Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Výroba vlastního filtru

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 9 Přejít na další stránku   1  
Výroba vlastního filtru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2019 23:11 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: ctibum
Trochu jiný, provrtaný víčko od HT 40. Nicméně situace je prakticky stejná, i když ho sundám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2019 22:30 R Muž ctibum [6908] Re: _ucx_
Na sání máš pořád to provrtaný udělátko?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2019 22:18 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: _ucx_
Před pár dny přepad přestavěn, teď je ze 40 mm HT odpadní trubky a funguje dokonce hůř, než z té 20 mm PPR. Zkusil jsem i odvzdušnit koleno přepadu, to se sice povedlo, ale i tak problém s nedostatečným odtokem do filtru přetrvává. Sání se klidně celé potopí třeba 2 - 3 cm pod vodu, něco málo z toho teče, ale ta pumpa to pumpuje zpátky rychleji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2019 19:03 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: DavFM
Jo, může být. Rozhodně je jednodušší nejdřív to zkusit ufiknout a navařit níž, než jezdit pro nový trubky a stavět ho znova z tlustších trubek (který budu krz to poměrně malý rohový vykrojení ve vystužení do akvária už dost blbě prostrkávat).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2019 18:59 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: _ucx_
Už tomu začínám rozumět, pořád mě mátla ta blinda. No chybu bych viděl v tom, že máš ten T-kus moc vysoko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2019 18:54 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: DavFM
Design jsem pobral odsud:

www.youtube.com/…
www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2019 18:47 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: _ucx_
No, přijde mi to takové nějaké divné, zdá se mi, že je zde i možnost aby se to samo zavzdušnilo a pak bude filtr-čerpadlo na suchu.

Já to vždycky dělám tak, že vodu saje z vodního sloupce spíše nade dnem a hladinu vody v akváriu určuje ten T-kus.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2019 18:39 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: DavFM
Přesně tak. Ty díry taky mají zabránit tomu, aby se tam dostal nějaký bordel, který by to mohl ucpat. Šance, že se to ucpe celý kolem dokola je výrazně menší.

Na výstupu (to je ta krátká trubka bokem) je teď samozřejmě navařené koleno a další trubka směr filtr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2019 18:34 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: _ucx_
Takže máš ve vodě 2 trubky a vodu to nasává u hladiny těma dírkama dokola?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2019 18:28 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: DavFM
V zaslepovacím víčku je díra.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2019 18:23 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: _ucx_
Hmm, já ten tvůj přepad nějak nemůžu pochopit. Tak jak jsi ho slepil, to přece funguje jako spojené nádoby, bude nasávat, doku nedojde v akváriu voda. Nebo jsem něco přehlídl? Podle mě tam máš jeden záhyb navic a zavzdušňovací trubku máš zaslepenou.

No a ikdyby to bylo správně, tak z PPR trubky 20mm to má malou kapacitu, aspoň 32 odpadní nebo lepenou PVC.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2019 17:38 Muž jarovo [1695] Re: _ucx_
Mám robený komorový filter, pôvodne z 30mm odpadného potrubia - boli presne také problémy ako popisuješ. Výmena za 40mm to vyriešila hop

