Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

ZOO Bráník - akvaristika anebo kafilérie?

 

Články » ZOO Bráník - akvaristika anebo kafilérie?   Vytisknout tuto stránku 

ZOO Bráník - akvaristika anebo kafilérie?

Publikováno: 28.09.2011 • Autor: © Ivoš • Rubrika: Zábava

Varování: Tento článek není určen osobám očekávajících akvaristická či jakákoli jiná moudra, vědecké či dokonce pravdivé informace. Pokud se přesto takto smýšlející osoba rozhodne tento článek číst, činí tak na vlastní odpovědnost a autor prohlašuje, že necítí sebemenší vinu za případné návaly nevolnosti, záchvaty vzteku či naopak hluboké deprese, kterou takovouto osobu mohou náhle přepadnout pakliže se pohrouží do následujících řádků.

 

Jakožto častý uživatel těchto stránek a občasný čtenář fóra na nich se nacházejícího, mě na něm zaujal povzdech jisté nejmenované Danily, toho času (spolu)majitelky (nejen)akvaristického obchodu ZOO Bráník, ve kterém si postěžovala přímo takto:

"A tak si výjimečně postěžuju, že slečna, která před půl rokem prošla prvním výběrem na brigádu u nás a po dvou dnech práce u nás jsme se s ní rozloučili, se nechává hlasitě slyšet na akvaristických akcích, že ZOO Braník je hnusné a špinavé místo, kde by nechtěla pracovat ani za milion...."


A tak jsem si řekl, že se pokusím zjistit pravý stav věcí abych si ujasnil, zda jde o zpupné prohlášení novodobé zbohatlice či povzdech zaměstnavatelky sužované odbory a lumenproletariátem a chutě jsem vyrazil napříč Prahou do Bráníka.

Cesta tramvají po podolském nábřeží byla velice příjemná neb byl mimořádně slunečný a teplý den a souběžne s kolejištěm vede po břehu Vltavy cyklostezka plná vilných ženštin pobíhajících či jedoucích zde na kolech či kolečkových bruslích v přiléhavých  šortkách a těsných trikotech často zdobených hlubokými výstřihy, které dodávaly mým pohledům z okna tramvaje takřka mystického zanícení. Inu, o pár stanic jsem přejel ale vědom si nelehkého úkolu, který jsem si zcela dobrovolně na svá bedra naložil, zcela jsem se opanoval a s nepatrným časovám skluzem dorazil do obchodu nesoucího název ZOO Bráník.

Že já blbec radeji nezavítal do vedlejší videopůjčovny....

Energicky jsem stiskl kliku akvaristiky a pak chvilku zkoprnělý dumal nad tím, jakážeto hmota přilepila moji mužnou dlaň na zoxidovaný kov. Naštěstí se mé nejčernější obavy nevyplnily, byla to pouze žvýkačka. Jahodová.

Po letmé očistě dlaně jsem již optimisticky otevřel dveře do obchodu a rázně vkročil dovnitř. Má leštěná polobotka se zabořila do něčeho teplého a měkkého.

Vítej, cizinče! zahlaholil čísi hlas z tmavé místnosti. Pozor na chlévskou mrvu, právě se chystáme trošku přihnojit brambory!

A vskutku: hned u dveří se táhlo napříč obchodem několi řádkú úrodné prsti na jejichž začátku hned u dveří se kouřilo z hromádky kravského hnoje.

Po letmém rozkoukání jsem oraniště ladným skokem přeskočil avšak ouha -dopadl jsem do něčeho žlutého a slizkého, noha se mi podsmýkla a já padl zády rovnou do chumlu mandelinek bramborových.

Někdo vám tu odhodil slupku od banánu, zahlaholil jsem do tmy.

To není žádná slupka, to je závojnatka, která nám před týdnem vyskočila z akvária, nesla se místností odpověď. Mračno masařek kroužících nad onou kašovitou hmotou a lepících svá vajíčka na podešev mé vycházkové boty mimoděk potvrdilo pravdivost této informace.

Rád bych si zde zakoupil nějaké rybičky, pokud je to možné, zkoušel jsem co nejvlídnějším hlasem zatajit pravý důvod své návštěvy.

Jasně, račte si vybrat, pobízela mě anonymní ozvěna která se však naštěstí začala zhmotňovat v lidskou postavu vynořivší se přede mnou zpoza omšelého pultu.

