Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Axolotl mexický

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Žáby, Mloci 

Přejít na předchozí stránku 23 Přejít na další stránku   1  
Axolotl mexický
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2015 20:15 Muž aladar [902] - Obojživelníci
omlouvám se všem za ostřejší odpovědi,pracuji posledních 52 dní na slunci v kuse a je to znát, tak prosím o maličkou toleranci.Za deset dní bude konec. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2015 20:10 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: katrina
Tak se musí frakce přizpůsobit velikosti jedince.To snad ani nemusím psát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2015 19:22 katrina Re: aladar
To vím, ale malej má 12 cm, tak mě to napadlo:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2015 19:19 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: katrina
bavím se o obroušeném štěrku frakce 0.5- 1 cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2015 19:09 katrina Re: aladar
Fotka k příspěvku Jáá měla na mysli třeba tohle :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2015 19:07 Muž aladar [902] - Obojživelníci
Tak chce být na hladině.Nedělejte z toho vědu , mám je třicet let.Kromě toho progresivní velkou formu.A doufejte, že spapal nějaký kamínek, čistí je to a dělají to každý den.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2015 19:02 katrina Re: aladar
A když slečna psala, že ho to táhne k hladině, aniž by nechtěl, tak?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2015 18:59 katrina Re: aladar
To já měla za to, že relaxační poloha byla hlavou směrem nahoru, né naopak :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2015 18:58 Muž aladar [902] - Obojživelníci
Přestaňte se bavit o blbostech.Stačí si prohlédnout fotky na mém profilu a uvidíte, že jde o relaxační polohu.Nic neřešte a nevymýšlejte, jinak mu svými úsudky ublížíte.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2015 18:37 Izma Re: katrina
Nemam, pokud se do zítra nezlepší pošlu. Teď nemám možnost fotit.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2015 18:35 katrina Re: Izma
Máte fotku? ^-^
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2015 18:34 Izma Re: katrina
No v to můžu jen doufat, ale kamínky má o velikost cca 5mm tak snad ne. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2015 18:28 katrina Re: Izma
Tak mu ta rybka nejspíš nesedla, ale podle toho co píšete, že se aspon trochu hýbe, a neleží jako mrtvola u dna,je nejspíš zdravý:)
Zkuste ho teď nekrmit do doby, dokuď to ze sebe nedostane ano
snad nespapal nějaký kamínek, to by bylo zle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2015 18:24 Izma Re: katrina
Nemyslím to zle, jen že mě to překvapilo. Je Pravda, že dostal asi před třemi dny rybu a ještě nešla ven, tak uvidíme. Vždycky se leknu, že má zácpu.
Zdravě vypadá, dokonce má stále chuť k jídlu. Tim nechci říct, že ho krmím, ale když dám prst do vody myslí si, že jdeme krmit a vesele připlave.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2015 18:21 katrina Re: Izma
Třeba se nemůže vykálit, nemyslím si, že je to vážné, ale ani nevím jak vypadá, vypadá jako jinak zdravě?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2015 18:20 katrina Re: Izma
Omluvám se, jestli to nějak vadí, ale studovala jsem o nich noc co noc, a tenhle problém tu už kdysi dávno byl, ten samý případ akorát s větším Axem, tak jsem myslela,že by to pomoct mohlo:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2015 18:13 Izma Re: katrina
Slečno vy jste začala chovat Axolotly před několika dny, možná ani nezačala a už toho víte tolik? No budiž, zkusím to.

Jinak je to jak na houpačce, třeba 6 hodin je v pohodě a pak ho to zas vyhoupne nahoru. 10 minut se s tim pere a pak je zase u dna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2015 18:00 katrina Re: Izma
Ale jestli nemá nafouknuté bříško, tak to tím žrádlem nebude:) Zkus napsat Aladarovi:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2015 17:57 katrina Re: Izma
Zdravím, kdyby jsi byla tak hodná a poslala fotku:)
Ano, je dost možné, že je to tím překrmením, a jestli si mu/jí dávala patentky/nitěnky, je dost možný že ho/jí to nadýmá.
Mohla by jsi ho zkusit dát do nějaké studenější vody než je v akváriu a počkat, než by mu bříško nesplasklo.