P.S. v prezentácií mám fotku s pôvodným potrubím ktorý robil problémy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2019 17:13 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: vaclav
Fotka k příspěvku Jo, už si taky uvědomuju, že tam váha vody nenatahuje další vodu. Otázka zní, pomůže, když přidám (nebo dám širší) trubku až do místa, které už je mimo akvárium, čili až za to nejvyšší místo, kde se překonává stěna?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2019 16:45 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: _ucx_
Přepad musí mít větší průměr, protože je to samospád takže 30 - 40mm nebo těch tvých trubek potřebuješ víc minimálně 2. Ty vodovodní mají moc silnou stěnu takže to chce trubky odpadní. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2019 16:15 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasPřepad
Tak jsem si také vyrobil vlastní komorový filtr. Načetl jsem tohle fórum, vzal menší akvárium (~40 litrů), do něj jsem vlepil skleněné přepážky, voda mi do něj přepadem teče, uvnitř je čerpadlo, to žene vodu zase zpátky do rozstřikovací rampy, potud všechno ok. Problém je, že mi z nějakého důvodu nedostačuje kapacita přepadu. Udělal jsem ho z 20 mm PPR trubky, v "čerpací hlavě" jsou vyvrtané desítky 2mm a 3mm otvorů, při běžném provozu část z nich vidím třeba centimetr pod hladinou, ale prostě po nějaké době mi klesne hladina ve filtru a akvárium se začne blížit přetékání, aniž by se zvýšil průtok přepadem. Čerpadlo je Synca Silent 0.5 (700 l/h nominál, podle grafu výrobce ~200 l/h při rozdílu hladin 1 metr, což je přibližně stav u mě), mám i silnější, ale s tím je ta situace samozřejmě jenom horší. Zkoušel jsem přidat víc otvorů a ty, u kterých to bylo možné, rozšířit, to ovšem nepomohlo. Co s tím? Udělat přepad z 25 mm PPR trubky? To ho tam možná zkoseným otevřeným rohem akvária ani nedostanu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2019 13:09 Žena Rennee [21] Re: Wanderer
Super děkuji, přesně něco takového jsem potřebovala, aby mi to někdo udělal celý, to mi hodně ulehčí ;) Určitě toho využiju :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.04.2019 10:29 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Rennee
Jsi z toho severomoravského konce. Objednej si akvárium u Fardy, nemáš to daleko a dodá ti ho včetně přepážky, čerpadla, trubek a molitanu. Na přání i černého. Nevím, co chystáš za pozadí, ale ta přepážka jde udělat i z černého skla, nad tím bych taky zauvažoval. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2019 09:39 Žena Rennee [21] Re: Tommo, ZDRI, liborass
Děkuji vy jste zlatí potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2019 09:37 Muž liborass [174] Re: Rennee
www.jezirkabanat.cz , ty jsou od Olomouce. Nejlepší je hrubost TM20.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2019 08:48 Muž Tommo [828] Re: Rennee
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2019 08:41 Žena Rennee [21] Re: Wanderer
Dobře děkuji ;) A ještě se při té příležitosti zeptám, molitan do filtru se dá někde koupit na míru? nebo podle dostupných musím přizpůsobit rozměr přepážky? Objednávám prakticky vše online a nikde jsem nenarazila na možnost ustřižení na míru...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.04.2019 18:03 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Rennee
Objem filtrační hmoty by měl být 2 - 4% objemu nádrže. Větší je lepší. Geometrii už si spočítáš a kam to dáš, záleží na tobě. Je to v podstatě jedno. Já ho mám z boku. Zvaž estetiku a praktičnost údržby. Byť na tenhle filtr netřeba prakticky sahat. Doporučuji zvážit umístění topítka za filtr. A musí se ti tam samozřejmě vejít čerpadlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2019 11:43 Žena Rennee [21] – rozměry přepážky pro filtraci
Dobrý den. Jelikož jsem naprostý lajk a vůbec tomu nerozumím, chtěla jsem poprosit o radu a názor jaké by měly být rozměry přepážky u akvária s rozměry 150x40x50 (dxšxv)? A na jakou stranu je lepší ho umístit, jestli z boku nebo spíše na zadní stranu akva? Díky. Budu si zadávat objednávku na výrobu a chci to mít pěkně sepsaný :-D

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2019 23:42 zdzd Re: antiA
V čem je matala lepší než modrý biomolitan ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2019 23:40 zdzd Re: FishMan59
Ten můj filtr je zatím bez přepážek a není tam co fotit, obyčejné skleněné akvárko cca 80cm délka, hloubka 50cm, výška 45, přepážky jsem si uřízl dvě, ale zatím nevlepil, takže nejsem ničím omezen a vlepím to tam, až budu vědět jak velké komory zvolit.

Dal jsem dal do předfiltru, který je mimo filtr, 500g filtrační vaty střední a před to jednu desku 5cm ppi20 akvacitu 20x30 a zachytává to parádně i jemnější částečky. Po pár dnech je ve vatě místy hnědý hnus, či jak to odborně nazvat, takže se bakterie činí.

