Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Výroba vlastního filtru

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 38 Přejít na další stránku   1  
Výroba vlastního filtru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2013 19:40 Žena Andrea [3] Re: DrChila
to vím, ale jen, že bych to koupila už v předstihu, ještě než zakoupím filtr :-)
No, to je ten problém, že tady ve městě mě už nenapadá jediný místo, kde by hadice mohli prodávat, a ani nevím, který druh je vhodný, u tebe jsem se dívala, že máš ty zahradní, nemnoží se v tom řasa? dá se to nějak umývat? prošťouchnout?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2013 18:33 Muž DrChila [243] Re: Andrea
no tak průměr hadičky zjistíš jednoduše určitě máš doma pravítko a pak si vezmeš pravítko i do obchodu a normálně koupíš hadici jsou průsvitný nebo zahradní nebo černý.. možností je spousta
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2013 16:58 Žena Andrea [3] Re: kofejn
Jo? Tak to je super, do toho teda půjdu ;-) Já se jen bála těch řas...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2013 16:58 Žena Andrea [3] Re: O.Tom
No já asi půjdu do toho atman 202, u nás ho prodávají za 320,- :-) jen nevím, kde by se dala sehnat hadička na výpusť? ani nevím jaký průměr... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2013 16:55 Žena Andrea [3] Re: DrChila
dealextreme.com....ale většinová společnost je spokojená, tak nevím, jestli jen nejsem výjimka, popřípadě jsem se trefila do jejich svátků, nebo v tom má prsty zase česká pošta hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2013 15:39 Muž O.Tom [439] Re: Andrea
A co něco takového
www.akva-tera.cz/…
Cena podobná, spotřeba nižší, keramická osička.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2013 15:28 Muž DrChila [243] Re: Andrea
z čeho to máš objednaný ať víme odkaď neobjednávat? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2013 13:00 Muž kofejn [963] Re: Andrea
Regulace je u obou, u 202 je na sání, 201 ji může mít na výstupu. AT-202 mi přijde tišší než 201. Vody mám asi 190l a AT-202 mi jede naplno se zaběhlou kostkou 30x14x10 cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.06.2013 12:57 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Andrea
Akvarko by se melo precerpat tak 2x za hodinu a az se filtr poradne zanese, klesne prutok klidne na pulku. Takze 600l/h na 150l akvarko je akorat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2013 12:39 Žena Andrea [3] – Filtr
Objednaný filtr stále nedošel (5 týdnů), ale přemýšlím o tom, že bych si pořídila nakonec toho atmana, jenže, když budu mít v akva asi 150l vody, není zbytečné mít třeba atman 202, který má 600 l/hod. - nebude docházet k moc velkému proudění a nebudou mi tím vzhnikat v akva nějaké řasy? Na druhou stranu je tam regolovatelný průtok, což u nižší řady není...
Stejně tak objednaný filtr má dokonce 1000 l/hod...??? :-(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2013 19:32 Muž Celiny [293] - RostlinyRe: Jiri_99
delam to stejne, ale my mame vlastni artezsky vrt s kojeneckou vodou (mam i rozbor z hygieny a fakt uz to snad ani lip nejde), ale vim, ze treba ve Frydku davaji do vody strasne moc chloru...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2013 19:26 Muž Jiri_99 [425] Re: Celiny
Já nechávám vodu odstát jen do miníčka. Když měním ve stovce nebo v želvárku, peru to tam hadicí přímo z kohoutku. Nějaké problémy jsem nezaznamenal. Ale asi záleží na vstupní vodě..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2013 18:31 Muž Celiny [293] - RostlinyRe: Kuca
a nemas lepsi menit treba kazdy den tolik vody, kolik muzes nechat odstat? podle me by nedochazelo ani k tak velkym vykyvum v chemismu vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2013 16:06 Muž Kuca [43] - CichlidyRe: Andrea
U těch vašich akvárií je to v pohodě ,ale já bych potřeboval min. 400l nádrž ,ve které bych tu vodu nechal odstát. Což je trochu nerealizovatelné.
U nás již nechlórují pár let ,takže je to v pohodě. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2013 15:39 Žena Andrea [3] Re: Jiri_99
Jo, tak to pak jo :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2013 15:37 Muž DrChila [243] Re: Jiri_99
přesně tak neohříváš něco zbytečně elektrikou či plynem ohřeje to příroda okolní prostředí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.06.2013 14:05 Muž Jiri_99 [425] Re: Andrea
Tu ledovou necháš odstát, nejlépe v blízkosti akvária, aby se teplota vyrovnala na teplotu v okolí. Teprve potom ji vleješ do aq. Úspora spočívá v tom, že neplatíš ohřev vody, jakožto vodu teplou.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2013 13:07 Žena Andrea [3] Re: DrChila
To hodně štěstí! Taky jsem přemýšlela o místním potůčku, ale nemám tolik odvahy :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2013 13:06 Žena Andrea [3] Re: RAP
Ledovou? A není to spíše plýtvání? Aspon vlažnou...Respektive, když tam dám topítko a budu čekat, než vodu zahřeje a ještě takové množství na požadovanou teplotu? Tedy v rámci úspor a cihlového domu je na můj vkus docela chladno, v bytovce míváme ale nádherných 28 stupňnů! :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2013 13:02 Žena Andrea [3] Re: RAP
Aha, no tak to mi nikdo neřekl, já to stříhala samozřejmě horizontálě :-D ...jj, 3 měsíce, ale co já vím, jestli to není problém? :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2013 12:30 Muž DrChila [243] Re: Jiri_99
no ja taky vzdy ledovou v ramci setreni politici uz nas okradli dost. Ja v ninejsi dobe chci zkusit tady pramen kousek od baraku udelam pokusnou nadrz v ramci extra setreni kdyztak bych tam chodil pro vodu teda kdyz tam rybicky prezijou mesic
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2013 09:27 Muž Jiri_99 [425] Re: RAP
Přesně. Já si vodu nechávám odstát do druhého dne, ale to jen proto, že ji napouštím úplně ledovou..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   13.06.2013 09:02 RAP Re: Lukáš
Lukáš napsal: Vodu nechávám 24 hodin odstát + vzduchování na plno. Jde o to, aby se odchlorovala. A to se urychlí pohybem vody.
Chlór po napuštění vody do nádoby vyprchá během pár minut, maximálně do dvou hodin. Navíc není používán v takové míře jako dřív. Nebezpečnější jsou plyny rozpuštěné ve vodě pod tlakem. Ty vytvářejí po napuštění malé bublinky, které při větším výskytu dokážou ryby zabít.
A co se týká délky odstátí, delší čas je nutný pro ohřátí vody, pokud použiješ studenou. Teda pokud nepotřebuješ v létě snížit teplotu vody v akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.06.2013 08:41 RAP Re: Andrea
Andrea napsala: .... tak jsem se schválně podívala na expiraci - trvanlivost je tam rok, a na konci tuby bylo vyryto: 2/2013....takže 3 měsíce prošlý
Jestliže je trvanlivost 1rok a jediný časový údaj je 2/2013 tak bylo staré 3měsíce.
Jinak ta koncovka se seřezává šikmo, přibližně na stejnou šířku jako je síla skla. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2013 23:11 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Designer
já kupoval v OBI pod názvem variolux a ty se bohužel zbarvují do bíla, ty nebrat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2013 21:16 Muž sasula [274] Re: Designer
prave ze vubec nic... proste bezproblemu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2013 15:12 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: sasula
Uz jsem tam ty hadice taky videl. Mas ji mesic. Pokud ji mas tu dobu ve vode, zbarvila se ve vode na mlecne bilou? Kupuju ty hadice jinde, link uz jsem vicekrate daval, tak chci vedet, zda je to totez.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2013 17:50 Muž DrChila [243] Re: sasula
Mi tu máme uniHobby takové potřeby pro kutily a taky tu máme různé průměry trubek průsvitné neprůsvitné bílé černé
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2013 16:16 Muž sasula [274] Re: macej21
jsem tam asi pred mesicem ji kupoval. stejna jako dava Eihem ci tetra k filtrum, akorat cira(jako tetratec ex 1200)

i vcera je tam meli za 29kc/m
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2013 15:58 Muž macej21 [0] - AmerikaRe: sasula
to som práve kukal, ale tie čo som tam ja našiel tak boli klasické a pri väčšom ohybe sa lámali
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2013 15:57 Muž macej21 [0] - AmerikaRe: DrChila
:) dám tam asi dve tie ohybné hadice, kvôli tomu, že je tam menšia šanca zalomenia ako pri klasickej. Práve žiadne normálne trubky som nikde nevidel. Navrvhu to navŕtam obdobne jak som to videl u teba akurát neviem ešte jak spraviť nasáví koš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2013 15:56 Muž sasula [274] Re: macej21
v hornbachu prodavaj pruhledny hadice jako se davaj k ext. filtrum... a ty se v ohybu nesplasknou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2013 15:51 Muž DrChila [243] Re: macej21
No já se přiznám že moc nechápu s čím chceš poradit a co vůbec chceš.
Když jsem koukal na to tvoje akvarium a máš to vedle toho nejlepší by bylo provrtat to sklo a přilepit na to ten filtr.
Já osobně měl filtr taky ve výšce akvaria a fungovalo to nejspíš na podobným principu a táhly to 2 zahradní hadice(3/4") s celkovým průřezem 2,8cm2 cca
www.youtube.com/…
Ale trubka tu co máš na "linku" se určitě dá použít nebo mě napadá ještě větší je ta solární hadice pro bazény.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2013 15:28 Muž macej21 [0] - Amerika – nasavanie
Ahojte,mám externy filter rybicky.net/fotogalerie.php… akurát, že som to zrejme trocha predimenzoval, čerpadlo Eheim 1002 (1000L /hod) a hadica 16/22mm. Pričom potrebujem výrazne vyšší prítok vody do AQ (akurát že prvá komora je šikorá 30 mm) tak riešim, ako prítok vody do filtra. Odpadné a vodovodné trubky sú neestetické, neskúšali ste to z ohybnej hadice? (www.ahifi.cz/…) aj keď zrejme tam budem musieť dať 2 a ešte neviem ako mám vymyslieť nejaký sací koš. Ďakujem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2013 08:53 Žena Andrea [3] Re: sasula
Jj? Tak fajn, já to teda asi řešit taky nějak extra nebudu, stejně mi filtr pořád ještě nedošel, a lepím teď kamínky, tak uvidím, jestli tam stihnu dřív nalít vodu nebo dojde filtr :-)

