Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Axolotl mexický

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Žáby, Mloci 

Přejít na předchozí stránku 66 Přejít na další stránku   1  
Axolotl mexický
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2013 23:19 Muž aladar [902] - Obojživelníci
Nevím,jestli bych měl z dalmatina radost,nebo se zalekl genetických přesmyček,které jim zřídka dávají víc než snížení odolnosti.Ovšem evoluce počítá i s náhodou coby vylepšením gen.dispo.které se v případě úspěchu testují,ukládají a dávají vzniknout nové subsp.či rovnou druhu.Myslím,že v mém /jejich/případě půjde sice o vodního psa,nicméně pravděpodobně na úrovni českého ořecha,který si vybere decentně jen jednu barvu a o fasádě psa ze Seznamu si může nechat zdát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2013 22:18 Muž DrChila [243]
Aby z toho neměl dalmatýna:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2013 22:11 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: aladar
aladar napsal: Dneska jsem zjistil,že jedna mladá samice má pravé oko červené,levé černé.Znamená to jediné,jejich rodiče coby přírodní formy dokáží produkovat nejen bílé xantory,ale i pravé albíny.

A něco takového by nebylo? :) www.ambystoma.de/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2013 18:32 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Eva_R
Líhnou se od čtvrtka,zatím jsou všichni tmaví a žraví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2013 17:51 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: aladar
Takže už je vylíhnuto? Co barvy, půjde to rozeznat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2013 14:36 Muž aladar [902] - Obojživelníci
Larvy vesele prohánějí sebe i mne.Planktonu je podezřele málo,což se nedá říci o hejnu minikombajnů v nádrži.Časová tíseň mne přinutila přemýšlet o artemiích.PS:nejnovější fotky jsem už pochopil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2013 13:54 Muž aladar [902] - Obojživelníci – já a technika
To mi tedy přátelé vysvětlete,když se dívám na úvodní stranu,kde se objevily i nádrže DrChily,pak jdu na své stránky,přidám čtyři fotky a po návratu na hl.stranu se tam objeví má nádrž,aniž bych o to stál,navíc to vypadá jako reakce.Nevím,co jsem udělal,ale záměr to nebyl :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2013 17:09 Muž DrChila [243]
Teď sem byl u nás v HB koukout co maj za rybičky a měli tam Čolky východní s krásnym červeným bříškem akorád byli strašně malý a nemám už žádný volný akvárko takže nic tka hezkýho mít nebudu:(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2013 13:26 Muž DrChila [243]
Už asi vim jak to udělám:) Až se vnější filtrace ztratí do skříně pod akváriem né jako teď že je vedle akvárka ve stejný vejšce tak bude tam spousta volnýho místa tak bych mohl nechat slepit akvárko pro axoloty:) 100cm x 40cm x výška 35cm (hladina tak 25cm)by jim měla stačit si myslim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2013 09:34 Muž DrChila [243] Re: aladar
Můžu ti říct ale že to tam je docela na hlavu....
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2013 00:10 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: DrChila
Myslím,že Tvé místo na psychiatrii je adekvátní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2013 23:21 Muž DrChila [243] Re: aladar
Teď jde o to jestli umírá ten kdo odpovídá a nebo zvíře:-D A nebo oba najednou což je docela dost reálná možnost občas:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.01.2013 20:20 Muž aladar [902] - Obojživelníci
Poprosil bych některé účastníky diskuse,kteří žádají o radu jiné,aby si ve vlastním zájmu dali práci s definicí problému.Vyždímat informace,vedoucí k řešení,trvá někdy dlouho,dochází k nedorozuměním a zbytečným úmrtím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2013 19:07 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Lenka
Lenko, patentky nestačí, něco přidej, ať se maj fakt dobře. A jak to pořád myslíš, že krmíš vajíčka, to myslíš asi ty už rozplavané larvičky? Ty se ale taky nekrmí sušeným.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2013 17:17 Lenka
děkuji za odpověď.Nemyslela jsem sušené krmení pro velký axolotly ale pro ty vajíčka stejně i tu výměnu vody.Já ty velké krmím normálníma patentkama.Ale jak píšete snad to byl opravdu jen pokus.Zdají se mi ještě příliš mladí já sama je mám asi skoro rok a teprve začínají opravdu růst.Tito moji miláčci jsou zachráněni.Majitelé je z jakýchkoliv důvodů nechtěli nebo byli abnormálně chudí.Naštěstí u mne jsou již 2x širší.Za chvíli budu muset pořídit větší akvárium. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2013 13:15 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: DrChila
Jestli je teď začneš překrmovat bioaktivním krmením,hrozí reálné nebezpečí plynatosti v důsledku aktivity bakterií,na které nejsou připraveni.Tentokrát "překrmením"neuhynou u dna,nýbrž na hladině,bez ohledu na vodní sloupec,který bych doporučil zvýšit kvůli snížení koncentrace nečistot.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2013 12:34 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: DrChila
Asi maj po té dlouhé dietě hlad. Akorát nevím, proč bys tam házel křečka. Hoď tam rybu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2013 12:29 Muž DrChila [243] Re: Eva_R
to fakt neni možný teď hodit do akvárka třeba křečka myslim že by měl smůlu dělal by pohyb a asi první co by se stalo že by ho dělat přestal protože by mu ukousli nožičky:-D dou mi po ruce o vši co se momentálně ve vodě hejbne asi mim chutnalo a chtěj další nášup.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2013 12:23 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: DrChila
Asi zatím tam měli málo bordelu, protože žrali sušený řízky. Když budeš krmit rybím masem, hov.srdcem a ideálně žížalama, bude tam exkrementů :-) dost. Fakt bych to nepodceňovala, 40l na pět větších axolotlů je málo. Abys pak nenapsal že umřeli a nevíš proč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2013 12:15 Muž DrChila [243] Re: Eva_R
no tak odkalovat se to moc nemusí:-D tam maj málo bordelu... tak byl malej kousek masa z polívky... tak sem jim to zkusil dát málem se tam kvůli tomu zabili... to je neuvěřitelný co to snima udělá to maso:-D Jak povídal aldar asi maj radši něco jinýho než sušený řízky
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2013 11:55 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: DrChila
To by bylo fajn palec Teď to chce ale zvýšenou péči (často odkalovat) ať ti do té doby vydrží ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2013 10:07 Muž DrChila [243] Re: Eva_R
Ale pokud chceš náladu zase zlepšit tak do půl roku bych chtěl koupit nějakou hezkou 450tku nebo aspon 300ku a co 130 by byla jenom jejich:) což je nějakejch hezkejch 15 a víc peněz jelikož nechci lepený od sklenáře... Docela bych se bál že taková povodeň už by moc slasit nešla:-D Prdlo mi jednou akvárko 30l u bratránků měli tam koberec a vysušovali to tam tejden... mi máme plovoucí podlahu byla by to konečně ta pravá plovoucí podlaha:-D A taky sem přemejšlel že by mohly bejt na podlaze ale to sem v zápětí zavrhnul i když by je to chladilo myslim si že v létě by tam měli našeho loveckýho psa uprostřed nádrže protože jí když je teplo tak si lehne do potoka a nikam nechce jít. Doma se zase opře o nefunkční topení a chladí se.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2013 09:57 Muž DrChila [243] Re: Eva_R
Pokud chceš skazit náladu tak bohužel je spolu mám jak 3 bílí tak 2 černý. A dneska se půjdu koupit nějaký dobrý jídlo pro ně aby si na mě nestěžovali a naporcuju to na talířky. ty černý na tim videu nejsou moc vidět abych pravdu řekl spíš vůbec i v max velikosti
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2013 20:19 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: DrChila
To nebylo na tebe.
Viděla jsem tvoje video ze včerejška, jsou tam jenom tři axíci, ty tmavé s nima nemáš? To by bylo dobře, aspoň pro ně o kousek víc místa :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2013 19:34 Muž DrChila [243] Re: Eva_R
a to mi pomůže k čemu? :-D v rozhodnutí kolik talířku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2013 19:26 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: aladar
aladar napsal: Nevím,jak se dávají palce a nádrže do oblíbených.Jdu se projít.Do Stromovky.

