Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ve městě je nový šerif aneb jak jsem se stal spolupracovníkem :-)

 

Články » Ve městě je nový šerif aneb jak jsem se stal spolupracovníkem :-)   Vytisknout tuto stránku 

Ve městě je nový šerif aneb jak jsem se stal spolupracovníkem :-)

Publikováno: 28.10.2010 • Autor: © Bob66 • Rubrika: Zábava

Začal bych tím že se mi stránky rybičky.net líbí a to z důvodu jak jsou přehledně uspořádané  a že sem chodí spousta lidí stejně zapálených pro toto hobby jako já, vyměníme si názory, pokecáme přes vzkazy atd., a pro značné množství informací které obsahuje, neexistuje snad otázka která by už někdy na tomto webu nebyla zodpovězena. Trávím tu poměrně dost času a buď se snažím poradit nebo většinou pročítám celé stránky a hledám co mě zajímá. Co mi ale vadilo že při prohlížení jsem pořád nacházel otázky se stejnými dotazy s pár příspěvky anebo se téma postupně změnilo úplně jiným směrem.

Rozhodnul jsem se že když už tady stejně trávím tolik času že bych mohl pomoci a napsal jsem Rexovi jestli by měl zájem o mou pomoc. Jsem spolupracovník teprve pár dní ale nejsem si jistý jestli jsem udělal dobře, protože Rex mou nabídku neodmítnul :)))

Ještě než mě jmenoval spolupracovníkem tak jsem si říkal na tom nic není, něco označím offtopic, něco sloučím aby to bylo přehlednější a bude to :-)

A pak to přišlo, byl jsem jmenován a s chutí jsem se do toho pustil, postupně jsem začal zjišťovat že tak jednoduché to zase nebude, že název tématu nemusí vůbec odpovídat tomu co je v něm a tak sloučit dvě témata se stejným názvem může přinést víc škody než užitku i když název mají stejný. Při následném pročítání navíc zjišťuji že půl stránky v otázce jsou smajlíky a kolikrát i nesmyslné bláboly které nic neříkají ale další uživatelé na ně reagují a postupně se to stočí zpět do tématu takže označením offtopic a následném vymazání se to ještě více zamotá. Nejvíc mě dostává když zjišťuji že taková jednoduchá otázka co je to za ancíka (krunýřovce nebo přísavku) se na jedné stránce podsekce Copak je to za rybičku objevuje hned asi 20krát a kolikrát jen s pár příspěvky, prostě nechápu proč někteří nedokáží pokračovat v tématu ale založí nové se stejným názvem . A témat co mají v názvu Ancistrus je v sekci Akvarijní ryby ještě dvakrát tolik.

Nechápal jsem třeba kolegu Čupra a jeho rozzuřené smajlíky za některé názvy nových témat, říkal jsem si to chce klid, ale jen do té doby než jsem narazil na první otázku co je to , tak jsem se zasmál, přejmenoval, a vidím o pět centimetrů níž Co je to????? a pod tím hned další otázka proboha, co je to ,  to už jsem si pomyslel to bude těžká šichta. A byla. Někteří uživatelé nejsou schopni dát dohromady srozumitelnou větu, přeházená písmenka, chybějící háčky a čárky, špatné i y , to ještě jde přečíst ale nad některými příspěvky mi zůstává rozum stát a bohužel to už není ani k smíchu. Nejsem šprt ani češtinář (měl jsem z češtiny za 4) a taky napíšu dost chyb, nikdo není dokonalý,ale takhle se veřejně prezentovat to by mě hanba fackala a styděl bych se ještě někdy veřejně ozvat!!!

Co mě také dostává někdo položí otázku a když mu do pěti minut někdo neodpoví tak na to založí buď nové téma nebo ji položí i v jiném tématu, asi chce být středem pozornosti a nechápe že každý nečeká jen na něj až se na něco zeptá  aby mu mohl hned odpovědět!!!

Pokud někdo pokládá dotaz a ještě napíše že potřebuje rychle odpověď protože nemá čas, tak bych mu doporučil ať se na akvaristiku vykašle úplně, protože když si nedokáže udělat čas aby si něco přečetl a  dozvěděl se o svém koníčku informace které potřebuje aby to fungovalo tak to nemá žádný smysl aby vůbec začal!

Tímto apeluji na váš zdravý rozum, je to vaše vizitka a pokud zakládáte nové téma když už  jste nenašli žádné s podobným problémem (i když tomu nevěřím, jen je každý moc líný hledat) tak alespoň zadejte normální název ať je hned poznat o čem to téma je!!!

