Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Výroba vlastního filtru

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 53 Přejít na další stránku   1  
Výroba vlastního filtru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2013 18:59 Muž lubaan [61] Re: DeNNI85
Taky jsem si jeden čas lámal hlavu jak na přepad.Nakonec jsem to vymyslel z HT trubek(šedý odpadový trubky).
Výhoda je,že je to levný,rychlý,bez lepení,bez vrtání skla,trubky se dají koupit všude a zvládne to vyrobit každej.
Pár fotek mam v mojí prezentaci.Nějakej čas už mi to spolehlivě funguje.Ten klikyhák na trubce,co vede dolů je tam kvůli snížení hlučnosti přepadu.

rybicky.net/fotogalerie.php…
rybicky.net/fotogalerie.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2013 16:58 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: DeNNI85
Já si myslím že pokud budeš mít tohle čerpadlo pod akváriem tak ti stačit nebude. Jednoduší je dát filtr za nebo vedle aqua. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2013 15:20 Muž DeNNI85 [16] - AmerikaRe: O.Tom
právě, starší akvárko cca 100l seženu do 300kč, bioakvacit taky kolem 300kč, nějaky trubky a lepidlo taky 300kč a do 1000kč mám hotovo a výkon větší než exterňák za 4tis, čerpadlo teda mám svoje, jinak ještě nějaký peníz za čerpadlo. A myslím, že výkonostně se to nedá srovnat, stejný systém se využívá i v mořské akvaristice, akorát je tam více technologii k úpravě kvality vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2013 14:55 Muž O.Tom [439] Re: DeNNI85
Mám akva s terčema, kde bych chtěl lepší filtraci. Aktuálně je tam JBL e1501 a mám pocit že to nestačí. Chtěl jsem pořídit EHEIM 2080 případně Fluval FX-5, ale nevychází peníze. Filtr vlastní výroby by měl vyjít levněji a ve výsledku být daleko lepsí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.01.2013 14:28 Muž DeNNI85 [16] - AmerikaRe: O.Tom
no já myslím, že lepší než uzavřený filtr je změřit výkon čerpadla do výšky, kolik cca vody natáhne zpět do akva a podle toho koupit trubku na přepad a nemusíš se o nic starat a nepotřebuješ ani nějaký brutální čerpadlo. Já to chci hlavně kvůli tomu, že si můžu vybrat obsah akvária i náplně sám a mám takový fitrační objem, kterej mi žádnej externí filtr nenabídne a to za zlomek ceny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2013 14:15 Muž O.Tom [439] Re: DeNNI85
Přemýšlím nad tím, jaký bude asi pokles ve výkonu stejného čerpadla při filtru s přepadem kde bude čerpadlo tlačit vodu do výšky z5 do akvárka, oproti uzavřenému okruhu, uzavřeného filtru a jestli jsem schopný, vlastní uzavřený filtr stvořit :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2013 14:06 Muž DeNNI85 [16] - AmerikaRe: O.Tom
jo dobrá pomůcka .-) určitě to vyzkouším, ale první by to chtělo změřit kolik vody dostane zpět do akva to čerpadlo abych věděl jak silné trubky použít. Asi vezmu 10l kbelík až budu měnit vodu a dam to čerpadlo pod akvárium do jiného kbelíku s vodou a budu měřit kolik času bude trvat než to přesune nahoru. případně pak budu muset koupit výkonější čerpadlo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2013 13:37 Muž O.Tom [439] Re: DeNNI85
Taky koukám teď na videa :) Ke konci tam jsou i nějaké ty průměry pro daný průtok.
www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2013 13:24 Muž DeNNI85 [16] - AmerikaRe: kus
ten trubkovej to je poměrně snadný a levný a nevypadá to vůbec špatně, o tom popřemýšlím, díky za tip, ten druhý je super, ale našel jsem jej na ebay za 960 + 460 postovne :-) ten trubkový mě vyjde tak na 300Kč
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2013 13:08 Muž O.Tom [439] Re: DeNNI85
Tak trubka bude spíš o tom jaký má být průtok/výkon čerpadla než o tom jestli to bude zakoupeno hotové.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.01.2013 12:54 Muž kus [200] - RostlinyRe: DeNNI85
