Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Výroba vlastního filtru

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 37 Přejít na další stránku   1  
Výroba vlastního filtru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2013 18:49 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: doktor
Kdyz zajistis prutok mediem kde ma probihat nitrifikace rychlosti 5 az 10cm/min a precerpas tim akvarium rekneme 2x za hodinu (plus minus), medium bude vhodne a v dostatecnem mnozstvi, neni mozne aby to nefungovalo, s vyjimkou technickych komplikaci ve stylu co se kde ucpava, co ma jit po cem, co kde nedrzi atp. ;-)

Prvni rozvahu bych tedy videl ne nakreslenim jak bych to asi videl, ale co to chce, jak to ma byt kde velke (treba v prurezu kolmo k prutoku vody) a pak se pokusil to nakreslit. No treba to probehlo, to nemuzu tusit, ale s prominutim mi to pripada jako maluvka, ze takhle by mi to mohlo vyjit. Jak to tedy bude vychazet pri te sirce 15cm? A cerpadlo jsi pocital pro jaky prutok? Prihod par cisel, at to nemusime pocitat vsichni.

A pokud nechces pocitat, pak to udelej od oka a ono to bud bude ono a nebo nebude, to ale pak nema cenu moc resit. Principielne kdyz je to dost velke, vzdycky se to da nejak zprovoznit ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2013 18:29 Muž doktor [6]
Fotka k příspěvku Zdravim ve spolek.
Chystam se založit akva 150*50*50 cm je prave ve výrobě. Nyní jsem ve fázi příprav výroby vnitrního filtru. Přikládám svůj návrh a prosím o zkouknutí a ev návrhy na zlepšení. A ještě bych rád doporučení, do jaké výšky je nejvhodnější umístění nasávání. Díky

jo a šírka toho fitru na obrázku bude 15 cm
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2013 23:48 Muž Jiri_99 [425]
Super, moc děkuji za pomoc.
palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2013 18:01 Muž 150koni [653]
Jiri_99 napsal: Poradil by mi prosím někdo nějaký vzoreček jak vypočítat průtok filtračním mediem?
Jestli se nepletu, tak je to x=(q/60*1000)/a ... a jestli se nepletu, tak někdo v nějakém vláknu psal, že optimální rychlost proudění je cca. min.10cm a max.30cm

konkrétně u mne je momentální výkon čerpadla q=400 l/h, půdorys filtrační hmoty mého externího filtru je 20cm x 20cm což je filtrační plocha a=400cm2. Výsledná rychlost proudění v mém filtru je tedy x=16,7cm/min
16,66667=(400/60*1000)/400

DrChila napsal: Hledej šmudlo někde jsme to zmiňovaly maximálně 5 stránek zpět.... je to plocha s nějakým množstvím vody co tamtudy proteče. takže se to dá vypočítat snadno
napiš si ten vzoreček na papír a sežer si ho ty šmudlo ;-)

romant napsal: Třeba tady, zajímavý čtení. www.janrigter.nl/…
Ještě že existuje google translátor palec pak je to teprve zajímavý potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.07.2013 14:59 host Re: Jiri_99
A tady v originále:
www.deters-ing.de :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.07.2013 12:55 R Muž romant [27987] Re: Jiri_99
Třeba tady, zajímavý čtení. www.janrigter.nl/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2013 12:45 Muž DrChila [243] Re: Jiri_99
Hledej šmudlo někde jsme to zmiňovaly maximálně 5 stránek zpět.... je to plocha s nějakým množstvím vody co tamtudy proteče. takže se to dá vypočítat snadno
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2013 09:10 Muž Jiri_99 [425]
Poradil by mi prosím někdo nějaký vzoreček jak vypočítat průtok filtračním mediem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2013 23:03 Muž macej21 [0] - AmerikaRe: Designer
zas tak hrozne to nie je oproti tomu co mam teraz, aspon je to cierne a ma to lepsie otvory :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2013 12:51 Lukáš foto 2 - vtok
Fotka k příspěvku
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2013 12:50 Lukáš – hotovo
Fotka k příspěvku přikládám pár fotek, jak jsem vyřešil vnitřní filtr (omluvte, že jsou ČB, vznikla chybička při zmenšování formátu no a znovu se mi to fotit nechce hmm )
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2013 19:03 RAP Re: Designer
To snad ani nebude nutné, to co mám já, se dá rozšroubovat. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2013 18:51 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: RAP
Jako ze pri jeho odstranovani mam vic pritlacit na vrtacku? smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2013 18:37 RAP Re: Designer
Navíc je v tom zabudovaný zpětný ventil, na který je potřeba dost velký tlak. Mám to ve studni na nasávací hadici do vodárny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2013 18:16 Muž O.Tom [439] Re: Designer
Tohle je podle mě v pohodě, já když jsem něco zkoušel najít, tak jsem vždycky našel akorát kovové ke kalovým, bazénovým a jiným čerpadlům. Navíc za šílené peníze.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2013 17:47 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: macej21
www.mountfield.cz/…
Ale je to vosklinyyy...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2013 13:50 Muž Jiri_99 [425] Re: Designer
Přesně. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.07.2013 12:18 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: macej21
Ono to taky bylo napul mysleno jako humor. Zkus navstivit nejake zelezarstvi, ruzne Bouneco, Hornbach atp. a projdi si to. Kolikrate se najdou bajecne veci, ktere jsou puvodne k uplne necemu jinemu, ale je to presne to co hledas. Jen nesmis hledat neco presne, ono Ti to padne do oka a v ten moment Ti to dojde ;-) . Akorat obcas koupis neco, abys mohl pulku z toho zahodit, kdyz z toho chces jen nejaky "cudlik".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2013 12:13 Muž macej21 [0] - AmerikaRe: Designer
:) idealne ziadne DIY riesenie ... nie som moc zdatny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.07.2013 12:10 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: macej21
Trubka a mockrat nariznout pilou :) .
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2013 12:07 Muž macej21 [0] - Amerika – nasavaci kos
Fotka k příspěvku Ahojte, chcem sa spytat, neviete kde by sa dalo zohnat nieco podobne ako na obrazku? pripadne nocijaky plastovy cierny nasavaci kos (praha, pripadne CR), rozmer na 25mm hadicu. dik
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2013 13:11 Muž Jiri_99 [425] Re: Andrea
Odvodní díra je dole, protože by ve spodním zadním rohu šla trubka přilepená v rohu a zalepená kamínky.. Na druhém konci aq by opět v rohu šla až k hladině.
To proto, aby byl zajištěn průtok vody celým aq. ;-)
Tak by nebyly komory tři, ale čtyři. V nejhorším případě, by jedna zůstala prázdná, ale to si nemyslím.
Momentálně mám filtr tak, že voda jen protéká přes molitan a rád bych se zamyslel nad komorama, kdy voda přetéká přes hrany.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.06.2013 11:48 Muž DrChila [243] Re: Designer
a ještě bych možná dodal čím jednodušší si to člověk udělá tím menší šance na to aby se to nějak po.. či větší šance že to bude fungovat.

Andrea:
Ale pryncip je stále stejný první komora bude chytat bordel častěji se čistit zbytek, jednou za čas nějaký delší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   21.06.2013 11:06 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Andrea
Prvni komora muze delat mechanickou filtraci, at se nazanasi zbytek a pak je potreba ji casteji cistit. Tam muze klidne voda proudit rychleji a na nitrifikaci tam nezalezi, kdyz to peru pri kazde udrzbe akvaria... I tak se to da pojmout a ma to vyznam.

Ja chtel rict to, ze mnohdy vidim, ze je to spis o tom co se komu jak libilo, nez o tom, jak by to nejlepe fungovalo. I zde plati, ze cim vice se studuje a premysli, tim mene se pak maka a predelava ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2013 10:33 Muž DrChila [243] Re: Designer
Tak záleží na tobě jaký filtr chceš udělat. Pokud máš místo za pod nebo nad akvariem nějakej přapadovej. Pokud to chceš do akvaria udělat hamburgra není problém. Ale můj názor na přepážky vevnitř akvaria a celkově na přepážky moc dobrý není:-D Ne jenom že vevnitř akvaria filtr nedejbože ty přepážky vevnitř docela dost hizdí akvarium, ale za druhé hůř se to čistí nepočítaje ta práce s lepením. Já se rozhodl pro přepadovej filtr pod akvariem jak je u mě v prezentaci na fotkách a videách v 126L+33L filtrace. Mám tam jen jednu přepážku a to jen díky tomu že v minulosti sem filtroval vodu přes štěrk ve štěrku měl zapíchnutý rostliny a jak to hezky rostlo když to mělo hnojivo. Ten štěrk je taky ve videu a to bylo vedle akvaria. Jenže to sem chtěl schovat pod akvarium tak z toho pak byl přepadovej filtr. Předevšim záleží jak moc velký akvarium máš a jaký tam máš ryby a kolik jich tam máš jakej bordel udělaj. Já mám hrubou vatu v košíčku z perlinky dál keramiku a jemnou vatu. a voda co přiteče vteče do silonky kde se zachytí všechen možný bordel od řasy po kusy rostlin a tak jednou tejdně to vyndám vyčistim. Jemná vata se taky špiní docela dost ale je tam 2 týden tak ještě chvilku vydrží má velkou plochu kterou to protejká to než se ucpe asi chvíli potrvá.
Hlavní je si rozmyslet jaký vlastně filtr chceš. Já už asi docílil takovýho výsledku že už bych si asi nedělal sám filtr ale rovnou koupil externí výsledná cena se kolikrát nelišší od značkového filtru lépe se čistí je na to záruka nezabírá to tolik místa. Pokud bych měl akvarium více jak 500L tak bych o tom uvažoval že bych si udělal sám filtr vnější. Jinak jsem přišel na něco co by taky mohlo pomoct jak se prodávají skrimmer do akvaria mořského nasává to vodu se vzduchem a ten vzduch rozmetá a žene do válce vzhůru že by se to hodilo i u sladkovodního akvaria dát to někam na začátek a ono by to taky bordel vychytalo ty bublinky jako bonus extra prokysličená voda a filtr bez bordelu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2013 09:58 Žena Andrea [3] Re: Designer
Fotka k příspěvku Ano, to je pravda, ale já to stavěla prvně a spoustu věcí řeším až teď, šlo i o okysličování, které psali, že vznikne průtokem úzké komory, nicméně, je fakt, že tato filtrace není u želv učíná.
Při sestavení komor jde o to, aby voda protekla celým filtračním médiem, a ne, jen její částí (resp. cestou, kterou udává filtr, když táhne vodu), takže první komoru bych určitě zachovala, a pak už udělala jen jednu větší, ale nevím, moc se v tom nevyznám.
:-O
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2013 09:48 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Prepazky
Vidam v timhle tematu ruzne konstrukce a asi uz jsem stary, protoze je casto vubec nechapu. Ne principialne, ale co se tim chtelo dosahnout?

Je jasne, ze chceme prepumpovat urcite mnozstvi vody v case pres nejake medium, ale vhodne je, aby to take bylo spravnou rychlosti. Cim vic vody s dodrzenim obvyklych zasad chci prepumpovavat, tim potrebuji vetsi prurez toho, cim ta voda tece. A ted, kdyz udelam Hamburg, tedy filr pres celou sirku akvaria, proste biomolitan jako jednu bocni stenu, mohu pumpovat vodu jak sileny a dodrzel jsem rychlost proudeni mediem. Ale kdyz si z toho prepazkami udelam tenkou parkrate zahnutou rouru, omezuji si tim prutok a moc toho neziskam... Ze by lepsi mechanickou filtraci, ze odstranim vic ruznych drobecku, nebo pro pripadne cisteni vody uhlim? Ale k tomu nepotrebuji moc komor, vice nez 3 si myslim valny vyznam nemaji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2013 09:40 Žena Andrea [3]
Fotka k příspěvku Jinak je celý biomolitan čistý...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2013 09:39 Žena Andrea [3] Re: Jiri_99
Fotka k příspěvku Jj, o lepení nejde, hodíš to na bok, slepíš dohromady komory, a pak přiložit oddělovací sklo, dávaš ho tam zkřiva, je to raz dva, ale horší věcí je následná údržba, osobně, kdybych si lepila akva dohromady celé, a neměla už zakoupené, tak si určitě nechám vyvrat na dno díru, a filtr bych udělala externí, hlavně u tak velkého akva.
Já teď postavila pro želvy vnitřní filtr, a musela oddělávat jednu komoru, protože se mi tam nevešlo čerpadlo! - počitej minimáně 18 cm na délku a 10cm na šířku, a cca 10 cm na výšku!!! (atman 202)
Oosbně mám 4 komory, na šířku akva 40cm, teda teď už jen 3 komory.
Jo, a první komoru mám taky cca 6 cm, a nemám se tam jak dostat, - ruku strčím tak do 3/4 a dál ne, ikdyž máš tam tu díru, tak je to super! Na výšku mám taky 35cm.
Přítokovou díru jsem chtěla větši, ale nebyli mi ji schopni vyříznout, tak mám uřiznutý roh, a je to hodně málo, takže na přítok super, jen moc nerozumím, proč máš výtok ve spodní rovině, lepší je vést jej horní stranou, a tím jak voda teče a víří vodu, tak funguje zároveň jako vzduchování ;)
Jj, a Dr.Chile má pravdu, přikládám obrázek, jak mám zanesený první biomolitan, hned z vrchu, protože po želvách jsou velký kousky... hop
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.06.2013 00:29 Muž DrChila [243]
bez přepážek to bude fungovat 100% s přepážkama to je pak horší čím víc jich tam máš tím větší průser to je pokuď nemáš zajištěný velký průřez. Nebo třeba můžeš si zahrát na MichoCZ a následně to rozdělávat a předělávat páč to udělal celý níž o centimetr všechno ve stejný výšce takže jak tam něco dal snížil tim průtok tak byl v tahu. a že tam mají bejt schody se poučil až vlastní chybou:-D podle mě to je práce navíc:) být tam nemusí navíc tím jak tam dáš přepážky tak si zvyšuješ rychlost průtoku přes filtr takže ti to může unášet bakterie nitrifikační
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2013 23:24 Muž Jiri_99 [425] Re: DrChila
O lepení nejde. Když si to rozvrhneš a naplánuješ, je to lálá.. Jde o to, aby to pak fungovalo a nemuselo se to předělávat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2013 23:07 Muž DrChila [243] Re: Jiri_99
no po času až by se ty molitany přicpali asi by jelo nasucho zachvíli ale pokud budeš mít první 3cm další 6 cm a v další 9cm od hladiny tak to půjde dobře sem si těch čísel vůbec nevšimnul:-D ono se to tam řekne vlepit až se bude aq sestavovat:-D jenže jak to tam vlepíš vždycky budeš muset jednu stranu přilepit ať chceš nebo ne. Lepší je podle mího názoru je lepší bez přepážek filtr jen to jednou přepažit oddělit ten filtr do akvaria.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2013 21:50 Muž Jiri_99 [425] Re: DrChila
Jo, pochopil jsi správně. Nad tím jsem taky uvažoval. Nechat to jen tak protékat.
Proč myslíš že by to nefungovalo? 3cm na první přepážce, 6cm na druhé a 9cm na poslední by průtok nedalo? Tak je o trochu zvětšit..
Jinak bych to lepil nejspíš hned při lepení celého aq, takže vlepit přepážky apod by nebyl problém.

Edit: díra na přítok by byla minimálně 4x15cm..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2013 21:30 Muž DrChila [243] Re: Jiri_99
Fotka k příspěvku Pokud by jsi měl vodu ve výšce tak 35cm jak to tam máš cca nakreslený nebo jak bych to já chápal že bude voda vysoko tak toto by zvládlo s molitanama tak průtok 200l/h a to možná přehánim:-D Pokud chceš aby to hezky fungovalo tak jak má budeš tam dávat molitan. vyplatí se nedělat přepážky vůbec. jeden molitan hodíš jakoby jsi tam měl tu první komoru pak další molitan tam hodíš o kousek dál mezi to nasypeš například tu keramiku. Nepočíta je to piplání s lepením. Protože do velikosti 8x20cm rvát pistoli abys to dobře přilepil to za to nestojí.
To malou plochou by nestíhala přitýkat voda centimetr nebo 2 je málo na takový počet komor. Tím že neuděláš žádnou přepážku vznikne to že bude protýkat celou plochou toho filtru voda a to co čerpadlo odčerpá doplní gravitace. Jen zvolit správnou velikost dirky na 1000l/h cca 3cm díru minimálně
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2013 20:34 Muž Jiri_99 [425]
Fotka k příspěvku I když mám v plánu k želvárku externí filtr, napadla mě i tahle možnost. Zajímá mě především "teoreticky reálný" průtok. Chci, aby to zvládlo 1000l/h. Tolik by tam nejspíš nebylo, ale kdyby náhodou.. Předběžně by tam mělo být za náplně biomolitan a trochu nějaké keramiky.
Nejsem bůh ví jaký kreslič výkresů, ale snad to je pochopitelné.. :-D
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2013 08:17 Muž DrChila [243] Re: voki
U přepodových filtru se nijak nemusí řešit. při čištění filtru jednoduše vyndáš hadice a vyčistíš. Pokud máš filtr kanystrovej tak se tam dají dát 2 kohouty jeden na výtok jeden na vtok před čištěním oba 2 zavřeš. Pokud máš vnitřní tak tam hadice ani nejsou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.06.2013 00:32 Muž Jiri_99 [425] Re: voki
Záleží na filtru a způsobu připojení hadic.. ;-)
Buď konkrétnější. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2013 23:42 Muž voki [17]
Chtěl bych se zeptat, jak řešíte odpojování hadic od filtru? :-O X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2013 21:18 Žena Andrea [3] Re: Jiri_99
Už tam není =)
No ty moje jaksi moc zvídavé ještě nejsou...Paní Želva je stále vylezlá na výstupní plošině - napůl na suchu, napůl ve vodě - a moc se k ničemu nemá, za to pan Bouen se pokusil sníst jednu z umělých květin, ale moc mu to nešlo. Pro jistotu jsem tam nechala jen dvě, tak snad to nesní hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2013 21:11 Muž Jiri_99 [425] Re: Andrea
Ne že bych ti do toho chtěl kecat, ale ta trachemyska, jestli bude jen trošičku zvědavá, ti tu perlinku rozcupuje na cimr-campr.. Alespoň u mojí tomu tak bylo..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.06.2013 21:05 R Muž romant [27987] Re: Andrea
Jenom poznámka k tomu "Aqua seru", čímž si myslím že máš na mysli tzv. naočkování filtru nitrifikačníma bakteriema a to můžeš udělat buď z vlastních zdrojů, použít třeba bordýlek ze zajetýho jinýho filtru a nebo když budeme u těch vodiček, tak třeba od sery Nitrivec. Tak toliko moje poznámka k tomu séru, snad jsem to pochopil správně. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2013 20:43 Žena Andrea [3] – Želvárium - Bouen a paní Želva
Nafocené moje želvárium - Bouen a paní Želva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2013 20:43 Žena Andrea [3] Re: sasula
Fotka k příspěvku Už jsem na to příšla, jak tam mám dole tu perlinku, tak byla zanešená a znemožňovala průtok... :-D
Tak či tak, zvýšila jsem průtok na maximum, a už to konečně pracuje jak má! :-)
Nicméně teď vážně uvěžuji nad tím, že bych možná průchod měla zvětšit?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2013 20:37 Muž sasula [274] Re: Andrea
vyfot a ukaz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2013 19:45 Žena Andrea [3] – Voda
Tak zakládám prezentaci, dnes jsem pustila filtr, a bohužel jsem celý den byl v práci, když jsem se vrátila večer tak jsem zjistila, že filtr jede skoro na prázdno, a že v komorách není dostatek vody (chybělo přinejlepším 3/4). Tak jsem průtok snížila na půlku, ale i teď lze vidět už menší nepoměr mezi hladinami.
Voda je od rána už podstatně kalnější a prý už je i cítit, já teda nic nečuju...
V čem může být problém? Pomůže, když pořídím AquaSerum? :-O
Ve vodě mi plave jedna vodní (živá) rostlina a dvě živé vodní rostlinky mám v rohu, zbytek jsou pouze umělé rostlinky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2013 21:49 Muž DrChila [243] Re: Andrea
jo na prezentaci se moc těšíme i na fotky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2013 21:39 Muž Spiike [63] Re: Andrea
Založ prezentaci. ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2013 21:35 Žena Andrea [3] Re: sasula
Díky moc, no, teď jsem se pokoušela vodu odčerpat pouze z komor, a pěkně jsem se nabumbala :-D hnus ...
No, asi to tak už nechám, vypouštět se mi to už nechce, pokud bude problém, tak to odčerpám všecno čerpadlem, a pak to přesilikonuji...Musím si na to pořídit sud, abych to měla kam přečerpat.
No, už je to 5. týden, takže ještě mají cca 5 dní do těch 40, díky za tip.
Já jim psala, minulý týden, kamsi na chat, a požádali mě, ať ještě setrvám...talk uvidíme ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2013 21:23 Muž sasula [274] Re: Andrea
pokud ta voda nejak dramaticky rychle nepribyva, cca par deci za minutu, tak si s tim nedelej starosti, filtr bude mit vetsi prutok nez tyto prosaky zvladnou dodavat. ber to proste jako bocni tah. a pokud ti to bude moc vadit, vypust to znova, a presilikonuj.

K tomu cinskemu filtru, pokud jsi to objednala z DX tak zkus RMA a oni to vyridi, kdyztak poslou novy... jak dlouho uz je na ceste? pokud se to bude blizit 40 dnum tak muzes vyvolat spor na PayPal a oni ti vrati penize.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2013 21:16 Žena Andrea [3] – Filtr protíká
Tak, dnes už mi došla trpělivost a tak jsem v krámě zakoupila atman 202, s tím, že bude pouze prozatmní, dokud nedojde z Číny, 1000l/hod.
Já osobně vše volím pouze z finančních důvodů, jsem studentka, a do budoucna počítám, že akvárko jak píšete, bude větší než momentálních 200l z nichž vody v něm je cca 120-130l, a mám i vybraný filtr od Eheimu, popřípadě jim chci přes léto vykopat na zahradě rybník, ale teď to nejde, potože ještě stavíme.
Nicméně k problému - dnes jsem dodělala poslední nutné úpravy, a začala napouštět akva, když v tom koukám, že ve zbylých komorách je voda!!! Přesto, že první komora není zcela naplněná, aby mohla do zbývajících dvou komor přetékat...Tak nevím co s tím... Je pravda že v AQ mám asi teprve 1/3 vody, a ve zbylých komorách je méně jak 1/3 (cca 3cm vody), ale přesto, není v tom problém??? :-(

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [37] ...... 71 72

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 113125x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6711?od=1801