Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Axolotl mexický

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Žáby, Mloci 

Přejít na předchozí stránku 65 Přejít na další stránku   1  
Axolotl mexický
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2013 19:39 Žena Saruse [3] - ObojživelníciRe: DrChila
Tak to my máme písek u starších a oblázky u mladší a budeme zkoumat výhody a nevýhody :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2013 19:38 Žena Saruse [3] - Obojživelníci
Tak máme 4 další :-) , dva zlaté a dva albíny. jsou tak 10cm. dáme je do druhého akvária a počkáme, až dorostou, abychom je mohli pak přendat k Mikki a Wikki do velkého. Co myslíte, v jaké velikosti je můžeme dát k těm velkým? Jinak W a M dostali rybičky z ruky, paráda, jak to zblajzli ;-) Četla jsem, že vzduchování pouštíte jen občas, co to znamená, prosím Vás. Jen za několik dní?díky moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2013 18:43 Muž DrChila [243]
Tak dneska měnim dno na hrubej kámen skoro oblázky ale napouštim to přes vzduchovací hadičku aby se to nekalilo:) to je do 12 hod večer co dělat:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2013 17:38 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: aladar
Právě teď je zrovna teplo, o víkendu už zase hlásí ochlazení. Jestli by to šlo, můžeš ho zítra poslat? Nějak zrychleně, všechno zaplatím. Co nejtmavší larvičku. Většího axíka už by mi bylo tak nějak líto trápit v balíku :-) Jestli jo, pošlu ti adresu do vzkazů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2013 17:24 Muž aladar [902] - Obojživelníci
Koukám,že jste se včera rozjeli :-) Na fotkách Saruse je první samec,na dalších toho není moc vidět.Hnojení rostlin musí být ověřené a nechemické,obojživové jsou vnímavější než ryby,já ho nepoužívám.Evo,larvy mají několik odstínů tmavé,ty větší jsou světlejší,čekám,jestli se tmavší ustálí.Jinak posílat už můžu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2013 22:54 Muž DrChila [243] Re: Saruse
Já osobně bych jim tam nic neslil nesipal chemie je fuj. Když je nemoc budiž. ale jen tak to je zbytečný Pokud jim nedáš jemnej písek tak ti kytky nevyrvou a porostou ti. Já mám jemnej písek a rostliny sou pernamentně vydržený ale novej anubis drží:-D nečekaně:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2013 22:50 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Saruse
Tak to nevím..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2013 22:33 Žena Saruse [3] - Obojživelníci – hnojení kytek u axolotlů
ještě mám takový dotaz. hnojení kytek v akvárku je nebo není možné? to jsme se nikde nedočetli, jestli to axíkům neškodí. díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2013 22:06 Žena Saruse [3] - ObojživelníciRe: Eva_R
klidně, ale asi až to bude hotový, teď je to takový nic, mají tam písek a nějaký plouvoucí rostliny, myslím, že do konce týdne by to mohlo být OK :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.01.2013 22:02 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Saruse
Nechceš si tady na rybičkách zařídit prezentaci svého akvárka? Axolotlů tady ještě moc není.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2013 21:58 Žena Saruse [3] - ObojživelníciRe: Eva_R
to asi jo, ti naši to mají jiné - větší a ta tvoje má pěkný tykadýlka :-). kdyby Aladar měl samičku, tak jí určitě vezmeme, pokud bude volná :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2013 21:45 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Saruse
Fotka k příspěvku On má pěknej chov, rodiče nepříbuzný, takže je šance, že pěkně vyrostou jak maj a budou zdravý.
Já si myslím, že mám samičku, protože kloaku nemá skoro žádnou.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2013 21:32 Žena Saruse [3] - ObojživelníciRe: Eva_R
já jsem už včera nastudovala (z části) i toto fórum. kdyby měl pak k dispozici, možná si to i přečte :-) , tak bychom určitě vzali (holku), jsme z Neratovic, takže do Holešovic úplně bez problémů dojedeme. Manžel jezdí do Phy každý den. teď mi psal pán od M + W, že jsou to kluci, jak jsem tipovala podle fotek z odkazu, co jsi mi poslala. zítra bychom měli mít dva párečky, ale není to jisté, protože oni nevědi, jestli to poznají. mmch, já taky netuším, jestli se to dá u malých poznat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2013 21:27 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Saruse
Odkud jste? Jestli z Prahy nebo poblíž, tak Aladar (furt o něm mluvím a zrovna tady není smich ) bude mít, fotka larviček je kousek níž tady v diskuzi. Mám u něj jedno zamluveno, tak snad to dobře dopadne, těším se :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2013 21:17 Žena Saruse [3] - ObojživelníciRe: Eva_R