To je pravda, ale já jsem to fakt vloženě někde četla, že i toto dokáží, když je nejhůř, ale jasně vodní savci, mořský želvy, to je fakt. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2013 08:51 Žena Andrea [3] Re: DrChila
Toho jsem se právě obávala, stěhovat je budu až koncem září, na vyšší polohu (na stůl), prozatimně musí být na zemi, protože se budeme stěhovat do nového.
Flák je tam a přežili? No, já jsem jednou jedinkrát v 15ti měla AQ, menší, a tady ty věci ohledně chlóru apod. jsem vůbec neřešila, měla tam topení a přepadový filtr, pak jsem namísila různý druhy - měčovky, duhovky (si nejsem jistá jak se jmenují), šneky a v neposlední řadě závojnatky :-D který mi to všechno požraly, i přesto, že dostávali každý den najíst - mezi nama, ani si nepamatuji, jestli jsem jim vůbec měnila vodu hmm
No, ale rybky žili taky podstatně dlouho, myslím asi 6 měsíců, a jeden šnek si hodil kamikaze a přelezl AQ a skončil za skříní, našli jsme ho tam uschlého až když jsme hledaly sestřinýho křečka, která se o něj 3 dny nestrala a pak se divila, kde je, chudák, spadl taky za skříň a v nejužším místě se asi zasekl nebo zlomil vaz, nicméně stačil týden a byl vysychlej... :-( (AQ i křeček byly na polici která byla nad skříní)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2013 08:29 Muž sasula [274] Re: Andrea
mam u nich ten externi Fluval 305, a zase bych to tak moc nedramatizoval co se umrti bakterii a chloru ve vode tyce. Spoustu chloru z vody uvolnis jen tim ze budes vodu do akva dodavat pod proudem s rozstrikem(palec na hadici) tak mas vodu do par minut uplne cistou. pokud chces mit klidne svedomi tak nechas filtr treba pul hodky vypnutej, osobne ho vypinam jen kvuli tomu ze menim 90 - 100 procent vody(frekvence jak se mi chces - za posledni 3 mesice se mi jeste nechtelo. Tolik vody menim jenom pomoci hadice na vypusti z akva. Dokud je voda cista jen pridavam odpar.

vydrzej dlouho pod vodou jelikoz zijou ve vode, mas to stejne s morskyma zelvama, velrybama atd... tak se nadejchnou a jdou pod vodu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2013 22:58 Muž DrChila [243] – Re: Andrea
tak ve výšce 6cm nad zemí se toho moc dělat nedá čerpadlo a kýbl jediný řešení:-D odkalovač funguje na stejnym principu..

