Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Výroba vlastního filtru

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 58 Přejít na další stránku   1  
Výroba vlastního filtru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2011 19:41 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: sollik
pripadne to lze kombinovat s hadicemi prislusneho prumeru... mam to v tech mistech kde potrebuji prubezne menit delku.... snaz se odpojuje cerpadlo, pak i serizovani umisteni rozstrikovaci rampy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2011 16:46 Muž sollik [257] - CichlidyRe: Tragett
Já mám ve filtru hlavu z filtru aquael mini a trubky jsem si koupil u akvaristika, má různé průměry, ohyby se realizují pomocí kolínek - zkrátka si to nařežeš a pospojuješ jak je libo ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2011 21:15 Muž sikula [73] - Raci, krabi, krevetkyRe: Tragett
Neporadim nic lepšího, než abys to vyzkoušel. To, co se píše v papírech bejvá daleko od skutečnosti, pokud je to hnaný přes filtrační média, kor ještě ucpaný... Vyzkoušej, já bych se těch 200 litrů za hodinu nebál.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2011 20:53 Muž Tragett [61] - Mořské rybyRe: sikula
To ja hodlam pouzit normalni akvarijni hadici z externiho filtru. nejslabsi cerpadlo co sem nasel ma 200l/hod, coz je celkem hodne ... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2011 20:46 Muž sikula [73] - Raci, krabi, krevetkyRe: Tragett
Já jsem s ohledem na krevety volil vzduchovej pohon. Protože jsem nechtěl příliš silný proudění, tak mi to takhle stačí. Chce to ale vyzkoušet a najít optimální průměr trubičky, kterou se voda vrací zpět do akvária. Já jsem použil silikonovou trubku na pivo. Vnitřní průměr je odhadem 10 mm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2011 20:41 Muž Tragett [61] - Mořské rybyRe: sikula
Mno tim sme ale zakecali ten muj dotaz :-D jeste mam dotaz, udelam teda tri komory, ted sem si to nakreslil a je to lepsi, ale mam dotaz jak s cerpadlem, jaky vykon na tech 15l dat? preci jen je tam docela dost molitanu a keramiky a tak :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2011 20:31 Muž sikula [73] - Raci, krabi, krevetkyRe: švíco
no, u nás ve sklepě nikdo nebydlí... ale i tak... ty tři litry vody asi problém nebudou....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2011 20:30 švíco Re: sikula
Nechtěl bych mít byt pod tebou :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2011 20:24 Muž sikula [73] - Raci, krabi, krevetkyRe: sikula
Fotka k příspěvku ještě se pochlubím svým výtvorem :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2011 20:20 Muž Tragett [61] - Mořské rybyRe: sikula
jo jo filtr bude mit presne takovy rozmery ... :)bude to mit 5l ...
mno v podstate ty komory muzou byt 3, nebo 2 ...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2011 20:18 Muž sikula [73] - Raci, krabi, krevetkyRe: Tragett
takže filtr bude mít rozměry 25x10x20cm - chápu to dobře? A těma 5 komorama jseš si jistej?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2011 20:08 Muž Tragett [61] - Mořské rybyRe: sikula
Chci to delat na ty 40m strane, chci z ni udelat 30cm :) aby melo akva trosku vic "kostkovatej" tvar :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2011 20:02 Muž sikula [73] - Raci, krabi, krevetkyRe: Tragett
