo Františka?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku A ještě prosím o radu jestli je to Frantík nebo Františka :-P
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2016 21:07 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Kublik
Axové by měli být sami, drápatka by ale neměla vadit.Rybkami jako zpestření krmit můžeš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2016 19:13 Muž Kublik [8]
Ahojte, mam otazecku. Muzou byt v akvariu chovany spolu axelotlove a drapatka vodni? Mam jednu malou(4-5cm) a v 450l akva se ve spolecnosti rybek asi moc nenazere :-( Akvarko s axelotlama ma objem 60l a jsou tam dva, asi samec(cca 15cm) a samicka(cca 10cm). Netopim, ale voda si udrzuje okolo 22°C. Jde mi jenom o to, aby si navzajem neublizovali, nebo nevadili...
Az vyroste, pojede spatky do velkyho akvaria.
Jeste ohledne krmeni, muzu krmit malymi rybkami? Myslim neonky a zivorodky? Jenom jako spestreni stravy :-O diki
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2016 13:52 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Orion
Dvě holky jako víno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2016 13:50 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: JessicaJapik
Není to nekroza, nedokáži to určit.Platí, co jsem napsal předtím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2016 10:31 Orion – Kraken a Péťa
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Přeju hezký den :) tmavá si myslím že je slečna a co mi poradíte u zlatýho? hmm
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2016 21:12 Žena JessicaJapik [2] Re: aladar
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zopár fotiek.Keby mi aspoň ten foťák poriadne zaostroval
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [14] ...... 73 74

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 73001x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1056-axolotl-mexicky?od=651