Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Výroba vlastního filtru

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 50 Přejít na další stránku   1  
Výroba vlastního filtru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2013 05:55 laKatos Re: DrChila
Ano jednu odtokova chci mít u dna která bude neustále zatopena. Ventilem si ji nastavím tak aby hladina mírně stoupála. Opravdu mírně. A ta záložní (ta bude určovat výšku hladiny) bude pobírat ten malý narůstající přebytek. Mělo by ti být tiché a funkční. Takto to běžné používají reefari.
Jdu do dvou trubek o vnitrnim průměru 50mm. To už by mělo stačit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2013 22:16 Muž DrChila [243] Re: laKatos
No lepší by byla 30mm aspoň. To je průřez obouch těch trubek... Ale musíš to brát tak že já to mám v úrovni hladiny. A pokud to budeš mít někde pod akvariem tak tam je průtok rychlejší pokud se trubka zaplní úplně tak získá tah a technicky vzato bude stačit. Ale může dojít k pravidelnýmu kolísání hladiny. Jednou to chytne tah hodně toho odvede a přestane táhnout a hladina se začne zvyšovat a bude se to opakovat pořád dokola a to se nechá upravit na příklad regulováním. Což technicky vzato prostě přiškrtíš a bude to udržovat hladinu stejnou. Přinejhorším existujou čerpadla s regulací a dá se to zkusit jestli to bude stačit nebo ne. Popřípadě se to nechá přiškrcený čerpadlo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2013 21:49 laKatos Re: DrChila
Hmm tak ta 25 bude málo na těch 1000l/h reálných.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2013 21:34 Muž DrChila [243] Re: laKatos
já mám akvarium vedle hlavního a mám čerpadlo 1000l/h a používám 2 hadice zahradní 3/4". Pro budoucí přepad co mám naplánovanej budu mít 32mm průměr trubky. Už to mám nakoupené.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2013 21:27 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: laKatos
Mám podobné akvárium jen filtr vedle, je menší asi 40litrů a v něm čerpadlo na 1200 l/h Přítok je trubka do U o průměru 40 mm a je to tak akorát. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2013 21:25 laKatos Re: DrChila
Okolo akvárka nemůžu mít žádnou nádobu. Nemám tam prostor. Jediné řešení jsou otvory v akváriu v prepadovem komínu. Filtrovana voda půjde přes tu hadici která je v té záložní prepadove 50mm pak povede pod výstavami na druhou stranu akvária. Cirkulaci bude zajištěna. Jde o to zda ta 25 bude stíhat odtok 1000litru. Ta záložni bude fakt jenom záložní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2013 20:55 Muž DrChila [243] Re: laKatos
Tak to by šlo ale jak řikám je lepší to dát na druhou stranu akvaria hadici s přítokem. Protože by se dělo to že přefiltrovaná voda šla opět zpět do filtru a cirkulace nic moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2013 20:11 laKatos Re: vaaclav
V té odtokove záložní 50mm bude ale hadice. Nechci vrtat 3 otvory ale dva. Které budou mít tři funkce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2013 19:56 Muž DrChila [243] Re: laKatos
Fotka k příspěvku Hezky vymyšlené, ale nevíme ani jak to funguje... Jestli na aqua máš přilepenou jakoby další komoru stěma přepadama a za pomocí trubek tam v tom přepadu vyrovnáváš hladinu(A). Nebo jestli tam v akvarium máš vyřízlou díru a nalepenou komoru(B) a překrytý jen třeba perlinkou nebo molitanem. Nebo máš navrtanou díru v akvairum (C).
Ale každopádně pokud tam budeš přivádět tak se dává přepad na druhou stranu než kde voda přitýká.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.02.2013 19:52 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: laKatos
Při 1000 l/h bude odtok 25 mm asi trochu malý asi bych ty průměry otočil. Teče to přeci jenom samospádem. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2013 18:12 laKatos
Zdravím. Řeším detailněji přepad z akvária o objemu vody 500litru a externího prepazkoveho filtru (100l) s regulovaným průtokem cca 1000l/h.
Prepadova Šachta bude umístěna v pravem rohu o rozměrech 20x15 s výškou 4,5cm od hrany akvária. V ni budou 2 průchodky jedna bude sloužit jako odtokova (vnitřní průměr 25mm) se škrcenym průtokem a druha jako zalozni odtokova (vnitřní průměr 50mm)+ přítokova (ten přítok bude vlastně řešen jako hadice v trubce)
Je toto řešení dobre?
Děkuji za nazory
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   03.02.2013 12:06 Muž DrChila [243]
Fotka k příspěvku Tomu řikám filtr 250L objem.... Čerpadlo altman 203 takže 2000L/h průtok. A nádrž má objem 1100L.
rybicky.net/nadrze/17220
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2013 02:49 Muž O.Tom [439] Re: kofejn
Kdysi jsem si vatou čistil kal pri zakládání akvária.
Čerpací hlava atman, flaška od kofoly s uříznutým dnem a nacpaná vatou :)
Ale měl jsem to klasicky na nasávání čerpadla, ne za čerpadlem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2013 23:56 Muž kofejn [963] – Přídavný filtr za bioakvacit
Dělal jste někdo přídavný vatový filtr pro jemný bordel za čerpací hlavu s biomolitanem? Pro, proti, abych neprošlapával slepé cestičky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2013 12:50 Muž DrChila [243] Re: katterinecka
No hlavně ti to tam nerozvířej ryby opět když to je vysáto filtrem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   02.02.2013 11:16 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: DrChila
někdy člověk prostě použije ten zázračněj vynález s názvem odkalovač. Je jedno jestli se ti ty "bobky" budou hromadit v první komoře filtru nebo v akváriu, rozdíl je jen v tom, že ve filtru to není vidět
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2013 22:07 Muž DrChila [243] Re: Jiri_99
Takže mi chceš říct že ty v tom nevidíš rozdíl nasávat u hladiny a nebo u spodu akvária? Já v tom vidim rozdíl docela dost velkej
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.02.2013 19:30 Muž Jiri_99 [425] Re: DrChila
Takže myslíš bílou, ale píšeš modrou??
Přesně takových expertů je třeba. Hlavně začínajícím lidem, kteří o akvaristice neví vůbec nic.
Proč se tady s tebou o něčem bavím..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2013 18:00 Muž DrChila [243] Re: Jiri_99
Zas tak to myšleno nebylo.. ale když máš nasávání nahoře tak to nenasává bordel ze spoda a jak mám třeba axoloty tak ty dělaj taky bobky když jedi maso a patenky a držej se u dna. Takže když by bylo odsávání u hladiny tak se tam ty bobky nedostanou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2013 17:09 Muž Jiri_99 [425] Re: DrChila
Ne, nové akvárium se bude dělat. Je úplně fuk, kde je díra na přepad. "Sání" do filtru můžu natáhnout do jakékoli výšky vodního sloupce.
Správně, nechci udržet čistý akvárium. Chci aby bylo naprosto špinavý. ;-) Ať si to tam zvíře užije, než chcípne. Hlavně že nebudu muset měnit vodu.
Že mě vůbec napadlo tady něco psát.. hmm
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -6   01.02.2013 16:46 Muž DrChila [243] Re: Jiri_99
Jo takhle to tam máš vymyšlený... Takže teď mě napadlo se podívat do tvých prezentací a to je na dosavadní akvarium? Nebo máš jinačí? Já už to konečně chápu ty máš nasávání nahoře(přepad) ty nechceš udržet čistý akvarium ty chceš jenom aby se ta voda nekazila a byla co nejmíň měněná jestli to dobře chápu. Tak když máš přepad nahoře tak se ti tam žádnej bordel hrubej opravdu nedostane takže je zbytečný tam to sklo jako první přepážku tam vůbec dávat no. Tak technicky vzato tam stačí to celý vystlat tim molitanem či třeba i žínkama nebo jen jeden molitan na hrubou pak všude keramiku ke konci ten jemnej molitan. Biofiltraci sem viděl taky třeba koupenou takovou tu šnůru plastovou husí krk se to jmenuje na elektriku a rozřezaný na centimetroví kroužky a zaplněný celý akvárko až po okraj a nakonec čerpadlo. To má například u nás ve zveráku:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2013 13:53 Muž Jiri_99 [425] Re: DrChila
Všechny nečistoty samozřejmě nevychytá, ale většinu.
Jo, takhle by to klidně být mohlo.
Jen ta první přepážka na hrubou špínu je zbytečná, pač tak hrubé nečistoty se nevyskytují. Akorát těch biomolitanů bych tam dal víc. Pač jak jsem psal, teď mám 3x10cm. Chtěl bych vrstvu či tloušťku minimálně zachovat, akorát dát biomolitany o tloušťce 5cm, např. 5 - 6 kusů tak, aby mezi nimi byla nějaká "mezera". Pro případné vzduchování, jak už psal malyLybor, popř. něco jiného. Je fakt, že abych jich tam bylo deset je asi zbytečné..
Mám ten prostor, tak se jej snažím využít. Navíc čím víc vody, tím líp. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2013 12:45 Muž DrChila [243] Re: Jiri_99
Fotka k příspěvku Já osobně u tebe bych to vyřešil takhle. Je podle mě zbytečný tam dávat tolik molitanů pokud první vychytá všechnu špínu jak ty řikáš tak tam stačej 2 nebo maximálně 3 ale rozhodně né hodně jako jich tam máš ty.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2013 12:05 Muž Jiri_99 [425] Re: O.Tom
Fotka k příspěvku Asi jsem to blbě napsal, ale tyto "desky" molitanu by byly uchycené v nalepených páscích tak, aby se tyto molitany daly kdykoli vysunout.
Neboj, na místo při údržbě samozřejmě myslím. I když ta údržba taky není tak drastická. Želva nedělá pevné bobky jak králík. :-D
Je to sice pěkný kus hovínka, ale rozmělní se ve vodě.
Momentální filtr má z cca 50l boxu, ve kterém jsou za sebou vložené tři "desky" molitanu, každá o tloušťce 10cm. Vodu zpět do želvárka žene hlava Atman At 201. Za rok a půl, možná dva co to tak je, jsem filtr čistil sotva čtyřikrát. Celkově myslím jen jednou a jinak jen první "desku" molitanu, která je logicky nejvíc zanesená.
Navíc, kdyby to bylo tak jak je na obrázku, není problém místo posledních dvou molitanů tam vlepit jakoby "koš" z perlinky a do něj dát nějakou keramiku. Popřípadě keramiku jednoduše vsypat mezi tyto molitanové desky.
Bylo by to přesně jako píše malyLibor.
Co jsem na to zlehka kouknul, desek o tloušťce 5cm by se na každou polovinu vlezlo pět + jeden jako dělící /tak jak je to na velkém obrázku/
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2013 07:19 Muž stafflik [119] - Rostliny
Pokud ti jde pouze o mechanickou čistotu, není pak lepší obyčejný pískový filtr???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2013 01:41 Muž O.Tom [439] Re: malyLibor
Já si to stou želvou pořád představuju spíš jako často čištěný sběrač nečistot.
Osídlení bakteriemi a zkvalitnění vody biologickou filtrací bych bral jen jako vedlejší bonus. Rostlin co by mohly využívat přeměněné látky, živiny tam asi moc nebude.

Jinak k tomu okysličování, já než nějaké bublifuky bych zvolil miniaturní čerpadlo a "sprchu" ve filtru. Nebo z hlavního čerpadla vést část vody z5 do sprchy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2013 00:17 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: O.Tom
Dobrý nápad. Tímto systémem pláství jako v ůle by se dal vyřešit i problém s nedostatkem kyslíku pro bakterie... Když by akva bylo dlouhé 60 cm, mohlo by tam být 6 pláství molitanu po 6 cm a před 2-6 pláství by v komoře mohl být vždy vzduchovací kamínek, který by okysličoval vodu, takže bakterie by i v poslední plástvy měly dostatek kyslíku.... ale to je ptákovina, kurňa... přece mám sám HMF. Lepší by bylo dát ty "plástve" na délku... Dát 4 plástve a před 2-4 vzduchování... bude stejná filtrační plocha i objem, ale půjde to pomaleji přes kratší vzdálenost filtrační hmotou, čímž bude filtrace účinnější. Byl by to v podstatě takový HMF umístěný mimo akvárium :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2013 20:48 Muž O.Tom [439] Re: Jiri_99
Fotka k příspěvku Co to vzít dejme tomu s rozměry d60 x v40 x š40.
Rozdělit po celé šířce, ale ne plnými přepážkami.
Udělat tam rámečky a vsouvat tam celé bloky molitanu s rozměry v30 x š40.
Něco jako staré rámečky na diaky.
Nevím sice jak moc to zachytí nečistoty, ale bude zaručený maximální možný průtok a odpadne problém přepadů.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2013 19:51 Muž DrChila [243] Re: vaaclav
A proto stebou souhlasim se všim co jsi řekl:)...

A ta želva bude potřebovat nasávání hezky u dna aby to mohlo vcucnout bobíky:-D V tom případě aby se to nezasíralo tak bych doporučil tam kam půjde samospád aby bylo přemostěný sklem aby nečistoty zůstali tam a pak přes sklo přeteče jen čistá voda s drobnym bordelem a né že se molitan ucpe po pár dnech používání. Bordel by se pak dal nechat odsát čím koliv.
www.discus.cz/…
Takhle se dá hezky vyřešit jako to má na prvnim obrázku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.01.2013 19:39 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Jiri_99
Není tam ovšem žádná komora Je úplně jedno jak je to položené, systém je pořád stejný. Provozuji ten svůj už několik let, takže vím trochu o čem mluvím. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2013 19:28 Muž O.Tom [439] Re: Jiri_99
Nacpat do stolku, myslíš i na prostor pro manipulaci při čištění ?
Já si pro želvu představuju filtr hlavně jako sběrač nečistot, který se bude poměrně často čistit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2013 19:20 Muž DrChila [243]
Fotka k příspěvku No tak to se omlouvám že to tak vidíš já jenom řikám že mi to příjde jako kravina dávat tam ty molitany jak ty si poslal ten obrázek to máš zbytečně nevyužitej prostor. Maximálně kdyby si mezi ti molitany něco dal.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   31.01.2013 19:04 Muž Jiri_99 [425] Re: O.Tom
Nadělá toho právě hafo.. Nechceš vidět, když se nadlábne masíčkem a pak hodí "bobek". Sakra bobek.. :-D
Molitany použiju z filtru, který má teď a zbytek koupím tady www.jezirka.info Nařežou to i na míru za celkem přijatelnou cenu.
Akvárkofiltr se bude dělat. Počítám s maximálníma rozměrama, jaké budu moct nacpat do stolku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2013 18:58 Muž O.Tom [439] Re: Jiri_99
Nemám až tak dobrou představu, kolik toho "nadělá" želva.
S jakými molitany tam počítáš ? Vycházíš už z nějakého prodávaného rozměru, nebo si je chceš nechat nařezat na míru ? Rozměry filtru vychází z už existujícího akva, nebo jde jen o teoretický návrh ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   31.01.2013 18:21 Muž Jiri_99 [425] Re: DrChila
Mě se zdá, že jsi nějak moc chytrý. Myslím to ironicky a myslím tím tvoje inteligentní narážky.
Takových "radičů" pomocníků jsou na na českých webech tři prdele a mám z toho čím dál větší dojem, že se jen zbytečně zasírá téma. ;-)
Jestli se ti něco nelíbí na tom, co mám za nápady s cílem to vyřešit co možná nejlépe a když už to čteš, nikdo tě nenutí odpovídat.
Tento web a konkrétně toto téma je podle mého skromného názoru od toho, aby tady lidi řešili své nápady. Chytrolína si můžeš jít dělat za maminkou, třeba ti dá bonbónek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2013 17:41 Muž DrChila [243] Re: vaaclav
On všude dá molitan vyplní celý akvárko přepadový:)
A jiří a kolik má to akvarium litrů? sice tam píšeš 2 rozměry ale určitě má nějakou výšku
Já prvně filtroval vodu přes štěrk a taky to fungovalo dobře:) vypranej štěrk černej koupenej sice první zapnutí byl poděl... páč se ocitlo akvárko v dýmu ale pak už to bylo allright
Jak to šlo postupně první video bude jako první počátek filtru
youtu.be/…
youtu.be/…
youtu.be/…
youtu.be/…
Takže fotku nemusim ukazovat večer:) stačí se jen zamyslet:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2013 17:28 Muž Jiri_99 [425] Re: vaaclav
Není tam ovšem žádná komora. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2013 17:10 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Jiri_99
Hodně lidí nemá ani tak velké akvárium. Více jak tři čtyři komory obsazené filtračním materiálem nemá cenu dělat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2013 17:00 Muž Jiri_99 [425] Re: vaaclav
Na ukaděnou želvu :-D a 350L. Není to zas takové monstrum - 65x45
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2013 16:57 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Jiri_99
Zajímalo by mě na jak velké a na jaký typ akvária budeš takovéhle přepážkové monstrum používat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2013 16:16 Muž Jiri_99 [425] Re: DrChila
Pán je zřejmě "ftipálek".
Co je na tom komplikovaného?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2013 15:56 Muž DrChila [243] Re: Jiri_99
A co vyříznout molitan s jednou dírou na jedný straně pro čerpadlo a na druhý straně by tam tekl samospád? :-D

Stejně nechápu na co tolik přepážek. A proč všechno dělat komplikovaný když to jde jenoduše:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2013 15:39 Muž Jiri_99 [425]
Fotka k příspěvku Tak jsem to namyslel nějak takhle. Naprosto jednoduše.
Na větším obrázku je akvacit jen v jedné půlce, pač jsem začal kreslit špatným pohledem a už se mi to nechtělo předělávat, ale na pochopení by to mělo stačit.
Akvacit by byl o tloušťce 5cm. Žádné komory, voda by šla přímo přes něj.
Je to načmárané na rychlo, těch akvacitů by v každé půlce bylo asi jen pět, možná o něco málo víc. To bych ještě rozvrhl přesně na míry. Uchycený by byl např. ve vlepených páscích ze skla, nebo tak něco. Taky před čerpadlem bych možná místo akvacitu vlepil perlinku a nasypal do ní nějakou keramiku, nebo tak něco.
Filtr je otevřený /jen krycí skla/ a voda by do něj šla samospádem.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2013 14:38 Muž O.Tom [439] Re: O.Tom
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   31.01.2013 14:37 Muž O.Tom [439] Re: Jiri_99
Fotka k příspěvku Jako já :) Člověk si ty svoje chyby a šílenosti uvědomí i sám, stačí se o tom trošku pobavit na fóru a hned má jiný pohled.

Pokusil jsem se nakreslit aktuálně předělané a zredukované návrhy, kde už by to snad mohlo zdárně fungovat.
Uzavřená verze 5 komor 10x25x50
Otevřená verze 7 komor, první 4 pro hlavní filtrační média, 5 pokusná (zeolit), 6 vyluhovací, 7 čerpadlo
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2013 12:28 Muž DrChila [243]
Konečně jste pochopili že v jenoduchosti je síla:)
Večer nafotim můj filtr jenom s jednou přepážkou zaplněnej keramikou a uhlim černým a tam i když je jedna přepážka tak tam schodek 2 cm je protože to uhlí přece jenom odpor má:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   31.01.2013 11:04 Muž Jiri_99 [425] – otevřený komorový filtr
Po přečtení příspěvků od včerejšího večera včetně odkazů, díky kterým jsem to snad a možná trošku prokouknul, jsem přišel k závěru, že filtr jaký jsem si namyslel, je pěkná konina.
Tudíž to namyslím jinak. Už mám i nějakou představu. Odpoledne se pokusím jej nakreslit a pořešíme, jestli to bude mít správnou funkci.
Každopádně děkuji za trpělivost. stydim

TO O.Tom: Ano, přehnal jsem to stejně jako ty. Deset komor mělo být vyplněno filtračním materiálem, z toho minimálně šest různých filtračních materiálů.. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.01.2013 06:38 Muž O.Tom [439]
Fotka k příspěvku Tak jsem to hodně zjednodušil na 5 komor s rozměry 10x25x50cm, velikost propustí by měla být 5x25cm. Takový jednoduchý náčrtek, ty náplně opět neberte doslovně. Takto by to už i šlo ne ?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2013 23:44 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: O.Tom
Dva čtyřkomorové filtry už jsem si lepil i s čeřícími přepážkami, používám je dodnes. Filtr z více komorami je na nic. V tvém případě zapomeň na menší hrubost než je 10 nebo 20. Budeš se s tím piplat a nakonec zjistíš že takový filtr vůbec nepotřebuješ a většina komor bude prázdná. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2013 23:37 Muž DrChila [243] Re: O.Tom
originální řešení:-D ale z čeho udělat maketu čerpadla? a z čeho hadice? :-D Tam jde o to aby to mělo velkou tu plochu asi si myslim u uzavřenýho filtru aby to jelo pořád i přes velkej nános bordelu.. a to se ti sklem asi nepodaří.. Viděl si filtry eheim? Spousta lidí mi řikala že po měsíci v běhu nepozná rozdíl v průtoku čim to je? Velká plocha nikde neni částečně propustná přepážka všude sou plastový rošty nebo jak to mám nazvat ty oddělujou jenom média od sebe.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [50] ...... 71

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 112959x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6711?od=2451