Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Výroba vlastního filtru

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 56 Přejít na další stránku   1  
Výroba vlastního filtru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2011 23:04 Muž Spiike [63] Re: marekiss
Mám takovej memotechnický dotaz, v čem to kreslíš???

Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2011 22:58 Muž marekiss [11] Re: vaclav
Fotka k příspěvku OK pokud tedy zapomenu na písek. Rád bych zanechal aspoň jednu filtrační náplň sypkou, vyjma tedy té, která je přímo v akváriu ještě jednu ve filtru např.: www.sklorex-akvarium.cz/…

Jinak tedy návrh uspořádání komor v obrázku. opět okótováno.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.12.2011 22:35 Usine Re: marekiss
Musíš nad molitanem nechat trochu místa aby ti přes něj mohla voda protékat kdyby se ucpal. Doporučuji
www.akvarista.cz/…
Na písek zapomeň. To není dobrá volba. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2011 22:23 Muž marekiss [11] Re: vaclav
Tím jako myslíš že rychleji vyčerpám vodu do akva než, stihne protéct molitanem?

Já přepokládám, že pokud to akvo má boční průřez 20x20 a využiju celou jeho šíři tak by se ta voda moc brzdit nemusela. Nebo se mýlím?

Říkal jsem si využít do jedné(případně dvou) komory biomolitan a do druhé jemný křemičitý písek využívaný v čističkách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2011 22:12 Usine Re: marekiss
Ten spodní filtr se mě zdá trochu malý. Bude se ti blbě vyvažovat voda. Strašně také záleží co bude za filtrační náplň. Jemný molitan totiž příliš brzdí vodu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2011 21:40 Muž marekiss [11] Re: vaclav
Obrázek je okótovanej, ale je pravdou že do textu by se to taky hodilo 110x38x50 = 200l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2011 21:34 Usine Re: marekiss
Pro jak velké akvárium to děláš? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2011 21:14 HaDaS Re: vaclav
Ano, souhlasím s Tebou. Přesto bych se toho bál. Pravým důvodem bude asi má neznalost ;-) . Já jak vidím, že něco teče z větší do menší otevřené nádoby, tak mne z toho jímá hrůza.
Na závěr jen dodám, že princip přepadu znám a viděl jsem jej fungovat i v praxi. A to u člověka, který to bez závady provozuje 4 roky. Stejně bych se to bál provozovat doma ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2011 20:46 Muž marekiss [11] – Přepadový filtr
Fotka k příspěvku Zdravím všechny, chci se zeptat na moje řešení přepadového filtru.

V akváriu bude v rohu přepadový filtr, který bude nasávat ode dna a jen v případě nouze přes zkosenou hranu přes vrch. viz obrázek. Do první komory nejspíše nasypal něco takovéhoto
www.sklorex-akvarium.cz/…

Možná pro lepší čištění bych náplň vložil do síťoviny. V druhé komoře by bylo topítko a odvod do externího filtru ze starého 16l akva, kde bych vytvořil 4-5 komor, z čechož by první byla pro přívod vody, a poslední pro umístění čerpadla.

Přepad pomocí trubky by měl odvod u horní hrany aby se v této komoře držela voda a moho zde být umístěno topítko, Tento odvod by obsahoval T-kus, s přívodem vzduchu, aby se mi nevysála celá komora, jakmile by se dosáhlo určité výšky hladiny v komoře.

Moje otázky zní.

- Je to rozumné řešení?
- bude 16l akva (cca 10l filtrů) + cca 2l přímo v akva stačit pro filtraci
- pokud bude topítko u výtoku nebude se voda příliš ochlazovat než se vrátí do akva? Přeci jen do 16L nedám moc velké topítko a tady se pěkně schová.