Spočítal jsem, že při 700 litrech za hodinu je rychlost proudění cca 6-7 cm za minutu ve filtru, což by podle zdrojů na netu mělo být optimální.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2019 11:13 Muž antiA [354] - ><((((((((º>`·.¸¸.·´¯`·.¸.·´¯`·...¸><((((((((º>Re: ZDRI
Fotka k příspěvku Do krevetaria bych volil jednoznačně jemnou kostku toho nejjemnejsiho. Tzn bublinkače. Dělají se i větší než na tvých uváděných stránkách. A dokonce levnejsi a to o dost. ( www.akvapotreby.com/… ) tady objednávám ja.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2019 11:08 Muž ZDRI [1415] Re: liborass
Z tohoto černého bioakvacitu PPI30 mám HMF v nádrži Vanička na krevetky. Funguje bezvadně, ale mám podezření, že "sežere" část malých krevetek. Neocaridiny se množí jako myšky, takže část přežije. Po každém porodu vidím spoustu minimláďat, ale větší velikost doroste jen část. A je i vidět, jak se některé zanořují do biomolitanu, takže dost možná prolezou dovnitř a čerpadlo/hlad je zde zahubí.
U Sulawesek si toto prostě nerisknu, safety first :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2019 11:00 Muž antiA [354] - ><((((((((º>`·.¸¸.·´¯`·.¸.·´¯`·...¸><((((((((º>Re: vaclav
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Souhlasím ale do miniakvarii je ten molitanovy bublinkač topovy materiál.

Pokud se chceme bavit o the best filtračních materialnech do velkých akvárií tak ukážu scim jsem nadšený a vidím v tom budoucnost. U mě urcite.

Matala...
Nezávadný materiál; staly; různé hrubosti (oka jsou větší než u biomolitan tm.; samonosný - nepotřebuje podperu;

Nějakou dobu ho testují pro mou budoucí monstrum nádrž - 80 procent filtru bude Matala. Zbytek biomolitan.

Upozornuji! Tento matros ale doporučuji do velkych/větší akvárií.

 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2019 10:56 Muž liborass [174] Re: ZDRI
Já používám jako hmf toto terra-natur.eu/… je to pp30 a jsem spokojený...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2019 10:50 Muž ZDRI [1415] Re: antiA
Moc děkuji, přesně toto jsem potřeboval (paradoxně ani prodejci nebyli schopní takto jasně a podrobně odpovědět). Nebude to do externího, ale do dovnitř krevetária, s napojením na čerpací hlavu (reálný průtok cca 200 l/hod). Našel jsem na webu tyto bublifukové molitany i hodně velké a v hezké béžové barvě: www.zooshop-eu.cz/…
Mě ten modrý bioakvact vadí a trvá dlouho, než se zabarví. Ucpávání/časté čištění zde nevadí, já se stejně snažím organický bordel co nejrychleji dostávat z akvárka, dříve než se začne rozkládat. Navíc ze svého akvapravěku si pamatuji, že díky hustotě docela dobře filtrovaly i jemné nečistoty. Takže možná vypustím i komoru s jemnou filtrační vatou a uhlí dám jinam.

Václav
Ano, je to jiný materiál než bioakvacit i jinak dělané póry. Musel se pravidelně čistit, jinak se ucpával a zasviněný molitan některé bakterie dokázaly skoro rozložit. Na druhou stranu je to luxusní velkoplošná a bezpečná pastvina pro krevetky. Jako vždy - něco za něco.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2019 10:39 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: antiA
Já se těmhle bílím pěnám obloukem vyhýbal připadá mě to že je (a dříve bylo) dělané z matrací a to mě nikdy moc dlouho nevydrželo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   07.04.2019 08:47 Muž antiA [354] - ><((((((((º>`·.¸¸.·´¯`·.¸.·´¯`·...¸><((((((((º>Re: ZDRI
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Jak jsem slíbil....( sice se zpožděním ale přece :-) )

Na fotce bílý je nepoužitý bublinkač.
Pod ním z práva do leva tm10-tm20 a tm 45. Rozměry 20x30 a 30x30 o sile 5 nebo 10cm
Detailní foto je porovnání tm45 a bublinkače. Rozdíl je minimálně o jednu spíše o dvě velikostní třídy. Každopádně bublinkač bych do externího prepazkoveho nedával. Je fakt fest jemný a ten se ti bude zasirat. Budeš ho pravidelně cistit-coz je opruz.