určitě. taky jsme si říkali, že se časem budeme muset poohlídnou po tmavém ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2013 21:15 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Saruse
Tak by to chtělo ještě na zpestření jednoho tmavého :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2013 21:13 Žena Saruse [3] - ObojživelníciRe: Eva_R
Taky budou albíni. Alespoň říkal pán. Zítra večer tam jedeme, tak uvidíme. Třeba tam bude i holčina :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2013 21:11 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Saruse
Jakou barvu bude mít ta drobotina?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.01.2013 21:06 Žena Saruse [3] - Obojživelníci – Re: Eva_R
ano to jo. podle toho odkazu mi to připadá na dva samečky. už dostali jména Wikki a Mikki - obojetné :). Jak jsme je právě nemohli sehnat, tak jsem rozhodila sítě a najednou se ozvali oba prodejci :-), no, takže jsme se rozhodli, že je vezmeme všechny. Ale to vůbec nevadí, až prťata dorostou, tak aspoň hezky zaplní to velké akvárko
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2013 20:59 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Saruse
Hlavně ty malý mimina nedávej k těm velkým, ale to je ti asi jasný, že jo :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2013 20:54 Žena Saruse [3] - ObojživelníciRe: Eva_R
vidíš, tak tohle mám radu pro zítra, už bych je kupovala. vypadá, že jsou vykulení, taky jeli vlakem ze západních do středních Čech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2013 20:50 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Saruse
A místo nitěnek, které můžou přenášet parazity, bych dávala radši patentky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2013 20:49 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Saruse
Nic vařenýho, a hovězí maso nebrat, max. hov. srdce občas. Tak asi se teprve rozkoukávaj, podívej se třeba na videa Aladara, jak umí axíci lovit (já na to nemám nervy :) ) rybicky.net/nadrze/15361
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2013 20:40 Žena Saruse [3] - ObojživelníciRe: Eva_R
Ahoj, děkuji :-) , tak jsem četla žížaly, rybičky, cvrčky uváděli, maso (hovězí, ryby - vařené?), jen doplním, že jsou cca 23cm, takže už nejsou prťaví a tedy i výživa bude odlišná. Pokud dopadnou ta zítřejší miminka, tak ty budou cca 7cm, takže tam asi nítěnky. Pán říkal, že je krmil z ruky, takže je možné, že třeba ani ryby nebudou žrát? Zatím si tam vesele plavou a žádná nezmizela :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2013 20:30 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Saruse
Ahoj, vítám další nadšence :-) 300 litrů, to se budou mít... Z těch fotek to moc nepoznám, taky proto, že jsem začátečník (Aladar to prohlédne zkušeným okem) ale je to přesně naopak, samec má zduřelou kloaku, samice malou. Tady jsou fotky samce a samice - až dole www.axolotl.org/… Světlo - jestli máte rostliny, tak těm by se svítit přes den mělo, jinak je to axolotlům asi jedno. Krmit bych začala, ze začátku pro jistotu míň. Čím plánujete krmit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2013 20:15 Žena Saruse [3] - ObojživelníciRe: DrChila
díky.
neboj, to ne. ani o to tak nejde, co je to za pohlaví, ale je to jen fajn, to vědět, hlavně když jsou spolu :-). no a taky je děti chtějí pojmenovat.. :-D ale nevidím mezi nimi rozdíl co do velikosti, šířky, snad jen na těch žábrech.. A docela mi to dalo zabrat, než jsem je sehnala, už jsem byla docela zoufalá a vzdávala jsem to. teď máme objednaný 300L akvárium, takže ho chceme už zařídit tak, aby bylo co nejvíce vyhovující, aby nebyli nemocní atd. no a když to klapne, tak budeme mít ještě 4 miminka smich. Jak jsem psala, načto mám hafo, ale lepší je takhle osobní zkušenost, rada a porada ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2013 19:52 Muž DrChila [243]
No nevim každopádně bych jim tam nelil chlorovanou vodu a nehodil je do ní... Ale přežijou všechno.. Samice má zdruřelou kolaku nebo jak se tomu u nich nadává při páření... maj velkej zadek o proti chlapovi. Doufám že nedopadneš jako Klára která ho momentálně nabízí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2013 19:39 Žena Saruse [3] - Obojživelníci
Fotka k příspěvku A pak bych byla moc ráda, kdybych se sem mohla obrátit s případnými radami - sice jsem toho hodně nastudovala, ale přeci jen je osobní zkušenost vás, chovatelů, mnohem lepší :-).
Např.osvětlení (prý světlo nemusí, jinde jim svítí celý den), dno někde jemný písek, jinde jen kameny; aklimatizace? - můžeme začít krmit?