Já jsem nechtěl ubírat už takle malej objem vody, a tak jsem to pověsil za zadní stěnu akvária. Pokud to chceš dělat na tý 40 cm dlouhý straně, tak zabereš zbytečně moc objemu uvnitř nádrže, a pokud na tý 25 cm dlouhý straně, tak bych asi ubral počet komor. Dělal bych 2, nebo spíš 3.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2011 19:45 Muž Tragett [61] - Mořské ryby – Jak na fitlr?
Fotka k příspěvku Ahoj akvaristi, mam dotaz, chci do sveho noveho mini (40*25*20) udelat vnitrni filtr, uberu tedy 10cm an delku a udelam vnitrni, 4 komorovy filtr pohaneny cerpadlem. Nakres zasilam tady v priloze, jde o to, ze tou dirou vpravo by mela do filtru proudit voda s necistotami a po tom, co projde vsemi komorami by mela byt vracena levym vytokem pres rampu to akva, co myslite? naplna klasika - keramika, biomolitan. Rovnou by do tohoto filtru melo vest syceni CO2. Konstruktivni diskuze vitana :)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2011 07:06 Usine Re: JuraH.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2011 12:45 Muž JuraH. [5] Re: Lucky005
Pěkné, taková nádoba by byla i lepší než ta skleněná, jinak chtěl bych ten filtr ve stejné úrovni jako akva aby se nemohlo nic podělat, a hladina ve filtru mohla být klidně i volná
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2011 12:30 Muž Lucky005 [197] Re: JuraH.
a co neco v tomhle stylu? www.akvarko.cz/… mozna by se dal udelat vstup i vystup ve vicku, kdyz to chces delat z sklinky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2011 12:23 Muž JuraH. [5] – aquael fan mini plus
V akvárku mám již delší dobu aquael fan mini plus, na něm píchlý menší kvádr biomolitanu a filtruje to dobře až na to, že se mi v akváriu pořád drží řasy i přes pravidelnou výměnu vody, čištění, zdravého růstu koberce Micranthemum micranthemoides... jsou tam 3 neonky, a několik krevetek (sou vicemeně zalezlé takže ani nevím jestli se už nenamnožily :) ) když jsem se pár lidí zeptal co s tím tak mi odpověděli že bez pořádného filtru to nikdy nebude ono a tak mě napadlo udělat vnější filtr z 2 nebo vícelitrové sklenice na okurky (všiml jsem si jich u babi ve sklepě..) tak prosím o radu jak z takové zavařovačky udělat vnější filtr :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2011 21:55 Usine Re: sollik
Já to lepil najednou a podstatně složitější, ale funguje to přímo excelentně. Kam se hrabou hrnce za tisíce. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2011 14:29 Muž kaqpo [7] Re: sollik
Áno je to papierová páska po stvrdnutí som pri skle orezal pretŕčajúci silikón a s páskou stiahol dole ale len na jednej strane aby to niejak vyzeralo. A áno druhú stranu som lepil až po stvrdnutí silikónu a až stvrdla aj druhá strana tak som prilepil dno. Aj ja som to robil prvýkrát a dalo sa nieje to ťažké. Držím palce ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2011 11:33 Muž sollik [257] - CichlidyRe: kaqpo
To vypadá dobře ;-) Ty bílé pruhy to je papírová páska? Druhý bok se přilepí až po vytvrdnutí první strany?
V každém případě se u toho asi "nasměju" jako vaclav, prozatím kdykoliv jsem pracoval se silikonem končilo to téměř v Bohnicích :-D
Díky všem za info :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2011 23:33 Muž kaqpo [7] Re: sollik
Fotka k příspěvku Najprv si na jednu bočnú stenu nalep kraje a prepážky a potom druhú stenu a na koniec dno ak by si chcel lepiť najprv cele až tak prepážky tak by sa ti to asi ani nepodarilo lebo 8 cm je dosť málo na manipuláciu s pištoľou na silikón a aj so sklom by to dopadlo asi zle.