Krevetky zda tam vlezou....? Netusim.spise ne

Molitany mám nějaké navic...mohu nepotřebné nabidnout... pokud budeš mít cestu okolo FM nevidím problém
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.04.2019 19:50 Muž antiA [354] - ><((((((((º>`·.¸¸.·´¯`·.¸.·´¯`·...¸><((((((((º>Re: ZDRI
zitra odpoledne ti to nafotim ... mam zbytek 45 i klasickeho bublinkace..... porovnas si sam....
co si matne pamatuji dle me je bublinkac jeste jemnejsi.. ale ne o moc....

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2019 19:38 Muž ZDRI [1415] Re: antiA
S dovolením využiji Tvé zkušeností s PPI 45 (nikdy jsem ho neměl v ruce, musel bych objednat nablind):
- když ho porovnáš s klasickými bublifukovými molitany, je podobně jemný, nebo výrazně hrubší?
- když na něj zkušeně koukneš, prolezou jím podle Tebe maličké, čerstvě narozené krevetky (1-2 mm velké)?
Předem díky!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2019 18:59 Muž antiA [354] - ><((((((((º>`·.¸¸.·´¯`·.¸.·´¯`·...¸><((((((((º>Re: FishMan59
s kyslíkem si nedělej hlavu. Já mel/mam filtr o průřezu molitanovych desek cca 30x30 (cm) o síle 10cm. Celkova filtrační délka je 90 cm . Bez ceřících prepazek. Zkoušel jsem průtok od cca 120litru po 600 litrů za hodinu. Při nejpomalejší prutoku než voda protekla z jednoho konce na druhý tak to trvalo 45minut. Prostě biologicky filtr. Molitan postupně od tm10 až po tm45. Resil jsem to tu několikrát a reknu ti jinej filtr nechci. A pokud budu stavět další tak udělám ještě větší s jistými know-how. O tady tom 2,5 roku nevím. Rostliny i ryby jedou jedna báseň. Pravda že poslední molitany nejsou tak "zasrane" jako ty první ale jsou stoprocentně taky funkcni. A kyslík? Představ si že na konci je. Jinak by mi při vpousteni této vody do akvária zdechly ryby. zrychlené dychaly jedenkrát když jsem si nepohlidal dávkování co2.

Pokud máš osobní zkušenost jinou ok.(budu rád když se o ně podelis)... Ale myslím si ze přesouvás jen bludne informace o domenky které si někde precetl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2019 18:45 Muž FishMan59 [-4] - SumciRe: zdzd
Mohu prosím vidět nějaké foto toho filtru. Myslím si, že už tak ve 3 desce molitanu nebude dost kyslíku pro činnost bakterii. Proto bych asi doporučil nějaké čeřící přepážky nebo tak.Ale to foto bych prosil, mohu se potom pokusit o radu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2019 20:31 zdzd Re: FishMan59
předfiltr s vatou bude fungovat, nedělá mi problém vatu jednou týdně vyčistit
a mám dát 50 nebo radějí víc litrů ?
vložím to tam jako 5 centimetrové desky naskládané za sebe, aby se to dalo časem dobře vyčistit
případně bych to mohl dát jako nařezané kostky,ale to by tam různě plavalo, tak co je lepší ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2019 19:14 Muž FishMan59 [-4] - SumciRe: zdzd
V případě, že bude kvalitní předfiltr. Ten ppi20 a vata tak bych se nebál použít ppi30.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2019 17:22 zdzd
Tak jsem se nakonec rozhodl, na základě místních diskuzí a rad, že do svého prázdného 200 litrového filtru, který fungoval do nynějška jako akumulační nádrž pro přepad, umístění čerpadla, množírna pulců apod. dám cca 60-100 litrů akvacitu pro hodné baktérie a uvidím, jestli se něco změní :-)

ale nejsem si jist, jakou zrnitost, protože někdo píše ppi20 někdo zase větší

jako předfiltr mám ppi20 a nyní mi dorazila filtrační vata střední 1kg, kterou bych nešetřil a proto předpokládám, že voda bude mechanicky čistá