Je mi jasné že teď spoustu lidí  řekne no jo stal se správcem tak machruje a dělá chytrého, těm co si to myslí bych doporučil aby si to vyzkoušeli sami, prokousávat se tím a snažit se z toho udělat užitečné a smysluplné informace. Obdivuji ostatní správce kteří to dělají už dlouho a poctivě a bez kterých by celý web už dávno neexistoval nebo by se v něm nedalo vůbec vyznat!!!

Bohužel  v dnešní době je normální než si něco přečíst abych o tom něco věděl tak je jednodušší bez hledání položit otázku ať to za mě vyřeší někdo jiný a já jen udělám co mi řekne a víc vědět nepotřebuji :-(

 

Chápu že je to boj s větrnými mlýny a tenhle článek nic nezmění, ale za pokus to stálo :)))

 

P.S. Zatím mě to baví, otázka je co budu říkat za půl roku :-)

 

Po dvou týdnech

Tak musím přiznat že po dvou týdnech správcování jsem taky zralý na to založit si téma a nazvat ho Prosííím pomóc ale rychle :))) Bohužel mám postižení že pokud mě něco baví tak se to snažím dělat na 100% a tohle mě zatím baví tak jsem dával do kupy všechny podsekce Akvarijní ryby, všechno číst, přejmenovávat, přesunovat kam to patří a slučovat byl docela záhul. Bohužel je to kapka v moři, připadám si jako horolezec pod Mount Everestem který udělal první krok :-) Tak se pomalu chystám na druhý krok, hlavní sekci Akvarijní ryby a počítám že se s Invalidou sejdeme u chocholouška hodně brzy:)))

 

Za správnost informací zodpovídá autor článku, dotazy směřujte na autora. Hodnocení článku hvězdičkami provádí redakce. K článku se vyjádřete pomocí palců (líbilo se / nelíbilo se).

Hodnocení
*****

Líbilo se: 13x Nelíbilo se: 0x Zveřejněno: 28.10.2010 Upraveno: 28.10.2010 Přečteno: 1986x

Schválili: Bob66 ** 01.12.12 • alpaka ** 14.01.13

Související články
Žádné související články
Další články z rubriky Zábava
09.02.2014*****Rybičky.net aneb pořádná lekce67x
05.02.2011*****Tak vám pěkně děkuju...1190x
04.01.2012*****Kreveta Ostravská pruhovaná...1007x
10.04.2012*****Proč si nepořizovat mořský akvárko...1156x
07.04.2012*****Úspěchy a něco jako rodičák...485x
23.10.2011*****Vodní pavouci...798x
08.10.2010*****Nepovedenej čtvereček..pozdravit?1625x
25.01.2011*****Akvaristi na chatě..1477x
05.08.2013*****Jak jsem vypustil poplašnou zprávu535x
10.01.2021*****Udělala jsem kopanec, ale dobře to dopadlo - ministory6x

Komentáře návštěvníků
Celkem: 28 záznamů přidat komentář Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživatele

Reagovat na tento komentář [28] LinaDee® 06.03.13 19:39
Těžká práce ale co dobrý pocit, je li dobře odvedena? Hlavně se nezapomenout chválit, on to nikdo jiný za tebe neudělá. Držím pěsti a slibuji, že se budu snažit nezakládat něco, co už tu je ;-)

Upravit Reagovat na tento komentář [27] ® 09.11.10 10:02
Bobe nemohl by jsi se zaměřit i na čištění otázek co sem nepatří ? Otázky na želvy přeci patří do terarka.net nebo se pletu ?

Upravit Reagovat na tento komentář [26] ® 04.11.10 07:41
vem si takovou otázku ve které se dopodrobna rozebere nějaký problém tak, že tahle otázka pak bude často využívána jak zdroj informací..třeba jen pro řešení někoho jak má udělaný kořen v akva...prostě třeba jen kvůli jedinému příspěvku...a nějaký automat by rozhodl, že když do něj nikdo xxx dní nenapsal nebo yyy dní se nepodíval, že je k zahození ? no to asi ne..stačí jen kvalitní vyhledávací systém, systém tagů a prostory na hdd jsou dnes úúúúplně někde jinde jak před 5 ti roky...doma mám na hraní server s 750 gb...na hraní....

Reagovat na tento komentář [25] Matrok® 31.10.10 18:02
1) Na jednom diskusním serveru fungoval systém, že stará a nečtená fóra postupně odumírala. Je to jen pár ifů, tak proč to sem nedat?

2) Co mít diagnostickou sekci pro dotazy typu "Co je to za rybičku, kytičku, chorobu, řasu?" (Vyžadovalo by vložení fotky). I by se to snadno spojovalo s katalogem ryb a kytek.

3) Nemají rybičkáři irc nebo jabber? Osobně bych to používal 100x radši, než fórum.