Tak kdybyste měl někdo chuť a náladu ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2013 19:33 Žena Saruse [3] - Obojživelníci – a druhý
Fotka k příspěvku jen koukám, že foto tedy nic moc :-|
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2013 19:32 Žena Saruse [3] - Obojživelníci – Pohlaví axolotla
Fotka k příspěvku Ahoj, jsem tu úúúplně nová :-), pořídili jsme si dva axíky, jen nevíme, jakého jsou pohlaví, mohl by mi, prosím, někdo poradit. Co se týká axolotlů, jsme úplní začátečníci, máme zkušenost jen s rybičkami, hady, psy, štíry :)
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2013 12:55 Muž DrChila [243] Re: Eva_R
Ať to hodí na aukro pouze osobní převzetí a třeba se někdo chytí:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2013 12:48 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: aladar
Kdyby na konec nedala ten veselej smajlík, taky bych to tak brala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.01.2013 12:46 Muž aladar [902] - Obojživelníci
Klára je podle psaní mlaďounká a teprve hledá,zkusila to a jde dál.Napsala,že ho daruje a negativní reakce ji při dalším rozhodování moc nepomohou :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2013 11:34 Muž DrChila [243] Re: Eva_R
Asi se přišlo na to že přecejenom je ve vodě a je na okrasu a né na mazlení:-D Kdybych byl z Brna si ho klidně hodim doma do lavoru:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2013 10:51 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Klára K.
Moc dlouho tě teda nebavil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2013 10:46 Klára K. – daruji...
ahoj,
daruji axolotla mexického, je to pravděpodobně holka, asi 10-15 cm velká, ráda se hladí (mám na mysli strčení ruky do vody).
Bydlím v centru Brna, tak kdybyste měli zájem, ozvěte se. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2013 19:49 Muž DrChila [243] – Re: Eva_R
Prvně se musim stavit u sklenáře aby mi vyvrtal díru do aqua a pak tam dal trubku novodurovou a zasilikonoval pak teprve můžu řešit velké aqua Ale nemám odvahu:-D a nevim co s rybama hodit do barelu asi na 3 dny :-D a vzduchování a málo krmit Všechno dosavadní rybí společnost a to bude mazec:-D max ancistrusy můžu dát do tý odchovny 80tky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2013 18:11 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: DrChila
Díky za radu :-) Taky mám jednu.
Zdeněček by se mohl stavit u sklenáře pro velký akvárko pro axolotlíky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2013 18:06 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: aladar
Ty Aladare, tohle ještě musíme promyslet. Co když přežijou všichni, já je budu mít ráda a komu je pak dát, když vidím jak s nima někteří zacházej... Proto už taky nemnožím drápatky. Já bych to asi riskla s tím jedním, jestli nevadí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2013 16:27 Muž DrChila [243]
Nebo ještě jinak bych to udělal Evička by si šla nakoupit do prahy do fashion arény a pak by se stavila pro axolotíky:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2013 16:26 Muž DrChila [243]
Si pošlete mezi sebou taxíka nebo na se projeďte vlakem:-D jinačí řečení nebude:-D Ale já bych je si je nechal všechny dokuď nepovyrostou:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2013 16:16 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Eva_R
Do týdne bude u větších poznat barva na sto procent,pak je můžu posílat,ale raději dva tři,cesta poštou mrňousům ve vodě moc dobře nedělá.I když přežijí,mohou skápnout potom.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2013 15:49 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: aladar
Jé, takže už to půjde rozeznat? Příští týden se má hodně oteplit, myslíš, že už by to pak šlo ho poslat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2013 14:34 Muž aladar [902] - Obojživelníci
Fotka k příspěvku Vzorek vybarvujících se larev
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.01.2013 19:48 Muž DrChila [243] Re: Klára K.
Když to řeknu hnusně... máš velkou zavařovací lahev? z okurek? kýbl z víkem? abys neměla mokrý auto? chvilku to přežijou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2013 16:25 Klára K. – stěhování
Nevíte nějakej nápad, jak přestěhovat akvárko? Bude to dlouhá cesta cca 4-5 km dlouhá. Nevíte, jak to převézt, aby se axovi a akvárku nic nestalo? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2013 23:19 Muž aladar [902] - Obojživelníci
Nevím,jestli bych měl z dalmatina radost,nebo se zalekl genetických přesmyček,které jim zřídka dávají víc než snížení odolnosti.Ovšem evoluce počítá i s náhodou coby vylepšením gen.dispo.které se v případě úspěchu testují,ukládají a dávají vzniknout nové subsp.či rovnou druhu.Myslím,že v mém /jejich/případě půjde sice o vodního psa,nicméně pravděpodobně na úrovni českého ořecha,který si vybere decentně jen jednu barvu a o fasádě psa ze Seznamu si může nechat zdát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2013 22:18 Muž DrChila [243]
Aby z toho neměl dalmatýna:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2013 22:11 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: aladar
aladar napsal: Dneska jsem zjistil,že jedna mladá samice má pravé oko červené,levé černé.Znamená to jediné,jejich rodiče coby přírodní formy dokáží produkovat nejen bílé xantory,ale i pravé albíny.

A něco takového by nebylo? :) www.ambystoma.de/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2013 18:32 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Eva_R
Líhnou se od čtvrtka,zatím jsou všichni tmaví a žraví.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [65] ...... 73 74

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 72871x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1056-axolotl-mexicky?od=3201