Prikladám foto ako som to lepil ja.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2011 22:19 Usine Re: sollik
Lepil jsem si už dva a i z čeřícími přepážkami. Slepoval jsem je na boku. Bok - čela - dno - přepážky - druhý bok. :-)
Hodně jsem se u toho nasmál. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2011 22:12 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: sollik
já mám přepážky z plastu a lepila jsem je tam až potom rybicky.net/nadrz/10012/21.jpg
Ale ze skla by určitě bylo lepší nalepit všechno kromě boční stěny a tu jako poslední. Jen to musí vyjít
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2011 21:46 Muž sollik [257] - Cichlidy – Postup výroby
Ahoj.
Chystám se vyrábět celoskleněný filtr délka 45cm, výška 35 cm a šířka 8cm. Jaký je nejlepší postup? Slepit nejprve nádobu a po vytvrdnutí silikonu vlepovat příčky? Nebo lepit vše najednou? Na výšku? Na ležato? Jak zajistit jednotlivá skla? Pár videí o výrobě klasického akvária jsem shlédnul, ale jak na úzkou nádržku se skleněnými příčkami jsem nenašel. Má někdo zkušenosti?

Díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2011 10:24 Muž Dejmon [64] Re: karelchess
Jo jo pochopil dobře. Ale jinak díky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2011 09:47 Muž karelchess [45] Re: Dejmon
Jestli se ti do přívodu nedostane vzduch, tj nasávání třeba u dna, tak hladina zůstane konstantní, jestli jsem tedy dobře pochopil koncepci :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2011 18:34 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Dejmon
Cerpaci hlava musi byt ponorena, pokud to vyrobce v navodu pozaduje. A vetsinou to nejspis pozadovat bude, protoze se i tou vodou okolo chladi.

Nelze asi v tomto poradit lepe, nez dodrzet navod. Podival jsem se ted do navodu od At-201, pisi umistit pod hladinu, a take jej pod hladinou cele mam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2011 17:05 Muž Dejmon [64] – samovýroba
Zdarec kolegové a kolegině, mám takové menší dilema, rád bych si vyrobil vnější filtr podobný http://rybicky.net/fotogalerie.php?sekce=nadrz&c=10924&s=16, ale chtěl bych se informovat: - Musí být filtr Aquael Circulator 350 ,AT201 či jiná čerpací hlava ponořená pod hladinou nebo čerpací hlava může být těsně u hladiny a sací koš samosebou pod hladinou. Dále nevím, jak udržet hladinu ve filtru, pokud budu mít čerpací hlavu na dně filtru. Samozřejmě filtr bude fungovat jako podtlakový. Děkuji za info a příspěvky ano