Upravit Reagovat na tento komentář [24] ® 31.10.10 15:34
sindljan : na to ti odpovím já..takovéto vyhledávání je velice sofistikované a nic jednodiché zejména proto, že píšeme česky kde existuje skloňování, časy a další (kde mě doplní jazykovci)..takovou věc vytvořit je velmi ale velmi složité a na "železo" hodně náročné..mám něco takového na svém diskuzním webu ale na komerčním základě s komerčními doplňky..nicméně moje řešení zvládá diskuzní fóra o desetitisících přístupech denně a tisících v tutéž chvíli...

Reagovat na tento komentář [23] sindljan® 29.10.10 20:35
Chtěl bych se zeptat na takovou drobnost. U nás ve škole se celkem často používá systém na hledání falsifikátů ve studentských pracech a to nejenom diplomkách, ale i obyčejných semestrálkách. Nevím, jak přesně je systém implementovaný, ovšem byl schopný najít i práce podobné. No a konečně k jádru pudla. Nešel by na serveru na odhalení hodně podobných dotazu, Resp když už ne na jejich automatické sloučení, tak alespoň na vyhledání a jejich označení pro adminy, implementovat?

Reagovat na tento komentář [22] Jizat® 29.10.10 17:11
Přimlouvám se k tomu co tu už napsala stetinka ať to povoluje ADMIN.

Reagovat na tento komentář [21] romant® 29.10.10 16:55
Tvoje korekční činnost je vidět každý den. Opravdu jsi důsledný a není možný si nevšimnout, že to co píšeš, tak opravdu děláš. K Chocholouškovi nespěchej, na toho je vždycky čas. Ať se daří.

Reagovat na tento komentář [20] DrBolíto® 21.10.10 08:50
Já bych to řešil na úrovni systému, tř. implicitně zatržené políčko u zakládaného tématu (po měsíci automaticky smazat). Po měsíci by se tyto jalová témata automaticky mazaly.

Reagovat na tento komentář [19] Bob66® 20.10.10 15:27
olwy- vůbec nejde o to že se nováčkové ptají stále dokola, od toho to tu taky je, spíš mě jde o to že najdeš 20 otázek na úplně stejný dotaz a u každého pár odpovědí :-) Přitom by stačilo najít dotaz se stejnou nebo podobnou otázkou a pokračovat v ní :-)

Reagovat na tento komentář [18] olwy® 20.10.10 14:19
A co takhle podmínit možnost psát do fóra a zakládat příspěvky registrací, resp. povolit neregistrovanému jen jeden dva dotazy denně. A registrovaným, kteří nefungují jako lidi tyto registrace rušit. Nevěřím tomu, že v pozadí všech problémů stojí více jak 20 lidí, kteří komplikují život ostatním. Web je to akvaristický, takže téma s Paroubkem či viagrou sem nepatří. A že se nováčci ptají stále dokola? S tím nic neuděláme, taky jsem tak začínal :-)

Reagovat na tento komentář [17] Marta® 19.10.10 21:08
No gratuluju střílíš jeden článek za druhým takže super :-)

Reagovat na tento komentář [16] Kajka99® 18.10.10 23:44
tak trochu se bojím že přesně ten typ člověka který si nepročte fórum ale hned založí dotaz asi stěží bude pročítat i články. Nicméně máte pravdu, tak ať vám slouží nervy, kdyžtak si je pomocí nějaké dobroty trochu přiobalte :-D Hodně zdaru!

Reagovat na tento komentář [15] ciza® 18.10.10 21:39
Mno kdyz uz si to nekdo precte tak se snad zamysli...Preju hodne zdaru a plnou konev nervu..:)

Reagovat na tento komentář [14] Bob66® 18.10.10 20:24
Díky všem :-)

Reagovat na tento komentář [13] invalida® 18.10.10 14:43
Taky sem konfident...držím palec a až se sejdem u chocholouška dáme si pívo nebo skotskej střik=)

Reagovat na tento komentář [12] Maza® 18.10.10 12:53
Přeji ti, aby těch "običejných pavých" oček bylo co nejméně :-)

Reagovat na tento komentář [11] grizly® 18.10.10 12:33
Buď tvrdý, neoblomný, přísný a spravedlivý!!!

Reagovat na tento komentář [10] romant® 18.10.10 11:10
Ať se Ti s větrnými mlýny i nadále bojuje se stejným zápalem, jako doposud.

Upravit Reagovat na tento komentář [9] ® 18.10.10 10:51
Prajem Ti veľa trpezlivosti a empatie. A neboj sa byť tvrdý.