(mám 600litrů akvárko objem vody, 10 masožravých axolotů, teplotu vody 17-18 stupňů a běžný průtok 700l/hod, občas to pustím na 3000 litrů za hodinu, aby se zvířilo dno a ten rozvířený humus se spláchnul do filtru, také pravidelně odkaluji, ale víření je dokonalejší)

co byste tam použili za zrnitost ?
dík

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2019 17:31 Muž Tommo [828] Re: FishMan59
Ne ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2019 16:54 Muž FishMan59 [-4] - Sumci – Filtr do 112l
A myslíte že vlepení této přepážky by mohlo nějak porušit statiku akvária a po napuštění by se ta přepážka třeba odtrhla, nebo nedejbože poškodila akvárium?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.03.2019 11:03 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: FishMan59
Filtr mi slepil pan Farda zároveň s akváriem. Přepážku udělal ze dvou skel, které k sobě přilepil černým silikonem, takže to vypadá jako černé sklo.
rybicky.net/fotogalerie.php…
rybicky.net/fotogalerie.php…
To proudění vody si pak budeš muset odzkoušet. Já ho taky upravoval. Původně jsem měl výstup u hladiny, ale předělal jsem to na výstup u dna a je to mnohem lepší.
Používej edit a nepiš 2 příspěvky hned po sobě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2019 10:48 Muž FishMan59 [-4] - SumciRe: NHKG
Jo a z čeho jste udělal tu přepážku? A mohl by jste mi sem vložit prosím nějaké foto jak to máte řešené.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2019 10:47 Muž FishMan59 [-4] - Sumci – Filtr do 112l
No s tím prouděním tak je samozřejmě vyžší než v HMF a to taky vlastně HMF být nemá. je to něco mezi rychle proudícím filtrem jako jseou všechny vnitřní a možná i vnější a HMF myslím že to bude ok.Připadá mi to jako obdoba filtrů Juwel. A s tím prouděním. tak měl bych tu rampu nasměrovat spíš jakoby k vzdálenější boční stěně? podél té přední. Nwm jak to vysvětlit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2019 10:16 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: FishMan59
Fungovat to bude. Mám podobný filtr, akorát mám ty molitany 4, ale čerpadlo taky skoro 1000l/h a jsem s ním maximálně spokojený. Čistit ani není potřeba (mám hodněm, ale malinkých ryb).
Bude tam výrazně větší rychlost proudění, než je maximální doporučovaná rychlost pro HMF filtr. Podle mě to nevadí, podobně vysoké proudění měl i třeba Václav ve starém filtru.
Dost hrozí, že proud vody na levé straně akvária nebude. Já mám výstup z filtru skrz molitany a bez rozstřikovací rampy. Tak se mi to pěkně točí, ale mám akvárium 1,9m široké.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2019 10:11 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: FishMan59
Asi bych je neprohazoval každý pohyb molitanu vypustí do vody k čerpadlu hodně bordelu a pak to máš v akváriu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2019 10:07 Muž FishMan59 [-4] - Sumci – Filtr do 112l
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tak jsem se rozhodl pro tuhle variantu. Čistit budu vždy jen jeden a pak je prohodím.(Vyčistím přední, Dám ho dozadu. a ten co byl vzadu nevyčistím a dám ho do předu). No a otázka je zda bude fungovat i tem zadní molitan. jestli je tam dost kyslíku. nebude to chtít nějakou tu čeřící přepážku. Nebo nějaké jiné komentáře?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2019 10:45 Muž Tommo [828] Re: vaclav
Tak uříznout se dá vždycky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2019 10:32 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Tommo
Ze začátku to bylo dobré a postupem času jak jsem ho tam cpal zpátky po čištění tak mě původní molitan nestačil a přidával jsem víc a více jinak jsem měl díru u dna. :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [9] ...... 71

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 113134x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6711?od=401