:)

Jak se dávaj palce už víš, když by ses přehmát, dá se to zrušit - kliknout myslím do 15 minut zase na ten palec. A jak dávat nádrže do oblíbených - otevřeš mojí nádrž :) a vlevo nahoře, vedle názvu, je taková šedá hvězdička. Na ní klikni a hotovo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2013 19:20 Muž DrChila [243] Re: aladar
Mám talířek... Ale momentálně řešim jestli budou jíst každej ze svýho že bych jim je popsal a nebo z jednoho. A netušim jestli v těch svejch rukách udržej příbor ktere jsem taky našel u svejch panenek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2013 18:32 Muž DrChila [243] Re: Eva_R
Fotka k příspěvku Och tak to děkuji za odpověď já to tam nikde neviděl a momentálně sem to začal číst celý tohle forum od začátku... mimochodem jsou paví očka dost kalorický? :-D nemám vybrat nějakou jinačí rychle množící se rybu?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2013 18:20 Muž aladar [902] - Obojživelníci
Nevím,jak se dávají palce a nádrže do oblíbených.Jdu se projít.Do Stromovky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2013 15:17 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: DrChila
Ano, Aladar psal RYBÍ maso.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.01.2013 15:16 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: aladar
smich
Vydrž, zase bude líp palec

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2013 15:13 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: DrChila
A teď vážně.Co máš koupit a jak s tí naložit jsem už psal.Na krmení použij pinzetu,špejli atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.01.2013 14:00 Muž aladar [902] - Obojživelníci
Tak hele,dostal jsem chřipku,nepříjemnou,moje slečna to dostala,je nepříjemná,můj investor to asi dostal taky,protože jsem ještě nic nedostal.Jestli ses rozhodl mne dorazit,dej jim na dno akvária misku s krmením,vyfoť to a já půjdu s lanem do Stromovky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2013 10:44 Muž DrChila [243] Re: aladar
A jestli maso má bejt kuřecí či vepřoví nebo hovězí:) moc děkuju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2013 06:38 Muž DrChila [243] Re: aladar
aha... tak to jsem chtěl vědět:) takže normální(liboví) maso jedi živí rybky a jednou sem kupovat ty mražený patentky a když sem je stim krmil tak nějak pomřeli tak stim mám blbou zkušenost jakejkoliv návrh jak to jídlo zlepšit rád si přečtu(například zalejt vroucí vodou nebo nevim)... to asi založim chovnou stanici pro paví očka:-D se se množej parádně:-D a sou relativně malý takže se snima moc prát nebudou. A ještě technická otázka... Na dně mám jemnej písek a maso se nejspíš potopí takže asi jim tam budu muset dát misku aby to maso nejedli s pískem ne? Momentálně sou naučený jíst z hladiny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.01.2013 02:24 Muž aladar [902] - Obojživelníci
Přes den jsem spal,teď strašim.Prosím všechny chovatele axolotlů,kteří krmí sušeným,aby se odpoutali od jednoduchosti chovu.Nemáte li náladu chodit na žížaly,stavte se v obchodu,kupte rybu nebo srdce,rozdělte to,část zamražte,zbytek dejte do kelímku s vodou do lednice,vodu měňte do zkrmení.Biologicky aktivní potrava je stejně riziková jako přechod na silnici.Je nutná pro chod organismu,nemůže si celý život vyrábět adenosintrifosfáty z vloček.Zkuste něco,co jim voní,jako Vám,nemyslím vařené :-) Probouzí to v nich živočišnost,někdy velmi překvapující.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2013 16:27 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Lenka
Ok,pravý důvod,proč jsem doma,je doléčení chřipky a únava z prášků,které nemusím.Lenko,žádnou chybu jste neudělala,ale faktorů,které toto způsobují,je mnoho.Zřejmě šlo jen o pokus,který dělají v průběhu roku i ti moji.Otázek,které by to ujasnily,je asi deset.Pro začátek by stačilo vysvětlit vločkové krmení,které mne podvědomě děsí a důvod každodenní výměny vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2013 12:39 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: aladar
aladar napsal: Co za něj?Pět kilo křečků,nebo malý příspěvek na nákup nového mikroskopu,abych toho samce našel dřív než za půl roku,pakatel,380 000. :-D