Reagovat na tento komentář [8] stetinka® 18.10.10 10:23
No, když už tu ta "konstrukce" fora je, když už na vše je chlíveček, tak co kdyby se založení nového dotazu podmínilo souhlasem admina? Jsem možná naivní a neumím si představit, kolikrát by musel admin za den odpovědět, ale nebylo by to řešení? Odpověďět: nové téma se zamítá, již takové existuje.
Jinak Bobe, jsem ráda, že jsi se zaangažoval, myslím, že patříš k těm, co jsou fér a mají pochopení. Alespoň já tě tak vidím :-)

Upravit Reagovat na tento komentář [7] ® 18.10.10 07:27
Nevím jak dlouho jsi na internetu. Já od roku 1996 kdy se v Praze konala výstava s názvem "okna světu dokořán". před tím jsem byl na bbs, a před tím jen k 8mi bitu připojoval aspoň periferie. Pamatuju si tedy dobu kdy browser Netscape byl za peníze, kdy MS Explorer byl na jediné 3,5" disketě (mám ji snad doposud), moje UIN je pod 1 mil. Ale taky si pamatuju první emailové konference a první irc kanály kde když jsi položil otázku tak ti hnedle někdo odpověděl. V té době se na net nedostal kde kdo a tak odpovědi byli rychlé a mnohdy odbornější než odborná knížka. Adminem jsem profesně, měl jsem několik vlastních webů a diskuzních webů. Osobně vím, že jednodušší je web sestavit a funkčně odladit než pak stádo uživatelů kočírovat.. nicméně sám dobře vím, že je nejhorší mít plně funkční diskuzní web bez pravidelných uživatelů...držím ti palce...

Reagovat na tento komentář [6] Mrakoplash® 18.10.10 06:25
Tak teď už jen vydržet ;-)

Reagovat na tento komentář [5] vladislav® 17.10.10 22:24
Dělal jsem moderátora přes dva roky na jiném diskuzním foru...Není to opravdu žádná slast..I když myslím,že rybičky patří k těm klidnějším diskuzním forům..Tak držím palce Bobe..

Upravit Reagovat na tento komentář [4] ® 17.10.10 22:19
Já všechny správce, moderátory a administrátory obdivuji. Kdybych to měl dělat já tak se buď do dvou dnů zbláznil a nebo by polovina fóra měla ban. (netýká se to jenom rybiček)

Reagovat na tento komentář [3] hlavson® 17.10.10 22:16
Jestě mě tak napadl dodatek, že boj s větrnými mlýny to bude asi věčně a bojovat s nimi nebudete muset, leda že byste změnil salón - ŠERIFE :-)

Reagovat na tento komentář [2] Silent® 17.10.10 22:10
Mluvíš mi z duše.

Reagovat na tento komentář [1] hlavson® 17.10.10 22:06
Tak přeju opravdu pevné nervy, neboť v poslední větě článku, ještě před P.S., máš asi na 99,9% pravdu. Popisované neduhy uživatelů se asi vyskytují ve všech diskuzích fórech po celém širém netu.

Další články tohoto autora
07.05.2012*****Návštěva u Zdeňka Dočekala1328x
02.04.2012*****Návštěva u Jana Haidingera II.část670x
02.04.2012*****Návštěva u Jana Haidingera757x
01.04.2012*****Návštěva u Pepíka Moce654x
01.04.2012*****AkvatrhyTřeboń392x
19.03.2012*****Plzeňské akvaristické jaro - IX. Den cichlidářů v Plzni425x
12.03.2012*****Nedělní návštěva u Tomchamika a LuboseV II.část545x
12.03.2012*****Nedělní návštěva u Tomchamika a LuboseV525x
12.02.2012*****Návštěva XI. Výstavy akvarijních ryb v Hradci Králové II.část544x
12.02.2012*****Návštěva XI. Výstavy akvarijních ryb v Hradci Králové528x
04.01.2012*****Návštěva Vivária Mělník II část506x
04.01.2012*****Návštěva Vivária Mělník747x
30.12.2011*****Výlet do ZOO Bráník II část580x
30.12.2011*****Výlet do ZOO Braník799x
28.12.2011*****Návštěva u instantních rybiček592x
14.12.2011*****XIII. Vánoční akvatrh Úvaly 2011438x
11.12.2011*****XIII. Vánoční akvatrh Úvaly 2011 druhá část337x
17.07.2011*****Fotogalerie živorodek III část1322x
17.07.2011*****Fotogalerie živorodek II část1578x
16.07.2011*****Návštěva u chovatele aneb živorodky celoživotní vášeň2258x
21.03.2011*****Ichthyophthirius multifiliis (Krupička)2774x
24.01.2011*****Vhodná témata pro začátečníky19921x
12.10.2010*****Žábrohlísty4247x
12.10.2010*****Vnitřní paraziti u terčovců5609x
26.09.2010*****Začínáme s terčovci7299x© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/clanky/529-ve-meste-je-novy-serif-aneb-jak-jsem-se-stal-spolupracovnikem-: