Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Výroba vlastního filtru

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 48 Přejít na další stránku   1  
Výroba vlastního filtru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2013 08:46 Žena Snowy [24] Re: Yirka
Já jsem právě kdysi tou vzduchovací napouštěla malé akva, aby se mi to nezvířilo, a byla to pěkná doba. :-) Jinak děkuju za nápad. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2013 08:43 Muž Yirka [9123] Re: Snowy
Údaje už jsou léty smazány, ale váleček má průměr cca 20mm a délku 10cm. Je pravda, že jsem vstup pro hadičku trošku upravil, aby tam šla připojit o něco větší než je vzduchovací, takže tam mám hadičku 10/8. Když se jednou za uherský rok něčím ucpe (většinou šneček), jen to protáhnu pletací jehlicí (za chodu - stačí přidržet a ucpat) a jede to dál.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2013 08:36 Žena Snowy [24] Re: Yirka
Jak velkou používáš tu stříkačku - 15ml? A neucpává se to třeba kousky rozkládajících se listů nebo piskořkou, když tam vletí? Přijde mi to hodně drobné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2013 08:31 Žena Snowy [24] Re: jamajcan
To jsem doma měla, ale účinnost mi dobrá nepřišla. Taky to všude nakapalo,protože na moje akva je to vysoké, takže ten pytlík není ponořený. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.03.2013 08:29 Muž Yirka [9123] Re: Snowy
To nebude fungovat. Do takové nádrže odkalovač z injekční stříkačky s regulací prstem - nic lepšího nevymyslíš. A dá se to odkalit hodně dobře, tím prstem si ten sací tlak zreguluješ tak, že ti v nasávací trubici zůstane opravdu i jen ten jemný bordýlek a ten po odpadnutí písku rychle pustíš ven. Opravdu vím o čem píšu, dělám to tak už léta u jen o trochu větší nádržky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.03.2013 08:25 jamajcan Re: Snowy
Jestli máš tenhle problém,doporučuji ho řešit trošku jinou cestou.Vzduchový odkalovač v kombinaci se vzduchovacím motorkem a můžeš odkalovat o 106 :-) www.svetakvaristiky.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2013 08:23 Žena Snowy [24] Re: kus
Myslíš, že to nepůjde, ani když ten systém vodou předem napustím?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2013 08:20 Muž kus [200] - RostlinyRe: Snowy
podle mě to nepůjde, protože nikdy nezavodníš přívodní trubku tak, aby to cirkulovalo, většinou se externí čerpadla používají s přepadem z akva. To znamená spíš odkalovat do kýble a v kýbli mít ponořené čerpadlo s molitanem s hadicí co by vracelo vodu zpátky. A na takhle malý akva to nemá cenu vůbec - v mžiku zmizí voda tam nebo tam. Ale jak píšu, experimentovat a vychytat to není asi problém, pár korun.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2013 08:07 Žena Snowy [24] Re: Yirka
O to jde, při odkalování nikdy neodkalím dost, protože voda rychle mizí a v písku je pak ten jemný bordel. Představuju si to jako nějaký řekněme vysavač. V náplni toho občasného externího filtru mi zůstane ten kal, pak provedu normální výměnu a dopnění vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2013 08:04 Žena Snowy [24] Re: kus
To byla orientační velikost, protože nevím, jaký výtlak nebo průtok by to čerpadlo mělo mít, aby to fungovalo, jestli má smysl tenhle typ č.hlavy vůbec kupovat. Já nevím, jaký výkon si pod těmi čísly představit, byla bych ráda, kdyby mi někdo, kdo to třeba zkoušel, poradil.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2013 08:02 Muž Yirka [9123] Re: Snowy
Buďto ti úplně nerozumím nebo mi ta úvaha přijde trochu mimo.
Nejvíce mimo je vracet odkalenou, přefiltrovanou vodu zpět do nádrže. Už jsem tu několikrát ten příměr použil, je to jako větrat doma ne oknem, ale z kuchyně do obýváku.
Dále pak řešit čerpadélkem odkalení 12 litrové nádrže je také mimo realitu. Jednak tu nádrž spíš vyprázdníš než odkalíš, druhak - ručně s malým odkalovačem to je práce ani ne na 5 minut a krásně si to okontroluješ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2013 07:59 Muž kus [200] - RostlinyRe: Snowy
na této stránce píšou že zrovna tahle hlava může být použitá i mimo akvária.
www.akva-tera.cz/…
Jinak nevím, jak technicky chceš udělat přívod vody do ty pet flašky venku. Ale zase na druhou stranu experimentovat můžeš do aleluja, vždyť to čerpadlo stojí jen pár kaček. :-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2013 02:33 Žena Snowy [24] – Aquael Čerpadlo Circulator 500
Ahoj,
potřebovala bych vysvětlit jednu věc. Může být čerpací hlava mimo akva? Chci si udělat externí filtr a používat ho občas na důkladnější odkalení 12 litrového akva. Může být nasazen tou nasávací trubkou v tom filtru a ten vršek by byl mimo vodu a stříkal vodu zpět do akva? Je to možné?