 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2011 20:18 Usine Re: HaDaS
Pokud máš dobře vyřešený přepad tak není čeho se bát. Hrncový filtr na rozdíl od tohoto ti jednou poteče. O výhodách při čištění ani nemluvím. Jediný zápor je pořízení silnějšího čerpadla.
:-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2011 16:39 HaDaS Re: Jardaxxx
Po svých zkušenostech (obdobně řešený vnitřní filtr), bych ještě zarovnal vršek 1., 3. a 5. příčky s pláštěm filtru a 4. příčku bych dal ještě o něco nižší než je 2. příčka.
Ještě bych dodal, že sice vím o tom, že se i takto řešené filtry umisťují pod úroveň akvária, ale já tomu prostě nedůvěřuji. Bál bych se toho. To už bych si radši udělal kanystrovy (uzavřený) filtr. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2011 16:21 Muž Jardaxxx [3] - Parmičky
Fotka k příspěvku Nebo by to šlo teda takhle kuli tomu přívodu zespodu vynechat jednu prokyslicovaci komoru
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2011 20:11 HaDaS Re: Jardaxxx
Ty příčky odstupňuj. Schody dolů. Podívej se jak to má Václav na té fotografii. Takto jak to máš, to není správně. ;-)
Edit : a do poslední příčky je lepší přítok spodem. Přidej příčku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2011 19:27 Muž robo35 [4] - CichlidyRe: Jardaxxx
píšeš: "filtr který umístím pod akvárium" to neviem ale umiestneny v jednej rovine s akvarkom je perfektny doporucujem.
ps. dik vaclav :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.12.2011 17:32 Usine Re: Jardaxxx
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.12.2011 16:01 Muž Jardaxxx [3] - Parmičky
Fotka k příspěvku Zdravím mám v plánu nechat si slepit filtr který umístím pod akvárium přikládám náčrtek jak by měl bejt slepenej prosím o omrknutí esi tam není nějaká chybka přece to jen bude první filtr tohoto druhu u mě doma tak se mě nece házet peníze z okna za nefunkční šmejd. Přítok v levo
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2011 09:32 Muž zordix [37] Re: kortezhugo
Bylo.... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2011 09:27 Muž soubi [32] Re: zordix
toš to ja... :-D už jsem si myslel že je trávíš hliníkem... :-D X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2011 09:27 Muž kortezhugo [983] Re: zordix
to cerpadlo je vnutorne -nie?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2011 09:24 Muž zordix [37] Re: soubi
Spíš chromovaný plast.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2011 09:23 Muž soubi [32] Re: zordix
to má hliníkové víko?? X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2011 09:17 Muž zordix [37] Re: soubi
Flaška od fitness 10l (nějaká vanilková příchuť; než jsem se zbavil té vůně... :-D). Od spodu: keramika, biomolitan, filtrační vata.
Právě jsem našel únik kapaliny, špatně slepený závit. To je zase šichta to celé vypouštět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2011 08:20 Muž soubi [32] Re: zordix
dobrý...co je to za flanděru.. a jak to máš udělaný vevnitř X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2011 22:04 Muž zordix [37] – Re: jiggy1405
Fotka k příspěvku jiggy1405 napsal: palec potlesk Co viac na to ? smich
Tak tady to je! Vlastnoručně vyrobený filtr s "průtokovým" čerpadlem 700 l/h. Zatím testovací verze- hledám úniky kapaliny (je to metr pod hladinou) a ještě budu napojovat hadičku s CO2
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2011 10:03 filtrace
dneska jsem to celé předělal. Udělám tam přepad.. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.11.2011 23:54 Muž jiggy1405 [2] Re: zordix
palec potlesk Co viac na to ? smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2011 21:09 Usine Re: filtrace
Budeš filtrovat ale tu hladinovou vodu, protože bude mít podstatně jednodušší přístup k čerpadlu. Doporučuji přívod z hladiny zrušit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2011 20:58 filtrace Re: Jiri_99
tak už asi vím jak to udělám, u dna vyvrtám 4 dírky a dám tam molitan a čerpadlo přisunu blíž k haldině a dám nad něj taky jen molitan který bude čistit vodu z haldiny, jinak díky za rady ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2011 20:10 Muž Jiri_99 [425] Re: filtrace
Tak to mě nenapadlo.. Nemusí to být špatný nápad.. Vlastně by ti to bralo kal ze dna a zároveň bordel z hladiny.. Ikdyž, když nad tím tak přemýšlím, musel by tam být průtok jako prase, aby to vcuclo i věc plovoucí na hladině.. Ale jinak by to nemuselo být špatný. Počkej co napíšou ostatní..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2011 19:33 filtrace Re: Jiri_99
a co takhle že bych do plexiskla u dna vyvrtal 6 dírek a dal bych dolů molitan a čerpadlo by bylo uprostřed a sálo by to i z hladiny? ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2011 17:54 Muž Jiri_99 [425] Re: filtrace
Ono ti to takhle bude sbírat jen borčus na hladině a čepradlo honit vodu.. Pokud je to sání u dna, nasává to právě bordel z prakticky celého aq, pač ten padá na dno..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2011 17:51 Muž Jiri_99 [425] Re: filtrace
Přsně tak, vyprdni se kroužky a dej tam jen ten molitan. Ono to sání by spíš mělo být u dna, ale.. Pokud tam budeš mít jen krevetky a nebudeš to zbytečně překrmovat..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2011 16:27 Muž sikula [73] - Raci, krabi, krevetkyRe: filtrace
Pak se vyprdni na keramické kroužky a použij jen molitan. Lepší by bylo nasávat u dna a vyfukovat nahoře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2011 15:55 filtrace Re: Jiri_99
akvárium má 30litrů ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2011 15:14 Muž Jiri_99 [425] Re: filtrace
Jak je to aq velké? Já bych na vývod z filtru dal hadici či maskovanou trubku a vyvedl bych ji na druhý konec aq k hladině.. Ovšem pokud to má 20L, asi bych to moc neřešil.. Pokud u čerpadla nebude moc velký průtok, mělo by to být v poho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2011 13:27 filtrace
jiný filtr nechci tenhle už mám připravený, už mám černé plexisklo vlepené v akvárium. bude tento filtr fungovat? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2011 12:25 Usine Re: filtrace
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2011 11:10 Muž Lucky005 [197] Re: filtrace
rekl bych ze se to bezne dela naopak, sber ze spodu a vyusteni z filtru u hladiny, takhle by ti to podle me zvedalo kal ze dna
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.11.2011 11:07 filtrace
Fotka k příspěvku dobrý den, mám na vás zkušené akvaristy dotaz. Bude tento filtr fungovat? Děkuji ahoj
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2011 07:25 Muž soubi [32] Re: odikcz
je to úplně jedno... ale ty malé kostky se lépe pak perou. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2011 21:00 Muž Jiri_99 [425] Re: vaclav
podle mě taky, ale jednou jsem to tak udělal a od té doby to tak je.. zatím filtrace funguje bezproblémů, tak to neřeším..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2011 20:28 Usine Re: odikcz
Podle mně je to na nic. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2011 19:23 Muž odikcz [114]
Tu první komoru jsem udělal podle rad širokou 45mm, takže pro topítko je tam místa dost ... a dám na Vaše rady i teď = ty plastový drátěnky budou jako vršek druhý komory

když už to tady naznačil Jiri_99 ... už jsem to četl jinde, že doporučovali biakvacit nastříhat na malé kostičky a ty se tam pak převalují ... to je lepší v čem, než tam mít celistvou velkou kostku?

díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2011 11:18 Muž zordix [37] – Re: jiggy1405
jiggy1405 napsal: Ja mam filter z flase od vitaminov pre kulturistov.Flasa ma cca 5L. Mam u seba aj foto.
To je skvělý nápad! Mám k dispozici 10l nádobu od těch fitness. Jenom místo ponorného, bych tam protlačil pouze hadičky s biomolitanem. Čerpadlo bych dal průtokové (třeba nějaké z fontánky za 150 CZK)- lépe se udržuje. Že bych prodal ten svůj předražený tetra a udělal si něco takového X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2011 21:18 Muž Jiri_99 [425] Re: vaclav
Mě v želvárku voda do filtru padá prakticky přímo na topítko.. Tudíž i bordel. Okolo se lajdácky pohybujou kostky akvacitu, které se samozřejmě topítka i dotýkají. A žádný problém jsem nezpozoroval..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2011 17:31 Usine Re: odikcz
Ten bordýlek neřeš. Filtr je od toho aby vše odfiltroval. Také jsem v první komoře měl mřížku, ale jak jsem tam dal topení tak šla pryč. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2011 13:29 HaDaS Re: odikcz
Vymysli jiné řešení. Topítko by se nemělo dotýkat žádného předmětu. Je to z důvodu správné cirkulace vody okolo tohoto bazmeku a jeho životnosti a správné funkčnosti. Termostat u většiny regulovatelných topítek je ve spodní části. Z toho vyplývá, že pokud se tato část něčeho dotýká a to je přímo ohříváno dotykem, tak termostat snímá teplotu zahřátého předmětu a nikoliv okolní vody, tudíž vodu neohřívá tak, jak by měl.
Jestli se nepletu, tak Tvá první komora je široká 30 mm, což je pro umístění topítka opravdu málo. Tu mřížku, nebo lépe nějakou jemnější vatu, bych umístil navrch druhé komory. Lehce dostupné, vypratelné a vyměnitelné. Další možností je umístit na nasávací koš molitánek, který Ti bude sloužit jako předfiltrace. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2011 00:15 Muž odikcz [114] – topítko
prepazkovy filtr uz je funkcni (viz mu navrh zde) ale mam otazku:

prvni komora externiho skleneneho filtru slouzi pro privod vody, topitko a na usazovani kalu - proud vody je ale silny, a tak se kal prenasi i do dalsich komor, rozhodl jsem se koupit plastove dratenky a dat je do te prvni komory, aby tento bordylek zachytili - problem je, ze tam je i topitko a nevim, jestli se ta plastova dratenka muze dotykat te sklenene casti topitka - aby se na to nejak "nepripekla" ... vubec nevim, jak moc se to topitko rozhavi, aby vyhralo vodu na mnou nastavenejch 26°C

muzu ji tam dat, nebo to mam radsi vymyslet jinak?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2011 20:09 koohy
Fotka k příspěvku ahoj chci se také pochlubit mým výtvorem trochu jsem okoukal od kolegy (viz.nahoře) a použil jsem novodurovou trubku průměru 110mm nazývanou jako čistící klus který je ze strany opatřen šroubovací zátkou tu jsem použil jako přístupový bod do filtru. Jelikož je to jen zkouška na malém akva použil jsem obyčejný čerpadlo vyjmuté z filtru a toto je výsledek
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2011 22:44 Horymír
Lidi tak k tomu filtru o kterém jsme se bavili o pár komentářů výše. Co říkáte na tento?
www.akva-tera.cz/…

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [56] ...... 71

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 112959x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6711?od=2751