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2011 12:23 JuraS Re: karelchess
nejmenší atman 200 lt...filtr mám o objemu 35 lt, akva 250 lt nacpané až po víčko a 2 22 mm trubky na vstup do filtru..z akvárka mi jde hadice schválně kroucená dlouhá asi metr do trubky s nějakými 16 ti dírkami 2mm vrtákem ..část z nich je zarostlá řasou..a občas musím ještě filtr přidusit a nebo vyčistit filtr...filtr jsem čistil 2x za dobu provozu...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2011 11:58 Muž karelchess [45] Re: delete
Nemyslel jsem uzavřený systém, udělat to tak, jak je to na obrázku, ale jako by dno natáhnout dolu, je li to ovšem technicky reálné. Filtr udělat vyšší, ale posadit ho o něco níž než akva. Tak v něm bude vyšší sloupec vody.
Nevím, kolik ten Atman vytlačí cm při zachování rozumného průtoku, ale nejspíš to bude ok
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2011 11:51 JuraS Re: delete
takový víko na filtru nemám..mám tak lido-demo položené cedulky z úřadů..takový ty typu..únikový východ, hasící přístroj, uzávěr plynu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2011 10:57 Muž delete [0] Re: karelchess
a JAK to děláte když chcete vyčistit filtr a odděláte víko ve kterém je navrtaná díra pro přívod vody z akvária ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2011 10:16 Muž karelchess [45] Re: delete
Neměl by to být problém, pokud bude výška filtru dostatečná pro vyrovnání úbytku hladin způsobeným filtračními médii - aby čerpadlo nezůstalo na suchu. Filtr může sedět níže než akva, ale jeho horní okraj nemůže být pod úrovní hladiny vody v akva, to dá rozum. Když dáš hadici z čerpadla pod hladinu, nebo těsně nad (jak potřebuješ), ani tolik nesnížíš výkon.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2011 08:39 JuraS Re: delete
bude to chtít slabý motorek, čerpadlo..hodně slabý..protože když není tlak vody v nasávací trubce pak ten průtok za akvárka nebude nic moc....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2011 21:49 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: delete
Pokud bude sání ponořené ve vodě tak by neměl být problém ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2011 21:44 Muž delete [0] – venkovní filtr do akvária
Fotka k příspěvku Ahoj už sem pročetl všechna fora a potřeboval bych poradit mám akvárko které mm napuštěné jenom z 1/2 z technických důvodů to nejde zmšnit a v něm atman 200 čerpací hlavici a chci si udělat venkovní filtr aby nevadil v akva ale mám problém že voda dosahuje jenom do 1/2 akvária je to problém ???? děkuju za rady přidávám plánek
možná že i admin poradí :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2011 20:20 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: soubi
jen to dobre propocitej, aby jsi tam mel vhodnou rychlost proudeni
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2011 12:12 Muž soubi [32] Re: NHKG
chtěl bych tam udělat víc vrstev fitrace včetně keramických válečků..celý to bude vysoký 33cm ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2011 11:40 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: soubi
Není lepší dát jenom čerpací hlavu a molitan? K čemu bude sloužit ta trubka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2011 11:06 Muž soubi [32] – filtr z novodurové trubky
...mám v plánu udělat vnitřní filtr z novodorové(průměr 75-110) trubky a čerpadla Atman AT 301... už jste někdo dělal něco podobného..?? X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2011 17:27 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: vanis
ona průhledná trubka už nevypadá tak pěkně když v ní začně růst řasa, ale nevím jestli je to ten důvod, že by v zelené rostly míň :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2011 17:20 Muž vanis [2] Re: sollik
super zrovna neco takoveho shanim! jen nechapu proc je delaji zelene a ne cire:( jeste me napadlo nad kahanem naohybat laboratorni sklo..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2011 12:42 Muž fido16 [631] Re: sollik
Jo diky zkusim ty trubky sehnat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2011 18:46 Muž sollik [257] - CichlidyRe: fido16
Akvaristik.eu prodává pro tyto účely plastové průhledné zelené trubky a kolena. Dají se z toho poskládat všelijaká potrubí různých průměrů :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2011 16:18 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: fido16
Jedna se o PVC trubky treba od Hobby dela trubicky o delce 1m ruznych prumeru
5, 8, 10, 12, 14, 16, 22, 24 a 26 mm
akvarista.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2011 07:12 Muž fido16 [631] Re: Dejmon
No budu to tak muset vyřešit dumám nad tím jak to udělat ale nic mě nenapadá :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2011 07:03 Muž Dejmon [64] Re: fido16
Buď koupit koleno, nebo si ho vyrobit. Výroba kolena se provádí z rovné plastové trubky různých průměrů + písku. Písek nasypeš do trubky, zajistíš obě strany trubky aby se ti ten písek nevysypal a opatrně zahřeješ místo ohybu. Pak stačí opatrně trubku ohnout podle potřeby, nechat vychladit, seříznout na požadovaný rozměr a použít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2011 06:56 Muž fido16 [631]
cauky potrebuju trochu upravit filtr mam rozjetou 40tku a potrebuju dostat filtr co nejniz do akva to neni problem problem je v tom jak dostat hadici od filtru nad hladinu. Je mi jasné že hadicí to taky mám. Ale z ceho udelat kolena pro ohyb??? Tohle nevim jak vyresit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2011 17:20 Muž Dejmon [64] Re: Bob66

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [58] ...... 71

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 113134x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6711?od=2851