Jinak už ti neporadím:) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2015 07:54 Izma
PROSÍM RADU!
Dnes ráno jsem šla k aq a Axolotl se sice mohl potopit, ale ocásek ho jakoby stále táhl nahoru. Je schopný se udržet u dna, ale když plave, táhne ho to k hladině. Co s tím? Překrmený? Dávám patentky a mražené rybičky. Je to ještě mimino má kolem 12 cm.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2015 14:23 katrina Re: jamajcan
Dobre,zkusim to:)dekuju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2015 14:16 jamajcan Re: katrina
Zkus zavolat na tohle číslo.Docela často nabízí mladé v inzerci.Je to Ostravák.
737 526 626
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2015 13:54 katrina – Ax.M.
Tak dneska jsem se byla podivat do akvaristiky,měly tam snad všechny ryby, jen ne Axolotla..Nevím kde ho mám sehnat..Bydlím strašně blbě, nedá se tu nikde sehnat:(
Neznáte někdo někoho kdo chová Axiky a je v blízkosti Valašského Meziříčí? Už jsem fakt zoufala..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2015 08:36 Žena puffie [6] Re: katrina
Ahoj,
Axika jsem pořídila za 190,- ale viděla jsem i levněji.
Mám jen jednoho takže s tím ti určo poradí Eva nebo Aladar.
Kamínky jsme řešili před pár dny, takže stačí překliknout o pár stránek níž. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2015 21:21 katrina – Axolotl- Chov
Zdravím:)
Své 4letté mini akvárko, které vypadalo šíleně, jsem zrušila a rozhodla jsem se po nějakém tom půl roku začít chovat axíky:)
Mám pár otázek.
1. Kolik může cca ax. stát?. Někde jsem četla 30,- někde 120,-
2. Opět jsem se dočetla, že na jednoho axíka připadá tak 50l akvárko, což znamená, že když si budu chtít pořídit pár, měla bych spíše kupovat cca 100l?
3. Radši menší, nebo větší kamínky?

Děkuji:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2015 19:47 Muž aladar [902] - Obojživelníci
To je zase debata.Díky Romane.Nemusíte se bát ve vedrech měnit vodu přímo z kohoutku, axové to snesou.Odstátá není tak studená, abychom dostáli svého cíle.Tvrdost vody není rozhodující.Přípravky jsou příprava na smrt.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2015 21:25 Žena puffie [6] Re: Eva_R
Také nechávám odstát, ale ptám se pro případ, kdy bych musela nutně vyměnit vodu a nestihla ji nechat odstát. Četla jsem, že je to podle tvrdosti atd. Naše hodnoty jsou - 0,76, 0,32, 0,85, měkká, tak jestli by se mu něco stalo... :-) Měním tak po 20 - 30% vody.¨
Musim se furt něčim ujišťovat. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2015 20:55 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: puffie
Nechávám odstát, většinou přes noc. Přípravky do vody radši nedávej, axíci jsou citliví k jakékoliv chemii.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2015 20:52 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Jindráš
Líto ti ho být nemusí, celé dny se povaluje a ožije jen když se přiblíží žrádlo nebo když se mu zachce rozmnožovat. Někdy jim spíš závidím :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2015 20:18 Žena puffie [6]
Ještě hodím dotaz, když měníte vodu v akváriu (třeba částečně) necháváte ji odstát nebo pouštíte rovnou z kohoutku a pak ji třeba vyrovnáte pomocí nějakého přípravku na vyrovnání pH, odstranění chloru a kovů?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2015 18:27 Žena puffie [6] Re: Eva_R
Přemýšlela jsem o tmavém, měla jsem objednaný bílý i tmavý, volali mi z e-shopu, že je nemají skladem a budou je mít za měsíc, tak jsem bežela do zverimexu a tam měli na výber jen bíle v různé hrubosti. Tak jsem ho rychle vzala, aby nebyl na tom jemným, ale určitě ho časem pozměním.
Mouchu jsem se mu bála dát, protože jsem si myslela, že mají různé nemoce tak aby se mu něco nestalo. Přeci jen jsem doma kolikrát rozmázla masařku a měla v sobě další paraziti, ale teda děkuju za radu, určitě zajdu do toho rybářství. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2015 18:19 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: puffie
:-) Prstíků si nevšímej, má je gumový, každou chvilku jinak. Z toho bílého štěrku asi nadšený nebude, a navíc, světlý axolotl vypadá líp na tmavém podkladě :-D
Zkus se poptat v prodejnách rybářství, prodávají tam jako nástrahy žížaly. Nebo kup normálně v krámě rybu, nejlíp sladkovodní, můžeš jí mít v mrazáku a ukrajovat kousky. Nebo teď lítají mouchy, taková masařka, to je pochoutka :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2015 18:03 Žena puffie [6]
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2015 17:25 Žena puffie [6] Re: Eva_R
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ale i štěrk mám bílý a nic nevidím, chuť k jídlu ještě stále má - vypadá zdravě, ale i tak. Sháním všude ve zverimexech nějaké rybičky. Byla jsem už asi v 5ti a nikde nic. Byla jsem i v Akva ZOO a všude jen patentky. Tak nevím, je sucho žížaly nikde nevidím.
A teď jak na něj koukám má jako přes sebe dva prstíky na přední noze. Mam ho nechat nebo je nějak opatrně zkusit oddělit?
EDIT: tady je foto, snad to jde trochu vidět, je jakoby ohlý? Snažila jsem se upravit foto, aby to šlo vidět.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2015 17:22 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: puffie
Neplaš :-) Na bílém písku je bobek dobře vidět, jestli tam má už štěrk, lehce se přehlédne. Ale už začni krmit i něčím jiným, patentky nestačí a můžou začít problémy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2015 17:00 Žena puffie [6]
Můj axoltol už dva dny neudělal svou potřebu. Vždy to vypustil tu noc co dostal nažrat (patentky). Pořád myslim na to, jak jste mi tu psali, že mu písek může ucpat trávení, takže plašim. Ale měl ho jen čtyři dny. Mam začít panikařit nebo je to ještě ok?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2015 21:16 vlada aladar
ted jsem psal pojednání o genetických problémech ale počítač či adminové to opět nevzali.Klidně mi tam dejte cedulku už se tomu věnuji hodinu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2015 20:52 vlada aladar
stále se nemohu dostat na mail a heslo a jsem velmi naštvany,hlavně když mi někdo z kontrolorů napíše že anonymních příspěvků je dost.20 lidí pode mnou mi stačí,nepotřebuji číst další řeči,když se snažim v absolutní únavě pomáhat.Štěrk ne jemný,jinak se jim to bude usazovat ve střevech. Tom - jestli máte špatný odchov tak ho nezachráníte ani s tím co mám za třicet let v palici.Puffie je malý,takže zatím holka.A na to vařené maso se doprdele vykašlete.Nejsou tam žádné bílkoviny,které denaturují v 98 stupních,tak na co byste jim to cpali.Co to zase někdo vymyslel za kravinu.Dávejte jim syrové maso ryby žížaly hmyz to je všechno
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2015 19:41 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Tom
Snad přijde aladar. Ještě by to chtělo trochu se rozepsat o předchozí péči, něco muselo být špatně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2015 19:39 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Puffie
Fotka k příspěvku Až vyroste, průhledný nebude ano
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2015 17:49 Puffie Re: Eva_R
Dekuju. Jeste se zeptam. To bricho se nejak zmeni? Asi je to normalni, ale me takhle "pruhledne" prijde hrozne nezdrave. :-D Zni to dost hloupe, vim. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2015 12:18 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Puffie
Fotka k příspěvku Přiměřeně :-) Namíchala bych to, drobnější oblázky a větší až do velikosti kolem 1cm. Je ještě malý, tak aby měl možnost najít si i drobnější kamínky. Nejlepší nějaký takový přírodní kačírek.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2015 12:06 Puffie Re: Eva_R
Ou ou ou, četla jsem na internetu, že jemný písek je pro ně nejvhodnější. Takže hned jak půjdu okolo akvaristiky koupím jiný. Mám nechat písek jen hrubší? Nebo jej nahradit rovnou oblázky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2015 11:54 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: puffie
Mimino :-) A ten písek je moc jemný, ten mu v trávení moc nepomůže, ještě ho může ucpat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2015 11:23 Tom
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, odešel nám axolotl sad Druhý je na tom špatně, vypadá jako mrtvolka. Chladíme, nekrmíme. Jak mu můžu pomoct? Jsem zoufalá sad Prosím poraďte co s ním.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2015 10:59 puffie
Fotka k příspěvku Tak co myslíte, holka nebo kluk?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2015 08:30 Izma Re: vlada aladar
Proboha, nekrmím ho tím, ale aby jste si nemysleli, že lžu. Tady je věta "Odporúča sa dávať aj varené jemné hovadzie mäso."
a tady celý odkaz - axolotl.naetoo.com/… , uplně dole. Proto se ptám, neptám se že bych to dělala. Já osobně krmím hmyzem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2015 21:48 vlada aladar
chtěl jsem napsat za bordel ale mam nový počítač
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2015 21:42 vlada aladar
Co je to tady bordel.Puffie se podívá na mé stránky,pohlaví není o věku.Vařené maso jsem v mexickém jezeře ješte neviděl.Chladná voda znamená cca 12 až 15 ale detekce na dálku u geneticky rozlámaných axů je k ničemu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2015 16:41 Izma Re: Puffie
www.caudata.org/…
Ale jak starý musí být nevím, ale také by mě zajímalo.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [23] ...... 73 74

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 73001x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1056-axolotl-mexicky?od=1101