Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Výroba vlastního filtru

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 42 Přejít na další stránku   1  
Výroba vlastního filtru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2013 23:54 Muž sasula [274] Re: Andrea
Pokud mas zelvy 15cm+ v krunyri, tak ani anubias neprezije. Kdyz ty moje chtej tak jednou tlapo odhodi i 5+ kg kamen. Takze kytky jedine u malejch nebo v jezirku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2013 23:51 Muž DrChila [243] Re: Andrea
děkuji a tobě také řádně to ve snu promysli jak všechno přilepíš a za kolik prachů:-D a kolik tim zabereš času místo učení:-D
Mimochodem ten silikon v tý velký tubě nezatuhne zatuhne jen to čumí ven.. respektive se dělá to že se to nechá trošku vyjet milimetr a zavíčkuje se to.. ten silikon stuhne ale pouze to co kouká:) a pak můžeš vesele lepit dál co zrovna potřebuješ během roku nebo 2 rokách
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2013 23:49 Muž DrChila [243] Re: Andrea
tak záleží na firmě taky která to vyrábí jsou vaty i keramický kroužky levný i drahý... já kupoval od pana eheima kroužky keramický 5L za 1000:-D ale to je trošku asi přehnaný
Jinak mi je to jasný že to flákáš a hledáš nějakou aktivitu abys utekla od učení:-D každopádně
www.spokojenypes.cz/…
4x www.spokojenypes.cz/…
4x www.spokojenypes.cz/…
toto je můj filtr po technické stránce
já sem na tom podobně zkouškový a že bych se hodlal nějak moc učit to ani moc ne no:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2013 23:41 Žena Andrea [3] – Dobrou noc
Přeju všem dobrou noc a pěknou noční! :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2013 23:33 Žena Andrea [3] Re: DrChila
Ale já pro něj byla v obchodě - AquaZoo, jediný zverimex, který se tím zabývá....momentálně mám necelých 14dní před státnicema, a místo abych se učila tak řeším i akvárko, takže čas prolítávat ostatní vesince a města kvůli sklářství jaksi nemám...
Na ten akvarijní silikon jsem se taky koukala, ale stál 199,-, a jelikož ta tuba je opravdu veliká, a já spotřebuji maximálně jednu třetinu, zbytek vyschne a skončí v koši, toho je mě líto...a v obchodě mi paní, co se v tom očividně vyznala, tvrdila, že to musí stačit a ještě mi zbyde, mám těch 60ml...jaký je vlastně rozdíl mezi silikonem a silikonovým tmelem?
Jo, to je fakt, ráno svěží vzduch, lehce kosa, dusno snad nebude, do kopce pak z kopce, ideální stav... :-)

Říkáš anubis...tak to zkusím, pak ti napíšu jestli to přežil! :-D
Fuj, řasy, ty nesnáším, když se jede někam člověk do rybníka koupat a pak se to všude lepí...brrr...a ještě to mít v akvárku, nezávidím...a dá se toho nějak zbavit?
Jo a abych se teda zase nepopálila těma našema prodavačema, kolik Vás stojí kostka biomolitanu, hrubšího? A kolik keramický kroužky a vata?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2013 23:24 Muž DrChila [243] Re: DrChila
akorád problém nastává když máš rybičky například a lepíš něco tim akvarijním silikonem že to vypouští kyselost takže se to slepí jak potřebuješ a necháš to 24 hodin zaschnout a pak to omyješ něčím nějakým mejdlem to asi ani želvě nebude vadit a osušíš. Čím větší vrstvu uděláš tím to dýl tuhle a tím dýl to vypouští tu kyselost a tím dýl budeš mít pořádnou pevnost kdyby jsi lepila třeba akvairum tak když je delší tak se doporučuje 3tí den potom lepení napustit maximálně do půlky. Kdyby náhodou prasklo tak abys nemusela tolik vytírat:-D Poděl je jenom když ti praskne 40L akvarium nedejbože nějaký větší třeba 1000L akvarium:-D To by se hodilo pořekladlo po nás potopa:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2013 23:19 Muž DrChila [243] Re: Andrea
jako bež někam s těma věcma kupovanejma po internetu:-D to nemáte někde poblíž železářství? Jmenuje se to akvarijní silikon pokud máš doma nějakýho kutila přítele tátu dědu tak maj pistole na normální tubu a tuba stojí 120kč u nás v předraženym železářství... ach ta populace kam spěje jsou líný chodit a vše kupujou přes net a nepočítaj vůbec s poštovnym když kroky jsou zadarmo... a osobně ten silikon je dost malej a dost na 2 věci si myslim..
Jinak cesta je asi taková že půl cesty je do kopce půl cesty skopce či po rovině:-D Tak ráno se mi pojede líp než teď sem přijel spocenej úplně snad všude hned sem skočil do sprchy.
Sice ti kytku vytrhá a rozcupuje... ale kdyžtam koupíš anůbyse... tak ti snim udělá velký kuloví... já je mám u axolotlů a taky ty obyč kytky zlikvidovali tak jsem koupil tuholistý což je například ten anubis.. mám tam kamínky a podtim kde mám kytku tak mám tak centimetr nasipanýho písku takovýho jemnýho substrát nemám ani tomu nesvítím a roste to jak z vody akorád mě štve to že sem si tam donesl síťkou z jinačího akvaria řasu:-D takovou dlouhou vláknovitou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2013 23:12 Žena Andrea [3] Re: Jiri_99
Fajn, zatuču je do země tone :-D ..no jo, ale kloudný sklenářství, aby jsi pohledal... v druhé vsi zkrachovalo, a toto, z většího města ,a je tu už tak dlouho, koho by napadlo, že jsou ve skutečnosti tak neschopní a drazí, když ceny nikde nezjistíš, neporovnáš....do budoucna budu muset najít jiné sklenářství... :(

přesně tak! :-D zkus jí ju dát! :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2013 23:08 Žena Andrea [3] Re: DrChila
Kytka to jisto jistě nepřežije...a bude růst mezi kamínkama a pískem, nebo tam musí být nějaký substrát?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2013 23:07 Žena Andrea [3] Re: DrChila
To si daláš pr**l!!!!! Zrovna já toho souseda za barákem nemám! :-D
No ještě jsem teď mrkla na to lepidlo
www.akvaristika-ostrava.cz/…
a zjišťuji, že krom toho že je transparentní - na což jsem v krámě nemohla za boha přijít, kde je napsáno jaký je, až teď hledím, že je to hned pod názvem...su jak blondýna... Tak je to snad ke všemu ještě i tmel!!! Asi budu brečet, dneska je fakt blbej den... sad

Gratuluji, 20km, na noční - tě chci zítra ráno vidět jak povalíš dom hop ...a po rovině nebo z kopce? :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2013 23:03 Muž Jiri_99 [425] Re: DrChila
No jo, ale zkus dát k želvě kytku. Během chvilky ti ji rozcupuje na hadry.. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2013 23:02 Muž DrChila [243] Re: DrChila
jinak ten šterk nebo kamínky nebo oblázky nebo jak každej tomu řiká jinak je hlavně dobrý z jednoho dobrýho hlediska v tom že se ti tam taky tvoří nitrifikační bakterie:) z dalšího důvodu dá se tam dát kytka aby to nějak vypadalo například a ta taky pomůže udržet vodu čistčí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2013 23:02 Muž Jiri_99 [425] Re: Andrea
Fotka k příspěvku Teď jsem si tak vzpomněl. Mě třeba u našeho ve sklenářství do krycího skla vyřízli otvor ve tvaru U kvůli závěsnému filtru. Žádné ofuky s tím nedělali. Udělali to tak, že vyvrtali malé dírky, ke kterým to pak přiřízli.
Asi jsi si vybrala špatné sklenářství.. no
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2013 23:01 Muž DrChila [243] Re: Andrea
hele u toho silikonu nemusí bejt žádná vrstva velká.. technicky vzato to skoro žádnej tlak držet nebude... tam jde jen o to aby to těsnilo asi o nic jinýho nejde držet to budou příčky takže to je fakt šumák:) Jinak postup lepení ti neporadim co je lepší takovího nic moc složitýho jsem nelepil:-D nedejbože to nějak podkládat dřívkama to by mě nebavilo:-D mám sklenáře za domem tak proč tam neskočit jemu to trvá chvilku chce za to pár peněz:-D jo vlastně mi řezal i sklo na akvairum brousil hrany sklo o velikosti 50x 100 nebo tak nějak a víš co za to chtěl? :-D 70kč...
Jinak lidi chci pochvalu do práce jsem jel na kole a mám to 20km a jsem na noční:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2013 23:00 Žena Andrea [3] Re: Jiri_99
A jak to čistíš? Nedovedu si po dnešním čištění akvárka, kdy jsem v něm našla zbytky písku a bála se aby to nepoškrábalo dno, jak bych to měla jinak vyčistit? :-)

Jestli ho ale dřív neotřu o akvárko, jak to tam budu dávat... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2013 22:52 Muž Jiri_99 [425] Re: Andrea
Ono to totiž takhle uříznout není žádná p*del..
Tak tam ten silikon dej jednoduše jakoby z boku... Oblázky asi žrát nebude, písek je dobrý na trávení a navíc to nedělá hluk když to přehrabuje.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2013 22:37 Žena Andrea [3] Re: Jiri_99
Aha...a nestačili by jí oblázky? :-D Ty by tolik "svinčíku" nenadělali...ale jestli je to důležité, co bych pro ně neudělala :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2013 22:35 Žena Andrea [3] Re: Jiri_99
No to přesně jsem po nich chtěla, a oni, že to nejde...hmm, jen to prostě neumí..:(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2013 22:34 Žena Andrea [3] Re: Jiri_99
Je to teda nutný aby tam byl prostor na ten silikon, nebo to zase taková katastrofa nebude? Mám z toho hroznej strach, na stranách je to fakt ťip ťop...
No, s tím řezáním, ani bych se při svým antitalentu a zručnosti nedivila, kdyby to skončilo nemocnicí, nebo hůř záchrankou...něco skutit, proč ne, ale ostrý předměty se mi pro jistotu vyhýbají :-D takže riskovat to určo nebudu...
Pochybuju, že mi pan "vstřícný" uřízne 5mm... Zkusím to slepit, a když to bude držet vyzkouším i těsnost...když to dopadne blbě, popřemýšlím o novým sklenářstvím a uříznutí nového kusu, jsem zvědavá jak si s tím poradí a co to bude stát...Když o tom tak přemýšlím, opomněla jsem ještě na výsluní želv, který je samozřejme nejspíš taky ťip,ťop....
ne
No, to zase byl jednou plán....až teď se dočítám, jak jsem si měla počínat(AkvaMalawi): Výroba akvária dle mého mínění není zas až tak těžká a šikovný člověk by ji měl bez problémů zvládnout. Podle mě jsou pro laika důležité tři části postupu a to:
1) Plánování
2) Plánování
3) Lepení
potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2013 22:29 Muž Jiri_99 [425] Re: Andrea
Písek je pro želvu docela důležitý. Za prvé se v něm přehrabuje, čímž "zabíjí" čas /jakože hledá něco k snědku/ a pak sem tam ho trochu sežere, čímž se zase pročisťuje. Pokud budeš mít ten filtr dobrý, sem tam odkalíš a není problém.. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2013 22:26 Muž Jiri_99 [425] Re: DrChila
Jak jsem psal, chce to praxi. Třeba týpci v práci dělají se sklem úplné šílenosti. Třeba z tabulky skla vyřízne sklo do pravého úhlu tak, že z té původní tabulky mu zůstane L.. Nechápu. Udělá dva řezy, pak na ně poklepává až to jakoby napraskne a pak to nějakým způsobem ulomí. Když jsem to zkoušel, vždycky se mi to rozlámalo celé.. hmm
Ještě se mám co učit.. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2013 22:23 Žena Andrea [3] Re: DrChila
No, jako vejde se to tam, ale nevím, jestli ikdyž to silikonem slepím -jestli tam vůbec nějaký bude a bude to těsnit... :)
To si děláš srandu? A já si říkala, nee, to není tak drahý, ale když mi řekneš co to stálo tebe...mě asi trkne koza dopr...To snad není možný...no, já si to schválně nenechala brousit, protože na netu psali, že někteří sklenáři to neumí a pak je to ještě horší... :-(
Jinak s tím štěrkem a pískem už si taky nejsem jistá, želvy se v tom budou spíš jen přehrabovat a bude v tom padat nepořádek, a ještě představa čištění akvárka se štěrkem, to se mi moc nelíbí :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2013 21:50 Muž DrChila [243] Re: Andrea
tak to já bych neuříznul:-D na to sem asi moc levej:-D mě co se podařilo uříznout víc jak 5cm rovně jinak mi to vždy nějak konilo musel bych to nějak sevřít mezi prkýnka a pak to zkusit ulomit jinak by to nejspíš nevyšlo. Ale taky to může bejt tim že mám starý sklo. Každopádně přeju hodně úspěchů v lepení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2013 21:26 Muž Jiri_99 [425] Re: DrChila
5mm ulomíš ;-)
Nůž na sklo musíš "namáznout" olejem, udělat jeden jediný "krásný hluboký" řez a pak to z jednoho konce odlomit. Ovšem člověk nezkušený řezáním skla to asi tak na 99.9% procenta nedá. Chce to zkušenost.

TO Andrea: Být tebou, prostě bych si to jedno sklo nechal uříznout znova o cca 3mm kratší, aby jsi měla 1.5mm fóra z každé strany. Po případě o 4mm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2013 20:57 Muž DrChila [243] Re: Andrea
tak pokud tu oddělující příčku akvaira od filtru máš přesně na těsno a nevejde se ti tam to je nemožný. kdyžtak jí nedáš přímo do pravýho uhle. Jinak šmilgrem asi těžko uřízneš 5mm. A pokud chceš tak málo tak to neudělá ani sklenář maximálně můžu doporučit prasečinu viz. Ojet pořádně nožem na řezání skla 29kč u nás stojí. a pak to ulámat kombinačkama nebo nějakejma kleštěma vždy to prdne jen do tý čáry ale nebude to přesně rovné ale to silikon skryje. a to že tě to stálo 300 :-D tak to je docela pro smích buď to i pozlatil nebo nevim:-D si představ to velký akvarium 150L jak v tom mám axoloty mě stálo 1300 i s tím horním sklem stěmi nalepenými skly který drží vrchní sklo. a ještě to musel silikonovat brousit to sklo a čekat než to postupně zatvrdne aby mohl něco přidat. Nebo druhá varianta má zlatý ruce:-D jinak ta díra tím skosením je taky hezky vyřešená lepší než vrtat a nebo slepovat s více skel akorád ti tam bude padat písek nebo štěrk pokud tam nějakej budeš mít
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2013 19:11 Žena Andrea [3] Re: DrChila
Přesně takhle bych si to představovala! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2013 18:52 Žena Andrea [3] Re: sasula
Fotka k příspěvku Už je to objednané, teď jen čekat kdy to dojde. Platbou PayPal, resp. převod trvá prý cca 2 - 3dny. Doručení zboží mají jištěno 7 - 10 dny, to jsem zvědavá kdy to přijde :)

Nicméně, dnes jsem si nechala uříznout skla, 9 kousků různých velikostí mě nakonec vyšlo na 300,-... Jen teď zjišťuji, že jsem nedomyslela jednu zásádní věc - hlavní příčku oddělující filtr a akvárko, jsem na šířku nechala uříznout přesně na vnitřní délku akvárka, ale při snaze dostat tuto část skla do akvárka, mám co dělat,aby se všelo - ale vejde se ;-) jenže moc milimetrů mi na zbytek silikonu, kterým chci lepit, nezbylo, tak nevím, jestli jsem jej neměla zkrátit aspoň o 5mm...stydim
Koupila jsem si i jemný šmirgrl papír, abych strany lehce zabrousila, ale nevím jak moc. Šlo by hrubším šmirgrl papírem docílit menšího rozměru skleněné desky??? hop

Jinak, spodní roh který jsem chtěla nechat vyříznout do pravého úhlu 5x5 mi řekli že nejde, a uřízli mi pouze roh 6x5...:(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2013 06:37 Muž sasula [274] Re: DrChila
Ta o boku je zavrena, ale kdyzchces muzesnji otevrit a trebatam pripojit tu hadici, ta smerova tryska se da taky sundavat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2013 22:50 Muž DrChila [243] Re: Andrea
no spíš to funguje tak že jedna díra dělá proud což okysličuje vodu jdou tam určitě pustit i bublinky a druhá trubka to odvede kam zrovna potřebuješ
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2013 21:55 Žena Andrea [3] Re: sasula
Tak na to koukám ze všech stran a nemůžu si pomoci, ale moc nechápu ty tři vývody? Vodu nasává košem, a odvádí ji trubkou na boku, zatímco vývod "uprostřed" s klapkou vytváří bublinky??? Nebo je to úplně naopak?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2013 16:18 Muž sasula [274] Re: Andrea
Reklamace daleko lepsi nez v cr, napisu ze je problem, nafotim, poslu a oni mi nejcastejc vratej penize, nebo poslou novy kus. Cr obchody by se od tech cinanu mohly ucit. Obednavam odtamtud casto a zatim 100% super.
Ted jsou v malem cca 45x60x15cm vody. V lete pujdou do 500l. Musel jsem je vratit do maleho se sousi. Ta 305 je super, ale radeji bych ti doporucil tetra tec ex 1200. Na netu ho koupis jetej i za 500 novy 2300,-
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2013 14:22 Žena Andrea [3] Re: sasula
Jako objednat přímo na těchto stránkách?
Z toho mám trochu strach, když by se cokoliv stalo, nevím jak s reklamací. A ty jsi to přesně zde objednával? Zase 250,- za ten risk stojí, ale přesto. Ale díky moc za tip, pomřemýšlím o tom.
Ten fluval 305 vypadá slibně, možná časem až pořídím větší AQ. A želvy máš v jak velkém akvárku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2013 11:51 Muž sasula [274] Re: Andrea
pokud by si chtěl kvalitní a levný čerpadlo, tak z vlastní zkušenosti ti mohu doporučit

dx.com/…
(test v akvárku rybicky.net/fotogalerie.php…)
a máš to za 260 i s poštou doma... jinak je to 1000l/h(jede mi v jednom akva téměř rok), u želv mám Fluval 305(1000l/h) a vodu u nich měnim pouze, když dobráci z čez vypnou proud(odejde tračka - "vesnice") a nebo urvou nasávací trubku, jinak pokud není žádný exces tak v pohodě i třeba půl roku bez výměny (uvnitř filtru jen molitanový předfiltr a keramický kroužky ve všech patrech).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2013 10:25 Žena Andrea [3] Re: Jiri_99
A na čerpaví hlavu toho atmana nasazuješ biakvacit přímo určený pro atmana s tou trubkou, neo stačí pouze kostka biomolitanu?
Jetšě jsem někde četla, že při čištění filtru - odsávají nepořádek - to je taky nějaký speciální nástroj, nebo mi stačí například větší injekční stříkačka...Asi jsem to v textu moc nepochopila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2013 21:42 Muž Jiri_99 [425] Re: Andrea
Jo je v pohodě. Hlučný není.
Osobně se mi to s tou perlinkou až tak moc nelíbí..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2013 21:37 Žena Andrea [3] Re: Jiri_99
A jede potichu i v noci? Teda, že nehučí motorek apod...Dá se otočit, to je fajn....
Prosím Tě, teď nevím který z těch posledních dvou návrhů bude efektivnější...respektive se mi zdá lepší ten první, než s tou perlinkou, hlavně kvůli přepadu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2013 21:02 Muž Jiri_99 [425] Re: Andrea
Já mám doma AT 200 a 201 a ty jsou v poho. Můžeš ho dát klidně naležato, nemusí být tak jak je na obrázku. Já ho ve filtru mám tak naležato a nic se neděje..
To fontánové mám doma jen jedno, není to atman ale je to úplně identické. Stejný výrobce atd.. a je to katastrofa, žádný výtlak, šílená hlučnost.. :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2013 20:43 Žena Andrea [3] Re: Jiri_99
Fontánové? to znamená že je slabší?