Právě jsem kladla pasti na potkany, letos jich tu máme opravdu pln, informovala mě tajemná postava, ve které jsem díky svému třeskutému intelektu odhalil  majitelku tohoto doupěte.

A kdeže máte ta akvária, optal jsem se nesměle neboť jsem žádné neviděl.

No přece tady, mávla rukou majitelka kamsi do přítmí ponuré jeskyně. A hle, nyní jsem pochopil, že stěna, o které jsem se mylně domníval, že je vytvořena z dubového masívu, jsou vlastně akvarijní stojany přikryté několikamilimetrovou mastnou usazeninou.

Aháá, již slyším bublání vzduchovacích motorků, půjdu po sluchu, zaradoval jsem se nahlas.

Po sluchu jděte ale to bublání, co slyšíte není dúsledkem chodu vzduchovacích motorků ale jedná se o  bahenní plyny uvolňující se z akvárií!

Šel jsem tedy po sluchu a po vůni metanu, indolu, skatolu a dalších aromatických uhlovodíků tvořích se hnilobnými procesy tak dlouho, až jsem narazil nosem do chladného skla.

Nic nevidím, zvolal jsem zoufale.

Majitelka obchodu ke mně přikročila a rukávem své košile (anebo to byl rubáš??) vykroužila na mastné ploše kolečko, kterým se dalo nahlédnouti dovnitř akvarijní nádrže.

Chvilku jsem bezradně civěl dovnitř ale pak jsem se rozkoukal a bodrým hlasem pravil: Z toho hejna pod hladinou si vezmu tak 4-5 kousků!

Majitelka obchodu zabořila částečně pátravý a částečně nedůvěřivý pohled k hladině kam jsem ukazoval a pravila: No nevím, nevím, to nejsou ryby, to jsou vajgly.

Zkusil jsem zvednout své sebevědomí u druhé nádrže: To jsou slupky z pomerančů? pravil jsem mazácky a ukázal na nejasné rozmazané žlutooranžové skvrny za matným sklem.

Ne, to jsou terčovci zněla odpověď.

Zaradoval jsem se, nechal si vylovit 2 terčovce do igelitových pytlíků vonících po housce s mírně zkyslým uherákem a nejistě tápavým krokem jsem zamířil zpět ke dveřím této satanské svatyně, kde jsem tušil kasu.

Zaplatím ty ryby, znělo mé přání.

Majitelka na mě u kasy  již čekala protože zajisté znala nejrůznější zkratky mezi řádky brambor a rybími mršinami ale nyní zcela bezradně brejlila na číselná tlačítka pokladny. Stačil můj letmý pohled a bylo mi jasné proč. Jednotlivá tlačítka byla natolik zalita celistvou krustou špíny, že se nedala identifikovat a tím pádem nebylo možno markovat.

Víte co, pravila po několika minutách marné snahy odloupnout letitou krustu šroubovákem, který se jí zčistajasna objevil v ruce, já vám dám ty ryby na dluh a vy mi pak na oplátku pomůžete s bramborama po sklizni do krechtu.

S touto nabídkou nešlo nesouhlasit a tak jsme se rozloučili.

Já bláhový se domníval, že to nejhorší mám již za sebou...

Doma jsem zakoupené terčovce vypustil do chlouby mého obýváku:15-ti litrového akvária. Jste zachráněni, milánkové, vyrval jsem vás z hlubin morového doupětě, nyní se již nemusíte ničeho obávat! konejšil jsem rybky, které po dlouhé době opět spatřily denní světlo. Byly očividně unavené protože si odevzdaně lehly na bok. Tu jsem strnul neboť jsem na skřelích, na břiše a dokonce i na hřbetu jedné z ryb spatřil tmavé tečky.

Proboha, zvolal jsem nevěřícně, ta ženština má dokonce špinavé i ryby!!!

Ale neboj se, maličký, pravil jsem tomu špindírovi, když jsem jej pokládal do umyvadla, zase z tebe bude fešák!

Nebyl... a to jsem zkusil vše. Mýdlovou vodu. Myčku na nádobí, valchu a dokonce i automatickou pračku. Ty skvrny se ani nehly a terčovec byl pořád jak prase. Ta špína byla jednoduše zažraná do kůže a ať jsem dělal, co jsem dělal, nic nepomohlo.