:) Tak jo, pak se domluvíme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2013 12:30 Lenka
Po 7 dnech mám úhyn všech vajíček.Teplota vody se pohybuje 19-21st.Mám první snůšku a odděleně od rodičů samozřejmě.Denně jsem měnila vodu a krmení vločkové sušené.Nevím kde se stala chyba.Poradíte?děkuji sad ještě tedy musím dodat že mám dvě samice a dva samce a nejsou ze stejného chovu takže nejsou příbuzní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   11.01.2013 12:23 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: DrChila
Profesionalita chovu netkví v dokonalém prostředí,ani krmení.Je to sounáležitost,pochopení a přátelství.Vědomosti o chovaných tvorech jsou důležité,ne však rozhodující.Pokud se k nim nebudeš chovat povrchně,odmění se Ti sami,stačí si rozmyslet,proč je máš :-) ,pak to přijde samo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2013 12:22 Lenka
Po 7 dnech mám úhyn všech vajíček.Teplota vody se pohybuje 19-21st.Mám první snůšku a odděleně od rodičů samozřejmě.Denně jsem měnila vodu a krmení vločkové sušené.Nevím kde se stala chyba.Poradíte?děkuji sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.01.2013 11:46 Muž aladar [902] - Obojživelníci
Fotka k příspěvku Oba
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.01.2013 11:46 Muž aladar [902] - Obojživelníci
Fotka k příspěvku Omyl,dostali mě
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2013 11:43 Muž aladar [902] - Obojživelníci
Fotka k příspěvku Metrologii jistě nerozumí,tak se vystavují u všeho s čísly
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2013 11:37 Muž DrChila [243] Re: aladar
a co jim ty daváš? jako v lete mouchy zizaly kobylky ale ted nevim co
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2013 11:36 Muž aladar [902] - Obojživelníci – Měření
Fotka k příspěvku Na dnešek jsem vyhlásil volno,měření a vážení.(2krát ročně).Zprvu jsem si myslel,že to špatně pochopili
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2013 11:29 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: DrChila
Třeba chtějí víc,než sušené řízky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2013 10:06 Muž DrChila [243] Re: aladar
tak to já je mám 2 roky a vůbec nic se neděje v akvárku:-D mám je u okna pouze a mají pernamentně 20°C přes zimu sem je chtěl dát na okno na parapet ale akvárko je velký takže to nevyšlo. A čim je krmíš? Já to kmim sušenejma krevetkama a nebo ráčkama nebo co to je
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2013 23:56 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Eva_R
Co za něj?Pět kilo křečků,nebo malý příspěvek na nákup nového mikroskopu,abych toho samce našel dřív než za půl roku,pakatel,380 000. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.01.2013 23:43 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: DrChila
Milý kolego :-) ani nevíte,jak rád bych je zchladil.Mám je v pokojové teplotě na zemi,19 st.,neprovádím žádné doporučované změny,oni mají své hodiny(to zní dobře,když se o měsíc předběhli) :) Jsou neustále aktivní,mají polosnůšky během roku,aby se připravili na tu rozhodující.Rozdíly v sexualitě zvířat podle prostředí jsem pozoroval už kdysi coby student v zoo.Některé práce na toto téma ještě někde mám,ale mohu li to zbagatelizovat,neřeknu víc než farmář bez diplomu:dejte zvířatům,co chtějí a udělají,co chcete.Vystavovat,nebo množit.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [66] ...... 73 74

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 73001x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1056-axolotl-mexicky?od=3251