Co se týče želv - oni se mohou zkřížit žlutolící a nádherná? Já mám totiž pana želváka - Bouena - a ten má něco jak želva nádherná - červenou skvrnu, ale má ji jaksi zazelenalou, zašedlou...nevím proto, jestli je to želva nádherná a nebo žlutolící...a ještě ke všemu je zachráněná, takže ani nevím věk.. :-)

No právě, mám to cca do 40cm, a proto jsem taky původně uvažovala nad Eheim 300...
Ta Sicca Nova vypadá dobře, ale narazila jsem na tuto diskuzi, tak nevím...
www.akvarista.cz/…=

Ty atmany jsou divný na "zavěšení" nevím jak bych to v akvárku řešila, jestli to jde otočit i vzhůru nohama než jak je ukázané na obrázku, jinak to tam nemám jak dát i s napojením na hadici...
Kdybych to ale dala nahoru a pod to bioaktiv tak by to šlo, asi nakonec teda pro začátek vyberu Atman at202...Opravdu není moc hlučný?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2013 19:58 Muž Jiri_99 [425] Re: Andrea
Jméno Morlor dostal ještě jako mládě a už mu to zůstalo. Podle mě je to kříženec T.s.scripta a s.troosti..
Čerpadlo si dej spíš AT201 nebo AT202. Tyhle fontánové čerpadýlka jsou prý dost hlučné..
Mě AT vytlačí
AT-200 6W; 400 l/h
nulový výtlak - 522 l/h
výtlak 1m - 208 l/h

AT-201 8W /na štítku 15W/; 500 l/h
nulový výtlak - 545 l/h
výtlak 1m - 171 l/h

Ty to tam nemáš ani metr. Ale osobně se přikláním, nebo alespoň dost zvažuji koupi sicce nova akvarijni-cerpadla-regulace-vody.heureka.cz/…

Edit: www.akva-exo.cz/…
je tam i tabulka výtlaku a průtoku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2013 19:41 Žena Andrea [3]
Fotka k příspěvku S využitím perlinky....
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2013 19:20 Žena Andrea [3] – Číštění filtru
Fotka k příspěvku Ještě by mě zajímalo, jak je to s čištěním filtru vlastně? Stačí pouze proprat biomolitan nebo ho musím nějakým způsobem "vylít" třeba pomocí kalíšků?

Nicméně tady je konečná verze...první sklo dám napevno, druhé a třetí taktéž - nebo tam dám jen perlinku, ještě nevím, ale před čtvrtou bude jen přidělané na těch silikonových těsněních.

V 1. komoře dám vatu
2. a 3. komora biomolitan spolu s kermaickými kroužky
4. komora čerpadlo topení a možná ještě nějaký biomolitan, ale vážně nevím...

Čerpadlo asi zvolím atman 305 popřípadě 304...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2013 17:46 Žena Andrea [3] – Které čerpadlo?
Můžete mi někdo stručně poradit co se vyplatí z následujících? Jsem trochu na vážkách s atmanem, protože jsem se dočetla, že dělá docela hluk a je slyšet.
Atman at-304 800 l/h
Atman at-305 1200 l/h
Tuto značku vůbec neznám, a nikde na diskuzích jsem toho moc nenašla.
SICCE Micra Plus 600 l/h
Výběr je čistě z finančních důvodů, protože teď by to pro mně bylo lepší.
Poslední výběr eheim 600 je jen a pouze pokud se předchozí vážně nevyplatí. Osobně bych tuto značku ale preferovala až třeba za rok a rovnou koupila eheim 1000.
:-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2013 16:19 Žena Andrea [3] Re: Jiri_99
Fakkt? Tak to zní dost dobře. Jj, už se jdu na to podívat!
Pěkný, je to akvárko morlora asi nikde moc nevidím celý...Nicméně, podle délky drápů, a zbarvení tipuji že je to paní želva žlutolící, takže spíš Morlorka :)
Ancíky? To neznám...Jinak je ten atman v poho? Přemýšlím že bych koupila nakonec ze začátku ten atman, a po čase až si vydělám něco na brigádě, bych investovala do toho eheimu..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2013 15:27 Muž Jiri_99 [425] Re: Andrea
Je to převelice jednoduché a podle mě i velice efektivní. Želvu krmím přímo v akváriu a to tak, že jak mraženým, tak suchým a i čerstvým masem. Včetně živých cvrčků a všelijakých všeličeho.. Prostě ji krmím jen v želvárku. A voda je pořád v poho. Jednou za cca měsíc /od oka../ trocha odkalím dno / i když ono toho až tolik neodkalím, pač když želva plave a víří dno, většina bordelu se nasaje do filtru/ a vyměním cca 30% - 50% vody.. Však mi koukni do prezentace "Morlor". Tak tak nějak všechno je.
Čerpadlo mám atman 201, ale je to na můj objem docela slabé. Teď právě řeším, které silnější koupím..

Edit: Na zbytky, které želva nechá / i když sežere prakticky všechno do posledního drobku/ u ní mám ještě dva ancíky. Kteří čistí skla, kameny a dožírají právě ty zbytky..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2013 14:30 Andrea Re: Jiri_99
A tam máš jaké čerpadlo? Vypadá to jednoduše a efektivně. palec Krmíš želvy v akvárku? Já pomýšlím nad tím, že je budu krmit vedle v lavóru - abych si to zbytečně nešpinila... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2013 14:27 Andrea Re: kus
Ahaa! :-D Si říkám, že je to jakýsi divný! :smích:
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2013 14:14 Muž kus [200] - RostlinyRe: Andrea
ty holka bacha, Eiham má trošku v názvech bordel. Ta tísicovka za 399 má v názvu ještě compact takže je to ta skoro 600 v jiný řadě. Tady zase musíš sáhnout o něco výše. viz tabulka
www.zoohit.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2013 14:11 Muž Jiri_99 [425] Re: Andrea
Fotka k příspěvku Je tady toho napsáno mnoho od včerejška, kdy jsem se díval naposled. Bohužel nemám čas to číst celé.
Ale ještě je tady jedno naprosto jednoduché řešení. Já to u želvy vyřešil úplně jednoduše. Mám teda udělaný externí filtr, ale uvnitř tak jak to chceš, to můžeš udělat taky. A nemusíš řešit nějaké komory a perlinku. Navíc pokud se želva dostane k perlince, rozcupuje ji na hadry. To vím ze zkušenosti. Koupil jsem si větší blok bioakvacitu /ta modrá filtrační houba/, rozřezal na míru, dal jeden blok, za něj nasypal keramické kroužky, druhý blok molitanu, další kroužky a třetí blok molitanu. Do toho dva kamínky se vzduchováním pro lepší přísun kyslíku kvůli nitrifikačním bakteriím usazených ve filtračním materiálu a hotovo. Voda jde přes tyto filtrační náplně a voda je v poho..
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2013 11:50 Muž DrChila [243] Re: Andrea
no živý rybky se vyplatí když je máš ve vedlejších akvariích a nezdaj se ti:-D jeden cca 150 myslim že sme je za takovej peníz kupovali. Když tu rampu zavedeš pod vodu nebude tam mlátit voda o hladinu tak to bude nehlučný
Jinak rybičky to přežijou ale já u toho umírám když je vylovuju tam bylo asi 20 malejch rybiček od pestřenců. a abyli poschovávaný v keramice takže sem musel všechno vyndat vopláchnout v akvairu aby tam vypadali a pak když všechno bylo pryč tak je vychytat odsavačkou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2013 11:47 Andrea Re: DrChila
No vím že jsi psal že ti je pochytají, ale ono je to jako vcucne? Ale přežijí to doufám! :)
Já se v tom nevyznám, tak tě budu bránit před ukamenováním! :-D Jsem si naivně myslela, že je to naprosto nehlučný! :smích: Takže spát se u toho asi nedá - jak to zní když to maká? - jako když teče voda? Želvy mám totiž zatím v koupelce - je tam dost místa na akvárko a blízko k vodě - takže neřeším. Jen je problém že je koupelna nad ložnicí - a majitelé té ložnice všechno slyší...:( Takže mám docela strach, že když tam hodím to čerpadýlko tak to uslyší...ale fakt nevím...
S těma dráčkama jsem to myslela opačně - že je dřív sežerou želvy, a kolik tak stojí jeden? :-D :-D
Jen na rousňáky - to by mi mohly čistit vždycky akvárko, to co želvy nesní - co jim upadne od tlamy!
Kdyžtak - já želvám kupuju mražený rybičky - je jich tam spousta v jednom balíčku - jsou tam namačkaný různý velikosti (sladkovodní, vypadají jako sardinky nebo grundle) a stojí to 30Kč. Živý rybky se nevyplatí. ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [42] ...... 71

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 113134x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6711?od=2051