Tak mě napadlo, jestli je ta babizna náhodou ryby nekérkuje. Třeba je ve své zvrácené mysli považuje za trestance a tak jim tetuje čísla či co. V kosměťáku si s tím ale dozajista poradí. Hned zítra ráno tam vyrazím, pokud to bude zapotřebí. Dal jsem totiž toho špinavce přes noc do Sava a tak je možné, že ránou už bude zářivě čistoskvoucí. Chudáček maličký..Ještě že se nakonec dostal do těch správných rukou!!!

 

Dovětek: Do tohoto článku ukryl autor mezi hromady blábolů jednu pravdivou informaci, která se týká jeho poslední návštěvy ZOO Bráník. Ta je však natolik

nevěrohodná, že nemáte šanci jí odhalit;-)

 

Za správnost informací zodpovídá autor článku, dotazy směřujte na autora. Hodnocení článku hvězdičkami provádí redakce. K článku se vyjádřete pomocí palců (líbilo se / nelíbilo se).

Hodnocení
*****

Líbilo se: 37x Nelíbilo se: 22x Zveřejněno: 28.09.2011 Upraveno: 28.09.2011 Přečteno: 1791x

Schválili: alpaka ** 14.01.13 • Bob66 ** 28.01.13

Související články
Žádné související články
Další články z rubriky Zábava
20.06.2011*****Jak sem žehlil vodu...827x
18.03.2011*****Tolerance1155x
07.04.2012*****Akvabrejle, iluze nebo fakt?638x
02.02.2011*****Tuctero zásad k dodržení, při činnosti bohulibé která jest se aquaristikou zove..1044x
05.02.2011*****Tak vám pěkně děkuju...1183x
03.02.2011*****Kterak si dobré rady k srdci neberu a o výhodách netu..990x
25.11.2010*****Svátky mrtvejch stromečků, ochotnej prodavač a konec akva.2467x
23.10.2011*****Vodní pavouci...786x
13.12.2012*****Tajemství slovenských akvaristů konečně odhaleno a zpřístupněno zbytku světa!1203x
01.11.2011*****Těžká práce redaktora aneb rak...673x

Komentáře návštěvníků
Celkem: 39 záznamů přidat komentář Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživatele

Upravit [39] ® 15.02.2016
Ahoj jelikož jsem měl dnes cestu do Pha tak jsem se stavil v Bráníku a nakoukl tam.Vlastně jsem si tam chtěl koupit rybičky.Nemohu nic vytknout koupil jsem si pancéřníky panda,jinde je nemají a razboha Espeho. myslím že to tam mají pěkně uděláné a hlavně je to speciálka na akvaristiku.takže žádnou vítku mít nemohu a to jsem se tam ještě ptal na ruzné věci.Odpivídal žřejmě majitel? S brýlemi. :)

[38] amater1® 21.03.2015
Chtel bych se taky vyjadrit po navsteve Baranicke prodejny akvaristiky jsem mel hodne o cem premyslet... pani se kterou jsem jednal mi prisla snad az trochu prisna ale mila jasne mi rekla ktere me predstavy jsou blbosti co jsem si nechal nakvakat v akvaristice v ricanech vesmes mi rozume vysvetlila co jde ano a co ne jiz jsem par veci od vas zde slysel... a ona mi vse potvrdila az na chemii nitrivec pry pouziva a nedokaze si praci s obrimy akva ani predstavit bez nej... ani me neprudila jako nekteri z vas za vkus me zeny a muj!!! Vyvratila mi muj nakup papirkovych testu za 400 a rekla ze kapky asi za 120kc jsou na no2 nejspolehlivejsi. S napadem velkych africkych ryb me taky poslalla k certu ze je to nesmysl a ze mi nebude prodavat ryby co za chvily uhynou coz jsem ocenil... ceny ma prijatelne a navic jsem ji zdrzoval HODINU po zaviracce a radila a radila jo a to byla navic sobota odesel jsem s rybkami adekvatne pro moje akva jenom me trosku vydesila kdyz mi oznamila ue muj externi filtr tetratec ex800plus by nechtela ale hned mi na to rekla ze ty nove generace filtru asi nebudpu takovy shit jake byli. Kazdopadne do sveho noveho akva ktere ma nakonec 1500l si chci nechat poradit od ni uz jenom z toho duvodu ze mi nezplivala jakym zpusobem je lepene a vyrabene proste mi nechtela vnutit vlastni a rada poradila jedine co muzu vytknout a to je chyba nas obou ze jsme zapomeli na ten vrak lodi :))))