Jinak sera by měla působit ihned a asi to funguje já tam napustil celý akvarium nalil tam toto ohřál vodu na jejich teplotu a flák je tam:-D a žili

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2013 22:42 Žena Andrea [3] Re: DrChila
a pokud tam tu sera dám, za jak dlouho to působí? Ihned? Na počkání? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2013 22:41 Žena Andrea [3] Re: sasula
No, tak nějak jsem to myslela, ale že dokáží vydržet dlouho ve vodě i díky tomu, že trochu kyslíku dokáží přes kůži získat ;-)
Vážně? A co filtr? Já tam mám biomolitan, a ten tam být nesmí, pokud voda není odstátá ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2013 22:39 Žena Andrea [3] Re: DrChila
a to by snad mělo téct dvěma směry? asi tomu moc nerozumím, pustím si někde video
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2013 22:38 Žena Andrea [3] Re: O.Tom
tan odkalovač se mi moc líbí, to funguje bez jakkékoliv el.? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2013 22:37 Žena Andrea [3] Re: DrChila
Co když je momentálně ve výšce cca 6cm nad zemí? :-D Bude to fungovat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2013 18:36 Muž DrChila [243] Re: sasula
no tak něco takového jsem si myslel i já:-D ale nebyl jsem si zcela jistej:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.06.2013 17:12 Muž sasula [274]
pro zelvy nemusis davat vubec odstatou vodu.

Hadici vypustim, nasadim na kohout a dopustim...
primo krasne prochlorovanou z vodovodu... delam to tak 20 let, a stale v pohode... jinak zelvy dychaj jen atmosfericky vzduch. pres pokozku asi stejne jako my...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2013 10:20 Muž DrChila [243] – Re: O.Tom
néé:-D jakože tu hadici musí vyplivnout vyndat z úst tak to bylo myšleno.

Já mám odkalovač zahejbu sním nahoru a dolu párkrát a už to jede:) ale tam je nějaká gumička těsnící tečeto jen jedním směrem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2013 09:01 Muž O.Tom [439] Re: DrChila
Jestli si musíš po natáhnutí vody do hadice pokaždé odplivnout, tak se máš ještě co učit :)
Jinak existují i odkalovače s ventilem, možná i samostatné ventily, kde netřeba nic nasávat a plní se pohybem ve vodě. Další způsob je ponoření celé hadice do vody, ucpání jednoho konce prstem, přetažení přes okraj... atd... atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2013 08:46 Muž DrChila [243] Re: Andrea
pokud chceš vypustit akvarium tak vždy ho máš v nějaké výšce já používám hadice na vypouštění je to rychlejší než čerpadlo. Jednu stranu potopíš v akvairu druhou nasaješ vzduch v hadici pak když překonáš výšku skla vyplivni to a šup stim do kýble. Nemušíš to kýblovat. A zpět to liju taky tak akorád opačně tentokrát je výše barel s vodou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2013 00:16 Žena Andrea [3]
Jak čistíte akvárko? Vezmete kbelíky, vodu naberete a vylijete? Nebo máte nějaké čerpadlo popřípadě výpusť? Čím se taková výpusť "zatěsní, popřípadě uzavře"? Vůbec si to nedovedu představit...stačí zajít za sklenářem? Mám strach aby akvárko drželo pohromadě, natož ho ještě někam převážet a riskovat prasknutí AQ... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2013 00:12 Žena Andrea [3] Re: DrChila
sérum a pomáhá rozmnožování? :-D
Želvy asi potřebují trochu okysličenou vodu, žábry sice nemají, ale pod vodou dokáží dýchat - myslím, že nějak přes kůži, jako samo sebou, že jim to nestačí a musí se nadechnout nad hladinou, ale stejně :-)
A co se týče chlóru ve zdejším vodovodu, tak je s parametry docela na štíru, někdy když voda neteče - spravují, popřípadě nějaká porucha na vodovodu - a pak pustí vodu, děsně smrdí hlavně po chlóru, někteří místní dokonce pro jistotu pijí pouze balenou vodu...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [38] ...... 71

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 112959x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6711?od=1851