A utáhla by taková hlava filtr velikosti pet lahve vyplněnou běžným molitanem a trochou akvarijní vaty? Jedná se o Aquael Čerpadlo Circulator 500.

Technické parametry:
příkon: 4,4 W
max. průtok: 500 L /hod.
max. výtlak: 70 cm
max. objem akvária: 150 L

Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2013 16:51 Muž DrChila [243] Re: Lucky005
:-D myslíš že výměně tejdně se nevyhne? :-D chceš říct před jak dlouhem sem měnil vodu v tomhle akvariu předtim než sem ho nesl na vyvrtání? :-D po krupičce v létě tomto voda krásně čistá a svěží byla. Jenom jsem vodu dolejval. A ani neodkaloval měl sem tam tu osádku která tam je... a plus čichavce 8cm velký a panceřníčka kropenatýho 10cm a plus asi 20 čichavců do 1,5cm. A co lepší ty rybičky se začli množit pestřenci 2x zasebou asi po 2 měsících a co samí ancistrusi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2013 16:25 Muž Lucky005 [197]
souhlasim, ze jedina pridana hodnota ex. filtru, ktery si vyrobis je objem filtracnich naplni. Ale pokud clovek neprerybni nebo nema vylozene "srace" treba mecovky tak u tech mensich akva cca do 240l? si vystaci podle me s komercne vyrabenymi ex. filtry.

čím větší objem tím menší starost o vodu
tomu moc nerozumim, myslim si, ze tydeni vymene 1/3 vody v akva se clovek stejne nevyhne, zvlast pri tvoji osadce. Dalsi vec, ktera me celkem prekvapila, ze kdyz uz DrChila delal navrh, tak proc tam ma v podstate jenom jednu prapazku. Rad se tady divam jak lidi nad tim medituji kolik prepazek jak vysoke....jake media do nich atd...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.03.2013 14:27 Muž DrChila [243] Re: MichoCZ
No o ten objem jde.. čím větší objem tím menší starost o vodu. Ať si řiká kdo chce co chce já sem se svym spokojenej aspoň je v pokoji slyšet že tam mám rybičky:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.03.2013 11:37 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Lucky005
Souhlasím s tebou, že dnes už se dají koupit dokonce i kvalitní externí filtry se slušným objemem za cenu jen o málo vyšší, než je cena vyrobeného filtru. Co ale nikdy nekoupíš za žádný peníze je ta radost, když ten filtr plánuješ, počítáš, vyrábíš, a hlavně když ti potom funguje přesně tak, jak sis to vymyslel a spočítal. A o tom to taky trochu je. I když já se přiznám bez mučení, že jsem spíše jako ty a pokud se dá něco koupit tak, že to splňuje moje podmínky, tak si to raději koupím... což ale právě u filtrů bohužel většinou neplatí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2013 09:02 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: DrChila
Lucky005 má pravdu v tom, že můj eheim ecco pro 2032 měl náplně v sobě. Dokonce mi to vyšlo na druhý classic filtr. Ale co musím pozvednout u tvojeho filtru je objem. Já mám něco přes 3 litry na 90l hrubého objemu akva takže tak necelé 4%, ty máš kolem 25%. V takovém případě je i tvoje cena adekvátní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2013 08:27 Muž Lucky005 [197] Re: DrChila
No odpoved typu ... filtr a akva uz jsem mel. Tak musel jsi to zaplatit, pokud jsi to nedostal darem.
Jen doplnim, psal jsem ze ty filtry mely naplne v cene, konkretne ten drazsi filtr mel v kosich valecky, kulicky, neco jako akvacit plus vata vse origo eheim, a ten druhy mel plny filtr akvacitu, ktery casem muzes po castech menit zajine media a experimentovat.
Nechci nekomu brat iluze a radost, jen jsem chtel ostanim, kteri by to treba meli v planu realizovat, ukazat jiny uhel pohledu a treba i srovnani.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2013 05:18 Muž DrChila [243] Re: Lucky005
no filtrační náplň by s ičlověk musel vkoupit stejně protože se to prodává bez náplní akvárko sem měl čerpadlo taky. Takže jediný co sem teď kupoval je trubky možná tak a že něco člověk vyrobí sám je k nezaplacení.
A to akvarium jde jednoduše jde vytáhnout jen vypustit ho musíš předtím...
Je fakt že by člověk měl za ty prachy taky nějakej hezkej filtr ale radši sem po tom ani nekoupil
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 12   06.03.2013 21:53 Muž Lucky005 [197] Re: DrChila
Nechci, aby to vyznelo nejak spatne. Ale budu premyslet nahlas.
naplne 1301kč cerpadlo 500 akva 500, plus trubka, hadice, lepidlo.
takze zhruba 2350.
za to bys mohl mit nejaky externi filtr, treba:
Eheim Professionel 2222 za 2550,- i s naplnema, sem kupval ja je to uz nejaky cas,
nebo Eheim 2213 za 1350 Kč kupoval kamos minuly tyden, s molitanama a ventilama, nebo i jine znacky a modely.
Jsou naprosto tiche a na tvuj objem si myslim i dostacujici. Pokud se poustim do vyroby neceho tak bud se mi jedna o to ze usetrim nebo to bude v necem lepsi. Chapu ze je super neco si udelat sam, ale v tom tvojem pripade prave nejak nevidim tu vyhodu a navic jeste musis nejak doladit hlucnost.
Navic jaka bude manipulace s tvym filtrem pri cisteni, ve skrince je relativne malo mista + vaha samotneho akva, kdyz to budes vytahovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2013 21:26 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: DrChila
Tak malé akva bych si asi troufnul slepit i sám. Velké akva bych nechal profíkům, ale do 40l to snad není takový problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2013 21:20 Muž DrChila [243] Re: Lucky005
no cerpadlo asi 500 uz ho mam pres 2 roky skoro bez vybryci a bez hluku. Eheim compact 1000 akvarium sem nasel v garazi ma pri svym objemu 25kg je z 0,8cm sirokyho skla bohuzel ale ve sklenarstvi si myslim ze za 500kc budes mit stejny akvarko a lehci a prenosnejsi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2013 20:02 Muž Lucky005 [197] Re: DrChila
+ akvarium, cerpadlo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2013 19:56 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: DrChila
Já mám do plánovaného filtru objednaný siporax a doplním to asi něčím levnějším aby tam toho bylo víc. Na 112 litrů mám v plánu ale jen asi 12-15 litrů filtr a v něm bude bokem i topení a CO2. Do akva povede jen sání a rampa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2013 19:48 Muž DrChila [243] Re: MichoCZ
no je jasné že cena něco dělá:) ale myslim si že sera kroužky keramický boudou asi lepší vypadaj jinak víc porovitějc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2013 19:46 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: DrChila
Nahradit jdou, ale je lepší ta něco víc pórovitého kvůli ploše pro bakterie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2013 19:42 Muž DrChila [243] Re: Lucky005
no takhle filtrace náplň je koupená na www.spokojenypes.cz
kroužky 5L 683kč, hrubá vata 4L 4ks 320kč, jemná 2L 140kč
Biokoule 60ks za 158kč
=1301kč
jinak kroužky jdou nahradit štěrkem nebo kamením nebo biomolitanem nebo sem viděl husí krky rozřezaný na kousíčky centimetroví například
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2013 19:09 Muž Lucky005 [197] Re: DrChila
muzu mit dotaz na kolik cela filtrace vysla, vcetne vsech prkotin i filtracnich naplni?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2013 18:54 Muž DrChila [243]
www.youtube.com/…
Link na mojí filtraci
Bohužel jede na 3/4 výkon přemejšlim jak omezit ten hluk při plnym výkonu Koleno do pravýho úhlu do skříně nedělá dobrotu a nedejbože další koleno rovně dolů a trubka až pod hladinu aby to nemlátilo ani o hladinu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2013 18:27 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Ciffik
V takovém případě se zkus domluvit v nějakém fitku provozovatele. Občas umí prodávat koktejly, které mícha právě z těchto velkých kýblů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2013 18:21 Muž Ciffik [761] - RostlinyRe: vaaclav
:-( hm...právě proto jsem dosud žádnou tu dózu nekoupil a zkoušel hledat jinou vhodnou nádobu. Paradoxně je dneska buď vše ze skla, nebo nemá víčko na závit (bych bral radši, přeci jen se lépe utěsňuje) popř. není dostatečně široká pro vložení čerpadýlka...

našel jsem perfektní nádoby - prodávají v nich výživu pro kulturisty, neb v okolí žádného neznám a za cenu dané výživy si koupím kvalitní externí filtr...

tož jste mi moc nepomohli :-| :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2013 17:13 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Ciffik
Opravdu to pod tlakem časem propouští musel jsem použít silikon. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2013 16:36 Muž Karel z Tábora [21] Re: Ciffik
Podle toho návodu jsem to dělal taky.Ta doza má objem 1,9L a v tescu mě stála 99,-
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2013 12:32 Muž Ciffik [761] - Rostliny – vicko
Dík moc za reakce,
samozřejmě tyto dózy znám a dlouho si pohrávám s myšlenkou výroby takovéhoto filtru dle návodu www.akvarko.cz/…
Jen právě tuším, že jsem někde něco četl o tom, že ty klipy propouští pod tlakem...

Nicméně to teda zkusím, ta stovka/dvě za dózu mě když tak nezabijou...
Ještě jednou dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2013 06:45 Muž Karel z Tábora [21] Re: Ciffik
To víčko to udrží v pohodě je tam origo guma a ty klipy to utěsněj za 1.Akvárko má výšku cca 25cm je na prkýnku a toto má tak necelých 20cm mám to hned vedle akvárka.Zatím jedu 3 dny a v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2013 10:35 Muž DrChila [243]
Fotka k příspěvku Náplň... ale více je v profilu i fotka celku a až se mi podaří ohřát vodu na normální teplotu tak tam hodim i fotku s kytkama
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2013 08:16 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Ciffik
clovece kde zijes? ty jsi se nikde nesetkal s Lock & Lock dozama? maj ve vicku tesneni takze netecou, sice trosku drazsi, ale tesnej dobre... premyslim ji pouzit jako externi dyfuzor co2, ovsem za podstatne vyssiho pracovniho tlaku (min 1m vodniho sloupce)

zde je z fotky patrno, ze ten tlak bude do cca 30-40cm vodniho sloupce

ty pruchodky jsou dobrej napad... jak velkej tlak asi vydrzej? no projistotu to otestuju na nekolikanasobne vyssi tlak (pres 2m)...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2013 22:34 Muž Ciffik [761] - RostlinyRe: dvorak002
zdravím, jak jste řešil těsnost víčka? nebo to udrží ty klipy? výška akva a filtru resp. rozdíl hladin? díky moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2013 20:02 Muž Karel z Tábora [21] – Exterák made in home
Fotka k příspěvku Tak už si od včera vrčíme a zatim jede na 1* potlesk
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2013 18:54 Muž Lucky005 [197] Re: lhajek
palec je dulezite si najit klady :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2013 18:49 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Lucky005
OT:

Lucky005 napsal: ......Kdysi sem cetl nejakou diskuzi o tom ze bile a transparentni silikony trpi vice na prorustani silikonem, ale bylo to slovo proti slovu tak nevim. Ale kazdopadne pokud se rasy budou tvorit, budou na cernem silikonu neviditelne. A to lepeni cernym se mi i vice libi, ale tohle je vec vkusu
Ano pokud se řasy tvoří i na černém tak tam nejsou moc dobře vidět a tudíž mohou téměř neviditelně prorůst a najednou akva teče. U transparentního to uvidím jak to postupuje a včas plánovaně zasáhnu :-) Akva s černým jsem ještě ale nikdy neměl tak třeba na černém řasy nerostou a jsem hlupák že používám stále transparent, který se mě prostě víc líbí ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2013 18:27 Muž DrChila [243] Re: lhajek
No to černej je lepší v tom že víc udrží a nerostou a nedostane se pod něj řasa maximálně ale myslim si že to 130L je zbytečný. Sklon je přesně tak jak povídáš kvůli hluku.
Ponožka tam je zdůvodu toho že sklenář mi navrtal díru a já si tam vlepil koleno silikonem přitáhnul to lepící páskou aby se to nehlo a ponožka aby mi to ve vnitř hezky lícovalo.
Náplň bude stejná jako minule hrubá 4L vata 5L keramickejch kroužků který jsou momentálně propraný hezky.. a 60ks biokoulí a jemná vata na konec uvidím jak to bude fungovat sám ještě nevim jak to bude fungovat:-D tak jsem zvědav jak to zítra dopadne až přepad zatvrdne ta hadice je momentálně jediná možnost. Ale asi si myslim že jí tam tak dobře nezlomim jak chci (Nebo mě napadlo tam zkusit to co je u pračky antilámač hadice) aby nebyla moc vidět takže budu muset koupit vodácký trubky a udělat tam kolínko jakoby.
A čistit by to mělo stejně jako minule jenom mi šlo o to aby se ta filtrace schovala lol teď mi došlo že tam nemám ani dvířka:-D to pořešim zejtra.
Chtěl bych větší akvárko mohl sem si ho nechat na míru udělat ale mám v plánu axolotům zvětšit akvarium takže toto takhle malý zůstane axoloti se zvěčej časem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2013 18:26 Muž Lucky005 [197]
snizenu sklonu krizenim mi neprijde tak velke, aby byl velky rozdil ve spadu vody, ale nemam s tim zkusenost, takze mas asi pravdu.

Nebude casem transparentni silikon bily? Kdysi sem cetl nejakou diskuzi o tom ze bile a transparentni silikony trpi vice na prorustani silikonem, ale bylo to slovo proti slovu tak nevim. Ale kazdopadne pokud se rasy budou tvorit, budou na cernem silikonu neviditelne. A to lepeni cernym se mi i vice libi, ale tohle je vec vkusu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2013 17:58 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Lucky005
Nechci mluvit za autora, ale křížení "hadic" docela chápu. Kdyby to šlo kolmo dolů tak by to z toho přepadu bylo asi dost hlučné a tak z toho vylezlo to křížení. Stejně to vzadu bude schované tak o nic nejde. Možná kdyby ten přepad byl na druhé straně tak by to mělo dostatečný sklon, ale třeba ví že to časem dá na jinou skříňku a pak by mu to vadilo na druhé straně než to má teď ...

V čem je lepší černý silikon než transparent?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2013 17:41 Muž Lucky005 [197] Re: DrChila
zda se mi to nebo je vzadu ponozka? Pokud ano, ma to nejaky specialni duvod ci funkci?
Proc se ty hadice za akva krizi, neslo to navrhnout jinak? kdyz uz si to cloveko navrhuje a neni nicim omezen a neblo lepsi lepit cernym silikonem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2013 14:57 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: DrChila
Doktore to je patent teda. Takové hadicování za akvárkem. Potom se musíš ještě pochlubit jak to čistí a čím jsi to naplnil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2013 12:33 Muž DrChila [243]
Fotka k příspěvku Tak dneska slepeno ještě co bylo třeba a zítra to vymeju nějakym mejdlem nebo ještě nevim čim projistotu a půjde se tam dávat písek dekorace kytky a napouštět:) hip hip hurá tohle sem plánoval 3 měsíce:-D škola a práce to moc neumožnovali
Další fotky jsou v profilu:)
rybicky.net/nadrze/16933
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2013 22:07 Muž Celiny [293] - RostlinyRe: DrChila
ja lepil bridlici a moc to neslo bo se jakoby loupala, kamen bude podle me v pohode (nezapomen na akvarijni silikon:))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2013 22:06 Muž Celiny [293] - RostlinyRe: dvorak002
mel bych jeste navrh na vylepseni: dal bych tam jeste vice akvacitu, dale bych ve spod kde bude vtok serizl ten akvacit tak, aby se nedotykal vstupu (ted se ti dle me bude ucpavat, protoze vsechen bordel potece jednim mistem). a podobne bych to udelal nahore,nejprve filtracni vatu, po celem vrchu bych nechal tak 3cm mista a dal bych tam par krychlicek akvacitu aby se ta vata nedotykala toho vyvodu (zase kvuli ucpavani). snad jsem to napsal nejak pochopitelne.. EDIT: a na to aktivni uhli bych se vyprdl

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [48] ...... 71

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 112959x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6711?od=2351