na youtube je videí dost, velice dobrej návod na výrobu je tady, včetně fixou popsaných trubek www.youtube.com/… a jinak velice dobrej přepad je tady: www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2013 12:44 Muž DeNNI85 [16] - AmerikaRe: O.Tom
Jo koukal jsem na internetu, že se dá vyrobit, ale já právě neumím odhadnou jak silná trubka by na to měla být, proto jsem hledal nějaký hotový ke koupi třeba někde v eshopu s akva potřebama. Jen nevím jestli je dobré aby ten přepad bral bordel ode dna nebo ho udělat jen u hladiny aby bral jen vodu a necistoty z hladiny. Na hladine se mi toho drží dost. Nebo ho nechat sát ode dna a připojit k tomu sběřač bordelu z hladiny?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2013 12:34 Muž O.Tom [439] Re: DeNNI85
Ten přepad se dá udělat a postavit vedle/zavěsit na akvárium, propojit hadicí/trubkou jako spojené nádoby. Přepad pak vytvořit další trubkou tam.
Sílu trubky bych si nechal poradit někým zkušenějším. Jak jsem se kdysi bavil s člověkem co dělá moře. Nesmí to být málo a nesmí to být moc, jinak to bude slyšet jak trubky od záchodu :) I s průchodkou na trubku by tom mohlo vyjít na 500 - 1000.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2013 12:18 Muž DeNNI85 [16] - Amerika – menší akvárium jako filtr
Zdravím, momentálně využívám hlavu atman at-203 s kostkou přímo v akváriu. Mám 400l akvárium 150x60x50cm. Vzheledm k tomu, že se mi drží v akváriu dost bordelu i na hladině - chovám americké cichlidy, tak jsem se rozhodl udělat si filtr sám. Potřeboval bych někde sehnat externí přepad a od něj bych vedl trubku pod akvárium, do kterého bych vlepil pár přepážek a udělal tam dvě komory z bioakvacitu, za těmito komoramy bych vodu hnal zpět nahoru do akva čerpadlem, zkusím použítu tu hlavu co mám, protože má výkon 30w a 2000l/h tak by to možná stačilo, uvidím. Ale ten přepad jaksi nemohu sehnat, nechtěl jsem vrtat do akvária a našel jsem jen jeden asi za 3tis v nějaké mořské akvaristice a to za to dávat nechci :-) Nevíte někdo, kde se dá takový exxterní přepad sehnat? Případně umíte poradit jak silnou trubku mám dát na přepad aby mi do nádrže dolů stékalo dost vody oproti množství vody, které vytlačí hlava zpět?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2013 20:01 Astra – Kompresorek pro dvě akva
Určitě. Není problém koupit rozdvojku na hadičku (T-kus) a dvě škrtítka na vyregulování obou filtrů. Filtr bych koupil za pár korun v akvaristice a jestli Ti nevyhovuje velikost tak bych ho případně upravil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.01.2013 19:55 Muž Yirka [9126] Re: Petr12
To nedělej. Ty obyčejné neakvaristické molitany nejsou příliš vhodné. Je lepší koupit ji i s hadičkou a trubičkou v obchodě, vždyť to stojí jen pár desetikorun.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2013 19:36 Petr12 – Filtr
Ahoj :) budu mít nové akvárium a bude mít asi kolem 20 litrů (na paví očka) už jedno mám,malé a u něj mám vzduchovací motorek Marina 50 mám i rozdvojku,může tento motorek sloužit pro 2 akvária ?? Ale to hlavní jak si vyrobyt obyč molitanový filtr napadlo mě z vělké houbyčky na nádobí nebo něco takvého ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2013 23:02 Richard – Výroba vlastního filtru
JJ, dík za typ, ten jsem myslel -Druid bez nálepky AquaCup :)
Jsem na vážkách s výrobou, takže počkám jestli se někdo ozve se zkušeností s made-home výrobenými filtry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2013 22:29 Muž EiFFeL [39]
za 900Kč bych pořidil tento
aukro.cz/…

udajne kopie tetry a je pravda, že jistá podoba tam je...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2013 20:45 Richard – Externí filtr
Zvažuji zda koupit orig. externí hrncový filtr Druid 302, nebo zda vyrobit filtr dle návodu:
rybicky.net/k/forum/211004.jpg
případně
rybicky.net/k/forum/62557.jpg

S výrobou nemám problém řemeslnicky ani materiálově a cenově materiál vyjde cca stejně jako koupený Druid 302 (900kč). Spíše přemýšlím o rozdílech mezi továrním a made-home filtrem v komfortu obsluhy, velikost náplně (dělný by měl větší filtrační náplň) a trvanlivost -kvalita Druidu?
Jsem spíše pro výrobu filtru - jaké doporučíte složení filtrační náplně?
Díky za reakce. ;-)
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2012 19:57 Muž Jiri_99 [425]
Fotka k příspěvku Zdravím všechny akvaristy. ahoj
Jakmile bude správná konstelace hvězd, pustím se do výroby nového želvárka. A k želvárku je potřeba filtr. Představoval bych si to nějak následovně - viz. obrázek.
Filtr je velikosti 65x40x45 šířka. Filtrační materiál bude v deseti komorách o celkovém objemu cca 70 litrů. Možná ještě trošku víc. Voda z želvária do filtru půjde samospádem a nazpět ji požene jedna, možná dvě hlavy atman At-202. To ještě uvidím, jak to půjde.
Můj hlavní dotaz směřuje k Vašim názorům na správnou funkčnost tohoto filtru a filtračních náplní. Představa je bioakvacit různé hrubosti, možná nějaká vata, alespoň do jedné komory bych chtěl dát Eheim Substrat Pro, i když ji tím pro vysokou cenu nejspíš nenaplním celou, možná sera siporax, dál nějaké keramické válečky - nejlépe biopur od sery nebo něco takového, biokuličky eshop.jezirka.info/…, taky asi něco takového eshop.jezirka.info/….
Budu rád za každou radu.
Děkuji.

 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2012 19:55 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: laKatos
Jo to je stejné. Jinak ti doporučuji tenhle typ filtru. Je to to nejlepší co existuje. Žádný hrnec pod aqua se tomu nevyrovná. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2012 19:41 laKatos Re: vaaclav
Trubka tam nebude. V rohu akvaria bude instalována prepadovy komora (ma to stejnou funkci jako jiz zmiňována trubka).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2012 19:29 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: tajfun1
Pokud má někdo provrtané dno tak v něm je trubka skoro až k hladině. Takže při výpadku proudu vyteče jen tolik vody kolik pojme filtr a k žádnému přetečení nedojde. (nutno nastavit) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2012 19:09 Muž tajfun1 [222] Re: laKatos
taky by to slo, ale bylo by to slozitejsi na vyladeni, ale pokud chces nonstop menit vodu, tak nejjednodossi bude ta trubka nekde v rohu akva

btw. ja si myslel, ze u holandskeho akva se tak moc voda nemeni, jelikoz tam chces udrzet ziviny pro kytky a naopak se jeste vydatne dohnojuje :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2012 19:00 laKatos Re: tajfun1
No to je problém že kdybych užil plovakovy systém nemohu kontiunualne dopouštět čerstvou vodu a zároveň i odpoustet do odpadu. Nebo se pletu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.11.2012 18:48 Muž tajfun1 [222] Re: laKatos
mas to pekne udelany, jen bych to jeste vylepsil uzaverem pritoku vody z akva na plovakovem principu (jako WC) a az kdyby tenhle selhal, tak by prisel na radu odtok do odpadu....zabranil by si tim, ze by se ti pri vypadku proudu vypustilo cele akva ... nebo se to da i vyresit trubkou na nasavani v akva, ktera bude svoji vyskou drzet urcitou min. hladinu ... zalezi na tobe, co pouzijes, trubku budes muset maskovat, ale zase je to jednodussi ;)

a misto jemneho biomolitanu bych dal mrizku a na to napr. eheim ehfisubstrat pro

at se dari
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2012 18:38 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: laKatos
Provozuji něco podobného už pár let v podobně velké nádrži. Mám ho ale o polovinu menší. Používám pouze jednu velikost biomolitanu a to střední (PPI20). www.akvarista.cz/…
Při použití jemných materiálů, které brzdí vodu je časem poměrně velký pokles hladiny v komorách za nimi. Topení bys mohl mít proto částečně na suchu a odpad nad vodou. Nad čerpadlo bych už žádný biomolitan nedával. a v poslední komoře s třetím molitanem bych místo něho dal nějaký jiný druh filtračního materiálu, třeba siporax. Počítej s tím že do takového filtru můžeš dávat další věci jako rašelinu nebo jako já olšové šištice, reaktor na co2 a podobné věci. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2012 17:53 laKatos – schvalení navrhu profíky
Fotka k příspěvku dobrý večer,
po delším brouzdání po netu i zdejších stránkách kde jsem pobral informace a inspiraci bych chtěl po Vás zda mou nvrhovaný filtr (viz výkres) bude funkční popř. zda nemá hrubé chyby či nedostatky. Bude použit bo společenského akvaria (rostlinné..spíš vice holandského typu)o objemu cca 550litrů. chtěl bych pomalutekoucí biologicky funkční filtr s kterým bych chtěl doplňovat měnit kontinuálně vodu.
děkuji za názory či připomínky.

Popis:
komora 1.. Přívod vody z apomocí vrtaného dna v akvariu.
komora 2.. Hrubý molitan na pobrání nějvětších nečistot
komora 3.. Střední molitan
komora 4.. Jemný molitan
komora 5.. Prostor pro topení, přepad do odpadu, popřípadě jiné.
komora 6.. Jemný molitan a čerpadlo
komora 7.. Prostor pro přívod čerstvé vody z vodovodního potrubí (regulované a kontinuální) a zaroveň je tudy vyveden odtok z filtru do akvaria.

Přepad ve filtru do odpadu bude umístěn 10mm nad nejvyšší příčkou přes kterou bude funkční filtr přelévat vodu. Pokud nastane problem ..(z jakéhokoliv důvodu je tento přepad zichr proti vytopení bytu). Zároveň slouží jako neustaly odtok. Dokap (přívod čerstvé vody) je v samostané komoře ať neničí při styku s filtrační hmotou (Bioakvacit) baktérie a je ihned odsávan čerpadlem.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2012 21:44 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: zasos25
Stačí se podívat o pár stránek zpět. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2012 18:49 L-sumci-Havířov Re: romant
jdu semrknout palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2012 18:44 R Muž romant [27987] Re: zasos25
Hledej to tady rybicky.net/forum/6711 . Prosím sloučit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2012 18:39 L-sumci-Havířov – jakou velikost filtru mam použit
Fotka k příspěvku zdravim potřebuju pomoct mam doma akvarium viz obrazek delka90cm,šířka 60cm,výška45cm chtel bych si udelat svuj filtr mimo akva ale nevim jake rozmery a kolik litru a přepažek a jak vykone čerpadlo bych mel použít diky za pomoct jo a jednase asi o takovy filtr
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2012 13:08 lexxxa – filtr do 150x50x50
Já vim, jde mi o to, jestli někdo nemá plánek, nebo postup...
:-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2012 22:54 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: lexxxa
pročti si v tomto tématu starší příspěvky, je tu rad plno ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2012 22:16 lexxxa
můžeš mi prosím vyfotit, jak to vypadá?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2012 22:10 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: lexxxa
taky mám podobně velký akvárko, původně jsem taky chtěla vnitřní filtr, ale pak jsem raději zvolila filtr za akvárkem (s hladinou ve stejné úrovni jako voda v akvárku). Nezabírá zbytečně místo v akvárku a může být větší. Záleží ale na tvých prostorových možnostech
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2012 22:04 lexxxa – filtr do 150x50x50
Ahoj chlapy, napadlo mě do tohoto akvária s tlamkama vyrobit vnitřní filtr. myslíte že je to dobrej nápad? Dali by jste mi odkaz na nějakej návod jak ho vyrobyt, moc děkuju

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2012 14:18 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: stetinka
zavesnej externak z nejaky pixkly pohanenej vzduchovacim motorkem, pripadně kdyz se u mě stavis muzu ti pujcit honic vody, jako cerpadlo by to slo, je to dost maly a na vytok se da nasadit hadice, pouzivam ho obcas jako pidi cerpadlo

u tech cerpacich hlav by se muselo experimentovat s prumerama, v podstate skrceni na vytoku (matroska system jako mas redukci na tom odkalovaci, cim mensi prumer tim vetsi odpor a ve vysledku mensi prutok), pripadne se do hadice narve kus molitanu, jako nouzovka

dalsi varianta je uprava lopatek, ale to huz asi na tebe bude slozity
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2012 10:58 Žena stetinka [270] Re: stetinka
tak se mi ho podařilo rozchodit. hop hop
přesto budu ráda za vaše nápady X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2012 09:47 Žena stetinka [270] – odešel mi filtr
Je to CCa 40 l akva. Byl tam aqua clear 2OO, s kterýmž sem byla naprosto spokojená, až na to, že když vypadla elektrika sám už si neuměl natáhnout vodu... to se mu taky stalo osudným a asi se v noci spálil. Chtěla bych zase něco vnějšího, alespoň dočasně, před vejplatou, mám spoustu zaběhlé filtr. hmoty (molitany a kroužky), mám doma dvě hlavy, ale šíleně silné a nedaj se regulovat. Spoustu hadiček různých průměrů, pár novodurovejch trubiček, co byly součástí různých filrů (takový to haraburdí). Mám tu samozřejmě nějaký petflašky, zavařovačky a jednu 2 l vytíračku. Taky mám vzd. motorek se dvěna vývody. Potřebuju ale aby to nebylo nějak hrozně hlučný (spí tam dítě). Mám izolační pásky, eskapásky a spousty takovýho toho haraburdí, co se nashromáždí za léta akvaristiky.
Dalo by se něco z toho teĎ hned vymyslet, aniž bych musela něco kupovat? To je jak nouzovka v Apolo 13 a otázka pro chytrej tým techniků hop napadá někoho něco? Sedím tu nad tou hromadou všeho a nevím co.. hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2012 06:15 Muž robo35 [4] - CichlidyRe: Jardaxxx
to je pravda ze strati na vykone a v najhorsom mozes dat dlhsiu rozstrekovaciu rampu X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2012 15:12 Muž Jardaxxx [3] - Parmičky
jj přijde k drobečkoj místo Fx5tky no silné my ani nepřijde ono dost ztratí na výkonu páč filtr bude pod akva. a to co2 taky už sem uvažoval o zvonu nebo o vyrobe externiho reaktoru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2012 08:26 Muž robo35 [4] - CichlidyRe: Jardaxxx
filter ma obsah 160L? je urceny k drobcekovi? bude vedla alebo pod akva?
cerpadlo je dost silne ,ale dobra cena aj spotreba palec aj filter bude super dobra volba. co sa tyka CO2 dal bi som len zvon do poslednej komory miesta mas dost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2012 20:53 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Jardaxxx
Jak chceš řešit přívod. Pozor na počet komor a použitý filtrační materiál, v každé komoře je časem určitý pokles hladiny. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2012 19:47 Muž Jardaxxx [3] - Parmičky
uvažoval sem nad www.shopakva.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2012 18:40 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Jardaxxx
Tak na to zapomeň skoro nic se ti tam neusadí. Jak silné bude čerpadlo? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2012 15:21 Muž Jardaxxx [3] - Parmičky
přítoková komora bude sloužit pouze na usazování přitékajícího kalu a hrubých nečistot
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.05.2012 08:33 Muž navik [908] - SumciRe: Jardaxxx
Taky je třeba promyslet, zda budeš dávat do přítokové komory nějaký materiál a že bude třeba ji občas čistit. Do 45 cm hluboké a 6 cm široké štěrbiny (nahoře ještě o 1 cm zúžené), se zrovna nejlépe nepoleze - rukou se tam nedostaneš... .

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [53] ...... 71

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 113135x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6711?od=2601