[37] Aquasky® 21.10.2014
Tjo kdybych v braníku teď o víkendu nebyl rozhodně bych se tam chtěl jít podívat...jinak krásná parodie :D zoo je fajne rybičky jsou hezké čilé a zdravé :D navíc ochotný a vtipný personál :D

[36] Danila® 21.08.2013
Vždycky, když si tenhle článek přečtu, přejdou mě veškerý chmury a dostávám brániční (Bránický) křeče od smíchu:-) Ivoši, díky:-)

[35] Jiri_99® 28.04.2013
Super, dlouho už se mi nestalo, abych nedočkavě s přiblblým úsměvem z monitoru baštil slovo za slovem a skoro se nemohl dočkat co bude dál ... :D :D
U mě palec nahoru. ;)

[34] vondr001® 23.04.2013
No ze začátku jsem tomu věřila :D ....žvýkačka, do něčeho teplého a měkkého si šlápnul... pak už mi to ale došlo... :D Článek mě moc pobavil. ;)

[33] LinaDee® 06.03.2013
lidi, co blbnete, vždyť je to sranda :)

[32] Carlatti® 23.12.2012
Super. Opravdu květnatě napsáno:-) Líbilo a sranda musí být, takže jednoznačně palec na horu. Bohužel, ale věřím, že se najde někdo, kdo to vezme vážně:-)

[31] Horác® 05.09.2012
Lidičky lidičky ... to tady nikdo (skoro nikdo) nemá smysl pro humor nebo co? Vždyť v tomhle nepozná (totální) nadsázku jen (absolutní) suchar ...
Ivoš: Parádně napsané, skvěle jsem se pobavil.

[30] Seminelibi® 26.12.2011
Je to skvělé, vtipné a dobře napsané! Klobouk dolu Ivoši. =D

[29] Nancy® 16.12.2011
Po přečtení článku mě napadlo, že chtěl někdo napodobit Šimka a Grossmanna, ale nepovedlo se mu to. Co umí někdo podat vtipně, u jiného vyzní trapně. Bohužel, tak to na mne působí.

[28] olwy® 18.10.2011
Ivoši, mě se to líbí. PR články na Bráník tento web oplývá - konečně to někdo vzal z druhého konce. Stejně, kdo čte web poctivě, Danilu zná sám a buď už sám v Bráníku byl, nebo se do Prahy vůbec nechystá. A pražané hledající dobrou akvaristiku snad nejsou tak blbý, aby ji hledali mezi články. Kdo nepochopil nadsázku - škoda. A jak to bylo se slečnou brigádnicí bych si rád poslechnul. Ke čtyřem trojkám se teď dlouho nedostanu. :-)

Upravit [27] ® 08.10.2011
Parádně napsané :-) Jen bych vynechal souvislost s konkrétním obchodem a je to dokonalé, ale jak jsem viděl vyjádření paní majitelky, očividně jí to nevadí a autora navíc chválí, tak proč ne :-) Palec nahoru

[26] Killer® 01.10.2011
Tak hledej šmudlo

[25] Ivoš® 01.10.2011
pro Killera -to bych moc rád ale blog, ve kterém bydlím je už natolik počmáraný sprejery, že jsem nenašel dostatečně velkou volnou plochu:-((

[24] Killer® 01.10.2011
Tak tohle si piš na svuj blog a ne na akvaristický stránky

[23] Martinero® 01.10.2011
Perfektní Ivoši, jen tak dál a více tekových článků. Je jich jako šafránu, takže těším se na další. :-)

[22] bluedream® 29.09.2011
Super, připomíná mi to povídky Šimka a Grossmana a ty mám moc ráda :-).

[21] Tomas Enderson® 29.09.2011
V případě Bráníku to beru jako super recesi. Bohužel v Liberci existuje akvaristika na Sokoláku. A pro tuto prodejnu to je skoro přesný popis. Doufejme, že se další tímto článkem neinspirují a neupraví své prodejny podle návodu v tomto článku. :-)

Martin Honzejk

Upravit [20] ® 29.09.2011
pro JuraH. rybicky.net/forum/13617-zrizovani-noveho-obchodu-zoo-branik nebo osobně zajít. :-)

Upravit [19] ® 29.09.2011
Mně to přijde jednoduše hloupé. Autor chěl být vtipný, zjevně se snažil napodobovat něčí styl, ale podle měn se to teda nepovedlo.

[18] JuraH.® 29.09.2011
na zasmátí dobré ale spíš mě zajímá jak to tam opravdu vypadá..

[17] Ivoš® 29.09.2011
Pro RAPa: popis jízdy tramvají je čirá autorská licence. Šel jsem pěšky a dokonce ani ne po nábřeží:-)

Upravit [16] ® 29.09.2011
V tom případě by mohla býti pravdivá i informace o lepých děvách. Ovšem to by si nemohl přejet tu správnou zastávku. ;-D

[15] Ivoš® 29.09.2011
Pro Sivon: Bingo!!!

[14] sivon® 29.09.2011
Pravdivá informace? Že by ryby na dluh? :)

[13] PepaV® 29.09.2011
Pro pobavení výborně napsaný. Jako jediná pravdivá informace v článku mi logicky vychází - snad jen ty pastičky na hlodavce ;-).

[12] Laduschka® 29.09.2011
supééér článek :D dejte vědět, až budete sklízet, si taky asi zajdu pro pár BIO-brambor :)) každpádně na článku jsem se solidně poplavila, nic pobuřujícího nenacházím.. :) super práce! :)

[11] Ivoš® 29.09.2011
Hele, Danilo, nemusela jsi hned všem vykecat,že se jedná o čistě PR článek:-)

[10] Danila® 29.09.2011
Je to naprosto skvělý, četla jsem to ještě dřív, než se to zjevilo tady a nikdy by mně nenapadlo, že to někdo pobere jako kritiku....

Ivoši, Tebe je na akvaristiku škoda, měl by ses psaním živit, je to vtipné, ironické, inteligentní a úžasné. Až se probereš z toho skvrnitého tyfu, cos tu chytil, máš u mne velkou pusu(infekční)...

Ta souvislost s brigádnicí je úmyslná:-)))))

[9] romant® 29.09.2011
Rubrika "ZÁBAVA" je tady podle mě přesně na to, aby se takovýto článek zde mohl objevit, aniž by vzbudil vlnu kritiky a emocí. U mě dobrý.

[8] Zoidik® 29.09.2011
Jako vtip je to dobře napsané, ale vadí mi tam ta souvislost s nedávnou skutečností ohledně té brigádnice. Nebýt tam ta souvislost, taky se zasměju a ocením, takto ne.

[7] koyack® 29.09.2011
Lidi kde jste vytratili smysl pro humor.Já jsem se pobavil a po dlouhé době i nahlas zasmál. Doufám /až se autor vyléčí z toho tyfu/
že si od něj zas něco přečtu.

[6] LiborSprysl® 29.09.2011
Hmmmmm....nedivím se, že vás to začíná bavit...myslím, že jste se s textem popral skvěle, i když jak vidím komenty, pro některé nepochopitelně či nestravitelně :-)

[5] Ivoš® 29.09.2011
Začíná mě to opravdu bavit:-))
...Podle dadaistů nebyl Dadaismus umělecký směr, ale jeho opak. Jelikož se umění zabývá estetikou, dadaismus ji ignoruje, dále se snažili, aby jejich díla neměla žádný význam – výklad jejich děl byl zcela závislý na divákovi...

Takže pro HaDaS -smysluplný re-prolog ze mě nikdo nevyrazí ani kamenem protože (a teďs jsem to zapomněl..)
Pro Deathbull - sorry, tohle fakt slíbit nemůžu...a proč by se to vůbec mělo dát číst???

[4] Deathbull® 29.09.2011
Já to docela pochopil..teda alespoň ten záměr...ale proboha Ivoši, už nikdy nic podobného nepište...takové věci aby se to dalo číst, se musí umět napsat..což bohužel není Váš případ.

Upravit [3] ® 28.09.2011
No dobrá, tak jsem to nepochopil. Avšak dadaismus je podle mého názoru směr (i když né umělecký - teda neměl by být), který má urážet, a to ne vždy v přímých souvislostech. Někdy může být i v naprostém protikladu k dané situaci. Vždy je na čtenáři, zda-li jej vyhodnotí jako pozitivní či negativní kritiku dané situace. Vzhledem k tomu, že se v tomto případě nejedná o válku, né alespoň v pravém slova smyslu, tak jsem si tvůj záměr vysvětlil tak jak píši níže. Možná kdybych tě znal osobně, tak bych vyhodnotil článek trochu jinak.
Prosím tedy o nějaký smysluplný re-prolog, z nějž by pro mne bylo pochopitelné tvé stanovisko. ;-)

[2] Ivoš® 28.09.2011
pro HaDas: mno, vypadá to, že jsi nepochopil nejen můj slohový záměr;-)V žádném případě se zde nejedná o kritickou satiru ale čisý dadaismus. Trošku se odvaž, člověče :-)

Upravit [1] ® 28.09.2011
Milý Ivoši,
možná že jsem nepochopil tvůj slohový záměr, ale kritická satira by se měla blížiti pravdě. Protože jsem však tento tvůj článek vyhodnotil jako mířenou a přímou kritiku zmiňovaného obchodu, tak mi nezbývá napsati nežli ...
... Jednou příjde na každého. Na někoho dříve na někoho později. Většinou později příjde na toho, na koho by mělo přijíti dříve. Však věz, že až to příjde, tak to bude státi za to.
Chtěl bych ti do tvého budoucího života popřát hodně síly a odhodlání se tvým vlastním osudem.

Mé proroctví zní :

Chtěl-li si býti spravedlivým,
měl si více přemýšleti.
Chtěl-li si býti vtipným,
měl si více pomysliti.

Na co že jsi pomysliti měl ?
Na to, že život docela krátký jest.
Na to, že jsi málo bděl.
Na to, že boží mlýny jsou jako pěst.

Pěst co si hýčká každého,
kdo lží poškodí druhého.
Pěst co neomylně trefí cíl,
ta, což nepřinese duši mír.

Tvůj život nyní pozbude smyslu,
jež doposud asi měl.
Již nebudeš vládcem svému veslu,
tak jak bysi chtěl.

A nakonec : Někdy se docela stydím za to, že jsem nejenom pražák, ale hlavně za to, že jsem z Česka. Protože český smysl pro závist je tak grandiózní, že jsem se s tím nikde jinde na světě nesetkal.

Další články tohoto autora
20.11.2018*****LED zářivky - tip od elektrolempla pro jiné elektrolemply486x
12.05.2017*****Mé peklo se jmenuje Eheim692x
21.07.2016*****Pár postřehů (neboli dva) z chovu skalárů938x
29.12.2014*****Náhradní rodičovská péče u skalárů366x
07.12.2014*****ZOO Bráník: Akvaristika nebo kafilerie - epilog749x
18.04.2014*****Nudí se vaše ryby?1463x
28.09.2013*****Garra gotyla aneb hasta la vista, ruducho!1142x
05.08.2013*****Jak jsem vypustil poplašnou zprávu515x
26.04.2013*****Zhotovení rozstřikovací rampy k čerpadlu AT 200-203 během 2 minut? Proč ne?1189x
23.04.2013*****Výroba propustné přepážky do akvária1019x
13.12.2012*****Tajemství slovenských akvaristů konečně odhaleno a zpřístupněno zbytku světa!1203x
04.05.2012*****Bezpečná a účinná léčba terčovců při masívní expanzi žábrohlístů a jak jí předejít894x
20.01.2012*****Kterak správně urážeti oponenta svého slovem či písmem aneb průvodce tvorbou trefných urážek563x
12.11.2011*****Jak přechovávat živé koretry či patentky v domácnosti1293x
08.07.2011*****Polské CO2 sety - ukázkový šlendrián2446x
27.03.2011*****Ruducha - mňamka pro akvarijní ryby2610x
11.03.2011*****Výroba triviálního akvaristického odkalovače z prvomájového mávátka2753x
03.01.2011*****Zakrslý (trpasličí) terčovec2108x

© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/clanky/764-zoo-branik-akvaristika-anebo-kafilerie