Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Axolotl mexický

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Žáby, Mloci 

Přejít na předchozí stránku 23 Přejít na další stránku   1  
Axolotl mexický
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2015 11:44 barra – muzu dat malym axolotlum zive cervy?
Chci se zeptat, mam 2 male asi 6cm axolotly a zatim jsem je krmila patentkama..dnes jsem koupila cervy kostni..jsou malinky, tak snad jim pujdou dobre snist, akorat nevim jestli jim mam mackat hlavicku a zabit je a nebo jim je podavat zive..bojim se aby jim nevylezali z tlamicky ven..:) dekuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2015 23:35 Muž aladar [896] - ObojživelníciRe: Spata
Psala jsi něco o osmi stupních.Můžeš jít ještě o půlku dolu, ale znovu..nekrmit :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2015 19:31 Spata - ObojživelníciRe: aladar
:-) Diky, budu ji hlidat, aby mi nezrampouchovatela =) Ozvu se, az nastane nejaka zmena stavu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2015 21:23 Muž aladar [896] - ObojživelníciRe: Spata
Až bude mít krystalky na žábrách, tak to začni hlídat :-) S Petrem a Aldo Olexou jsem svého času dělal, v roce tuším 86 se podařil první odchov suchozemských želv v republice.Princip líhně a vše okolo tehdy za pomoci text.zpracování Ivana Vergnera zveřejnil Vláďa Galčík ve dvanácti letech,protože to byl on.Do axolotlů fušuje taky od mala,,ale u nich zatím zůstal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2015 14:49 Spata - ObojživelníciRe: aladar
Díky moc =). S panem Velenským jsem absolvovala exkurzi v ZOO Praha v rámci předmětu Batracho a herpetologie a patřím mezi jeho tiché obdivovatele. Co on dokáže pro plazy a obojživelníky vymyslet, zrealizovat a dovést k úspěšnému konci, no prostě smekám =). Jinak ještě zpět k axům, prosím Tě, jaká je spodní teplotní hranice v akva, kterou ještě snesou bez úhony? Mám akva s asi Barnabetou na půdě, venku nám přituhlo a teplota mi klesla na 8 stupňů. Není to už moc? Nerada bych to přepískla =/.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2015 14:06 Muž aladar [896] - ObojživelníciRe: Spata
To už je lepší.Teď vidím, že mne nemátla druhá fotka z 5.2.,ale první.Kdybych mel k dispozici pouze tu, prohlásil bych samec.Na všech ostatních jsou vidět znaky samice, tj.kratší mohutnější břicho a široký kořen ocasu.Ovšem tvar hlavy,výraz a koutky jsou typické pro samce.Tito jedinci nás nutí přemýšlet.Možná má skutečně dispozice k hormonálním změnám,všechny druhy zvířat mají máloprocentní jedince, ve většině případů se ovšem jedná o evoluční pozůstatek sichru přežití druhu.Vtěsnám sem něco neaxolotího, ale souvisejícího.Od dob Darwina či Linného panoval naprosto jednoznačný a neměnný model, že samice, množící se parthenogeneticky, čili bez samce, produkují pouze samice coby své klony.Tlačili nám to do hlavy jak v čakovické spec.třídě chovatele cizokrajných zvířat,v zoo i na fakultě.Kolega z pražské zoo Petr Velenský, skromný machr,který rozmnoží, na co sáhne,se po příjezdu komodských varanů pustil do díla a výsledek je následný.Aranka nakladla vejce,ač byla v tu dobu bez samce.Partenogeneze u komoďáků, bez přehánění světová senzace v kruzích biologů.Pak přišla druhá rána, vylíhli se samci.Máme se ještě hodně co učit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2015 10:09 Spata - ObojživelníciRe: aladar
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Staci takhle? Ta posledni je mesic stara, zbytek jeste za plne sily.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2015 01:46 Muž aladar [896] - Obojživelníci
Fotka k příspěvku zrovna Samice a dva genetičtí příživníci.Tak všem dobrou noc.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2015 01:40 Muž aladar [896] - Obojživelníci
Popravdě mne druhá fotka mate.Bude to chtít ještě jednu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2015 01:16 Muž aladar [896] - ObojživelníciRe: Spata
Nemocného nekrmit.Absolutní zákaz a nechci to rozebírat, je moc pozdě.Axové pohlavně dospívají v sedmi až osmi měsících.Škoda že jsi nedala fotku hlavy, podle ní určim pohlaví spolehlivěji.Zduřelá kloaka je možná v tomto případě spíš kvůli problémům se zažíváním,ale dovolím si být střelec, podle tvaru ocasu budeš muset Barnabetu škrtnout.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2015 15:39 Žena tyna181190 [27] - Axolotlové a žebrovníciRe: aladar
Krevety mým axíkům chutná mám to vyzkoušený...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2015 12:31 Spata - Axolotlové a žebrovníci – Axik
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj všichni, hlásím změnu. Zduřelá kloaka?? Teď co budu psát, berte, prosím, s rezervou. Řekněme, že přemýšlím nahlas. Nejsem zkušený chovatel, mám jen dva axe a tenhle je starší, odhaduji cca rok a půl až tři čtvrtě. Někde jsem četla, že axové dospívají do dvou let. Je možné, že změny teplot u něj vyvolaly nebo urychlily "dospělost"? Také v období rozmnožování nemusejí přijímat potravu? Můj Barnabáš (Barnabeta =)) pořádně baštil naposledy cca v půlce listopadu. Což bych předpokládala, že za tři měsíce z něj bude vychrtlinka. Není tak oplácaný, jak býval, ale nevypadá zle. Není to všechno jen nějaký extrémní výsledek hormonálních změn? Asi je tohle všechno moc vybájené, jen se tomu snažím přijít na kloub =/. Díky všem za případnou odezvu ;)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2015 09:10 Spata - Axolotlové a žebrovníci – Axik
Ahoj vsem, ted jsem mela trosku na pilno, tak jsem nestihala se tu objevit. Axika mam stale v chladne vode, toho sajrajtiku ze sebe vypousti vic. A porad zradlo jen prehodi trikrat v tlamine a sup s nim ven. Snad se s tim popere :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.02.2015 10:36 Muž aladar [896] - Obojživelníci
Fotka k příspěvku Losos, treska, krevety.To je život.První dvě položky máme doma stále, krevety zkouším poprvé.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.02.2015 16:55 Muž aladar [896] - ObojživelníciRe: Eva_R
To bychom ztratili jednu z možností nadávat na starosti s odchovem.Na druhou stranu mít místo osmiset prcků jednoho, který vypadne a s pohledem říkajícím mámo já mám hlad se mi zakousne do prstu taky není špatný :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.02.2015 16:44 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: aladar
Pěknej výměšek :) Škoda, že takhle axíci nerodí, jako delfíni :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.02.2015 14:42 Muž aladar [896] - Obojživelníci
Fotka k příspěvku skoro to vypadá na bílý výměšek z kloaky :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   21.01.2015 18:10 Muž aladar [896] - ObojživelníciRe: Spata
Hezký podvečer, tak pojďme na to.Včera jsem se dušoval, že nebudu brojit proti paní V., nicméně mi to nedá,její informace jsou velmi neprofesionální a selsky řečeno odbyté.Axové jsou velmi tvrdí, ale jejich zažívací systém je pro ně v mnoha případech likvidační.Prvním důvodem je nepřirozená prokříženost, která zhoršuje kvalitu genofondu, díky čemuž axové umírají stylem syndrom náhlého úmrtí.Ve Vašem axovi se něco děje, s největší pravděpodobností jde o kulturu bakterií, která se početně dostala nad limit jeho imunity.Je to nepřenosné, ale velmi invazivní, většinou se to týká výměšků,které jsou dost jedovaté i pro vyšší obratlovce.Nedávno jsem tu psal, že axové nejsou glaciální relikty.A víte, že vlastně jsou?Bakterie,které svými produkty ovládají receptory, jež otvírají iontové kanálky do buněčných membrán,mají podstatnou nevýhodu.Daří se jim v teple a nesnáší zimu.A to je voda na mlýn axolotlům,kteří díky tomu v jednom horském jezeře přežili dodnes.Moje podezření je tak velké, že doporučuji co nejstudenější vodu bez výkyvú, pro axolotla to bude peřinka a pro bakterie postupný( několik týdnů) konec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2015 20:40 Muž aladar [896] - ObojživelníciRe: Eva_R
Dobrý vecer, omlouvám se vsem na foru.Vracím se pozdě a pravidelně dostávám kapky od ženy,Vcera jsem napsal smysluplnou sofistikovanou odpoved, ale přeskočilo mi to třikrát zpět na seznam,ale ona potřebovala vyřešit pralinky krabičky.Šéfuje deseti lidem,ja taky.Nechte mi alespoň den,jsem velmi unavený
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2015 07:11 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Spata
Tak aspoň ti paraziti jsou vyloučení, co s tím dál, aladare?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2015 00:41 Muž aladar [896] - ObojživelníciRe: Spata
Pevný spermatofor u samice, gratuluji paní veterinářko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2015 12:34 Spata - Obojživelníci – Parazit?
Zdravim vsechny, tak bily utvar jsem odebrala, pod lupou jsem zadnou strukturu nerozeznala. Zaroven jsem vzorek odeslala pani veterinarce Vrskove, ktera jej prohledla: parazit zadny, celkove to vypadalo jako nejaka amorfni hmota, s nejvetsi pravdepodobnosti se jednalo o spermatofor a parazitarni infekce je temer vyloucena. Axik porad hmotu vylucuje a potravu plive. Ten spermatofor se mi moc nezda, do ted jsem si myslela, ze je to slecna (za rok a pul zadna znamka zdureni u kloaky). Ale zkusenost s rozmnozovanim u axu zatim nemam. Takze mi asi nezbyva nic jineho, nez cekat, jak se to dal vyvrbi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2015 18:58 kristyna8 - ObojživelníciRe: aladar
Moc děkuji za vysvětlení a rady. Doufám, že se nic nepřihodí tomu druhému. Mockrát děkuji a hezky zbytek dne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2015 21:28 Muž aladar [896] - ObojživelníciRe: kristyna8
S kousnutím červa do tlamy u zvířat obecně jsem se ještě nesetkal.Ani u sebe ( už je moc nejím).Ovšem i v tomto nepravděpodobném případě by došlo k poškození, která jsou jinak způsobena rozkousnutím vodních plžů či malých rybek s ostrými hřbetními ploutvemi.V tomto případě dochází během hojení ke změně chování postiženého jedince, která se projevuje nervozním plaváním, otevíráním tlamy a občasným točením kolem své osy.Vzhledem k tomu, že popisujete spíše letargickou odevzdanost, hádal bych to na problém uvnitř axe, který se ovšem nelehce diagnostikuje i na místě.Pokud si ani zkušený chovatel není jist,dělá v několikadenních intervalech různé změny ala pokus omyl a sleduje reakce.Univerzální radou s ledovou vodou to začíná, neboť nepomůže li to, máte alespoň více času na řešení problému.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2015 06:23 kristyna8 - ObojživelníciRe: aladar
Dobrý den, psala jsem sem před pár dny. Axik byl včera už moc divný a dneska mi umřel :'( bohužel nevím čím to mohlo být. Ten druhý krasně veliký a byli stejně staří. Když jsem je dala dohromady před 8 měsíci byli oba v pohodě. Je možný jak ho kousl ten červ, že to bylo kvůli tomu ? Koukala jsem mu do tlamicky a tam kam si myslim že ho kousl to měl červený. Nebo to mohla být i jiná příčina ? Děkuji a hezký zbytek dne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   10.01.2015 20:28 Muž aladar [896] - Obojživelníci
Fotka k příspěvku Názorný příklad kompletní regenerace přední nohy u dospělce po sedmi týdnech.Původní nehezké foto je zpět v příspěvku z 23.11.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2015 05:44 kristyna8 - ObojživelníciRe: aladar
Dobře, mockrát děkuji. A mám ještě jednu poznámku. Vůbec nereagu na žádný pohyb. Když jsem strčila prst do vody nebo jídlo oba hned koukali a zajímali se o to, ale ten nemocný se ani nepohne a kouká. Uvidím no, ale moc děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2015 22:00 Muž aladar [896] - ObojživelníciRe: kristyna8
Mohu Vás ujistit,že červ ho nekousl a na vině není.Rychlé hubnutí u axů je známkou závažnějších potíží trávicích či celkově metabolických.Zdravý jedinec vydrží při správné "teplotě" mnoho měsíců bez potravy.Patrně jde o náhodu, nebo má jiné dispozice, než kolega.Žábry jsou detektorem zdravotního stavu,ovšem ne vždy.Nechal bych je pohromadě a postiženého nenutil k příjmu potravy.Pokud do dvou vteřin nezareaguje na krmení, tak pryč s tím.Sledujte vývoj poškození žaber a nic zásadního neměňte.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2015 17:37 kristyna8 - Obojživelníci – problem s axikem
Dobry den, prosím Vás uz jsou to asi 3 tydny a muj axik nejak nema chut k jidlu. Predtim sned cervy a pak dalsi den plavali na hladine. Jenze posledni tyden nema vubec k nicemu chut. Drzim mu rybku pred pusou a nejevi zadny zajem. Je hodně pohubly a jeden konec žábry ma bílý. Myslím si, ze ho jeden červ kousl do pusy. Ma ji trosku oteklou. Nevim čim by to mohlo byt. Druhy axik jí pekne a nema zadny problem. Prosim Vás nevite cim to muze byt ? Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2014 14:49 Muž aladar [896] - ObojživelníciRe: Spata
Paraziti obecně disponují pravidelnou stavbou těla, což v tomhle případě není.Ihned po tomto vyfocení bych onu věc vzal u kloaky do pinzety a pouze v případě malého odporu vytáhl a strčil jen pod lupu.Můžou to být střevně opracované pevné vazy ryby nebo skutečně poškozený parazit, což z fota není poznat,ale už jen uchopením do pinzety ano.Ovšem ideální je najít to na dně,než to někdo z nich zase zblafne,protože v případě parazita,jehož jste jěště neurčili, by jeho poškození v kloace mohlo způsobit komplikace.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2014 22:20 Spata - ObojživelníciRe: Eva_R
Díky, forum pravidelně pročítám a tak nějak jsem očekávala (a doufala), že asi jen Vy nebo Aladar budete vědět, co s tím :-) . Každopádně díky za kontakt, paní veterinářce hned napíšu. Samozřejmě dám vědět, co a jak ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.12.2014 22:06 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Spata
Zdravím, zajímavý dotaz a pěkná fotka. S tímhle by tady mohl poradit asi jenom aladar, a ten už tady, koukám, pár dnů nebyl. Snad se brzy ukáže. Nebo poslat dotaz na veterinářku, která se na obojživelníky zaměřuje, tady www.xenopus.cz
Každopádně bych byla ráda, kdybyste sem pak napsal co to je a co se s tím dá dělat. Děkuji ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2014 12:14 Spata - ObojživelníciRe: Spata
Fotka k příspěvku Přikládám fotku + odkaz na diskuzi o tasemnicích u terčovců: rybicky.net/forum/7677?od=1
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2014 14:28 Spata - Obojživelníci – Parazit?
Zdravím všechny, cca před měsícem moji axíkové dostali tři plotice z potoka (výjimečně, běžně baští žížaly, moučné a masné červy a akvarijní rybky). Jeden z nich od té doby nežere, navíc posledních cca 14 dní vylučuje bílé vlákno, které má uvnitř jakoby spirálku. Jiné abnormality se u něj neprojevují. Bohužel zatím nemám povedené foto. Mám podezření na tasemnici (?), podobné fotografie jsem našla u terčovců. U nich pro prevenci či léčbu parazitárních onemocnění chovatelé používají Sera med Professional Tremazol. Lze tento přípravek aplikovat i u axíků? Nebo je jiná možnost jak "odčervit" akvárium? Díky všem za reakce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2014 08:04 Žena tyna181190 [27] - Axolotlové a žebrovníciRe: Hov
nechladím letos o léto kdy venku bylo 40°C axíci měli v nádrži 23°C. Jinak se dá chladit za pomoci petky ale to chce mít tak rezervu (jednu petku v nádrží, další na mrazáku) abyy axikům nekolísala teplota a udržovala se tam jedna stálá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2014 21:40 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Hov
Mám akvárko v místnosti, kde není vedro ani v parném létě :-)
Někdo chladí petkama s ledem, někdo větráčky, ventilátor namířený na akvárko a někdo to neřeší, nějaký čas v teplejší vodě axolotlové přežijou. Pak to chce asi častěji měnit vodu, mohli by být náchylnější k nemocem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2014 21:21 Hov - Obojživelníci – Jak?
Jak chladite v lete akva pro axíka? Nepocitaje ty drahe chladice za 10 tisic. Zarizuji pro nej akvarko a chci si vse pripravit uz ted.
Diky :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2014 11:18 Žena tyna181190 [27] - Axolotlové a žebrovníciRe: Saza
závojnatky a axolotl v jednom se tu už jednou řešilo.... zkus se pročíst staršíma příspěvkama....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2014 09:55 Saza - Axolotlové a žebrovníci – Axolotl vs rybky
Mam dve zavojnatky a otíka a dostala jsem od kamarada Axolotla. Rybky mam rads a nechci se jich zbavit. Mohu se zeptat, je nejaka moznost, jak casto axika krmit, aby mel dost a nesel po nich? Nebo vyresi se to, kdyz mu tam dam par neonek? Oni jeho neokusuji, takze to je v poradku. Diky za odpoved
Saza

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2014 20:35 Muž aladar [896] - ObojživelníciRe: Lyna
Nijak.Axové nejsou glaciální relikty.Stačí je nemít nad topením.Debaty o horkoletním ochlazování jsou přínosné, nicméně podobné jako odhození peřiny.V tomto ročním období bych si to dovolil označit jako mimosezoní dotaz,pokud nebydlíte ve Fata Morganě v Troji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2014 08:11 Lyna - Obojživelníci – axík
Dobrý den :)
Chtěla jsem se zeptat, jak ochlazujete akvárko pro axolotly? Vím, že existují automatickéochlazovače, ale deset, dvacet tisíc je pro mě opravdu moc...:/
Děkuji :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.12.2014 22:25 Muž aladar [896] - ObojživelníciRe: mattea
Nezbývá, než ti doporučit, abys s tímto,na což příjdeš sám,nekonečným výzkumem začal osobně.Pokud tě to tedy tak moc zajímá.Píšeš to jako malé dítě, které mlátí hračkou o zem.My jsme kdysi na všechno museli přijít sami.Takže hodně zdaru, nikdo jiný než ty sám ti po letech praxe s vlastní nádrží nedá lepší odpověď.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2014 21:33 Muž mattea [1] – vzduchování
Jaký vliv má vlastně vzduchování na akvárko? Estetický pomíjím, ten mě teď nezajímá. Jak na to budou reagovat rostlinky? Jak na mírné vzduchování budou reagovat axíci? Vím, že může způsobit mírné proudění vody, což by axíkům nemuselo sednout. Co řasy? Zajímá mě vztah vzduchování/rostliny/axíci/světlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2014 20:33 Žena tyna181190 [27] - Axolotlové a žebrovníciRe: mattea
jsem na tom podobně jediný co se úspěšně drží je Microsorum
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2014 20:22 Muž mattea [1] – axíci - likvidátoři rostlinek
Tak jsem v září vysázel rostlinky... to jsem ještě netušil, jak hraví axíci jsou. Na JAKOUKOLIV rostlinku se pokoušejí položit, opřít se břichem, po nádechu u hladiny brzdí pád ke dnu rostlinkami... Všechny ty, jjichž listy byli na stonku připojeny křehce, byli velmi rychle odlistněny. Jediné, čemu se daří, jsou kryptonky. zatím se po nich totiž axíci nepokoušejí válet. Když mi ze stonku Egeria densa vyrašil nový stonek, měl jsem radost. Do týdne (!) se nějaký axík svezl z hladiny břichem po téhle takřka stonkové rostlině a nový výhonek odlomil. Nevěřil jsem, že by i tuhle mohli jakkoliov ohrozit. Naštěstí je to druhá ze dvou rostlin, které se daří. tone Budu muset dokoupit alespoň 10 rostlin, abych časem neměl v akva jenom šutry :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2014 02:00 Žena tyna181190 [27] - Axolotlové a žebrovníciRe: Katty
za 1) co se týče chlazení vody ano petka je fajn ale u mě v létě moc dlouho nevydržela a teplota opět po pár hodinách stoupala na teplotu předchozí.... 2) co se týče velikosti nádrže čím větší tím lepší nehlede na to nevěřím tomu že zůstaneš jen u jednoho kousku...3)já bych určitě axíka dala zvlášť od závojnatem. vím co dokážou udělat plotice s axíkem... 4) co se týče rostlin tak tam ani tak nepůjde o to že je axík poničí ale o to že ne všem rostlinám se daří ve studené vodě a defakto v pološeru protože axíci nemají rádi moc světla chce to vybírat rostliny kterým nevadí studená voda a nepotřebují moc světla a u mě to bylo spíš naopak když byli axíci malý kytky neničili a teď když už jsou dospělý mi všechno lámou a ničemu se u nich nedaří...5) já mám u nich přirozenou barvu a te tento www.robimaus.cz/… ve dvouch velikostech 6)náchylný jsou tehdy když se o ně nestaráš - neměníš vodu a krmíš nevhodnými věcmi.... velkou příčinou nemocí je kuř. maso o čemž si se asi zde dočetla... 7) já mám dva z prahy a to ze ZOO BRANÍK zoobranik.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2014 01:09 Žena tyna181190 [27] - Axolotlové a žebrovníciRe: axolotl 3
mě samice po vyskočení z nádrže nežrala asi měsíc a přežila to... první co udělej dát axíka zvlášť od ostatních jestli nějaký máš a začni léčit vodoléčbou a nenutit ho jít... a bylo by fajn prozradit co se mu stalo a jak... fotka by taky neuškodila
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2014 22:12 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Katty
Dobrý den, něco k tomu soužití axolotla a závojnatek - nedávala bych je dohromady, jednak je to akvárko už dost malé jen pro ty ryby, zasloužily by větší a pak, skoro se stoprocentní jistotou by axíka okusovaly.
Štěrk mám tento, našim vyhovuje www.juwelakvarium.cz/…
Když má axík dobré podmínky tak náchylný k nemocem není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2014 22:06 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: axolotl 3
Chtělo by to víc popsat, jak moc je zraněný, co se mu stalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2014 21:52 Katty - Obojživelníci – Axolotl
Dobrý den,
přečetla jsem si všechny strany této dizkuse a zároveň snad i každý článek na internetu, který jsem našla :)
I přesto bych se ještě chtěla zeptat na pár otázek, pro jistotu...
Předem moc děkuji :)
1) Na jedněch stránkách jsem četla, že se dá voda ochladit za pomoci ledu z lednice. Na jiných zas, že jim to moc nevyhovuje, jelikož teplota není stálà. Jak přesně to s tím je a jaká je nejlepší forma ochlazení vody? Našla jsem si i pár ochlazovačů, ale ty, co zrovna nestojí 10 000 ochladí vodu pouze o 4 stupně celsia. Neznáte ještě nějaký způsob jak vodu ochladit, aby to Axíkovi vyhovovalo? :)

2) Pokud si pořídím jen jednoho axolotla, bude mu opravdu stačit 50 litrů vody? :)

3) Tahle otázka je pro mě asi jedna z nejdůležitějších. V akvárku už mám dvě rybky (závojnatky), jsou už dospělé, čili ne nejmenší, ale nejsem si jista, jak je to s tím, když jim axíka dám... Někde jsem četla že se snesou (a zároveň jsou oba druhy chladnomilní), jinde zas že je možné že je axolot sežere a nebo ony budou jeho okusovat. :/ Jaká je tedy pravděpodobnost že by spolu mohli dobře vycházet? také jsem četla, že když je Axík dostatečně najedený, nebude o ně jevit takový zájem jako kdyby byl hladový. A pak jsem ještě dostala radu, ať mu tam pak dám pár neonek nebo pavích oček, že těch si bude všímat kdyžtak spíš a ty dvě nechá na pokoji. A ony jeho snad také... Ale netuším jak moc věrohodné to je, tak moc děkuji za váš názor :)

4) V akvaristice mi radili, ať mu dám do akvárka nejprve umělé kytky, že živé by poničil, je to pravda?

5) Nemáte někdo odkaz na stránky, kde prodávají ideální povrch do akvárka na jejich chov? Vím že to nemá být ani ostrý štěrk a ani jemný písek...

6) Jsou opravdu tak moc náchylní k nemocem, jak se mi z těch všech příspěvků zdá?

7) A nakonec jsem se chtěla zeptat, jestli netušíte, kde se dá v Praze Axík sehnat. Ve většině zverimexů a akvaristik kde jsem byla ho sice znali, ale neměli...
Ješte jednou moc děkuji za vaše odpovědi :) Vím, že už takovéhle otázky musí být otravné, ale chci si být stoprocentně jista, abych neudělala něco špatně. :)
Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [23] ...... 70 71

Zpět na obsah sekce Další živočichové Přidat příspěvek • Zobrazeno 66564x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/1056-axolotl-mexicky?od=1101