Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Výroba vlastního filtru

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 70 Přejít na další stránku   1  
Výroba vlastního filtru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2008 14:44 jezef – Re: isamik
a večsi nemoze objem filtru nemoze byt??ovplivnuje to nieco??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2008 14:42 Muž isamik [180] – Re: jezef
Rekl bych cca 6-10% velikosti akvarka...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2008 14:35 jezef – Re: vaclav
a s objemom toho viltru??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2008 14:29 Usine – Re: jezef
Tak z lepidlem ti neporadím. Vyzkoušej to a uvidíš. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2008 14:21 jezef – Re: vaclav
jo to stou keramikou je pravda alebo jenaki prirodni zdroj ale pre dobri pocit to tam chcem dat aj zeolit ten mam aj teraz v malom filtri menim ho kazde 3 mesiace pouziva sa do jazierok a da sa kupit 5kg za par korun.Este k tomu lepidlu na Plexisklo nevies nejaku značku mi pouzivame od nemeckej firmi PVC+trichlor ale neviem ci by som ho mohol pouzit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2008 14:18 jirikovar – Re: Otta
otto to byla recese to je dočasný filtr a jezdit někde 100km když akvaristika má otevřeno až v lednu tak to tu chvilku vydržím s tímto fitrem který pak stejně jde do hygienického akva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2008 14:14 Usine – Re: jezef
Já jsem tento filtr okopíroval od velkého akvária z terčovci. Biomolitan bych doporučil PPI20 www.akvarista.cz/… příliš jemný brzdí vodu a je potom velký rozdíl hladin v jednotlivých komorách. Co se týče keramiky tak to jsou jen vyhozené peníze. Zeolit je další problematická náplň filtru. Moc dlouho nevydrží jeho vlastnosti a pokud se zanese taky to bude pěkný brzdič. Z rašelinou ve filtru nemám moc zkušeností, ale už jsem četl články že to není moc vhodné, jednodušší je její výluh. Nebo musíš být hodně opatrný. Není rašelina jako rašelina :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2008 13:59 Otta – Re: jirikovar
Akvárko je také hodně o tom že se koukáme na kousek pěkného výseku přírody,koukat na květináč omotaný izolepou s kusem roury ze záchoda nebo z čeho ta roura je,to moc pěkný pohled neni.I přesto že to plní účel to do askva nepatří
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2008 13:45 jezef – Re: vaclav
ja by som chcel chovat tercovce a potrebujem tam mat miesto aj na rašelinu kvoli Ph.akvarium je 240L po osadeni by mohlo myt tych 210L.Skor by som filtroval 2 komory molitan 1komora nejaka keramika a 1komora zeolit a ta raselina.jaky by mal mat cca ten filter rozmer??zalezi na rozmere alebo na objeme??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2008 12:57 jirikovar
Fotka k příspěvku co třeba tohle mě to funguje bez problemu :-D
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2008 12:50 Usine – Re: jezef
Fotka k příspěvku Něco takového provozuji už pár let. Pokud ti mohu doporučit tak max. 4 komory. Hodně záleží pro jaký druh akvária to chceš. Ten můj je 50 x 50 x 16
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2008 12:30 jezef
chcel by som spravit externi filter s prepadmi konkretne tento typ
www.cichlidworld.eu/… len by som zmenit rozmeri na dlzka 45cm vyska 40cm širka 20cm=36L neni to malo??chcel by som tam mat 5 komor do jednu na rašelinu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2008 11:35 Usine – Re: jezef
Drobet ti nerozumím jaký filtr by jsi chtěl. Plexisklo vydrží asi to samé jako sklo tady jde spíše o pevnost spoje. Pokud ho slepuješ novodurem tak to vodě vadit nebude. Záleží jak chceš filtr velký. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2008 11:21 jezef
Dobry den prajem kupil som ti akvarium o objemu cisteho cca 200 220 litrov..chcel by som si tiez virobit filter.Volne predavajuce filtre sami zdaju ze maju male filtracne komori..4erbadlo by som pouzil o vikone 500 -600l/h su tam strati pri vitlaku hadicov.Mam problem robim s plexisklom mam ho spousta chcel by som ci by niekto nevedel jake hruby by malo byt a čim ho zlepit my pouzivame novodur ale ci je vhodne do akvaria to neviem dakujem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2008 18:37 Otta – Přítok vady
Nechápu ten malý přítok vody do filtru,pokud se jedná o uzavřený filtr tak musí těsnit,pokud těsní a nesaje vzduch tak vzniká podtlak.Tim pádem si potřebné množství vody nasaje a neni závislý na vodě která nateče samospádem!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2008 20:19 R Muž Mrakoplash [1776] – Re: Otta
vypada opravdu masivně palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   18.09.2008 19:57 Otta – Venkovní filtr
Fotka k příspěvku Spíše z nudy jsem se rozhodl udělat filtr,omlouvám se ale něco jsem okoukl na této stránce.Dost věcí jsem sehnal zadarmo a tak jsem se rozhodl že dám dražší čerpadlo/1500kč/s ponornym se lze dostat na velmi dobrou cenu,nádoba,fitinky a ventily jsou proti TETRA atd,nezničitelné,těsnění O kroužek 20kč,TETRA 80kč.V případě ponorného čerpadla třetinová cena proti celé čerpací hlavě TETRA.A k tomu všemu radost že jsem to dělal!!
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2008 09:01 Peťan – Re: vaclav
Jo to je sice pravda, ale předpokládám že tyto filtry se moc často nečistí, a přístup by tam měl být dobrý - nádrž by neměla být tak atypická, že by se tam nedalo dostat, každopádně jsme to tak nějak vyřešili, jak by se to dalo udělat a to jestli to dám z boku nebo dozadu už je víceméně na mně. Děkuji Vám všem, že jste se mnou ztratili trochu toho času a trpělivosti. Mějte se hezky a ať rostou..... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2008 22:45 Usine – Re: Peťan
Záleží jaký je přístup k akváriu na zadní stranu se dostaneš podstatně hůře než ze strany. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2008 18:42 Peťan – Re: vaclav
Tak to už je v podstatě jedno jestli dozadu nebo na bok ne? Aspoň by přece nebyl vidět.. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2008 16:58 Usine – Re: Peťan
Do zadu ne, ale na bok. Stačí 10 cm Já ho dělal dodatečně tak ho mám vedle akva. rybicky.net/nadrze/200 :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2008 16:43 Muž Sprachys [48] – Re: Peťan
ja to mam stejne jako page ale on ma tu prepazku z cernyho skla a ja ji mam popatlanou ze strany filtru cernym silikonem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2008 15:24 Peťan – Re: Sprachys, vaclav
No to by šlo taky, vlepit to přímo dovnitř, ale chtěl jsem aby nebyl filtr a žádná technika v nádrži vidět. Další možnost by byla nechat udělat nádrž trochu šírší a cca 5cm od zadní stěny po celý dílce vlepit skleněnou přepážku a všechno umístit za stěnu. Bylo by to v AQ a všechny konstrukční problémy by teda odpadly.... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2008 13:25 Muž Sprachys [48]
takle mam resenej filtr taky
rybicky.net/nadrze/2253
akorat mi nejdou nahrat fotky... nevim proc... takze my krevetarko neni aktivni :-/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2008 13:06 Usine – Re: Peťan
Vlep si filtr přímo do akvária je to to nejlepší řešení a nejbezpečnější. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2008 11:13 Peťan – Eff
Zdravím všechny příznivce zelených nádrží, dlouho se mi v hlavě tvoří nová nádrž a pořád něco vymejšlím, abych nenarazil pak zbytečně na nějaký problém. Proto sem se rozhodl, to pořešit s ostatními. Mám v plánu založit nádrž, v biotopu amazonie, přibližně 240l. Po zkušenostech se setem, který sem si jako mladý nadšenec zakoupil v domění že vše bude tak růžové, jak to popisuje mezi začátečníky prosluslá příručka TETRA, jsem se rozhodl, že si vše zařídím trochu jinak a podle mých představ. V osvětlení už mám v celku jasno - mělo by ho osvětlovat 4-5zářivek(2*54W-T5,2+1*36W-T8 - s typy se chystám trochu zaexperimentovat, zvolím 8xx v kombinaci s 9xx). Každopádně osvětlení není to kvůli čemu sem píšu. Chtěl bych se s vámi poradit, jak vyřešit filtraci tohoto AQ. Moje představa je taková, že akvárium bude ve stojanu a pod ním by měl být umístěn filtr. Jenže je potíž v tom, že chci filtr s pomalým průtokem(cca200l/hod) a větším objemem filtračního materialu(cca 15-20l filtračních náplní celkově), což komerčně prodáváné vnější filtry dle mého názoru nesplňují. Jsem rozhodnutý, že si zhotovím filtr sám. Mělo by ho tvořit akvárium o objemu cca 25l s 5-ti vlepenými přepážkami(sklo,plexi - zvažuji). Ted se ale dostávám k tomu, co chci řešit a optat se jestli je to, co mám v plánu, realizovatelné a jestli se to běžně dělá či ne.

Mám v plánu nechat do zadní stěnu (v nějakém z rohů) ještě při výrobě akvária vyvrtat otvor, do kterého by se vsadila trubice a která by tvořila přepad -> filtr pod AQ -> čerpadlo -> AQ. Jde o to, jestli by v této situaci nepřipadalo v úvahu nějaké jiné řešení než vrtat nádrž? Jiná řešení mě napadají pouze při jiném umístění filtru, nebo při koupi zmiňovaného vnějšího filtru, do kterého se mi moc nechce jít. Nevím, co myslíte ? Jak to vyřešit ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2008 17:13 Muž cenega [1]
podle toho jaky hladiny myslis,hldina akvarka byla cca o 50 cm vys nez hladina ve filtru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2008 16:26 Muž filipsi [1295] – Re: cenega
A jaky byl ten vyskovy rozdil hladin?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2008 15:47 Muž cenega [1]
bude to takova "mala" sazka do loterie,12 je vnitrni prumer hadice,tomu co teklo od cerpadla se ani nedalo rikat proud,je to sice nelogicky ale me se zda ze to vyrovnavani hladin slo tak pomalu ze to nestihalo prepadem odtikat a za chvili mi bezelo cerpadlo na prazdno rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2008 15:06 Muž filipsi [1295] – Re: cenega
To chce nejdriv spocitat, kolik vody protece hadici o prumeru X samospadem pri danem vyskovem rozdilu. Jestli je 12 vnejsi prumer, vnitrni cca 8, maly spad, tak to opravdu moc nebude. Co to cerpadlo jeste na vystupu skrtit, aby to bylo akorat, pripadne pouzit vetsi prumer hadice.
Udelat neco, co je opravdu tesne tak, ze muze stat treba metr pod hladinou akva a nebude prosakovat voda a zaroven je rozebiratelne neni vubec lehke. I "neohebna" plastova deska se ukaze pri pouziti tesneni a stazeni srouby jako zatracene ohebna.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2008 14:44 Muž isamik [180] – Re: cenega
A neni zavzdusnena privodni hadice?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2008 10:37 Muž kus [200] - Rostliny – Re: cenega
taky jsem to v roce 2002 tak myslel,ale nestačili ani dvě nasávací trubky.Tak se podívej na moje prozatimní řešení na profilu.Dneska už mám vymyšlený tlakový zařízení s čerpadlem ocean runner s filtrační nádobou na potrubí a za tim kolonu s HF kanalizačních trubek,ale zase pro 400 l je to škoda dělat.Tak až si budu dělat větší půjdu do toho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2008 10:09 Muž cenega [1]
taky se pokousim o vnejsi filtr,nejdriv jsem dal na doporuceni ostatnich a udelal prepadovy, ale asi jsem udelal neco spatne protoze voda kterou jsem vycerpal z filtru mi nestacila prepadem tect zpet do filtru i kdyz bylo cerpadlo (atman 304) stahnuto na minimalni prutok :prumer hadice je 12mm objem filtru cca 15L
ted uvazuju o tom ze to udelam tak ze si sezenu vhodne tesneni ktere prilepim na plastovou (tvrdou, neohebnou) desku a pritahnu to na nekolika mistech kridlovou matkou (filtr bude taky stat na podobne desce skrz kterou budou zavitove tyce)
pak uz nebudu muset resit problem ze by mi cerpadlo bezelo na prazdno apd. doufam ze se neobjevi jiny problem napr. s netesnosti :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2008 09:05 Muž DonJuanKarlos [30]
Co zkusit postavit skrápěcí filtr ? To by bylo jednodušší. Nějakou nádobu, třeba tu trubku, do toho proděravěné misky s filtračním materiálem. Potom stači jen čerpadlo, které vhání vodu do filtru a odtokovou hadici do akvária na konci trubky, musel by, ale asi být nad akvariem :-) ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2008 15:49 Muž Eff [417] - Rostliny
Mezi námi, jestli má být toto monstrum v 54l akváriu jen proto, že máš v garáži hromadu plexiskla a čerpací hlavu, hodil bych raději pod tu hlavu kostku černého akvacitu a byl by klid.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2008 15:31 Muž Bammaboy [0]
jj videl som no keby som dal to nasavanie vody vrchom tak by sa mi vyriesil aj problem ktory spominal pff aby mi voda k cerpadlu pritekala spodom
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2008 15:27 Muž Ludek [39]
Bammaboy napsal: no napr. preto ze vsetky necistoty sa usadzaju na dne
Pokud filtr přečerpává doporučené množství vody tak hrubé nečistoty, které se usazují na dně stejně nenasaje. A ty jemné jsou rovnoměrně rozptýleny v celé vrstvě takže dle mého nezáleží v jaké výšce je sání. A usazování kalu v první komoře je umožněno třeba tím, že přívod vody do filtru není spodem první komory ;-) A to že to je vnitřní filtr jsem pochopil, uvažuji o něm také v navrhované nádrži viz. fotky v mé prezentaci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2008 15:09 Muž Bammaboy [0]
Eff:
no takze zatial to nie je zrealizovane takze asi dam na tvoju radu ale to cerpadlo nebude na dne bude prichytene prisavkami o sklo akva pretoze to v skutocnosti ani nebude cerpadlo ale hlava z Fluvalu 2
a ako mam vyriesit to aby v prvej komore dochadzalo k usadzaniu tych kalov:?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2008 15:04 Muž Bammaboy [0]
zda sa mi ze ma tu vela ludi nepochopilo ten filter bude v AKVA INTERNY! tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2008 15:03 Muž Bammaboy [0]
no napr. preto ze vsetky necistoty sa usadzaju na dne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2008 15:02 Muž Eff [417] - Rostliny
Nějak jsem nepobral jestli Bammaboy bude přitékat přepadem, nebo ne, ale vzhelem k tomu, že jde o filtr mimo nádrž, tipoval bych spíš propojení hadicí, pokud by se mu povedlo vytvořit přepad, nemám s tím problém. Přepad řeší například onu slepou hladinu, trubka, nebo díra ve skle u dna zase hrubé nečistoty. Obojí je možné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2008 14:23 Muž Ludek [39] – Re: Eff
Už jednou jsem se tu ptal a bezvýsledně jestli je nějaký zvláštní důvod pro spodní přítok vody. Mně osobně přijde lepší přepad do první komory už z důvodu eliminace slepé hladiny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2008 14:11 Muž Eff [417] - Rostliny
Jejda on je tam přiložen nákres. Teď jsem si toho všiml. Ze své zkušenosti doporučuji:
1) komor pět, tak aby čerpadlo bylo na dně poslední komory, kde voda protéká pod a ne nad přepážkou. Je to z toho důvodu, aby odčerpávána byla voda se spojenou hladinou ve dvou komorách a ne jen v jedné, kdy dochází k přílišnému kolísání hladiny vlivem odparu. V případě 5ti komor je šířka filtru ideální 40 cm.
2) přítok do první komory vyřešit tak, aby v ní docházelo k usazování kalu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2008 14:10 Muž Bammaboy [0]
ale 100l/h neutiahne tu vodu cez cely ten filter hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2008 14:08 Muž spooky [11] - Asie – Re: Bammaboy
500 litrove cerpadlo je vela. Ty potrebujes prietok asi tolko, aku velku mas nadrz.
Cize 54 povedzeme max. 100 litrov za hodinu. Ak ho nechas filtrovat 500 litrov za hodinu tak budes mat v akva tornado a uplny raj pre riasy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2008 14:03 Muž Bammaboy [0]
dalsia otazka bola ze ako to budem lepit takze
kusy plexi rozpustene v trichlore a na to este silikon pre utesnenie
a teraz este jedna moja otazka na akom principe to tu vodu bude tahat zo spodu? ved tam bude voda o vodu takze ta vo filtri bude posobit na tu v akva este pripomeniem ze ten filter bude v akva nie vonku aby ma vsetci chapali
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2008 13:57 Muž Bammaboy [0]
no z plexiskla preto ze ho mam v garazi cez hlavu a vyhodit ho je skoda
A k tomu ci bude stacit 500l/h
Akva:
54L
a vodu to bude tahat cez tie komory co mozete vidiet na obrazku co sa tyka naplni tak tam bude
Molitan
Filt. vata
Aquaclay filter od rataja
a 4 komora neviem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2008 13:14 Muž filipsi [1295] – Re: Bammaboy
Proc z plexiskla? Neni jednodussi reseni koupit nejake male akva, a vlepit sklenene (pripadne plexi) prepazky?
Ono totiz lepit plexisklo tak, aby drzelo a spolehlive tesnilo, dlouhodobe, neni nejsnazsi, navic, pokud nemas doma prebytky pripadne levny zdroj, asi te to v tehle velikosti vyjde draz nez sklenene lepene silikonem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2008 08:39 James
pri vyrobe vlastniho fitru jsem se inspiroval prepadovym fitrem ktery je volne prodejny, ale zda se mi zbytecne drahy, koupil jsem si vyssi odpadkovy kos cca70cm v ikea, sehnal jsem si priruby vyvrtall do nej ditu a nasadil nasavaci hadici jeden konec je v akva druhhy vede do tohoto kose, na dno jsem dal keramzit ve vysce asi 5cm a pak uz mam molitan,, na ktery je nasazena čerpaci hlava o vykonu1500l/h jejiz usti vede do do akva, vedle tohoto mam jeste jeden filtr ktery cerpa vodu z kose a vypousti volne do kose takze voda je cistena 2x muzu to rozsirit o dalsi media, ale zatim sem to nepotreboval voda je cista. filtr jednoduchy a funkcni
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2008 08:27 Muž Ludek [39] – Re: Snofrev
Zeptám se proč nasávání určitě dole? Má to nějaký specifický důvod?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [70] 71

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 113135x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6711?od=3451